Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

KentuckiFan pisze:Tak Arpad mógłby spokojnie grać 1 atakującego w przynajmniej 10 zespołach PlusLigi.
Nie odpływaj. W kilku może i by grał, raczej 2-3 bym powiedział.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
misuszat
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2020, o 22:00
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: misuszat »

uszatX4 - BB´97 ´02 ´07
Show must go on!
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Moje czasy :D...prawdziwe...Dziś już nic z tego nie zostało :(

Ostatni mecz z dopingiem, oprawą i emocjami godną historii klubu to finał z pszczołami z 2017 i wielka drużyna De Giorgiego.

https://www.youtube.com/watch?v=gcDidr0b5g0
nie ma już nic... :<
misuszat
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2020, o 22:00
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: misuszat »

bono pisze:
Moje czasy :D...prawdziwe...Dziś już nic z tego nie zostało :(

Ostatni mecz z dopingiem, oprawą i emocjami godną historii klubu to finał z pszczołami z 2017 i wielka drużyna De Giorgiego.

https://www.youtube.com/watch?v=gcDidr0b5g0
Tu już ostatni taki sezon z tego co pamietam. Tako od 0:58. Później już raczej w stronę Torwaru poszło.

https://m.youtube.com/watch?v=4LTu-YN4FmM
uszatX4 - BB´97 ´02 ´07
Show must go on!
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: hardy »

Panie Sabastianie Mistrz Polski chyba nie powinien sie tak męczyć z beniaminkiem

Edit.
Reszta meczu już na spokojnie, ale przegranie pierwszego seta i możliwe że strata punktów były blisko
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Klugenhammer »

Porównując dzisiaj Sacharewicza i Rejno od razu nasuwa się staropolskie przysłowie - zamienił stryjek siekierkę na kijek :(
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Klugenhammer pisze:Porównując dzisiaj Sacharewicza i Rejno od razu nasuwa się staropolskie przysłowie - zamienił stryjek siekierkę na kijek :(
Ten i ten w Zaksie poniżej swojego poziomu. Szkoda Kalembki patrząc z perspektywy Zaksy.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Idziemy na zakupy Świder. Jeśli Kędzierzyn chce walczyć w przyszłych sezonach o złoto, to czas wreszcie sięgnąć głębiej do sakiewki. Środek i skrzydła obowiązkowo.

Pierwszy raz od kilku lat wypada się wzmocnić, a nie osłabiać. Środek to Zaksa ma najsłabszy w tym sezonie z całej czołowej czwórki. Gorzej że Toniutti też obniżył loty.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Hirako pisze:Idziemy na zakupy Świder. Jeśli Kędzierzyn chce walczyć w przyszłych sezonach o złoto, to czas wreszcie sięgnąć głębiej do sakiewki. Środek i skrzydła obowiązkowo.

Pierwszy raz od kilku lat wypada się wzmocnić, a nie osłabiać. Środek to Zaksa ma najsłabszy w tym sezonie z całej czołowej czwórki. Gorzej że Toniutti też obniżył loty.
No nie wiem z tym środkiem. Wiśniewski ma naprawdę dobry sezon a i Smith w ataku to nie byle kto. Warszawa wcale lepszego nie ma. Ale zamiast Parodiego i Łukasika przydałby się jakiś wartościowy skrzydłowy
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Smith to moim zdaniem niewykorzystany potencjał. Dużo więcej oczekiwałem po jego przyjściu. W bloku nijak, ale przede wszystkim zagrywka wygląda słabo. Wiśnia gra swoje. Bardzo solidny zawodnik. No ale po odejściu Bieńka, blok ZAKS-y niemalże nie istnieje. Chyba właśnie tylko Wiśnia jako tako go trzyma na poziomie.

Tak się zastanawiam, czy można już powiedzieć, że Śliwka zastąpił Sama?
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Ked »

Kicu pisze:
Tak się zastanawiam, czy można już powiedzieć, że Śliwka zastąpił Sama?
nie. Chyba, że Semeniuk zastąpił Śliwkę.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Dodajmy Krzyśka Rejno, który w tym sezonie wygląda bardzo blado.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: jinx »

Zespół gra praktycznie bez bloków punktowych. Potrzebny środkowy z mocną zagrywką, dobrym blokiem i najlepiej Polak

Kicu mam wrażenie, że Olek lepiej atakuje z prawego niż z lewego. Zastępuje Sama, ale na przyszłość potrzebuje kogoś mocniejszego niż Semen, który jest jeszcze mało doświadczony i gra w kratkę IMO.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Jakby nie patrzeć, Śliwka chyba rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Pięknie by teraz wyglądała para Deroo-Śliwka.

Z Parą Semen-Śliwka jest ten problem, że brakuje parametrów. Obaj poniżej 2m, obaj w bloku prawie nie istnieją. O tyle dobrze, że Olek znacząco poprawił zagrywkę.

