Liga Mistrzyń 2012/2013

Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: BadTrue »

Z podziwem patrzę na grę Rourke, coś niesamowitego.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: tomasol »

Gratulacje dla mistrzyń Polski za awans do dalszej rundy kosztem zespołu włoskiego. Szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony takim obrotem spraw, nie sądziłem, że Sopocianki będą w stanie wygrać i to jeszcze w jakim stylu !!! Zespół Atomu pokazał naszym dwóm pozostałym ekipom grającym w LM (Dąbrowie i Muszynie) jak należy grać w meczu o wszystko.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: lipton »

Jakie są reguły awansu? Czy Muszyna jako najlepsza drużyna z 3-go miejsca też może liczyć na awans do fazy pucharowej?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Skrzypek »

lipton pisze:Jakie są reguły awansu? Czy Muszyna jako najlepsza drużyna z 3-go miejsca też może liczyć na awans do fazy pucharowej?
Muszynianka ma ogromne szczęście. Atom gładkim zwycięstwem nad Villa Cortese zapewnił miejsce w play-off także Muszynie. Pozostaje pytanie czy Muszynianki na ten awans zasłużyły? Niech to będzie pytanie retoryczne.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: tomasol »

lipton pisze:Jakie są reguły awansu? Czy Muszyna jako najlepsza drużyna z 3-go miejsca też może liczyć na awans do fazy pucharowej?
Tylko czy to aby Muszyna jest najlepszą drużyną z 3-go miejsca ??? Villa Cortese (dzisiejszy rywal Atomu) też ma 9 punktów, ale więcej zwycięstw, a jeśli dobrze wyczytałem zasady LM, to przy równej ilości punktów najpierw decyduje liczba zwycięstw, dopiero potem stosunek setów a dalej małych punktów i wreszcie na samym końcu bezpośrednie mecze między zespołami.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Skrzypek »

tomasol pisze:
lipton pisze:Jakie są reguły awansu? Czy Muszyna jako najlepsza drużyna z 3-go miejsca też może liczyć na awans do fazy pucharowej?
Tylko czy to aby Muszyna jest najlepszą drużyną z 3-go miejsca ??? Villa Cortese (dzisiejszy rywal Atomu) też ma 9 punktów, ale więcej zwycięstw, a jeśli dobrze wyczytałem zasady LM, to przy równej ilości punktów najpierw decyduje liczba zwycięstw, dopiero potem stosunek setów a dalej małych punktów i wreszcie na samym końcu bezpośrednie mecze między zespołami.
Zgadza się właśnie chciałem zweryfikować swój wpis.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Alferek »

Villa Cortese 9 pkt 1 zw 3:0, 2 zw 3:1
Muszynianka 9 pkt 2 zw 2:0, 3 por 2:3

więcej zwycięstw mają więc Włoszki.

Zawaliła Dąbrowa, bo jakby wygrały to Drezno zagrało dla nich.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: lipton »

Aha, czyli decyduje liczba wygranych, myślałem że sety, dzięki za info.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

Jeśli CEV nagle nic nie wymysli to sytuacja wyglada tak że dalej w Lidze Mistrzyń z naszych klubów bedzie grał tylko Atom Sopot, Muszynianka i Dąbrowa razem z Urałoczką i Tomisem przechodzą do Pucharu CEV gdzie w rundzie challenge bedziemy mieli po raz pierwszy w historii aż trzy polskie kluby! ( bo od początku Pucharu CEV gra w tym pucharze z dobrym skutkiem BKS Bielsko-Biała). Do tego w czołowej ósemce Pucharu CEV mamy także B.Okuniewską która gra w głownym faworycie tego pucharu czyli w tureckim Fenerbahce (najlepiej żeby Muszyna i Dąbrowa nie trafili na nie w losowaniu podobnie jak niedobrze byłoby jakbyśmy juz w rundzie challenge mieli polsko-polskie starcia).
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: kanap »

Ciekawe czy Serwiński żałuje że pozbył się Rourke, siatkarka nie przeciętna która zdobywa bardzo dużo punktów i jest bezapelacyjnie liderką zespołu z Sopotu. Nawet nie przytaczam zdobyczy punktowych poszczególnych zawodniczek, pewnie się domyślacie iż Bełcik nie grała finezyjnej siatkówki, a atak nie rozkładał się na kilka zawodniczek lecz lwią część przeznaczono Rourke.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Streeter »

Muszynianka sama jest sobie winna, gdyby raczyły nie tracić blisko 10-punktowej przewagi i wygrały to spotkanie nawet po tie-breaku razem z Sopociankami cieszyłyby się z awansu do 12-tki. Również Dąbrowa, gdyby zamiast Miss wystawiła dziewczynę, która potrafi chociaż utrzymać przyjęcie (chociażby Asię Szczurek) byłaby w dwunastce i mielibyśmy niebywały sukces, bo aż 3 zespoły w dalszej fazie rozgrywek. No ale niestety na własne życzenie mamy jeden zespół, a potem wszyscy się dziwią, że zainteresowanie kobiecą siatkówką jest takie, a nie inne. Daję sobie rękę uciąć, że jeśli ktoś oglądał Dąbrowę bądź Muszynę z nastawieniem "a obejrzę tą siatkówkę kobiet, może mi się spodoba" to mu się nie spodobała i pewnie długo po raz kolejny nie odpali telewizora, by spróbować się do niej przekonać. Jedynie Sopot stanął na wysokości zadania, w czym zasługa trenera, który się do niczego nie nadaje i tylko krzyczy na te biedne dziewczynki.

