Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

uszat pisze:Bukmacherzy się nie znają! Kierują się sympatiami klubowymi! To oczywiste, inaczej nie umieścili by najwyżej dwuch przeciętnych klubów.
Gdzie tu logika? Najlepszy klub ostatniego 25-lecia który robi potężne transfery i jako jedyny od lat się wzmacnia, klub który włączy się w tym roku w walkę o zwycięstwo w lidze mistrzów umieszczono dopiero na piątej lokacie?!
Kpina!
Wacek akurat kibicuje Skrze. Warszawę propagował tylko jako drużynę, która miała pokonać Zaksę, bo tej najbardziej nie lubi. Bukmacherzy oczywiście nie są wrogami własnych pieniędzy, więc starają się ustalać kursy wedle obiektywnej oceny szans. Nie znaczy to oczywiście, że taka będzie kolejność, bo jedna, dwie kontuzje mogą zmienić wszystko.
Zobaczmy, jaka niepewność jest w przypadku Skry. Nie wiadomo, czy Maniek uprze się grać, czy nie. Jeśli nie, szanse bełchatowian na medal rosną.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: iron »

Zastanawia mnie wysoka pozycja Skry i stosunek kursów do pierwszej ZAKSy jak i 3 drużyn za nią. Może wiedzą coś czego ja nie wiem.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Bartek O »

iron pisze:Zastanawia mnie wysoka pozycja Skry i stosunek kursów do pierwszej ZAKSy jak i 3 drużyn za nią. Może wiedzą coś czego ja nie wiem.
Może wiedzą, że Mariusz Wlazły nie będzie pierwszym atakującym Skry w nadchodzącym sezonie?
Poza tym żadnej innej "wiedzy objawionej" zapewne nie mają. Nie jest tu potrzebna. Trudno bowiem za taką uznać wiedzę, że Bełchatów będzie w tym sezonie dysponował najlepszym "zestawem" środkowych w PlusLidze. Lub to, że Ebadipour - (zdrowy) Szalpuk to para przyjmujących porównywalna z duetem na tej pozycji u Mistrzów Polski z Kędzierzyna.
Ewentualnie może jakiś bukmacher jest stałym bywalcem treningów drużyny z Bełchatowa i dostrzegł kolosalny postęp poczyniony przez libero tego zespołu w porównaniu z sezonem 2018-19 ;) .
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

Po odejściu Deroo Skra wychodzi na prowadzenie u buków:
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-09-23 o 11.03.00.png
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Radomiak97 »

6.0 na Warszawę to dosyć optymistyczne podejście bukmachera. Te kursy są kompletnie niezbilansowane, jakim cudem klub, które może upaść w najbliższym czasie jest faworytem czegokolwiek :]?

Moim zdaniem na RR się najbardziej opłaca stawiać biorąc pod uwagę kurs.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Indyk AZS Ol »

Noworoczny pisze:Po odejściu Deroo Skra wychodzi na prowadzenie u buków:
Szkoda że buki nie uwzględnili Olsztyna w tym zestawieniu który ma mocny skład jeśli chodzi o nazwiska. I dodatkowo dołączenie do składu Seyeda.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: qtp »

Widocznie buki nie uznają składu Olsztyna za mocny...
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Indyk AZS Ol »

qtp pisze:Widocznie buki nie uznają składu Olsztyna za mocny...
Wiesz ja podyskutowałbym na ten temat :)
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
andrusek
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2018, o 09:49

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: andrusek »

Oczywiście Olsztyn został uwzględniony tylko kolega uciął w tym miejsu.

Kurs 150 dla odważnych :D
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Bezowy »

hmyy... szanse niby niewielkie, ale kurs bardzo dobry! Na pewno lepszy niż 45 na Katowice, lub 20 na Zawiercie.
:o Na zrzucie powyżej kurs na Resovię wynosił 12! Teraz 4,5? Pomyłka buków? Czy o czymś wiedzą? A może masę ludzi obstawiło i zadziałał algorytm chroniący buka przed stratą?
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Demandred »

Kurs na Olsztyn może i dla odważnych, szanse pewnie niewielkie, ale pomyślcie w ten sposób - inwestujesz stówkę, a wyciągasz 15k :D w najgorszym wypadku tracisz stówkę - co jest bardzo prawdopodobne, ale kto nie ryzykuje, nie pije szampana.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Bezowy »

