ME 2019 siatkarzy

kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

;)
Bylo pytanie.

Tu mamy odpowiedz konkretna i z waznymi szczegolami.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Coś tam było o potencjalnej peregrynacji polskiej kadry. Na stronie nr 2. Nieoceniona Timshel łaskawie przedstawiała.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

Zakładając*, że w swoich grupach Biało-Czerwoni zajmą pierwsze miejsce, a Belgowie minimum trzecie, do ćwierćfinału Polacy będą liczyć wiatraki w Holandii. Następnie czeka ich przeprawa przez Wzgórze Zamkowe w Lublanie, by na końcu ich oczom ukazał się Łuk Triumfalny.

*Jeśli któraś repra zanadto pobłądzi, to powyższy plan wycieczki będzie można w Lublanicy czy innej Sekwanie utopić.
Dochodzi istotna dosyc informacja, ze przeciwnik bedzie mial te hale obcykana. I ze jest spora i troche trudna.
Coz, nie zawsze mozna liczyc na 100 %sprzyjajacych okolicznosci.
Moze Vital przygotuje repre cwiczeniami w balonie. ;)
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

To jeszcze tylko dodam, że może i nasi będą do ćwierćfinału koczować w Holandii, ale w trzech różnych miastach (w Rotterdamie i Amsterdamie w fazie grupowej, w Apeldoorn w 1/8 oraz 1/4). Tak oto przedstawia się nasz plan wspinaczki na Wzgórze Zamkowe, gdy tymczasem sąsiedzi ze Wschodu mogą snuć plan przejęcia przez zasiedzenie hali, w której rozegrają półfinał. Generalnie, żaden inny zespół nie będzie aż tak długo okupował jednej lokalizacji (oby Polacy nie urozmaicili im wycieczki). Jeśli chodzi o wielkość holenderskich obiektów, hala w Rotterdamie ma nawet więcej miejsc niż francuska Bercy, pozostałe dwie znacznie skromniejsze pod tym względem. Dla nas jednak ważniejsze są informacje dotyczące Areny Stožice, zwłaszcza kwestia zaznajomienia z obiektem. Chyba tyle tak z grubsza.

E: Sprawdziłam kiedy ma nastąpić to przemieszczenie się w fazie grupowej. Szesnastego o 20.00 mecz z Czechami na pożegnanie Rotterdamu, a następnego dnia o 17.00 w Amsterdamie starcie z reprezentacją Czarnogóry.
Learn to love the process.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

Ale w mistrzostwach panów obowiązuje ta sama zasada, że w 1/8 finału nie mogą na siebie trafić gospodarze, a więc bardzo prawdopodobny scenariusz, że u nas 1 miejsce Polska, 2-Holandia, a w grupie B 3-Belgia i wtedy my jedziemy do Belgii..
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

dedede pisze:Ale w mistrzostwach panów obowiązuje ta sama zasada, że w 1/8 finału nie mogą na siebie trafić gospodarze, a więc bardzo prawdopodobny scenariusz, że u nas 1 miejsce Polska, 2-Holandia, a w grupie B 3-Belgia i wtedy my jedziemy do Belgii..
I co by bylo dalej? Czy to nam zmienia 1/2? Przepraszam za lenistwo, ale poniewaz pewnie juz ktos to sprawdzil...
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

kanimo pisze:
dedede pisze:Ale w mistrzostwach panów obowiązuje ta sama zasada, że w 1/8 finału nie mogą na siebie trafić gospodarze, a więc bardzo prawdopodobny scenariusz, że u nas 1 miejsce Polska, 2-Holandia, a w grupie B 3-Belgia i wtedy my jedziemy do Belgii..
I co by bylo dalej? Czy to nam zmienia 1/2? Przepraszam za lenistwo, ale poniewaz pewnie juz ktos to sprawdzil...
Wtedy na pewno zostajemy na ćwierćfinał w Belgii i lecimy na półfinał do Francji..tylko jest jedna zagwozdka z kim my wtedy zagramy ten ćwiercfinał? Logiczne byłoby, żeby wtedy Serbia( zakładając pierwsze miejsce grupa B) poleciała do Holandii a my gralibyśmy prawdopodobnie z Niemcami, ale nie jest to pewnik..na stronie CEV nie jest to wytłumaczone tylko jest wzmianka że nieścisłości będą rozwiązywane na bieżąco czyli nie zdziwiłbym się gdyby nawet jakieś losowanie w trakcie zrobili..
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