Z Rejno też racja. Chłopak pamiętam, że blok miał świetny, a teraz jak dziecko we mgle.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Pawel909 »

Są tam jakieś pierwsze ploty transferowe, że niby Seyed ma przyjść, ale ile w tym prawdy nie wiem
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Pawel909 pisze:Są tam jakieś pierwsze ploty transferowe, że niby Seyed ma przyjść, ale ile w tym prawdy nie wiem
To by była na pewno poprawa w bloku. A w ataku by odżył mając Toniuttiego a nie wujka. Przy Francuzie to nawet dość przeciętni środkowi jak Le Goff czy Le Roux wyglądają jak wirtuozi.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: hardy »

Rejno wrócił słabszy z Zawiercia niż jak do niego szedł. A zamiast Smitha to powinien być Gladyr i inaczej by ten środek w ataku i bloku wyglądał.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: knightrider »

Zaksa na ten moment płaci kontuzjami oraz brakiem db przyjmującego do Śliwki. Ani Parodi Ani Semeniuk nie są w stanie zastąpić Deroo na ten moment. Łukasik zdrowy jest w stanie swoje w ataku zrobić, ale jest szklany mocno. Kiedy wraca Kaczmarek ? Nie wiem czego kibice Zaksy oczekiwali po Smithie kiedy nigdy w bloku orłem nie był.
misuszat
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2020, o 22:00
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: misuszat »

Nie ma Gardiniego nie ma środka.
Wiem że brzmi to idiotycznie.
uszatX4 - BB´97 ´02 ´07
Show must go on!
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Hirako pisze:Idziemy na zakupy Świder. Jeśli Kędzierzyn chce walczyć w przyszłych sezonach o złoto, to czas wreszcie sięgnąć głębiej do sakiewki. Środek i skrzydła obowiązkowo.
Proponuje dorzuć do budżetu ze 4-5 baniek i działamy. Niestety nie mamy worka bez dna. Mamy to co mamy i z tym trzeba żyć. Pomimo złego meczu wczoraj Baroti uratował nam życie w tym sezonie. Co byłoby gdyby nie było Węgra a Kaczmarek kontuzja? Proponuje schłodzić głowy i realnie patrzyć na rozgrywki. Nie lejemy juz wszystkich jak przez ostatnie sezony ale gramy w czubie.

Jeszcze refleksja po wczorajszym meczyku. Brawo klub kibica. Duma mnie rozpierała jak dopingowaliście, często głośniej niż miejscowi. Niemniej warto było jechać na mecz.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: hardy »

Jak myślicie, czy niechciany przez sezonem Penczew nie dałbym więcej Zaksie niż Parodi?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

hardy pisze:Jak myślicie, czy niechciany przez sezonem Penczew nie dałbym więcej Zaksie niż Parodi?
Myślę, że nie
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Nie wiem czemu, ale po wczorajszym meczu doszedłem do wniosku że Śliwka daje drużynie więcej na pozycji atakującego niż przyjmującego... Trochę to dziwne, ale na prawym skrzydle jego ataki są naprawdę mocne i soczyste, a na lewym skrzydle zazwyczaj coś kombinuje jak nie kiwka to gra o blok i nie atakuje prawie nigdy po prostej zawsze po skosie, może koncepcja Śliwka atak a Kaczmarek przyjmujący byłaby lepsza... oczywiście mówię to dla żartów.., raczej Łukasz juz nie chciałby zmieniać pozycji, tylko jego ataki nie mają takiej siły jaką wczoraj pokazał Śliwka.., to trochę smutne bo wychodzi że znowu playoffy będzie może trzeba ratować Olkiem. :(

A teraz tak na serio co do transferów to ogólnie jak to wygląda kontraktowo?? Pewne jest raczej że Wiśniewski i Zatorski z polaków nie do ruszenia + Toniutti na przyszły rok, a jakieś plany co do Śliwki i Kaczmarka na ile podpisywali ?

Ktoś pisał Seyed, ja osobiście raczej jestem na nie, niestety nie posiada zagrywki a ZAKSA w tym roku oprócz serwującego swoją mocniejszą wersję zagrywki Wiśnii, nie stwarza przeciwnikowi żadnych problemów, daleko nie trzeba szukać wczoraj Łomacz dostawał każdą piłke prawie ze idealną pod siatkę i grał że środka.

Jeśli Toniutti został, a myślę że miał oferty z innych lig musiał Świder go przekonać jakąś koncepcją zespołu na przyszły rok, ciekawą jaką jeśli Grbić zostanie to czy będzie jakiś zaciąg Serbski ? Cieżkie pytanie przez sezonem oglądali Vucicevica, ale zdążył podpisać w słowenii..

