Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

KadrO pisze:
SerCos pisze:Nie za bardzo rozumiem, skoro Fakiel go pozyskał to chyba normalne, że wpisałem, nie wiem z jakiego powodu miałbym go ominąć. W Rosji nieźle sobie radził, w wielu meczach był drugim punktującym po Połtawskim. Charytatywnie grać nie będzie i pewnie liczy sobie nieźle, co w kontekście mojej wypowiedzi o napływie pieniędzy do zespołu z Nowego Uriengoju wydaje mi się w sam raz.
Nieźle sobie radzi ? :] Bodaj średni procent ataku 39% to znaczy nieźle sobie radzi ? Fatalnie.
Jak na ligę rosyjską i tego gracza to przyzwoicice, a po za tym w Fakiele, będzie Poltavskiy- bez wątpienia lider ataku, Krasikov- również mocny w ofensywie gracz i w obwodzie Titich, też gracz dobry w ataku.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Italiano »

Na szczęście przyjmującego ocenia się również po przyjęciu, a to Janic ma chyba (?) na bardzo dobrym poziomie... 39% w ataku to fatalnie by było w PlusLidze, w Superlidze jest to co najwyżej przeciętny wynik. Chyba nie muszę tłumaczyć, że w Rosji - potężna zagrywka=gorsze przyjęcie+wysoki blok=trudniejsze niż w każdej innej lidze warunki do atakowania.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

Italiano pisze:Na szczęście przyjmującego ocenia się również po przyjęciu, a to Janic ma chyba (?) na bardzo dobrym poziomie... 39% w ataku to fatalnie by było w PlusLidze, w Superlidze jest to co najwyżej przeciętny wynik. Chyba nie muszę tłumaczyć, że w Rosji - potężna zagrywka=gorsze przyjęcie+wysoki blok=trudniejsze niż w każdej innej lidze warunki do atakowania.
Zgadza się, choć myślę, że we Włoszech z zagrywką też źle nie jest, do tego gra blok-obrona też na wyższym poziomie.
Co nie zmienia faktu, że Fakiel zbudował na prawdę mocny skład i powinno być w przyszłym sezonie ciekawie, choćby patrząc:
Zenit, Lokomotiv N., Lokomotiv B., Dynamo Moskwa, Fakiel, Iskra, czy mający niezły skład Krasnodar.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Italiano »

Swoją drogą jestem przekonany, iż w momencie, gdyby przykładowy Kowalski osiągał statystyki na poziomie 50% w ataku i 25% perfekcyjnego przyjęcia, nikt nie oceniałby go w konteście jego słabej gry w przyjęciu, a raczej nazwałby go "skutecznym ofensywnym przyjmującym". Janic nie grał w żadnym wypadku fatalnie, jeżeli dobrze kojarzę to trzymał przyjęcie swojego zespołu i był jednym z najlepszych (a może najlepszym...) przyjmującym całej Superligi. Zawodnicy o takiej charakterystyce w Rosji ze świecą szukać, więc to też powinno mieć jakiś wpływ na ocenę gry Serba.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

No i Ball w Uralu Ufa, wygląda na to, że będzie więcej mocnych ekip.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: KadrO »

Mateusz1993 pisze:No i Ball w Uralu Ufa, wygląda na to, że będzie więcej mocnych ekip.
Według podsiatki czy jest jakieś inne źródło?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: SerCos »

Info jest na stronie ligi rosyjskiej.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

KadrO pisze:
Mateusz1993 pisze:No i Ball w Uralu Ufa, wygląda na to, że będzie więcej mocnych ekip.
Według podsiatki czy jest jakieś inne źródło?
Nie wiem jak ty ale ja pudelka za czesto nie odwiedzam, więc skoro napisałem, że tak jest to jak mi nie wierzysz wystarczy sprawdzić.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:No i Ball w Uralu Ufa, wygląda na to, że będzie więcej mocnych ekip.
Nie dziwię się, ale jestem lekko zaskoczony.
Nie dziwię się, bo jak mnie pamięć nie myli około półtora miesiąca temu w wywiadzie dla brazylijskiego LANCENET żalił się, że decyzja o zakonczeniu kariery jaką "błyskawicznie" podjął po minionym sezonie nie była do końca przemyślana
Jestem lekko zaskoczony, bo w tym samym wywiadzie jednak zaklinał się, że najbliższy sezon robi sobie przerwę, a przemyśli to wszystko i ostateczną decyzje podejmie za rok.