Była szansa żeby Kurek pojechał na ME, ponieważ zdrowotnie daje już radę, jednak nie został zgłoszony do kadry 24-osobowej na ME kilka tygodni temu i stąd brak spełnienia wymogu formalnego, fajnie że chociaż na PŚ jedzie..no jak już mamy grać w Japonii to będzie się lepiej oglądalo jeśli będziemy mieli w miarę dobry poziom..
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Artem »

dedede pisze:Była szansa żeby Kurek pojechał na ME, ponieważ zdrowotnie daje już radę, jednak nie został zgłoszony do kadry 24-osobowej na ME kilka tygodni temu i stąd brak spełnienia wymogu formalnego, fajnie że chociaż na PŚ jedzie..no jak już mamy grać w Japonii to będzie się lepiej oglądalo jeśli będziemy mieli w miarę dobry poziom..
- Bartek nie jest jeszcze gotowy. Pracował ciężko, a najważniejsza wiadomość jest taka, że nie odczuwał żadnych dolegliwości pleców. Oczywiście jest na razie daleko od poziomu z mundialu - ocenił Heynen, który liczy, że MVP ostatnich MŚ będzie gotowy na październikowy Puchar Świata w Japonii.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

Przez tę mnogość organizatorów naprawdę można się pogubić. W opisanym wyżej scenariuszu rzeczywiście Polacy musieliby się kopsnąć na mecz 1/8 do Belgii, ale ćwierćfinał rozegraliby już normalnie w Apeldoorn i niczego to nie zmienia w kwestii ewentualnego starcia z Rosjanami (popraw mnie ktoś jeśli się mylę). Generalnie zwariować można przy układance z udziałem czterech gospodarzy. Wariantów i przemieszczania się w przypadku niektórych drużyn od groma.
dedede pisze:Wtedy na pewno zostajemy na ćwierćfinał w Belgii i lecimy na półfinał do Francji.
Wg mnie to tylko kwestia tego, żeby Belgowie zagrali spotkanie
1/8 u siebie. Polacy nadal pozostaną w "holenderskiej" części drabinki i poza dodatkową podróżą niczego to nie zmieni.
(...)na stronie CEV nie jest to wytłumaczone tylko jest wzmianka że nieścisłości będą rozwiązywane na bieżąco(...)
Nie ma takiej wzmianki. Zdanie, które (jak przypuszczam) masz na myśli co innego oznacza.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, o 12:28 przez timshel, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

timshel pisze:Przez tę mnogość organizatorów naprawdę można się pogubić.
Nie tyle można, co przy niektórych układach wręcz trzeba, gdyż, jak słusznie zauważył Dedede, wątpliwości będą rozstrzygane na bieżąco. Więc kombinacje przerosły nawet malutkie rozumki oficjeli z CEV.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

timshel pisze:Przez tę mnogość organizatorów naprawdę można się pogubić. W opisanym wyżej scenariuszu rzeczywiście Polacy musieliby się kopsnąć na mecz 1/8 do Belgii, ale ćwierćfinał rozegraliby już normalnie w Apeldoorn i niczego to nie zmienia w kwestii ewentualnego starcia z Rosjanami (popraw mnie ktoś jeśli się mylę). Generalnie zwariować można przy układance z udziałem czterech gospodarzy. Wariantów i przemieszczania się w przypadku niektórych drużyn od groma.
dedede pisze:Wtedy na pewno zostajemy na ćwierćfinał w Belgii i lecimy na półfinał do Francji.
Wg mnie to tylko kwestia tego, żeby Belgowie zagrali spotkanie
1/8 u siebie. Polacy nadal pozostaną w "holenderskiej" części drabinki i poza dodatkową podróżą niczego to nie zmieni.
(...)na stronie CEV nie jest to wytłumaczone tylko jest wzmianka że nieścisłości będą rozwiązywane na bieżąco(...)
Nie ma takiej wzmianki. Zdanie, które (jak przypuszczam) masz na myśli co innego oznacza.
Drużyny, które zagrały w jednym państwie 1/8 finału zostają na ćwierćfinał w tym samym państwie także jak pojedziemy do Belgii to tam zostajemy..a co do ćwierćfinału to raczej jestem pewien że nie zagramy z Serbia, no bo to byłby kryminał żeby oba pierwsze miejsca grały, także raczej my do Belgii, oni do Holandii
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

