Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Lineczka »

Wygrała drużyna najmniej lubiana przeze mnie z całej czwórki. ZAKSIE należą się gratulacje. Mnie cieszy dobry mecz Boćka. Kooy gra świetnie, od początku w niego wierzyłam.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: akukuk »

Zagumny MVP? W ciemno dawałam Kooyowi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: leeon »

Brawo Zaksa. Zespół powstał jak feniks z popiołów. Ten PP to jedna wielka niespodzianka. Wszyscy achali, ochali nad półfinałem JW - Resovia, a tu ten drugi wyłonił zwycięzcę.

Pytania po turnieju:
- czy Resovia zdoła wyjść z dołka w bardzo krótkim czasie?
- czy rozpocznie się dołek JW?

Zapowiadają się super półfinały pls. Bez faworytów.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Zagumnemu to za sype się nagroda należała, ale MVP jak dla mnie był jeden Kooy.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: sb.slav »

Milten pisze:Mecz to nie tylko pojedynek trenerów ;) Po prostu Bociek, Guma i środkowi deklasuja swoich odpowiednikow z JW. Co Bernardi ma zrobic, jak Lasko nie konczy pilek?
To co już kilkukrotnie robił - wpuścić Marszala. W tym meczu chyba zapomniał, że ma takiego zawodnika w swoim zespole, który mu wyeliminował Resovię z ćwierćfinału LM.

No ale - jak to powiedział nieodżałowany Swędru( :)) każda seria kiedyś się kończy i dziś skończyła się właśnie seria 17 zwycięstw JW. Sami zawodnicy woleliby zapewne przegrać gdzieś po drodze tego imponującego pasma zwycięstw - niż polec w wielkim finale Pucharu Polski. A i trener Jastrzębi by na to poszedł - bo Lolo nadal na naszym podwórku bez żadnego trofeum!

Dzisiejszy mecz obnażył całe piękno sportu i jego nieprzewidywalność. Szkoda tylko, że przez tę nieprzewidywalność cierpi moja wiarygodność - bo nie wytypowałem prawidłowo żadnego finalisty, a i zwycięzcę wskazałem błędnie, bo KK to była ostatnia drużyna, którą brałem pod uwagę jako końcowego zwycięzcę 8-)

Zaksie gratuluję zdobycia Pucharu, a jej kibicom chwili radości z tego, chyba, nieoczekiwanego zwycięstwa. W jeszcze bardziej nieoczekiwanym stylu - bo to była demolka i pierze z grzbietu zespołu fruwało przy akompaniamencie krzyku obdzieranych Jastrzębi.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: betkrzys »

Gratulacje dla Kędzierzynian, w 90% byłem przekonany ,że wygra JW. zobaczymy co za tydzień Jastrzębie pokaże w f4, osobiście nie daje zbyt dużych szans na pozycje medalową, mimo wszystko trzeba trzymać kciuki :)
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Hirako »

Pakosz i Bosek pewnie już piszą wniosek o dyskwalifikacje ZAKSY ^^
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: jinx »

Łuchuuuu:D

JW miało grać w innej lidze i zagrało:D
Lineczko widzisz, zaksa może coś Ankarze podpowiedzieć, uważać na Pajenka i celować w Gierka:D

Kibice zaksy wiedzą, że Masny niczego nie potrafił wygrać.

Życzę JW walki w FF
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: lucass90 »

Hirako pisze:Pakosz i Bosek pewnie już piszą wniosek o dyskwalifikacje ZAKSY ^^
Roman Lisowski (vice prezes AZS-u) wręczał nagrodę dla najlepszego atakującego. Płakałem z żalu, że nie został nim Bociek.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: hardy »

Lineczka pisze:To już po Ptokach, szkoda. Klątwa Masnego? :]
Żadna klątwa, po prostu Kubiak to nie Capitan America jak większość go widziała.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Ewa6 »

A co twoim zdaniem Kubiak zawalił mecz?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: lucass90 »

hardy pisze:
Lineczka pisze:To już po Ptokach, szkoda. Klątwa Masnego? :]
Żadna klątwa, po prostu Kubiak to nie Capitan America jak większość go widziała.
A dla mnie to nadal obecnie najlepszy polski przyjmujący, tyle że siatkówka to nie piłka nożna, by wygrywać mecze w pojedynkę. Dziś na przyjęciu Zaksa miała Kooya i Ruciaka, Jastrzębie tylko Kubiaka.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

Jaki sport jest nieprzewidywalny... ;) Kto by pomyślał, że w ciągu kilkunastu godzin Łasko i Masny diametralnie pogorszą swoją grę. Gratulacje dla Zaksy, zagrali dziś znakomicie, jeszcze lepiej niż wczoraj.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Pele »

