Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: kamil1999 »

Bartek O pisze:
Aershis pisze:Pasini tymczasem twierdzi, że Anderson nie przedłuży z Zenitem, co prawdopodobnie miałoby być wynikiem prośby federacji o grę na ataku, także w sezonie klubowym.
Cóż, dla mnie odejście Andersona to będzie wielka strata, bo kibicowanie temu klubowi rozpocząłem od czasów Balla i Stanleya, a potem przecież był jeszcze Priddy czy Lee, więc jest to klub, w którym Amerykanie byli niejako tradycją.
Jako następce Pasini wskazuje Wołkowa[chociaż stawia przy tym znak zapytania] i dla mnie będzie to dużo lepszy wybór niż Kliuka.

Natomiast jeżeli otwiera się furtka dla zagranicznego zawodnika, to na jakiej pozycji? Stawiam, że na rozegraniu.
Do głowy przychodzi mi wyłącznie Micah Christenson ;-). Na jaki okres zawarty został jego kontrakt z Modeną? Takie rozwiązanie chyba byłoby dla Ciebie zadowalające ;-)? A i status quo jeśli chodzi o ilość Amerykanów w składzie Zenitu Kazań byłby zachowany.
On ma dwuletni kontrakt. Ale również wydaje mi się ,że zdecydują się na sypacza. Może powrót Irańczyka? A może postawią na młodszego libero. Nie wiem jak długi kontrakt w Trentino ma Jenia? Chociaż jueśli ma być Amerykanin to może Holt albo ewentualnie Smith:) Bo Zenit mając tak dobrych Rosjan spokojnie może sobie pozwolić na zagranicznego na środku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: Do głowy przychodzi mi wyłącznie Micah Christenson ;-). Na jaki okres zawarty został jego kontrakt z Modeną? Takie rozwiązanie chyba byłoby dla Ciebie zadowalające ;-)? A i status quo jeśli chodzi o ilość Amerykanów w składzie Zenitu Kazań byłby zachowany.
To moje ciche marzenie szczerze mówiąc. ;)
kamil1999 pisze: On ma dwuletni kontrakt. Ale również wydaje mi się ,że zdecydują się na sypacza. Może powrót Irańczyka? A może postawią na młodszego libero. Nie wiem jak długi kontrakt w Trentino ma Jenia? Chociaż jueśli ma być Amerykanin to może Holt albo ewentualnie Smith:) Bo Zenit mając tak dobrych Rosjan spokojnie może sobie pozwolić na zagranicznego na środku.
Chyba już od dawna wiadomo, że kontrakty w siatkówce to nie jest coś, co ma jakąś większą wartość, a już na pewno poradzi sobie z takim kontraktem finansowy gigant.

Libero czy środek chyba trochę nie bardzo pasuje do tego na co stawiał klub - gracze na tych pozycjach byli kupowania głównie pod kątem LM. Jeżeli jednak miałby to rzeczywiście być środek - mam jednak nadzieję, że to nie będzie Holt.

Niemniej, biorę też pod uwagę, że zostanie jeden zagraniczny zawodnik i na tym się zakończy. ;)
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Przecież gra w Kazaniu Wołkowa, Poletajewa czy Kliuki czyli 3 najlepszych ichniejszych siatkarzy młodego pokolenia jest tylko kwestią czasu. Obecne gwiazdy robią się nawet jeśli już nie tyle co starsze to zwyczajnie mogą być przesycone ciągłą hegemonią i poszukać nowych wyzwań, tak jak to zrobił Polak-rodak

Bo czym niby przekonała Perugia do siebie Leona? Pieniędzmi, składem? Nie uważam/ Tylko perspektywą gry w silniejszej lidze i próbą podbicia Europy ze słabszymi partnerami. Bo nie ma co się oszukiwać, że Maksim>Alex a Anderson>Lanza. Reszty nie porównuję, bo to skrzydła dziś decydują a nie rozegranie, gdzie zresztą teoretycznie lepszy De Cecco nie gra na miarę swojego potencjału.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Noworoczny »

