Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

WysokiPortorykanczyk pisze: Tak jak już pisaliśmy - ten obecny system byłby okej, gdyby ranking FIVB był dobry, tzn. Francja i Serbia były w nim tam, gdzie Kanada oraz Argentyna, a nie są, bo wszystkie mistrzostwa kontynentu mają tyle samo punktów,
Zdaje się, że mistrzostwa kontynentu już w żaden sposób nie wpływają na ranking FIVB. O wypaczonej kolejności decyduje PŚ.
WysokiPortorykanczyk pisze: ... realnie mieliśmy szanse jako Europa na pięć miejsc na IO ...
To ciekawe podejście, bo ja nigdy w siatkówce nie użyłbym w stosun*ku do słowa Europa zaimka dzierżawczego w pierwszej osobie l.m. Jest mi generalnie obojętne, wiele drużyn z naszego kontynentu się na igrzyska kwalifikuje, jeśli wśród nich jest Polska. A nawet przeciwnie - im mniej dobrych, tym lepiej.
Myslę, ze to zbyt daleko idące i krzywdzące stwierdzenie. Realia były wtedy zupełnie inne...
Głównie to zawiodła koncepcja gry na dwie wieże w sytuacji, gdy przeciwnicy przestali zagrywać mocno przeciwko naszym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:Jest mi generalnie obojętne, wiele drużyn z naszego kontynentu się na igrzyska kwalifikuje, jeśli wśród nich jest Polska. A nawet przeciwnie - im mniej dobrych, tym lepiej.
:o
Jestem w małym szoku. Na pewno będziesz się cieszył z sukcesu, jesli po drodze nie pokonasz wszystkich najlepszych przeciwników? I co, nie zakiełkuje Ci kiedys mysl, co by było, gdybym trafił na zawodnika/zespół X?

Noworoczny pisze:Głównie to zawiodła koncepcja gry na dwie wieże w sytuacji, gdy przeciwnicy przestali zagrywać mocno przeciwko naszym.
Co zawiodło, a co by było gdyby i co jest przyczyną, a co skutkiem, to raczej temat na osobną dyskusję, zresztą prowadzoną nie raz. Natomiast to, ze realia były kompletnie inne, to pewnik. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

1. Oczywiście! Przecież skoro ktoś tam nie zakwalifikował się na IO, to znaczy, że nie był najlepszy. Poza tym złoto, to złoto. Nie ważne, że nie wygra się z pierwszym, drugim i trzecim w rankingu światowym. Skoro pierwszy odpadnie z siódmym a Polska wygra z tym siódmym to coś zmieni? Ja jestem w małym szoku, że można myśleć inaczej.
2. Realia były złożone. Wg mnie to był decydujący czynnik. A wg Ciebie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: siatkarz014 »

W którymś z wywiadów czytałem, jak Jacek Kasprzyk mówił, że starają się aby najpierw były rozgrywane turnieje kontynentalne a później interkontynentalne. W ten sposób na turniejach interkontynentalnych nie byłoby już najlepszych drużyn spoza Europy czyli Brazylii, USA i Argentyny, dzięki czemu na turnieju interkontynentalnym drużyny europejskie miałyby dużo większe szanse na uzyskanie kwalifikacji, a wtedy uniknęlibyśmy drużyn pokroju Chile, Wenezuela itp.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: madlark »

weary_skier pisze: Tak, znane są przypadki, gdy sędzia zawody międzynarodowe sędziował po raz ostatni. Tutaj pewnie nie byłoby aż tak drastycznie.
konkrety?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:1.(...)
Zawsze mi się wydawało, ze zwycięstwo smakuje najlepiej wtedy, kiedy odniesione jest nad mozliwie najlepszymi przeciwnikami. Nie bedę tego rozwijał, chyba wszyscy rozumieją, chcociaż mogą sie nie zgadzac.
I dla jasności - nie mam ewentualnego zamiaru umniejszac potencjalnego sukcesu z powodu braku np Francji, czy kogokolwiek. Piszę raczej ogólnie, odpowiadając na ogólne stwierdzenie.
Noworoczny pisze:2.(...)
Dla mnie to co piszesz jest raczej konsekwencja, a przyczynami były w mpjej opinii -pisząc najkrócej i najogólniej, bo jednak ot - stosunek ilośc gier do zasobów ludzkich w tamtym okresie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: weary_skier »

