Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Kauchuck »

W poprzednim roku o tej porze rozdawano już medale w kontekście walki o MP. Z uwagi na to, że zdecydowana większość drużyn ma już skompletowane składy, a w przypadku pozostałych będą miały miejsce tylko małe uzupełnienia (niektóre już znane, wymagają tylko oficjalnego potwierdzenia), postanowiłem założyć wątek.

Im wcześniej zaczniemy typować, tym ciekawiej :) !
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: fixz_9 »

JSW-ZAKSA finał ;)
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

W Bydgoszczy nie znamy jeszcze zarówno atakującego, jak i przyjmującego, którzy docelowo mogą grać w pierwszej 6-tce zespołu, w Radomiu z kolei nadal czekamy na ostateczny kształt przyjmujących, czy będzie to: Włodarczyk, Penchev, Protopsaltis, Firszt, czy jednak Hebda, a nie Penchev, czy to jeszcze inna konfiguracja, więc przewidywania co do tych dwóch drużyn ciężko narazie ocenić, gdyż jest jeszcze parę niewiadomych. Dodatkowo do potwierdzenia zostały transfery:
Zaksa - Smolarczyk, Warda, Banach
Zawiercie - Czarnowski
Radom - Boruch, Grzechnik
Gdańsk - Janikowski
Bydgoszcz - Urbanowicz, Adamczyk, Bonisławski
Lubin - B.Lipiński
Będzin - Buczek, Dryja
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Umowmy sie, nie sa to transfery robiace wielka roznice.
A niektore ciezko ocenic, np Patryk Czarnowski wiecej sie leczy niz gra, wiec nie wiem jak jago transfer ma wplynac na ocene srodka.
Ale fakt, moze jeszcze jtos zaskoczy np Radom.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Myślę, że Włodarczyk, czy Penchev, to jednak istotne transfery. Narazie oficjalnie na przyjęciu w Radomiu jest tylko Firszt.
Camillo Marcotti

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Camillo Marcotti »

barti522 pisze:Narazie oficjalnie na przyjęciu w Radomiu jest tylko Firszt.
Taki mi suchar wpadł, że może jeszcze przyjdzie Szekond. Ale to było suche...

Na pewno Liga będzie ciekawa, Zaksa i Jastrzębie wyglądają mocno, chociaż ławka Zaksy troszkę niepokoi. Z jednej strony skład zmian nie potrzebuje, ale z drugie w razie nie daj Bóg jakiegoś urazu może być problem. Na pewno Bełchatów i Resovia będą chciały wrócić na podium, choć moim zdaniem to, co zbudowano w Rzeszowie nie uprawnia do takich przypuszczeń. Aczkolwiek ostatnio często był skład na Mistrza, a kończyło się średnio, więc może akurat. Warszawa też na pewno swoje dołoży.

Mnie osobiście cieszą ruchy na dole. Jak kiedyś byłem zwolennikiem zamkniętej ligi, tak widząc to w praktyce przeszedłem na drugą stronę. Ewidentnie w tym sezonie widać, że każdy z dołu dokonał ciekawych ruchów i będzie próbował walczyć o jak najwyższe miejsce.

W zasadzie ciężko wskazać drużynę, która by w widoczny sposób straciła na jakości (coś jak Gdańsk sprzed dwóch sezonów, a sprzed roku). Oczywiście Gdańsk znów poleciał, Katowice też raczej królem polowania nie były, ale nie są to moim zdaniem aż tak drastyczne zmiany, które miałyby znacząco wpłynąć na poziom ligi ogółem.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: uszat »

Jako ciekawostke podam iz w zeszlym typowaniu i prognozach NIKT nie wytypowal wlasciwie pierwszej 3! Mistrza prawidlowo wskazalo 6 uzytkownikow.