Patrzymy na sportowców jednowymiarowo, jak gdyby byli oni tylko sportowcami. A przecież oprócz tego, że sportowcy są sportowcami, są również ludźmi. I może biega o to, że chianti ma lepszy bukiet od samogonu?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Patrzymy na sportowców jednowymiarowo, jak gdyby byli oni tylko sportowcami. A przecież oprócz tego, że sportowcy są sportowcami, są również ludźmi. I może biega o to, że chianti ma lepszy bukiet od samogonu?
Dodajmy do tego, że Anderson od niedawna (ku zaskoczeniu wielu) ma narzeczoną. A jej tym bardziej może nie być wszystko jedno gdzie spędzi najbliższy rok, lub dwa - Kazań, czy słoneczna Italia.

Gdyby ktoś potrzebował bezpośrednie linki do niedzielnych spotkań 20 kolejki (można potem obejrzeć z odtworzenia)

Zenit Kazań - Lokomotiw Nowosybirsk http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-kaza ... muzhchiny/

Zenit Sankt-Petersburg - Fakieł Nowy Urengoj http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-spb- ... muzhchiny/
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze:
Dodajmy do tego, że Anderson od niedawna (ku zaskoczeniu wielu) ma narzeczoną. A jej tym bardziej może nie być wszystko jedno gdzie spędzi najbliższy rok, lub dwa - Kazań, czy słoneczna Italia.
Jackie akurat, co może dziwić jeszcze bardziej, jest zakochana w Kazaniu. To nie to.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Drukjul, mógłbyś mi rozjaśnić, czemu fakt posiadania dziewczyny przez Matta jest takim zaskoczeniem? :D

Akurat Kazań jest fajnym miastem - jedyne, co wyraźnie działa na korzyść Włoch z perspektywy czysto ludzkiej to cieplejszy klimat. Ale wiadomo, że są też fani zimy trwającej pół roku i śniegu do pasa - może Jackie jest z tych? ;)

A co do transferu Matta, który jest już podobno przesądzony, myślę, że ważna tu może być perspektywa grania na ataku. W Kazaniu nie byłoby na to opcji, a skoro Matt w reprezentacji jest dedykowany na młota, to pewnie w klubie też nie miałby nic przeciwko, żeby na młocie grać. Do tego prawdopodobnie niezła propozycja finansowa, miasto, które już zna - generalnie nie taka zła opcja :) A i wyzwania byłyby nowe, liga silniejsza - same plusy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

GolMar pisze:Drukjul, mógłbyś mi rozjaśnić, czemu fakt posiadania dziewczyny przez Matta jest takim zaskoczeniem? :D
Ja mogę rozjaśnić - pudelki tego świata całe życie zastanawiały się dlaczego takie "ciacho" nie jest z nikim związane, stąd zapewne panuje tam teraz niezła atmosfera żałobna. :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Christenson ma kontrakt na przyszły sezon, tak btw.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Było to już wspomniane, niemniej nie wydaje mi się, że byłoby to problem, jeżeli chciałby odejść - chociaż nie sądzę, że miałby na to ochotę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Kemerowo w spotkaniu na szczycie 21 kolejki superligi wygrywa z Fakiełem Nowy Urengoj po tie-breaku. Świetny mecz rozegrał w Kuzbasie Karpuchow. W meczu drużyny dwóch polskich rozgrywających, który w Moskwie jeszcze trwa, na razie górą jest zespół Fabiana, który prowadzi 2:1


Superliga 21 kolejka (19 i 20 lutego)

Kuzabass Kemerowo – Fakieł Nowy Urengoj– 3:2 (18:25, 21:25, 32:30, 26:24, 15:13) 
Poletajew (23), Каrpuchow (20), Podliesnych (16) – Udrys (28), Кljuka (16), Jakowlew (15) statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77

powtórka -> http://tvstart.ru/ru/streams/kuzbass-fa ... muzhchiny/

Jugra Samotłor Niżniewartowsk – Biełogorje Biełgorod– 0:3 (20:25, 15:25, 18:25)

