MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: cba »

Szampon093 pisze:
alimak pisze:Ale jaka awantura? Stwierdzenie faktów. Za to pewnie mielibyśmy aferę, gdyby Świderski nie zgodził się na przełożenie meczu i rozprawki o sodówce i braku dobrej woli.
Przepraszam bardzo, czy beniaminek w jakiś sposób jest drużyna ,, gorszą " czy ma być gorzej traktowany?
Rozdmuchujecie fakt przełożenia spotkania jako problem na skale pls.

Co to za szukanie dziury matko.
dokładnie #alimak nie ma awantury, jest informacja o fakcie, beniaminek nie jest gorzej traktowany, jak widać nawet lepiej, Wojciecha Winnika tez obowiązuje ( a może nie ?) fair play, ps. podobno wszystkim zależy na dobrych występach polskich drużyn w LM :|
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: alimak »

W którym momencie napisałem, że gorzej?
Ma być traktowany normalnie, jak każda inna drużyna. (wstawka o mistrzu dotyczyła w domyśle większej liczby meczów, bo dochodzi LM). Tymczasem tłumaczy odmowę rozgrywania meczu w pierwotnym terminie, który nie wprowadza do ligi bałaganu, "nieznajomością hali" i tym, że jest ona poza regionem. Naprawdę nie widzisz tu niczego dziwnego?

Poza tym, wymogiem dopuszczenia do ligi jest posiadanie hali. Ok, wykonawcy zawalili, więc robimy wszystko, żeby zminimalizować zamieszanie z tym związane. Moim zdaniem to Suwałki powinny stawać na rzęsach, żeby tę halę załatwić, a nie jeszcze odmawiać, kiedy przeciwnik wykonał za nich robotę.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Son »

Pewnie było kilka możliwych terminów, o których włodarze ligi też musieli wiedzieć robiąc terminarz i wybrano najdogodniejszą opcję dla wszystkich z tych dostępnych. Przecież takich sytuacji jest mnóstwo. A to koncert w Ergo Arenie i tak dalej.
Zaksa na maksa
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Szampon093 »

alimak pisze:W którym momencie napisałem, że gorzej?
Ma być traktowany normalnie, jak każda inna drużyna. (wstawka o mistrzu dotyczyła w domyśle większej liczby meczów, bo dochodzi LM). Tymczasem tłumaczy odmowę rozgrywania meczu w pierwotnym terminie, który nie wprowadza do ligi bałaganu, "nieznajomością hali" i tym, że jest ona poza regionem. Naprawdę nie widzisz tu niczego dziwnego?

Poza tym, wymogiem dopuszczenia do ligi jest posiadanie hali. Ok, wykonawcy zawalili, więc robimy wszystko, żeby zminimalizować zamieszanie z tym związane. Moim zdaniem to Suwałki powinny stawać na rzęsach, żeby tę halę załatwić, a nie jeszcze odmawiać, kiedy przeciwnik wykonał za nich robotę.
Cytuję ponownie ,, Niestety prawda. Taka już ta nasza liga, że beniaminek może liczyć na przywileje i przekręty, a mistrz ma się dostosować. Eh..."

To Twoje słowa. Sytuacji w lidze od groma. Co roku po kilkanascie, ale trzeba się przywalic.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: kamien »

Układy i układziki rządzą . Rozstrzygnięcie sądowe w sprawie Grzegorza Bocka wyraźnie wskazuje ze słowa „zasłużonych” maja większe znaczenie niż prawda. Ślepskowi Suwałk nic by się stało gdyby zagrali na tej innej hali. To żadna krzywda ani „gorsze” traktowanie, wyglada na to że maja większe prawa niż drużyna reprezentująca nasz kraj w LM.
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Szampon093 »

kamien pisze:Układy i układziki rządzą . Rozstrzygnięcie sądowe w sprawie Grzegorza Bocka wyraźnie wskazuje ze słowa „zasłużonych” maja większe znaczenie niż prawda. Ślepskowi Suwałk nic by się stało gdyby zagrali na tej innej hali. To żadna krzywda ani „gorsze” traktowanie, wyglada na to że maja większe prawa niż drużyna reprezentująca nasz kraj w LM.
Przestań pisać takie bzdury. Nikt nie musial zgadzac się z przelozeniem terminu. Taka osoba jak Pan Sebastian Świderski odpowiednio mogl to uargumentować.
wanilaskaj
Posty: 44
Rejestracja: 22 lis 2012, o 12:32
Płeć: K

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: wanilaskaj »

