Sezon 2014/2015

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

serBalonSwann pisze:przecież to jest skandal, że zawodniczka mająca kontrakt zachodzi sobie przed decydującą fazą sezonyu w ciążę jak jakieś zwierze. co ma z tym wspólnego budowanie skłądu to nie wiem
Zastanów się człowieku czasami co piszesz, bo żal czytać takie coś...


Co do porażki Polic to ona mnie niejako cieszy, kolejny słaby mecz, w sumie już 4 w krótkim odstępie czasu, forma ciągle beznadziejna, w klubie powinna się zapalić czerwona gwiazdka, bo nie wszystko jest tak super jak powinno być.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Może kolega wyżej wyraził się nieco za bardzo dobitnie, ale ja również jestem zdania, że takie zachowanie jest nieodpowiedzialne. W końcu mówimy o zawodowcach i w większości przypadków decyzje, o których mowa, podejmowane i planowane są zdecydowanie wcześniej. W końcu nie bez przyczyny takie sytuacje w przeszłości praktycznie w ogóle się nie zdarzały.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: PJ_volleyball »

sharkinator pisze:Porażka Chemika nikogo nie ruszyła? Na razie policzanki ładnie idą śladem Skry. Myślę, że jednak się ogarną i pokonają Impel w trzech następnych meczach.
Przegrały 4 mecz z rzędu, więc już to nikogo nie rusza.

A tak poważnie to wcale taki pewny zwycięstwa Chemika w trzech kolejnych meczach bym nie był. Widać, że się męczą ze swoją grą. Jeżeli Impel zagra mądrze i konsekwentnie to dzisiaj też powalczy. Chyba, że podświadomie zadowolą się jedną wygraną na wyjeździe. Mam nadzieję, że jednak nie ma tam minimalistek.

Masz frajera to go duś ;) Proste.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1049
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: mitam »

Obawiam się że po wypowiedziach po FF i aktualnej grze zawodniczki dają sygnał do zmiany trenera.....
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Laik czytający komentarze wokół naszej damskiej siatkówki, może dojść do wniosku, że zawodniczki więcej czasu poświęcają na wybieranie sobie trenerów, niż na granie i trenowanie 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Widać, że Kąkolewską również irytuje zachowanie Veljković pod siatką. Że też żaden sędzia nie potrafi zwrócić Serbce uwagi tak, jak to arbitrzy robią w przypadku mężczyzn.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Abdullo pisze:
Camillo Marcotti pisze:
sharkinator pisze:To mają mieć zapisaną w kontrakcie aborcję na takie przypadki?
Profesjonalna siatkarka powinna takie rzeczy planować. Z zaskoczenia się w ciążę raczej nie zachodzi.
:) :) :)
Dobre.
co dobre? taka prawda. Zresztą olszówka zadnego slubu z tego co wiem nie ma. napisałbym dosadniej, ale nie chce zebrac bana
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Police wyrównuje stan z Wrocławiem. Ktoś oglądał ? Co robi Veljković pod siatką ? Dlaczego Bjelica gra na 18% a nie Kowalińska? Czy Aleksandersen przypadkiem nie rzucał mięsem na czasie ? :P
2012, 2013, 2015
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

MaciejJoker pisze:Co robi Veljković pod siatką ?
Po każdej swojej udanej akcji manifestuje swoją radość w stronę przeciwniczki - dziś i wczoraj była nią Kąkolewska. Wyraźnie podnosi ręce do góry, krzyczy i do tego na jej twarzy maluje się czysto drwiący uśmiech. I wszystko to w stronę rywalek, a właściwie w stronę swojej vis-a-vis.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

MaciejJoker pisze: Dlaczego Bjelica gra na 18% a nie Kowalińska?
Zadaje sobie to pytanie od 2 lat i jeszcze nikt mi nie odpowiedział :] Bjelica w przyszłym roku wyleci, bo to jest za duża dziura jak na klub tej klasy. Jeśli Glinka i Werblińska mają regularnie więcej procent w ataku niż Serbka, to chyba coś nie tak.

Dziś- Bjelica- 19%, Glinka 52%, Werblińska 44%
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SuperJ »

MaciejJoker pisze:Police wyrównuje stan z Wrocławiem. Ktoś oglądał ? Co robi Veljković pod siatką ? Dlaczego Bjelica gra na 18% a nie Kowalińska? Czy Aleksandersen przypadkiem nie rzucał mięsem na czasie ? :P
W niedziele tez cos bylo. Kakolewska w niedziele troche punktow nabila, wiec moze to taka proba w stylu kanadyjskiego hokeja.