Milego prognozowania :)
Mostostal BB´97´02´08
boftek
Posty: 194
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: boftek »

W poprzednim sezonie największą niespodzianką były transfery ONICO w trakcie rozgrywek oraz upadek Stoczni, co trochę pozmieniało hierarchię. Ten sezon już aż tak szalony nie powinien być. Tylko jak to wyjdzie to nie wiemy.
Ogólnie mamy w lidze 5 mocnych zespołów i resztę stawki. Odstając będą prawdopodobnie 3 drużyny (Gdańsk, Bydgoszcz, Suwałki). Patrząc na składy zespołów to ważne będzie dla czołówki, aby nie zająć miejsc 4-5. Granie ćwierćfinałów między sobą plus późniejsze półfinały, no lekko trudno to wygląda. Dla mnie ciężko stwierdzić, który skład ma pewne znaki zapytania, które jak wystrzelą to uspokoją wszystkich. Moje znaki zapytania to:
Resovia- Rozegranie czy się zgra, atak czy będzie tak mocny na jaki wygląda, środek nie przekonuje
Jastrzębski Węgiel- czy Konar znowu rozegra słabszy sezon, Fromm i Fornal nie wydają się siatkarzami na czołówkę. Tutaj warto dodać ultra mocny środek.
Kędzierzyn-Koźle- niby skład dobry, ale środek osłabiony, brak super rezerwowego Szymury. W ogóle jakby coś się stało to ławka bardzo krótka.
Skra Bełchatów- libero... Do tego nie wiemy czy Wlazły pozwoli być komu innemu pierwszym atakującym. Ogólnie potencjał spory, ale czy zostanie wykorzystany? Bardzo dobry środek, z założenia najlepsza para przyjmujących w lidze według mnie jeśli będą w formie, ale czy Michał Mieszko Gogol jest już trenerem na taki klub? Zobaczymy.
ONICO Warszawa- kompletnie nie wiemy jak się spiszą atakujący. No i to jest duży minus. Może być super ale może też być tragedia. Ogólnie szeroki skład, dobre rezerwy. Skład ciekawy, ale czy AA już w pierwszym sezonie zgra się z zawodnikami stołecznego klubu?
No i trzeba podać trójkę... Hmm, ja podam kluby, które będą miały medal moim zdaniem, kolejność przypadkowa. Skra, ONICO, Jastrzębianie (rok temu też nie doceniałem Zaksy a ja skończyli każdy wie;) )
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Typuje final: Zaksa, Onico i dalej troche wahania: Skra, Resovia, Jastrzabki.
W Warszawie prawie 2 rowne szostki i przy braku kontuzji wierze, ze stary lis wyciagnie ze skladu maksa.
Najwieksza watpliwosc jest na ataku. Teoretycznie jest potencjal na zdetronizowanie mistrza.

Z tej piatki chyba najnizej cenie Jastrzabki jesli chodzi o potencjal zespolu, choc najwieksza amplitude w stosunku potencjal/wynik prezentuje Skra z powodo programu RNS. No i ta nieszczesna Reska szukajaca swojej tozsamosci w epoce po Kowalu.

Olsztyn minimum 6 miejsce, ale moze namieszac jak przed 2 laty i kogos z powyzszej trojki wykluczyc.W stosunku do ostatniego sezonu chyba najwieksze wzmocnienia. Jak wszystko zagra i Mika sie odbuduje moga zrobic 4. Najwieksza niewiadoma jest trener.
Nizej Zawiercie imho wzglednie oslabione wobec wzmocnien rywali.
Radom, choc brak potwierdzen Wlodarczyka utrudnia okreslenie pozycji.
Gdansk. Janusz powinien miec lepszy sezon. Ja postrzegam ten zespol jako pelen mozliwosci, choc brak centymetrow na krzydlach.
Moga odpalic ale moze byc tez srednio.
Bedzin wyglada niezle, sporo niewiadomych jak odnalezienie sie pobudliwego Iranczyka w naszej lidze, zgranie z kanadyjskim sypaczem itp. Absolutny maks kolo 7/8 miejsca, ciekawe co zrobi z tym Kuba.
Katowice wydaja mi sie troche nijakie.
Cuprum w dolnej polowie tabeli choc moze przed Katowicami.
Suwalki.
Bydgoszcz.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2019, o 09:15 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