Szampon093 pisze:
kamien pisze:Układy i układziki rządzą . Rozstrzygnięcie sądowe w sprawie Grzegorza Bocka wyraźnie wskazuje ze słowa „zasłużonych” maja większe znaczenie niż prawda. Ślepskowi Suwałk nic by się stało gdyby zagrali na tej innej hali. To żadna krzywda ani „gorsze” traktowanie, wyglada na to że maja większe prawa niż drużyna reprezentująca nasz kraj w LM.
Przestań pisać takie bzdury. Nikt nie musial zgadzac się z przelozeniem terminu. Taka osoba jak Pan Sebastian Świderski odpowiednio mogl to uargumentować.
Podaj przykład takiego uargumentowania. Jestem bardzo ciekawa.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Szampon093 »

wanilaskaj pisze:
Szampon093 pisze:
kamien pisze:Układy i układziki rządzą . Rozstrzygnięcie sądowe w sprawie Grzegorza Bocka wyraźnie wskazuje ze słowa „zasłużonych” maja większe znaczenie niż prawda. Ślepskowi Suwałk nic by się stało gdyby zagrali na tej innej hali. To żadna krzywda ani „gorsze” traktowanie, wyglada na to że maja większe prawa niż drużyna reprezentująca nasz kraj w LM.
Przestań pisać takie bzdury. Nikt nie musial zgadzac się z przelozeniem terminu. Taka osoba jak Pan Sebastian Świderski odpowiednio mogl to uargumentować.
Podaj przykład takiego uargumentowania. Jestem bardzo ciekawa.
Przepraszam bardzo jaki przykład? Czego przykład? Tego, iż ktoś wystąpił z prośbą o przełożenie spotkania? Wiesz jak to wygląda?
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: dezerter »

Czy posiada ktoś, jakiś filmik w którym można zobaczyć, jak prezentuje się nowa hala?
W Nysie również były spore opóźnienia przy oddaniu hali z powodu odbiorów. To chyba częstszy problem przy oddawaniu nowych obiektów.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: kamien »

Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zgodą na przełożenie terminu a próba znalezienia przez ZAKSe innej hali w okolicy Suwałk żeby mecz mógł się odbyć zgodnie z harmonogramem? Prezes ZAKSy ostatecznie się zgodził bo co miał zrobić? Dopiero byłoby ze sodówka, ze nie fair play. A już kompletnie nie rozumiem argumentu o „gorszości” beniaminka. Gdyby Świderski odmówił (a mógł) to przecież nie dlatego ze Suwałki są „gorszym” zespołem, tylko z dbałości o dobro swojej drużyny. Zgodził się w sytuacji gdy klub przeciwnika NIE ZGODZIŁ się na zagranie w hali przez kędzierzynian znalezionej. A to powinien być ich problem i zadanie a nie Świderskiego. Czyli Suwałki nie zrobiły nic poza „ niezgodzeniem się”, i kto tu ma „ gorzej” ? Sebastian zachował się fair play, taki ma charakter. Prezes Winnik już moim zdaniem niekoniecznie. Przecież trudno podejrzewać ze nie zrozumiał faktu znalezienia przez sztab ZAKSy hali jako początkowej odmowy.t
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: aezakmi »

To nie tak, że Zaksa znalazła halę. Suwałki wchodząc do Plusligi same zgłosiły halę rezerwową - na wypadek, gdyby nie mogły rozegrać kilku pierwszych kolejek w nowo budowanej hali. Zgłoszona hala rezerwowa jest oddalona od Suwałk o 35km, miasto Olecko, tu zdjęcia: http://www.mosir.olecko.pl/2018_images/_eevza/index.htm To trochę mała hala, jak na standardy plusligowe, lecz po dostawieniu krzesełek daliby radę. W ostatnich kilku latach rozgrywano tu Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek oraz Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA Minikadetek U14 i Kadetek U17. Także hala ta spełnia pewne wymogi i kilka malutkich siatkarskich imprez ma już za sobą. A to, że nie chcą skorzystać z tej hali... Myślę, że w tej sytuacji liga mogłaby nakazać im grać, ale było inaczej, mecz z Treflem również został przełożony.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Szampon093 »

