Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

Aż dziwne, że jeszcze nie ma takiego tematu, no więc najwyższa pora założyć ;)

Dobrze znany w naszym kraju Roberto Santili został szkoleniowcem Andreoli Latiny, dotychczasowego klubu Kuby Jarosza. Z tego co pamiętam Kubie kończy się teraz kontrakt i jeszcze nie wiadomo, czy zostanie we Włoszech. Natomiast prawdopodobne jest odejście drugiego atakującego, amerykanina Murphiego Troya. Poprzedni trener, Silvano Prandi jest przymierzany do Valentii, mówi się także o przerwie od zawodu.

Tsvetan Sokolov powraca z owocnego wypożyczenia do Trentino, a ma tam zastąpić Jana Stokra. Trento przymierza się także na Simona, który jednak moim zdaniem nie odejdzie z Copry.

W Maceracie do odejścia przymierzają się Dick Kooy, Dragan Travica oraz Alen Pajenk. Klub jest zainteresowany Gundarsem Celitansem. Łotewski atakujący zaliczył bardzo dobry sezon w tegorocznych rozgrywkach, ma również oferty z Turcji (Ziraat) oraz z Rosji (bliżej niezidentyfikowane).

W Cuneo szykuje się niezły rozbiór. Sokolov powraca do Trentino, Wijsmans oraz Grbić mają ponoć bardzo dobre oferty z Turcji, do tego i N'gapeth nie narzeka na brak ofert.

Na trenera Ravenny przymierzany jest... Marco Bonitta.

Większość przedstawionych przeze mnie informacji pochodzi z mercato w volleyball.it: http://www.volleyball.it/mercato.asp, a także z innych przeczytanych tekstów.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2013, o 10:19 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Simon nie odejdzie z Copry a nie z Cueno , popraw :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Lineczka »

Mam tylko nadzieje, że Simon nie odejdzie do Trentino. Przy De Cecco Kubańczyk błyszczy, a poza tym zespół z Piacenzy sporo dla niego zrobił. Trentino ma słabsze punkty na środku i libero i niech tak zostanie.

Moim zdaniem Jarosz wróci do Polski. Szkoda, że Roberto wybrał Latinę, łudziłam się że wróci do Polski. Jestem przekonana, że pod względem finansowym nasze zespoły z czuba tabeli były w stanie go zakontraktować.

Celitans w Maceracie? To byłoby coś, jestem na ogromne tak. I w końcu Travica żegna się z zespołem. Nareszcie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Simon nie odejdzie z Copry a nie z Cueno , popraw :)
Już poprawione, późną porą pisane i wkradł się chochlik :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Alkiem Atanasijevicem zainteresowane jest Cuneo. Konar ma oferty z Werony i Latiny.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: sb.slav »

Jeszcze zasłyszałem plotkę, że Włochem Vermiglio zainteresowana jest Latina. Zresztą, pewnie parę klubów chciałoby go wyciągnąć, nie tylko, o czym się słyszy, Ravenna i Latina.

Plotka zasłyszana na forum Biełgorodu ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

A propos Twojej plotki, w Latinie powiększono aż tak budżet, czy Vermiglio tak spadł z oczekiwaniami? Moim zdaniem transfer nierealny, właśnie z racji budżetu Latiny, na próżno szukać tam gwiazd pokroju Valerio. Chociaż Włoch już nie jest najmłodszy, być może pochodzi z tamtych stron i ma marzenie zakończyć karierę właśnie tam? Kto wie ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: kalosz »

tam mają przecież całkiem niezłego Sotille. nie widzę sensu zmieniania go na dużo droższego Vermiglio.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: sb.slav »

Zdecydowanie nie względy rodzinne zawiałby Vermiglio do Latiny - bo ten, jak sprawdziłem, pochodzi z Sycylii :)
Nie wiem skąd osoba, która o tym napisała wie o zainteresowaniu Andreoli rozgrywającym Zenita. Mogę dopytać, skąd plotkarz wie o Latinie i Vermiglio, jak coś to napiszę wieczorem.