W Skrze, to mam nadzieję, że trener na dorobku nie będzie za mocno fikał i legendy klubu zawsze, ilekroć będą chciały, znajdą miejsce w podstawowym składzie. Chodzi oczywiście o Wlazłego i Piechockiego. Jeśli tak się stanie, to podium będzie wyglądać tak:
1. Zaxa - która wzmocniła się na ławce trenerskiej i załatwiła niezłe zastępstwo za Bieńka. Szkoda starszego Szymury.
2. Jednak Warszawa, choć to nowy projekt i zgrania tak dużo nie będzie.
3. Chyba JW. Ich to w ogóle ciężko typować, bo bardzo falują z formą.

Czyli tak, jak w ub. sezonie.

Przy okazji: czy dwa sezony pod rząd były zakończone dokładnie takim samym podium?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Noworoczny pisze:W Skrze, to mam nadzieję, że trener na dorobku nie będzie za mocno fikał i legendy klubu zawsze, ilekroć będą chciały, znajdą miejsce w podstawowym składzie. Chodzi oczywiście o Wlazłego i Piechockiego. Jeśli tak się stanie, to podium będzie wyglądać tak:
1. Zaxa - która wzmocniła się na ławce trenerskiej i załatwiła niezłe zastępstwo za Bieńka. Szkoda starszego Szymury.
2. Jednak Warszawa, choć to nowy projekt i zgrania tak dużo nie będzie.
3. Chyba JW. Ich to w ogóle ciężko typować, bo bardzo falują z formą.

Czyli tak, jak w ub. sezonie.

Przy okazji: czy dwa sezony pod rząd były zakończone dokładnie takim samym podium?
2005/2006; 2006/2007 tak z głowy. Skra, JW, AZS O.
Zaksa na maksa
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: uszat »

[ingerencja moderatora]
boftek pisze: Skra Bełchatów (...) z założenia najlepsza para przyjmujących w lidze według mnie jeśli będą w formie )
Ty tak serio? Ebadipour-Szalpuk?

Tillie-Kwolek
Deroo-Śliwka
...
A to tylko Zaksa i Onico, o reszcie nawet nie pisze.
Mostostal BB´97´02´08
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

1 Zaksa. Najlepszy przyjmujący, najlepsze zgranie, plus dodatkowo 3 z 4 najlepszych rozgrywających ligi (według Data Volley), dobry środek i świetny libero. Ta drużyna na naszym podwórku nie ma słabych punktów. Minusem rosnąca liczba hejterów wieszczących upadek w miarę trwania sezonu zasadniczego, oby nie odbiło się to na formie w playoffach.
2 Onico. Anastazi, naprawdę dobry skład. Skoro rok temu wystarczyło na srebro...
3 Jw. Trochę za dużo Resovii w Jw (2 równe szóstki, a oni zazwyczaj stawiali na bardzo mocny pierwszy skład i nigdy nie mieli drużyny opartej chociażby na tylu podobnej klasy zawodnikach, ale zobaczymy). Patrząc na liczbę dziwnych zdarzeń w JW w poprzednim sezonie, chłopakom należą się brawa za brąz, a przede wszystkim, za masakrę w ćwierćfinale.
Dalej to mi ganz egal. Ważne, żeby w typerku się zgadzało ;) Skra raczej nie zdobędzie wysokiego miejsca. Przynajmniej dopóki nie zamienią Wlazłego z boiska na pomnik Wlazłego, coś ala Karl Malone przed halą w Salt Lake City (Juniorowi raczej pomnik nie grozi).
Zaksa na maksa
boftek
Posty: 194
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: boftek »

uszat pisze:[ingerencja moderatora]
boftek pisze: Skra Bełchatów (...) z założenia najlepsza para przyjmujących w lidze według mnie jeśli będą w formie )
Ty tak serio? Ebadipour-Szalpuk?