Widać... rosyjskie diengi mają fajny smak ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Ja bym zwrocił uwage ze co prawda wielkich transferów w tym roku w Rosji nie było ale wzmacnia sie liga organizacyjnie i strukturalnie zwiekszajac potencjalna liczbe kibiców. Z ligi wyjechali tylko słaby ostatnio Samica, nieprzekonywujacy Kromm i Hansen tak naprawdwe szkoda tylko Brazylijczyków z Krasnodaru no i Dante. Przyjechali Divis Bozlueva, Tischer Platenik Depestele Vermiglio Bierezko Wołkow Oivanen Kovacevic a więc gracze o uznanej renomie i nawet Tuia moze byc ciekawym graczem jak bedzie grał tak jak w kadrze

Np Dynamo Moskwa nikogo na miejsce Dante nie sciagneło ale to tez ma sens bo daja szanse utalentowanemu Markinowi chco z drugiej strony szkoda ze marnuja miejsce dla Lee nasrodku

Tu macie zestawienie dokonanych transferów
https://docs.google.com/document/d/1h1- ... 7PsL&pli=1
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Ted »

krzysiu pisze:Ja myślę , że to może być ten Gelinski. Podobno Todorov przechodzi do Gazpromu i także blisko jest Raydel Poey i do tego szukają rosyjskiego przyjmującego , co w takim razie będzie z Kadziewiczem?
To prawda. Wynika z tego, że Todorow bardzo chce grać poza granicami kraju. Rozmowy prowadzone były z klubami włoskimi, jego oferta trafiła również do Jastrzębia, teraz w przyszłym tygodniu wyjaśni się czy uda się porozumieć z Gazpromem. Wstępne porozumienie już jest. A odpowiadając na pytanie. Jeżeli przyjdzie Kubańczyk, ktoś z tej trójki będzie musiał usiąść na ławie.
Edyta

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Edyta »

Ted pisze: A odpowiadając na pytanie. Jeżeli przyjdzie Kubańczyk, ktoś z tej trójki będzie musiał usiąść na ławie.
Czy aby na pewno? Gdzie indziej dowiedziałam się, że w Superlidze obowiązuje limit 2 obcokrajowców w składzie, a nie na boisku. http://www.volley.ru/news/2/p9/2107/

Лимит остался прежним – не более двух легионеров в заявке на сезон.

Tak to chyba trzeba rozumieć. To byłoby dziwne, bo klub przecież dopiero co przedłużył kontrakt z Kadziewiczem.
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Raczej na pewno w skłzie ale nie zaszkodzi sie dopytac

Tylko kto jest tym drugim obcokrajowcem w Surgucie bo ja go nie widze chyba reszta to Rosjanie albo osoby z tym obywatelstwem

Dodano
2 w druzynie ale gdzie wy widzicie problem 3 obcokrajowców
Ja tylko pamietam ze kiedys Dynamo chciało Nalberta na trzeciego innego przypadku sobie nie przypominam
Trzech nie zakontraktuja czyli wybiora miedzy Todorowem a Poeyem
Choc w sumie Poey i Todorov bardziej pewnie pasuja do koncepcji Bułgarowi. Troche to komplikuje sytuacje Kadziewicza ale nikt mu nie kazał palic za soba mostów
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Wolni sa jeszcze
Rozgrywajacy Bagriej Archipow
Atakujacy Nosenko Maksimow Nortenko
Srodkowi Jegorczew Proskurnia Jeżow
Przyjmujacy Bowduj Szulepow Szakirow
Libero Jewduszenko Maksimow