Jenisej Krasnojarsk – Dynamo Obwód Lenigradzki – 2:3 (22:25, 17:25, 25:18, 25:22, 11:15) 

Jarosławicz Jarosław – Gazprom Jugra Surgut– 1:3 (25:17, 20:25, 18:25, 23:25)

Zenit Kazań – Ural Ufa – 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Dynamo Moskwa – Lokomotiw Nowosybirsk– 1:2 (33:35, 25:23, 24:26) transmisja -> http://tvstart.ru/ru/streams/dinamo-mos ... muzhchiny/

Zenit Sankt Petersburg – NOWA Nowokujbyszewsk
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Drukjulu a gdzie zapowiedź kolejnej kolejki? ;)

Dzisiaj ciekawy pojedynek drużyny Grzegorza Pająka z młodymi wilkami z Nowego Urengoju. Początek o 14:00.

Później, o godzinie 16:00, także teoretycznie ciekawe starcie, Belgorodu z Kemerowem.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Aershis pisze:Drukjulu a gdzie zapowiedź kolejnej kolejki? ;)

Dzisiaj ciekawy pojedynek drużyny Grzegorza Pająka z młodymi wilkami z Nowego Urengoju. Początek o 14:00.

Później, o godzinie 16:00, także teoretycznie ciekawe starcie, Belgorodu z Kemerowem.
O ile młodzież rosyjska wygrała dopiero po tie breaku, tak Kemerovo umocniło się na pozycji wicelidera po łatwej wygranej 0:3. Biełgorod trochę spuścił z tonu, bo przez dłuższą część utrzymywali się w pierwszej 3. Teraz widzę ogarnął siętrochę drugi Zenit. Play offy mogą być mimo wszystko ciekawe
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Drukjulu a gdzie zapowiedź kolejnej kolejki? ;)
Przepraszam, po prostu ostatnio trochę brakowało mi czasu i nie miałem możliwości udzielania się na forum. :(

Przynajmniej w ten sposób postaram się nadrobić zaległości - dzisiejsze i jutrzejsze spotkania 23 kolejki (2 i 3 marca)


sobota, 2 marca

Jenisej Krasnojarsk - Jarosławicz Jarosław- 1:3

Gazprom Jugra Surgut - Zenit Kazań 1:3 statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... und_id=687

NOWA Nowokujbyszewsk - Dynamo Moskwa 0:3

Lokomotiw Nowosybirsk - Kuzbass Kemerowo 2:3 (23:25, 21:25, 25:21, 25:22, 13:15) statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77

Dynamo Obwód Lenigradzki -Jugra Samotłor Niżniewartowsk (jest na razie 0:1)

niedziela 3 marca

14:00 Fakieł Nowy Urengoj - Biełogorje Biełgorod \

16:00 Zenit Sankt Petersburg - Ural Ufa


Lokomotiw Nowosybirsk Fabiana powalczył z Kuzbassem Kemerowo i doprowadził do tie-breaka, ale w decydującej partii koniec końców uległ wiceliderowi Superligii i zarazem aktualnej klubowej drużynie nowego selekcjonera sbornej 13:15. (zapis spotkania można znaleźć tutaj -> http://tvstart.ru/ru/streams/lokomotiv- ... muzhchiny/)

Zenit Kazań wyjazdowym zwycięstwem nad Surgutem zapewnił już sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej, więc może przygotowywać się spokojnie do play-offów. Jutro jeszcze w ramach tej 23 kolejki zostanie rozegrany ważny dla układu tabeli Superligi pojedynek między aktualnie drużynami z miejsc 4 i 5 - czyli Biełgorodem i Fakiełem.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Chodzą słuchy, że Werbow, może w przyszłym sezonie zostać pełnoprawnym trenerem drużyny z Kazania, natomiast Alekno obejmie funkcję dyrektora technicznego.

