Jastrzębski Węgiel 2020/2021

miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Paragon pisze:
asps pisze:Ciężko się przyczepić do składu Jastrzębskiego na następny sezon, obiektywnie chyba faworyt rozgrywek, no i w Lidze Mistrzów też będą się liczyć.
Na papierze wydaje mi się, że Resovia i Skra na równi są co do składu JW.
Pierwsze szóstki porównywalne, ale JW ma szerszy skład.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

PioterZJastrzebia pisze:
andrevb pisze: No i jest mocna trójka przyjmujących :) Ciekawe kto będzie grał w pierwszym składzie?
Choć mnie bardziej nurtuje, kto będzie trzecim środkowym i czy będzie stanowił realne zagrożenie dla Jura i Łukasza?????
Tym środkowym ma być Dawid Dryja. Na pewno solidny zmiennik.
KrzysztofRatajski pisze:
Myślisz ze kapitan i opoka klasowej reprezentacji jaka jeat Serbia przychodzi ja rezerwe?
I jak tu traktować twoje komentarze na poważnie, skoro robisz takie (może nawet umyślne) babole? Urnaut jest Słoweńcem, nie Serbem. A ten twój kult zagranicznych nazwisk robi się naprawdę śmieszny. Urnaut nie będzie w wyjściowej szóstce za nazwisko, tylko za dyspozycję. Jeśli w lepszej będą Fornal z Szymurą, on posiedzi na ławce.

Skad u ciebie tyle pogardy i agresji do drugiego czlowieka z którym dzielisz pasje?
To niewiarygodne na tym forum brak kultury mnie przeraza
Tak pomylilem sie czeski blad oczywiscie Słowenia przyznaje sie do pomylki nie mam z tym problemu jak niektorzy ktorzy powinni mnie tu osobiscie przeprosić za nieprawidlowe zarzuty i kłamstwa
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Biciut »

KrzysztofRatajski pisze:
andrevb pisze:No i jest mocna trójka przyjmujących :) Ciekawe kto będzie grał w pierwszym składzie?
Choć mnie bardziej nurtuje, kto będzie trzecim środkowym i czy będzie stanowił realne zagrożenie dla Jura i Łukasza?????
Myślisz ze kapitan i opoka klasowej reprezentacji jaka jeat Serbia przychodzi ja rezerwe?
Wydaje mi się, że Urnaut doskonale zdaje sobie sprawę z tego do jakiego klubu przechodzi i jaka będzie konkurencja o grę. Kto będzie 4 na przyjęciu?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Biciut pisze:
KrzysztofRatajski pisze:
andrevb pisze:No i jest mocna trójka przyjmujących :) Ciekawe kto będzie grał w pierwszym składzie?
Choć mnie bardziej nurtuje, kto będzie trzecim środkowym i czy będzie stanowił realne zagrożenie dla Jura i Łukasza?????
Myślisz ze kapitan i opoka klasowej reprezentacji jaka jeat Serbia przychodzi ja rezerwe?
Wydaje mi się, że Urnaut doskonale zdaje sobie sprawę z tego do jakiego klubu przechodzi i jaka będzie konkurencja o grę. Kto będzie 4 na przyjęciu?
Ponoć Wojciech Szwed
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: michal1983 »

W moim mniemaniu transfer Urnauta to doskonały wybór i idealnie wpisuje się w zespół JW. Nie zdziwię się jeśli Jastrzębie biedzie grało na trzech nominalnych, szóstkowych przyjmujących bo ogrywać nikogo specjalnie nie trzeba a Tine nie jest juniorem który potrzebuje regularnego grania w pierwszym składzie żeby utrzymać poziom. To ze można grać w ten sposób pokazuje doskonale nasza reprezentacja. Z resztą kilka lat wstecz, za Gardiniego, Szymura tez był takim pół podstawowym zawodnikiem.