Kicu pisze:
Pele pisze:Finał JW-ZAKSA będzie ciekawy, myślę ze zwycięzca drugiego seta wygra mecz. Bo jeśli któryś zespół będzie prowadził 2:0 to przeciwnik może być już mniej zmobilizowany. No i szykuje się ładny pojedynek Kooy - Kubiak
No przykro mi Pele, ale nie trafiłeś. Ale podejrzewam, ze nie płaczesz z tego powodu :D
:]
JAk zauważyłeś wcześniej typowałem wygraną ZAKSY (przed meczami półfinałowymi) i myślałem ze to JW wygra pierwszego seta a potem ZAKSA. MAsz rację nie rozpaczałem wcale!!!
Co do meczu to wypowiem się jak obejrzę, bo miałem wyjazd i śledziłem tylko wynik cyfrowy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: zibibobi »

[Treść moderowana]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, o 21:03 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktów 8. oraz 13. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Hirako »

Masnego mi po ludzku tak szkoda że aż nie umiem tego wyrazić. Mamy w lidze dwóch światowej klasy sypaczy Michała i Gume, różnica między nimi jest jednak zasadnicza, tylko ten drugi ma sukcesy.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Ewa6 »

lucass90 pisze:
hardy pisze:
Lineczka pisze:To już po Ptokach, szkoda. Klątwa Masnego? :]
Żadna klątwa, po prostu Kubiak to nie Capitan America jak większość go widziała.
A dla mnie to nadal obecnie najlepszy polski przyjmujący, tyle że siatkówka to nie piłka nożna, by wygrywać mecze w pojedynkę. Dziś na przyjęciu Zaksa miała Kooya i Ruciaka, Jastrzębie tylko Kubiaka.
Zgadzam się w 100%. Kubiak sam meczu nie wygra, nie miał dziś wsparcia kolegów, np. w postaci Łaski. Koy również by wiele nie zdziałał bez będącego w dobrej dyspozycji Boćka i wracającego do formy Ruciaka
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, o 17:42 przez Ewa6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: kalosz »

gratulacje dla ZAKSY i szczególnie dla Świderskiego.

w turnieju finałowym okazało się, że drużyny z atakującymi są lepsze od tych bez atakujących.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: bumbum »

Murilo0 pisze:Jaki sport jest nieprzewidywalny... ;) Kto by pomyślał, że w ciągu kilkunastu godzin Łasko i Masny diametralnie pogorszą swoją grę. Gratulacje dla Zaksy, zagrali dziś znakomicie, jeszcze lepiej niż wczoraj.

Bzdura. Przecież Łasko czy Kubiak nie zagrali gorzej. Po prostu dziś przyszło im się zmierzyć z zespołem który grał. Co więcej, zespół ten potrafił rzucić na boisko wszystko co ma najlepsze. Wtedy wyszło, że ktoś może lepiej bronić niż Jastrzębie czy atakować.
Bez różnicy wczoraj było czy na boisku pojawiłaby się Resovia czy byłoby puste. Po prostu zespół z Rzeszowa tak po prawdzie nie zameldował się w Zielonej Górze, więc wyciaganie wniosków o potędze Jastrzębia na podstawie II ligi którą zaprezentowała Resovia (nie obrażając II ligi) było niepoważne.

Brawo ZAKSA! Daawno nie oglądało mi się z taką przyjemnością ZAKSY. To co robi różnicę to postawa Zagumnego. Wystarczy, że zaczął grać, a nie gadać i widać efekty! Jeszcze raz wielkie gratulacje dla całego zespołu.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Abdullo »

Gratuluję ZAKsie wygranej.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: leeon »

Murilo0 pisze:Jaki sport jest nieprzewidywalny... ;) Kto by pomyślał, że w ciągu kilkunastu godzin Łasko i Masny diametralnie pogorszą swoją grę. Gratulacje dla Zaksy, zagrali dziś znakomicie, jeszcze lepiej niż wczoraj.
Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Resovia pozwoliła JW na wszystko, dziś Zaksa postawiła inne warunki.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

@bumbum Chyba nie chcesz powiedzieć, że te seryjnie wywalane w aut ataki na pojedynczym bloku Łaski miały miejsce również wczoraj? :] O niedokładnościach Masnego już nie wspomnę. Swoją drogą dziwię się Bernardiemu, że uparcie trzymał Gierczyńskiego na boisku, który ustępuje Marechalowi w ataku, przyjęciu, bloku i zagrywce.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Klugenhammer »

Hirako pisze:Mamy w lidze dwóch światowej klasy sypaczy Michała i Gume, różnica między nimi jest jednak zasadnicza, tylko ten drugi ma sukcesy.
Przesadziłeś. Rzeczywiście jest "klątwa Masnego" ale jest też wciąż aktualna "klątwa Zagumnego". Paweł w zeszłym roku przełamał ją połowicznie zdobywając pierwsze klubowe trofeum w karierze (PP 2013) ale Mistrzostwa Polski wciąż nie zdobył.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: leeon »