Tillie-Kwolek
Deroo-Śliwka
...
A to tylko Zaksa i Onico, o reszcie nawet nie pisze.
Tak, serio, mówię to jako kibic ONICO, jak już powiedziałem, to moja opinia, każdy może mieć swoją ;)
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

No to i ja podzielę się swoimi typami:
1.Zaksa- w zeszłym sezonie ich nie doceniłem i stawiałem wyżej Resovie oraz Skre, teraz nie popełnię tego błędu. Posiadają najlepszego sypacza, przyjmującego i libero ligi. Do tego Śliwka i Kaczmarek będą się rozwijać a Wiśnia to też wysoki poziom podobnie jak Smith i ten pierwszsy powinien zagrać następny sezon lepiej bo poprzedni był trochę cieńki. Minusem brak ławki, ale pierwsza szóstka chyba najmocniejsza.
2.Onico- Najlepsza para przyjmujących koło tej Zaksy, jeden z lepszych środków, chociaż libero tylko solidny podobnie jak sypacz i atakujący, którzy grają dość prostą siatkówkę , więc para Brizard- Udrys nie zapewni fajerwerków. Silna ławkapowinna być plusem tego zespołu.
3.Jastrzębski- Ptoki się bezdyskusyjnie wzmocnili, więc w przyszłym sezonie możemy śmiało o mistrza walczyć. Jeśli Fromm nie odpali to jest Fornal, który razem z Lyneelem i Popiwczakiem, którego sezon myślę, że w końcu może nadejść, zapewnią chyba najlepsze koło Zaksy przyjęcie w lidze co w połączeniu z najlepszym chyba środkiem(Gładyr, Vigrass, Hain i Szalacha), może przynieść dobre efekty. Konarski wraca do formy po Turcji. A ławka rezerwowych tutaj podobna do tej Onico.
4.Resovia- Znowu wyrównana 14. Nie wiadomo tak naprawdę kto zagra. I nie wiem co w końcu z tym Marechalem na jakich papierach będzie grał, choć z racji tego, że już jakiś czas nie gra w reprezentacji to zmiana licencji jest możliwa. W porównaniu do zeszłęgo sezonu to w tym potencjał w ataku wydaje się większy, ale przyjęcie słabsze. Zagrywka chyba najsilniejsza, ale tu zawsze królowała na tej płaszczyźnie Resovia, przynajmniej jeśli chodzi o zagrywkę z wyskoku.
Te wyzej wspomniane zespoły mogą powalczyć według mnie o mistrza.
5.Zawiercie- Drugi rozgrywajacy ligi, drugi libero, choć tutaj myślę, że Perry nie pokazał pełni swojego potencjału w zeszłym sezonie. Do tego Ferreira, który jest klasowym zawodnikiem i to na zespoły w mojej ocenie lepsze niż Zawiercie, ale to, że chciał zostać to tylko dobrze dla ligi. Do tego niezłą para atakujących z czego licze na dalszy rozwój Malinowskiego. Środek nie powala.
6.Skra- Jedna z lepszych par na przyjęciu, ale obawiam się, że Szalupa nie bilansuje się z słabo przyjmującym Piechockim, choć z drugiej strony w Gdańsku bilansował się z Olenderkiem, który przyjmuje równie źle. Mimo to przyjęcie zagrywki jednak za słabe moim zdaniem. Atakujący furory nie robi. Fizyczny zawodnik, ale o gorszej technice lub Wlazły, który wiek ma jaki ma. Środek tylko robi wrażenie. Mimo wszystko takie nazwiska jak Kochanowski czy Ebadipour gwarantują pewien poziom.
7.Olsztyn- Pozyskali jednego z najlepszych ofensywnych przyjmujących ligi to jest Żalińskiego do tego mają Andingę i Mike. Taki układ z trzema klasowymi przyjmującymi jest bardzo dobry. Woicki nie zejdzie poniżej pewnego poziomu a odciążony Hadrava znowu będzie błyszczeć. Środek naprawdę solidny.
Te wyżej wspomniane przeze mnie zespoły w mojej ocenie mają pewną "8".
8.Radom- tu nie jest wszystko wiadome, ale przy pozytywnym dla radomskiego klubu i kibiców PlusLigi scenariuszu powrotu Włodarczyka taką pozycję dla nich przewiduję. Na plus ławka rezerwowych, ale na minus brak takiej gwiazdy jak choćby Ferreira czy Hadrava. Szkoda, że się z tym Cebuljem nie udało. Tak czy inaczej niezły zespół a to, że daję ich dopiero na 8 miejsce to pokazuje jak liga jest silna.
9.Będzin- Chyba mało kto się spodziewał, że uda im się stworzyć tak silny zespół. Podstawowy przyjmujący kadry Iranu, Sossenheimer, który jest dość dużym talentem i tacy zawodnicy częściej we Włoszech lądują, podstawowy do kontuzji sypacz Kanady oraz bardzo solidny środek w postaci Dryji i Gunii. Szczególnie liczę na tego pierwszego, którego w mojej ocenie trochę nie docenili w Resovii. Faryna jest największą niewiadomą, ale nie będzie mocno obciążony a w zeszłym sezonie pokazał na co go stać.
Te zespoły wspomniane wyżej powalczą według mnie o "8"
10.Gdańsk- zapowiada się znowu niezłe przyjęcie. Ale co do reszty pozycji to jest to solidny PlusLigowy poziom bez słąbych punktów poza wzrostem.
11.Cuprum- trochę jak Będzin w zeszłym sezonie czyli niektóre pojedyńcze nazwiska jak Lipiński, Tavares czy Morozov pozwalają z optymizmem patrzyć na przyszłość, ale jakoś atakujący mnie nie przekonują a tej pozycji nie da się zakryć, choć jeśli Domagała błyśnie to, może też o "8" powalczą.
12.Katowice- Jakoś tak bez fajerwerków. Szymura na plus. Tak samo środek czy Jarosz, ale sypacz to wielka niewiadoma a Watten czy Kwasowski nie gwarantują jakiegoś nie wiadomo jakiego poziomu.
13.Suwałki- w sumie skład niezły, więcej niż się po nich spodziewałem i trochę dziwne, że tak nisko ich typuję, ale inne zespoły po prostu są silniejsze co dobrze świadczy o PlusLidze. Tuaniga i Szerszeń mogą odpalić, ale to niewiadome. Klinkenberg solidny. Tak samo Bołądź. Libero mnie nie przekonują. Plus za Takvama.
14.Bydgoszcz- zdecydowanie najsłabsi, choć skład wydaje się lepszy niż wydawał się ten w zeszłym sezonie, choć jest dalej trochę niewiadomych. W każdym razie z tego co pewne to środek będzie bardzo solidny a Quiroga może tutaj odżyć i wrócić do formy po kontuzji.
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Ger@rd »