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało pod batutą Toniuttiego. Zapowiada się bardzo ciekawie.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

GLP donosi o kuszeniu Urnauta przez Sankt Petersburg.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: drukjul »

Vilgefortz pisze:GLP donosi o kuszeniu Urnauta przez Sankt Petersburg.
Z punktu widzenia polskiego kibica, a tym bardziej kibica JW, to że informacja o tych zakusach na Słoweńca młodszego, ale jeszcze bogatszego niż Kazań Zenitu dotarła już do uszu Pasiniego to na pewno nie jest dobra zapowiedź. :|

Po wygranym 10 dni temu przez Słoweńców meczu z Rosją wtedy ostrzegałem na forum w wątku Ligi Narodów, że po takim spotkaniu nazwisko szczególnie Cebulja musiało się znaleźć na czele listy życzeń transferowych kilku klubów rosyjskich więc z punktu widzenia akurat kibica Resovii miałbym po tym spotkaniu wyjątkowo mieszane odczucia. A pisząc o "liście życzeń" miałem na myśli właśnie w pierwszej kolejności obrzydliwie wręcz bogaty Sankt Petersburg, który po pozbyciu się ostatnio wiecznie kontuzjowanego Oreola Camejo (który jeżeli zdrowie mu tylko pozwoli będzie teraz występował w lidze chińskiej) i nieudanym kuszeniu samego Wilfredo, potrzebuje i łaknie teraz jak kania dżdżu jakiegoś w miarę klasowego zawodnika do gry na "4", który wraz z Jegorem Kljuką i Jenią Grebennikowem zabezpieczy w przyszłym roku przyjęcie w drużynie aktualnego wicemistrza Rosji i jednocześnie w tym momencie najprawdopodobniej najbogatszej drużyny klubowej świata jeżeli chodzi o męską siatkówką. Jeśli choćby za wspomnianego Jegora Kljukę rok temu Petersburg był w stanie wypłacić Kuzbassowi Kemerowo jednak nawet jak na Rosję całkiem spore odszkodowanie pieniężne, a w tym roku również odszkodowanie za Jenię Grebennikowa włoskiej Modenie, to widać nawet po tym jaki jest modus operandi w polityce transferowej Sankt Petersburga i że pieniądze które trzeba wybulić na odszkodowania za zrywane ważne kontrakty z dotychczasowymi klubami tych zawodników, dla samego klubu znad Newy, akurat nie stanowiły nigdy do tej pory większego problemu.(Kljuka, Grebennikow, to bynajmniej nie jedyne przykłady z ostatnich 2-3 lat - bo nawet większość transferów siatkarzy do Petersburga w tym okresie odbyła się na tej właśnie, można śmiało powiedzieć, że nieco zbójeckiej zasadzie. Za odszkodowaniem za zerwany, ważny teoretycznie do 2023 z Kuzbassem kontrakt trenerski przeniósł się do Petersburga dwa lata temu nawet i sam selekcjoner sbornej czyli Tuomas Sammelvuo. A warto tu przypomnieć, że Tuomas Sammelvuo zostawił swój klub Kuzbass na lodzie w okresie międzysezonowym latem 2019 na rzecz oferty z Sankt Petersburga, bezpośrednio po zdobycie w sezonie 2018/19 przez Kemerowo mistrzostwa!!!).

Pomyliłem się natomiast, kogo te zakusy Rosjan jeśli chodzi o reprezentacyjnych słoweńskich przyjmujących dotyczyć; - wydawało mi się, że swoim rewelacyjnym występie i aż 32 zdobytych punktach zdobytych przeciwko sbornej 10 dni temu szybciej niż Tine Urnaut będzie to Klemen Cebulj, ale tłumaczy mnie pewnie to, że Petersburg swoje sieci na Tine Urnaut musiał zarzucić jeszcze wcześniej, bo z okazji tamtego spotkania w Lidze Narodów Rosja-Słowenia Urnaut bezpośrednio przed meczem udzielił specjalnego wywiadu nowemu siatkarskiemu portalowi dedykowanemu przyszłorocznym MŚ 2022 w Rosji, w którym nawet otwartym tekstem wspomniał, że miał w tym roku oferty gry w Rosji, ma je także nawet i jeszcze teraz, a i sam chce w lidze rosyjskiej spróbować jeszcze swoich sił i szczęścia. Co prawda Tine dodał wtedy, że taka możliwość to raczej dopiero okres po przyszłorocznych MŚ, czyli dopiero sezon 2022/23, ale całkiem możliwe, że wolał jeszcze dmuchać na zimne.
"-Chciałbyś kiedyś zagrać w rosyjskiej siatkarskiej superlidze? Może już miałeś takie propozycje?

