NORCECA 2015 mężczyzn

Kto zdobędzie Puchar NORCECA 2015?

Czas głosowania minął 25 maja 2015, o 21:30

USA
4
80%
Kanada
1
20%
 
Liczba głosów: 5

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: SerCos »

Stworzyłem oddzielny wątek, myślę, że się przyda i będzie przykładem dla kolejnych, dotyczących tych mistrzostw.

Dzisiaj zaczyna się Final Four strefy NORCECA o awans do Pucharu Świata.

Skład Amerykanów: http://www.teamusa.org/USA-Volleyball/F ... mpions-Cup

Kubańczycy przyjechali do Detroit w dziesięciu. Oprócz tych dwóch ekip w turnieju wystąpi Kanada i Meksyk.

Stream: http://www.teamusa.org/USA-Volleyball/E ... mpions-Cup

Mocno się zdziwię jeśli USA i Kanada nie awansują.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2015, o 21:32 przez sb.slav, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Edytowano.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

SerCos pisze:
Dzięki za informację! Dla niezorientowanych, właśnie zakończył się pierwszy set meczu Kanada - Kuba. Wygrała drużyna Kanady 25-22. Na razie mecz dość ciekawy, chociaż wśród Kubańczyków nie widać jakichś wyróżniających się postaci, a szkoda.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Drugiego meczu nie oglądałem, ale patrząc po wyniku to była dominacja USA, czego można było się spodziewać. Troy rozegrał cały mecz i zdobył łącznie 15 punktów, z czego 4 asy. Ogólnie reprezentacja Stanów Zjednoczonych bardzo dobrze serwowała, bo zdobyła aż 15 punktów serwisem, z czego sam Maxwell Holt uzbierał aż 7.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: StanLee »

Ten mecz z Meksykiem był zbyt żałosny nawet jak dla mnie. Ale mając taką zagrywkę, i taką obronę, to naprawdę kosmos będą mogą Amerykanie, zwłaszcza, że w miejsce Lee grać coraz więcej będzie Smith, Christenson poprawił serwis w NCAA, a i Troy wskakuje do składu w miejsce Lotmana/Ciarellego/Muagututi.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Ten mecz z Meksykiem był zbyt żałosny nawet jak dla mnie. Ale mając taką zagrywkę, i taką obronę, to naprawdę kosmos będą mogą Amerykanie, zwłaszcza, że w miejsce Lee grać coraz więcej będzie Smith, Christenson poprawił serwis w NCAA, a i Troy wskakuje do składu w miejsce Lotmana/Ciarellego/Muagututi.
Co do Troya, to tak jak kiedyś rozmawialiśmy typowałem, że wskoczy do szóstki i będzie pierwszym wyborem dla Sperawa, ale w sumie to nie powinno zaskakiwać. Co do meczu to za bardzo się nie wypowiem, bo nie widziałem, ale jak piszesz, że żałosny, bo pewnie Amerykanie w formie mocno wakacyjnej. Co do personaliów, dobrze, że w składzie jest Jaesche, ale jeśli nic nie mieszam, a w składzie mają być 14. To brakuje mi na tym turnieju Russella. Bo zakładając, że zmiennikiem dla Troya będzie Anderson czyli następuje zmiana systemu i jest wakat na przyjęciu obok Sandera, to przy nieobecności Priddy'ego chciałbym widzieć w 14 dwóch młodzianów tj. Aarona i Toma. Jeden z dwójki Lotman, Jablonsky śmiałoby wystarczył. Jak tak sobie bardziej patrzę, to też mi brakuje Brinkleya- oczywiście jako zmiennika dla Shoji za Wattena.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: StanLee »

W wakacyjnej formie jest Christenson, reszta Amerykanów fizycznie bardzo dobrze wyglądała w tym meczu.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:W wakacyjnej formie jest Christenson, reszta Amerykanów fizycznie bardzo dobrze wyglądała w tym meczu.
Tak to jest jak próbuje się coś merytorycznie napisać nie oglądając meczu :]
Dziś o której grają?

Wiesz pisząc wakacyjna, domniemywałem, nad ogólną formą nie tą fizyczną i nie tak bardzo dosłownie (czytaj) nie że całkowite zero, a po prostu początek przygotowań, bo to akurat prawda i pewno już za tydzień może to troszkę inaczej wyglądać ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Mateusz1993 pisze:Dziś o której grają?
Kanada - Meksyk o 22.00, zaś USA - Kuba o 00.00.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: sb.slav »

Ten Martinez to widzę dość mało sportowa sylwetka ;)

edit: Nie wiem zresztą po co "to" oglądam.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: serek »