Kurs u innego buka na Resovię, dalej 12 !!! . sumka z dwoma zerami poszła. Wesprę się u innego Skrą i Zaksą, parę (naście?) pln na Olsztyn i zabawa trwa ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: dyletant »

Nie nabiorę się drugi raz na Resovię. Zastanawiam się też, czy Zawiercie będzie w stanie powtórzyć taki sezon, grając niemal tymi samym zawodnikami. ZAKsa sporo straciła, Skra rządzi się swoimi problemami. Chyba najlepiej na chwilę obecną wygląda Jastrzębie, Warszawa, jeśli się utrzyma i Olsztyn/Zawiercie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Bezowy »

Przecież nie piszę, że Reska jest głównym faworytem, tylko, że kurs 12 jest świetny. Choć na Olsztyn jeszcze lepszy. Poważnie uważasz, że na ten moment Olsztyn i Zawiercie wyglądają lepiej od Rzeszowa ??? :o
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: dyletant »

Bezowy pisze:Przecież nie piszę, że Reska jest głównym faworytem, tylko, że kurs 12 jest świetny. Choć na Olsztyn jeszcze lepszy. Poważnie uważasz, że na ten moment Olsztyn i Zawiercie wyglądają lepiej od Rzeszowa ??? :o
Ale to nie jest zarzut do Ciebie, tylko piszę o własnych przykrych doświadczeniach, kiedy postawiłem Resovię na tronie w tamtym sezonie :D
Tak, uważam że mamy lepiej zbilansowany skład od Rzeszowa, z wyjątkiem ławki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

Ostatnie transfery Zaksy zmieniły optykę buków i znowu stała się ona ich faworytem do tytułu. Na drugim miejscu Skra, na trzecim JW a potem Resovia.

Olsztyn wciąż 150.
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-21 o 18.20.31.png
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Noworoczny pisze:Ostatnie transfery Zaksy zmieniły optykę buków i znowu stała się ona ich faworytem do tytułu. Na drugim miejscu Skra, na trzecim JW a potem Resovia.

Olsztyn wciąż 150.
Myślę że buki bardzo się mylą.
Olsztyn wyżej.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Zaksa nawet mocniejsza niż przed odejściem Deroo. Wtedy było 2.65, teraz 2.50 :-)
A Olsztyn, fakt skład jest mocny, ale zbudowany z kryształów. Jest spora szansa, że i Mika i Andringa się wysypią i będzie kłopot. Pewnie buki wzięły to pod uwagę. Oczywiście życzę sympatycznemu klubowi z Warmii jak najlepiej, zawsze miło mi się na nich patrzy.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: firefoxkk »

Nic nie mówiąc ZAKSA ma teraz tak wyrównany skład, że kazdy może coś dać druzynie... Wiadomo oprócz Bena i Zatora, to na kazdej pozycji Grbic możę rotować i to 2 zawodnikami jak przyjęcie jest Semeniuk,Łukasik czy środek Rejno i Warda... :)
W naszej lidze chyba tylko Resovia przyjmowała taki styl brania wielu dobrych zawodników, a nie goła "6" i chyba nikt obecnie nie ma takiego szerokiego składu jak ZAKSA nie licząc jeszcze zawodników ze strzelec opolskich jak grygiel itd... :o
Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo kędzierzyn wygrywał mistrzostwa prawie 6-7 zawodnikami w tym roku chyba ma być inaczej...
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Crosby »

Podobno nowa piłka w plus lidze i generalnie słyszałem że dużo łatwiej jest przyjmować flota. Czy ktoś to potwierdzi ? Może ktoś miał okazję nią grać ?
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

firefoxkk pisze:Nic nie mówiąc ZAKSA ma teraz tak wyrównany skład, że kazdy może coś dać druzynie... Wiadomo oprócz Bena i Zatora, to na kazdej pozycji Grbic możę rotować i to 2 zawodnikami jak przyjęcie jest Semeniuk,Łukasik czy środek Rejno i Warda... :)
W naszej lidze chyba tylko Resovia przyjmowała taki styl brania wielu dobrych zawodników, a nie goła "6" i chyba nikt obecnie nie ma takiego szerokiego składu jak ZAKSA nie licząc jeszcze zawodników ze strzelec opolskich jak grygiel itd... :o
Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo kędzierzyn wygrywał mistrzostwa prawie 6-7 zawodnikami w tym roku chyba ma być inaczej...
W tym roku terminarz tak napięty, że trzeba mieć równe szóstki. Kto wie, może odejście Deroo dobrze zrobi Zaksie?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: leeon »