- Owszem chcę. Chciałbym zagrać w Rosji, miałem w tym roku kilka ofert, nawet i teraz mam. Być może po mundialu pojawią się tutaj nowe możliwości i zagram w rosyjskiej superlidze.

- Śledzisz ligę rosyjską?

- Tak, śledzę najważniejsze turnieje. Oglądałem mecze Final Six tegorocznych mistrzostw, a wcześniej także Final Four Pucharu Rosji, oraz najciekawsze mecze sezonu zasadniczego.
"

https://volley2022.ru/news/216/
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Myślę, że nie ma co dorabiać jakiejś szerszej nadbudowy, bo te 44,7% skuteczności ataku jakie Urnaut notuje w VNL nie zmieniły percepcji jego osoby - Gorszy Ale Ostatnio Lepszy Zenit trochę późno zaczął budować skład, z Grebennikovem wyszło o tyle bezkonfliktowo, że Modena sięgając po Nimira wcale nie potrzebowała Francuza i wzięła włoskiego libero (Rossiniego), z zagranicznym przyjmującym problem jest taki, że nazwisk na rynku na jakimś poważnym poziomie, poza Lucarellim od dawna dogadanym co do generaliów z Civitanovą, po prostu nie ma, a w takim scenariuszu partnera do pary z Kljuką trzeba będzie szukać wśród zawodników z ważną umową. I faktycznie możliwe jest, że Zenit poszuka go w Polsce, nawet jeśli niekoniecznie musi być to Urnaut, bo samą informację ciężko traktować jako jakąś niespodziankę.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Jeszcze się okaże że pan Deroo jednak nie zagości na naszych ligowych parkietach.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Myślę, że nie ma co dorabiać jakiejś szerszej nadbudowy, bo te 44,7% skuteczności ataku jakie Urnaut notuje w VNL nie zmieniły percepcji jego osoby


Tine Urnaut może tak w ataku jak Klemen Cebulj, czy w jednym ze spotkań - tym 3:2 wygranym przez Słoweńców z Francją młodziutki Rok Mozić, ale nie ma raczej wątpliwości, że wieloletni kapitan Słowenii (bo jeśli pamięć mnie nie myli, to Tine był kapitanem tej reprezentacji już w 2009 roku czyli 12 lat temu :o ) jest opoką zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej i kiedy jest taka potrzeba, bo Cebulj i Stern mają kryzys także jeśli chodzi o zdobywanie punktów potrafi wrzucić dodatkowy nadbieg. Jak choćby w ostatnim czwartkowym meczu z Iranem, gdzie w całym spotkaniu Tine miał niezłe statystyki 16/27, ale w ostatnim secie zakończonym wynikiem 32:30, kiedy niewiele brakowało, aby Słoweńcy walczący o F4 przynajmniej stracili już punkt, a Irańczycy doprowadzili do tie-breaka, Tine skończył 9/10 piłek, czyli wtedy kiedy rzeczywiście nie miał marginesu na błąd, nie pozwolił sobie na pomyłkę, czy nawet na podbicie jakiegoś ataku praktycznie w wcale.

