Liga Europejska Mężczyzn 2014

Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Nie wiadomo ale podejrzewam, że Jacek Nawrocki ponownie zastosuje ten sam myk co z Bednorzem.
[edit]
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

A tak z ciekawości Basil, jaką dwunastkę wybrałbyś na przyszłoroczne MŚ U23? Ponieważ większość chłopaków z tych młodszych roczników Szalpuka nie widziałem w grze więc chciałbym zweryfikować kto byłby ewentualnie lepszym kandydatem na danej pozycji od aktualnych kadrowiczów LE.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

A tak z ciekawości Basil, jaką dwunastkę wybrałbyś na przyszłoroczne MŚ U23? Ponieważ większość chłopaków z tych młodszych roczników Szalpuka nie widziałem w grze więc chciałbym zweryfikować kto byłby ewentualnie lepszym kandydatem na danej pozycji od aktualnych kadrowiczów LE.
Takie gdybanie jest trochę bez sensu bo w mojej 12stce marzeń są zawodnicy, którzy w ogóle nie są brani pod uwagę przez Andrzeja Kowala i raczej na bank ich nie zobaczymy ale zabawowo niech będzie tak:

rozgrywający:

Marcin Janusz (Effector Kielce), Krzysztof Bieńkowski (4You Airlines AZS Politechnika Warszawska) - Janusz do czasu swojej nieszczęsnej przygody z AZS Częstochowa zwieńczonej ostatecznie kontuzją, która wyłączyła go z gry na cały sezon świetnie rokował, rozgrywał bardzo dokładnie i miał smykałkę do gry kombinacyjnej. Bardzo dobrze zaprezentował się podczas MEJ w Polsce, które przegraliśmy głównie przez fatalną postawę naszych przyjmujących. Ma przed sobą cały sezon w Kielcach gdzie ze względu na to, że raczej nie będzie miał wielkiej konkurencji na swojej pozycji powinien się odbudować. Oczywiście brakuje mu gry. Mimo, że od Bieńkowskiego wolę Komendę to jednak Krzysiek będzie grał w Pluslidze a jeśli zagra dobry sezon powinien znaleźć się w kadrze. Tych wszystkich Kędzierskich, Stępniów i Wolańskich to ja w ogóle nie biorę pod uwagę bo nie wydaje mi się abym kiedyś o nich usłyszał dlatego lepiej promować uzdolnionych.

środkowi:

Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz), Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Bartłomiej Lemański (4You Airlines AZS Politechnika Warszawska) - tutaj tradycją staje się, że na środku odstajemy od reprezentacji na poziomie do którego aspirujemy. Lemański na dokładkę bo młody i imponuje warunkami fizycznymi w dodatku paradoksalnie to on może grać najwięcej w nadchodzącym sezonie.

atakujący:

Bartłomiej Bołądź (Czarni Radom), Michał Kaczyński (AZS Częstochowa) - tutaj wszystko wiadomo. Jak Muzaj zagra dobry sezon to wtedy Kaczyński do odstrzału w miejsce Maćka.

przyjmujący:

Artur Szalpuk (4You Airlines AZS Politechnika Warszawska), Aleksander Śliwka (4You Airlines AZS Politechnika Warszawska), Jakub Wachnik (Czarni Radom), Łukasz Łapszyński (Cuprum Lubin) - w zasadzie żaden z nich nie potrafi porządnie przyjmować dlatego turniej może się szybko dla nas skończyć. Ostatni w kolejce Wachnik. Wynalazki Kowala pokroju Michała Filipa to oczywiście gol do własnej bramki.

libero:

Kacper Piechocki (Skra Bełchatów) - najlepszy i najbardziej ograny.
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Bieniek też będzie dużo grał, bo wygląda na to, że trzecim środkowym w Kielcach pozostanie Maćkowiak.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

4 zawodników z Politechniki. Kuba Bednaruk ma szansę być cichym współtwórcą kadry.
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

Ok, dzięki. Zobaczymy jak Andrzej odniesie się do twoich typów :) Aczkolwiek ciekawe, że jednak wyżej cenisz Nowakowskiego od Dryji.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