Ja szczerze mowiac zamiast Kadziewicza i Todorowa wolałbym kogos z trojki Jegorczew Proskurnia Jeżow albo zamiast Poeya Szulepowa. Zostaje miejsce dla obcokrajowca a wielkiego spadku poziomu gry nie ma
Dami3n
Posty: 71
Rejestracja: 1 cze 2011, o 14:14
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Dami3n »

nie wobrazam sobie sytacji w ktorej kadziu jest w kwadracie... Przerasta Todorova o głowe. Lepsza zagrywka, blok a przede wszystkim doswiadczenie.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Dami3n pisze:nie wobrazam sobie sytacji w ktorej kadziu jest w kwadracie... Przerasta Todorova o głowe. Lepsza zagrywka, blok a przede wszystkim doswiadczenie.
Bloku lepszego nie ma, ale atak owszem.
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Przecież Todorov nie jest ściągany po to, żeby siedzieć na ławce.
boczek
Posty: 91
Rejestracja: 26 maja 2011, o 12:09
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: boczek »

innuendo
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 19:53

Re: Transfery 2011

Post autor: innuendo »

doki10 pisze:Przecież Todorov nie jest ściągany po to, żeby siedzieć na ławce.
Jest ściągany po to, żeby Konstantinow po kumotersku załatwił bułgarską sprawę w rosyjskim klubie. Konstantinow sam powiedział to otwartym tekstem w wywiadzie - bez cienia zażenowania. W Surgucie był dogadany skład, ale Bułgar, który wcale nie miał zamiaru ściągać Todorowa, dowiedział się, że rodakowi grozi ławka gdzie indziej. Wykorzystał fakt, że Andrzej Grzyb nie dopiął spraw Kadziewicza (podpisana tylko umowa przedwstępna) i zostawił Łukasza na lodzie. Zatroszczył się o "swojego". Taka kultura, taki styl pracy. :x
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

innuendo pisze:
doki10 pisze:Przecież Todorov nie jest ściągany po to, żeby siedzieć na ławce.
Jest ściągany po to, żeby Konstantinow po kumotersku załatwił bułgarską sprawę w rosyjskim klubie. Konstantinow sam powiedział to otwartym tekstem w wywiadzie - bez cienia zażenowania. W Surgucie był dogadany skład, ale Bułgar, który wcale nie miał zamiaru ściągać Todorowa, dowiedział się, że rodakowi grozi ławka gdzie indziej. Wykorzystał fakt, że Andrzej Grzyb nie dopiął spraw Kadziewicza (podpisana tylko umowa przedwstępna) i zostawił Łukasza na lodzie. Zatroszczył się o "swojego". Taka kultura, taki styl pracy. :x
Racja. W sumie wziął gorszego zawodnika.
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Ja osobiscie w ogole nie rozumiem sciagania obcokrajowca na pozycje srodkowego. Transferu Poeya tez nie bardzo rozumiem bo Nosenko grał dobrze w zeszłym sezonie a Kuban to nie gwiazda siatkówki.
Mogli zamiast tego sprowadzic sobie dobrego zagranicznego przyjmujacego w miejsce Biriukowa i Szulepowa. A na srodek spokojnie wystarczyłby ktos z trojki Proskurnia Jeżow Jegorczew albo ktos z Wyższej Ligi lub rezerw mocnego zespołu. Z tym ze pewnie Jegorczew drogo sobie liczy ale Jezow nie jest taki zły a Proskurnia grał calkiem niezle w bardzo słabym Kaliningradzie.
innuendo
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: innuendo »

marcin_r pisze:Ja osobiscie w ogole nie rozumiem sciagania obcokrajowca na pozycje srodkowego.
Najwidoczniej rosyjscy trenerzy (pomijając ewidentną prywatę Bułgara) oceniają to inaczej. Walory zawodnika to nie jedynie ilość zdobytych punktów. Nie bez znaczenia jest charakter i postawa na boisku. Łukasz Kadziewicz chociażby cieszy się w Rosji opinią doskonałego motywatora, walczaka i gracza, który wnosi na boisko tę "wartość dodaną". Zatrudniając Łukasza, jego ostatni trener powiedział, że aby zdobyć miejsce w rosyjskim zespole, zagraniczny zawodnik musi na głowę bić dostępnych graczy lokalnych. Stawiał na cechy, których nie dostrzegł u wolnych zawodników rosyjskich. Nie kupował też kota w worku, bo mógł przez cały sezon obserwować Polaka w Lokomotiwie B.
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Bez dwoch zdan Kadziewicz to dobry zawodnik.
Tylko przy limicie 2 legionerów nie jest na tyle lepszy zeby warto było stawiac na niego zamiast nie kosztujacego miejsca w składzie Rosjanina
Wyjasnienie jest raczej inne po prostu kupienie rozgrywajacego atakujacego przyjmujacego jest znacznie drozsze niz sprowadzenie srodkowego mimo ze byłaby to zdecydowanie lepsza inwestycja. Widac to po zakupach najwiekszych klubów w zenicie zagranicznego srodkowego nie było w Iskrze podobnie w Dynamie postawili na Lee bo chca ogrywac Markina zreszta Lee to jednak zawodnik wyzszej klasy niz Kadziewicz. Bielogorie to jednak znacznie biedniejszy klub

