Obuwie

ballack1999
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2015, o 00:05
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: ballack1999 »

Witam! Mam 186cm wzrostu i ważę 81kg. Jestem atakującym i chce przeznaczyć na buty 350-400zł max. Nie mam zupełnie pojęcia jakie wybrać. Muszą być to buty za kostkę, ponieważ miałem częste urazy obu kostek i wole jednak wysokie buty.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Michal5 »

Osobiście gram amatorsko w takich: https://rsvolley.pl/Buty-ASICS-GEL-Beyo ... -AW14/SS15 Mogę zdecydowanie polecić, wygodne, dobrze trzymają nogę, nie można narzekać.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Obuwie

Post autor: nikt wazny »

Mam problem, z którym zmaga się pewnie większość grających w Asicach. Buty po graniu śmierdzą i nijak nie da się tego zapachu pozbyć...
Macie na to jakieś sposoby?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: lipton »

To chyba nie tylko problem Asicsów, ale wszystkich butów sportowych. Noga mocno się poci, co powoduje że po pewnym czasie buty stają się siedliskiem rozmaitych grzybów i bakterii, które powodują niepożądany zapach. Złotego środka nie ma, bo prędzej czy później brzydki zapach i tak wróci, ale są jakieś sposoby na złagodzenie lub chociaż odłożenie wyroku w czasie.

Przede wszystkim profilaktyka. Po każdym treningu buty koniecznie wyjąć z torby, wysuszyć, przewietrzyć. Do mokrych spoconych butów można napchać starych gazet żeby szybciej wyciągnęły wilgoć. Niestety wiadomo, że różnie bywa z możliwością wietrzenia butów od razu po treningu/meczu. Pierwszy dalszy mecz wyjazdowy albo spotkanie na piwko tuż po treningu i buty czeka kilka godzin kiszenia się w torbie, wtedy już nic nie zrobimy.

Jak już buty prześmierdną to można zastosować jeden z poniższych sposobów.

Najskuteczniejsze są chyba rozmaite spreje, które można nabyć w aptekach i sklepach obuwniczych. Podobno są bardzo skuteczne (piszę podobno bo sam nigdy nie stosowałem), ale też dość drogie.

Można wsypywać do buta na noc trochę sody oczyszczonej. Nie wiem czy ma ona działanie bakteriobójcze, ale pewnie tak, bo "wyciąga" zapach. Problem z sodą jest taki, że trzeba ją potem z buta wytrzepać albo wyciągnąć odkurzaczem. Trochę jest z tym babraniny, ale z domowych sposobów jest najbardziej skuteczne.

Można buty zapakować do foliówki i włożyć na noc do zamrażarki. Podobno to jakoś "tłumi" bakterie odpowiedzialne za brzydki zapach. Faktycznie po wyjęciu z zamrażarki buty śmierdzą mniej, ale po pierwszym treningu, gdy je "rozgrzejemy" będą śmierdziały jak wcześniej, więc ten sposób jest w miarę ok jeśli chciałoby się np. schować buty na dłuższy czas do szafy. No i trzeba wziąć pod uwagę, że mamie / żonie niespecjalnie musi się spodobać pomysł trzymania śmierdzących butów koło mrożonek 8-)

Można buty wrzucić do jakiegoś worka albo starej poszewki od poduszki i na 30 stopni do pralki. Producent będzie krzyczał, że nie wolno, ale ja osobiście wyprałem już ok. 15-20 par, w tym Asicsy, Mizuno, Adidasy, każdą po kilka razy i nigdy od tego prania butom się nic nie stało (z resztą kiedyś oddałem do reklamacji buty, które pralki na oczy nie widziały, a używane były tylko na hali, a w odpowiedzi dostałem, że używane były do wszystkiego i wszędzie i prane w pralce). Niestety, podobnie jak w przypadku zamrażarki, po niedługim czasie przykry zapach wraca, bo przy takiej temperaturze bakterii w pralce wytruć się nie da.

Podobno bardzo dobre efekty daje dolanie do prania zamiast płynu do płukania octu, ale na to się nie odważyłem.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: MWi »

Spotkałem parę razy automaty do butów (zwie się to dezynfektorem KLENZ - http://www.automaty.com.pl/amd/foto/klenz4.jpg), takie duże mikrofale, w które wstawiasz buty, płacisz piątaka, 5 minut naświetlają się jakimiś laserami i niby to ubija 99% bakterii. Rzeczywiście działa, próbowałem, ale nie likwiduje do końca zapachu, więc warto jeszcze psiknąć jakimś odświeżaczem do obuwia. W każdym razie, po kolejnych treningach było wyraźnie lepiej (aż znów nie zaśmiardły od kiszenia się w torbie).

Na pewno taki automat był w męskiej szatni w ośrodku sportowym na Solcu w Warszawie. Gdzieś go jeszcze spotkałem, możliwe, że w ośrodku UW na Banacha, ale tutaj nie jestem pewien.

Co do prania w pralce, to ja miałem wrażenie, że po tym trochę słabiej trzymała podeszwa (bardziej się ślizgałem), ale to może tylko sobie wmówiłem.