kamil1999 pisze: 3.Jastrzębski- Ptoki się bezdyskusyjnie wzmocnili, więc w przyszłym sezonie możemy śmiało o mistrza walczyć. Jeśli Fromm nie odpali to jest Fornal, który razem z Lyneelem i Popiwczakiem, którego sezon myślę, że w końcu może nadejść, zapewnią chyba najlepsze koło Zaksy przyjęcie w lidze co w połączeniu z najlepszym chyba środkiem(Gładyr, Vigrass, Hain i Szalacha), może przynieść dobre efekty. Konarski wraca do formy po Turcji. A ławka rezerwowych tutaj podobna do tej Onico.
Z tym najlepszym środkiem JSW w lidze to trochę przesadziłeś. Vigrass jest na pewno wzmocnieniem, ale problem w tym, że jeśli postawią na parę przyjmujących Fromm-Lyneel to Kanadyjczyk za wiele nie pogra. Gladyr to wielka niewiadoma, a trzeba pamiętać że odszedł Kosok, który w bloku i zagrywce robił swoje.
Ogólnie jeśli Santili postawi na Fornala obok Lyneela (i Vigrassa na środku) to Ptaki mogą namieszać. Ale niestety bardziej prawdopodobne, że nie posadzą Niemca na ławkę i wtedy progresu w tej drużynie nie widać.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