Nie kwestionujac klasy Kadziewicza po prostu stwierdzam ze troche szkoda dla srodkowego jednego miejsca dla obcokrajowca chyba ze sie nie ma kasy.
innuendo
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: innuendo »

Surgut w ubiegłym sezonie zdecydował się zatrudnić tylko jednego obcokrajowca. Drugie miejsce zostało "wolne". Trenerzy biorą pod uwagę rozmaite aspekty i Chabibullin podjął najlepszą z jego punktu widzenia decyzję. Miał młodą drużynę, w której Łukasz Kadziewicz był prawie jak grający trener. Zawodnicy wspominali o wsparciu jakiego im udzielał.

Lokomotiw B. to nie jest biedny klub. :) Klub, który utrzymuje własny samolot, aby nim wozić drużynę do biednych nie należy.
Jeśli chodzi o Lee, to wcześniej grał w LokomotiwieN naprzeciw Kadziewicza i w niczym mu nasz rodak nie ustępował. Nawet w sporach 1 na 1 pod siatką kartki im równo rozdzielono. Nie uważam Lee za zawodnika "wyższej klasy". W LŚ zagrał bardzo dobrze, ale i on ma czasami słabsze występy.
marcin_r

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: marcin_r »

Lokomotiw Biełogorie to jest wzglednie biedny klub. W bogatych klubach nie dochodzi do tego ze zawodnicy chca strajkowac z powodu długiego niewypłacania im pensji a w Biełgorodzie doszło do tego raptem 2 lata temu. Wystarczy popatrzec jakich obcokrajowców zatrudniaja od wielu lat nie sa to z pewnoscia zawodnicy bardzo drodzy nawet w okresie gdy 2 razy wygrywali LM.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Guilder »

marcin_r pisze:Lokomotiw Biełogorie to jest wzglednie biedny klub. W bogatych klubach nie dochodzi do tego ze zawodnicy chca strajkowac z powodu długiego niewypłacania im pensji a w Biełgorodzie doszło do tego raptem 2 lata temu. Wystarczy popatrzec jakich obcokrajowców zatrudniaja od wielu lat nie sa to z pewnoscia zawodnicy bardzo drodzy nawet w okresie gdy 2 razy wygrywali LM.
Jak się wydaje kasę na tak klasowych graczy krajowych jak Sergey Tetyukhin, to nic dziwnego, że brakuje funduszy na obcokrajowców. Tak samo Muserskiy, który podpisał wieloletni kontrakt. Nawet nie chcę myśleć, jaką kwotą go namówili na to, bo jestem pewien, że on sam sobie zdaje sprawę z tego, że jest w czołowej piątce, może nawet trójce, graczy na swojej pozycji na świecie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: SerCos »

Nie od dziś wiadomo, że trener Szypulin woli stawiać na rodzimych graczy. Zresztą Konstantinow przejedzie się na tej wymianie podobnie jak Szypulin w Biełgorodzie, gdzie po dobrym sezonie Kadziewicza zmienili na Spajicia, który nie dotrwał nawet do końca sezonu.

