MKS Będzin 2019/2020

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Lynn pisze:Czy Będzin będzie kogoś w miejsce irańczyka sprowadzał? Czy jednak szkoda obciążać budżetu?
Sam Bednaruk ostatnio wspomniał, że wezmą młodego do treningów, a jeśli trafi się okazja i będzie dobry gracz na rynku, to kogoś podpiszą. Irańczyk raczej mało nie zarabiał jak na Będzin, więc pewnie mogą coś na przyszły sezon odłożyć, gdyby nikogo ciekawego nie znaleźli.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: witalis99 »

"Oczywiście, że brakowało jakości, bo ciężko nam ją utrzymać, ale serducha nam nigdy w tym sezonie nie zabrakło (nawet w tie breaku było tym emocji za dużo kosztem spokoju)
Dziubiemy, aby utrzymać ligę, bo wzmocnień nie będzie"

Ostatni wpis Kuby Bednaruka na Twitterze. Czyli na to wygląda, że w takim składzie dokończą już sezon.
kibol69
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2019, o 15:47
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kibol69 »

witalis99 pisze:"Oczywiście, że brakowało jakości, bo ciężko nam ją utrzymać, ale serducha nam nigdy w tym sezonie nie zabrakło (nawet w tie breaku było tym emocji za dużo kosztem spokoju)
Dziubiemy, aby utrzymać ligę, bo wzmocnień nie będzie"

Ostatni wpis Kuby Bednaruka na Twitterze. Czyli na to wygląda, że w takim składzie dokończą już sezon.
Nic dziwnego. Na rynku nie ma nikogo, kto mógłby być wzmocnieniem. W grę jedynie wchodziłoby uzupełnienie składu, byle było czterech.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Na łamach Przeglądu Sportowego pojawił się artykuł Kamila Drąga, z którego jednoznacznie wynika jak efektowną rejteradę popełnił Purya Fayazi.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: iron »

TommyLeeJones pisze:Na łamach Przeglądu Sportowego pojawił się artykuł Kamila Drąga, z którego jednoznacznie wynika jak efektowną rejteradę popełnił Purya Fayazi.
Możesz streścić co redaktor napisał?
No sympathy for fools...
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Fayazi jednego dnia zadowolony puszczał w autobusie irański hip-hop, by ciut później Bednaruk przypadkiem przydybał go na porannej ucieczce z klubu, gdy Purya pakował walizki przed mieszkaniem. Ponadto rzekomo Purya był nieco nieprzygotowany do sezonu, a przed ucieczką jego menadżer zaczął wykonywać dziwne ruchy, np. chciał kasy z góry, szukał pretekstu. Fayazi dostał tę super ofertę z Iranu i po prostu nawiał.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: stemar1972 »

Problem leży gdzieś indziej. Redaktor Drąg jak to w jego zwyczaju ślizga się po temacie. Kiedy będziemy mądrzy przed a nie po. Wystarczy sprawdzać, badać i być kompetentnie przygotowanym do pełnienia funkcji trenera, prezesa, wtedy nie będzie rozczarowań. Wszyscy znający siatkówkę irańską wiedzieli od początku jak sprawa się zakończy. Należy też napisać o sytuacji finansowej klubu z Będzina. Ale to już problem śmiesznej komisji licencyjnej.
Kibic00
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2019, o 19:19
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Kibic00 »

Jakiej sytuacji? Masz jakieś pewne info czy przeczytałeś jakąś informację na tym forum i teraz mówisz o kiepskiej sytuacji finansowej klubu? Jak jest tak fatalnie w Polskiej siatkówce to proponuje zostawić 6 zespołów co stoją super finansowo i niech grają...
kibol69
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2019, o 15:47
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kibol69 »

stemar1972 pisze:Problem leży gdzieś indziej. Redaktor Drąg jak to w jego zwyczaju ślizga się po temacie. Kiedy będziemy mądrzy przed a nie po. Wystarczy sprawdzać, badać i być kompetentnie przygotowanym do pełnienia funkcji trenera, prezesa, wtedy nie będzie rozczarowań. Wszyscy znający siatkówkę irańską wiedzieli od początku jak sprawa się zakończy. Należy też napisać o sytuacji finansowej klubu z Będzina. Ale to już problem śmiesznej komisji licencyjnej.
Sytuacja Będzina została dokładnie opisana, ale widzę, że niektórzy lubią wmawiać nieprawdę :] Smutne masz życie chyba użytkowniku, że musisz siać bzdurę :|
JanJankowski
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, o 13:03
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: JanJankowski »