Nie wiem za bardzo co o tym myśleć, ale chyba całkiem zdroworozsądkowe podejście do wdrażania następcy.

Swoją drogą, gdzie szukać informacji na temat ruchów lidze rosyjskiej? Blog Pasiniego jednak, co zrozumiałe, poświęca więcej uwagi lidze włoskiej.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Aershis, zapewne czytałeś post w temacie poświęconym Serie A, autorstwa Kolegi o nicku WysokiPortorykańczyk, w którym podał on bardzo zaskakującą dla mnie informację o chęci zatrudnienia Sokołowa przez Zenit Kazań. Michajłow miałby zostać przesunięty na przyjęcie, natomiast na ataku w teamie z Kazania grałby właśnie Bułgar.

O ile nie wynika to z decyzji samego Michajłowa o przejściu na przyjęcie, to dla mnie jest to zupełnie niepotrzebne kombinowanie. Nie mam rzecz jasna najmniejszych wątpliwości co do tego, że Maksim doskonale poradziłby sobie na nowej pozycji, ale zastanawiam się nad sensem tego "przedsięwzięcia". Michajłow to fenomenalny atakujący, w mojej opinii sporo lepszy niż Sokołow. Czy nie lepiej byłoby w miejsce Andersona ściągnąć kogoś z duetu Wołkow / Kliuka ? W Kazaniu mają najlepszego być może atakującego na świecie i chcą go przestawiać na przyjęcie po to, żeby mógł przyjść Cwetan? Jakoś mi to nie pasuje.

Jako sympatyk Zenita może wiesz coś więcej na ten temat? A jeśli nie, to jaka jest Twoja opinia nt. tych plotek?
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Wybaczcie, że się wtrącę - bo nie byłam proszona do wypowiedzi, ale mnie także interesuje ten temat.

Zgadzam się z Bartkiem O. Michajłow jest dużo lepszym atakującym niż Sokołow. Jest też zawodnikiem bardzo wszechstronnym i na pewno przestawienie go na przyjęcie nie byłoby tragicznym pomysłem, ale uważam, że powinien zostać na ataku.

W przyszłym sezonie praktycznie przesądzone jest odejście Matta Andersona. W jego miejsce szykowany jest podobno ktoś z pary Wołkow/Kliuka i wydawałoby się, że na tym temat się kończy. Jednak jest jeszcze inna kwestia - sprawa NGapetha, który teoretycznie podpisał kontrakt na 2 sezony, więc powinien zostać w Kazaniu na kolejny rok, ale w praktyce jest podobno na wylocie z klubu już po tym sezonie. Stąd pomysł na przestawienie Michajłowa - ciężko Kazaniowi znaleźć drugiego przyjmującego, gwarantującego walkę o najwyższe cele. Ale ja na miejscu włodarzy Zenitu, zdecydowałabym się jednak na walkę o obu przyjmujących Fakieła zamiast przestawienia Michajłowa na przyjęcie. Uważam, że Michajłow + Kliuka i Wołkow > Sokołow + Kliuka/Wołkow i Michajłow na przyjęciu.

I jeszcze w temacie Sokołowa: gdzieś przewinęła mi się informacja chyba sprzed sezonu, że Sokołow przedłużył kontrakt w Lube do 2021 (? nie mam pewności) roku. A Lube niezbyt uśmiecha się szukać nowego atakującego skoro mają sprawdzonego Ceco, ważny kontrakt, itd. Dlatego mogą nie chcieć go puścić - mimo starań Kazania.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