Ktoś pisał, że wolny jest Nosenko, otóż Nosenko podpisał już kontrakt w rosyjskim (kazachskim) Niżnym Nowogrodzie. CO ciekawe Konstantinow po objęciu stanowiska pozbył się najlepszych graczy z ubiegłego sezonu w Surgucie. Zobaczymy jak to wyjdzie, ja jednak uważam, że kiepsko, skoro Bułgar już kieruje się nazwiskami, w Surgucie są pozycje, które zdecydowanie bardziej potrzebowały poprawy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: dreamer »

Charakter Łukasza kadziewicza to sprawa powszechnie znana, dlatego moim zdaniem w każdej sytuacji w której dochodzi do tzw. "niespodziewanego rezygnowania z usług Kadziewicza", niestety - ale pierwsze co przychodzi na myśl, to właśnie jego postępowanie i ewentualnie stosunek do innych zawodników w drużynie.
Wiem, za chwilę zacznie lamenty grupa wielkich jego adoratorów. Nie da się jednak ukryć, że jak ktoś swoim postępowaniem sobie nagrabił już wcześniej, to potem argument "zachowania" jest jednym z tych, których przy dążeniu do odkrycia sedna zaskakujących decyzji, nie można pomijać.
W końcu, czy pomyślał ktoś i wziął choćby pod minimalną uwagę istotny fakt, że Łukasz Kadziewicz i Plamen Konstatninow grali w tej samej drużynie (JW) i to nie incydentalnie, ale wiele meczów zagrali obok siebie na parkiecie.
Czy komuś przyszło do głowy, że odpowiedzialny teraz za klub w Surgucie Konstatninow, zna z doświadczenia charaker Łukasza i nie miał dlatego żadnych problemów z podjęciem decyzji o wykluczeniu go ze składu.
Chciałbym też, żeby na sprawę nie patrzono tak jednostronnie (żeby nie powiedzieć stronniczo) jak już to jest widoczne, że Konstantinow wykorzystał to, że Łukasz nie ma jeszcze kontraktu i upiekł przy jednym ogniu sprawę dużej wagi dla bułgarskiej siatkówki.
Ja jestem skłonny brać pod poważną uwagę taką możliwość, że Konstatninow ma podstawy uważać, że Kadziewicz nie jest takim zawodnikiem jakiego potrzebuje prowadzona przez niego drużyna.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
innuendo
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: innuendo »

dreamer pisze:Charakter Łukasza kadziewicza to sprawa powszechnie znana, dlatego moim zdaniem w każdej sytuacji w której dochodzi do tzw. "niespodziewanego rezygnowania z usług Kadziewicza", niestety - ale pierwsze co przychodzi na myśl, to właśnie jego postępowanie i ewentualnie stosunek do innych zawodników w drużynie.
Wiem, za chwilę zacznie lamenty grupa wielkich jego adoratorów. Nie da się jednak ukryć, że jak ktoś swoim postępowaniem sobie nagrabił już wcześniej, to potem argument "zachowania" jest jednym z tych, których przy dążeniu do odkrycia sedna zaskakujących decyzji, nie można pomijać.
W końcu, czy pomyślał ktoś i wziął choćby pod minimalną uwagę istotny fakt, że Łukasz Kadziewicz i Plamen Konstatninow grali w tej samej drużynie (JW) i to nie incydentalnie, ale wiele meczów zagrali obok siebie na parkiecie.
Czy komuś przyszło do głowy, że odpowiedzialny teraz za klub w Surgucie Konstatninow, zna z doświadczenia charaker Łukasza i nie miał dlatego żadnych problemów z podjęciem decyzji o wykluczeniu go ze składu.
Chciałbym też, żeby na sprawę nie patrzono tak jednostronnie (żeby nie powiedzieć stronniczo) jak już to jest widoczne, że Konstantinow wykorzystał to, że Łukasz nie ma jeszcze kontraktu i upiekł przy jednym ogniu sprawę dużej wagi dla bułgarskiej siatkówki.
Ja jestem skłonny brać pod poważną uwagę taką możliwość, że Konstatninow ma podstawy uważać, że Kadziewicz nie jest takim zawodnikiem jakiego potrzebuje prowadzona przez niego drużyna.

