Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Mate »

Skra - 3 miejsce w 60% przez szczęście. Jakby nie otrzymali FF to Skra własnymi siłami nie doszłaby do FF. No co drużyny do wyboru do koloru: Mallorca, VFB, Dynamo Moskwa, Kazań, Panathinaikos, Cuneo, Piacenza, Paris Volley, Cannes, Sisley, albo Jastrzębie. Więc Skra miałaby szanse z Jastrzębiem, Mallorcą i może z którymś francuzem, ale to i tak małe szanse na trafienie słabego klubu. W FF przegrali 2:3 z Kazaniem po wyrównanym meczu, ale wygrali z Sisleyem, który nie pokazał na co go stać.

Dalej nie chce mi się pisać. A ten Olsztyn nie przegrał z Sisleyem tylko z Modeną :D . A przecież ten słaby Lennik pokonał w zeszłym roku Olsztyn. Do tego w 1/16 CEV. Lennik w 1/4 pucharu CEV przegrał z Fakiełem Urengoj.

Almeria w poprzednim sezonie szans na wyjście z grupy LM nie miała. Kazań(zwycięzca), VFB(opisywać nie trzeba), Olympiacos(też nie muszę).

Teneryfa przegrała z Radnicki Kragujevac w 1/8 CEV.

Może składów porażających nie mają, ale i tak mają kilku solidnych zawodników. Ale jednak Almeria spośród tych trzech zespołów ma najlepszy skład. Gdyby Olsztyn grał z Almerią to miałby duże problemy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: zyll »

Tak dla przypomnienia. Lennik wygrał z AZSem Olsztyn, ale kontuzjowani byli wtedy Zagumny i Szymański, a Lubiejewski i Szablewski... nie byli w najlepszej formie, delikatnie mówiąc. Twierdzenie, że ta drużyna jest lepsza od AZSu to tak, jakby twierdzić, że liga białoruska jest lepsza na podstawie dwumeczu Resovia - Metallurg...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

Nie zgadzam się po raz kolejny z dreamerem. Oprócz przeciwników polskich drużyn jedynie porównywalnie silnym klubem jest Bre Banca Cuneo i może Lokomotiw Nowosybirsk. Reszta wspomnianych przez Ciebie zespołów jest na podobnym poziomie co przykładowo JSW (AS Cannes i Halkbank Ankara), a reszta to kluby zwyczajnie słabsze. Nie popadaj w paranoję, uważasz, że teamy z Hiszpanii, które wymieniłeś byłyby poza zasięgiem naszych reprezentantów? W kolejnej rundzie są także takie potęgi jak: GC LAMIA, Radnicki Kombank KRAGUJEVAC, Pielaveden Sampo PIELAVESI czy Perungan Pojat ROVANIEMI.
Nie pisząc już o drużynach pokonanych w tej fazie np. Salonit Anhovo KANAL, Dunaferr DUNAUJVAROS, Kometa KAPOSVAR, TV AMRISWIL, Rabotnicki Fersped SKOPJE, L.P.S. PIATRA NEAMT. Myślę, że niektórzy pierwszy raz słyszą o takich dream teamach. Jak widzisz, na prawdę można było trafić zdecydowanie lepiej, więc nie pisz, że nie mieliśmy ogromnego pecha w losowaniu.
Elgarten nie dyskutuj z dreamerem bo on żyje w przeświadczeniu że zawsze ma racje.

Jakaś Almeria, Buducnost czy Ankara? ma być lepsza od Jastrzębia i Olsztyna? Dobre sobie :]

Nie było żadnego zespołu na poziomie Biełgorodu - może jedynie Cuneo. A na poziomie Olympiakosu to Poitiers, Nowosybirsk i Cannes. Koniec. Nie za dużo tego jak na liczbę zespołów biorących udział w pucharze CEV.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
osnazfsb

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: osnazfsb »

