Mercato '17

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Mercato '17

Post autor: StanLee »

Nimir w Mediolanie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

W Mediolanie zagra też Taylor Averill.

Rozgrywać tam będzie włoski super talent Sbertoli, po przekątnej jak wspomniałem Nimir - dodać do tego drugiego, włoskiego juniora, Gianlucę Galassiego, oraz to, że Mediolan podobno stara się o Urnauta, Cebulja i Kaliberdę - to w przyszłym sezonie może być zgodnie z zapowiedziami bardzo ciekawy zespół do oglądania.

Zwłaszcza te informacje o zainteresowaniu Werony i Mediolanu słoweńskim przyjmującym z Trentino osobiście robią mi nadzieje, że może Matej faktycznie zdecyduje się na powrót do Włoch. ;)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: hunter »

Jestem ogromnie ciekaw kto będzie drugim atakującym w Mediolanie ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

I co determinuje tę Twoją ciekawość?

Prawdopodobnie nie będzie to nikt wyróżniający się. W tym sezonie, przez większość sezonu, Mediolan nie miał nawet drugiego, nominalnego atakującego. Zresztą wiemy, jak budowane są drużyny we Włoszech.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: Aershis »

Co z Urosem? Zostaje w Weronie?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: hunter »

Efektywność Nimira wachala się pewnie w granicach 30%, kiepsko radził sobie z sytuacyjny mi piłkami i 1/3 sezonu leczył kontuzję. Ciężko widzę jego przyszłość we Włoszech.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Z tego co kojarzę, do momentu przerwy, Nimir razem z Konecnym był najlepiej serwującym, i razem z Egleskalnsem i Van Den Driesem - najlepiej punktującym ligi francuskiej. Całkiem nieźle jak na pierwszy, pełny sezon na ataku. Nimir ma te 24-25 lat, ale to jest wciąż bardzo rozwojowy zawodnik, Zaytsev po przejściu na przyjęcie, w wieku 22 lat grał jeszcze w Serie A2 i był czwartym przyjmującym u Anastasiego - i chyba dlatego dostał ten kontrakt. Wydaje mi się, że Mediolan postawił sobie za cel zbudowanie młodego zespołu z rozwojowymi zawodnikami - a ja o Nimira nie martwię się o tyle, że raz, powinien mieć wsparcie na drugim skrzydle, a dwa - że i tak będzie czołowym serwującym ligi.

Poza tym, mówimy o zespole, gdzie sezon na ataku kończył Paweł Adamajtis. :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: Aranger »

Swoją drogą, nawet biorąc pod uwagę to, że Adamajtis grał w tym sezonie Serie A głównie przeciwko słabszym zespołom, to i tak wypadł chyba dosyć wyraźnie powyżej oczekiwań.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: Aershis »

Co to za głosy o Castellanim w Lube? To chyba byłby spory regres
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Mercato '17

Post autor: Jiroux »

La Gazzetta i jak zwykle GLP
Lama dostanie roczny kontrakt
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Pasini na blogu napisał, że Lube jest mocno zainteresowane Lucarellim - Brazylijczykowi kończy się w maju kontrakt w Taubate, a jak wspominałem, w Brazylii powszechnie się pisze o tym, że Lucarelli prawdopodobnie odejdzie do Włoch. Chyba też wspominałem, że o Lucarellim i transferze do Włoch mówiło się jeszcze, gdy grał w Minas na początku kariery w Superlidze, ale wtedy jego pozostanie w Brazylii argumentowano tym, że do Igrzysk w Rio chce pograć u siebie w kraju.