dreamer
dreamer, wygląda na to, że nie śledziłeś uważnie kariery Kadziewicza w Rosji. To nie jest, oczywiście, obowiązkowe, ale jak się już ocenia czyjś charakter, to warto oddać całość obrazka. Lektura rosyjskich stron internetowych pozwala zauważyć, że Kadziewicz jest niezwykle lubianym, cenionym i popularnym zawodnikiem. Nie narzekali na niego trenerzy (jak postępują z legionistami, którzy ich nie zadowalają pokazuje przykład Bartmana), a kibice za nim przepadali. W LokoB. kibice ocenili go wręcz jako pierwszego zawodnika w Superlidze, który zebrał tyle wyrazów podziwu i sympatii wśród Rosjan. Pisano również o tym, jak wyjątkowym jest fakt, że obcokrajowiec jest w Rosji ogniwem scalającym drużynę. To naprawdę rzecz zupełnie w tym kraju niesłychana. Kibice LokoB głosowali na Kadziewicza jako... najlepszego zawodnika sezonu - mając do dyspozycji połowę obecnej Sbornej. W końcu Chtiej wyprzedził Kadziewicza bodaj trzema głosami. Zaangażowanie Łukasza w grę i właśnie aspekt charakterologiczny spowodowały, że kibice myślą o nim jak o "swoim", a nie obcokrajowcu. Ciekawie wygląda jego sylwetka na blogu "Siatkowka bez granic" - artykuł zatytułowano "Dobry człowiek z Dobrego Miasta". Oto fragment:

"Умение завоевывать симпатии – редкий дар. Заражать позитивной энергией партнеров – тоже. И то, и другое прекрасно умеет делать один из наиболее заметных легионеров нашего чемпионата – польский блокирующий Лукаш Каджевич, серебряный призер чемпионата России 2010 г. в составе белгородского «Локомотива-Белогорья»."

Czy to oznacza, że Kadziewicz ma inny charakter tu a inny tam? A może jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie? Kadziewicz z pewnością swoje za uszami ma, ale demonizowanie jego charakteru jest niemądre, jeśli wie się co potrafią wyczyniać chociażby Kubiak z Bartmanem do spółki. Myślisz, że Wlazły z Możdżonkiem to anioły? Igła też? Może Szczerbaniuk to wzór moralności? Nużące jest to robienie z Kadziewicza na zmianę albo chłopca z plakatu, albo chłopca do bicia.

Sugerowanie, że Konstantinow (kolejny święty???) kierował się charakterem Łukasza jest nieuprawnione, bo sam zainteresowany wyraźnie powiedział - bez żadnej żenady - że nie miał zamiaru sprowadzać Todorowa, zanim nie dowiedział się, że grozi mu ławka. Bułgar ewidentnie pichci swoją pieczeń w surguckim ogniu i może nie mieszajmy do tego spekulacji na temat charakteru Kadziewicza. Myślałby kto, że w siatkarskich drużynach same niewinne dziewice grają, łagodne i potulne. Jedyny Kadziewicz się wyłamuje i demoralizuje niewiniątka. W Rosji chyba mu się nie udało tej niecnej działalności wprowadzić w czyn, skoro choćby kibice LokoB sugerowali, że to taki ktoś jak on powinien być kapitanem drużyny.

Na temat "stosunku do innych zawodników w drużynie" wypowiedzieli się sami "inni zawodnicy", podkreślając życzliwość i fachową pomoc Łukasza na boisku i poza nim.

Doprawdy nużące jest wałkowanie "charakteru" jednego zawodnika, pomijanie istotnych informacji i robienie diabła wcielonego z osoby, która przy Bartmanie jest pączkiem koniczyny na zielonej łące.

Btw, czy przypadkiem Konstantinow nie wsławił się w naszej lidze otrzymaniem czerwonej kartki??? A może to był Kadziewicz, tylko złośliwie zafałszowano informacje?
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, o 19:52 przez innuendo, łącznie zmieniany 1 raz.
innuendo
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: innuendo »

SerCos pisze:Nie od dziś wiadomo, że trener Szypulin woli stawiać na rodzimych graczy. Zresztą Konstantinow przejedzie się na tej wymianie podobnie jak Szypulin w Biełgorodzie, gdzie po dobrym sezonie Kadziewicza zmienili na Spajicia, który nie dotrwał nawet do końca sezonu.
Spajic nie dotrwal nawet do... pierwszego meczu ligowego. Zwolniono go jakiś tydzień przed pierwszym meczem ze względu na słabą kondycję sportową. Szypulin nie wyszedł dobrze na tym manewrze, a wydaje się, że i tak nie szykował Spajica do szóstki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”