Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

Z Trento naprawdę kiepsko, skoro na rozegranie zakontraktowano Donalda Suxho...
dreamer pisze:Uderzające jest to, że na razie (i być może tak pozostanie) jedynym Brazylijczykiem w Serie A1 jest średniej klasy zawodnik - Davidson Lampariello. Przez całą dekadę wykładnikiem siły Serie A była liczba Brazylijczyków grających w tej lidze, która w latach prosperity sięgała prawie 30tki. To znak, że Serie A nie jest już najlepszą ligą na świecie. Obecnie brazylijskie gwiazdy grają głównie we własnej lidze. Pewnie sporo byłoby ich też w lidze rosyjskiej gdyby były inne limity obcokrajowców. Te dwie ligi są obecnie najlepsze na świecie.
Myślę, że oprócz słabnącej Ligi Włoskiej wpływ na ten fakt ma również wzrost znaczenia Ligi Brazylijskiej - przecież najlepsi Brazylijczycy, gdyby w ich kraju płacono kiepsko, to po zapełnieniu miejsc w Rosji i Turcji decydowaliby się na Polskę, czy inne kraje z dobrymi ligami, a tak wolą grać u siebie, skoro można tam dobrze zarobić.

Jest też szansa, że Brazylijczyków będzie więcej, bo np. nie wiadomo co z Bruno Zanuto - być może zdecyduje się na pozostanie we Włoszech.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: volleyballmanager »

Mimo ze jak wiadomo jestem rusofilem głęboko smuci mnie to jak profesjonalnym sportem rzadzi pieniadz- liga włoska dominowała dobre 20 lat, miała swój niepowtarzalny klimat i chociaż może zbyt często jej nie oglądałem szkoda ze się konczy podobnie jak szkoda ze swego czasu upadła liga grecka a dość mocny regres finansowy zaliczyła francuska. Bo jednak liga włoska i francuska były na najwyższym poziomie profesjonalizmu, a liga rosyjska polska czy turecka to nie to samo nawet jeśli sprowadzimy tam cały sztab szkoleniowy z tych krajów (przy czym będę się upierał ze z racji największego potencjału siatkarskiego w tym i trenerskiego Rosjanom najszybciej przyjdzie takim poziom osiagnac jak w przypadku KHL czy ligi koszykarskiej).
Wiec w sumie to wielka szkoda bo szybko sytuacja finansowa się we Włoszech nie poprawi a nawet jeśli to piekielnie trudno będzie odbudowac moc i koloryt Serie A.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Simon zostaje we Włoszech, w Coprze. Szkoda, że odszedł Holt, ale Piacenza powinna być mocna. Kaliberda to na pewno transfer na plus. Podstawowa 6 może wyglądać tak: De Cecco-Vettori, Fei-Simon, Zlatanov-Kaliberda (myślę, że powinien wygrać rywalizacje z Papim), Marra
Oczywiście faworytem pozostaje Macerata, ale Copra będzie groźna
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

Vibo Valentia przyszykowała dwa całkiem ciekawe ruchy transferowe, które po dotychczasowej posusze mogą napawać kibiców tego klubu optymizmem. Argentyński środkowy Pablo Crer oraz ultraperspektywiczny Hiszpan, atakujący Andres Villena to nowe nabytki Valentii.

Osobiście cieszę się, że Villena zdecydował się na wyjazd do lepszej ligi, będziemy mogli zobaczyć na co naprawdę go stać.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: kalosz »

szkoda, że Villena nie przyszedł do Polski. mimo coraz mniejszych finansów to nadal Włosi (i to właściwie każdy klub) są najlepsi w wyszukiwaniu młodych talentów :(
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

kalosz pisze:szkoda, że Villena nie przyszedł do Polski.
Też tego żałuję. Ale odnoszę wrażenie, że u nas większość speców od transferów nie ma pojęcia kto to jest. A i nasza polska myśl szkoleniowa średnio odpowiada rozwojowym siatkarzom być może. No bo nie oszukujmy się, grać u Luksa, Nawrockiego czy Wagnera, a grać u Lorenzettiego, Prandiego czy Santiliego, to troszkę jest różnica na niekorzyść naszych.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Adamo88 »

