Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Już dawno miałem w planach taki wątek (głównie za sprawą Pelego), ale nie mogłem się do tego zabrać, jednak ostatnia wymiana uszczypliwości w wątku o Resovii przekonała mnie, że może warto. Przy tej okazji głównie, żeby oczyścić wątek z nic niewnoszących do tematu postów, jednak wierzę, że w przyszłości pomoże to wielu osobom poprawić swoją polszczyznę.

Na czym ma to polegać? Zamysł był taki, żeby przy rażących błędach moderator usuwał post, a jego treść, lub tylko fragment z tymi błędami, umieszczał właśnie w tym temacie, w usuniętym poście zaś wklejał link do wątku o językowych kwiatkach.

Być może to dodatkowa praca dla moderatora, ale nie musimy ograniczać pracy tylko do pilnujących porządku na forum. Każdy użytkownik, jeśli uzna za zasadne, może wkleić treść posta z błędem, podając jego autora, co powinno być motywacją do zadbania o językową dbałość w przyszłości ;-) Z doświadczenia wiem, że takie wytknięcie błędu mocno wbija się w głowę i podobnego błędy raczej już się nie popełnia.

Zatem do roboty...

Na dobry początek wspomniane posty z wątku o Resovii.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: d12343 »

Zrobię offtopa, sorry...
Weary, jeśli już musisz się czepiać spacji przed pytajnikami i jakże merytorycznie podkreślać, że kłują w oczy, to weź czasem zerknij na własną interpunkcję. Choćby np. tu:
weary_skier pisze:polecam post Feina, po przeczytaniu, którego poczułem się jakbym po mordzie dostał.
To nic osobistego, ale czasem faktycznie wygląda, jakbyś nie miał innych argumentów.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

A ja pogłębię...
Naprawdę nie stawia się spacji ? Mnie kłuje w oczy jej brak. Jestem w błędzie ? To jakiś e-wymóg ?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

grzegorzg pisze:A ja pogłębię...
Naprawdę nie stawia się spacji ? Mnie kłuje w oczy jej brak. Jestem w błędzie ? To jakiś e-wymóg ?
Takie są zasady, nie tylko e-wymóg.
http://www.kaila.biz/design/htm/article/pisanie.htm
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=4836490
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: mejbi »

Re: Skra Bełchatów
weary_skier pisze:[...] W każdym razie mecze byłyby bardziej wyrównane, bo tak na prawdę w zeszłorocznych finałach w żadnym momencie nie było nawet blisko do równej walki. [...]
naprawdę
http://sjp.pwn.pl/szukaj/naprawd%C4%99
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: weary_skier »

Odnoszę wrażenie, że niejako moje zachowanie tchnęło mejbiego do założenia tego wątku. Osobiście nia mam nic przeciwko. Zdaję sobie sprawę, że mój język pisany jest pełen błędów i niedskonałości, ale cały czas staram się to poprawić i docniam to, kiedy ktoś wskazuje na mój błąd.
Mam jednak pewne obawy. Moderatorzy i tak mają ręce pełne roboty a tutaj dokłada się im więcej pracy. Nie wiem też czy ta inicjatywa zdobędzie wystarczającą popularność, aby jej efekty były zauważalne gołym okiem. Nie każdy też musi mieć taki sam stosunek do wytkniętych mu błędów co ja. Niektórzy niesłusznie posądzili mnie o atak personalny, keidy chciałem tylko zwrócić uwagę na drobny błąd.
Tyle z mojej strony. Masz mój łuk.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Dlatego napisałem, że nie tylko moderatorzy mogą edukować, a może nawet całkowicie zwolnić ich z tego i będzie to robił zwykły użytkownik wyczulony na błędy. A jak kierować tu zainteresowanych? Np. w odpowiedzi na post jakiegoś użytkownika, który popełnił błąd, można przy okazji zacytować tę pomyłkę i tuż pod cytatem wstawić link do tego wątku. Wcześniej dodając fragment z błędem w tym temacie.