Skorzystam z tematu higienicznego i zapytam o inną rzecz. Ze względu na dość dziwnie zbudowaną piętę, zawsze po korzystaniu z nowego obuwia (w tym siatkarskiego) mam w mig pęcherze, które po 5 minutach mi się zrywają. Oczywiście nie chcę przez to opuszczać siatki, a to jednak <tutaj wstaw przekleństwo>sko boli. Jakaś rada?

Czuję się trochę jak na pudelku :D
Rivas
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:58
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Rivas »

nikt wazny pisze:Mam problem, z którym zmaga się pewnie większość grających w Asicach. Buty po graniu śmierdzą i nijak nie da się tego zapachu pozbyć...
Macie na to jakieś sposoby?
W Dekatlonie są takie kulki które wsadza się do buta i one absorbują nieprzyjemny zapach.
Jest też inny sposób. Bierzesz spirytus wlewasz to jakiegoś dozownika jak ten płyn do szyb który rozpryskuje taką chmurę cieczy i spryskujesz kilka razy wnętrze buta. Zapach znika na amen :)
Mak
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, o 13:55
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Mak »

Taka skrzyneczka w Krakowie, jakby to kogoś interesowało jest w siłowni Platinium Fitness na ul. Wadowickiej. Wrzuca się monetę 2zł.

A co do butów to może cieńsze skarpetki żeby tak nogi nie nagrzewały..
Ewentualnie chociaż to pomysł hardkorowy - są takie kredy to się nazywa magnezja, dla wspinaczy albo na siłownie żeby się ręce nie pociły. Gdyby sobie tak tym nogi natrzeć? :D

Ewentualnie buty z taką siatką https://reklama czy coś w ten deseń?
bartosz123
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2016, o 17:14

Re: Obuwie

Post autor: bartosz123 »

Czesc, prosze o pomoc.

Głownym moim problem jest to ze zastanawiam sie nad butami zwyklymi z wieksza cholewką .
Co do firmy ubrałem sobie Asics z tego powodu ze mierzyłem Mizuno to dwie pary mocno przeszkadzaly mi tam gdzie zagina sie gdy np kleczysz, uwieralo mnie to, bolalo, i zrezygnowalem z mizuno.
Podczas gry czesto mnie bola stopy, w zgieciu przy kostce, potrafie czasem az sie jakos zaczepic i malo nie pojsc w bok calym cialem na zgiecie w prawo w prawej nodze, nie wiem czy to chodzi o latwo kontuzjogenna kostke, fakt faktem np jakos mi czasem boli stopa w pod kostka i ucieka gdy skacze , robie szybkie manewry.

Co do Asicsow podobaja mi sie:
ASICS GEL-BEYOND 4 MT
GEL-VOLLEY ELITE 3 M
ASICS GEL-SENSEI 5
GEL-BEYOND 4

bbiore pod uwage kolor by byly fajne kolorystyczne, bo to tez mi jest wazne, nie wiem czy chce zwykle czy MT.. Cena to do 350 chcialbym sie wyrobic . Jakies radY? Fajne sklepy?
Na zywo nie mam jak do zmierzenia bo w Bialymstoku jest bardzo maly wybor .. takze internet :)



CZY LEPIEJ FIRMA MIZUNO ??

Prosze o pomoc

bartek
Omenek
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2016, o 21:31
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Omenek »

Witam opowiem o mojej 6 letniej historii o butach i może ktoś chciał kupić takie buty więc przedstawie zalety i wady. Gram w siatkówkę.
1. Asics Gel Beyond MT https://1but.pl/asics-gel_beyond_mt-bn8016193-17292
Buty bardzo wytrzymałe i bardzo porządnie wykonane(oprócz siatki). Nadal je posiadam, służą mi bardzo dobrze w pracy. grałem w nich około półtora roku. Podeszwa dobrze wykonana, nie ślizgała za mocno. Polecam buty warte ceny.
2. Reebok Pump Omni Lite http://cdn.sneakernews.com/wp-content/u ... ack-08.jpg
Buty za ciężkie na siatkówkę. Słabo wykonane, grałem kilka miesięcy, skóra pękła na boku i tyle z grania. Fajny system pump, podeszwa słabo wykonana, nie ściera się lecz też dobrze nie trzyma. Buty wygodne, lecz słaba wentylacja.
3. Adidas Adizero http://www.cheapshoesretail.com/images/ ... hite_2.jpg
Buty za które najwięcej zapłaciłem a najbardziej żałowałem. Wygoda bardzo słaba. Amortyzacja także bardzo słaba. Jedyne co było w nich świetne to waga, lekkie jak piórko. Bardzo słaba trwałość długo mi nie potrzymały popękały po bokach i siatka także się zerwała. Podeszwa taka sobie. Nie polecam.
4. Jordan Super Fly 2 http://images.sneakernews.com/wp-conten ... 70x381.jpg
Buty wygodne, dobra amortyzacja, podeszwa spoko. Niestety po codziennych treningach pękła mi poduszka powietrzna przy palcach i tak skończyło się niestety moje granie w nich. Nie wiem czy to była wada fabryczna czy też wszystkie były na to podatne. Oprócz tej akcji z poduszką, polecam buty.
5. Nike hyperfranchise XD http://cf4.souqcdn.com/item/2014/05/15/ ... 710215.jpg
Buty jak za stosunkowo niską cenę bardzo dobrze posłużyły. Wygodne, podeszwa nie ścierała się, lecz była typowo out doorowa. Bardzo dobra trwałość. Niestety skręciłem w nich kostkę i musiałem zmienić buty, aby lepiej chroniły kostkę, bo także byłem zmuszony kupić stabilizator.
6. Nike Zoom Soldier 8 http://butologia.com/wp-content/uploads ... cobalt.jpg
Myślę że to są najlepsze buty jakie wymieniałem, ale jest to związane z techniką, która idzie do przodu. Podeszwa bardzo dobra, nigdy nie zawiodła, po półtorej roku niestety już jest słabo z Nią ale nie zawodzi. Rzep bardzo dobry, gdyż przydał mi się do stabilizatora. Wygodne, nie poci się stopa. Amortyzacja bardzo dobra. Bardzo polecam te buty, mnie nie zawiodły w żaden sposób.
Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania, śmiało pisać poprostuomen@gmail.com. Przepraszam za błędy lub dziwnie skonstruowane zdań, piszę na bieżąco :)
t.nor
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:17
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: t.nor »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 4 paź 2016, o 14:35 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum.
jedenzwielu
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2017, o 12:18
Płeć: M
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: jedenzwielu »

