Liga Światowa 2013

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Edycja 2012 dopiero za nami, a już Prezes wieszczy powrót do starej formuły i mówi o podziale na słabą i mocną grupę.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... ej-formule
\
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Skalar121 »

Nie wiem, czy ten wywiad był autoryzowany, i czy przytoczono dosłownie słowa prezesa, ale jeżeli tak, to wyrażenie "niech się słabsi tłuką między sobą" jest tak bardzo nieprofesjonalne, powiedziałbym wręcz - żenujące - że aż ręce się załamują. Jakiś szacunek do przeciwnika! Jeszcze niedawno my byliśmy w grupie tych słabszych i wtedy takie słowa innego prezesa na pewno mocno by zabolały.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

Skalar121 pisze:...wyrażenie "niech się słabsi tłuką między sobą" jest tak bardzo nieprofesjonalne, powiedziałbym wręcz - żenujące - że aż ręce się załamują. Jakiś szacunek do przeciwnika!..
Bardzo trafna uwaga. Można tę wypowiedź skomentować jednym polskim przysłowiem: nie pamięta wół jak cielęciem był.
Pisałem już po finałowym meczu LŚ, że w wypowiedziach naszych zawodników, działaczy i dziennikarzy (niestety także kibiców) pojawia się wyraźne samouwielbienie i pogarda dla rywali. To jest kolejny dowód.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
sanders
Posty: 51
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 16:35
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: sanders »

dreamer pisze: w wypowiedziach naszych zawodników (...)pojawia się wyraźne samouwielbienie i pogarda dla rywali

dreamer
proszę o cytaty
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

sanders pisze:
dreamer pisze: w wypowiedziach naszych zawodników (...)pojawia się wyraźne samouwielbienie i pogarda dla rywali

dreamer
proszę o cytaty
1. Cytujesz coś czego nie napisałem, więc uważam, że masz niezbyt jasne intencje skoro posuwasz się do manipulacji
2. Chyba żartujesz, że będę szukał fragmentów transmisji z meczów finału LŚ i spisywał to, co ja usłyszałem np. z ust komentatorów oglądając je, i co inni też mieli okazję usłyszeć. Choćby wczoraj (może przedwczoraj - piszę z głowy, więc nie jestem pewien) na stronie Strefy Siatkówki zamieszczono tekst w którym AA "myślę, że jestem wyjątkowy". Niby drobiazg, ale po raz pierwszy słyszę takie słowa z jego ust.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
sanders
Posty: 51
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 16:35
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: sanders »

dreamer pisze: 1. Cytujesz coś czego nie napisałem, więc uważam, że masz niezbyt jasne intencje skoro posuwasz się do manipulacji
?

Wyjąłem z tego zdania "działaczy i dziennikarzy (niestety także kibiców)", bo również zauważyłem takie opinie z ich strony. Jednak ani razu nie usłyszałem nic takiego z ust zawodników. Nie proszę o dokładne cytaty co do słowa, tylko jakieś przykłady. Jeśli chodzi o samouwielbienie, to przecież wszyscy oni starają się tonować emocje i mówią, że to tylko kolejny krok. W kwestii pogardy nie wiem o co chodzi. Bartman mówił o "pastuchach", ale to akurat tyczyło się czegoś innego. Może chodzi o to, że Ignaczak powiedział, że mecz z Kubą nie był zbyt trudny? I znów: cały czas słyszę o tym, że trzeba każdego rywala szanować i podchodzić do meczów bardzo poważnie.
dreamer pisze: na stronie Strefy Siatkówki zamieszczono tekst w którym AA "myślę, że jestem wyjątkowy". Niby drobiazg, ale po raz pierwszy słyszę takie słowa z jego ust.
Warto jednak poznać CAŁY kontekst tej wypowiedzi. Prowadząca rozmowę pytała o to jaki ma styl (w sensie: do kogo mógłby się porównać), więc odpowiedział z przymrużeniem oka, że to jego własny styl, że jest w pewnym sensie wyjątkowy. Nie było w tym śmiertelnej powagi ani pychy.
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: oliwia »

Ja też nie rozumiem, Wszyscy zawodnicy wyraźnie starają się hamować rosnące wobec nich oczekiwania, prosząc o umiar. Doskonale zdają sobie sprawę, że wygrana w LŚ i ogólnie ich obecna dyspozycja nie jest gwarancją sukcesu na Igrzyskach.