madlark pisze:
weary_skier pisze: Tak, znane są przypadki, gdy sędzia zawody międzynarodowe sędziował po raz ostatni. Tutaj pewnie nie byłoby aż tak drastycznie.
konkrety?
Moustapha Grad.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Skrzypek »

grzegorzg pisze: :o
Jestem w małym szoku. Na pewno będziesz się cieszył z sukcesu, jesli po drodze nie pokonasz wszystkich najlepszych przeciwników? I co, nie zakiełkuje Ci kiedys mysl, co by było, gdybym trafił na zawodnika/zespół X?
Sądzisz, że Brazylijczycy, którzy byli o malutki krok od wypadnięcia z IO w Rio już po fazie grupowej, nie mieli satysfakcji ze złota, bo w ćwierćfinale i półfinale mieli łatwych przeciwników, a w fazie grupowej ograli tylko Kanadę, Meksyk i Francję? ;)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, o 10:57 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 1 raz.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Son »

Pisanie, że jak się wygra złoto pokonując słabszego przeciwnika jest totalną abstrakcjją.
To w tenisie jak są rozstawienia i do finału nie wejdzie turniejowa dwójka, to turniejowa jedynka ma się czuć, że nie jest najlepszy bo się nie sprawdził z głównym kontrkandydatem??? W 2017 Nadal wygrał us open, a najwyżej rozstawionym po drodze jakiego pokonał był 20-ktorystam. Czy ten szlem smakował gorzej? Nie sądzę.
Tu tez tak jest. Wszystkie drużyny startują w eliminacjach, a czy zagrali z Francja teraz, czy w grupie, to żadna różnica. Liczy się medal, a nie zaszczyty kto po drodze legł z naszej ręki.
My przegraliśmy z Argentyną na mistrzostwach, idąc tą drogą rozumowania, czy zasłużyliśmy na zwycięstwo i pełnoprawną radość??
Zaksa na maksa
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: repres1 »

Noworoczny pisze: Głównie to zawiodła koncepcja gry na dwie wieże w sytuacji, gdy przeciwnicy przestali zagrywać mocno przeciwko naszym.
Podczas IO,12 ani nie "zawiodła koncepcja gry", ani "realia" nie były inne. Zawiodło wyłącznie przygotowanie fizyczne. Mieliśmy chyba najlepiej grającą reprezentację (no może ta z mś'14 była lepsza; ta z mś'18 raczej nie), którą "przestały słuchać nogi". To było widać gołym okiem. To potwierdzali zawodnicy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze:
grzegorzg pisze: :o
Jestem w małym szoku. Na pewno będziesz się cieszył z sukcesu, jesli po drodze nie pokonasz wszystkich najlepszych przeciwników? I co, nie zakiełkuje Ci kiedys mysl, co by było, gdybym trafił na zawodnika/zespół X?
Sądzisz, że Brazylijczycy, którzy byli o malutki krok od wypadnięcia z IO w Rio już po fazie grupowej, nie mieli satysfakcji ze złota, bo w ćwierćfinale i półfinale mieli łatwych przeciwników, a w fazie grupowej ograli tylko Kanadę, Meksyk i Francję? ;)
Nie wiem, nie jestem Brazylijczykiem, ani nie wygrałem IO. ;) Bardziej Skrzypku chodziło mi o cos innego - jesli mierzysz w złoto, to trzeba byc przygotowanym na kazdego przeciwnika, a nie modlic sie o jak najwiecej słabeuszy i farta.
repres1 pisze:Podczas IO,12 ani nie "zawiodła koncepcja gry", ani "realia" nie były inne. Zawiodło wyłącznie przygotowanie fizyczne. Mieliśmy chyba najlepiej grającą reprezentację (no może ta z mś'14 była lepsza; ta z mś'18 raczej nie), którą "przestały słuchać nogi". To było widać gołym okiem. To potwierdzali zawodnicy.
Ale z niczego to się nie wzieło moim zdaniem. Byc może w takim układzie czasowym trudno było zbudowac coś innego. Podobnie było na F-cos tam LŚ za Antigi. Widac było jak Kubiak kompletnie stracił siły.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze: Nie wiem, nie jestem Brazylijczykiem, ani nie wygrałem IO. ;) Bardziej Skrzypku chodziło mi o cos innego - jesli mierzysz w złoto, to trzeba byc przygotowanym na kazdego przeciwnika, a nie modlic sie o jak najwiecej słabeuszy i farta.
A kto się o to modli? :)
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Gibson »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, o 14:15 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zachęcam do poprawnego cytowania
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