Ger@rd pisze: Z tym najlepszym środkiem JSW w lidze to trochę przesadziłeś. Vigrass jest na pewno wzmocnieniem, ale problem w tym, że jeśli postawią na parę przyjmujących Fromm-Lyneel to Kanadyjczyk za wiele nie pogra. Gladyr to wielka niewiadoma, a trzeba pamiętać że odszedł Kosok, który w bloku i zagrywce robił swoje.
Ogólnie jeśli Santili postawi na Fornala obok Lyneela (i Vigrassa na środku) to Ptaki mogą namieszać. Ale niestety bardziej prawdopodobne, że nie posadzą Niemca na ławkę i wtedy progresu w tej drużynie nie widać.
Jastrzębie posadzi na ławce tego zawodnika, który będzie mniejszą stratą. A z tego co słyszałem to właśnie Fromma planują na lawce posadzić a Fornala zapewniali, że widzą go w pierwszym składzie także pewnie nie za Lyneela. Choć jeśli Fromm będzie w przyszłym sezonie błyszczał to pewnie będzie grać. Vigrass jest wzmocnieniem a w zeszłym sezonie był jednym z najlepszych środkowych ligi a Gładyr to żadna niewiadoma tylko klasowy środkowy na co wskazują choćby statystyki Serie A. Do tego jest Hain czy Szalacha, więc w mojej ocenie jest to najlepszy środek jeśli chodzi o całą 4. Kosoka rzeczywiście szkoda.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:No to i ja podzielę się swoimi typami:
Za wysoko Cuprum, poza Chemikiem najsłabsze skrzydła w lidze, trochę nie wyobrażam sobie tego duetu atakującego i takiej pary przyjmujących, gdzie jednemu graczowi raczej ciężko wystawiać sytuacyjne piłki, a na ataku albo Ziobrowski (no raczej duże rozczarowanie) i Domagała, który na ataku chyba nie powinien grać... Suwałki są lepsze na papierze, a walka o ósemkę dla Cuprum to dla mnie abstrakcja.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Tez sie zastanawialam nad dolem.
Moze Suwalki przed Lubin. Boladz niby nie przekonuje, ale nie wierze, bynbyl az tak slaby jak topokazal w LN. Lewe wyglada porzadnie. Nie ma 2 rownych szostek, wiec Kowalowi bedzie latwiej.

A skrzydla Lubina to same niewiadome. Jak w lidze wyzej odnajdzie sie Maruszczyk, co reprezentuje soba Doranen (ktos zna? Wie?)?
Prawe z jeszcze wiekszym znakiem zapytania. Az szkoda fajnego sypacza.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Boladz niby nie przekonuje, ale nie wierze, bynbyl az tak slaby jak topokazal w LN.
Według mnie on tam padł ofiarą niefortunnego zbiegu okoliczności i czasami dziwnych decyzji Heynena. Większości kibiców zapadł w pamięć jego tragiczny występ z podstawową Brazylią gdzie grał bez zmiennika, ale jego pozostałe (krótkie) epizody raczej nie były złe. Wyszedł w szóstce z USA i dostał ledwie 6 piłek przez cały swój pobyt na boisku (z czego skończył 3), z Australią na podwójnych zmianach wykręcił 4/7, a z Serbią jak w innym wątku zauważył niedawno @drukjul w momencie zejścia z boiska miał 60% skuteczności ataku, a rozegrał pełne dwa sety.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: zajczik »

