Sezon 2011/2012 grupa IV

volley_fan
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2011, o 06:47

Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: volley_fan »

Witam serdecznie wszystkich sympatyków II ligowej siatkówki.
Mamy już prawie połowę rundy zasadniczej, a jak dotąd nie ma wymiany poglądów na temat rozgrywek w grupie IV.
Zapraszam do forum wszystkich kibiców zespołów grających w naszej grupie.
volley_fan
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2011, o 06:47

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: volley_fan »

Czyżby na tym form nie było kibiców 4 grupy ?
O.K.
W takim razie mój krótki komentaż po 10 kolejce.
W najbliższą sobotę będziemy mieć połowę rundy zasadniczej i można już z dużym prawdopodobieństwem przyjąć kto będzie miał szansę na awans do I ligi.
Chyba nie ma najmniejszej wątpliwości, ze Szóstka Biłgoraj reprezentuje wyśmienitą formę i goniace ja Karpaty i Wisła raczej nie mają co liczyć na równorzędną walkę. Najbardziej rozczarowuje Wisła Kraków, która po przejeciu sekcji przez nowego sponsora oraz po naprawdę solidnych wzmocnieniach zawodniczkami I ligowymi prezentuje się przeciętnie. Widać dużą rozbieżność umiejętności miedzy czołową czwórką a pozostałymi dziewczynami.
Miłym zaskoczeniem jest równa gra Karpat Krosno. Wydaje się, ze po kluczowym zwycięstwie w Krakowie Będą bankowym wicemistrzem grupy.
A jakie są Wasze spostrzeżenia ?
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

Jesteśmy jesteśmy . Dokładnie moja kochana Szóstka jest po za zasięgiem grupy IV po tej rundzie. Teraz tylko runda rewanżowa ukarze nam kto jeszcze ma chęć walki. A zarazem zapraszam wszystkich na nowe forum http://www.szostkaforum.fora.pl forum jest prowadzone przez kibiców Szóstki Biłgoraj Pozdrawiamy
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

W meczu zaległym (z 2. kolejki):
Dalin Myślenice - Pogoń Proszowice 2:3
więcej o meczu tutaj:
http://sportkrakowski.pl/?p=146
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

Uu no to wynik zaskakujący nie spodziewał bym się takiego wyniku. Ale to jest sport :)
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

Tekst niekoniecznie o meczach w grupie IV, ale o drużynie, która występuje w grupie IV - siatkarek Dalinu:
- o tym, jak kreowały mistrzów Polski, bijąc ich po głowie
- o tym, które miejsce w ekstraklasie można zająć mając 300 tysięcy złotych i za ile można je sprzedać
- o tym, kto miał wizję, kto pieniądze, a kto chęci do czarnej roboty
- i o wielu innych sprawach, także o tym, jakie znaczenie w historii klubu miały Obiady Czwartkowe (choć nie te, o których uczą w szkole)

http://sportkrakowski.pl/?p=154
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

AGH Galeco Wisła Kraków - MKS MOS Wieliczka 3:0
Więcej: http://sportkrakowski.pl/?p=167
volley_fan
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2011, o 06:47

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: volley_fan »

Pomimo wpadki Wiślaczek w meczu z Siarką Tarnobrzeg jestem przekonany, że w drugiej części rundy zasadniczej włączą się do walki o zwycięstwo w grupie.
Wyraźnie widać postępujące zgranie dziewczyn i coraz pewniejsze występy dublerek, co dobrze rokuje na przyszłość.
W zasadzie brakuje tylko klasowej rozgrywającej, aby Biłgoraj zaczął powoli myśleć o kolejnym sezonie w II lidze.
Poza tym Biała Gwiazda ma naprawdę świetnego sponsora, który nie tylko wykłada na drużynę niemałe pieniądze, ale potrafił wprowadzić w drużynie harmonię i świetny klimat. Zachęcam do obejrzenia ich stronkę : http://www.siatkowka.tswisla.pl.
Ciekawostką jest, że prezes i właściciel firmy Galeco pochodzi z Biłgoraja :-)))). Może warto byłoby pomysleć o połączeniu tych drużyn :-)))
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, o 01:40 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ingerencja moderatora
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

Dział marketingu Galeco pracuje nawet w niedzielę? :P

Nie chcę się odnosić do sformułowań, których nie rozumiem (co to jest harmonia w drużynie siatkarek?), ani do stwierdzeń tak niesmacznych jak publiczna krytyka rozgrywającej własnej drużyny (bo nie jestem powołany do uczenia innych lojalności).