Artem pisze:
dedede pisze:Była szansa żeby Kurek pojechał na ME, ponieważ zdrowotnie daje już radę, jednak nie został zgłoszony do kadry 24-osobowej na ME kilka tygodni temu i stąd brak spełnienia wymogu formalnego, fajnie że chociaż na PŚ jedzie..no jak już mamy grać w Japonii to będzie się lepiej oglądalo jeśli będziemy mieli w miarę dobry poziom..


- Bartek nie jest jeszcze gotowy. Pracował ciężko, a najważniejsza wiadomość jest taka, że nie odczuwał żadnych dolegliwości pleców. Oczywiście jest na razie daleko od poziomu z mundialu - ocenił Heynen, który liczy, że MVP ostatnich MŚ będzie gotowy na październikowy Puchar Świata w Japonii.
To że Kurek nie ma jeszcze formy z MŚ to wiadomo.. jednak mimo wszystko i tak pewnie przewyższa obu atakujących i jeśli naprawdę jest zdrowy to zapewne by pojechał na ME, ale chyba nikt się nie spodziewał że zdąży wrócić i dlatego nie uwzględnili go na liście kilka tygodni temu
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

dedede pisze:Drużyny, które zagrały w jednym państwie 1/8 finału zostają na ćwierćfinał w tym samym państwie także jak pojedziemy do Belgii to tam zostajemy.
Tak. Masz rację. Cofam wszystko co napisałam. Naprawdę można zwariować... Wyciągnięcie konkretnego klocka burzy Jengę i tyle z gdybań na temat meczu Polska - Rosja. Organizatorów jak mrówków, wariantów jak mrówków, dodatkowych kruczków jak mrówków. Ja pier.... Btw, tak że w tym przypadku. Tego jestem pewna na 100% ;)

Kanimo, sorki. Dedede ma rację. W opisanej przez niego sytuacji potencjalny półfinał Polacy rozegraliby we Francji. Już mi się nawet nie chce analizować kto, z kim i w jakiej konfiguracji. Czytając regulamin skupiłam się na ćwiartce holenderskiej. Wystarczy niewiele, żeby Biało-Czerwoni z niej wypadli. Generalnie, to gospodarskie bogactwo od początku mi się nie podobało, a im dalej w las, tym gorzej. Układanie rozkładu jazdy niczym planów lekcji dla podwójnego rocznika.
Learn to love the process.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

timshel pisze:
dedede pisze:Drużyny, które zagrały w jednym państwie 1/8 finału zostają na ćwierćfinał w tym samym państwie także jak pojedziemy do Belgii to tam zostajemy.
Tak. Masz rację. Cofam wszystko co napisałam. Naprawdę można zwariować... Wyciągnięcie konkretnego klocka burzy Jengę i tyle z gdybań na temat meczu Polska - Rosja. Organizatorów jak mrówków, wariantów jak mrówków, dodatkowych kruczków jak mrówków. Ja pier.... Btw, tak że w tym przypadku. Tego jestem pewna na 100% ;)

Kanimo, sorki. Dedede ma rację. W opisanej przez niego sytuacji potencjalny półfinał Polacy rozegraliby we Francji. Już mi się nawet nie chce analizować kto, z kim i w jakiej konfiguracji.