GolMar pisze:
I jeszcze w temacie Sokołowa: gdzieś przewinęła mi się informacja chyba sprzed sezonu, że Sokołow przedłużył kontrakt w Lube do 2021 (? nie mam pewności) roku. A Lube niezbyt uśmiecha się szukać nowego atakującego skoro mają sprawdzonego Ceco, ważny kontrakt, itd. Dlatego mogą nie chcieć go puścić - mimo starań Kazania.
Ja również jestem przekonany, że w maju ub. r. czytałem o nowym, trzyletnim kontrakcie Bułgara z Cucine Lube.
Zaskoczyłaś mnie natomiast informacją dotyczącą N'Gapetha. Owszem, gdzieś tam wcześniej pojawiały się plotki o jego możliwym powrocie do Modeny, ale potem sprawa przycichła. A tym bardziej teraz, kiedy już przesądzone jest pożegnanie z Mattem, byłem absolutnie przekonany, że Zenit nie puści dwóch podstawowych przyjmujących w jednym oknie transferowym.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Zenit może nie mieć wyjścia jeśli chodzi o puszczenie dwóch podstawowych przyjmujących. Sytuacja Matta jest podobna do tej Leona z zeszłego roku - może po prostu stwierdził, że spędził tam tyle lat, swoje zarobił, swoje wygrał i teraz poszuka nowych wyzwań, szczególnie, że Modena to miejsce, które już dobrze zna.

A co do NGapetha, tu sprawa ma się inaczej i doszły mnie słuchy, że problem jest pozasportowy. Pewnie gdyby Earvin doprowadził Kazań do ponownego Klubowego Mistrzostwa Świata, zwycięstwa w LM i Superlidze (co jest jeszcze możliwe), to można by było przymknąć oko na jego pozasportowe "wybryki". W Kazaniu pokazali już jednak, że dyscyplina jest podstawą. Właśnie z powodu tej dyscypliny, a raczej jej braku, bez mrugnięcia okiem pożegnano się swego czasu z Apalikowem, który był wówczas kapitanem zespołu.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: Czy nie lepiej byłoby w miejsce Andersona ściągnąć kogoś z duetu Wołkow / Kliuka ? W Kazaniu mają najlepszego być może atakującego na świecie i chcą go przestawiać na przyjęcie po to, żeby mógł przyjść Cwetan? Jakoś mi to nie pasuje.
Kliuka zdaje się wybrał Petersburg, więc to raczej zamknięty temat. Wołkow natomiast powinien do Kazania rzeczywiście trafić, właśnie w miejsce Andersona.

Pomysł z Michajłowem na przyjęciu i Sokołowem na ataku mi się kompletnie nie widzi, ale to ma być rozwiązanie w przypadku odejścia N'Gapetha, które rzekomo, o czym zresztą pisała GolMar, jest przesądzone. Płakał po francuzie nie będę, bo chyba więcej w tym Kazaniu nagrał rapowych kawałków, niż poświęcił na trening.

Jako, że Kliuka najprawdopodobniej pójdzie do drugiego Zenitu to ciężko znaleźć inne rozwiązanie niż przestawienie Michajłowa na przyjęcie[chociaż ja zamiast Sokołowa, wolałbym wtedy powrót Wiktora ;) ]. Nie widać za bardzo innego dostępnego przyjmującego, może poza Sanderem[ale przy całej sympatii do tego zawodnika, nie jestem pewien czy odnalazłby się w Rosji], któremu chyba dobrze w Brazylii bo ma blisko do domu, a jedynym europejskim krajem, gdzie miałby sporo przyjaciół z kadry, są Włochy. Czy komuś z Was przychodzi w ogóle do głowy jakiś przyjmujący z przynajmniej niezłym przyjęciem, dobrą zagrywką i atakiem, poza Sanderem, który rzeczywiście byłby realnie dostępny?