kamien pisze:Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zgodą na przełożenie terminu a próba znalezienia przez ZAKSe innej hali w okolicy Suwałk żeby mecz mógł się odbyć zgodnie z harmonogramem? Prezes ZAKSy ostatecznie się zgodził bo co miał zrobić? Dopiero byłoby ze sodówka, ze nie fair play. A już kompletnie nie rozumiem argumentu o „gorszości” beniaminka. Gdyby Świderski odmówił (a mógł) to przecież nie dlatego ze Suwałki są „gorszym” zespołem, tylko z dbałości o dobro swojej drużyny. Zgodził się w sytuacji gdy klub przeciwnika NIE ZGODZIŁ się na zagranie w hali przez kędzierzynian znalezionej. A to powinien być ich problem i zadanie a nie Świderskiego. Czyli Suwałki nie zrobiły nic poza „ niezgodzeniem się”, i kto tu ma „ gorzej” ? Sebastian zachował się fair play, taki ma charakter. Prezes Winnik już moim zdaniem niekoniecznie. Przecież trudno podejrzewać ze nie zrozumiał faktu znalezienia przez sztab ZAKSy hali jako początkowej odmowy.t
Cały czas gownoburza. Wielka awantura bo ktos probuje grac w swojej hali, ktora pomiesci wieksza liczbe kibicow. Przypominam, ze hala nie jest ograna. Szkoda slow na dyskutowanie na ten temat.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: dezerter »

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: niepoinformowany »

dezerter pisze:Postęp prac na nowej halii.
https://bialystok.tvp.pl/44670746/budow ... na-finiszu
A datę artykułu widziałeś albo czytałeś jego treść? Jest 18.11, a meczu w Arenie Suwałki nie było.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Lynn »

Oglądam mecz Cuprum Lubin - Ślepsk Suwałki i Szerszeń wygląda na zawodnika o klase lepszego na tle wszystkich innych zawodników na boisku jeśli chodzi o umiejętności czysto siatkarskie. Czym prędzej dawać mu polski paszport, bo przyda się kadrze w następnym okresie olimpijskim.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Aranger »

26 punktów, 56% w ataku, pięknie. W przekroju całego sezonu ma niesamowitą statystykę serwisu, zwłaszcza, że on serwuje praktycznie wyłącznie z wyskoku - 32 asy do 23 błędów i 0,57 asa na set.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Lynn »

A ja jeszcze wtrące, że Fronckowiak wreszcie poszedł po rozum do głowy i dał szanse w większym wymiarze Domagale, który praktycznie wygrał mu mecz. Gdyby na boisku dalej grał Ziobrowski to Cuprum prawdopodobnie by przegrał.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Son »

Mecz to wygrał Dvoranen. Ponad połowa przyjęć swojej drużyny i to na bardzo wysokim procencie. To dzięki niemu Suwałki nie wykorzystały swojej największej broni- zagrywki. A kiedy było trzeba to skończył atak. Mecz zakończył z 62%
Zaksa na maksa
apiotrek
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2015, o 16:55
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: apiotrek »

Podobno Szerszeń chciał zostać w Suwałkach.
https://wspolczesna.pl/slepsk-malow-suw ... 2-14906850
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.youtube.com/watch?v=uriXwk_PAe4

Od ~26.50 trochę o sezonie w Polsce od Tuanigi.
Camillo Marcotti

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Camillo Marcotti »

No to znamy już pełny skład:

Rozegranie: Tuatinga, Gonciarz
Atak: Bołądź, Szwaradzki
Środek: Takvam, Sacharewicz, Rudzewicz, Sapiński
Przyjęcie: Waliński, Rousseaux, Klinkenberg, Rohnka
Libero: Filipowicz, Czunkiewicz

Wydaje mi się, że mimo wszystko wygląda to słabiej niż rok temu. Waliński, mimo że był najlepszą dostępną opcją zastąpienia Szerszenia, to jednak nie zastąpi go w 100%. Co prawda w parze z Rousseaux może wyglądać to fajnie, pod warunkiem, że Belg przypomni sobie grę przedrzeszowską. Sacharewicz swoje zrobi, reszta nam się bardzo nie zmieniła, jednak patrząc na wzmocnienia poczynione m. in. w Zawierciu czy Radomiu, uważam że powtórzenie pozycji z poprzedniego sezonu będzie dla Ślepska trudne.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: johnnyrotten »

Camillo Marcotti pisze:No to znamy już pełny skład:

pod warunkiem, że Belg przypomni sobie grę przedrzeszowską.
Według mnie bardzo dobrze, że pozostawiony został w drużynie drugi Belg, czyli Klinkenberg. Moja opinia o Rousseaux jest taka, że to gracz przeciętny w każdym elemencie. No, może ponadprzeciętnie uśmiechnięty :D Starszy belgijski przyjmujący powinien moim zdaniem grać w szóstce z Walińskim, bo jest po prostu solidniejszym i stabilniejszym siatkarzem.