Mateusz1993 pisze:
StanLee pisze:Ten mecz z Meksykiem był zbyt żałosny nawet jak dla mnie. Ale mając taką zagrywkę, i taką obronę, to naprawdę kosmos będą mogą Amerykanie, zwłaszcza, że w miejsce Lee grać coraz więcej będzie Smith, Christenson poprawił serwis w NCAA, a i Troy wskakuje do składu w miejsce Lotmana/Ciarellego/Muagututi.
Co do Troya, to tak jak kiedyś rozmawialiśmy typowałem, że wskoczy do szóstki i będzie pierwszym wyborem dla Sperawa, ale w sumie to nie powinno zaskakiwać. Co do meczu to za bardzo się nie wypowiem, bo nie widziałem, ale jak piszesz, że żałosny, bo pewnie Amerykanie w formie mocno wakacyjnej. Co do personaliów, dobrze, że w składzie jest Jaesche, ale jeśli nic nie mieszam, a w składzie mają być 14. To brakuje mi na tym turnieju Russella. Bo zakładając, że zmiennikiem dla Troya będzie Anderson czyli następuje zmiana systemu i jest wakat na przyjęciu obok Sandera, to przy nieobecności Priddy'ego chciałbym widzieć w 14 dwóch młodzianów tj. Aarona i Toma. Jeden z dwójki Lotman, Jablonsky śmiałoby wystarczył. Jak tak sobie bardziej patrzę, to też mi brakuje Brinkleya- oczywiście jako zmiennika dla Shoji za Wattena.

Wybacz Mateusz, ale zupełnie nie ogarniam o jaki wakat na przyjęciu chodzi. Przecież jest tylko jedna pierwsza para, a reszta daleko z tyłu.
Zobaczymy, jak Troy się spisze z poważnymi przeciwnikami w poważnych zawodach. Wtedy się okaże, czy Sperow nie będzie jednak musiał szukać przyjmującego...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Aranger »

serek pisze:Zobaczymy, jak Troy się spisze z poważnymi przeciwnikami w poważnych zawodach. Wtedy się okaże, czy Sperow nie będzie jednak musiał szukać przyjmującego...
W Pluslidze w meczach z czołówką ligi dawał radę, więc raczej powinien trzymać poziom i na reprezentacji, pod warunkiem że będzie w formie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: sb.slav »

Mamy FF, w którym uczestniczą zespoły Kanady, USA, Kuby oraz Meksyku.

Moje pierwsze i zasadnicze wrażenie: poziom jest katastrofalny, w porównaniu z Mistrzostwami Europy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

serek pisze: Wybacz Mateusz, ale zupełnie nie ogarniam o jaki wakat na przyjęciu chodzi. Przecież jest tylko jedna pierwsza para, a reszta daleko z tyłu.
Zobaczymy, jak Troy się spisze z poważnymi przeciwnikami w poważnych zawodach. Wtedy się okaże, czy Sperow nie będzie jednak musiał szukać przyjmującego...
Skrót myślowy, chodziło mi o to, że zmiennikiem Troya w obecnej sytuacji jest Matt Anderson i wówczas, jest na przyjęciu wolne miejsce i ktoś je musi zająć. Wówczas w obecnym turnieju Jaesche/Lotman/Jablonsky. Któryś z nich wówczas musi wejść na boisko na pozycję przyjmującego za Matta, który przeskoczy na atak. O to mi mniej więcej chodziło. Choć racją jest, że reszta z tyłu, ale Tom to gracz z potencjałem, podobnie jak Russell i zupełnie nie wiem czemu go na takim turnieju nie ma. A w obwodzie mają Priddy'ego.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Anderson nie gra na ataku.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Michal5 »

Jest dzisiaj mecz USA-Kanada? Jak tak to o której i czy jest stream?

@edit.
Ok, znalazłem.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2015, o 22:37 przez Michal5, łącznie zmieniany 1 raz.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: sb.slav »

Ten Uriarte to ogólnie ma być jakiś wielki talent?

***
Drugie wrażenie z tych mistrzostw - i tak ogólnie, bo chodzi o przepisy. Że błąd dotknięcia siatki będzie chyba drugim po błędach serwisowych, najczęściej popełnianym błędem w meczach.

Trzecie wrażenie: bardzo biednie wyglądają te mistrzostwa nawet pod względem organizacyjnym. Brak powtórek, terafleksu o_0. Za to na bardzo duży plus spiker z poczuciem humoru, i chwilami publiczność.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

niepoinformowany pisze:Anderson nie gra na ataku.
Przecież wiem, ale będąc podstawowym przyjmującym jest jednocześnie zmiennikiem dla Troya. Bo drugiego atakującego w składzie nie ma. ;)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: NORCECA 2015 mężczyzn

Post autor: SerCos »

sb.slav pisze:Trzecie wrażenie: bardzo biednie wyglądają te mistrzostwa nawet pod względem organizacyjnym. Brak powtórek, terafleksu o_0. Za to na bardzo duży plus spiker z poczuciem humoru, i chwilami publiczność.
To nie są żadne mistrzostwa tylko kwalifikacje do Pucharu Świata. Równie dobrze mogli przyznać miejsca na podstawie rankingu jak w Europie i Azji, tylko nie wiem czy Kubańczycy ze swoimi problemami chcieliby jechać na PŚ, a i Kanada pewnie negowałaby takie rozwiązanie. Dlatego mamy takie rozwiązanie, gdzie poziom jest mizerny, bo już przed tym turniejem Amerykanie i Kanadyjczycy byli zdecydowanymi faworytami turnieju, tylko nie było innego sposobu, żeby te dwie reprezentacje przepchnąć, więc mamy ten pseudo turniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa innych kontynentów”