Puchar CEV 2011/12

Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Adrian »

miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: miedziak »

Nie miłosiernie się Resovia męczy w Szwajcarii. Wszyscy spodziewali się gładkiego 3-0 a tutaj tie break :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: weary_skier »

Elgarten pisze:Lozanna - Resovia 2:2

Ja wiele potrafię zrozumieć, no ale bez przesady... ;)
Taki wynik nie przystoi drugiej drużynie Resovii, co dopiero pierwszej.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Asta »

weary_skier pisze:
Elgarten pisze:Lozanna - Resovia 2:2

Ja wiele potrafię zrozumieć, no ale bez przesady... ;)
Taki wynik nie przystoi drugiej drużynie Resovii, co dopiero pierwszej.
Grała druga szóstka a na piaty wyszła pierwsza żeby nie było plamy. Za tydzien na Podpromiu będzie im ciężej...
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: kalosz »

Tichacek, Nowakowski, Mika zaczęli w pierwszym składzie. Zresztą co będę gadał. Takim zawodnikom jak Bojić, Gontariu czy Dobrowolski zwycięstwo 3:2 z ogórkami z Szwajcarii chwały nie przynosi. Wstyd i tyle.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: tomasol »

Nie wiem po co te narzekania. Resovia miała mecz wygrać i wygrała - kto będzie pamiętał za jakiś czas, że gdzieś tam kiedyś Resovia musiała grać tie breaka ??? Blamaż czy wstyd to będzie jak Resovia odpadnie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Pele »

tomasol pisze:Nie wiem po co te narzekania. Resovia miała mecz wygrać i wygrała - kto będzie pamiętał za jakiś czas, że gdzieś tam kiedyś Resovia musiała grać tie breaka ??? Blamaż czy wstyd to będzie jak Resovia odpadnie.
Dobrze że wygrali i tyle. Oczywiście zawsze możemy ponażekać że pewne elementy były nie takjak trzeba. No i być może to były za wysokie progi dla tych co przegrali te dwa sety?? :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: adi_tiger »

Po raz kolejny AZS Cz-wa robi nam w pucharach europejskich wstyd...
Nie rozumiem po co w ogóle pchają się w to, modli spokojnie oddać to miejsce np Delekcie.
Nie potrafią uszanować co sami wygrali ;/
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Klugenhammer »

adi_tiger pisze:Po raz kolejny AZS Cz-wa robi nam w pucharach europejskich wstyd...
Nie rozumiem po co w ogóle pchają się w to, modli spokojnie oddać to miejsce np Delekcie.
Jak to po co? Po to żeby zaliczyć kolejny sezon w europejskich pucharach i śrubować rekord.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: adi_tiger »

Tylko jaki jest tego sens skoro juz drugi raz odwalają taką samą kaszankę. Jadą sobie w 7 albo 10...
Wygląda to strasznie niepowaznie.
Odpadną po jednej kolejce ...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: KChudz »

adi_tiger pisze:Tylko jaki jest tego sens skoro juz drugi raz odwalają taką samą kaszankę. Jadą sobie w 7 albo 10...
Wygląda to strasznie niepowaznie.
Odpadną po jednej kolejce ...
Niestety nie odpadną, tylko spadną do Challenge Cup
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Shibby »

Skoro wywalczyli sobie miejsce w pucharach w sportowej rywalizacji i postanowili z tego korzystać to Wasze narzekania są wg mnie nie na miejscu. Nikt wymienionej tu Delekcie nie odebrał miejsca w pucharach przy zielonym stoliku, więc nie widzę podstaw, aby to Delecta miała grać w pucharach zamiast AZS-u Częstochowa.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: KChudz »

Shibby pisze:Skoro wywalczyli sobie miejsce w pucharach w sportowej rywalizacji i postanowili z tego korzystać to Wasze narzekania są wg mnie nie na miejscu. Nikt wymienionej tu Delekcie nie odebrał miejsca w pucharach przy zielonym stoliku, więc nie widzę podstaw, aby to Delecta miała grać w pucharach zamiast AZS-u Częstochowa.
Miejsce w pucharach przydziela federacja krajowa, bo ona dostaje te miejsca. Jeśli AZS uznaje, że gra w pucharach jest kosztowna i nie przynosi żadnych korzyści to może zrezygnować z proponowanego miejsca, wtedy kolejna drużyna miałaby szanse grać na arenie międzynarodowej. Władze AZS-u Cz-wa działają jak pies ogrodnika - sam nie zjem a nie dam drugiemu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: madlark »