Zyje w takim przekonaniu głownie dlatego ze w zasadniczej ilosci przypadków taka racje ma :D
A co do tematu:
Ja osobiscie nie mam zadnych watpliwosci ze chociazby Cannes lokomotiw Nowosybirsk albo Cuneo pokonałyby waszych ulubiencow. Bo jednak sa to druzyny moim zdaniem lepsze od Olympiakosu a Olsztyn przerznał jednak z Biełogorodem bezdyskusyjnie. A pamietajmy z kim to w zeszłym sezonie odpadały polskie zespoły. I kiedy ostatni raz polska druzyne przykładowo pokonała jakas francuska.Dawno to było oj dawno
Co do Hiszpanów czy Turków- Almeria jednak jak tak patrze to skład ma chyba porównywalny, liga turecka z roku na rok robi sie mocniejsza -obie powielaja model polski czyli generalnie sprowadzanie mneij lub bardziej solidnych rzemieslników po 30
Ostatnio zmieniony 14 lis 2008, o 18:09 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: zyll »

osnazfsb pisze:I kiedy ostatni raz polska druzyne przykładowo pkonała jakas francuska
A kiedy ostatnio francuska pokonała polską, bo nie kojarzę jakiś pojedynków polsko-francuskich w ostatnich latach, z wyjątkiem Resovii w zeszłorocznym Final Four Challenge Cup ;)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

I kiedy ostatni raz polska druzyne przykładowo pkonała jakas francuska
A kiedy ostatnio było na odwrót?

Też nie liczę meczu Resovii z Poitiers, bo po takim meczu jak ten z Modeną to można było się tylko załamać.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
osnazfsb

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: osnazfsb »

niepoinformowany pisze:
I kiedy ostatni raz polska druzyne przykładowo pkonała jakas francuska
A kiedy ostatnio było na odwrót?

Też nie liczę meczu Resovii z Poitiers, bo po takim meczu jak ten z Modeną to można było się tylko załamać.
Zeby daleko nie szukac
Skra przegrywa z Portolem, Portol w nastepnej rundzie z Tours (finalistą LM )- moze to nie bezposredni pojedynek ale raczej o czyms swiadczy

Zreszta samo VB Tours 2 razy grało w scisłym finale LM raz wygrało w ostatnim piecioleciu, A sa jeszcze Paryz Cannes , Poiters , Beauvais (hyba tak sie nazywaja :P) który tez robia duze wynnki w pucharach. A cicho o nich jako o 3 lidze Europy
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

Zeby daleko nie szukac
Skra przegrywa z Portolem, Portol w nastepnej rundzie z Tours (finalistą LM )- moze to nie bezposredni pojedynek ale raczej o czyms swiadczy

Zreszta samo VB Tours 2 razy grało w scisłym finale LM raz wygrało w ostatnim piecioleciu, A sa jeszcze Paryz Cannes , Poiters , Beauvais (hyba tak sie nazywaja :P) który tez robia duze wynnki w pucharach. A cicho o nich jako o 3 lidze Europy
nie no trzymajcie mnie !!! Z Tours nie grał Antiga (wiem bo czytałem wywiad ze Stefkiem), a to na nim i G. Falasce był oparty atak.

Nie no Beavais robi duże wyniki w pucharach faktycznie :]
Uważam, że jeśli przejdzie do "koniczynek" Andrija Gerić, to Ateńczycy będą faworytami w swojej grupie Ligi Mistrzów.
Wypowiedź dreamera a oto moja riposta:
Ja sądzę inaczej. Z nim czy bez niego, 3/4 miejsce..
Już po 2 kolejkach widać, kto miał rację.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: yfysk »

niepoinformowany pisze:
Uważam, że jeśli przejdzie do "koniczynek" Andrija Gerić, to Ateńczycy będą faworytami w swojej grupie Ligi Mistrzów.
Wypowiedź dreamera a oto moja riposta:
Ja sądzę inaczej. Z nim czy bez niego, 3/4 miejsce..
Już po 2 kolejkach widać, kto miał rację.
wow..jesteś lepszy w strzelaniu! a właściwie to może będziesz..poczekajmy do końca fazy grupowej. Może weź się za typermanię to pena 2gb będziesz miał szanse wylosować.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

wow..jesteś lepszy w strzelaniu! a właściwie to może będziesz..poczekajmy do końca fazy grupowej. Może weź się za typermanię to pena 2gb będziesz miał szanse wylosować.
Niby dlaczego miałem strzelać? Zobaczyłem składy i oceniłem - proste. No ale dla ciebie może to zbyt skomplikowane, nie wiem.

Ze umiem racjonalnie ocenić sytuację nie znaczy że STRZELAM.

