Liga Mistrzyń 2008/2009

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Mate »

Dzisiaj spotkanie Pesaro z Odincowem. Moim zdaniem zwycięzca tej pary zdobędzie LM. Chociaż zostanie jeszcze Dynamo Moskwa i zespoły tureckie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Odincovo nie jest takie silne, skoro potrafiło u siebie wtopić z Polkami, które nawet w lidze nie świecą.
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Czy niemczyk musi psuć KAŻDY mecz kobiet w TV ? :(
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Piła goni, goni z 21:24 na 23:24 i Kosmatka psuje zagrywkę posyłając piłkę w aut chyba ze dwa metry...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Niestety 0:3(23,17,23). Szkoda 3 seta, Piła prowadzi 16:12, za chwilę niepotrzebna żółta kartka i nerwowa końcówka bez happy-endu. Teixeira powinna się zastanowić czy siatkówka to jej powołanie. Reszta też słabo: Kosmatka prawie nic nie kończyła, środek mało uruchamiany, bloków jak na lekarstwo. Nieźle Maj, wyciągnęła parę trudnych piłek.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Szkoda tego meczu, w rewanżu będzie 100x trudniej.
...
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Roberto36 »

a no szkoda.zainteresowani widzieli co sie działo.bardzo nerwowo i kontrowersyjne decyzje sędziów.mówię to z perspektywy bycia na sali,nie wiem jak to wyglądało w tv.No ale trzeba przyznać,wygrał lepszy.. :<
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Roberto36 pisze:a no szkoda.zainteresowani widzieli co sie działo.bardzo nerwowo i kontrowersyjne decyzje sędziów.mówię to z perspektywy bycia na sali,nie wiem jak to wyglądało w tv.No ale trzeba przyznać,wygrał lepszy.. :<
Wg mnie decyzje sędziego nie wypaczyły wyniku, Piła to lekki niewypał.
...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Conrados »

Nagor pisze:Piła to lekki niewypał.
Nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Myślę, że przecenia się zwycięstwa polskich drużyn w Lidze Mistrzyń. Nie odbieram pilankom wygranej z Zariechem, nie kwestionuję wygranej z Perugią. Podobnie jak nie kwestionuję wygranej MKS z Bergamo na wyjeździe; zwracam jednak uwagę, że wszystkie te jakby nie patrzeć sukcesy miały miejsce w fazie grupowej, a wspomniane mecze w decydującym rachunku nie miały aż takiego znaczenia (pokonane zespoły i tak wyszły z grupy z wyższych niż Polki miejsc, wyjątkiem jest Zarieche, które awansowało bardzo szczęśliwie). Bergamo przegrało u siebie z Muszyną, ale kiedy sytuacja zrobiła się gęsta przyjechało do Muszyny, pewnie wygrało a MKS nie mial już nic do powiedzenia. Podobnie wyglądał wczorajszy mecz, Piła była bezradna wobec Bergamo. Tak musiało być i tak właśnie było - innymi słowy faza grupowa to zupełnie inna bajka niż gra systemem pucharowym. Najlepszy dowód na to mieliśmy wczoraj w Pesaro, gdzie po bardzo ładnym meczu Zarieche o mało nie wygrało z faworyzowanym Scavolini. Naprawdę, ten kto liczył wczoraj na wygraną z Bergamo, robil to tylko sercem, bez rozumu. Cieszmy się więc z pojedynczych wygranych polskich zespołów w Lidze Mistrzyń; jednak nie napalajmy się i nie wymagajmy cudów, a takim właśnie cudem byłoby zwycięstwo pilanek (czy jakiegokolwiek innego polskiego zespołu, tu nie ma większej różnicy) z zespołem grającym na poziomie Bergamo. Taka jest prawda i pogódźmy się z tym zamiast oczekiwać wygranych, a po przegranych z o wiele lepszym zespolem pisać o jakimś niewypale nie wiadomo skąd wziętym...

Nie ma sensu też pisać, że pilanki mają szansę wygrać na wyjeździe w Bergamo 3-0. Owszem szansę mają, ale nie większą niż procent, góra dwa. Rywalizacja w tej parze jest rozstrzygnięta.
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Roberto36 »

no i wiadome stało sie faktem.Pilanki przegrały 3-0.i niestety koncza swoja przygodę z Liga Mistrzów.
wracając do wcześniejszej wypowiedzi cyt.Piła to lekki niewypał. to mysle ze osoba która to pisze ma nie równo pod sufitem.
pilanki juz pokazały ze umieją grac i wygrać z najlepszymi.a ze teraz nie wygrały.wygrał lepszy :<

Volley Bergamo - Farmutil Piła 3:0 (25:13, 25:23, 25:23)
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

I tak Piła zrobiła bardzo dużo w tej edycji LM. Jutro pomści ich Muszynianka :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Porter »

Nagor, to..............