Czyli w oryginalnym wątku cytujemy błąd i pod cytatem wklejamy coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

[b][color=#FF0000]Punkt 17. Regulaminu Forum:[/color][/b] [url=http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=82&t=4032][b][color=#008000]Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum[/color][/b][/url]
co da link:
Punkt 17. Regulaminu Forum: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

a w tym wątku tworzymy odpowiedź wyglądającą mniej więcej tak:


Re: Wideo weryfikacja
Kicu pisze:[...] Komentatorzy Polsatu wg. mnie używają zwrotów [...]
wg
Zasady pisowni i interpunkcji


Może i trochę roboty jest, ale żadnego obowiązku co do takiej formy nie ma (można dać zwykły cytat z wytłuszczonym błędem), no i wierzę, że z czasem nie będzie częstej potrzeby rozwijania tego wątku... może zbyt optymistycznie.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: volleyballmanager »

Ktoś już wam powiedział ze jesteście niby dorośli a zachowujecie się jak dzieci włącznie z częścią moderacji?
Jeszcze nie widziałem portalu z tak popieprzonymi pomysłami i wzajemnymi wycieczkami osobistymi userów a sporo ich w życiu zwiedziłem. Oraz oczywiscie wszystkimi użytkownikami silącymi sie na bycie Bóg wie jakimi ekspertami. Totez kiedys tu pisałem ale doszedłem do wniosku że nie warto. Przegladam sobie to co mnie interesuje i do widzenia.

pzr
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

volleyballmanager pisze:Jeszcze nie widziałem portalu z tak popieprzonymi pomysłami
O jakich pomysłach portalu mówisz? Ja nie jestem portal, tylko zwykły użytkownik i tyle pomysłów, ile użytkowników. Jeśli uważasz pomysł za niegodny uwagi, to powinieneś - zgodnie z tym co napisałeś - "przejrzeć to i do widzenia" (nie piszę tego złośliwie). Będąc miłośnikiem siatkówki plażowej nie będę wchodził na forum np. PlusLigi i mówił, że siatkówka halowa to marna dyscyplina, tylko po to, żeby wszyscy znali moje zdanie.
volleyballmanager pisze:i wzajemnymi wycieczkami osobistymi userów
Masz na myśli podpisywanie cytatu z błędem loginem autora? To nie ma być wycieczka osobista, tylko zwykła, dobra rada/uwaga. Mogę się mylić, ale myślę, że weary_skier z dużym prawdopodobieństwem będzie teraz pamiętał, że "naprawdę" pisze się razem...
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Re: Skra Bełchatów
Rysio z Klanu pisze:[...] Aleks, Muzaj, Wdowiak, Bociek wracający z wypożyczenia :) W obwodzie Wlazły [...]
w odwodzie
http://sjp.pwn.pl/szukaj/odw%C3%B3d
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Klugenhammer »

Korzystając z okazji chciałbym zwrócił uwagę na powszechnie występujący na tym forum błąd - pisanie nazw mieszkańców miast z dużej litery - Warszawianie, Rzeszowianie, Bydgoszczanie itd
Można się załamać. Tak jakby 70% użytkowników spało na lekcjach języka polskiego. Nawet nie chce mi się wklejać tu żadnych cytatów bo byłoby ich tak wiele że zapełniłbym nimi cały ten wątek.
Nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą!!! warszawianie, rzeszowianie, bydgoszczanie itd
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Streeter »

Wszystko spoko, temat na pewno przydatny, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego niby jest to w kąciku kolekcjonera? Że co, że fani siatkówki lubiący coś kolekcjonować wejdą i będą mogli stworzyć sobie siatkarski słownik?

Żeby nie zrobić off-topu (jakkolwiek to zabrzmi, bo temat z siatką ma tyle wspólnego co parówki z mięsem) to wklejam link do tekstu kiedy i po jakich zagranicznych nazwiskach stawiamy apostrof, a kiedy nie:
http://www.jezykowedylematy.pl/2010/10/ ... -apostrof/
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Streeter pisze:Wszystko spoko, temat na pewno przydatny, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego niby jest to w kąciku kolekcjonera?
Potrafisz wskazać bardziej pasujący dział? ;-) Ja nie mogłem takiego znaleźć, dlatego pomyślałem, że skoro będzie to kolekcja błędów, to wrzucę temat do kącika kolekcjonera ;-)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Streeter »

mejbi pisze: Potrafisz wskazać bardziej pasujący dział? ;-) Ja nie mogłem takiego znaleźć, dlatego pomyślałem, że skoro będzie to kolekcja błędów, to wrzucę temat do kącika kolekcjonera ;-)
W sumie racja, ale tematy, które nie wiadomo gdzie dać zazwyczaj lądują w tematach ogólno-siatkarskich ;) na siłę można też przypiąć do treningu - w końcu trenujemy poprawne pisanie :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: dodonek »