Poruszcie temat Kadziewicza. Dlaczego nie lubi Będzina? Przy stanie 2:0 w meczu z Kędzierzynem krzyczał do Bednaruka "Zaksa, Zaksa", a przy tym robił głupie miny i ironizował (jak zwykle zresztą). Kilka lat temu (grając w Cuprum Lubin) napluł na parkiet w hali w Łagiszy, gdy nie spodobała mu się decyzja sędziego. Potem w rozmowie z www.miedziowe.pl powiedział, że są miasta, w których nie zatrzymuje się na czerwonym świetle i Będzin jest jednym z nich. Czy on jest normalny? Kadrowicz, reprezentant, autorytet dla młodych siatkarzy? Kawał buca i nikt więcej. Może media zainteresują się antysympatią gwiazdora do Będzina.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Murilo0 »

JanJankowski pisze:Poruszcie temat Kadziewicza. Dlaczego nie lubi Będzina? Przy stanie 2:0 w meczu z Kędzierzynem krzyczał do Bednaruka "Zaksa, Zaksa", a przy tym robił głupie miny i ironizował (jak zwykle zresztą). Kilka lat temu (grając w Cuprum Lubin) napluł na parkiet w hali w Łagiszy, gdy nie spodobała mu się decyzja sędziego. Potem w rozmowie z http://www.miedziowe.pl powiedział, że są miasta, w których nie zatrzymuje się na czerwonym świetle i Będzin jest jednym z nich. Czy on jest normalny? Kadrowicz, reprezentant, autorytet dla młodych siatkarzy? Kawał buca i nikt więcej. Może media zainteresują się antysympatią gwiazdora do Będzina.
Jeśli to prawda, to jest to skandaliczne :|
All work and no play makes Jack a dull boy...
JanJankowski
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, o 13:03
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: JanJankowski »

Opis jednej z sytuacji przez Łukasza Wilka - obok lub pod filmem.

https://www.facebook.com/ewa.maciejewsk ... 201125202/
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: dezerter »

JanJankowski pisze:Opis jednej z sytuacji przez Łukasza Wilka - obok lub pod filmem.

https://www.facebook.com/ewa.maciejewsk ... 201125202/
Nic pod tym linkiem nie ma.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: iron »

Będzin ma mieć wsparcie prywatnego sponsora i chce zatrzymać pierwszego rozgrywającego plus jakieś wzmocnienia.
No sympathy for fools...
aleksiej
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: aleksiej »

Z tego, co mi wiadomo, to część zawodników wyraziło chęć gry w zespole z Będzina i to jest dla mnie budujące.

Słowa Bednaruka z wywiadu. Czyżby chodziło mu o to, że na przyszły sezon uda się zatrzymać jakąś część zawodników ?
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Kicu »

Cieszy mnie, że wreszcie po tylu latach Będzin odbił się od dna w tej lidze. Duża w tym zasługa wciąż niedocenianego Bednaruka.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Drąg pisze w swoim artykule o trzech Brazylijczykach jako zaklepanych w Będzinie.

Thiaguinho, Jose Ademar Santana i Fabio Rodrigues zagrają w ekipie Bednaruka. Obserwowałem pobieżnie grę wszystkich trzech, żeby wyrobić sobie opinię. Myślę, że mogą być wzmocnieniami MKS-u, ale pod jednym warunkiem - że będzie dobre przyjęcie. Thiago Veloso to rozgrywający, który gra szybko i efektownie, ale wiadomo, że bez dobrego dogrania cudów się nie zdziała. Mam pewne obawy co do obu brazylijskich przyjmujących właśnie w kwestii tego elementu. Obaj są naprawdę ciekawymi młodymi graczami (rocznik '96 i '95) i nieprzypadkowo grali dla czołowych klubów brazylijskich. Do ich atutów na pewno należy mocna zagrywka i przede wszystkim efektowny atak. Obaj są tego samego wzrostu (198 cm), ale mimo średnich warunków fizycznych są bardzo dynamiczni i atletyczni w ofensywie. Zwłaszcza Ademar może się podobać w tym względzie, choć Fabio wiele mu nie ustępuje. Tak jak napisałem, obawiam się jednak o ich przyjęcie.

Pewną niewiadomą jest obsada libero w Będzinie. Pamiętajmy, że odchodzi Potera, który według statystyk przyjmował najlepiej w całej lidze. Gregorowicz, który ma przyjść, z tego co kojarzę, grał czasem wymiennie z Wattenem, ale raczej do obrony.

Te trzy transfery Brazylijczyków trudno na razie ocenić. Ofensywnie na duży plus - myślę, że Faryna zostałby odciążony w ataku. Jeżeli jednak będzie kulało przyjęcie, to stawiam Będzin obok Lubina jako głównego kandydata do spadku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W parze Jose Ademar-Fabio, tym ofensywnym będzie ten pierwszy, a Fabio będzie miał pełnić rolę tego ''kompletnego'', Ademar to bardzo surowy gracz, ale ma świetną motorykę i naprawdę mocną zagrywkę, w tym sezonie pograł pół rundy w szóstce mocnego teamu i w przyjęciu i ataku było, ekhm, bardzo różnie, ale na zagrywce mocno i ... mocno, Fabio serwuje akurat tak sobie, przechodzi na flota, można go pocelować w przyjęciu, ale ma bardziej zrównoważoną charakterystykę. Fabio powinien się na poziomie Będzina sprawdzić, Jose Ademar to większa zagadka, bo jest rok młodszy i, jak wyżej, to bardzo surowy grajek - ale też niezły atleta, więc jestem ciekaw co pokaże.