Należy go ignorować, a pisać przestanie, prawdopodobnie wiem kto to:)

Nie udało się Pile, uda się Muszynie.
Choć za Piłą nie przepadam, to mocno jej kibicowałem, dzisiaj.

Kolorowych snów
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Porter pisze:Nagor, to..............

Należy go ignorować, a pisać przestanie, prawdopodobnie wiem kto to:)

Nie udało się Pile, uda się Muszynie.
Choć za Piłą nie przepadam, to mocno jej kibicowałem, dzisiaj.

Kolorowych snów
Nagor to co? Pila to nie wypał, nie istnieje tam żadna chemia, jak zaczynają przegrywać, nie robią nic by to odwrócić.
...
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: smelasiatkarz »

Mam pytanie do wszystkich którzy oglądali mecz Odincowa z Pesaro.
Dleczego Środkowa Walewska grała w 1 jak i w 2 lini a nie weszła za nią libero?? Jak dla mnie to troche dziwne. Czyżby walewska lepiej przyjmowała i broniła niż libero Rosjanek??
Libero tylko wchodziła za Julię Merkułową.
Pozdrawiam :D
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

smelasiatkarz pisze:Mam pytanie do wszystkich którzy oglądali mecz Odincowa z Pesaro.
Dleczego Środkowa Walewska grała w 1 jak i w 2 lini a nie weszła za nią libero?? Jak dla mnie to troche dziwne. Czyżby walewska lepiej przyjmowała i broniła niż libero Rosjanek??
Libero tylko wchodziła za Julię Merkułową.
Pozdrawiam :D
Pytałem o to już w temacie o Superlidze, ale nikt nie umiał na nie odpowiedzieć. Podejrzewam to samo co Ty.
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Muszynaaa!!!!! Jesio jeden set i kurna w alkoholizm wpadnę chyba...:)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

maksik pisze:Muszynaaa!!!!! Jesio jeden set i kurna w alkoholizm wpadnę chyba...:)
Niesamowita jest ta środkowa Rawa czy jakoś tak. Po prostu niesamowita, mogłaby zagrać w Polsce, byłaby najlepszą środkową bez dwóch zdań. Ale chyba liga francuska silniejsza od polskiej (kobiety)
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Nagor pisze:
maksik pisze:Muszynaaa!!!!! Jesio jeden set i kurna w alkoholizm wpadnę chyba...:)
Niesamowita jest ta środkowa Rawa czy jakoś tak. Po prostu niesamowita, mogłaby zagrać w Polsce, byłaby najlepszą środkową bez dwóch zdań. Ale chyba liga francuska silniejsza od polskiej (kobiety)
Raava to od zawsze klasa sama w sobie..jej zagrania z obiegnięcia kiedyś przeczytałem jak ktoś tam napisał "stu analityków siedzi przed meczem i jeden z nich na stop klatce jest w stanie przewidzieć jak zagra następną akcję i gdzie uderzy".
No ale sama nie wygra...już nie raz się udowadnia że nazwiska nie grają...kolektyyyyyw !!! Jedziemy dziewczynyyy!!! 8-)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Mate »

34 lata ma a wygląda, jakby miała z 22. 12-krotna Mistrzyni Francji, 13-krotna zdobywczyni Pucharu Francji, zdobywczyni Pucharu Turcji, dwa złota LM i jedno srebro ;) . Na dodatek 3-krotna MVP LM oraz najlepiej punktująca i najlepiej atakująca LM. Można by ją ściągnąć do Polski. Muszyna powoli, powoli bliżej awansu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Jak tu nie kochać tego sportu..brawooo dziewczyny!!!!
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Mate »

No to mamy o jednego alkoholika w Polsce więcej :D . Brawo dziewczyny!!!
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Mate pisze:No to mamy o jednego alkoholika w Polsce więcej :D . Brawo dziewczyny!!!
hehehehe....zatem jak już się wydało to...Mate Twoje zdrowie..zresztą ZDROWIE WSZYSTKICH !! A zwłaszcza naszych siatkarzy i siatkarek !!
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

smelasiatkarz pisze:Mam pytanie do wszystkich którzy oglądali mecz Odincowa z Pesaro.
Dleczego Środkowa Walewska grała w 1 jak i w 2 lini a nie weszła za nią libero?? Jak dla mnie to troche dziwne. Czyżby walewska lepiej przyjmowała i broniła niż libero Rosjanek??
Libero tylko wchodziła za Julię Merkułową.
Pozdrawiam :D
Walewska jest najlepiej wyszkolona technicznie zawodniczka Zariache . ona lepiej broni i przyjmuje od libero(to jest ewenement:D) no ale wszystkie Brazylijki maja cudowna technike i swietnie bronia -nawet jak maja blisko 2 metry :)no ale nie przez przypadek zdominowaly ostatnie IO :P

wielkie gratulacje dla Muszyny daaawno nie mielismy zenskiego zespolu w cwiercfinale LM a biorac pod uwage jak Muszyna grala przez 2 pierwsze sety i jak gra Eczacibasi to moim zdaniem Mineralne maja ogromna szanse na F4
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Porter »

I jak zwykle, pragnę zimno pozdrowić tych wszystkich co zazdroszczą Muszynie trenera, dziewczyn i sukcesów.