Przepraszam kolegę Pele(BTW - podejrzewam, że króla tego tematu ;)),że tutaj pozwolę sobie zacytować fragment, który się nieco wyróżnia od całego gąszczu jego mega-twórczości ortograficznej forum SS. Otóż:
Nie znalazłem emotikona który "płacze przez łzy"
ja wymiękłem.. ;)

śrudło
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: madlark »

Klugenhammer pisze:Korzystając z okazji chciałbym zwrócił uwagę na powszechnie występujący na tym forum błąd - pisanie nazw mieszkańców miast z dużej litery - Warszawianie, Rzeszowianie, Bydgoszczanie itd
Można się załamać. Tak jakby 70% użytkowników spało na lekcjach języka polskiego. Nawet nie chce mi się wklejać tu żadnych cytatów bo byłoby ich tak wiele że zapełniłbym nimi cały ten wątek.
Nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą!!! warszawianie, rzeszowianie, bydgoszczanie itd
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, więc spytam:
Dlaczego nie: warszawiacy, rzeszowiacy?
Dotychczas z tymi formami się spotykałem. A warszawianie, rzeszowianie trochę by mnie zdziwili.
Tchną anachronizmem. Ostatnio był projekt WARSZAWIAK. Obie formy są poprawne?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mewa »

madlark pisze:Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, więc spytam:
Dlaczego nie: warszawiacy, rzeszowiacy?
Dotychczas z tymi formami się spotykałem. A warszawianie, rzeszowianie trochę by mnie zdziwili.
Tchną anachronizmem. Ostatnio był projekt WARSZAWIAK. Obie formy są poprawne?
Obie formy są poprawne. Warszawiacy tak raczej mówią o sobie, w opracowaniach częściej spotyka się warszawianie. Z "rzeszowiakiem" się jeszcze nie spotkałem...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Klugenhammer »

weary_skier pisze:[...] Z resztą oboje wiemy jak wyglądało forum sportsboardu za czasów jego największej popularności, czyim folwarkiem było i jak wyglądały komentarze głównych przedstawicieli kibiców KK. Było bardzo daleko od LZSu i prownicji. Może tutaj już mogę porównywać, czy znów autorytarnie stwierdzisz, że nie mogę?
Z resztą jeśli o porównania chodzi [...]
Kolejny nagminnie pojawiający się na forum błąd. "Z resztą" czy "zresztą" ? Oczywiście obie formy są poprawne ale w zależności od kontekstu wypowiedzi bo oba zwroty oznaczają coś zupełnie innego. W przytoczonym cytacie popełniono jednak błąd. Można napisać rozdzielnie w kontekście np "z resztą grupy poszliśmy na mecz" ale w takim kontekście "zresztą to nie jest ważne" pisać należy razem.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: weary_skier »

Sęk ju, poprawiłem.
Jak widać sam poprawiałem ludzi a wydaje się, że jestem liderem tego tematu. No może tuż za Pele ;).
Taka karma. :D
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle
kanap pisze:[...] Czas pokarze. [...]
Może i czas też potrafi pokarać, jednak mam wrażenie, że tutaj chodziło o pokazywanie.
pokaże
http://sjp.pwn.pl/slownik/2503459/pokazać
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Tu wyjątek, bo nie jest to błąd językowy, ale techniczny jakby, który mnie mocno irytuje. Poniżej post Pelego, w którym zadał sobie trud, żeby pogrubić fragment, do którego się odnosi, ale już nie zadał sobie trudu, żeby zamiast tego wywalić całą resztę cytatu. Poniższe jest sprzeczne z punktem 19. regulaminu forum, ale niestety często stosowane i równie często ignorowane przez moderatorów, bo i ciężko z tym walczyć.
Pele pisze:
kevinpsb pisze:
Pele pisze: ZAKSA Kędzierzyn-koźle - Skra Bełchatów
Coś więcej niż tylko mecz ligowy...!!
-Skra grając z Zaksą u siebie straciła 2 ligowe pkt, które już miała ''podane na srebrnej tacy'', zawodnicy na pewno o tym pamiętają...
- w zeszłym sezonie pomiędzy tymi drużynami rozstrzygała się w Kędzierzynie sprawa pierwszego miejsca, Skra wywiozła niemożliwe z Kędzierzyna, co dało jej handicap nad każdym w p-o.
- oba zespoły są ze sobą w drabince siatkarskiej champions league co doda smaczku temu meczowi.
- po raz pierwszy od 25 stycznia 2003 roku można śmiało powiedzieć że w starciu Kędzierzyńsko-Bełchatowski to właśnie Zaksa jest faworytem spotkania ze Skrą.
-jestem nie mal pewny że ten mecz wygrany za 3 pkt rozstrzygnie sprawę pierwszego miejsca, obie drużyny mają przed sobą tylko 3 mecze w których mogą coś stracić...
ZAKSA potrafi wygrać i przegrać z każdym. A smaczki bardzo fajnie opisałeś.
Jak powinien wyglądać prawidłowo napisany post? Mniej więcej tak:
Pele pisze:
kevinpsb pisze:obie drużyny mają przed sobą tylko 3 mecze w których mogą coś stracić...
ZAKSA potrafi wygrać i przegrać z każdym. A smaczki bardzo fajnie opisałeś.
Starajmy się tego pilnować.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Klugenhammer »