Chodzi o to, że euforia po każdym kolejnym trzysetowym zwycięstwie z zespołem juniorek i wysnuwanie na tej podstawie generalnych wniosków są tyleż śmieszne co głupie.
Ok – ja sam z kilku co najmniej powodów jestem za tym, żeby Wisła awansowała i uważam, że ma ku temu możliwości. Ale do tej pory nie zostały one uwolnione. I takie mecze jak ten Wieliczką, Dalinem czy Proszowicami wcale tego potencjału nie pokazują.
Wobec słabszej niż można było się spodziewać postawy Bolesława Rzeszów, Wisła ma w tej lidze tylko dwóch rywali, którzy powinni być w stanie stawić jej czoła: Szóstkę i Karpaty. I z nimi notuje na razie bilans 0-2. I jeszcze niewytłumaczalną racjonalnie porażkę z Siarką jako bonus…

Nadziei upatrywałbym raczej w tym, że mecze decydujące o awansie odbędą się w marcu, a jak się uda to dalej w kwietniu, a potem jeszcze w maju. Czyli zostało dużo czasu, w którym po obu stronach może wydarzyć się sporo pozytywnego (np. można zbudować formę, której się nie ma…) albo negatywnego (kontuzje).
Bo na razie rozstrzygnęło się tyle, że w finale Wisła nie będzie miała atutu własnej hali, a prawdopodobnie już w grudniu rozstrzygnie się, czy będzie go miała w półfinale.
A reszta rozstrzygnie się wiosną, bo poza trójkę nie mogą wypaść.

A kontynuując ten dowcip o połączeniu, to gdzie miałaby ta wspólna drużyna grać? Skoro wszyscy są z Biłgoraja… ;)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, o 02:47 przez pek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: Ted »

volley_fan pisze:Ciekawostką jest, że prezes i właściciel firmy Galeco pochodzi z Biłgoraja :-)))). Może warto byłoby pomysleć o połączeniu tych drużyn :-)))
Myślę, że ciekawszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie sponsoringu na Roztocze :) Wówczas nie byłoby przypadków, że na odchodne zawodniczki rzucałyby hasłami, iż gra w Biłgoraju to ich największa porażka w życiu, czy coś w ten deseń :)
volley_fan
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2011, o 06:47

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: volley_fan »

Rzeczywiście w moim komentarzu troche przesadzilem. Co nie zmienia faktu, ze dzisiaj bez wsparcia sponsorów drużyna nie ma szans na rozwój. Ale dobry sponsoring to nie tylko pieniądze, co widać dzisiaj w Wiśle. Biłgoraj ma od kilku lat stabilne finanse i szeroką kadrę, co przekłada się na wyniki jakie dzisiaj widzimy.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: precedens »

pek pisze: ... wysnuwanie na tej podstawie generalnych wniosków są tyleż śmieszne co głupie.
Rozumiem, że "pek" żywemu nie przepuści i nie ma litości nawet dla płci pięknej (czyli dla volley_fan'ki ;) ).
A w temacie:
Biłgoraj ma szóstkę nie tylko w nazwie, niestety w zespole AGH tylu "asów" trudno się doliczyć.
I nie chcę już przypominać: "a nie mówiłem" - w krakowskiej drużynie brak choćby jednej przyjmującej, która potrafiłaby przyjmować.
Ted pisze:... Wówczas nie byłoby przypadków, że na odchodne zawodniczki rzucałyby hasłami, iż gra w Biłgoraju to ich największa porażka w życiu, czy coś w ten deseń :)
A któreż to siatkarki wystawiają taką notkę swojemu byłemu klubowi?
Te dla których ławka okazała się za krótka?
Czy te którym się wydawało, że powinny dostać premię za brak awansu?
A może te, które odeszły do zespołów z aspiracjami, ale im nie wyszło?

Deseń, Panie Redaktorze, to rzecz gustu, a gusta innych powinno się szanować.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

precedens pisze: I nie chcę już przypominać: "a nie mówiłem" - w krakowskiej drużynie brak choćby jednej przyjmującej, która potrafiłaby przyjmować.
Nic podobnego nie mówiłeś. Mało tego - pytałeś, kto w Wiśle i Szóstce będzie grał na przyjęciu... Trudno więc byłoby Ci wygłaszać twierdzenia o czymś, o czym nie miałeś pojęcia. Przejrzyj tamten wątek jeśli pamięć szwankuje.

Generalnie, wszelkie teksty typu "a nie mówiłem" są nie na miejscu. Z mojej strony oczywiście również: Wisła na razie nie gra na miarę oczekiwań, nie tak jak jak pisałem.
Jednak spora część Twoich wynurzeń dotyczyła domniemanej klasy Piasta Szczecin. Już po zakończeniu dyskusji doszła do niego jeszcze amerykańska środkowa. Ale jakoś nie za dobrze im idzie...
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: precedens »

Przejrzałem posty z sierpnia:
precedens pisze:Faworyci
Finał: Zawisza, SMS PZPS, Budowlani, Szóstka
Awans: Szóstka, SMS
...
Kolejni kandydaci z drugiej pozycji w grupie:
w 1 - Joker lub Piast
w 2 - Sokół
w 3 - Politechnika
w 4 - Karpaty lub AGH (Wisła?)
Hm... jak na mój "brak pojęcia", to - na półmetku rozgrywek - całkiem trafne typowanie.
Teraz stawiam na awans Zawiszy (bo SMS już jest w 1. lidze).
A "szwankującą pamięcią" zupełnie się nie przejmuję, dzięki niej codziennie poznaję nowych ludzi, eee... jak cię tam wołają...?
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

Dyskutujesz już sam ze sobą? Nic nie pisałem o Twoim pojęciu lub jego braku. Po prostu odniosłem się do dwóch konkretnych kwestii: tego że nie pisałeś nic nigdy o problemach w przyjęciu Wisły oraz że wychwalałeś Piasta Szczecin, któremu idzie kiepsko mimo ze później jeszcze doinwestował.