Ma ktoś może Nike Zoom Train Complete? Myślicie, że będą ok do amatorskiej gry w siatkę? ;) W necie znalazłem tylko tę opinię http://rankingbutow.pl/opinia/nike-zoom-train-complete może wy możecie coś sensowengo powiedzieć na temat tych butów? ;)
misiael
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2017, o 22:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: misiael »

Ja tu chciałem tylko dodać, że już ponad półtora sezonu przegrałem w Kyrie 2. Co prawda są to buty do koszykówki, ale naprawde dobrze trzymają nogę, i usztywniają kostkę. Serdecznie polecam, co prawda jest to wydatek rzędu 300zł , ale warto ;) ;) ;)
siatkajo
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 17:31

Jakie buty do 250zł?

Post autor: siatkajo »

Widam gram w siatke ok 5 lat amatorsko :) zawsze grałem w Adidas opticourt ligra i super dla mnie są i lekkie :)
Teraz czas na zmiane.
Chce kupić takie: https://reklama

A moze kupić Asics lub Mizuno ? chodzi mi zeby były lekkie... mam 185cm/80kg 44,5 rozmiar buta (szeroka stopa)
Asics gel chyba sa cięzsze od adidasow ? Co myslicie ? doradzajcie :)
kvp
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, o 00:44
Płeć: M

Buty do 400zl (4 do wyboru)

Post autor: kvp »

Witam.
Przymierzam się do zakupu butów bo moje Asiscy niestety już umarły. Po przejrzeniu milionów storn i filmików na YT wybrałem 3 z nich. Wszystkie w podobnej kategorii cenowej. Prosiłbym o opinie jeżeli ktoś używa bo ciężko coś w internecie znaleźć aktualnego na listopad 2017.

Z góry dzięki za wszelkie info :)

(*)edit: Po poście kolegi poniżej do listy dołączyłem 4 model.

1) Adidas Volley Response 2 Boost
Obrazek

2) Mizuno Wave Tornado X
Obrazek

3) Nike Hyperdunk 2016
Obrazek

4) Asisc Gel Sensei 6 MT
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, o 12:01 przez kvp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie

Post autor: Guilder »

Pół Internetu przejrzałem szukając butów dla siebie i w połowie rankingów wygrywały Asics Gel Sensei, które mieszczą się w Twoim budżecie. Ostatecznie je kupiłem i jestem zadowolony - jedyny minus to brak wyboru koloru (czerwony).
Rozważyłbym na Twoim miejscu tę opcję.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
kvp
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, o 00:44
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kvp »

Guilder pisze:Pół Internetu przejrzałem szukając butów dla siebie i w połowie rankingów wygrywały Asics Gel Sensei, które mieszczą się w Twoim budżecie. Ostatecznie je kupiłem i jestem zadowolony - jedyny minus to brak wyboru koloru (czerwony).
Rozważyłbym na Twoim miejscu tę opcję.
Dzięki za odpowiedź. Gel-Sensei też oglądałem. Dodałem do listy powyżej.
Z kolei w większości zestawień, które widziałem w internecie wygrywa Asisc Gel Rocket 7. Tylko, że one nawet na polskim allegro kosztują aktualnie w granicach 180zl, a tamta cała reszt w granicach 400zl. Z kolei tych Mizuno Tornado X nie ma prawie w żadnym zestawieniu, a to są najnowsze buty od Mizuno i kosztują w okolicach 450-480zł. Najtaniej co znalazłem to 399zl (normalny rozmiar z nie 48-50 hehe) Why???
Za wszelkie info będę wdzięczny :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”