No właśnie Grzegorzu, bo wydaje się, że mylimy pojęcia. Nikt nie ma zamiaru się modlić, to raz. Piszę tylko, że to lepiej, że będzie jakiś patałach zamiast, dajmy na to, jakiejś Bułgarii, na której można się potknąć.

Jasne, że złoto smakowałoby najlepiej, gdyby w 1/4 pokonało się Rosję. Ale i bez tego będzie znakomite.

I na koniec: to tylko sport. Każdy może wygrać z każdym. Chicago po najdłuższej serii zwycięstw w historii NBA przegrało z ostatnią drużyną ligi. My, zagorzali kibice, pamiętamy, że np. ME zdobyte w 2k9 odbyło się bez porażki. Fajnie. Ale z drugiej strony Polska wygrała tam chyba tylko z Bułgarią i Francją. Czy przez to było gorsze? Bo nie grała z Rosją/Serbią? Ja na pewno tak nie sądzę.

Trzeba będzie wygrać mecz z czwartą drużyną grupy B. Oby tam obyło się bez niespodzianek i była to Kanada. A dalej to już nie będzie takiej drużyny, żeby nasi byli murowanym faworytem.

Co do 2k12, to ... A zresztą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: kanimo »

Mysle, ze koledzy Wysoki Portorykanczyk i repres1 napisali wszystko, co mozna o turnieju olimpijskim.

Co do wypowiedzi na temat trenerow z lapanki- mozna by tak napisac, gdyby Bakiewicz nie mial za soba stazu trenerskiego w Plus Ilidze.Jak to wygladalo, to jeszcze pamietamy.
Rozumiem, ze zostal zaangazowany jako asystent w Spale. Mial dobra technike, choc nie jest pewne, ze potrafi to przekazac, to sie jednak nie przeklada tak 1:1. Ale jako I trener sie nie sprawdzil.

Odejscia Sordyla chyba mozna bylo sie spodziewac, po sukcesie w Turcji. Powinni w PZPS troche wiecej antycypacji pokazac i skontakowac sie z nim w sprawie repry mlodziezowej odpowiednio wczesnie, tzn po zdobyciu zlota, przy okazji gratulacji. :D

Pamietam jak obejmowal repre Kuba Bednaruk. Tez to bylo ze sporym opoznieniem w stosunku do odejscia Nawrockiego do reprezentacji kobiet, i nieduzo przed impreza docelowa (MS w Meksyku). I nic nie bylo przygotowane do kwalifikacji i samych MS (obozy, sparingparterzy). Kuba ewidentnie rzezbil na zywo, szukajac miejsc na obozy i parterow do gry, a same rezultaty (tylko 2 przegrane, ale za to w grupie, z mistrzem i wicemistrzem swiata) w mojej ocenie, wplynely negatywnie na jego kariere i otrzymywane propozycje. Dodatkowo splynela na niego niesamowita krytyka za selekcje, juz przed MS (np za wziecie Popiwczaka)
Nic wiec dziwnego, ze nie mial ochoty na powtorzenie akcji, rowniez w ostatnim momencie.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: timshel »