Sebastian Sole i Alexandre Ferreira, czy transfery tych obu panów do Trento są już przyklepane?
Edyta

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Edyta »

Ferreira jest już oficjalnie zawodnikiem Trento, z Sebastianem Sole jest trudniejsza sprawa. Kiedy Cuneo zniecierpliwiło się czekaniem na decyzję Djuricia i zatrudniło na atak Rouziera, Djurić pozostał w Trento. Oczywiście na środku. Teoretycznie więc transfer Sole stał się niezbyt racjonalny i wisi w mercato jako niezakończony. Ale w Trento nie do końca jest jeszcze wyjaśniona sprawa Sokołowa, który niby na tę chwilę pozostał w zespole na ataku, ale podobno ciągle chce odejść. Być może będzie więc tak, że Sokołow odejdzie, Djurić przejdzie na atak, a wtedy transfer Sole będzie potrzebny. Póki co wszystko jest w zawieszeniu.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Adamo88 »

Dzieki za info ;)
Edyta

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Edyta »

No i w Trydencie nastąpiła "nieoczekiwana zmiana miejsc" w temacie zawirowań kadrowych. Zamiast Sokołowa do Halkbanku Ankara odszedł Djurić. W tej sytuacji transfer Sebastiana Sole do Trento chyba jest przesądzony, a Sokołowa pewnie już nie puszczą, bo zostaliby bez atakującego.

Przy okazji dobra informacja również dla posiadaczy Cyfrowego Polsatu, bo Rai Sport na kolejne 2 lata przedłużyło umowę z Serie A.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Streeter »

Djurić w Turcji na środku, czy po przekątnej?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Przekątna
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: luck191 »

Martino blisko Werony
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: madlark »

Zibi zdobył 16 pkt w meczu z Egiptem. Egipt wygrał 3:1
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Z wywiadu z Savanim, który jest na portalu, wynika, że kapitan reprezentacji Włoch jeszcze niczego nie podpisał i nie jest przesądzone, że wyląduje w Szangchaju.
Jak to możliwe, że wicemistrz Europy, brązowy medalista igrzysk i Ligi Światowej wciąż pozostaje bez klubu? Czy może wiesz już, gdzie zagrasz, czy rzeczywiście będzie to Szanghaj?

- Zgadzam się z tobą - dla mnie również to dziwne, ale tak właśnie wygląda moja sytuacja, że pozostaję bez klubu. Na chwilę obecną otrzymałem kilka ofert, w tym tę z Chin, ale nie tylko. Istnieje kilka możliwości - zobaczymy.
Kudi
Posty: 107
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Kudi »

Dusan Bonacic w Lube, szkoda, że nikt się chłopakiem nie interesował z Plusligi bo to niewątpliwie wielki talent, w wieku juniora już ciągnie grę reprezentacji Chile http://www.volleyball-movies.net/dusan- ... 2013-m8026
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: adi_tiger »

Martino jednak nie zagra w Veronie...

http://www.worldofvolley.com/News/Trans ... rtino.html
Edyta

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Edyta »

Nie chcę pisać postu pod postem w Serie A, więc wklejam tu http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=72313&l=0
Mowa o problemach Modeny, marzeniach o Bruno i Vettorim i możliwej rezygnacji z Bartmana i Kampy (Zibi do Turcji?).
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: kalosz »

Edyta pisze:Nie chcę pisać postu pod postem w Serie A, więc wklejam tu http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=72313&l=0
Mowa o problemach Modeny, marzeniach o Bruno i Vettorim i możliwej rezygnacji z Bartmana i Kampy (Zibi do Turcji?).
W Turcji nie ma klubu, który mógłby zatrudnić Bartmana.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: OldTimer »

