Zdarzenie

IIS
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2019, o 12:21
Płeć: M

Zdarzenie

Post autor: IIS »

Mam małe pytanie. opiszę w paru zdaniach. Rozgrywałem mecz siatkarski na poziomie mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych. po dwóch setach trener druzyny przeciwnej zgłosil mi ze i tak bedzie 3;0 dla niego ale powie mi dlaczego po 3 cim secie. jak sie okazało moja druzyna zrobiła błąd ponieważ w drugim secie mój libero zamienił sie z innym zawodnikiem z pola na tej pozycji. tzn libero grał jako powiedzmy atakujący a atakujący wszedł jako libero. w trzecim secie znów zamienili sie rolami. trener druzyny przeciwnej zorientował sie w sytuacji ale nie zgłosił zastrzeżen do sedziego tylko poprosił o zaznaczenie w protokole ale bez informacji o co mu chodzi. po trzecim secie poinformował mnie o sytuacji. wynik był 2;1 dla niego. rozegralismy jeszcze 4 set doprowadzając wynik meczu do stanu 2;2. piatego nie rozegralismy bo stwierdził ze i tak bedzie 3;0 dla niego. pytanie . czy trener drużyny przeciwnej powinien zgłosic sędziemu ze mamy błąd w ustawieniu czy mógł czekac do konca 3 seta i dopiero wtedy żądać walkowera dla swojej drużyny?? przypomne tylko ze sedziowanie odbywało sie na zasadach koleżeństwa ( nie znamy sie aż tak na przepisach ogólnych) a trener drużyny przeciwnej jest byłym zawodnikiem i zna bardzo dobrze przepisy. poprosze o parę słow komentarza do tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zdarzenie

Post autor: Nagor »

Z doświadczenia z PLS - nie miał obowiązku tego zgłosić. Pamiętam mecz JW - skra, gdzie JW wysoko prowadziło, a okazało się, że grało z błędem w ustawieniu i cofnięto im 10 punktów. 10 punktów! Nikt wcześniej nie zgłaszał tego błędu. Dla mnie powinni odjąć, ale 10 krotności wynagrodzenia dla sędziego, bo to karygodny błąd przesądzający wynik meczu. Po pierwsze nie powinni dopuścić w ogóle to błędu w ustawieniu, po drugie jak już dopuścili to powinni przerwać PIERWSZĄ akcję i dać jeden punkt skrze.

No ale wtedy taka sprawiedliwość panowała w meczach dobra narodowego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”