W ogóle zainteresowanie transferami ze strony rosyjskich kibiców jest bardzo małe w porównaniu do nas. Popatrzcie tu na stukaliśmy już prawie 40 stron, na forum Resovii ponad 100 stron, na forum Zaksy chyba też około 170. A na przywoływanym forum Biełgorodu jest 6 stron i to w dużej części konkretów - potwierdzonych transferów, plotki pojawiają się rzadko, ich informacje są dużo konkretniejsze.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

A podaj linka , najwyżej będę sobie tłumaczył w translacie :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mate »

Według volleyball.it Cuneo mają opuścić Sokolov, Wijsmans, Ngapeth oraz Grbić. Jeżeli Stokr odejdzie z Trentino, to kwestia Sokolova jest rozstrzygnięta. Ciekaw jestem, kogo zakontraktują w miejsce Wijsmansa, który dla mnie był jednym z najlepszych przyjmujących świata(przez wielu niedoceniany). Zarówno on oraz Nikola Grbić zapewne szykują się na emeryturę, bo dziennikarze volleyball.it spodziewają się transferu do Turcji. Strata kwartetu będzie zapewne bolesna, ponieważ według statystyk(nie miałem możliwości oglądania Serie A w tym sezonie) ww. byli "przyklejeni" do parkietu(jedynie Sokolov był zmieniany w większym wymiarze przez Antonova). Della Lunga jest solidnym "zawodnikiem-strażakiem" - pokazał to w Trentino. Myślę, że nie zastąpiłby Wijsmansa czy Ngapetha w 100%. Jeżeli dojdzie w Cuneo do poważnych strat, to trenera Piazze czeka gorące mercato. W kręgu zainteresowań Maceraty pojawił się Kurek, więc być może będzie szansa na zgarnięcie Parodiego lub Zaytseva(na Savaniego nie liczę).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Lineczka »

Zaytseva Macerata nie wypuści, jestem o tym przekonana w 100%.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Tam odchodzi Kooy , Pajenk , Travica , Monopoli i Savani - z tego co dochodziło z Włoch
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: CzyDe »

"Przegląd Sportowy" donosi że Bartosz Kurek rozwiązuje umowę z Dynamo Moskwa i będzie od następnego sezony reprezentował włoski klub.

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,282.html

Lubr Banca kolejny sezon jednak będzie się męczyć na 3 przyjmujących, aż tak ciężko o dobrego młota?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Chcieli Celitansa ale przegrali z Turecką kasą.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Kurek w lube jednak, potwierdził na fb
Teraz zasadnicze pytanie, jak będą wyglądały pozostałe skrzydła Lube Banci Macerata? Nigdzie nie było napisane, że będą ponownie grać na 3 przyjmujących, a pojawiały się głosy o graniu normalnym. Ciekawa sprawa, bo w oddanie Zaytseva nie chce mi się wierzyć, gdyż byłoby to skrajną głupotą. A jest przecież jeszcze jeden bardzo wartościowy gracz- Simone Parodi, może on odejdzie? Te pytania stąd, gdyż zastanawiam się czy może Macerata nie chce zaryzykować i spróbować grać na bardzo mocne w ataku lewe skrzydło tj. Zaytsev i Kurek, co byłoby odpowiedzią na Trento gdzie mamy Juantorenę i Kazijskiego. Szczerze mówiąc może to byłby lepszy pomysł, fakt ryzykowny, ale jeśli by to wypaliło, to w Maceracie mieliby duże powody do zadowolenia. Wiadomo wówczas należałoby na ławce mieć kogoś z lepszych przyjęciem i jednak słabszego od Simone, który wówczas pewnie by zmienił klub. Ja bym zaryzykował... ale to tylko takie moje dywagacje.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Raczej znowu gra na 3 przyjmujących , bo Celitans do nich nie przyszedł.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: compact »

Ale przeciez Zajcew jako przyjmujaco-atakujacy grał zupelnie dobrze, tylko przez kontuzje Savaniego i Kovara został strasznie zajechany i w koncowce sezonu nie blyszczał.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: ciorny17 »

Kurek podpisał na 2 lata i jak pisze na swoim fanpage'u będzie występował z 16 w hołdzie Arkowi Gołasiowi.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Monti ma iść do Halkbanku Ankara
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Na głównej jest też info o Zaytsevie, że wraca na przyjęcie. Jest też info o prawdopodobnym odejściu Henno- skrajna głupota, bo nie dlatego, że mają kogoś lepszego, a przez limit obcokrajowców, przyznam szczerze, że zdecydowanie prędzej wolałbym rezygnacje ze Stankovicia i postawienie na Włocha: de Togni, Buti, Patriarca, Sala, Gigi, do wyboru do koloru, nie wiem jak tam Birarelli z kontraktem, jeśli byłaby możliwość to i on do kandydatów, jak więc widać było by z czego wybrać.
Poczekamy zobaczymy. Oby tylko wyszło do Maceracie i Kurkowi na dobre.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: sb.slav »

