Superliga mężczyzn 2014/2015

Edyta

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Edyta »

Jak to nie miało nic wspólnego z tematem? Przecież od wczoraj dyskutujecie, czy Kubańczycy zdominowaliby rozgrywki siatkarskie mając do dyspozycji więcej wybitnych zawodników niż inni.
Nie miało nic wspólnego z tematem Superligi, ale to tak jak pozostałe posty. ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Edyta pisze:Przecież od wczoraj dyskutujecie, czy Kubańczycy zdominowaliby rozgrywki siatkarskie mając do dyspozycji więcej wybitnych zawodników niż inni.
Przede wszystkim mając do dyspozycji lepszych zawodników. To, że dodatkowo więcej, jest tylko dodatkowym argumentem na ich korzyść.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Marcy$ »

StanLee pisze:A jesteś w stanie podać przykład zespołu o potencjale Kuby, który potencjału ''nie wykorzystał''? Bo ja nie, skąd też te odważne może stwierdzenia.
Szukałem daleko a nie trzeba było - Rosja z zeszłego roku :) A ile im się przytrafiło i jak grali to widać było na MŚ...
Edyta

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Edyta »

Chal pisze:
Edyta pisze:Przecież od wczoraj dyskutujecie, czy Kubańczycy zdominowaliby rozgrywki siatkarskie mając do dyspozycji więcej wybitnych zawodników niż inni.
Przede wszystkim mając do dyspozycji lepszych zawodników. To, że dodatkowo więcej, jest tylko dodatkowym argumentem na ich korzyść.
To StanLee skierował rozmowę na tory dwóch równych szóstek i przewagi Kuby z uwagi na szerokość składu (popartą oczywiście jakością), więc zdziwiłam się, że nagle wytyka Noworocznemu pisanie nie na temat.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Nom, Edyta ma rację, zamiast ''pisze nie na temat'' powinienem napisać ''rzuca tezy nie do obrony'', bo poziom zaplecza czy szerokość składu ma zawsze znaczenie jeżeli jest ono poparte jakością.
Marcy$ pisze:Szukałem daleko a nie trzeba było - Rosja z zeszłego roku :) A ile im się przytrafiło i jak grali to widać było na MŚ...
Nie chodziło mi o jedną imprezę, tak, Kuba prawdopodobnie też przegrałaby jakiś finał olimpijski czy inny Puchar Świata, Włosi przegrywali, Brazylia też... Rosjanie odkąd mają faktycznie największy potencjał na świecie to wygrali LŚ, PŚ, IO, ME, LŚ. Przegrali ME, LŚ, MŚ.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Nie zrozumiałem w takim bądź razie, bo to nie miało nic wspólnego z tematem, jak z reguły zresztą.
To napiszę jeszcze raz, tym razem będę się starał pisać bardzo powoli.
W roku 1983 jakiś tamtejszy StanLee wieszczył dominację Związku Sowieckiego. Mieli świetnych graczy szóstkowych i zaplecze, jak żaden kraj na świecie. Z wiadomych względów nie mogli wygrać igrzysk w 84, ale zaraz potem zorganizowano IDW, w których mogli pokazać światu swoją dominację. Okazało się, że dostali bęcki od USA (zawodników wtedy już wybitnych, ale jeszcze parę lat temu nikomu nieznanych). Na kolejnych igrzyskach to samo. No, tamta ekipa USA odejdzie zaraz do historii, Jankesi nie mają następców a ZSRS wciąż przebogate zaplecze. Będą wkrótce dominować. Ale okazuje się, że emigracja polskich trenerów do ciepłego kraju na południu Europy podniosła tam poziom na niespotykaną dotąd wysokość. To Włosi opanowali świat siatkarski. Nie wygrali co prawda igrzysk, ale tych również naszym dominatorom nie udało się zgarnąć. Zrobili to Holendrzy (nikomu wcześniej nie znani). Potem nagle pojawiła się Serbia. Nie jakieś genialne trzy szóstki, ale jedna, z dwoma geniuszami o nazwisku Grbić. I ta szóstka tłukła niedoszłych dominatorów na prawie każdej imprezie. Nic to, Grbicie wieczni nie będą, a Rosja ma silnych graczy i bogate zaplecze. Będą zaraz dominować. Ale nagle pojawiają się Brazylijczycy i ten okropny Giba. Nie chcą przez dekadę nic przegrać, a co zechcą, to akurat nie z Rosją (sorry, jedną ligę światową przegrali z Rosją). I a to Polaczki ich tłuką, a to Bułgarzy, a to Serbowie (którzy już się nie liczą) a to Francuzi. No, w końcu po 29 latach prognoza się sprawdza! Rosja wygrywa PŚ (bo Polacy się za mocno ucieszyli awansem na IO) i IO (przegrany już finał, uratowany dzięki genialnemu posunięciu trenera). Potem jeszcze nie liczące się ME. Już już zdominowali siatkówkę światową ale nagle na dwóch kolejnych imprezach nie wchodzą do czwórki (co jest kontynuacją tej dominacji). I tak się toczy nieustannie ta ludzka historia, przez pokolenia, wozami na Zachód, poprzez piaski, aż do czasu gdy... cholera, znowu zgubiłem wątek. O czym to ja?? A, do diabła, mniejsza z tym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:W roku 1983 jakiś tamtejszy StanLee wieszczył dominację Związku Sowieckiego.
Prawdopodobnie dlatego, że tamtejszy StanLee nie wiedział, że jest ktoś taki jak Karch Kiraly, który przez cztery lata college'u przegrał pięć spotkań, albo ktoś taki jak Steve Timmons, który tego Kiraly'ego pokonywał w finałach NCAA. Ale jak to się ma do współczesnych realiów, gdy współczesny StanLee śledzi amerykańskich 20-latków, bo ma taką możliwość? StanLee '14 ma większą przewagę nad StanemLee '83 niż Kuba nad resztą świata. :) Poza tym myślę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że tamtejszy StanLee wieszczył dominację Związku Sowieckiego i w 85, i w 86, ale to trzeba by sprawdzić jego biogram. :) Poza tym ich najważniejsi zawodnicy byli w 83 już po 30-tce, Zajcew był rezerwowym w Los Angeles...