KChudz pisze:
Shibby pisze:Skoro wywalczyli sobie miejsce w pucharach w sportowej rywalizacji i postanowili z tego korzystać to Wasze narzekania są wg mnie nie na miejscu. Nikt wymienionej tu Delekcie nie odebrał miejsca w pucharach przy zielonym stoliku, więc nie widzę podstaw, aby to Delecta miała grać w pucharach zamiast AZS-u Częstochowa.
Miejsce w pucharach przydziela federacja krajowa, bo ona dostaje te miejsca. Jeśli AZS uznaje, że gra w pucharach jest kosztowna i nie przynosi żadnych korzyści to może zrezygnować z proponowanego miejsca, wtedy kolejna drużyna miałaby szanse grać na arenie międzynarodowej. Władze AZS-u Cz-wa działają jak pies ogrodnika - sam nie zjem a nie dam drugiemu.
Sam piszesz, że miejsce przyznaje federacja, więc to ona uznała że AZS jest godny reprezentowania PLS. Czy jesteś pewny że inny wytypowany klub reprezentował by godniej naszą ligę? Zwłaszcza, że AZS jeszcze nie odpadł?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: KChudz »

Niepisaną zasadą jest 4 najlepsze w +L kluby (z wyłączeniem zwycięzcy PP) reprezentowały Polskę w pucharach. AZS dostał propozycję i ją przyjął. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie AZS-u już nie będzie w pucharach :D
Awatar użytkownika
duraczek
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2011, o 23:14
Płeć: K
Lokalizacja: Tarnów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: duraczek »

Resovia zmiażdżyła dzisiaj na Podpromiu Lausanne UC 3:0.
Ten mecz był wyjątkowo spokojny, bez wielkich emocji i według Wisza bez historii. Od początku mocno widoczna dominacja Resovii.
Zaczęliśmy drugim składem (w porównaniu do innych spotkań): Maciek Dobrowolski, Wojtek Grzyb, Łukasz Perłowski, Marko Bojić, Adrian Gontariu, z podstawowej „szóstki” jedynie Alek i Igła. We wszystkich setach na same końcówki wchodzili też Lukas i Gyorgy.
Wszystkie sety miały bardzo podobny przebieg – Resoviacy już na początku wypracowywali sobie przewagę, którą później sukcesywnie powiększali. Widać to w wynikach poszczególnych setów – pierwszy set wygrany do 15, drugi do 17, a trzeci do 14.
Widać znaczną poprawę po poprzednim meczu – chłopaki nie odpuszczają, nie lekceważą rywali i walczą od samego początku.

PS. Czemu nie było transmisji??? Paranoja jakaś. Dobrze chociaż, że jest niezawodne Radio Rzeszów i Wisz gadający jak karabin maszynowy :)
"Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia" - Giba
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: compact »

Puchar CEV jest jakby nie patrzec pucharem drugiej kategorii, wiec z pytaniem o transmisje ja bym sie wstrzymal do przynajmniej półfinałow.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: weary_skier »

Jedyne co jest warte odnotowania to to, że Kowal wystawił Bojicia i Akhrema na przyjęciu. Wyszło nie najgorzej. Chciałbym zobaczyc jak ten duet sprawuje się w rywalizacji z mocniejszym rywalem. Jak dla mnie tylko takie zestawienie daje realne szanse na walkę o cele, które założyła sobie Resovia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Resofan »

weary_skier
Określenie "wyszło nie najgorzej" jest mocno naciągane. Achrem jest zupełnie bez formy po kontuzji. Byłby najsłabszy na boisku, gdyby Szwajcarzy nie byli jeszcze słabsi. To nie był żaden test dla tej pary ani w przyjęciu (słabiutka zagrywka rywala), ani w ataku (blok niewiele lepszy).
Co do Alka jestem jednak w miarę spokojny, bo jego możliwości są ogólnie znane. Bojić w ofensywie sobie radzi, mam jednak obawy jak by się prezentował przy dobrej zagrywce u przeciwnika. Cóż, kiedyś się pewnie o tym przekonamy.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Asta »