Poza tym jak ty uważasz, że typermania to strzelanie, to nie mam pytań.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: yfysk »

inspirowałem się podpisem pod twoim postem
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze: Poza tym jak ty uważasz, że typermania to strzelanie, to nie mam pytań.
Nie, typermania to gra, gdzie już znają wyniki przed meczem, także nie ma mowy o ŻADNYM strzelaniu. Każdy przecież wie jaki będzie wynik. Nawet jeśli chodzi o małe punkty.
Powiedz mi, że w totka też nie jest strzelanie :]
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

Nie, typermania to gra, gdzie już znają wyniki przed meczem, także nie ma mowy o ŻADNYM strzelaniu. Każdy przecież wie jaki będzie wynik. Nawet jeśli chodzi o małe punkty.
No jak ty strzelasz to gratuluję. Pewnie zbyt dużo nie osiągasz. Ja kiedyś na innym portalu wygrałem typer PLS. I mogę mówić za siebie: nie strzelałem.

No dobra zjechaliśmy z tematu, a tymczasem... nie mamy żadnej drużyny w CEV :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
aAccarl7
Posty: 50
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:28
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: aAccarl7 »

Ostre strzelanie to ostatnio było...w Olsztynie i Jastrzębiu ;) i...właśnie, nie mamy żadnej drużyny w CEV.
Swoją drogą, myślicie że szykowana na podbój LM Skra byłaby w stanie wygrać puchar CEV?
Psychika to studnia, źródło wydarzeń...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze:
Nie, typermania to gra, gdzie już znają wyniki przed meczem, także nie ma mowy o ŻADNYM strzelaniu. Każdy przecież wie jaki będzie wynik. Nawet jeśli chodzi o małe punkty.
No jak ty strzelasz to gratuluję. Pewnie zbyt dużo nie osiągasz. Ja kiedyś na innym portalu wygrałem typer PLS. I mogę mówić za siebie: nie strzelałem.

No dobra zjechaliśmy z tematu, a tymczasem... nie mamy żadnej drużyny w CEV :D
Niemożliwością jest określić dokładne wyniki wszystkich meczów w PLS, można określić zwycięzcę (nie zawsze), ale wynik ciężko, więc strzelać czasami trzeba.
Przyjmuję gratulację, traktuje to jako zabawę i nawet mi się nie chce patrzeć na żadne drużyny z I ligi kobiet w Czechach czy gdziekolwiek 8-)

Niedługo będziemy mieli w CEVie 1/2 drużyny ;)
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

Nagor nawet nie żartuj ;) Skra będzie grać dalej w LM, innej opcji nie ma... Trzeba wykorzystać fakt, że 3 zespoły z 4 grup wychodzą.

Co do Częstochowy to niestety raczej nie unikną tego pucharu.. Ale czas działa na ich korzyść.. Jak nie wylosują jakiejś bardzo dobrej drużyny to powalczyć mogą ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Elgarten »

Oczywiście Olsztyn odpadł z Modeną, a nie jak z pośpiechu napisałem z Sisleyem. Przypomnę, że Skra gdyby była zupełnie słaba nie wygrałaby z Treviso oraz nie napędziłaby strachu Kazaniowi(pamiętna piłka przestrzelona przez Wlazłego przy 12:14). Dojście do tak wysokiego szczebla rozgrywek jak w przypadku zarówno Skry, Częstochowy, Olsztynu i Resovii nie było przypadkiem. Polskie kluby były eliminowane przez najlepsze drużyny starego kontynentu, które albo wygrywały rozgrywki(Kazań, Modena), albo były finalistami(Noliko). Co do potyczek polsko - francuskich, porażkę Rzeszowian z Poitiers można wytłumaczyć po pierwsze kontuzjami, po drugiem zmęczeniem po wyczerpującym spotkaniu dzień wcześniej z Modeną.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...Co do potyczek polsko - francuskich, porażkę Rzeszowian z Poitiers można wytłumaczyć po pierwsze kontuzjami, po drugiem zmęczeniem po wyczerpującym spotkaniu dzień wcześniej z Modeną.
Bardzo ciekawe... bardzo !!!
Dlaczego na porażki polskich zespołów zawsze znajdzie się przekonujące wytłumaczenie - zawsze inne niż prosty fakt, że byli słabsi ???
Kontuzje, zmęczenie po wcześniejszym meczu... a "rąbek u spódnicy" nie był tu czasami najważniejszym problemem... :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: niepoinformowany »