Murilo0 pisze:@bumbum Chyba nie chcesz powiedzieć, że te seryjnie wywalane w aut ataki na pojedynczym bloku Łaski miały miejsce również wczoraj? :] O niedokładnościach Masnego już nie wspomnę. Swoją drogą dziwię się Bernardiemu, że uparcie trzymał Gierczyńskiego na boisku, który ustępuje Marechalowi w ataku, przyjęciu, bloku i zagrywce.
Zaksa cały turniej wywierała presję zagrywką. Resovia tego nie robiła, stąd bloki, wybloki błędy w ataku JW.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Hirako »

Klugenhammer pisze:
Hirako pisze:Mamy w lidze dwóch światowej klasy sypaczy Michała i Gume, różnica między nimi jest jednak zasadnicza, tylko ten drugi ma sukcesy.
Przesadziłeś. Rzeczywiście jest "klątwa Masnego" ale jest też wciąż aktualna "klątwa Zagumnego". Paweł w zeszłym roku przełamał ją połowicznie zdobywając pierwsze klubowe trofeum w karierze (PP 2013) ale Mistrzostwa Polski wciąż nie zdobył.
Jednak Masny ma na koncie tylko Final Four LM przez ile to już sezonów gry w Polsce, sześć czy siedem? Zdobyczy Gumy nie chce mi sie wyliczać. Jak na zbliżoną klase różnica ogromna.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

leeon pisze: Zaksa cały turniej wywierała presję zagrywką. Resovia tego nie robiła, stąd bloki, wybloki błędy w ataku JW.
Mylisz się, poziom zagrywki nie ma nic do tego, że Łasko wyrzuca kilka banalnych piłek na pojedynczym bloku w aut, nie mówiąc już o piłkach na trójbloku, które z Resovią kończył, a dzisiaj był w nich rażąco nieskuteczny.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, o 17:54 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: fibus »

Hirako pisze: Jednak Masny ma na koncie tylko Final Four LM przez ile to już sezonów gry w Polsce, sześć czy siedem? Zdobyczy Gumy nie chce mi sie wyliczać. Jak na zbliżoną klase różnica ogromna.
Z którą drużyną ma Final Four Masny ?
ZTG
Posty: 37
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:16
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: ZTG »

Szkoda Jastrzębia, ale może przynajmniej uda się zapobiec pompowaniu balonika i czynieniu z nich murowanych kandydatów do wygrania LM, co już zaczynało mieć miejsce. I kibice, i eksperci zaczynali spoglądać na JW przez różowe okulary. A tak – jeśli uda się coś ugrać, będzie świetnie, jeśli nie – no cóż, trzeba będzie uznać wyższość innych zespołów (co do rosyjskich, to niekwestionowaną wyższość). Byłoby i tak wspaniale, gdyby udało się podjąć walkę z tureckim „Trentino”, zespołem o bardzo silnych skrzydłach. Dziś silne skrzydła ZAKSY okazały się dla JW nie do przejścia (w dużym uproszczeniu). A ZAKSIE należą się wyrazy najwyższego uznania, jak ktoś napisał – odrodziła się jak feniks z popiołu. Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Hirako »

fibus pisze:
Hirako pisze: Jednak Masny ma na koncie tylko Final Four LM przez ile to już sezonów gry w Polsce, sześć czy siedem? Zdobyczy Gumy nie chce mi sie wyliczać. Jak na zbliżoną klase różnica ogromna.
Z którą drużyną ma Final Four Masny ?
Jastrzębskim Węglem? :o
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: bumbum »

Murilo0 pisze:@bumbum Chyba nie chcesz powiedzieć, że te seryjnie wywalane w aut ataki na pojedynczym bloku Łaski miały miejsce również wczoraj? :] O niedokładnościach Masnego już nie wspomnę. Swoją drogą dziwię się Bernardiemu, że uparcie trzymał Gierczyńskiego na boisku, który ustępuje Marechalowi w ataku, przyjęciu, bloku i zagrywce.

No słuchaj.. Jeśli taki Łasko widzi przed sobą stabilny podwójny blok bądź potrójny to chyba oczywiste, że się w końcu pomyli.. A czy Resovia była w stanie postawić wczoraj chociaż raz stabilny, podwójny blok? Nie mówiąc już o tym stojanowie w obronie?!
Wszystko co złe po stronie Jastrzębia wzięło się tylko i wyłącznie z dobrej gry Kędzierzyna i nie powiesz mi, że było inaczej. Po prostu Kędzierzynianie postawili pewne, dość wysokie warunki i Jastrzębie nie sprostało. A co postawiła wczoraj Resovia? Pencheva, który coś tam pograł i Ignaczaka który coś tam wybronił.

Dziś to przede wszystkim ZAKSA wygrała. Była walka i to się ceni. Wczoraj tak samo, ZAKSA wygrała po pięknej walce. Z tak grającą Resovią to Kielce lekko by je przeszły ;)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, o 17:57 przez bumbum, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”