A Thiaguinho to będzie co najmniej dobry transfer, znalezienie tak ogranego, względnie młodego i dobrego sypacza to naprawdę spore osiągnięcie Będzina.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

@WysokiPortorykanczyk

Ten rozgrywający jest naprawdę ciekawy, aż się dziwię, że takie ekipy jak Lubin i Będzin, które będą walczyć o utrzymanie, mają na tej pozycji Tavaresa i Thiaguinho, a Olsztyn z takim nazwiskiem jak Castellani na ławce wziął Stępnia z Droszyńskim.

Myślę, że taki sypacz może rozruszać nawet dość drętwych środkowych jak Ratajczak i Gunia w ofensywie. Szkoda, że Dryja nie zostaje. Liczę, że trafi pod skrzydła rozgrywającego, który pozwoli mu się ofensywnie wyszaleć.

Wydaje się, że jak Brazylijczycy odpalą, to Będzin może grać ciekawą siatkówkę. Jestem jednak ostrożny, bo z tą nacją w naszej lidze różnie bywało i na jednego Fontelesa jako przykład gracza, który odpalił, możemy podać Paczko Bożko, Lucasa Loha czy siatkarza widmo, czyli Rogerio Nogueirę Mineiro. Mimo wszystko ci trzej przychodzą z niezłym CV, więc nie są takimi zagadkami jak choćby Daniel Muniz z Lubina.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Lynn »

Jeżeli jednak będzie kulało przyjęcie, to stawiam Będzin obok Lubina jako głównego kandydata do spadku.
Nie byłbym taki pewien. W nadchodzącym sezonie nie bedzie głównego kandydata do spadku.

Sossenhaimer zostaje?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Lynn pisze:
Jeżeli jednak będzie kulało przyjęcie, to stawiam Będzin obok Lubina jako głównego kandydata do spadku.
Nie byłbym taki pewien. W nadchodzącym sezonie nie bedzie głównego kandydata do spadku.

Sossenhaimer zostaje?
Chyba nie, skoro będą trzej Brazylijczycy.

A co do spadkowiczów, to Lubin nie będzie według mnie outsiderem jak Bydgoszcz w tym roku. Przede wszystkim Tavares to świetny gracz, a atakujący z Kolumbii już z nim grał. Masny, gdy przyszedł do Bydgoszczy, wycisnął z przeciętnych graczy bardzo wiele, tu może być podobnie. Jest jednak sporo niewiadomych - czy Jakubiszak odpali, a jeśli nie odpali to, czy Ferens, Maruszczyk i Brazylijczyk Daniel będą w stanie zabezpieczyć przyjęcie. Co z libero w Lubinie wobec odejścia Gruszczyńskiego, co ze środkowymi itd.

Będzin ma na pewno dużo atutów - Faryna i Brazyllijczycy (jeśli się sprawdzą) powinni dawać jakość. Ale tu też libero jest niewiadomą, a środkowi dość słabi ofensywnie. Może być walka o ósemkę, a może być gra o utrzymanie - różnie to bywa.

Wiele osób bardzo nisko przed sezonem oceniało Gdańsk (nawet na 12-13 miejsce), a jak się skończyło, to wszyscy wiemy. Podobnie z Resovią, tyle że w drugą stronę. Według mnie w przyszłym sezonie będzie ciekawie, ale na dół tabeli nieśmiało obstawiam Lubin, Będzin, Olsztyn i Nysę (kolejność losowa). W beniaminku niby ciekawe nazwiska, ale Bartman z Komendą i Lemańskim ostatnio przyciągali kłopoty :D
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: mmb »

johnnyrotten pisze:W beniaminku niby ciekawe nazwiska, ale Bartman z Komendą i Lemańskim ostatnio przyciągali kłopoty :D
Zawodnicy po odejściu z Resovii zazwyczaj mają świetne sezony, więc równie dobrze beniaminek może zameldować się w +L tak samo elegancko jak swego czasu Zawierce, bo klimat do grania jest :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Chal »