Tak czy siak, postawienie Michajłowa na przyjęcie to raczej będzie przykra konieczność, dlatego liczę, że jednak uda się znaleźć lepsze rozwiązanie. Jeżeli przejście Wołkowa zostanie dopięte to i tak będę bardzo zadowolony, bo sympatyzuję z nim zdecydowanie bardziej niż z Kliuką.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Aershis pisze:
Jako, że Kliuka najprawdopodobniej pójdzie do drugiego Zenitu to ciężko znaleźć inne rozwiązanie niż przestawienie Michajłowa na przyjęcie[chociaż ja zamiast Sokołowa, wolałbym wtedy powrót Wiktora ;) ]. Nie widać za bardzo innego dostępnego przyjmującego, może poza Sanderem[ale przy całej sympatii do tego zawodnika, nie jestem pewien czy odnalazłby się w Rosji], któremu chyba dobrze w Brazylii bo ma blisko do domu, a jedynym europejskim krajem, gdzie miałby sporo przyjaciół z kadry, są Włochy. Czy komuś z Was przychodzi w ogóle do głowy jakiś przyjmujący z przynajmniej niezłym przyjęciem, dobrą zagrywką i atakiem, poza Sanderem, który rzeczywiście byłby realnie dostępny?
Dla Zenitu chyba nie ma zawodnika niedostępnego ;-).
W Kazaniu mogli wcześniej pomyśleć o Michale Kubiaku, zanim ten przedłużył (na pewno?) o dwa lata swój pobyt w Japonii ;-). Kubiak - Wołkow - Michajłow ;-). Przejdzie ;-) ? Nie wiem co prawda jak u Kapitana naszej Kadry z rapowaniem, ale braku zaangażowania w treningi zarzucić mu na pewno nie można.

Może Lucarelli? Tyle, że Brazylijczyk wybiera się podobno do Serie A, bodaj do Mediolanu? Przed sezonem 2018-19 mówiło się, że Rosjanie chcą mieć u siebie Clevenota, ale to zdecydowanie nie to "piętro". Rzeczywiście ilość zawodników, o których można powiedzieć, że byliby godnymi następcami duetu Anderson / N'Gapeth jest mocno ograniczona.

Pozbywając się (tj. przesuwając na inną pozycję) najlepszego atakującego świata Zenit będzie szukał rozwiązania pozwalającego zminimalizować straty, zatem ściągnąć innego atakującego z absolutnego topu. Bułgar faktycznie ten warunek spełnia. Może Bartek Kurek, który co prawda jest blisko pozostania w Warszawie, ale ma też podobno ciekawą ofertę z Rosji ;-) ?

Bardzo jestem ciekaw dalszego rozwoju tej sytuacji. I na pewno będę nadsłuchiwał kolejnych wieści z Kazania.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Co do Kubiaka, to wykluczone - on sam jasno powiedział, że w Rosji grać nie będzie ze względu na kwestie życiowe.

Ciekawa jestem, czy uważacie, że dla Kazania i dla Lube lepszy byłby na młocie Kurek, czy Sokołow? Bo coś czuję, że gdyby doszło do transferu Ceco do Kazania - Kurek mógłby być jedna z opcji dla Lube.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: witalis99 »

Wątpię, że Kurek będzie chciał znów wrócić do Rosji. Chyba nawet tak mówił w którymś z wywiadów przed tym sezonem, że nie widzi swojej osoby w tamtej lidze.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Abstrachując, dzisiaj hit kolejki Zenit - Zenit :) Już za niecałe pol godziny na tvstart.ru.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

GolMar pisze:Co do Kubiaka, to wykluczone - on sam jasno powiedział, że w Rosji grać nie będzie ze względu na kwestie życiowe.

Ciekawa jestem, czy uważacie, że dla Kazania i dla Lube lepszy byłby na młocie Kurek, czy Sokołow? Bo coś czuję, że gdyby doszło do transferu Ceco do Kazania - Kurek mógłby być jedna z opcji dla Lube.
Oczywiście wiem, że z Michałem Kubiakiem masz rację. Po prostu uważam, że jego miejsce jest w zespole ze światowego topu.