Zauważyłem też pewną prawidłowość, mianowicie (pomijając dwie nasze siatkarki eksportowe, które raczej w naszej lidze nie zagrają, chyba że mając 40 lat) w trzech naszych klubach z LM nie ma Polki, która potrafi z trudnej piłki zaatakować. Za to każda potrafi popełnić genialny plas, który sieje taki postrach u rywalek, że z kontry idzie akcja środkiem. Przecież gdyby nie Rachel w Sopocie, Sanja w Muszynie i Charlotte w Dąbrowie, to kto tam by kończył trudne piłki? Kiedyś myślałem, że taką zawodniczką jest Ania Barańska, jednak do wyżej wymienionych trzech jej troszkę daleko, może przez wzrost...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

kanap pisze:Ciekawe czy Serwiński żałuje że pozbył się Rourke, siatkarka nie przeciętna która zdobywa bardzo dużo punktów i jest bezapelacyjnie liderką zespołu z Sopotu.
Australijska atakujaca zdobywa tych punktów aż tak dużo że została drugą ( po Kubance R.Calderon) najlepiej punktującą zawodniczką całej Ligi Mistrzyń! zdobywając w 6 meczach 129 punktów. Wspomniana wyżej R.Calderon zdobyła tych punktów 132 ale potrzebowała do tego aż 5 setów wiecej więc tak naprawde wynik R.Rourke bije Kubanke bo atakująca z Sopotu ma zdecydowanie najlepszą srednią zdobyczy punktowych na set w całej Lidze Mistrzyń (6,45 pkt na set). Do tego zdaje sie że Australijka także jest druga jeśli idzie o asy serwisowe w fazie grupowej LM, jednym słowem myśle że powoli muszą sie w Atomie pogodzić że R.Rourke po sezonie wyląduje w Azerbejdzanie lub Turcji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Chyba , że znajdą jej tu chłopaka albo męża :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Chyba , że znajdą jej tu chłopaka albo męża :)
No tak, już to widzę, jak bliżej nieznany włoski środkowy przychodzi do Lotosa i zastępuje Ruska na libero :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

VakifBank Stambuł (Turcja) - ATOM Trefl Sopot (Polska)

Eczacibasi VitrA Stambuł - Asystel MC-Carnaghi Villa Cortese

Dynamo Kazań - Dynamo Moskwa

Rabita Baku - RC Cannes

Lokomotiv Baku - Azerrail Baku

Unedo Yamamay Busto Arsizio - Schweriner SC


Liga Mistrzyń (gospodarze: Galatasaray Daikin Stambuł)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Nie no to u kobiet z Rourke to nie przejdzie jak u Łasko z jego Stachiotti . A jak się nazywa ten jej wybranek?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

mikser pisze:VakifBank Stambuł (Turcja) - ATOM Trefl Sopot (Polska)

Eczacibasi VitrA Stambuł - Asystel MC-Carnaghi Villa Cortese

Dynamo Kazań - Dynamo Moskwa

Rabita Baku - RC Cannes

Lokomotiv Baku - Azerrail Baku

Unedo Yamamay Busto Arsizio - Schweriner SC


Liga Mistrzyń (gospodarze: Galatasaray Daikin Stambuł)
Bardzo prawdopodby jest scenariusz że w Final Four zobaczymy po dwa turecki i azerskie kluby które zagrałyby w tej sytuacji że sobą w półfinałach, zdaje sie że jedynie Dynamo Kazań może realnie zagrozić takiej sytuacji.
Agridaghi
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2011, o 10:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Agridaghi »

Niekoniecznie. Dla mnie to Cannes są faworytkami do awansu (do FF)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

Czy ktoś ogląda nasze panie z Sopotu? Bo mamy pierwszego seta :)
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Kurek7 »

Bez obaw, wszystko już wróciło do normy :D
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

Mimo wszystko przez chwilę było miło :D Nasze nie są całkiem bez szans, tyle dobrego.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Alferek »

Nie sądzę, by w rewanżu stał się cud. Rachela za dużo autów dziś, a Podolec problemy z przyjęciem. Samą ambicją meczu się nie wygra.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: OlaMleko »

Co to za pani komentuje mecz na PS Extra? Głos kojarzę, ale nie mogę zidentyfikować...
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

Marta Gula
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Streeter »

To teraz ja: z kim Mielewski komentuje obecny mecz Stambułu z Corteze?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

Po meczu będę mógł Ci powiedzieć :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: madlark »

Streeter pisze:To teraz ja: z kim Mielewski komentuje obecny mecz Stambułu z Corteze?
A to jest na pewno Milewski? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: Streeter »

madlark pisze: A to jest na pewno Milewski? ;)
Często mi się mylą Mielewski z Magierą, dopóki pierwszy z nich nie zacznie sylabizować, to mają bardzo podobne głosy. A co do komentatora drugiego, to pożegnał się jako bodajże "Krzysztof Kałucki", szczerze mówiąc niewiele mi to mówi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: mikser »

Ja usłyszałem Załucki/Załuski i też mi to nic nie mówi :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2012/2013

Post autor: madlark »

Mielewski raczej rwie się do komentowania meczów, w których nie ma okazji zabłyszczeć.

Ja też usłyszałem Krzysztof Kałucki i takie nazwisko pojawiło się tu
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/25509
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”