Co do ogólnej oceny Ślepska, to podoba mi się stabilizacja. Waliński - tak jak napisałeś - był najlepszą możliwą opcją do wypełnienia luki po Szerszeniu. Według mnie lepszą od Szalpuka, z którym miały być prowadzone rozmowy. Najwyższa klasa ligowa.
Różnie może być z Bołądziem, dlatego przyjmujący będą musieli brać sporo ataków, chociaż Tuaniga lubi grać środkiem, więc dobre dogranie dużo ułatwi. Filipowicz pewnie będzie libero do przyjęcia, a Czunkiewicz do obrony.

Typuję suwalską ekipę na miejsca 8-10, bo może być playoff, ale być nie musi. Wielka czwórka + Warszawa, Zawiercie, Radom to już jest siedem drużyn. O ósme będą się moim zdaniem biły właśnie Suwałki, a ich konkurentami powinny być Gdańsk (dużo niewiadomych), Olsztyn (tutaj również), Będzin (tym bardziej).

Ale nie jest też tak, że Katowice, Nysa i Lubin drastycznie odstają od Ślepska in minus. Dlatego w scenariuszu pesymistycznym walka o utrzymanie jest jak najbardziej realna. Ale to tylko dowodzi, że trzeba budować drużyny na pewne playoffy, bo inaczej nie ma stuprocentowej pewności utrzymania. I to powinno nas najbardziej cieszyć.
Camillo Marcotti

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja również się cieszę z pozostania Klinkenberga, myślę, że miejsce w szóstce będzie sprawą otwartą. Skoro nie było opcji zakontraktowania wyraźnie lepszego zawodnika, to dobrze, że został. Jest już zgrany z zespołem i jak podkreśliłeś bardzo solidny.

Ja na miejscu Kowala, oczywiście zakładając, że obydwaj dojdą do pełnej formy zacząłbym chyba z Rousseaux, ale jak już mówiłem, to pewnie wyjdzie albo w okresie przygotowawczym, albo w sezonie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Chal »

Camillo Marcotti pisze:Co prawda w parze z Rousseaux może wyglądać to fajnie, pod warunkiem, że Belg przypomni sobie grę przedrzeszowską.
Jeśli przypomni sobie tę olsztyńską, to nie zazdroszczę suwalskim kibicom ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: kamil1999 »

@Johnnyrotten
Choć zgadzam się, że pozostanie Klinkenberga to dobry ruch(Na rynku wcale nie ma lepszych wolnych zawodników). Starszy Belg to solidny zawodnik z dobrym przyjęciem, który często robi taka niepozorną, ale skuteczną robotę. Nie mniej nie zgadzam się, że młodszy Belg o trudniejszym nazwisku jest przeciętny w każdym elemencie. Zarówno w Katowicach jak i reprezentacji pokazał, że może ciągnąć grę w ataku. Nie rozumiem deprecjonowania tego zawodnika. W Gieksie jak grał to był to czołowy przyjmujący ligi nawet. W Olsztynie tragedii nie było. Tragedia to był Lux. Rousseaux to dla mnie taki drugi Szalpuk. Ma podobne zalety i podobne wady. Ale jak słusznie zauważyłeś, że przy Bołądziu, inni skrzydłowi będą obciążani. Dlatego Suwalkom bardziej przyda się młodszy Belg w pierwszym składzie. Klinkenberg może wchodzić za niego do poprawy przyjęcia. Starszy Belg w ataku jest trochę jak Muagututia. Czyli czasem jakiś mecz mu wyjdzie w tym elemencie, ale ogólelnie nie powala.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: johnnyrotten »

@kamil1999

Być może masz rację z tym, że Rousseaux jest lepszy w ataku niż Klinkenberg. Ja szczerze mówiąc już trochę zapomniałem, jak on gra, bo w Resovii albo się leczył, albo wesoły wchodził na parkiet przy fatalnym wyniku i z równie uśmiechniętą miną z niego schodził.

Z Olsztynem i Katowicami to jest według mnie tak, że tam jednak pierwszymi armatami zdecydowanie byli atakujący (odpowiednio Hadrava i Butryn). Trudno z tym polemizować. Na pewno olsztyński sezon Tomasa był niezły ze względu na to, że oprócz Czecha Woicki dawał radę, a Andringa też robił swoje w defensywie i w ataku czyścił czasem niewiarygodne śmieci. Dobry sezon drużyny zawsze jest jakimś przekłamaniem na plus dla tego mniej ważnego gracza jakim był Rousseaux. Choć grał solidnie - z tym nie dyskutuję.