Niestety siatkówka to dziwny sport jednak..;) Tu się liczy aby za wszelką cenę trzymać gospodarza do końca a że jest ich czterech to się wszystko komplikuje..Wydaje mi się jednak, że ta francuska połówka bardziej by nam pasowała( boję się tych Rosjan)..wtedy też byłyby dwa bardzo różne półfinały: nasz Polska - Francja/Włochy czyli szybkość, technika, defensywa; drugi zaś Serbia - Rosja czyli sila, moc i zagrywka
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Tak naprawdę ta kontuzja Kurka, to największy pech Konarskiego. Gdyby grał Kurek, Konarski dalej byłby tym zadaniowcem i wchodziłby raz na jakiś czas obić blok w mało istotnym momencie, a teraz wyszło, że jego gra dalej wygląda jak standardowy mecz w PlusLidze i Muzaj mu depcze po piętach. Można powiedzieć, że go już nawet wygryzł ze składu, bo na Francję i Słowenię był pierwszym wyborem. W dodatku z Francją zagrał bardzo dobrze. Gdyby nie uraz Bartka, prawdopodobnie nie dostałby dużej szansy i nie zostałby sprawdzony w rywalizacji z Konarskim, bo Konar byłby w Zakopanem lub odpooczywał, kiedy Muzaj by walczył o rolę "strażaka" z Kaczmarkiem.

Jak Muzaj zagra dobry turniej i nie przepadnie w Rosji, to Konarski o olimpiadzie może zapomnieć. Kaczmarek wątpie, że będzie brany realnie pod uwagę, bo w dwa lata narobił sobie dużej straty u Heynena i musiałby zagrać jakiś rewelacyjny sezon w porównaniu do reszty.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dedede »

Szary Wilk pisze:Tak naprawdę ta kontuzja Kurka, to największy pech Konarskiego. Gdyby grał Kurek, Konarski dalej byłby tym zadaniowcem i wchodziłby raz na jakiś czas obić blok w mało istotnym momencie, a teraz wyszło, że jego gra dalej wygląda jak standardowy mecz w PlusLidze i Muzaj mu depcze po piętach. Można powiedzieć, że go już nawet wygryzł ze składu, bo na Francję i Słowenię był pierwszym wyborem. W dodatku z Francją zagrał bardzo dobrze. Gdyby nie uraz Bartka, prawdopodobnie nie dostałby dużej szansy i nie zostałby sprawdzony w rywalizacji z Konarskim, bo Konar byłby w Zakopanem lub odpooczywał, kiedy Muzaj by walczył o rolę "strażaka" z Kaczmarkiem.

Jak Muzaj zagra dobry turniej i nie przepadnie w Rosji, to Konarski o olimpiadzie może zapomnieć. Kaczmarek wątpie, że będzie brany realnie pod uwagę, bo w dwa lata narobił sobie dużej straty u Heynena i musiałby zagrać jakiś rewelacyjny sezon w porównaniu do reszty.
Jeszcze niby Schulz zapowiadał, że ma zamiar wrócić do mistrzowskiej formy.. Korzyścią z tego że Kurka nie ma na mistrzostwach jest fakt że dzięki temu jest trochę wyższy kurs na Polskę u bukmacherów..
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Niesamowicie zapowiada się ten Lagumdzija.

Strasznie przypomina Sokołowa.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Lagumdzija, Płotnicki, Dzavoronok, przynajmniej będzie można pośledzić tę utalentowaną europejską młodzież w roli liderów swoich reprezentacji przy tej rozszerzonej formule ME.

Turcy bez Subasiego tutaj są ? W sumie szkoda, w połączeniu z młodym atakującym ciekawy zespół by się tworzył.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, o 14:34 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

O ile wygrał drugiego seta swojej drużynie Lagumdzija, o teraz dwa bloki na sytuacyjnych piłkach i 9-4 dla Rosji. Na razie 12/25 w ataku. Ale to jeszcze junior.