Son pisze:W sumie na olimpiadzie liczą się tylko 3 miejsca, nie 4, nie 5 i nie 6. Dla mnie walka o medale zaczęła się już teraz podczas turniejów kwalifikacyjnych. Taka Bułgaria, choć walczyła, już raczej swoją szansę straciła, wiec czy odpadła teraz, czy w grupie, albo w ćwierćfinale znaczenia za bardzo to nie ma.
Niby tak, ale powiedz to np. Serbom jeśli kolejny raz nie pojadą na igrzyska, że bez znaczenia czy odpadli na etapie kwali, czy stałoby się to w ćwierćfinale. Szanse Klonowych oraz Albicelestes na pudło są nikłe, ale zarówno jedni jak i drudzy brak awansu raczej gorzko by przełknęli, a tłumaczenie "co za różnica kiedy" też by ich nie przekonało. Owszem, walka o medale rozpoczęla się już teraz. Po diabła jednak starać się o uczestnictwo w turnieju głównym/dalszą możliwość zdobycia olimpijskiego krążka, jeśli ewentualną porażkę w kwalifikacjach miałoby się skwitować stwierdzeniem: "1/8 czy nawet 1/4 w Tokio, a eliminacje w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie - jeden pies."
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Ta rozmowa nie była o odczuciach drużyn, które nie awansują, lecz o odczuciach Polaków po ew. sukcesie, gdy w turnieju głównym grałoby 10 najlepszych drużyn a nie 8.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Mateja »

Noworoczny pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze: Tak jak już pisaliśmy - ten obecny system byłby okej, gdyby ranking FIVB był dobry, tzn. Francja i Serbia były w nim tam, gdzie Kanada oraz Argentyna, a nie są, bo wszystkie mistrzostwa kontynentu mają tyle samo punktów,
Zdaje się, że mistrzostwa kontynentu już w żaden sposób nie wpływają na ranking FIVB. O wypaczonej kolejności decyduje PŚ.
Tak, przestały się liczyć po aktualizacji rankingu o punkty za LŚ 2016.
http://web.archive.org/web/201606101938 ... 015-10.asp
http://web.archive.org/web/201608021003 ... 016-07.asp

Swoją drogą ciekawe, że nieprzejście eliminacji MŚ jest inaczej punktowane w przypadku zespołów z Europy, Ameryki Północnej/Azji oraz Ameryki Południowej/Afryki a za wygranie mistrzostw kontynentu, każdy otrzymywał tyle samo.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: solanum »

Kontrowersyjne gesty po zwycięstwie, zdjęcie usunięto. "To takie rasistowskie"

Kibice oburzeni Zachowanie Contego i dwóch innych winowajców - Pablo Crera i Federico Pereyry - wywołało oburzenie zwłaszcza wśród chińskich kibiców.

Pierwszy z wymienionych siatkarzy przez dwa lata grał również w klubie Shanghai Golden Age. "Ty i cały argentyński zespół jesteście przegrani. Wasze świętowanie to obraza dla naszego kraju. Tak niesportowe zachowanie sprawia, że nie zasługujecie na żaden szacunek podczas igrzysk" – napisano pod jednym z wpisów Contego.

"Naprawdę nie powinieneś wykonywać tego gestu. Doskonale wiesz, co oznacza, nie szukaj cholernych wymówek" – dodał inny użytkownik.