W Katowicach było podobnie o tyle, że atakujący grał znakomicie. Tu jednak masz rację, że w Gieksie obok Butryna był ważnym graczem w ofensywie. Tylko że skok na głęboką wodę zatopił i Gruszkę, i Krulickiego, i Komendę. Mariański też nie grał według mnie tak pewnie jak w Katowicach. Rousseaux miał trochę szczęście w nieszczęściu, że nie bardzo zawinił przy tych klęskach, bo po prostu nie był zdolny do gry.

Tamte Katowice - przy całym ówczesnym zachwycie - zajęły przecież ósme miejsce. Gra bez takiej presji jak w Rzeszowie z niezłymi graczami wokół siebie to moim zdaniem idealne środowisko dla młodszego Belga. Nie będzie ciągnął gry, ale Walińskiego i Bołądzia może czasem wspomóc. A jak się nie odbuduje, to ceniony przeze mnie Klinkenberg na pewno da sobie radę.
Camillo Marcotti

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Camillo Marcotti »

Dlatego fajnie, że są obydwaj Belgowie, bo któryś na pewno będzie wartością dodaną. Być może można było zdobyć lepszego zawodnika, być może nie. Też nie kojarzę jakiejś rozmowy z Winnikiem, gdzie mówiłby o budżecie - kojarzycie czy wirus zmniejszył budżet, czy pozostał podobny? Bo to też ważne w kontekście zbudowanej drużyny.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: johnnyrotten »

Camillo Marcotti pisze:Dlatego fajnie, że są obydwaj Belgowie, bo któryś na pewno będzie wartością dodaną. Być może można było zdobyć lepszego zawodnika, być może nie. Też nie kojarzę jakiejś rozmowy z Winnikiem, gdzie mówiłby o budżecie - kojarzycie czy wirus zmniejszył budżet, czy pozostał podobny? Bo to też ważne w kontekście zbudowanej drużyny.
Winnik wspominał, że wirus mocno pokrzyżował plany. Budżet miał się zwiększyć, stąd np. rozmowy z Szalpukiem. Ostatecznie nie zwiększył się ani nie zmniejszył - pozostał na podobnym poziomie. Co na pewno i tak jest sporym plusem, bo nic nie było słychać o cięciach. A takie sytuacje mocno nadszarpują wizerunek, co widzieliśmy w Katowicach.
Camillo Marcotti

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: Camillo Marcotti »

johnnyrotten pisze: Winnik wspominał, że wirus mocno pokrzyżował plany. Budżet miał się zwiększyć, stąd np. rozmowy z Szalpukiem. Ostatecznie nie zwiększył się ani nie zmniejszył - pozostał na podobnym poziomie. Co na pewno i tak jest sporym plusem, bo nic nie było słychać o cięciach. A takie sytuacje mocno nadszarpują wizerunek, co widzieliśmy w Katowicach.
Dzięki za szybką odpowiedź, właśnie gdzieś przeoczyłem wypowiedź Winnika na ten temat. No to myślę, że jak budżet został na podobnym poziomie, to skład jest całkiem OK. Tuatinga pewnie dostał parę groszy więcej, Waliński raczej tańszy od Szerszenia nie był, bo przecież Szerszeń przychodził do Suwałk w zasadzie jako nikt, choć obiecujący, a Waliński to jednak uznana ligową marka. Więc pewnie zostało wykrzesane z budżetu tyle, ile się dało.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2019-20

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze: (Na rynku wcale nie ma lepszych wolnych zawodników)
Tak? a to ciekawe, że Lyneel, Fromm czy Kaliberda, wszyscy oni nie są lepsi od Klinkenberga. Na rynku nie ma widocznie lepszych zawodników w zasięgu finansowym Suwałk, a nie że ogólnie nie ma lepszych.
johnnyrotten pisze: Wielka czwórka + Warszawa
No dla mnie to wielka czwórka + Resovia albo wielka piątka jak już. Resovia to na razie musi cokolwiek udowodnić na boisku, nie zdziwi mnie sytuacja kiedy ponownie zabraknie ich w półfinale ligi.
kamil1999 pisze:Rousseaux to dla mnie taki drugi Szalpuk.
Szalpuk jest dosyć lepszym zawodnikiem niż Rousseaux. Przyjścia Szalpuka do Suwałk byłoby odbierane jako hit transferowy, przyjście Rousseaux jest przez niektórych tak odbierane, iż jest zastanawianie się czy będzie grał w podstawowym składzie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”