Słyszeliście może co trener Bogdan mówił dzisiaj po meczu?
Był podobno fragment o trenerze z brzuchem czy jakoś tak.

A jak Wam się podoba ostatnio Przemysław I?
Dla mnie bomba. Tak trzymać panie Przemku!

Czis ;)
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: smelasiatkarz »

mateo9 pisze:
smelasiatkarz pisze:Mam pytanie do wszystkich którzy oglądali mecz Odincowa z Pesaro.
Dleczego Środkowa Walewska grała w 1 jak i w 2 lini a nie weszła za nią libero?? Jak dla mnie to troche dziwne. Czyżby walewska lepiej przyjmowała i broniła niż libero Rosjanek??
Libero tylko wchodziła za Julię Merkułową.
Pozdrawiam :D
Walewska jest najlepiej wyszkolona technicznie zawodniczka Zariache . ona lepiej broni i przyjmuje od libero(to jest ewenement:D) no ale wszystkie Brazylijki maja cudowna technike i swietnie bronia -nawet jak maja blisko 2 metry :)no ale nie przez przypadek zdominowaly ostatnie IO :P

wielkie gratulacje dla Muszyny daaawno nie mielismy zenskiego zespolu w cwiercfinale LM a biorac pod uwage jak Muszyna grala przez 2 pierwsze sety i jak gra Eczacibasi to moim zdaniem Mineralne maja ogromna szanse na F4
Dzięki wielkie za odpowiedź. Jedno mnie zastanawiało. Wyszkolenie techniczne swoją drogą, to że jest Brazylijką swoją drogą ale libero jest szkolona do obrony, odbioru i podbijania piłek szczególnie sposobem dolny, a tu środkowa wykonuje to lepiej. Rzeczywiście :d ewenement.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Był podobno fragment o trenerze z brzuchem czy jakoś tak.
Było pytanie, czy przeszedł kurację odchudzającą, ten potwierdził i śmiali się z chińczyka, że ma brzuch w skrócie.
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Nagor pisze:Ale chyba liga francuska silniejsza od polskiej (kobiety)
Moim zdaniem polska liga jest zdecydowanie silniejsza od francuskiej. Tam to jest Cannes(już nie tak mocne jak kiedyś), a później jest duża przerwa. Dzisiaj Muszynianka, która przecież traci w lidze aż 7pkt do lidera pokazała jak się wygrywa ze najlepszym klubem znad Sekwany :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009, o 23:31 przez Elgarten, łącznie zmieniany 2 razy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Z ligi francuskiej pań tylko Cannes się liczył i liczy...choć po dzisiejszym dniu już też za burtą. W znacznym stopniu sukcesy reprezentacyjne przekładają się na grę klubową a reprezentacja Francji Kobiet nie była nigdy potentatem w żadnych rozgrywkach.
Bezdyskusyjnie Polska liga kobiet jest mocniejsza niż we Francji.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Conrados »

smelasiatkarz pisze: Dzięki wielkie za odpowiedź. Jedno mnie zastanawiało. Wyszkolenie techniczne swoją drogą, to że jest Brazylijką swoją drogą ale libero jest szkolona do obrony, odbioru i podbijania piłek szczególnie sposobem dolny, a tu środkowa wykonuje to lepiej. Rzeczywiście :d ewenement.
Smelasiatkarz, wnioskuję, że nie obserwujesz bacznie rozgrywek siatkarek. Nie przesadzałbym z tym ewenementem, gdyż w ten sposób (przyjmująca środkowa) grało wiele żeńskich zespołów u nas, w Europie i na świecie. Aby nie szukać daleko podam tylko przykłady regularnej gry w ten sposób Leny Dziękiewicz w Pile (po zmianie pozycji ze skrzydłowej na środkową) i w Kaliszu wobec kontuzji libero w ubiełym sezonie, Iriny Beżenar w Pile czy wcześniej Kucharskiej w Kaliszu. Jest to sytuacja spotykana niezbyt często, jednak nazywanie jej ewenementem jest nadużyciem.

Brawo dla zespołu z Muszyny. Teraz przed nami Eczacicbasi Stambuł i w tym meczu faworytem i to dość znacznym jest zespół z Polski. Jeśli zagramy tak jak z Cannes, powinniśmy mieć to upragnione FF (uwaga na leworęczną Metcalf grającą dla cioci Basi).
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

Stawiam 3:1 dla Muszyny :D
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”