Z Lube odejdą prawdopodobnie Cebulj i Kaliberda, a Beppe Cormio mówił, że Civitanova będzie szukać zagranicznego przyjmującego, więc finansowo jak najbardziej powinno być to w zasięgu Lube.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: krzysiu »

Ja słyszałem o opcji Bruno+Lucarelli w Modenie ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: Lucarelli »

W kontekście walki o Ricardo istotny jest wybór trenera w Lube, Castellani może być kluczowym argumentem bo podobno Lucarelli bardzo chciałby z nim współpracować.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: hunter »

StanLee pisze:Z tego co kojarzę, do momentu przerwy, Nimir razem z Konecnym był najlepiej serwującym, i razem z Egleskalnsem i Van Den Driesem - najlepiej punktującym ligi francuskiej. Całkiem nieźle jak na pierwszy, pełny sezon na ataku. Nimir ma te 24-25 lat, ale to jest wciąż bardzo rozwojowy zawodnik
Punktował punktował dobrze, tego mu nie odmawiam, ale po prostu popełniał masę błędów, mocno przeciętny na wysokiej.
Odnośnie efektywności, o której wspominałem już, to choćby Van Der Dries, który jakoś niespecjalnie błysnął w Polsce miał ok 35%, a najlepsi pod tym względem Paese i Egleskalns zapewne ok. 40.
Jeśli faktycznie będzie miał spore wsparcie z lewego to może podoła, jeśli nie, jakoś tego nie widzę.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Wiem, wiem, ja nie piszę, że nie masz racji, bo masz z tym Nimirem robiącym mnóstwo błędów, jedynie zwracam uwagę na to, że jednak to pole do progresu Holender ma bardzo duże, to był jego pierwszy sezon jako pełnoprawnego skrzydłowego. Zaytsev na przyjęciu zaczął grać w sezonie 08/09, w sezonie 09/10 grał jeszcze w najlepszym zespole Serie A2 i po drugim sezonie na przyjęciu był czwartym przyjmującym kadry, po sezonie 10/11 grał w szóstce reprezentacji Włoch, w sezonie 11/12 był już czołowym skrzydłowym na świecie. Nimir pewnie tak dobry nie będzie, ale nawet w porównaniu do tego sezonu może szybko zanotować widoczny progres.

Trochę podobny case jak z siatkarzami ze Stanów Zjednoczonych - Maurice Torres po college'u chyba był rezerwowym we Francji, teraz gra znakomicie we Włoszech i Pasini pisze, że może zastąpić Hernandeza w Piacenzy. W miejsce Hierrezuelo, przyjść miałby Michele Baranowicz. Trochę szkoda, że Torres reprezentuje Portoryko, w kadrach młodzieżowych grał dla USA. Tzn. rozumiem go, ale, no wiecie. :D

Pasini napisał, że Castellani jest niemal pewny. Wygląda na to, że kto weźmie Lucarellego, ten będzie zdecydowanym faworytem do scudetto.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: Chal »

Nie wiem czy było, ale wg mercato na voleyball.it faktycznie Vettori pójdzie do "swojego" Lorenzettiego, a zastąpić go w Modenie miałby Sabbi. Przy Trentino pojawił się również Lucarelli, ale jego nazwisko widnieje też w kolumnach Modeny i Lube. Z kolei z Monzą Falaski łączony jest Uriarte. W kontekście potencjalnych nazwisk na przyjęcie do Mediolanu można dopisać Kooya i Maara, natomiast o ile wśród odchodzących widnieją nazwiska Hoaga i Skrimowa, to nie ma Adamajtisa. Poza tym wśród potencjalnych opcji Torresa pojawiła się ZAKSA.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: krzysiu »

O Vettorim i również Piano już dawno było pisane w kontekście Trento .. Lucarelli może mieć najbliżej Lube
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mercato '17

Post autor: PvK »

Czyli to tyle z Lucarellim w europie?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Mercato '17

Post autor: Jiroux »

Tak
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: drukjul »

PvK pisze:Czyli to tyle z Lucarellim w europie?
Jiroux pisze:Tak
Macie ten dar skrótu i lapidarnych wypowiedzi. Nie mogliście w dwóch zdaniach napisać, że Brazylijczyk przedłuży kontrakt na następny sezon z Funvic Taubate i zostaje w Brazylii? :D