Nie rozumiem też oburzenia Dreamera na prośbę o podanie cytatu. Standardowo masz odmienne stanowisko niż większość użytkowników. O ile jednak piszesz swoją opinię, masz pełne pole do popisu, lecz gdy przypisujesz zawodnikom rzekome samouwielbienie, które wywnioskować można tylko po wypowiedziach (to już fakt, nie opinia), mógłbyś pokusić się o udowodnienie tego.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

Jak wiadomo, od kilku lat mamy taki system kwalifikacji do kolejnej edycji LŚ, że dwie ostatnie drużyny z poprzedniej edycji rozgrywają mecze barażowe z "pretendentami" do zajęcia ich miejsca w stawce drużyn w kolejnym sezonie LŚ.
W tym roku dwa ostatnie miejsca zajęły ekipy Japonii (15) i Portugalii (16). Właśnie te drużyny będą broniły swoich miejsc w stawce uczestników LŚ 2013.
Japończycy zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Holandia - Dominikana, zaś Portugalczycy, ze zwycięzcą dwumeczu Iran - Egipt.
Holandia rozegrała pierwszy z dwóch meczów z Dominikaną wczoraj w Rotterdamie. Wygrali gospodarze 3:0.
Holandia - Dominikana 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
Bardzo dobry mecz rozegrał holenderski rozgrywający Nimir Abdel-aziz. Najwięcej punktów dla swoich drużyn zdobywali:
Holandia: Jelte Maan (15), Wytze Kooistra (11) i Jeroen Rauwerdink (10);
Dominikana: bez niespodzianek - José Cáceres (16) i Elvis Contreras (13). Rewanż już dzisiaj, ale na razie nie wiem jak wynik.
Zespoły Iranu i Egiptu swoje mecze zagrają 31 sierpnia i 2 września.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Holendrzy wygrali w drugim meczu 3-2 i awansowali do dwumeczu z Japonią, który zadecyduje o tym, kto zagra w fazie grupowej LŚ.

Pewnie wygrają Holendrzy a to może oznaczać, że Japonii nie zobaczymy w LŚ na długie lata, bo już nie są najlepszą drużyną w Azji (tak rankingowa jak i potencjalnie). Zresztą oceniam, że na całym świecie jest około 30 drużyn, które są w stanie pokonać Japonię.

Ciekawe czy FIVB zniesie taką stratę, bo jak wiadomo wielu sposorów FIVB pochodzi właśnie z Japonii.

Edit:

@dreamer

To jednak Portugalia gra z Holandią, Iran/Egipt z Japonią.
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

hugo pisze:...dreamer
To jednak Portugalia gra z Holandią, Iran/Egipt z Japonią.
Rzeczywiście, przepraszam, ale spiesząc się pokręciłem te pary repasażowe. Daty meczów Egiptu z Iranem (gospodarzem obydwu spotkań jest Egipt) są podane dobrze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: OlaMleko »

Kiedy zapadną decyzje odnośnie formuły LŚ i gospodarza F6? Nigdy nie pamiętam takich "kalendarzowych" rzeczy.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

@OlaMleko

Z tego co wiem to w wrzesień-październik to okres gdzie ogłasza się gospodarza. Słyszałem pogłoski, że Niemcy chcą zorganizować turniej w Hamburgu. A co do formuły to pewnie wróci ta przed 2 lat.
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: OlaMleko »

hugo pisze:@OlaMleko

Z tego co wiem to w wrzesień-październik to okres gdzie ogłasza się gospodarza. Słyszałem pogłoski, że Niemcy chcą zorganizować turniej w Hamburgu. A co do formuły to pewnie wróci ta przed 2 lat.
Niemcy to ciekawy kandydat, mają fajną publiczność, no i byłoby to coś nowego. Też słyszałam,że ma wrócić stara formuła (niestety...), po prostu byłam ciekawa, kiedy zapadnie ostateczna decyzja.
Dzięki za odpowiedź.
karol.charyton
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: karol.charyton »

Jestem za tym, żeby Polska zorganizowała LŚ w 2013. To my mamy rewelacyjną ekipę i oddanych kibiców!
[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2012, o 17:43 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Ja jestem za wykupieniem abonamentu u FIVB i CEV na 100 lat <ironia>.