rzuki pisze:Jesli zarzad Resovi decydowalby o personaliach to jest to porazka trenera
kanap pisze:nie jestem kibicem Resovi już bliżej mi do JW
kevinpsb pisze:w grupie Skry to zespół numer 4 a w Resovi Sete jest numerem 3...
kibic_siatki pisze:Obecni atakierzy Resovi nie mają szans na bycie liderami
Pele pisze:dla kibiców Resovi to chyba jedyne pocieszenie i jedyna nadzieja
radosoviak pisze:Mnie osobiście męczy oglądanie Resovi w tym sezonie
Mnie tez już męczy czytanie o Resovi zamiast o Resovii...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: Arff »

Resovii przez jedno "i"? :o To strszane... jak Wy sobie z tym radzicie? Ja osobiście budzę sie w nocy z krzykiem "jedno i!!!" i potem nie mogę już spać całą noc... masakra...
mejbi pisze:Tu wyjątek, bo nie jest to błąd językowy, ale techniczny jakby, który mnie mocno irytuje. Poniżej post Pelego, w którym zadał sobie trud, żeby pogrubić fragment, do którego się odnosi, ale już nie zadał sobie trudu, żeby zamiast tego wywalić całą resztę cytatu. Poniższe jest sprzeczne z punktem 19. regulaminu forum, ale niestety często stosowane i równie często ignorowane przez moderatorów, bo i ciężko z tym walczyć.
Walczyłem z tym dosyć intensywnie swojego czasu, ale nikt nawet nie zauważył, że cokolwiek zmieniałem w postach :D Taka sama sytuacja jest, kiedy cytuje się post który znajduje się nad naszym... to bez sensu i tylko utrudnia płynne przeglądanie forum... :) Zastanawiałem się, czy administratorzy forum mogą edytować listę emotikonek, bo przydałyby się w tym kontekście strzałki w górę, które jednoznacznie stwierdzałaby że odnosimy się do postu wyżej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: dreamer »

Moja propozycja jest taka, abyście zaprzestali kontynuowania tego bezsensownego tematu.
Spinacie się i na siłę "upubliczniacie" pojedyncze błędy userów którzy jednym zbyt głebokim (głośnym ;)) oddechem weszli wam za skórę. To absolutnie bez sensu.
Sam też popełniłem na tym forum do tej pory sporo błędów, bo napisanie prawie 7000 postów (objętościowo nie równa się z tym dokonaniem nikt, bo połowa moich postów to takie, że każdy z nich zawiera więcej treści niż 10-20 postów innych użytkowników) jest niemożliwe bez błędu, wynikającego z różnych przyczyn - choćby z takiej, że pisze się w galopie między kolejnymi zajęciami.

Jeżeli natomiast macie rzeczywiście takie zacięcie, żeby z tego forum wyplenić wszystkie błędy i błędziki, to zajmijcie się na początek skandalicznym niechlujstwem minimum 2/3 wszystkich uczestników, polegającym na notorycznym, budzącym grozę podczas czytania "niedorabianiu" polskich liter: ą, ę, ń, ć, ś, ó, ż, ź. Ta szczeniacka mania sms-owa rozpleniła się już tak, że chyba nauczyciele w szkołach to rwą sobie włosy z głowy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