Rosjanie zdecydowanie najlepszych zawodników mieli w latach 11-13, gdy popsuli się Dante i Vissotto. Przegrali w tym okresie tylko ME. Wcześniej nie, niby kiedy, w tamtym roku po prostu mieli pecha. Wyjmij nam Zatorskiego, Wlazłego, Konarskiego, tym samym Zagumnego, Kubiaka, daj kontuzjowanego Nowakowskiego i kontuzjuj Jarosza na MŚ. Do tego kretyńskich organizatorów na dwóch imprezach z rzędu. Mniej więcej w takiej sytuacji stanął Woronkow i jego komanda. Jakby Kuba miała wybitnego pecha to też mogliby mieć słaby sezon reprezentacyjny, nie przeczę. Włosi w 96 też przegrali dwa finały. Ale taki pech to tylko raz chyba.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Z Tobą jest jak z generałami polskiej armii. Oni potrafią śpiewająco wygrać ostatnią wojnę. Tak i Ty, przewidujesz różne wyniki, a potem tłumaczysz nam, czemu się te przewidywania nie sprawdziły - czasem bardziej fachowo, czasem mniej. Z Kubą jesteś bezpieczny, bo takie zmiany prędko nie zachodzą i nie będzie można zweryfikować (-:

Przy okazji: w typerze Plusligi bierzesz udział pod innym nikiem?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Oni potrafią śpiewająco wygrać ostatnią wojnę. Tak i Ty, przewidujesz różne wyniki, a potem tłumaczysz nam, czemu się te przewidywania nie sprawdziły - czasem bardziej fachowo, czasem mniej.
Przy okazji: w typerze Plusligi bierzesz udział pod innym nikiem?
Jeden loteryjny turniej na beznadziejnym poziomie, a Ty czynisz regułę.

Skąd ten pomysł?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Skąd ten pomysł?
Upewniam się tylko. Tak czy nie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Potrzymam Cię w niepewności.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Przypomina się, że Rosja w tym losowym turnieju nie tylko przegrała z późniejszym mistrzem (doping, przeprowadzka) ale też dostała dwa razy wciry od Brazylii. a licząc z LŚ to już będzie trzy razy z rzędu. Taka to dominacja.