Bardzo ciekawe... bardzo !!!
Dlaczego na porażki polskich zespołów zawsze znajdzie się przekonujące wytłumaczenie - zawsze inne niż prosty fakt, że byli słabsi ???
Kontuzje, zmęczenie po wcześniejszym meczu... a "rąbek u spódnicy" nie był tu czasami najważniejszym problemem...
A i owszem znajdzie się tutaj wytłumaczenie: dzień wcześniej grali bardzo dobry mecz z Modeną. Powtórzenie chociaż większej części gry z Włochami wystarczyłoby na Francuzów, którzy nic wielkiego nie pokazali. Dla przypomnienia - Resovia to 5. drużyna PLS ubiegłego sezonu, a Poitiers 2. podobno lepszej PRO A.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Elgarten »

Na taki przykład wyższości ligi francuskiej nad Polską bym nigdy nie wpadł. Skra przegrywa z Portolem, a Portol z VB Tours, więc Pro A jest silniejsza. Gratulacje dla osnazfsb! :) Pomijam fakt braku u Hiszpanów Antigi, ale takie porównanie nie ma żadnego sensu. Każdy mecz jest inny, a przy tak wyrównanych zespołach liczy się dyspozycja dnia. Wcale niewykluczone, że w potyczce Skra - Tours to Bełchatowianie byliby lepsi.
Co do Teneryfy, porażka z Radnicki Kragujevac pokazuje klasę tej drużyny. :D
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
osnazfsb

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: osnazfsb »

Elgarten pisze:Na taki przykład wyższości ligi francuskiej nad Polską bym nigdy nie wpadł. Skra przegrywa z Portolem, a Portol z VB Tours, więc Pro A jest silniejsza. Gratulacje dla osnazfsb! :) Pomijam fakt braku u Hiszpanów Antigi, ale takie porównanie nie ma żadnego sensu. Każdy mecz jest inny, a przy tak wyrównanych zespołach liczy się dyspozycja dnia. Wcale niewykluczone, że w potyczce Skra - Tours to Bełchatowianie byliby lepsi.
Co do Teneryfy, porażka z Radnicki Kragujevac pokazuje klasę tej drużyny. :D
I rozumiem nie ma zadnego znaczenia fakt ze ci Francuzi potem zajeli ostatecznie 2 miejsce w LM?
dreamer pisze:
Elgarten pisze:...Co do potyczek polsko - francuskich, porażkę Rzeszowian z Poitiers można wytłumaczyć po pierwsze kontuzjami, po drugiem zmęczeniem po wyczerpującym spotkaniu dzień wcześniej z Modeną.
Bardzo ciekawe... bardzo !!!
Dlaczego na porażki polskich zespołów zawsze znajdzie się przekonujące wytłumaczenie - zawsze inne niż prosty fakt, że byli słabsi ???
Kontuzje, zmęczenie po wcześniejszym meczu... a "rąbek u spódnicy" nie był tu czasami najważniejszym problemem... :D

dreamer
P prostu polskie druzyny w optymalnych warunkach nigdy nie przegrywaja- optymalne warunki zachodza szczególnie wtedy kiedy w polskim zespole wszyscy sa zdrowi i w pełni formy a rywale zniecheceni, rozleniwieni wczesniej wywalczonym awansem albo inaczej osłabieni. Inaczej polscy profesjonalisci nie biora odpowiedzialnosci za wynik :D
Zapomniałes jednak o najczestszym wytłumaczeniu tzw braku doswiadczenia pucharowego :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Szanse polskich klubów w Pucharze CEV

Post autor: Elgarten »

Fakt, tamten sezon mieli fantastyczny. Jednak nie żyjmy wydarzeniami sprzed dwóch lat.Porównujmy ligi w oparciu o obecny stan, ewentualnie o zeszły sezon. W tym roku francuskie kluby(podobnie jak polskie) na razie w LM nie błyszczą. Oczywiście nie skreślam Paris Volley, bo trafili do trudnej grupy, ale już Beauvais Oise to nie jest zespół, który może namieszać w Champions League. Irytuje mnie też to, że jak Skrze przydarzyło się potkniecie z VfB wszyscy wieszali na niej psy. Jednak jak mistrz Polski zwyciężył na trudnym terenie w Atenach, to uznano to za planowy triumf, bo Grecy się osłabili pozbywając Brazylijczyków. W taki razie zawsze będzie się można do tego przyczepić. Skra dostała FF, ale tam też znalazła się na podium!
Co do wypowiedzi dreamera, przypomnę, że mecz z Modeną skończył się późnym wieczorem i na prawdę polscy siatkarze mogli być zmęczeni w porównaniu do Francuzów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”