Natomiast co do Kurka, mam jednak nadzieję, że tego tematu wcale nie będzie, a Bartosz zdecyduje się na przedłużenie kontraktu w Warszawie i w sezonie 2019-20 razem z Kwolkiem, Rossardem i Piotrkiem Nowakowskim a pod batutą Anastasiego, będą siać postrach nie tylko na plusligowych parkietach.

A De Giorgi niech sobie szuka ewentualnego następcy Sokołowa w innym miejscu ;-).
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Według Pasiniego, w miejsce Sokołowa miałby przyjść Grozer, lub na atak powędrowałby Simon[co chyba byłoby świetną perspektywą dla Bieńka].

Kubiaka to ja mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę w Zenicie, czy w innych klubach, z którymi mniej lub bardziej sympatyzuję.

Lucarelli, Sander, Uros, Russell - ktoś z tej czwórki w miejsce Francuza i byłbym bardzo zadowolony, nawet jeśli do całej czwórki mam mniejsze lub większe zastrzeżenia, głównie o to czy Rosja jest dla nich. Opcjonalnie, nieco ryzykowany ruch z Plotnickim.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Aershis pisze:Według Pasiniego, w miejsce Sokołowa miałby przyjść Grozer, lub na atak powędrowałby Simon[co chyba byłoby świetną perspektywą dla Bieńka].

Kubiaka to ja mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę w Zenicie, czy w innych klubach, z którymi mniej lub bardziej sympatyzuję.
Czyli temat Kurka w Cucine lub w Kazaniu nieaktualny ;-). I bardzo dobrze.

A tak z czystej ciekawości, skąd u Ciebie taka "niechęć" do Kubiaka?
PoteznyMaxim
Posty: 112
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: PoteznyMaxim »

Szkoda, że kolejny raz w tym sezonie Camejo nie gra przeciwko Kazaniowi.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: A tak z czystej ciekawości, skąd u Ciebie taka "niechęć" do Kubiaka?
Nie przepadam za osobami aroganckimi, a takimi jest Kubiak. Jak do tego dodamy wybieranie sobie kolegów na kadrę i brak chęci do grania na najwyższym poziomie w rozgrywkach ligowych to mamy już pełny obraz wszystkiego czego nie cierpię w ludziach. :P


E: Swoją drogą, potwierdzono, że Urnaut zostaje w Modenie, mimo że przymierzano go do Petersburga. Kliuka deal done?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Aershis pisze:
Nie przepadam za osobami aroganckimi, a takimi jest Kubiak. Jak do tego dodamy wybieranie sobie kolegów na kadrę i brak chęci do grania na najwyższym poziomie w rozgrywkach ligowych to mamy już pełny obraz wszystkiego czego nie cierpię w ludziach. :P


E: Swoją drogą, potwierdzono, że Urnaut zostaje w Modenie, mimo że przymierzano go do Petersburga. Kliuka deal done?
Surowa ocena naszego Kapitana. Na temat wybierania sobie kolegów do kadry ktoś już wspomniał, ale bez podawania jakichkolwiek szczegółów. Niestety nic więc na ten temat nie wiem. Natomiast całkowicie zgadzam się z Tobą co do tego, że Michał zamiast grać w Japonii, powinien w czołowym europejskim teamie bić się o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Póki jednak ogromną klasę sportową udowadnia w reprezentacji Polski, na jego przynależność klubową przymykam oko ;-).
W każdym razie w żaden sposób nie zagraża Ci widok Kubiaka w koszulce Zenitu z nr. 13 ;-).

Wygląda więc na to, że parę przyjmujących w "drugim" Zenicie stanowić będą Kliuka i Camejo.

Za to w Modenie robi się trochę "ciasno". Ciekawe na jakiej pozycji ostatecznie będzie tam grał Anderson? Zatem na przyjęciu będą Matt lub Ivan, zostaje Tine Urnaut i podobno Kevin Tillie, odejdzie zaś Kaliberda. Ciekawe co z Bartkiem Bednorzem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”