kanimo pisze: A skrzydla Lubina to same niewiadome. Jak w lidze wyzej odnajdzie sie Maruszczyk, co reprezentuje soba Doranen (ktos zna? Wie?)?
Statystyki przyjęcia miał w lidze brazylijskiej naprawdę dobre(pomijam kwestie, że tam wszystkie zespoły w statach mają dość wysokie procenty). Nawet w meczu z Sadą Cruzeiro pow. 60%. W ataku różnie. Myślę, że Fronckowiak miał dobre rozeznanie. Gorzej widzę atak Lubina, chyba że rywalizacja Domagała-Ziobrowski przyniesie jakieś efekty.
http://superliga.cbv.com.br/resultados-masculino
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Lubin na 8mke, to raczej przesada, aczkolwiek stawianie ich niżej niż Suwałki moim zdaniem też. Na libero Gruszczyński vs Stańczak, duży plus dla Lubina. Środek do czasu zmiany licencji przez Szerszenia może być 1ligowy, a tutaj Morozau - Sacharewicz, solidna para. Rozegranie Tuaniga vs Tavares, zobaczymy jak będzie. W czym np Lipiński ma być gorszy od Szerszenia? Pozycja defensywnego przyjmującego trochę niewiadoma, gdyż nie mamy wiedzy, co dokładnie prezentuje Dvoranen, tylko, że Klinkenberg to też nie jest jakiś as, a z kolei czy Bołądź zrobi aż taką dużą róznicę względem Ziobrowskiego/Domagały, śmiem wątpić. Tutaj lepiej prezentują się Suwałki, jednak libero, czy środkowi bez dyskusji dla Lubina. Fronckowiak też wydaje się niezłym szkoleniowcem natomiast z drugiej strony Endrju Kowal, no cóż :) byłbym mocno zdziwiony gdyby Suwałki wyprzedziły Lubin w nadchodzącym sezonie.
Camillo Marcotti

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Camillo Marcotti »

kanimo pisze:co reprezentuje soba Dvoranen (ktos zna? Wie?)?
Pamiętam jeszcze, jak przyjechał parę lat temu z rumuńskim Rematem w Lidze Mistrzów do któregoś z naszych zespołów. Pamiętam, że bardzo spodobała mi się Jego gra w tym dwumeczu i pomyślałem, że fajnie byłoby go zobaczyć w jakiejś naszej ekipie ze środka tabeli. Co prawda to było parę lat temu, od tamtej pory nie miałem okazji go oglądać, ale pamiętam go z gry takiej bardziej technicznej niż siła * ramię, więc tu jakoś bardzo Jego wiek nie powinien wpływać na postawę boiskową.

Innymi słowy, jeżeli zagrałby tak, jak kiedyś w Rumunii byłoby to myślę duże wzmocnienie Lubina w stosunku do ubiegłego roku, a i ogólnie dla ligi ciekawa postać.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Radomiak97 »

Mój typ na szóstkę:

1. Onico Warszawa - bez wątpienia poczynili najciekawsze transfery w tegorocznym okienku transferowym. Moim zdaniem najważniejszy jest Anastasi. Jeśli wprowadzi klub na taki poziom na jaki wprowadził Gdańsk to moim zdaniem bez większego problemu wygra ligę. A skład ma dużo lepszy niż w Gdańsku.
Patrząc na poszczególne pozycje to na wszystkich jest co najmniej dobrze. Długa ławka rezerwowych ala Resovia, choć mądrze złożona.

2. Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Nie widzę ich w roli wielkiego faworyta, bo tegoroczne okienko transferowe kiepskie w ich wykonaniu. Duże osłabienia w postaci straty Bieńka i Szymury. Trener z nazwiskiem, ale bez osiągnięć klubowych. No i największy problem: kiepskie rezerwy. Kontuzja któregoś z podstawowych zawodników może być katastrofalna w skutkach.
Mimo wszystko jestem przekonany, że na finał to jak najbardziej może wystarczyć, gdyż konkurencja, poza Onico, też ma swoje spore problemy.

3. PGE Skra Bełchatów. - 3 miejsce, bo libero i rozgrywacz. Świetnie prezentuje się środek, dobrze przyjęcie i atak, ale te 2 pozycje uniemożliwią grę w finale.
Pewną zagadką jest trener Gogol, po raz pierwszy zmierzy się z wyzwaniem jakim jest tak silny klub. Stoczni nie liczę z wiadomych powodów.