Ciekawa jest też przedwczorajsza wypowiedź prezesa Noliko Maaseik na temat ewentualnego przejścia Castellaniego do Lube - powiedział, że być może faktycznie Włosi "ciągną go do siebie za rękaw", ale on na razie wie to, że ma z Argentyńczykiem podpisaną na piśmie umowę na przyszły sezon i tylko to go interesuje. Wygląda wiec na to, że Belgowie zażądają odszkodowania od Lube za zerwanie kontraktu swojego dotychczasowego szkoleniowca. W Belgii mówi się też, że Castellani odchodząc do Civitanovy chciałby zabrać ze sobą Rychlickiego.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Jaeschke w Weronie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Dzisiaj (tzn. wczoraj) znowu Włosi piszą, że Stojczew raczej zostanie trenerem Modeny. Ja osobiście już mam dosyć tych plotek. :D Obok niego przyjść miałby także rzecz jasna Bruno.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '17

Post autor: serek »

To nie jest plotka, od dawna jest już dogadany.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Mercato '17

Post autor: Jiroux »

Rado jak to Rado zmienia zdanie, ale się w końcu dogadali
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: drukjul »

Jiroux pisze:Rado jak to Rado zmienia zdanie, ale się w końcu dogadali
Zapewne Pedrini w końcu obiecała Radostinowi to na czym cały czas najbardziej mu zależało, a mianowicie że ściągnie na następny sezon do Modeny Kazijskiego i Bułgar w tej sytuacji nie miał już pola manewru - musiał się zgodzić :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: StanLee »

Bruno pożegnał się z Sesi, więc pewnie niedługo zostanie ogłoszony, kontrakty przedłużyli Rossini, Ngapeth i Holt. Vettori odejdzie, a jako, że limity, to pewnie w jego miejsce Sabbi. O ile Sabbiego po najlepszym sezonie w karierze, Stojczew jeszcze sobie ogra, tak jak zrobił to ze Stokrem i Vissotto, a przy Bruno powinno to wyglądać jeszcze lepiej - o tyle ciekawe, kogo na drugie przyjęcie weźmie Modena, i chyba to będzie decydować o ich szansach na scudetto. Ten Kazijski faktycznie może brzmieć realnie jak potwierdzi się oficjalnie Stojczew i Bruno.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: drukjul »

Rosjanie natomiast plotkują, że Le Roux wraz z Oreolem Camejo miałby wylądować w nowo tworzonym klubie siatkarskim z Petersburga, który prawdopodobnie wykupi przed sezonem 2017-2018 miejsce w superlidze od plajtującego Dynama Krasnodar i którego sponsorem strategicznym zostanie identycznie jak Zenitu Kazań przebogaty państwowy gazowy koncern Gazpromu. Na razie w pierwszym roku w lidze budżet nowego klubu ma wynosić mniej więcej połowę tego czym dysponuje Zenit Kazań, czy Dynamao Moskwa, ale wszyscy w Rosji się spodziewają, patrząc jak wielkie pieniądze idą aktualnie z kasy Gazpromu na klub piłkarski, czy hokejowy znad Newy, że już za dwa, góra za trzy lata petersburczycy będą otrzymywać od Gazpromu do wydania rocznie jeszcze więcej pieniędzy niż ma obecnie Kazań, czyli zostaną najbogatszym siatkarskim klubem w Europie, czy nawet wręcz na świecie. Ale wracając do osoby Le Roux, bo on nas tutaj przecież najbardziej interesuje, nie jest dla mnie jasne, czy ma iść do tego Petersburga jako atakujący, czy środkowy. Chyba jednak to drugie?
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: lipa210 »

Do Trentino ma iść Kovacevic i Kozamernik, a niby odchodzi Sole.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: krzysiu »

Kovacevic tylko jak wykupią jego kontrakt bo jeszcze ma rok ;) Nie wiem czemu tego Sole chcą wypierdzielić ..
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Mercato '17

Post autor: lipa210 »

Nie widziałem, zbyt dużo meczów Trentino w tym sezonie ale wydaje mi się że Sole jest przynajmniej o klase lepszym zawodnikiem od Van de Voorde. Kozamernik to duży talent, ale w tej chwili do Sole dużo mu brakuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”