Trzymam za Wroclaw i szkoda, ze nie moge tego ogladac w ciagu tygodnia (roznica czasu). Wielka Ksiezna Baranska pokaze, ze nie nalezy jej sie miejsce w reprezentacji. No, ale Glinka to jest jednak Glinka... Ciezko bedzie.
Szlag kulery nie wiezmie!
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

SuperJ pisze:
MaciejJoker pisze:Police wyrównuje stan z Wrocławiem. Ktoś oglądał ? Co robi Veljković pod siatką ? Dlaczego Bjelica gra na 18% a nie Kowalińska? Czy Aleksandersen przypadkiem nie rzucał mięsem na czasie ? :P
Wielka Ksiezna Baranska pokaze, ze nie nalezy jej sie miejsce w reprezentacji. No, ale Glinka to jest jednak Glinka... Ciezko bedzie.
Tylko obawiam się, że jeżeli Barańskiej nie należy się to miejsce, to wtedy będziemy grać bez przyjmujących, bo innych nie mamy :] Pamiętaj przy ocenie, że chociaż statystyki i tak ma najlepsze z przyjmujących, to one przyjmują we 2 z Zenik, a inne w 3. Wobec tego to już w ogóle nie ma porównania. A te świeczki od Ognjenovic kończyć, to i tak dużo- słowa Glinki mówią wszystko.

A co do Chemika, to moim zdaniem Glinka powinna grać na ataku- na swojej pozycji, a na przyjęciu zamiast niej Malagurski (dopóki była zdrowa) albo Jagieło i o niebo lepiej by to wyglądało. Najlepiej poustawiać sobie atakujące na przyjęciu, tylko ciekawe kto wtedy ma przyjmować?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, o 14:13 przez SevenUP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUp nie panikuj, szukaj dalej. Barańska poza przyzwoitym przyjęciem miała jeszcze "kopiacą" zagrywkę, którą robiła spora przewagę, ale ostatnio cos ją zatraciła... Na siatce furory nie robi, to przestań wpatrywać się w nia jak w króliczka,tylko szukaj nawet bliżej siebie :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Artek1967 pisze:SevenUp nie panikuj, szukaj dalej. Barańska poza przyzwoitym przyjęciem miała jeszcze "kopiacą" zagrywkę, którą robiła spora przewagę, ale ostatnio cos ją zatraciła... Na siatce furory nie robi, to przestań wpatrywać się w nia jak w króliczka,tylko szukaj nawet bliżej siebie :D
Ostatnio nie jest w formie, ale jak była to zagrywką zniszczyła Rabitę i Zenit. Nie da się grać cały sezon na równym poziomie. A patrząc na inne zawodniczki na tej pozycji, to to jest komedia że w ogóle o czymś takim rozmawiamy.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SuperJ »

Mecz z Belgia zawalila, a potem jak wyleciala z reprezentacji, to jakies glupie usmieszki na trybunie, gdy dziewczynom nie szlo. Za takie cos juz by u mnie Baranska nie zagrala. Na Wasze szczescie nie jestem selekcjonerem. :)

Moze byscie tam znalezli Jennie jakiegos chlopaka we Wroclawiu? W niedziele zrobila mecz. Fajnie sie patrzylo. Moze by cos bylo z tej dziewczyny..?
Szlag kulery nie wiezmie!
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Faktycznie Jenna zagrała świetny mecz, ale zeby aż jej chłopaka za to szukać :? zreszta taka fajna dziewczyna ma pewnie kolejke chętnych :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Trochę nie rozumiem tych gromów spadających na zawodniczki zachodzące w ciążę w trakcie trwania sezonu. Idąc tym tokiem myślenia, należałoby podobnie oceniać wszystkie pracujące kobiety, zachodzące w ciążę.

Edit.
Wow, widzę że tam ktoś wyżej grubo poleciał i porównał dziewczynę zachodzącą w ciążę do zwierzęcia. Grubo, naprawdę grubo...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

To która to zawodniczka w ciąży w tym sezonie?

Naczk - rozwiązała kontrakt z KSZO przed rozpoczęciem sezonu
Ścibisz, Brojek, Olszówka i Szeremeta

5? Czy kogoś pominąłem? :D
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

lipton świadczy to ewidentnie o braku profesjonalizmu.

Postaw się w rolę trenera, masz zespół np tylko 12 dziewczyn, dwie odnoszą kontuzję- sport, a dwie kolejne zachodzą w ciąże to masz 33% składu wykluczone. Jesli to się zdarzy na początku sezonu to jeszcze kogoś możesz dobrac (cholernie trudne, ale mozliwe np. z pierwszej ligi) ale w styczniu? to juz jestes w totalnej dupie (przepraszam za wyrażenie, ale inaczej tego nie da sie określić).
Rozgrywki wchodzą w decydująca fazę a ty nie masz kim grać. A jesli masz jeszcze pecha to możesz zostać np. bez atakujących i libero, i co wtedy? albo np. 3 srodkowe wypadna, a ty nawet nie masz czwartej! Ciężka zagwozdkę ma zarówno Parkitny, jak i teraz Wiktorowicz. Mało komfortowa sytuacja.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Chyba lepiej niż Artek nie da się tego ująć. Właśnie w tym, o czym pisze tkwi problem.
Ciekawa sprawa, że ta "plaga" dotknęła wyłącznie tegorocznych beniaminków. Ja wcześniej nie przypominam sobie podobnych sytuacji.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze: A jesli masz jeszcze pecha to możesz zostać np. bez atakujących i libero, i co wtedy? albo np. 3 srodkowe wypadna, a ty nawet nie masz czwartej! Ciężka zagwozdkę ma zarówno Parkitny, jak i teraz Wiktorowicz. Mało komfortowa sytuacja.
No tu wychodzi też to jak działa okno transferowe w naszej lidze. W azerskiej lidze np. cały rok jest otwarte, we Włoszech można zakontraktować jedną zawodniczkę nawet w kwietniu. W dodatku jest coś takiego jak "dżoker medyczny". Niektórzy trenerzy OL chcieli wprowadzenia takiego pomysłu, ale z władz ligi padło zdanie, że kluby powinny być na to przygotowanie i kontraktować większą liczbę siatkarek...
Tak samo sprawa z młoda ligą. Jeżeli nie zgłosić zawodniczki/zawodnika z ML do seniorskiego składu przed rozpoczęciem rozgrywek to później nie możesz już tego zrobić... Bezsens totalny
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sharkinator »