Mirek na razie stara się o MŚ 2018 kobiet, ale pewnie ich nie dostanie, bo Katar bo ochotę na dublet (męski i żeński turniej) a ich oferty nie sposób przebić, wszystko do czego startowali to dostali.
\
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

hugo pisze:Katar bo ochotę na dublet (męski i żeński turniej) a ich oferty nie sposób przebić, wszystko do czego startowali to dostali.
Aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli zechcą dostać Mistrzostwa Europy :o

A tak na poważnie to Niemcy byłyby ciekawym kandydatem, przydałaby tam się tego typu impreza dla promocji siatkówki w Niemczech. Jeśli chodzi o nasz kraj, to bardziej prawdopodobnym rokiem na finały LŚ jest rok 2014, przynajmniej tak sądzę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Streeter pisze:Jeśli chodzi o nasz kraj, to bardziej prawdopodobnym rokiem na finały LŚ jest rok 2014, przynajmniej tak sądzę.
To byłby pierwszy raz kiedy MŚ i LŚ odbyłyby się w tym samym kraju jednego roku.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Iran złupał Egipt 3:0 (31-29, 25-22, 25-19) i jest o krok od możliwości zdemolowania Japonii, czekam z niecierpliwością na kursy bukmacherskie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do Kataru to wcale bym się nie zdziwił gdyby dostali turniej finałowy LŚ 2013. Kosztuje on bodaj 500.000 USD a dla arabskich szejków to tyle co nic.
\
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

hugo pisze: A co do Kataru to wcale bym się nie zdziwił gdyby dostali turniej finałowy LŚ 2013. Kosztuje on bodaj 500.000 USD a dla arabskich szejków to tyle co nic.
Wydaje mi się, że o organizację mogą się starać tylko kraje uczestniczące.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

@Streeter

Być może jest taki zapis, ale jak Katar sypnąłby kaską to wszyscy chodziliby jak zegarki. Ci ludzie często bez żadnego wykształcenia myślą, że kupią wszystko za pieniądze. Doszło do tego, że chcą zorganizować Prolog Tour de France!!!
\
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:
Skalar121 pisze:...wyrażenie "niech się słabsi tłuką między sobą" jest tak bardzo nieprofesjonalne, powiedziałbym wręcz - żenujące - że aż ręce się załamują. Jakiś szacunek do przeciwnika!..
Bardzo trafna uwaga. Można tę wypowiedź skomentować jednym polskim przysłowiem: nie pamięta wół jak cielęciem był.
Pisałem już po finałowym meczu LŚ, że w wypowiedziach naszych zawodników, działaczy i dziennikarzy (niestety także kibiców) pojawia się wyraźne samouwielbienie i pogarda dla rywali. To jest kolejny dowód.

dreamer
Zgadzam się z wami... Przedpełski znowu pokazuje swoje podejście do sportu w stylu mniejsza o wszystko ważne żeby mi się kasa zgadzała!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

Po kolejnej wygranej 3:2 Holandia awansowała do przyszłorocznej Ligi Światowej :)

Holandia - Portugalia 3:2
(20:25, 25:23, 17:25, 25:21, 15:13)

Składy zespołów:
Holandia: Abdel-Aziz (6), Maan (14), Krolis (18), van Bemmelen (3), Rauwerdink (17), Kooistra (12), Jorna (libero) oraz Freriks, Ter Horst i Bontje (7)
Portugalia: Ferreira A. (19), Violas (2), Jose (16), Sequeira (23), Santos (8), Lopes (7), Casas (libero) oraz Ferreira M., Rodrigues i Coelho
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

Iran ponownie pokonał Japonię wynikiem 3:0, tym samym awansował do przyszłorocznej Ligi Światowej.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radwanek22
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 09:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: radwanek22 »

Podobno Iran już szykuje zupełnie nowy skład na LŚ13. Co prawda to tylko pogłoski ale pomyślcie o tym zamieszaniu które mogą zrobić;P
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Dwumecz z Iranem był pogrzebem dla męskiej reprezentacji Japonii. Może teraz sięgną po trenera zagranicznego, bo japońska myśl szkoleniowa jest całkowicie bezradna.
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: OlaMleko »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -narodowym

"Stadion narodowy pomieści 60 tysięcy kibiców, według prezesa zostałby on zapełniony właśnie przez kibiców siatkarskich."

