Final Six WL 2013

Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Angulo »

No i niestety, po raz kolejny Bułgarzy tuż poza podium, ale i tak jestem zadowolony z tego 4 miejsca, Włosi byli po prostu lepsi.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Milten »

Bułgaria z Sokołowem, Kaziyskim i Aleksievem mogłaby mieć naprawde mocną siłe ataku. Szkoda, że tak wyszło.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Bułgarzy jak dzieci we mgle w tym tai-breaku. Szkoda, bo 4 set dawał nadzieję na co najmniej tak samo uporządkowaną grę. Wyszła kiszka, szkoda, bo życzyłem im tego medalu.

Apropos podobieństw: główny sędzia z Brazylii podobny do Rafaela Veiry :) Łudząco.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kibic_siatki »

Jak na razie zmiany jakie się dokonały ponad rok temu w bułgarskiej reprezentacji, nie wychodzą im na dobre. Jak na ME znowu załapią czołówkę w postaci 4, to chyba się załamią. Przyszło kilku nowych ciekawych zawodników np. Bratojew na rozegraniu, natomiast stratę na przyjęciu Kazijskiego trudno załatać. Włosi w tym turnieju byli jacyś tacy przygaszeni- poprawna gra wystarczyła do dwukrotnego ogrania Bułgarów i medalu LŚ.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Elgarten »

kibic_siatki pisze:Jak na razie zmiany jakie się dokonały ponad rok temu w bułgarskiej reprezentacji, nie wychodzą im na dobre. Jak na ME znowu załapią czołówkę w postaci 4, to chyba się załamią. Przyszło kilku nowych ciekawych zawodników np. Bratojew na rozegraniu, natomiast stratę na przyjęciu Kazijskiego trudno załatać. Włosi w tym turnieju byli jacyś tacy przygaszeni- poprawna gra wystarczyła do dwukrotnego ogrania Bułgarów i medalu LŚ.
Hmm, co do Bratojewa nie bardzo się zgodzę. Może sam zawodnik jest ciekawy, ale na pewno nie jest ciekawe jego rozegranie. W przekroju całego turnieju popełniał bardzo dużo prostych błędów. I to nawet nie chodzi mi o błędy przy wyborze, bo gra Bułgarów w ataku jest prosta jak budowa cepa: Sokołow, Sokołowo, Aleksiew, Sokołow, Aleksiew, Yosifow, Sokołow, Sokołow, ale o dokładność wystaw. Piłki rzucane przez Georgiego bardzo często są za niskie, za blisko siatki, itp. W wielu meczach może nie było to, aż tak widoczne, bo Sokołow potrafi poradzić sobie nawet z takimi babolami. Mimo to, doszedłem do wniosku, że gdyby ekipa Placciego miała lepszego sypacza, stać by ich było na zdecydowanie lepsze rezultaty, bo potencjał na skrzydłach mają bardzo duży.
Ponadto, widać, że Bratojew często w czasie spotkań jest bardzo zdenerwowany, co automatycznie wpływa na jego obniżenie poziomu gry. Jeżeli chce być solidnym rozgrywającym, również nad nerwami musi umieć zapanować.

Co do dzisiejszego meczu, tak jak wiele podczas trwającego Final Six nie zachwycił. Jednak wygrała lepsza drużyna w przekroju całego meczu. Świetny pojedynek Vettoriego, szkoda że Luca nie dostał szansy, choćby w starciu z Rosją. Warto podkreślić, świetny tie break Włochów, w którym zagrali niemal bezbłędnie, a Bułgarzy....cóż widocznie 4 miejsce jest im pisane ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Bosek poleciał z tą siłą Pita :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Milten »

Z całym szacunkiem do Piotrka Nowakowskiego i jego wysokich umiejętności ale chyba żaden z polskich zawodników nie jest tak wywyższany i lansowany przez naszych ekspertów.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Nie sądziłam,że dojdzie do tie breaka, a wygrana Bułgarów to już w ogóle byłaby sensacja. No, to ja liczę na konsekwencję Rosjan! :)