Edyta pisze:Nie chcę pisać postu pod postem w Serie A, więc wklejam tu http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=72313&l=0
Mowa o problemach Modeny, marzeniach o Bruno i Vettorim i możliwej rezygnacji z Bartmana i Kampy (Zibi do Turcji?).
Z tego co zrozumiałem rezygnacja z Kampy i Bartmana nie ma charakteru organizacyjno-finansowego. Chodzi o powody sportowe. Zarząd Modeny nie jest zadowolony z tych zakupów. Pytanie co teraz dla Bartmana? Wątpie, żeby poszedł do Turcji, bo tam najlepsi mają już atakujących, a Zbigniew w swojej nadludzkiej ambicji nie pozwoli sobie na grę w słabiutkim zespole. Problem w tym, że jeśli ma ochote pojawić się w kadrze to powinien szybko kombinować co należy zrobić. Jeśli plotki z Modeny okażą się prawdziwe Bartman może zostać na lodzie i to na naprawdę kruchym lodzie.

Dowiadujemy się także takiej rzeczy, że kolega Winiara z Fakieła, Valerio Vermiglio prawdpodobnie jest na wylocie z Rosji, bo Rosjanie nie spodziewali się tak słabej gry Włocha. To on miałby zastąpić Kampę.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: kuki91 »

CO to za marzenia Modeny o Vettorim, stać ich, aby go podkupic z Copry?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: krzysiu »

Bruno Rezende rozwiązał swój kontrakt z RJ i przeszedł do Modeny do końca sezonu
Brasil

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Brasil »

Tak jak myślałem. Bruno w Modenie. Fantastycznie.

Niektórzy rozgrywający grają szybciej, może nawet w elemencie samego rozegrania również są lepsi - jak De Cecco. Ale Bruno uosabia to, co kiedyś Lloy Ball - nie dość, że rozegranie bez jakichkolwiek mankamentów, to do tego urodzony lider, w żadnym elemencie nie osłabia drużyny, a w obronie jest najlepszym graczem na swojej pozycji na świecie. Nie rozgrywa najlepiej na świecie Rezende, ale na tej pozycji jest po prostu najlepszy.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: luck191 »

Główna kwestia jaka zadecydowała od dołączeniu do tej ekipy to znajomość środowiska związanego z klubem z Modeny. Nie chciał ryzykować w Rosji, ogólnie się temu dziwię, może nienawidzi mrozów, a życie w włoskim klimacie mu odpowiada, przekonał się o tym Bartek Kurek.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Fein »

O proszę, z ciekawością zobaczę, jak Bartman atakuje z syp Bruno. :)
Brasil

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Brasil »

Nieźle przywitali Bruno w Modenie. W sumie Bruno szybciej niż można było pomyśleć dotrzymał słowa, bo gdy odchodził z Modeny trzy lata temu, to obiecał, że jeszcze wróci. Trudno mu się dziwić, bo faktycznie w Modenie panuje niesamowita atmosfera.

Czytałem artykuł z lokalnej gazety, że raczej na pewno przyjdzie do zespołu ktoś z dwójki Fromm-Thiago Alves. A po sezonie może Vettori, o którego już zabiega Sartoretti, a któremu po 2014 roku kończy się kontrakt. Czyli chyba to grubszy projekt. Podobno Sartoretti znalazł sponsora na osobnego finansowanie kontraktu Rezende - nie ma to jak znane nazwisko jednak.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