Ciekawe że wyszedł Michajłow kosztem Poletajewa, i gra na razie bardzo słabo.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: weary_skier »

Abstrahując od dzisiejszego meczu bo Grecja, to żaden wyznacznik to tak myślę czy Bułgarzy mają potencjał na jakiś wartościowy wynik w tym turnieju. Czołówka w Europie wydaje się tak skostniała, że dotarci takich Bułgarów albo Niemców do czwórki* było małą niespodzianką.

*nawet nie starałem się analizować drabinki, kto im tam staje po drodze.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Rosjanie chyba grają troche na stojaka, bo nie wygląda ich gra zbyt imponująco.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Szary Wilk pisze:Rosjanie chyba grają troche na stojaka, bo nie wygląda ich gra zbyt imponująco.
Myślę, że gra czołowych zespołów raczej nie będzie wyglądała okazale na początku turnieju. Przez jego długość ma ona przyjść za tydzień/półtora.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:O ile wygrał drugiego seta swojej drużynie Lagumdzija, o teraz dwa bloki na sytuacyjnych piłkach i 9-4 dla Rosji. Na razie 12/25 w ataku.
Skąd wziąłeś te statystyki?

Bo to co proponuje jeżeli chodzi o statystki nowa strona CEV poświęcona ME to badziewie, które nie zasługuje na jakiekolwiek cenzuralne słowo. Pierwszy raz tam zajrzałem i podejrzewm, że podczas tego turnieju ostatni. Ludzie z CEV naprawdę robią wszystko, żeby obrzydzić ludziom siatkówkę. :x
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: tomasol »

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

A tu strona całego turnieju: https://www.cev.eu/Competition-Area/com ... 2&PID=1576

Straszna bryndza, pół ciekawego meczu nie idzie znaleźć dzisiaj.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

tomasol pisze:Tu są staty w "starej" szacie https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=32106.
Dzięki - jak są przynajmniej na razie dostępne normalne statystyki także w starej wersji to nie ma sprawy. :D

Wszedłem na "nową wersję" i przeraziłem się, że teraz dostępne będzie tylko takie coś https://inside.cev.eu/cev/en/match-cent ... a5fdf9c8-4

Nie dość że zasypują cię masą niepotrzebnych informacji jak liczba wszystkich dotknięć piłki w secie przez obie drużyny, pozbawiając przy tym informacji przydatnych kto i ile piłek skończył, to porównywanie statystyk i zdobyczy punktowych rozgrywającego i skrzydłowego nie ma kompletnie żadnego sensu. Nieźle się muszą bawić w tym Luksemburgu. :x
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Riad69 »

Ale ta pierwsza faza to będzie gnój i kupa mułu jeśli chodzi o poziom. Antyreklama siatkówki. Brawo CEV
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Riad69 pisze:Ale ta pierwsza faza to będzie gnój i kupa mułu jeśli chodzi o poziom. Antyreklama siatkówki. Brawo CEV
Gdyby ME miały mieć naprawdę wysoki poziom, to musiałoby grać tak jak kiedyś 12 zespołów (chyba do 2005 roku), zresztą sam poziom gry to IMHO biedny argument jeżeli chodzi o promocję siatkówki. Tutaj problemem jest liczba gospodarzy, beznadziejnie to się śledzi, ale z perspektywy oglądalności są pewnie na plusie, skoro na mecze w stylu Polska-Ukraina przyszło wielu kibiców.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Gierek »

Oglądałem sobie kawałek meczu Finlandia - Macedonia Północna. Poziom - słaby, fragmentami bardzo słaby. Szczególnie dołują Finowie - nie przypominam sobie, żeby Finowie tak słabo grali. Niestety Macedończycy im pomogli swoimi błędami, szczególnie w 1 secie przy stanie 20:16 dla Macedończyków - ciekawe, co sobie wtedy myślał rozgrywający Macedonii - czyżby na boisku istniał tylko gwiazdor? Przecież przyjęcie było nienajgorsze, to można było to inaczej rozegrać. Mecz niestety jest strasznie szarpany, ale Macedonia wygrała 3 seta. Oj, coś mi się wydaje, że Finowie mogą nawet i odpaść w fazie grupowej, jak tak będą grać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”