Kurek na ławę? Przez ostatni rok przyzwyczajał się do pełnienia takiej funkcji.
Bo przy Zajcewie i Parodim - z jego przyjęciem nie wróżę mu większej kariery,
niż w Dynamo Moskwa. On może grać w podstawowym składzie - tam, gdzie jest
jedynym stricte ofensywnym przyjmującym, inaczej, jak przekonaliśmy się w tym
sezonie, to nie wypali.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Lineczka »

Serio? Myślicie, że podpisali kontrakt z Kurkiem i wyłożyli kasę po to by siedział na ławie? No bez jaj. Nie mają atakującego i nie zanosi się by kogoś ściągnęli. dlatego Zaytsev znowu będzie grał w takim ustawieniu jak w tym sezonie. A Kurek będzie grał w takim ustawieniu jak Kooy. Obok Parodii i świetnie obstawione przyjęcie. Holendrowi pewnie podziękują, Kovar może zostanie.

Bardzo się cieszę z Kurka w Lube. Macerata to mój ulubiony włoski klub. Liczę na nich w przyszłym sezonie. Bardzo dobra liga, świetny zespół, fajny klimat. Mam nadzieje, że Bartosz się odbuduje, ustabilizuje zagrywkę, że praca z włoskim sztabem wiele mu da i że z Lube będzie sięgał po najwyższe trofea.

Cenię go za to, że po słabym sezonie w Moskwie nie poddał się. Mógł wrócić do Polski z podkulonym ogonem, czołowe kluby by się o niego zabijały, otoczenie byłoby przychylniejsze, a on chce udowodnić sobie i kibicom, że potrafi, że jest świetnym siatkarzem i sezon w Moskwie był wypadkiem przy pracy. Trzymam za niego kciuki. Niech mu się wiedzie i w reprezentacji i w klubie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: dreamer »

Lineczka pisze:Serio? Myślicie, że podpisali kontrakt z Kurkiem i wyłożyli kasę po to by siedział na ławie?...
W lidze włoskiej to nic zaskakującego, że zagraniczny zawodnik siedzi na ławie. Do tego jeszcze dodajmy, że mistrzem przyjęcia to on nie jest i odpowiedź masz gotową.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Lineczka »

dreamer pisze:
Lineczka pisze:Serio? Myślicie, że podpisali kontrakt z Kurkiem i wyłożyli kasę po to by siedział na ławie?...
W lidze włoskiej to nic zaskakującego, że zagraniczny zawodnik siedzi na ławie. Do tego jeszcze dodajmy, że mistrzem przyjęcia to on nie jest i odpowiedź masz gotową.

dreamer
Tak, na pewno. Liga włoska mocno obniżyła loty i nie ma takiej opcji by ściągali Kurka na ławę. Jaki klub może sobie pozwolić na takie szastanie kasą? Zenit? Trentino? Kurek został ściągnięty po to by grać w szóstce. Tym samym potencjał ofensywny Maceraty idzie w górę. To będzie podobny wariant jak z Holendrem w tym sezonie.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: majonez »

Obrazek
No ja nie wiem czy tak przyjmują gracza na ławkę +7 postów odnośnie Kurka :]
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Lineczka »

To na pewno fotomontaż :]
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Guilder »

Nawet dla osoby nie posiadającej konta to jest kilkanaście sekund szukania: https://www.facebook.com/LUBEVOLLEY?fref=ts
wyjaśnienie dla tych, co przeczytają to po zmianie tła na owym profilu: jest ono w chwili pisania tego posta identyczne jak w poście użytkowniczki Majonez.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: sb.slav »

Andrea Bari ma odejść z Trento - nie wiem czy słyszeliście.
Nie widzę, żeby ktoś o tym pisał wcześniej - więc zaznaczam, że jest taka plota.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Raczej nie plota mówi się o tym od dawna on ma iść do Ravenny gdzie robi się ciekawa ekipa , a Bariego zastąpić ma Rossini , którego zastąpić ma Farina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”