A Kubańczycy mogą tak błyszczeć, bo przez pół roku grają a przez drugie pół się rehabilitują na słonecznych plażach i w modnych latynoskich dyskotekach. Jeśli Kuba zostanie krajem, jak inne, będą musieli orać tu i tam.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

To i ja wtrącę swoje przemyślenia na temat potęgi rosyjskiej siatkówki i tych dominacji jakie mogłyby sprawić reprezentacje czy to rosyjskie czy kubańskie. Stan dobrze zauważyłeś te wykluczenia i braki podstawowych zawodników na danych pozycjach w reprezentacji Rosji na MŚ. Powstał na forum mit kiedyś mit, że Rosjanie są w stanie wystawić dwie szóstki, które powinny sobie radzić bez problemu z każdym na świcie taki to potencjał mają. Niewątpliwie, pod względem potencjału ludzkiego są na pierwszym miejscu na świecie zważywszy na status jaki posiada tam siatkówka i liczebność. Ostatni Mundial zweryfikował obraz potęgi rosyjskiej reprezentacji szczególnie pod względem mentalnym i kłopotu ze znalezieniem lidera pod nieobecność Michajłowa i Tietiuchina. Po odejściu tego drugiego powstał problem na przyjęciu i tutaj się zgodzę, że to chyba najgorzej obsadzona pozycja w rosyjskiej siatkówce szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w klubach czołowych Superligi grają obcokrajowcy na tej pozycji: Leon, Anderson (pewnie wróci), Divis. Oczywiście Siwożelec, Spiryk, Chtiej, Biriukow to uznane marki i z tym trzeba się zgodzić, ale żaden z nich nie pokazuje tego, na co ich stać. Tutaj zgodzę się z Noworocznym, że to co ktoś może a to co robi vide jak wygląda na papierze a jak gra, jest kluczem. Pawłow, Muserski, Grankin, Apalikov to są postacie topowe na swoich pozycjach na świcie. W odniesieniu do Kuby, niewątpliwie personalnie nazwiska baaaardzo mocne, ale nie wiemy jakby funkcjonowali w grupie. Znając ich temperament i mentalność można stwierdzić, że okiełznanie takiej grupy byłoby problemem. Taki gwiazdozbiór nie gwarantuje sukcesu i jak pokazała to nasza reprezentacja, że to drużyna stanowi o sile zespołu, a nie nazwiska w protokole.
Kłamca.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

jaki sens ma ta cala dyskusja? Kubanczycy przeciez pokazali ze potrafia stanowic zespol a nie grupe indywidualistow na MS 2010 we Wloszech gdzie zdobyli wicemistrzostwo, to jaki sens maja te bajania o tym czy taka grupa mialaby szanse na ewentualne sukcesy, skoro juz te sukcesy osiagnela i gdyby do niej dokoptowac jeszcze taka potezna lawke rezerwowych to mogloby to jedynie wzmocnic cala reprezentacje? Nawet pomimo wyrzuceni kluczowych zawodnikow po tej imprezie, Kubanczykom udalo sie w 2011 roku awansowac do F6, zezlomowac w grupie Brazylie 3-0 i to pomimo braku kluczowych zawodnikow z sezonu 2010 (Leal, Hierezuelo, Simon). argumenty idiotyczne i kompletnie bezsensowne. A grupka wesolych flotowcow zaraz znowu bedzie dostawac baty od Bulgarow, wszytsko wroci do normalnosci.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

W tym momencie Biełgorod przegrywa U SIEBIE z Dynamem Krasnodar 2:0, oglądałem tylko II seta, przegrali na własne życzenie i do tego szczęście pomogło zespołowi z Kransodaru (zagrywka przy setowej przeszła po taśmie) .
Niestety nie będę mógł oglądnąć reszty meczu, więc polecam ;)

Transmisja na laoli .
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Bazinga pisze:mialaby szanse na ewentualne sukcesy
Nieśmiało zauważam, że pomiędzy "miałaby szanse na ewentualne sukcesy" a "będzie dominować" jest malutka, drobniutka różnica, i my o tym drugim tu mówimy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