4. Asseco Resovia Rzeszów - Ponownie wymienione pół składu, ale tym razem uważam, że to wypali. Dobra para przyjmujących, świetny libero i Bartman, który uważam może być kluczowy. Jeśli tylko Gruszka ogarnie skład, to Resovia może wrócić do czwórki. A warto dodać, że trenerem od przygotowania fizycznego będzie Andrzej Zahorski, którego fachowość dobrze znamy.
Moim zdaniem siłą Resovii będzie bardzo stabilne przyjęcie i zagrywka.

5. Jastrzębski Węgiel - Nie przekonuje mnie ta drużyna. Szykują się problemy z limitami, no i Fromm w akcji. Fornal też nie przekonuje w roli podstawowego w tego typu klubie, a będzie pewnie musiał sporo grać, z uwagi na limity.
Generalnie na plus środek, który wygląda dobrze. Jednak na pozycji atakującego, oraz przyjmując ego, poza Lyneelem, jest dosyć przeciętnie.

6. Aluron Zawiercie - Utrzymali skład i to wystarczy na szóstkę. Tym bardziej, że Radom się osłabia, a Olsztyn jednak nadal za słaby na szóstkę.

Jeśli miałbym oceniać po pozycjach, to na papierze środek najlepszy ma Skra, na drugim miejscu JW albo Onico, Rozegranie i libero Zaksa, na drugim miejscu JW albo Onico, przyjęcie i atak Onico, na drugim miejscu Skra, oczywiście nie za sprawą Wlazłego :]
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kevinpsb »

Prognozujecie zmianę terminarza w trakcie rozgrywek? Jakie są terminy turniejów kwalifikacyjnych? Kto ma w składzie kadrowiczów, którzy zagrają na początku stycznia? Ktoś pamięta jak to wyglądało kiedyś?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, muszą być 3-4 tygodnie przerwy jak w sezonie 15/16 czy 07/08, bo turnieje kwalifikacyjne znowu przypadają na styczeń. Pewnie będzie to drugi tydzień stycznia, bo nie wiem czy jest termin dla Europy, ale w Azji to 6-12 stycznia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

Są już pierwsze kursy na ligę:
Kędzierzyn 2.65
Bełchatów 3.35
Jastrzębie 5
Rzeszów 6
Warszawa 11
Zawiercie 25
Katowice 40
Inny klub 100

A więc znowu stara dobra wielka czwórka w czwórce.

Wysoko Katowice.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Zaskakująco dobry kurs na Skrę. Warszawa jednak sporo poniżej pozostałych faworytów. Widać buki wzięły poprawkę na zbyt wiele znaków zapytania i wypłacalność pensji. A GKS, teraz widzicie jakim zmiennikiem w KK był Szymura ;)
Zaksa na maksa
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: uszat »

Bukmacherzy się nie znają! Kierują się sympatiami klubowymi! To oczywiste, inaczej nie umieścili by najwyżej dwuch przeciętnych klubów.
Gdzie tu logika? Najlepszy klub ostatniego 25-lecia który robi potężne transfery i jako jedyny od lat się wzmacnia, klub który włączy się w tym roku w walkę o zwycięstwo w lidze mistrzów umieszczono dopiero na piątej lokacie?!
Kpina!
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: niepoinformowany »

uszat pisze:Bukmacherzy się nie znają! Kierują się sympatiami klubowymi! To oczywiste, inaczej nie umieścili by najwyżej dwuch przeciętnych klubów.
Gdzie tu logika? Najlepszy klub ostatniego 25-lecia który robi potężne transfery i jako jedyny od lat się wzmacnia, klub który włączy się w tym roku w walkę o zwycięstwo w lidze mistrzów umieszczono dopiero na piątej lokacie?!
Kpina!
Brawo, możesz być z siebie dumny. Komentarz na poziomie gimnazjalisty, chociaż pewnie obrażam tych bardziej rozgarniętych, mnóstwo w nim szacunku i wzajemnej sympatii!

Ciekawe, czy będzie tak wesoło jak uschnie źródełko skarbu państwa w kędzierzynie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”