"Zapełniony"... raczej "opłacony", bo to o to tutaj chodzi.Co za beznadziejny pomysł. Ciekawe, kto kupi bilet tylko po to, żeby siedzieć pod kopułą i patrzeć na telebim. Znając organizatorów i polskie tradycje, bilety byłyby też dość drogie, no ale skoro możnaby wyciągnąć więcej od kibiców,to czemu nie...?
Nawet jak hala mieści 10-12 tysięcy, to pod sufitami hal niewiele da się zobaczyć. A 60 tysięcy? Na SIATKÓWKĘ? Kompletnie bezsensowne, to jak oglądać piłkę nożną, nie wiem, z dachu wieżowca.

PS jak się nie ma pomysłów na wykorzystywanie hiper kosztownej inwestycji, to się jej nie podejmuje. To oczywiście nie jest już uwaga do PZPS.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Może to dobry pomysł bo... dobra klapa może sprowadzić Solarisa na ziemię.
O jego działaniach siatkarskich mało słychać, za to dmuchany PR huczy ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Mogliśmy mieć stadion piłkarski, który można byłoby zaadaptować do roli hali z pojemnością około 20-25 tysięcy, ale niestety nikt o tym nie pomyślał. Mamy stadion stricte piłkarski i możliwość jego adaptacji na potrzeby siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej jest żadna.Stadion nie posiada choćby zbliżonych rozmiarem telebimów, ja te z Cowboys Stadium w Dallas, gdzie rozegrano Mecz Gwiazd NBA.

Warszawa ma piękny stadion piłkarski, ale nie posiada odpowiednio dużej hali sportowo-widowiskowej...

Siatkówka to sport HALOWY.
\
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

OlaMleko pisze: Nawet jak hala mieści 10-12 tysięcy, to pod sufitami hal niewiele da się zobaczyć. A 60 tysięcy? Na SIATKÓWKĘ? Kompletnie bezsensowne, to jak oglądać piłkę nożną, nie wiem, z dachu wieżowca.
Nie wiem jaką dokładnie halę masz na myśli, ale jak byłem w Łodzi to z ciekawości wybrałem się na najwyższe rzędy, żeby zobaczyć jaka jest stamtąd widoczność, no i wcale nie była taka zła, biorąc pod uwagę odległość od boiska, która w niektórych miejscach łódzkiej hali jest naprawdę spora. Skoro Brazylijczycy ileś lat temu dali radę zapełnić stadion, to niby dlaczego w naszym kraju teraz miałoby się to nie udać? Wiadomo, że nie każdy każdą akcję dokładnie zobaczy, ale myślałem, że w takich wydarzeniach chodzi przede wszystkim o nieprawdopodobną atmosferę, przeżycie meczu, a nie o obserwowanie i analizowanie każdej akcji, czy siedząc na szarym końcu dostrzeganie czy piłka była po bloku, czy też nie. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, jeśli się uda to na pewno zakupię bilety i z ciekawością zobaczę co z tego wyszło.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Streeter napisał:
Skoro Brazylijczycy ileś lat temu dali radę zapełnić stadion, to niby dlaczego w naszym kraju teraz miałoby się to nie udać? Wiadomo, że nie każdy każdą akcję dokładnie zobaczy, ale myślałem, że w takich wydarzeniach chodzi przede wszystkim o nieprawdopodobną atmosferę, przeżycie meczu, a nie o obserwowanie i analizowanie każdej akcji, czy siedząc na szarym końcu dostrzeganie czy piłka była po bloku, czy też nie. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, jeśli się uda to na pewno zakupię bilety i z ciekawością zobaczę co z tego wyszło.
Uda się, bo wystarczy, że prezes ogłosi bicie rekordu LŚ, który wynosi 3x mniej. Polacy lubią bić rekordy. Problem w tym, że ludzie zapłacą grubą kasę za "nieprawdopodobną atmosferę", ale atmosfera boiskowa będzie "far, far away" od nich.Wyjdzie to wszystko bardziej na koncert Pana Magiery niż wydarzenie sportowe. Pomysł z MŚ też nie wyjdzie jeśli planowany termin MŚ to listopad-grudzień. Gwarancja dachu obejmuję zamykanie w temperaturze przynajmniej +5C.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”