"Jesteś złym człowiekiem, a przecież nawet grałeś w Chinach. Jak śmiesz zachowywać się w ten sposób? To takie rasistowskie. Cieszysz się, że jedziesz do Tokio? Azjaci cię wyklną, nie dadzą ci spokoju. Uważaj na siebie, ty rasisto" – napisał kolejny.

https://eurosport.tvn24.pl/najnowsze,13 ... 61053.html
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: PH3N-x »

Ale miękkie faje z tych kibiców. Serio już nie mają się czego czepiać?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: timshel »

Noworoczny pisze:Ta rozmowa nie była o odczuciach drużyn, które nie awansują, lecz o odczuciach Polaków po ew. sukcesie, gdy w turnieju głównym grałoby 10 najlepszych drużyn a nie 8.
Racja, sorry. W takim razie, w kontekście smaku medalu nie ma to żadnego znaczenia. Nie "wina" triumfatorów z kim przyszło im się zmierzyć w grupie, a do decydujących etapów ogórki raczej nie awansują. Pojawił się argument o tym, że jak to tak. Cieszyć się ze zwycięstwa jeśli się nie ograło największych, z każdym trzeba umieć wygrać i takie tam. No, to jak przyjdzie im się zmierzyć z najlepszymi, daj losie, żeby z nimi wygrali. A jeśli do spotkania nie dojdzie, kij w oko największym, że ich nie ma w ćwierćfinale przykładowo. Nasi mają ubolewać, bo kibice byli głodni starcia z Włochami czy Rosjanami, a tu zonk? Medale oddać, bo ich niegodni? Wątpię, że tegorocznego triumfatora Wimbledonu dręczą wyrzuty sumienia z powodu stylu w jakim zgarnął tytuł. Liczy się to, że w statystykach obok WS widnieje 16 i pięty rywali są coraz mocniej podeptane. Szlem to szlem. A że brzydko zdobyty to już inna kwestia. Maestro miał meczowe. Z powodu słabej łepetyny ich nie wykorzystał. Można debatować, który z nich mniej zasłużył na trawiasty puchar, ale żeby Serbowi odbierać radochę i skąpić splendoru? Wracając do siatkówki, niech sobie będzie ta We-ne-złela czy Chile. Bułgarzy byli o krok od awansu, ich ewentualnej absencji na IO nie ma co tłumaczyć systemem kwalifikacji. Nawet jeśli osobiście wolałabym w Tokio zobaczyć większą liczbę drużyn z Europy.

Odnośnie do gestu Argentyńczyków, świat zwariował. Dystans, *****, dystans, bo inaczej wszyscy pomrzemy.
Learn to love the process.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

timshel pisze:Odnośnie do gestu Argentyńczyków, świat zwariował. Dystans, *****, dystans, bo inaczej wszyscy pomrzemy.
Trzeba mieć dużo wyobraźni żeby wykonywać w życzliwym celu gest uznawany zapewne (nie mam statystyk) przez zdecydowaną większość Chińczyków i Koreańczyków za obraźliwy po pokonaniu chińskiego/koreańskiego zespołu (Busato), w przypadku Argentyny w turnieju odbywającym się w największym azjatyckim kraju m.in. przez zawodnika występującego przez kilka lat w tym kraju. Tak, wiem, poprawność polityczna, bla bla.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: repres1 »

A co jest złego w byciu poprawnym?
Jeśli wykonuję jakieś gesty w jakimś towarzystwie, powinienem sobie wcześniej zadać pytanie "Jak ten gest będzie odebrany?".
W salonie raczej nie puszcza się bąków, nawet gdy ktoś sam puszczanie bąków traktuje jako świetny dowcip.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

timshel pisze: Odnośnie do gestu Argentyńczyków, świat zwariował. Dystans, *****, dystans, bo inaczej wszyscy pomrzemy.
Może zburzę Twój światopogląd, ale świat nie składa się z samych białych Europejczyków o jednym rdzeniu kulturowym i jednej wrażliwości. To, że Tobie wydaje się, że to taki hehe śmieszny gest i trochę dystansu nie oznacza, że Azjata nie poczuje się urażony najwyraźniej rasistowskim gestem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Marcy$ pisze:A kto się o to modli?
Noworoczny pisze:Nikt nie ma zamiaru się modlić, to raz.
Nie pisałem o modlitwie, litości...
Noworoczny pisze:Jasne, że złoto smakowałoby najlepiej, gdyby w 1/4 pokonało się Rosję. Ale i bez tego będzie znakomite.
Popatrz, a jednak jest jakas gradacja. :D ;)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: PH3N-x »