Wybrane statystyki naszego zespołu:

najwięcej punktów: Bojić 15, Gontariu 10, Grzyb i Perłowski po 8
skuteczność ataku: 52% (Bojić 65%, Perłowski 60%, Grzyb 50%, Gontariu 44%)
przyjęcie zagrywki: poz.76% / exc. 61% (Ignaczak 92/58, Achrem 71/71, Bojić 67/44)
bloki: 13 (Perłowski 4, Grzyb 3, Bojić i Dobrowolski po 2, Achrem i Gontariu po 1)
zagrywki punktowe: 5 (Grzyb i Gontariu po 2, Perłowski 1)
Ładnie Bojic się zaprezentował - w dzisiejszym meczu był najlepszy, pkt, atak, przyjęcie nie najgorsze. Alek słabo widać że po kontuzji. No i tyle :d
Kosok dalej ręka w gipsie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: weary_skier »

Resofan pisze:weary_skier
Określenie "wyszło nie najgorzej" jest mocno naciągane. Achrem jest zupełnie bez formy po kontuzji. Byłby najsłabszy na boisku, gdyby Szwajcarzy nie byli jeszcze słabsi. To nie był żaden test dla tej pary ani w przyjęciu (słabiutka zagrywka rywala), ani w ataku (blok niewiele lepszy).
Co do Alka jestem jednak w miarę spokojny, bo jego możliwości są ogólnie znane. Bojić w ofensywie sobie radzi, mam jednak obawy jak by się prezentował przy dobrej zagrywce u przeciwnika. Cóż, kiedyś się pewnie o tym przekonamy.
Ok. Miałeś tę przewagę, że byłeś na meczu. Wyszło nie najgorzej odniosłem bardziej do samego Marko. Rywal słabiuteńki-prawda, ale każdy z Resoviaków miał takiego samego. Dlatego też jestem ciekaw Twojej opinii, której już początki napisałeś, czy Akhrem i Bojic razem na boisku mają rację bytu?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Pele »

Do końca pierwszej rundy zostały jeszcze dwa mecze a jeszcze nie zagrali żadnego "złotego seta" !!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: SerCos »

Były złote sety w meczach:
Mladost ZAGREB - Seat Volley NÄFELS
G.C. LAMIA - Maccabi TEL AVIV
Aquacare HALEN - Calcit KAMNIK
Posojilnica AICH/DOB - AS CANNES

Pogrubione zespoły wygrały złote sety.

Chociaż strona CEV jest mocno zagubiona, bo aktualnie nie ma informacji o złotym secie w meczu który wyłonił rywala dla Resovii.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Pele »

Sory :D Oparłem się na informacji stąd:
http://wyniki.siatka.org/europejskie-pu ... -16-finalu
a tutaj nie ma informacji o "złotym secie"
PS>
Pojawiła się już
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: nulon »

Blamaż Częstochowy. 0:3 u siebie z Turkami.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: mAiZkSe »

nulon pisze:Blamaż Częstochowy. 0:3 u siebie z Turkami.
:] :] :] :] :] - dowaliłeś jak łysy czupryną z tym blamażem... Co to z 10 pkt w setach nie wychodzili? Nie chrzań bzdur...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: tomasol »

Trudno moim zdaniem mówić (czy też pisać) o kompromitacji czy blamażu Częstochowy. Nie sądzę też aby miało miejsce jakieś odpuszczanie. Wydaje mi się, że w obecnej dyspozycji AZS był po prostu za słaby na czołowy zespół turecki. I stanowczo odradzam lekceważenie tureckiej ligi - męska siatkówka w wydaniu tureckim od kilku sezonów notuje postępy. Reprezentacja gra coraz lepiej a do ligi przychodzą coraz lepsi zawodnicy i trenerzy. Radzę prześledzić takie przykłady jak piłka nożna czy koszykówka - Turcy z pewnością mają tzw. know-how jeśli chodzi o podnoszenie poziomu sportowego dyscyplin zespołowych do dobrego poziomu europejskiego.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: nulon »

mAiZkSe pisze:
nulon pisze:Blamaż Częstochowy. 0:3 u siebie z Turkami.
:] :] :] :] :] - dowaliłeś jak łysy czupryną z tym blamażem... Co to z 10 pkt w setach nie wychodzili? Nie chrzań bzdur...
Haha prawda w oczy kole :] :] :]
Awatar użytkownika
Wojtas_
Posty: 121
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 16:12
Płeć: M
Lokalizacja: Polonia

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: Wojtas_ »

Kompromitacja i tyle, z leszczami z Turcji dostac 0-6? Napisalbym bardziej dosadnie "Pakosz vs Ankara 0-6" i tyle w temacie. ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2011/12

Post autor: compact »

Tym razem to do Akademików należał początek seta, którzy po pięciu blokach z rzędu i asie serwisowym Drzyzgi prowadzili (7:0)
3 set, artykul z volley24 - jesli to prawda, to nie mam pytan.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”