krzysiu pisze:Bruno Rezende rozwiązał swój kontrakt z RJ i przeszedł do Modeny do końca sezonu
Również podobnie jak Brasil mogę napisać fantastycznie. Cieszy mnie ta informacja, jednak mam nadzieję, że tym razem ta przygoda inaczej się zakończy i Bruno zakotwiczy w Europie na dłużej. Zresztą jego kilku kolegów z kadry również by chciał zobaczyć w Europie na choć jeden sezon- przede wszystkim Lucasa, Wallace'a (tyle, że ten gra w zespole bardzo mocnym i dodatkowo jest klubowym Mistrzem Świata, a i chyba kontrakt ważny) i Lucarelliego (ale ten akurat jest najmłodszy i ma jeszcze sporo czasu)
Brasil pisze: Ale Bruno uosabia to, co kiedyś Lloy Ball - nie dość, że rozegranie bez jakichkolwiek mankamentów, to do tego urodzony lider, w żadnym elemencie nie osłabia drużyny, a w obronie jest najlepszym graczem na swojej pozycji na świecie.[...] ale na tej pozycji jest po prostu najlepszy.
Wybacz, ale mały fragment usunąłem, gdzie zaznaczone i z początku. Co do zacytowanego fragmentu, zgadzam się w 100%. Bruno, to absolutny top, nie bez przyczyny, wielu ekspertów określa go mianem numeru jeden.
Brasil pisze:Nieźle przywitali Bruno w Modenie. W sumie Bruno szybciej niż można było pomyśleć dotrzymał słowa, bo gdy odchodził z Modeny trzy lata temu, to obiecał, że jeszcze wróci. Trudno mu się dziwić, bo faktycznie w Modenie panuje niesamowita atmosfera.

Czytałem artykuł z lokalnej gazety, że raczej na pewno przyjdzie do zespołu ktoś z dwójki Fromm-Thiago Alves. A po sezonie może Vettori, o którego już zabiega Sartoretti, a któremu po 2014 roku kończy się kontrakt. Czyli chyba to grubszy projekt. Podobno Sartoretti znalazł sponsora na osobnego finansowanie kontraktu Rezende - nie ma to jak znane nazwisko jednak.
Dzięki za ciekawe informacje. Co do przyjęcia, to tak jak przypuszczałem, może gdzieś pisałem (chyba tak), albo Di Castello się znacząco wzmocni, albo Fromm pójdzie do zdecydowanie mocniejszego zespołu (pewnie we Włoszech, bo nam ciężko go może być wyciągnąć). Modena? Dobry krok! Co do Thiago? Również ciekawy pomysł, choć w tym wypadku jeśli miałby przyjść jeden, to postawiłbym na Niemca, choć i Thiago równie chętnie, a jeszcze lepiej wspomniany przeze mnie wcześniej jego rodak. Dobrze (jeśli to potwierdzone info), że Modena chce się wzmocnić i odbudowywać, to znana siatkarska firma i miło ją będzie widzieć w topie.
Brasil

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Brasil »

Fromm jest fajny, bo robi niewiele błędów w przyjęciu jak na ofensywnego skrzydłowego-byłego atakującego, do tego świetna kontrola ataku, ale ma też przeciętną zagrywkę i operuje z wyższej piłki, a w obronie żadnej wartości dodanej. Choć ma jeszcze spore pole do progresu, a już jest bardzo dobrym siatkarzem, to też niespecjalnie pasuje do Modeny. Bardzo mało elastyczny jest, bo powinien być kryty przy przyjęciu floata, a skład Modeny wygląda tak, że Kovacevic i Quesque dobrze nie przyjmują (choć Uros jest coraz lepszy w tym elemencie, a co ciekawe floata przyjmuje lepiej, bo ma ładne odbicie palcami). Dlatego wydaje mi się, że lepszym zawodnikiem byłby dla Modeny Tiagu, który przyjmuje bardzo solidnie. Styl gry Modeny z bardzo dynamicznym Bartmanem, strasznie elastycznymi w ataku Kovaceviciem i Deroo, albo operującym w brazylijskiej grze Thiago, jak chcą maksymalizować swój potencjał, chyba powinien być oparty na lepszym przyjęciu i szybkiej grze na rozegraniu. Bo z takim Frommem, to ich gra w przyjęciu, a w następstwie - w ataku, byłaby uproszczona. A z kimś takim na rozegraniu jak Bruno powinno być na odwrót. Choć oczywiście nawet Fromm pozyskany w trakcie sezonu byłby bardzo spoko dla Modeny.

Bruno na pierwszym treningu w Modenie zderzył się z Salą i stracił bodaj dwa zęby.

Ładnie Borgogno gra w A2, jak Cię to Mateusz interesuje. Nawet bardzo ładnie, a gra w jednej z najsłabszych drużyn A2.