Bartman i Lemański mają za sobą akurat co najmniej niezły sezon.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Chal pisze:Bartman i Lemański mają za sobą akurat co najmniej niezły sezon.
Lemański - jak najbardziej, często był pierwszą opcją w ataku. Ale Bartman to już nie ten gracz co dekadę temu i o niego bym się w Nysie obawiał. Ego raczej wiele nie zmalało, a powrót na przyjęcie po latach gry po przekątnej widzę raczej w czarnych barwach. Ale jeżeli przyjdzie rzeczywiście Komenda, Lemański i Ben Tara, to Nysa może sprawić niejedną niespodziankę. Na pewno nie awansowali, by od razu spaść i to.mi się podoba. Będzin, Lubin, Olsztyn - mają mocne punkty i nieco słabsze. Katowice i Radom też bym włączył do niewiadomych, bo u pierwszych zawodnicy będą solidni, ale nie wiemy, co z trenerem, atmosferą i pieniędzmi. Czarni z kolei muszą się wywinąć z zakazu FIVB, bo inaczej będzie trudno coś sensownego naprędce sklecić z samych Polaków, gdy na rynku wielu zbyt dobrych już nie ma.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Chal »

No nie, dekadę temu Bartman wygrywał w pojedynkę decydujący mecz przedwczesnego finału, teraz moim zdaniem zagrał niezły sezon, czyli na tle dramatycznie źle grającej drużyny zagrał stosunkowo dużo dobrych spotkań. Jak będzie na przyjęciu, możemy tylko zgadywać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Lynn »

z innej beczki

jakie są szanse, że Będzinianie rozpoczną sezon/ewentualnie podczas sezonu przeniosą się do nowej hali?

Skład na ten moment będzie wyglądał następująco:

R: Thiago Veloso, ???
P: Fabio Rodrigues, Jose Ademar Santana, Rafał Sobański, ???
Ś: Artur Ratajczak, Dawid Gunia, Bartosz Schmidt?, ???
A: Rafał Faryna, ???
L: Szymon Gregorowicz???
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze:
Chal pisze:Bartman i Lemański mają za sobą akurat co najmniej niezły sezon.
Lemański - jak najbardziej, często był pierwszą opcją w ataku. Ale Bartman to już nie ten gracz co dekadę temu i o niego bym się w Nysie obawiał. Ego raczej wiele nie zmalało, a powrót na przyjęcie po latach gry po przekątnej widzę raczej w czarnych barwach. Ale jeżeli przyjdzie rzeczywiście Komenda, Lemański i Ben Tara, to Nysa może sprawić niejedną niespodziankę. Na pewno nie awansowali, by od razu spaść i to.mi się podoba. Będzin, Lubin, Olsztyn - mają mocne punkty i nieco słabsze. Katowice i Radom też bym włączył do niewiadomych, bo u pierwszych zawodnicy będą solidni, ale nie wiemy, co z trenerem, atmosferą i pieniędzmi. Czarni z kolei muszą się wywinąć z zakazu FIVB, bo inaczej będzie trudno coś sensownego naprędce sklecić z samych Polaków, gdy na rynku wielu zbyt dobrych już nie ma.
Ja jakoś czarno widzę tą Nysę. Spodziewałem się też po nich więcej, skoro już Suwałki w pierwszym sezonie skleciły niezłą drużynę. Bartman, Komenda czy Lemański to po prostu największe nazwiska jakie były dostępne wśród Polaków na rynku. W tym podobno Kemendzie się źle grało z Bartmanem czy też na odwrót. Nie wydają mi się te transfery przemyślane. Ben Tara to ciekawa zawodnik. Ma ogromny talent. Ale prawda jest taka, że w zeszłym sezonie z tego co oglądałem to był jeden ze słabszych atakujących, ale w lepszej lidze może w końcu odpalić jak Fornal w lepszym klubie. Ja byłem pewny, że Nysa nie awansuje po to by spaść, ale nie podobają mi się ich transfery. Gracze, którzy ze sobą nie lubią grać, gracze, którzy mieli słaby poprzedni sezon (Bartman, Komenda, Ben Tara), brak tej odwagi by dać szansę zawodnikom nie sprawdzonym, ale z potencjałem( w przypadku Suwałk to był Szerszeń).
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Lynn pisze: Sossenhaimer zostaje?
Nie zostaje. Bednaruk mówił jakieś dwa miesiące temu, że na pewno odchodzi.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Ktoś ma wiedzę kiedy lotniska w Brazyli zostaną otwarte?
Trener Olsztyna gdzieś mówił ze nie wyjechał do kraju bo nie wiadomo czy będzie miał lot powrotny z Argentyny
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

hvar18 pisze:Ktoś ma wiedzę kiedy lotniska w Brazyli zostaną otwarte?
Trener Olsztyna gdzieś mówił ze nie wyjechał do kraju bo nie wiadomo czy będzie miał lot powrotny z Argentyny
Na razie w Polsce są zamknięte. W Brazylii jest generalnie fatalna sytuacja z epidemią, ale nie wiem jak tam to wygląda z lotniskami.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”