arek_614 pisze:W tym momencie Biełgorod przegrywa U SIEBIE z Dynamem Krasnodar 2:0, oglądałem tylko II seta, przegrali na własne życzenie i do tego szczęście pomogło zespołowi z Kransodaru (zagrywka przy setowej przeszła po taśmie) .
Niestety nie będę mógł oglądnąć reszty meczu, więc polecam ;)
Bielgorod ostatnio jest mocno nie w sosie, o ile przeciwko slabsyzm ekipom regularnie traca seta (taka klubowa tradycja) o tyle dzisiaj ich lenistwo i obijanie sie moglo kosztowac ich troche wiecej. Warto dodac ze przez caly mecz grali na przyjeciu Ilnikhem i Kosareviem ( Khtey i Tietiuchin dostali wolne, nie bylo ich nawet w meczowych skladach).od 3rd seta Bielgorod wyszedl na dodatek bez Travicy (w jego miejsce Siergei Bagrei) a za Smoljara wszedl Bogomolov. I taka paczka sobie mecz wygrali 3-2. ;]
Czyli tak naprawde z podstawy gral Grozer, Muserski i libero Bragin.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Bazinga pisze:Ilnikhem i Kosareviem ( Khtey i Tietiuchin dostali wolne, ... Siergei Bagrei ... Smoljara ... Bogomolov ... Muserski ... Bragin.
Dobrze by było zachować pewną konsekwencję i w jednym poście używać jednej transkrypcji. Jak Khtey to Tyetyukhin a jak Tietiuchin to Chtiej, itd (-:
Natomiast najciekawszym przypadkiem jest inny przyjmujący, bo komentatorzy Polsatu (łącznie z prezesem dwojga imion) wymawiali go na przeróżne sposoby. Ilnik, Ilnicz, Iljicz, Ilinicz. A on po prostu Ilinych jest. Pamiętajmy, że kh w transkrypcji "angielskiej" to nasze normalne "ch". Jak Akhrem to Achrem, Khilko to Chilko, Khtey to Chtiej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Przypomina się, że Rosja w tym losowym turnieju nie tylko przegrała z późniejszym mistrzem (doping, przeprowadzka) ale też dostała dwa razy wciry od Brazylii. a licząc z LŚ to już będzie trzy razy z rzędu. Taka to dominacja.
A to Rosjanie mieli w tym roku lepszy skład od Polski czy USA, żeby dominować? A skoro nie mieli, to jak to się ma do ew. dominacji Kuby, która taką przewagę by miała? Uprzedzając co mógłbyś napisać, wyjściowy skład Brazylii w latach 04-07 rotował do PŚ tylko na jednej pozycji. Tak, jeżeli Kuba miałaby przez 5-6 lat mega dramatycznego trenera, albo mega pecha, to by nie dominowała, ale prawdopodobieństwo mega dramatycznego trenera i mega pecha jest ... mega małe. Dlatego (najprawdopodobniej) by dominowała.
A Kubańczycy mogą tak błyszczeć, bo przez pół roku grają a przez drugie pół się rehabilitują na słonecznych plażach i w modnych latynoskich dyskotekach. Jeśli Kuba zostanie krajem, jak inne, będą musieli orać tu i tam.
Czyli jednak miało by znaczenie posiadanie szerokiego składu? Ale przecież ... Podobno ... Nie ma, prawda? Jak zawodnicy i zawodniczki z Kuby mogły wyjeżdżać przez te trzy sezony, to wyniki obu reprezentacji sie raczej nie zmieniły.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:A to Rosjanie mieli w tym roku lepszy skład od Polski czy USA, żeby dominować? A skoro nie mieli, to jak to się ma do ew. dominacji Kuby, która taką przewagę by miała?
Widzisz, używasz argumentów popierających moją tezę i nawet tego nie widzisz (-:
Na jakiej podstawie wieszczyłeś dominację Rosji? Czy nie na podstawie składu?
A jak Ruskie dostali trzy razy bęcki od Kanarków to piszesz, że nie mieli lepszego składu od Polski czy USA. To jak w końcu jest? Mają pakę a mimo to dostają wciry, czy nie mają, a wtedy skąd pomysł o dominacji?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

A kiedy, w którym momencie im to wieszczyłem?
I od kiedy mylenie się w jednej kwestii jest kontrargumentem do ew. mylenia się w drugiej? Na tej zasadzie nie powinieneś pojawiać się w plusligowych tematach, a Ty prowadzisz typera (paradoks, nie?), a nawet dokonujesz zakładów.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Tu nie chodzi o "mylenie" się a o zasadę, że takich rzeczy nie da się ocenić w sporcie. Rosjan Ci dałem tylko za przykład. Wyglądało, że będą dominować. Mają Musera, Maxima albo Pawłowa, Grankina albo Bućko, Apalikowa Aszczewa, a i przyjmujących spoko. Siwy, Ilinych, Spiryk, Traktorzysta, Sawin i paru innych. A Brazylia na dwóch libero ich łoi.
Za dużo zmiennych.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Memo »