P.S

http://gazzettadimodena.gelocal.it/spor ... -1.8411423

Tutaj trochę o planach Modeny. Vissotto nawet na dziś wydaje się całkiem możliwy - Brazylijczyk ma propozycje z Włoch i Rosji, więc można się domyślać, że pewnie z Modeny. Ale też nie chce wyjeżdżać ponownie z Brazylii.

P.S 2

http://gazzettadimodena.gelocal.it/spor ... -1.8222552 - tu wywiad ze wspominaną w powyższym tekście Catią Pedrini.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2014, o 20:44 przez Brasil, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Brasil pisze:Fromm jest fajny, bo robi niewiele błędów w przyjęciu jak na ofensywnego skrzydłowego-byłego atakującego, do tego świetna kontrola ataku, ale ma też przeciętną zagrywkę i operuje z wyższej piłki, a w obronie żadnej wartości dodanej. Choć ma jeszcze spore pole do progresu, a już jest bardzo dobrym siatkarzem, to też niespecjalnie pasuje do Modeny. Bardzo mało elastyczny jest, bo powinien być kryty przy przyjęciu floata, a skład Modeny wygląda tak, że Kovacevic i Quesque dobrze nie przyjmują (choć Uros jest coraz lepszy w tym elemencie, a co ciekawe floata przyjmuje lepiej, bo ma ładne odbicie palcami). Dlatego wydaje mi się, że lepszym zawodnikiem byłby dla Modeny Tiagu, który przyjmuje bardzo solidnie. Styl gry Modeny z bardzo dynamicznym Bartmanem, strasznie elastycznymi w ataku Kovaceviciem i Deroo, albo operującym w brazylijskiej grze Thiago, jak chcą maksymalizować swój potencjał, chyba powinien być oparty na lepszym przyjęciu i szybkiej grze na rozegraniu. Bo z takim Frommem, to ich gra w przyjęciu, a w następstwie - w ataku, byłaby uproszczona. A z kimś takim na rozegraniu jak Bruno powinno być na odwrót. Choć oczywiście nawet Fromm pozyskany w trakcie sezonu byłby bardzo spoko dla Modeny.

Bruno na pierwszym treningu w Modenie zderzył się z Salą i stracił bodaj dwa zęby.

Ładnie Borgogno gra w A2, jak Cię to Mateusz interesuje. Nawet bardzo ładnie, a gra w jednej z najsłabszych drużyn A2.
Kurcze byłem przekonany, że mówimy już o następnym sezonie :o A tu piszesz, że w tym? Z pocałowaniem ręki mogliby go wziąć, zawsze Bartmana, na jakieś ustawienie do przyjęcia można włączyć, choć masz racje, przy Bruno warto by mieć dobre przyjęcie.

Pewnie, że interesuje, choć w tym roku, jakoś mało czasu jest by śledzić coś więcej, tak spojrzałem i razem z nim gra w zespole Corigliano- dobrze znany w Rzeszowie Cernic :D Nieco mnie to zaskoczyło, przyznam
Brasil

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2013/14

Post autor: Brasil »

Mówiło się o wymianie Quesque <-> Fromm, choć pewnie Modena by musiała coś dopłacić.

Modena to specyficzne siatkarskie środowisko, z olbrzymimi tradycjami, wspaniałą organizacją, równie dużymi marzeniami o ponownej walce o tytuł. Już dwa sezony temu, gdy grali tam Esko, Dennis, Anderson, Josifow, mówiło się, że systematycznie będą wzmacniać drużynę, ale jeden nieudany sezon i w pewnym momencie w ogóle nie było wiadomo, czy uzbierają poważny budżet. Teraz znowu - nowe władze, reorganizacja, ambitne osoby na czele, ale jak sprowadzą Bruno i tego Fromma, a sezon okaże się nieudany, to znowu może się coś niektórym odmienić. Choć tym razem chyba te plany brzmią poważniej. Zresztą wydaje mi się, że Copra na pewno nie utrzyma składu z tego sezonu, a Modena może na tym skorzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”