Niedługo nie będzie można powiedzieć nic, czy zrobić cokolwiek bo zawsze znajdzie się ktoś kogo to obraża. A nawet jeśli chciał im "dowalić" w ten sposób to co z tego?
Teraz nawet po wygranych punktach nie można się spojrzeć na drugą stronę siatki bo przeciwnik się obrazi i sędzia będzie krzyczał...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PH3N-x pisze:Niedługo nie będzie można powiedzieć nic, czy zrobić cokolwiek bo zawsze znajdzie się ktoś kogo to obraża. A nawet jeśli chciał im "dowalić" w ten sposób to co z tego?
Typowe sprowadzanie do absurdu. Ten gest w powszechnym użyciu często służy(ł) do wyśmiewania ludzi tej konkretnej rasy, więc z perspektywy wielu Chińczyków czy Koreańczyków jest uznawany za obraźliwy i tak odbierany. I ciężko ich za to krytykować. Istnieje szeroki zakres formy ekspresji radości po wywalczeniu awansu na Igrzyska, które nie są dwuznaczne i niestosowne, a z których mogli skorzystać Conte albo Busato, zwłaszcza będąc w Azji i/lub po pokonaniu azjatyckiego zespołu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

WysokiPortorykanczyk pisze:
PH3N-x pisze:Niedługo nie będzie można powiedzieć nic, czy zrobić cokolwiek bo zawsze znajdzie się ktoś kogo to obraża. A nawet jeśli chciał im "dowalić" w ten sposób to co z tego?
Typowe sprowadzanie do absurdu. Ten gest w powszechnym użyciu często służy(ł) do wyśmiewania ludzi tej konkretnej rasy, więc z perspektywy wielu Chińczyków czy Koreańczyków jest uznawany za obraźliwy i tak odbierany. I ciężko ich za to krytykować. Istnieje szeroki zakres formy ekspresji radości po wywalczeniu awansu na Igrzyska, które nie są dwuznaczne i niestosowne, a z których mogli skorzystać Conte albo Busato, zwłaszcza będąc w Azji i/lub po pokonaniu azjatyckiego zespołu.
Jak wielu?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

grzegorzg pisze:
Marcy$ pisze:A kto się o to modli?
Noworoczny pisze:Nikt nie ma zamiaru się modlić, to raz.
Nie pisałem o modlitwie, litości...
Noworoczny pisze:Jasne, że złoto smakowałoby najlepiej, gdyby w 1/4 pokonało się Rosję. Ale i bez tego będzie znakomite.
Popatrz, a jednak jest jakas gradacja. :D ;)
Zdaje się, że się nie rozumiemy. Oczywiście pokonanie rosji w 1/4 dodałoby smaczku w przypadku zdobycia złota, jednak gdyby ona miała stanąć Polsce na drodze, wolałbym, żeby odpadła w eliminacjach.

A priori wolę, że Polska miała łatwiejszą drogę do sukcesu.

Oczywiście, gdyby było wiadomo, że wygra, chciałbym, żeby grała z samą czołówką i lała ich do zera. Teraz jaśniej?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze: Nie pisałem o modlitwie, litości...
grzegorzg napisał(a):
Nie wiem, nie jestem Brazylijczykiem, ani nie wygrałem IO. ;) Bardziej Skrzypku chodziło mi o cos innego - jesli mierzysz w złoto, to trzeba byc przygotowanym na kazdego przeciwnika, a nie modlic sie o jak najwiecej słabeuszy i farta.
Jeśli coś źle zrozumiałem to chętnie się dowiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”