Idźcie na pw sobie popisać, człowiek wraca z pracy chce poczytać o superlidze, a tu dalej wałkowany ten sam temat, aż się wchodzić nie chce.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Bazinga »

Noworoczny pisze:Tu nie chodzi o "mylenie" się a o zasadę, że takich rzeczy nie da się ocenić w sporcie. Rosjan Ci dałem tylko za przykład. Wyglądało, że będą dominować. Mają Musera, Maxima albo Pawłowa, Grankina albo Bućko, Apalikowa Aszczewa, a i przyjmujących spoko. Siwy, Ilinych, Spiryk, Traktorzysta, Sawin i paru innych. A Brazylia na dwóch libero ich łoi.
Za dużo zmiennych.
Gwoli ścisłości na MŚ nie było Michajłowa, Butki, Siwożeleza, Tietiuchina (to zdaje się "traktorzysta"?), z kolei Moroz doznał kontuzji podczas turnieju i dopiero wraca do regularnej gry w Superlidze (zaliczył raptem kilka epizodycznych wejść, z reguły bardzo nieudanych). Prócz Moroza z problemami borykał się Pawłow, który w lidze na boisku pojawia się jedynie tylko na krótkie zmiany zadaniowe.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Dlatego użyłem kilka razy słowa "albo". Jeden z tych albo zawsze był a czy drugi był gorszy od takiego Konarskiego?
Tietiuchina nie było faktycznie, bo to mimo 40 lat olbrzymia podpora każdej drużyny. Gracz nie do przecenienia (Traktorzysta to Biriukow - z innego forum, sorki).
A Memo przepraszam i już kończę na ten temat.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Znakomity pierwszy set w Biełgorodzie kończy Muserski. Kliuka przeżywa szkołę życia, bo ładują w niego zagrywką jak w bęben, do tego dostaje takie piłki w ataku, że Anderson z kadry by mu nie pozazdrościł, choć sam jest sobie winny, bo przyjmuje ... różnie. Tęsknię za Kołodinskim.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Znakomity pierwszy set w Biełgorodzie kończy Muserski. Kliuka przeżywa szkołę życia, bo ładują w niego zagrywką jak w bęben, do tego dostaje takie piłki w ataku, że Anderson z kadry by mu nie pozazdrościł, choć sam jest sobie winny, bo przyjmuje ... różnie. Tęsknię za Kołodinskim.
Szkoda, że ten drugi set tak się potoczył, bo pierwszy był naprawdę dobry. To, że Kliuka przyjmuje różnie to chyba trochę mało powiedziane, bo moim zdaniem przyjmuje słabo. W ataku bardzo dużo już potrafi i w pierwszym secie sobie dobrze radził z blokiem Biełgorodu, ale te 2 akcje przed tym jak został zmieniony to dość spektakularne (jeden atak bez bloku w bandę reklamową, a drugi z całej siły w blok i piłka wróciła szybciej niż on sam zaczął opadać, ale trzeba przyznać, że piłki miał trudne). Widać, że to będzie gracz sporego formatu, już samo to, że w takim wieku jest pierwszą opcją w ataku w zespole Superligi o czymś świadczy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

W pierwszym secie dobrze przyjmował, aż byłem zdziwiony, miałem go nawet pochwalić, bo raz przyjmuje mocną zagrywkę Travicy i dostaje quicka na lewym skrzydle, potem przyjmuje w punkt idzie na pajpa. A potem - potem się otworzył mecz. :) Dostał tak z kilkanaście (!) sytuacyjnych piłek przez dwa sety, chyba 21 ataków, lekki absurd, a naprzeciw dwublok Grozer-Muserski. Najbardziej mi się podoba u tych ruskich dzieciaków jak są ułożeni na bloku, zwróćcie sobie uwagę.

Może mi ktoś wlepi ostrzeżenie, ale Bezriukow jest żenujący, doprawdy, żenujący...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Tak jak mówisz, ta ilość trudnych piłek jaką dostawał to masakra. Teraz jak dobrze widzę to chyba przeszedł na atak, tak? Bo z Wołkowem razem w pierwszej linii przed chwilą byli (oglądam tak jednym okiem, bo trochę czasu nie mam).

PS.
O kim kiedyś pisałeś, że to charakter podobny do Spirydonowa?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Tak, Kliuka na ataku. Taki mecz to dla niego świetna szkoła.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”