Baza danych światowej siatkówki

vojtazz
Posty: 2
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 16:56
Płeć: M

Baza danych światowej siatkówki

Post autor: vojtazz »

Witam. Jestem fanem siatkówki, a przede wszystkim kręcą mnie różnego rodzaju statystyki, biografie siatkarzy, ich przeszłość klubową itp. Problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć tak dużej bazy danych, która by to wszystko pokazywała. Natrafiłem na worldofvolley.com , jednak jest to płatna strona. Piłka nożna czy koszykówka posiadają takie bazy danych i to całkiem za darmo. Tutaj rodzi się pytanie, czy ktoś może zna stronę tego typu, na której mógłbym np. znaleźć aktualne składy i statystyki z lig takich jak: rumuńska, bułgarska czy nawet wenezuelska? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: lipton »

Streeter tutaj na forum kiedyś coś takiego robił, ale chyba poległ. Jest taka baza dla plażówki, często z niej korzystam, na stronie bvbinfo.com. Ale dla halówki nie widziałem.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
vojtazz
Posty: 2
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 16:56
Płeć: M

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: vojtazz »

Hmm to naprawdę dziwne, że tak popularny sport, a nie zyskał sobie dobrej strony z wszelkimi statystykami. Interesuję się również piłką nożna i w tym przypadku kiedy widzę jakiś transfer zagraniczny, nawet z niższych i słabszych lig to odpalam transfermarkt.de i znajdę tam statystyki i CV każdego zawodnika, bez znaczenia czy z ligi hiszpańskiej czy 2 ligi macedońskiej. Bardzo brakuje tego w siatkówce.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: madlark »

vojtazz pisze:Hmm to naprawdę dziwne, że tak popularny sport, a nie zyskał sobie dobrej strony z wszelkimi statystykami. Interesuję się również piłką nożna i w tym przypadku kiedy widzę jakiś transfer zagraniczny, nawet z niższych i słabszych lig to odpalam transfermarkt.de i znajdę tam statystyki i CV każdego zawodnika, bez znaczenia czy z ligi hiszpańskiej czy 2 ligi macedońskiej. Bardzo brakuje tego w siatkówce.
Na prawdę nie widzisz różnicy między kopaną, a siatką?
Kto ma to robić?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: SerCos »

Nawet jak znajdzie się jakiś pasjonat to strony niektórych klubów czy federacji są tak nieaktualne więc, aby coś takiego powstało trzeba dzwonić po każdym klubie i prosić o aktualne informacje.

Kiedyś pisałem nawet do jakiegoś francuskiego klubu z Pro A za pomocą ich formularza na stronie nie dostałem żadnej odpowiedzi :]
arturo78
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 10:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: arturo78 »

nic tylko trzeba czekać, aż jakiś zapaleniec się pokusi o aktualną bazę, informacje itp. Na tę chwilę niestety lekko nie jest.
Mak
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, o 13:55
Płeć: M

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: Mak »

Co w takiej bazie miałoby się znaleźć jako informacja wprowadzona jednorazowa a co uaktualniane oprócz. Transferów i wyników?
Powiem wam, że ogarnięty informatyk mógłby nawet to drugie zautomatyzować pobierając ze stron które stale dodają takie coś u siebie i wrzucając na inną stronę. Pytanie kto za to zapłaci :)
Mak
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, o 13:55
Płeć: M

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: Mak »

Byliby chętni na stworzenie czegoś takiego?
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Baza danych światowej siatkówki

Post autor: chrison »

W sumie zrobiłem coś takiego: https://volleybox.net/ . Od 2007 był to portal volleyball-movies.net. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś pomysły dotyczące tego, które procesy siatkarskiego świata można zcyfryzować, to możecie pisać tutaj, albo zgłosić to gdziekolwiek na volleyboxie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”