dreamer pisze:Moja propozycja jest taka, abyście zaprzestali kontynuowania tego bezsensownego tematu.
Moja propozycja jest taka, żebyś zajął się Brazylią i wszystkim, co z nią związane - tam na pewno bardziej sprawdzisz się jako mentor, a temu tematowi pozwól żyć, a nie na siłę próbujesz zdewaluować jego sens.
dreamer pisze:Spinacie się i na siłę "upubliczniacie" pojedyncze błędy userów którzy jednym zbyt głebokim (głośnym ;)) oddechem weszli wam za skórę. To absolutnie bez sensu.
Być może gdybyś sam rozpoczynał taki wątek, to głównym twoim zamiarem byłoby spinanie się i wytykanie komuś błędów tylko dlatego, że zaszedł ci za skórę. Może wręcz wyśmiewanie się z kogoś. Moim założeniem była raczej edukacja poprzez wskazanie użytkownikom popełnianych błędów. Jeśli uważasz, że specjalnie wyłapuję kogoś pojedyncze błędy, to niestety błędnie mierzysz mnie swoją miarką. "Na prawdę", "wg." i inne "w obwodzie" powtarzane były nie raz i nie dwa i wierzę, że jeśli autor tych błędów trafi do tego wątku i zobaczy swojego babola, to zapamięta to i następnym razem użyje słowa poprawnie. Z autopsji wiem, że to działa.
dreamer pisze:Sam też popełniłem na tym forum do tej pory sporo błędów, bo napisanie prawie 7000 postów (objętościowo nie równa się z tym dokonaniem nikt, bo połowa moich postów to takie, że każdy z nich zawiera więcej treści niż 10-20 postów innych użytkowników)
Gratuluję, jesteś mistrz nad mistrzami - tobie się wybacza.
dreamer pisze:jest niemożliwe bez błędu, wynikającego z różnych przyczyn - choćby z takiej, że pisze się w galopie między kolejnymi zajęciami.
W połączeniu z tym, co napisałeś trochę później, tworzy się niezła hipokryzja. Wytykasz komuś niechlujstwo i brak używania polskich znaków, a sam swoje niechlujstwo tłumaczysz brakiem czasu. Może inni nie mają polskich klawiatur, albo również piszą między zajęciami, np. na telefonie, i pisanie z polskimi znakami znacznie wydłużyłoby popełnienie posta? Zacznij naprawiać świat od siebie...

Arff pisze:Zastanawiałem się, czy administratorzy forum mogą edytować listę emotikonek, bo przydałyby się w tym kontekście strzałki w górę, które jednoznacznie stwierdzałaby że odnosimy się do postu wyżej...
W internecie podczas odpowiedzi na czyjś post jednym z rozwiązań jest stosowanie znaku małpy i loginu "przedpiszcy", co można tłumaczyć jako "directed at". Czyli nie chcąc cytować treści posta napisałbym:

@Arff:
I tu odpowiedź...

Może na forum Strefy także przyjmie się to rozwiązanie? Pewnie będzie ciężko. Mi wystarczyłoby rozsądne cytowanie.
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Re: Skra Bełchatów
kibic_siatki pisze:[...] z przed 15 lat [...]
sprzed
http://sjp.pwn.pl/slownik/2523478/sprzed
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: kibic_siatki »

ok.
Problem polega na tym, że przeglądarka w przypadku pisowni łącznej i rozdzielnej nie pokazuje błędów. Szczególnie jest to istotne, gdy chce się odpowiedzieć na post tak szybko, by nikt nie wkleił pomiędzy swojego. Oczywiście jak temat jest niezbyt często komentowany to jest czas na dokładne sprawdzenie pisowni. :)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: ciorny17 »

Google Chrome podkreśla również błędy z pisowni łącznej czy rozdzielnej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: mejbi »

Może tylko w przypadku "nie", np. z czasownikiem podkreśli, z przymiotnikiem nie :-) W powyższym przykładzie zprzed także zostałoby podkreślone, bo po prostu nie ma takiego słowa :-) poprawnie jest sprzed.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kolekcja ortograficznych i innych kwiatków z forum

Post autor: madlark »

mejbi pisze:Może tylko w przypadku "nie", np. z czasownikiem podkreśli, z przymiotnikiem nie :-) W powyższym przykładzie zprzed także zostałoby podkreślone, bo po prostu nie ma takiego słowa :-) poprawnie jest sprzed.
Z ciekawości spytam, jak ma się do reguł języka polskiego używanie emotikonów?
Naiwnie spytam, czy emotikon zastępuje kropkę?
Może pora zmienić tytuł na "Polowanie na czarownice"?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”