Son pisze:Zaksa nawet mocniejsza niż przed odejściem Deroo. Wtedy było 2.65, teraz 2.50 :-)...
Czyli tyle sensu w tym wróżeniu z fusów.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Klugenhammer »

GAZAKSA ma obecnie wyższe notowania z powodu kłopotów ONICO/Projektu. Przecież to logiczne, że problemy jednego z głównych faworytów ligi automatycznie zwiększają szanse na mistrzostwo jego konkurentów. Notowania JW też są lepsze.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Jak były podane pierwsze kursy, już po ogłoszeniu kłopotów z onico, ale jeszcze z Samem, Warszawie dawano 11, teraz 12 wiec różnica bardzo mała. Myślę, ze na lepszy kurs Zaksy obecnie ma wpływ lepsza jakość zmienników. W miejsce Sama ściągnięto dwóch gorszych od niego, ale bardzo dobrych zawodnikow. Nawet w wypadku kontuzji Zaksa dalej ma duża możliwość rotacji na przyjęciu i aż tak nie straci na jakość. Oczywiście to tylko gdybanie. Sezon zweryfikuje.
Zaksa na maksa
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: johnnyrotten »

Klugenhammer pisze:GAZAKSA ma obecnie wyższe notowania z powodu kłopotów ONICO/Projektu. Przecież to logiczne, że problemy jednego z głównych faworytów ligi automatycznie zwiększają szanse na mistrzostwo jego konkurentów. Notowania JW też są lepsze.
Nie zapominajmy, że wszystkie 3 wymienione zespoły grają w Lidze Mistrzów, a tutaj Warszawa jest w najgorszym położeniu, bo nie wiadomo, kogo będzie miała na ławce. Granie co 3 dni jedną szóstką vs wartościowi zmiennicy w JW i Zaksie. Te dwie ekipy mają możliwość swobodnej rotacji na przyjęciu, środku (zwłaszcza Jastrzębie, które ma też bardzo dobrego zmiennika Kampy), a nawet w ataku, gdzie Bucki będzie mógł w razie słabszej dyspozycji Konarskiego robić swoje, a Węgier odciąży Kaczmarka. W przypadku Warszawy nie wiemy nawet, kto będzie na ławce, ale póki co nie ma nawet podstawowego atakującego, a z zapowiedzi wynika, że wobec kłopotów organizacyjno-finansowych klub ze stolicy nie będzie szarżował w kwestiach kontraktów. A taki minimalizm, choć racjonalny, może się odbić na formie drużyny i powtórka z rozrywki (kędzierzyńsko-kozielskiej) jest według mnie możliwa - tj. mocna pierwsza połowa sezonu, a potem jechanie na oparach i ewentualne urazy. Warszawa może bić się o mistrza, a może równie dobrze wypaść poza czwórkę, bo nawet Zawiercie czy Skra mają dużo większą głębię składu.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: zyll »

Być może ktoś jest chętny na zabawę w Jasnowidza Plusligi podcastu Szósty Set?

Ponad 30 pytań, które sprawdzi Wasze kryształowe kule.

Do wygrania koszulka wybranego klubu Plusligi.

http://tiny.cc/JasnowidzPlusliga

Jeśli mode uzna, że to skandaliczna reklama, to nie będę urażony, jeśli post zostanie usunięty ;)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: qtp »

Jakie przewidywania przed dzisiejszym spotkaniem?
Ja stawiam na Projekt, dla Zaksy to kolejny sparing, a Warszawa będzie walczyć jak o życie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

Z mojej strony zdecydowanie starcie dla Zaksy.
Zmiany owszem natomiast Sliwka z Kaczmarkiem oraz srodkowymi zrobia swoje.
Nie sadze aby Łukasik wyszedl w 1 naprzeciwko swoich kolegow z Wawy.

Głownym minusem po strasznie Wawy brak nominalnego atakujacego, prawdopodobnie Kuba Kowalczyk ponownie zagra na tej pozycji + krotka ławka.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: johnnyrotten »

Też sądzę, że na Łukasika jeszcze za wcześnie, ale spokojnie wygryzie Parodiego, gdy już zgra się z Toniuttim. Warszawa może dziś powalczyć, ale jednak stawiałbym na dość pewną wygraną Zaksy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Noworoczny »

Wg mnie Vokskwagen Gaz jednak 1-3, bo na początku sezonu do zera rzadko są wyniki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”