Reszta okaże się wiosną. Zresztą największe kontrowersje dotyczyły SMS (czy wygra grupę, a potem wejdzie) - czego się nie sprawdzi oraz Szóstki (czy jest zdecydowanym faworytem, czy na pół z Wisłą). No i oczywiście Piasta...
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

Wisła - Jedynka 3:0, Wieliczka - Tomasovia 1:3
http://sportkrakowski.pl/?p=238
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: precedens »

Pogoń Paleo Proszowice - AGH Galeco Wisła Kraków
3 : 0
Mecz z kategorii wpadek? (jak np. 2 kolejki wcześniej Biłgoraja z Krosnem - 0:3)
Kac-niemoc po sukcesie w Krośnie lub z innej okazji?
Czy znak poważnego kryzysu u kandydata do awansu?
A może siatkarskie olśnienie proszowickiej młodzieży?
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: pek »

O jeszcze jednej siatkarce, niegdyś w ekstraklasie, która trenuje w Wieliczce i może się jej przydać:
http://sportkrakowski.pl/?p=586
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

Paweł Wrzeszcz zrezygnował z dniem 31.01.2012 z prowadzenia zespołu BKS Szóstka Biłgoraj. http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,39 ... enera.html
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

Szóstka ma nowego selekcjonera :) zapraszam do artykułu http://bilgoraj.com.pl/szostka-ma-noweg ... 627,n.html
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: mazia »

Ciekawa sytuacja w Biłgoraju. Wydawało się, że w tej drużynie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. A tu proszę. Być może wyjdzie to Szóstce na dobre, bo do tej pory w Turnieju odpadała bo "czegoś brakowało" - doświadczenia, ławki rezerwowych. W tym to wygląda o wiele lepiej ale... równie dobrze może to wyjść biłgorajskiej drużynie na złe... Wygląda na to, że w grupie IV do końca będą emocje. A jak kwestie zdrowotne w Szóstce?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

W Szóstce wszystko jak najbardziej pozytywne jak i nastawienie tak i zdrowie. Zawodniczki koncentrują się nad rozgrywkami play-off a cały klub myśli o turnieju barażowym i upragnionym awansie. Zmiana trenera również była dobrą decyzją bo z tego co udało mi się dowiedzieć to zmieniła się na lepsze atmosfera w drużynie.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: mazia »

Dzisiaj Wisła po raz trzeci pokonała Karpaty, wczoraj Szóstka odprawiła Siarkę, czyli finał Szóstka-Wisła. Chyba do przewidzenia był taki skład? Ciekawa jestem decydujących meczów. W Wiśle dziewczyny złapały formę, trochę jeszcze gra faluje, ale jeśli ją ustabilizują może być ciekawie. A jak spisuje się Szóstka pod sterami nowego trenera? Wyniki sugerują, że jest dobrze, ale jak gra na boisku?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

W Szóstce bardzo duża poprawa nastrojów po przyjściu nowego trenera. Wszystkie zawodniczki poprawiają swoją grę a raczej po prostu się na nią otworzyły. Bardzo dobrze widoczna gra blokiem i ogólnie cała strategia wygląda lepiej. Zobaczymy co pokażą w sobotnim spotkaniu z Wisłą i jak też Wisła się zaprezentuje. Bo w Szóstce jest duży apetyt na walkę o I ligę !!! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: mazia »

W pierwszym meczu Wisła wygrała w Biłgoraju. Wynik 3:2 zapowiada jednak, że nie będzie łatwo. Emer88, możesz coś więcej o meczu powiedzieć?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
emer88
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2011, o 18:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: emer88 »

Mecz był bardzo zacięty od samego początku. Wisła w pierwszy secie wyszła na prowadzenie i grała bardzo konsekwentnie czego zabrakło gospodyniom. W drugiej odsłonie również było gorąco Szóstka zaczęła się bronić lecz znów zabrakło szczęścia. W trzecim secie Szóstka pokazała dobry styl gry co dało jej prowadzenie i wygrała seta. W czwartym secie również Szóstka zagrała mocno w ataku , cały set był zacięty duże ilości wymian piłek co wprawiało kibiców w duże emocje. W piątym secie to Wisła zaczęła zbierać punkty lecz Szóstka zdołała wyrównać na 7:7 ale tu górę jednak wzięły emocje i Wisła wyszła na prowadzenie co poprowadziło ją do wygranej. Po meczu kibicom towarzyszyły różne nastroje ale to dopiero pierwszy mecz . Jutro kolejna rywalizacja co będzie czas pokaże .
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa IV

Post autor: virus304 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2012, o 22:35 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 18. Regulaminu Forum - idź sobie pokrzycz gdzie indziej
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”