Znając Sebastiana, co roku ściąga kogoś z ligi włoskiej i nie jest to jakiś topowy gracz jak Maurice Torres, a czy w tym roku tak zrobi?? Chyba jednak dużo będzie tutaj zależało od wyniku, bo ZAKSA jak widać co rok niby osłabia się, a w lidze liczy się we walce o mistrzostwo jak zwykle, jeśli by dostali w czapke już w play-offach bez gry w finale, myślę ze Swider by musiał coś więcej zmienić, a tak jak wygrają Mistrzostwo to będą kosmetyczne zmiany jak co roku.

Podsumowując niestety martwi ostatnimi czasami forma Semeniuka........, wygląda to podobnie jak rok temu w zawierciu gdzie miał super początek, a potem już tylko co mecz w dół i tak do końca sezonu aż go portugalczyk nie posadził w kwadracie. Jak robił na początku formę ataku 5 mocnych 1 kiwka to był super skuteczny, niestety ostatnie mecze u niego to wygląda 5 kiwek i 1 atak, co przestało działać, oby polepszył się bo rokowania raczej są że on będzie podstawowym razem że Śliwką na playoffach.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: PH3N-x »

Może by spróbowali Szalachę wyciągnąć z JW?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

O ile to prawda, bo póki co tylko plotki, to Seyed pasowalby do Zaksy. Obecnie brakuje jej bloków i wyblokow.
Patrząc jak świetnie Śliwka i Zwierz grają na kontrze, takie dopełnienie składu mogłoby być nieocenione. Szalacha tez nie głupi pomysł, tylko czy już gotowy na szostkowe granie? Kto wie?
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Co do Ślwiki na ataku i zjazdu formy Semena to uważam że wszystko bierze się od przyjęcia zagrywki. Jeżeli Ben ma piłkę dograną na nos to wtedy pięknie bawi się z blokiem przeciwnika jednak kiedy musi biegać po boisku to juz rzuca różne farfocle. Wtedy skuteczność skrzydeł spada, Śliwka jakieś kiwki wymyśla a Semen albo czapa albo aut. Myślę że lepiej Śliwkę zostawić na przyjęciu a na młota przesunąc Łukasika. Gość ma parę w łapie !!! Baroti niestety psychicznie nie daje rady w meczach o "coś".
Wracając do meczu ze Skrą to uważam że zdobylismy bezcenny punkt który da nam 1 miejsce po rundzie zasadniczej.... jeżeli wygramy w stolycy....
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pigula »

Co wy tego Seyede juz sobie wpisujecie do zespołu.Ktoś puścił życzeniową plotkę a ta zaczeła żyć swoim życiem.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

pigula pisze:Co wy tego Seyede juz sobie wpisujecie do zespołu.Ktoś puścił życzeniową plotkę a ta zaczeła żyć swoim życiem.
Jeju, do Resovii od poł roku, poł europy jest przymierzane łącznie z Sokolovem.... a kibice KK nie maja już prawa „rozważyć” czy by jeden gracz pasował do ekipy??
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

pigula pisze:Co wy tego Seyede juz sobie wpisujecie do zespołu.Ktoś puścił życzeniową plotkę a ta zaczeła żyć swoim życiem.
Oto chodzi w plotkach jest w nich trochę prawdy, trochę wymysłu autora...., ja mogę wymyślić że ZAKSA co roku ściąga najlepszego zawodnika Resovii jak 2 lata temu Śliwkę czy rok temu Smitha i za rok znowu weżną najlepszego zawodnika ciężko powiedzieć kto to może być hmm.. Chyba Lemański :|

Ciężko o polskiego dobrego teraz środkowego chyba oprócz Hubera, ale jest raczej nie do wyciągnięcia.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kibic_siatki »

Jak na taki bardzo przeciętny skład w tym sezonie, to Zaksa, jak na razie robi mega wynik. Jeśli popatrzeć na taką Resovię, to skład jest bardzo zbliżony, a wyniki dokładnie odwrotne:
Toniutti, Stępień ≈ Komenda, Shoji; W Zaksie jest zróżnicowanie, a w Resovii wyrównanie.
Kaczmarek, Baróti ≈ Schulz, Bartman; W Resovii zawodnicy więcej wygrali w reprezentacji.
Śliwka, Semeniuk, Parodi, Łukasik ≈ Hoag, Maréchal, Buszek, Rousseaux; Przed sezonem bym powiedział, że w Resovii lepsi.
Wiśniewski, Smith ≈ Możdżonek, Lemański, Niscy kontra wysocy.
Zatorski, Banach ≈ Perry, Mariański; tylko tu pewna przewaga Zaksy ze względu na Zatorskiego.

Bardzo poprawiła się w tym sezonie gra Śliwki: coraz częściej atakuje jak siatkarz, nawet jako atakujący (we wczorajszym meczu), a nie tylko piłka ręczna. Kto mógłby spodziewać się takiego progresu po odejściu Deroo... ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”