Wiecie, co mnie jeszcze wkurza? Że pan Bosek przenigdy nie powie słowa "Igrzyska", tylko zawsze "Olimpiada", a to przecież nie to samo...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze: Wiecie, co mnie jeszcze wkurza? Że pan Bosek przenigdy nie powie słowa "Igrzyska", tylko zawsze "Olimpiada", a to przecież nie to samo...
Bez przesady ;)
Zespół, który dwa lata temu i przed rokiem grał bardzo dobrze, teraz stracił to przekonanie. Od porażki w igrzyskach olimpijskich w Londynie gdzieś te mechanizmy się zatarły – uważa Ryszard Bosek, który jako zawodnik zdobywał złote medale IO w Montrealu w 1976 roku i MŚ dwa lata wcześniej.
http://sport.tvp.pl/11763518/siatkowka/ ... uje-presji
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Madlark, moim zdaniem to mogło być po prostu zredagowane, bo ja się opieram na jego wypowiedziach w studiu. To nie jest oczywiście sprawa życia i śmierci, ale troszkę drażni ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Madlark, moim zdaniem to mogło być po prostu zredagowane, bo ja się opieram na jego wypowiedziach w studiu. To nie jest oczywiście sprawa życia i śmierci, ale troszkę drażni ;)
Można przymknąć oko dla trzykrotnego olimpijczyka (uczestnika IO) ;)
To chyba taki skrót myślowy. W końcu akceptujemy jak ktoś mówi mistrz olimpijski zamiast mistrz IO.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Przeżyję :) Wracając do meczu - imponująco błyskawiczne opanowanie sytuacji przez Rosjan po tym kiepskim początku.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

16:13, Brazylia tak z polowe tych 13 dostala. Niestety nie ogladalem meczuo braz (jutro to nadrobie), ale jak dotad straszny poziom tych meczow w F6 jest...

____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...Można przymknąć oko dla trzykrotnego olimpijczyka (uczestnika IO) ;)
To chyba taki skrót myślowy. W końcu akceptujemy jak ktoś mówi mistrz olimpijski zamiast mistrz IO.
Bardzo słusznie, że mówimy mistrz olimpijski a nie mistrz igrzysk olimpijskich, dlatego, że podczas igrzysk zdobywa się tytuł uprawniający do noszenia (używania) go w czasie całej następującej po tych igrzyskach olimpiady - czyli przez cztery lata.

Hahaha... ciekawa nocna dyskusja, ale i pouczająca.
Lepsza ta dyskusja na razie niż mecz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

Pomimo wyniku 25:23, Brazylijczycy sami zdobyli 11 punktow... Gdyby Rosjanie nie mylili sie jak szaleni, to z Brazylijczykow nie byloby co zbierac.

Brazylia jak na razie prowadzi w jednym - w tym, ze Rezende robi z siebie wiekszego pajaca, anizeli Spiridonov.

EDIT:
@madlark: Idac tropem, ze Mistrz Igrzysk Olimpijskich bylby poprawna forma, to musielibysmy tez mowic Mistrz Mistrzostw Swiata :D

____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:...Można przymknąć oko dla trzykrotnego olimpijczyka (uczestnika IO) ;)
To chyba taki skrót myślowy. W końcu akceptujemy jak ktoś mówi mistrz olimpijski zamiast mistrz IO.
Bardzo słusznie, że mówimy mistrz olimpijski a nie mistrz igrzysk olimpijskich, dlatego, że podczas igrzysk zdobywa się tytuł uprawniający do noszenia (używania) go w czasie całej następującej po tych igrzyskach olimpiady - czyli przez cztery lata.

Hahaha... ciekawa nocna dyskusja, ale i pouczająca.
Lepsza ta dyskusja na razie niż mecz.

dreamer
Dobrze, że nie śpisz ;)
Nie wiem czy podzielisz moje zdanie, że w czasach gdy grał Bosek i spółka częściej używano słowa Olimpiada niż IO.
A w prasie stosowano je wymiennie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

Bruno pograł końcówkę pierwszego seta jak niemowlak. Załatwił Brazylijczykom przegraną w tym secie.

dreamer

PS
@madlark
podzielam twoją opinię. Mało kto wtedy odróżniał igrzyska od olimpiady.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, o 00:50 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Dobra nasza, usłyszymy jeszcze hymn Rosji tej nocy :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

OlaMleko pisze:Dobra nasza, usłyszymy jeszcze hymn Rosji tej nocy :)
Niech najpierw Rosja wygra jeszcze dwie partie, nie takie mecze i wyniki sie odwracaly.


EDIT: Co Spiridonov tam ma w tym napoju, ze takie miny robi? :]
____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Streeter pisze:
OlaMleko pisze:Dobra nasza, usłyszymy jeszcze hymn Rosji tej nocy :)
Niech najpierw Rosja wygra jeszcze dwie partie, nie takie mecze i wyniki sie odwracaly.