Matius pisze:Ok, dzięki. Zobaczymy jak Andrzej odniesie się do twoich typów :) Aczkolwiek ciekawe, że jednak wyżej cenisz Nowakowskiego od Dryji.
Dryja będzie grał w Resovii :) a w Resovii dobrych juniorów nie szkolą.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Aczkolwiek ciekawe, że jednak wyżej cenisz Nowakowskiego od Dryji.
Czy ja wiem... To raczej kompletnie subiektywne odczucie bo Dryja jest dla mnie podobnie jak Wachnik sporo przereklamowany, a że więcej się o nim mówi od Nowakowskiego to zwracam uwagę aby go w swojej twórczości nie promować i tyle. Słabi środkowi - właściwie w 12stce może znaleźć się każdy i nie będzie to miało większego wpływu na grę naszej reprezentacji.
4 zawodników z Politechniki. Kuba Bednaruk ma szansę być cichym współtwórcą kadry.
Tak po prawdzie to Śliwka, Lemański czy wspomniany Komenda to Resoviacy - miejmy nadzieję, że się miną z Andrzejem kiedy będą brani w Rzeszowie pod uwagę ;)
[edit]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

Cicho, bo się wyda. Dzięki temu że Resovia im płaci grają teraz w PW. Teoretycznie u najlepszego trenera do pracy w trudnych warunkach. Gdyby nie Resovia PW nie było by na nich stać. Jeszcze nie jest ich czas w Resovii.
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Nie badz smieszny mowiac ze PW nie stac na Lemanskiego. Widziales go w grze kilka razy na poziomie kadeta i juniora?
A nawet na Sliwke- fajnie rokuje, jest zdolny, ale na razie ma 0 meczy w siatkowce seniorskiej. Wiac na ile wyceniasz jego kontrakt? Szalpuk to juz moze inna para kaloszy, cos pokazal na tym poziomie.

Lemanski-ja jakos nie jestem przekonana do jego wielkiego talentu. Slabo skoordynowany, jak gral na ataku to strasznie sie ciagnal po boisku, na srodku ciut lepiej. Moze dlatego, ze chlopak wciaz rosnie i koordynacja nie nadaza. Trzeba mu dac troche czasu. Aktualnie jest paru innych na tej pozycji i rywalizacja w kadrze juniorskiej moglaby byc ostra. Tak ostra, ze nawet umozliwialaby obycie sie bez Kochanowskiego i sprobowanie go na przyjeciu.
Co nie zmienia faktu, ze moim sdaniem na LE to dla Lemanskiego nieco wczesnie. Zobaczymy czy i jak pogra w sezonie.

Co do gry Radomskiego-chyba niestety Basil masz racje. Nie dla tego, ze to wracajacy bohater ale dlatego, ze ktos przyjac musi.
Chyba, ze ktos z trojki Szalpuk, Halaba, Sliwka zrobi duzy postep w tym elemencie.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Bartex »

Basil pisze:
A Słabi środkowi - właściwie w 12stce może znaleźć się każdy i nie będzie to miało większego wpływu na grę naszej reprezentacji.
Według mnie Mateusz Bieniek ma szansę na wybicie się z tego marazmu. Po tym co pokazał w paru meczach LE spokojnie można powiedzieć, że rokuje na coś fajnego. Jeśli rozegra pełny sezon w Kielcach, a na to się zanosi to dla mnie , to możemu mieć ciekawego środkowego na poziomie reprezentacyjnym. Oczywiście wszystko w swoim czasie. Ale z naszego młodego pokolenia bacznie przyglądam się Mateuszowi i Arturowi Szalpukowi. Natomiast oglądając Śliwkę w paru meczach nie dojrzałem tego mega talentu o którym wszyscy piszą. Rzeczywiście jak na ten wiek sporo widzi i widać, że myśli. Ale przyjęcie bardzo przeciętne, siła ataku mizerna i parametr w tym wieku najwięcej mówiący - kordynacja ruchowa też niezadowalająca. Właśnie z powodu dobrej koordynacji wiele sobie obiecuję po Szalpuku, bo tu jest baza do dalszego "rzeźbienia" ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Ale poza tym, ze Sliwka duzo widzi to ma dobra kontrole ataku. Moze nabierze mocy. Oby popracowal nad przyjeciem. Ale na U23 tez za wczesnie.
Jest jeszcze Halaba do oszlifowania.
I Jakiub Kochanowski, ktory ma 2 metry, przestal rosnac, ma dobra koordynacje i prace nog i jest jeszcze kadetem. Ostatni dzwonek na przestawienie. Na wybitnego srodkowego moze zabraknac centymetrow. Na MPK pokazal, ze dobrze atakuje ze skrzydla. Przyjecie chyba tez nie bylo jakies dramatyczne, choc widac bylo, ze malo trenowane (praktycznie wcale).

Z tego wszystkiego ewentualnie Szalpuk jest gotow do B, reszta to gruszki na wierzbie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”