Rzeczywiście sytuacja jest nieciekawa. W Rzeszowie wyleciało chyba 4 zawodniczki w tym obie atakujące. Dobrze, że dziewczyny nie muszą grać o utrzymanie.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

aha zapomniałem jeszcze dodać, że w naszym system licencji nie pozwala się na grę zawodniczki w jednym sezonie w dwóch klubach na jednym poziomie rozgrywkowym. Czyli zawodniczka, która nie łapie sie z jakiegoś powodu do 12 np. w takim Chemiku, nie ma szans na zmianę klubu na takiego np.beniaminka, gdzie mogłaby być w pierwszej 6. Oczywiście, ktoś napisał, że Police wywalczyły FF z Mróz, ale ile była ona na parkiecie? Nie mówię, że akurat ona by się zgodziła na zmiane barw, bo gdzie jej w tym wieku bedzie lepiej, ale na pewno w takim Rzeszowie by grała cały czas. Dlatego napisałem, że można dobrać z 1 Ligi (lub niższej????) lub z importu. Albo się znajdzie taka zawodniczka, która wraca do gry po jakiejś przerwie (np. po ciąży :)). Lecz to jest jeszcze większe ryzyko kontuzji, bo taka zawodniczka nie ma przepracowanego okresu przygotowawczego, i tak można dalej...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Przecież to błogosławieństwo a nie plaga. Co ma do tego profesjonalizm. Dziecko to dziecko.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:aha zapomniałem jeszcze dodać, że w naszym system licencji nie pozwala się na grę zawodniczki w jednym sezonie w dwóch klubach na jednym poziomie rozgrywkowym.
Teoretycznie tak, ale w poprzednim sezonie Woicki grał w 2 klubach w Plus Lidze :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:
Artek1967 pisze:aha zapomniałem jeszcze dodać, że w naszym system licencji nie pozwala się na grę zawodniczki w jednym sezonie w dwóch klubach na jednym poziomie rozgrywkowym.
Teoretycznie tak, ale w poprzednim sezonie Woicki grał w 2 klubach w Plus Lidze :)
????? aż mi sie wierzyć nie chce, ale podobno jedyna mozliwościa jest nie wywiazywanie sie finansowe z kontraktu, czyli klapa finansowa... ale chyba nie o to chodziło w wypadku Woickiego... o jakie kluby chodziło?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Warszawa i Bydgoszcz
2012, 2013, 2015
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:
phil pisze:
Artek1967 pisze:aha zapomniałem jeszcze dodać, że w naszym system licencji nie pozwala się na grę zawodniczki w jednym sezonie w dwóch klubach na jednym poziomie rozgrywkowym.
Teoretycznie tak, ale w poprzednim sezonie Woicki grał w 2 klubach w Plus Lidze :)
????? aż mi sie wierzyć nie chce, ale podobno jedyna mozliwościa jest nie wywiazywanie sie finansowe z kontraktu, czyli klapa finansowa... ale chyba nie o to chodziło w wypadku Woickiego... o jakie kluby chodziło?
Regulamin PL wykluczał taką możliwość, ale jednak udał się jego transfer :D

I tak jeszcze odnosząc się do tych ciąż - to może zawodniczki nie wiedziały że liga się tak rozciągnie w czasie, że będą grały mecze o rozstawienie (9-12) itd... Plik do pobrania z terminarzem na stronie Orlen Ligi pojawił się chyba dopiero w lutym... Rok temu liga skończyła się w połowie kwietnia (dla tych gorszych zespołów jeszcze wcześniej), więc może nie spodziewały się, że będą musiały jeszcze grać.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Niezbadane są wyroki PZPS-u :D dlatego nie jestem w stanie wytłumaczyć tego precedensu (moim zdaniem). Napisałem o generalnej zasadzie, od której jak widać, bywaja wyjątki :) Swoja droga ciekawy jestem jaka była motywacja przy zatwierdzeniu tego transferu... bardzo ciekawy :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”