EDIT: Co Spiridonov tam ma w tym napoju, ze takie miny robi? :]
____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.

Wiem, wiem, przez lata zdążyłam już nabrać pokory do możliwości losowych każdego meczu. TAk się tylko podekscytowałam, przepraszam :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Streeter pisze: Co Spiridonov tam ma w tym napoju, ze takie miny robi? :]
Co by nie zrobił to i tak zostanie najbardziej zapamiętanym zawodnikiem tego F6 :D

Miny kanarków mocno niewyraźne ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Muserski rządzi na siatce - wciąga nosem nawet takich zawodników jak Lucas, przy naszych drewnianych kołkach byłaby rzeź niewiniątek.

Hah, no i proszę, kto skończył seta? :)

***************************************************
Inna rzecz - mam wrażenie, że Rezende dostanie kiedyś zawału podczas meczu, straszny z niego choleryk, ale przynajmniej widać, jak bardzo poświęcony siatkówce, jak bardzo ją kocha, tylko że wielu już ginęło przez swoją miłość ;)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, o 01:15 przez sb.slav, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

sb.slav pisze:Muserski rządzi na siatce - wciąga nosem nawet takich zawodników jak Lucas, przy naszych drewnianych kołkach byłaby rzeź niewiniątek.
Najwazniejsze, ze po meczu Nowakowski wygralby z Muserskim silowanie na reke :] 2:0 w starciach Brazylii z Rosja to niepokojacy wynik, ale Rosjanie sie nie boja i ida na 2:0.

____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Muserski jest po prostu wspaniały. Z innych środkowych to tylko Simon mi tak bezgranicznie imponował. Poza tym, Rosjanin wydaje się być bardzo sympatycznym człowiekiem, takie mam wrażenie.

Rosyjscy środkowi powinni dostać jakieś Złote Gwoździe za taką grę :D
A czemuż tam się wydzierają na Fontelesa? :O
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Ktoś mi przypomni, kiedy ostatnio Brazylia dostała 3:0?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

OlaMleko pisze:Muserski jest po prostu wspaniały. Z innych środkowych to tylko Simon mi tak bezgranicznie imponował. Poza tym, Rosjanin wydaje się być bardzo sympatycznym człowiekiem, takie mam wrażenie.

Mam takie samo zdanie jak Ty. Zreszta wyobraz sobie Muserskiego z charakterem Spiridonova, przeciwnicy by sie bali w pierwszej linii stac :D

Pavlov gra naprawde kapitalny turniej, kto by sie spodziewal, ze Rosjanie tak latwo zastapia Mikhajlova. No i mamy 2:0, Rosjanie oddali juz blisko seta, a mimo to prowadza wyraznie. Kibicuje w tym meczu Rosji, ale cos mi mowi, ze nie bedzie 3:0.

____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Kicu »

madlark pisze:Ktoś mi przypomni, kiedy ostatnio Brazylia dostała 3:0?
Rok temu w lidze światowej od Kubańczyków? ;)
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: troche zorientowany »

Aż miło popatrzeć jak Rosjanie tłamszą osławioną Brazylię. Na razie nie maja nic do powiedzenie. To jest prawdziwa "rzeź niewiniątek". Musi się coś wielkiego stać aby Rosja nie wygrała. Obstawiam 3:0. Muserski i Pawłow wymiatają. Ale największym cichym bohaterem jest Grankin. Obecnie bez dwóch zdań najlepszy rozgrywający na świecie. To jest finezja Ricardo sprzed lat. Chłopak bije na głowę Bruno.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Streeter pisze:No i mamy 2:0, Rosjanie oddali juz blisko seta, a mimo to prowadza wyraznie. Kibicuje w tym meczu Rosji, ale cos mi mowi, ze nie bedzie 3:0.
Fajnie byłoby zobaczyć tai-breaka. Też jestem za niedźwiedziem przeciwko kanarkom :)

PS. Jak wróci Murilo - to chyba do podstawowego składu za... Dante, po którym zostało chyba już tylko nazwisko, całkiem jak po Winiarskim. Nie całkiem, ale wiecie o co mi chodzi? Spadek jakości gry w porównaniu do lat świetności bardzo duży.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, o 01:23 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: troche zorientowany »

Żygadło tak szybkich i różnorodnych dograń nigdy nie grał i nigdy nie zagra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”