WysokiPortorykanczyk pisze:- Gorszy Ale Ostatnio Lepszy Zenit trochę późno zaczął budować skład, z Grebennikovem wyszło o tyle bezkonfliktowo, że Modena sięgając po Nimira wcale nie potrzebowała Francuza i wzięła włoskiego libero (Rossiniego), z zagranicznym przyjmującym problem jest taki, że nazwisk na rynku na jakimś poważnym poziomie, poza Lucarellim od dawna dogadanym co do generaliów z Civitanovą, po prostu nie ma, a w takim scenariuszu partnera do pary z Kljuką trzeba będzie szukać wśród zawodników z ważną umową. I faktycznie możliwe jest, że Zenit poszuka go w Polsce, nawet jeśli niekoniecznie musi być to Urnaut, bo samą informację ciężko traktować jako jakąś niespodziankę.
U Pasiniego obok tej informacji o wyciągnięciu Słoweńca z Jastrzębia, można też w tej samej notce przeczytać, że "gorszy ale ostatnio lepszy Zenit" wyciągnął już na tej samej zasadzie co chce w JW Urnauta z "lepszego, ale ostatnio gorszego Zenitu" Fiodora Woronkowa i zaklepał już sobie jego usługi na przyszły sezon. Jeżeli to prawda, to Bedni się z tego pewnie cieszy, ale nowy trener Zenitu Kazań Aleksiej Werbow - który został w kwadracie jeżeli chodzi o rezerwowych przyjmujących, znów zastrzegając że to co podaje Pasini jest prawdą, teraz jednie z Surmaczewskim - raczej na pewno nie.
michal1983 pisze:Jeszcze się okaże że pan Deroo jednak nie zagości na naszych ligowych parkietach.
Akurat Deroo akurat w tym momencie naprawdę jest w bardzo złej formie i stanowi swoją żywą antyreklamę, więc z punktu wiedzenia kibica Resovii, o to że ktoś go podkupi nie trzeba się aż tak martwić. Przedwczoraj, w sobotę w półfinale LE, Sam i jego koledzy (w "6" na przyjęciu wyszedł obok Deroo również nam świetnie znany Tomas Rousseux został zdeklasowany na przyjęciu przez zagrywki Ukraińców, którzy w trzech krótkich setach zanotowali aż 13 asów serwisowych, w tym aż 9 asów Płotnieckiego. Z kolei ci sami Ukraińcy nie mieli nic do powiedzenia następnego dnia w finale LE przeciwko Turkom, którzy to z Ukraińcami również wygrali bardzo gładko i pewnie 3:1, więc Deroo na to żeby pokazać, że ostatni sezon był wypadkiem przy pracy i stać go na naprawdę grę na wysokim i równym poziomie, będzie teraz musiał poczekać przynajmniej do wrześniowych ME. A "gorszy ale ostatnio lepszy, a już na pewno bogatszy Zenit" aż tak długo z kompletowanie kadry na sezon 2021/22 nie będzie chciał czekać.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Oglądałem dwa pierwsze sety meczu Belgii z Ukrainą i to wyglądało jak mecz drugoligowej drużyny z drużyną z Plusligi. Deroo w defensywie naprawde słabo. Wiele piłek spokojnie do obrony podbijał w trybuny. Parę asów na nim zrobili Ukraińcy. Co do Urnauta: Są jeszcze jacyś klasowi przyjmujący do wyjęcia?
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Deroo prawdopodobnie chcieć już nie będą chcieli w Rosji. Ponoć to bardzo łatwe zrezygnowanie z niego, mimo iż sezon 19/20 bardzo dobry, a po kontuzji i w poprzednim spisywał się ok na wejściach, bo i tak Semyszew większość grał, wynikało z tego, że nie dawał z siebie tyle, ile trener Briański oczekiwał na treningach. Mniej delikatnie mówiąc był leniwy i mało pracowity, a czarę goryczy przelało przedłużające się wracanie po kontuzji. Inne źródła natomiast mówią, że mimo iż Moskwa to metropolia, to partnerce życiowej Belga, życie tam nie odpowiadało.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: drukjul »

miro1905 pisze:Oglądałem dwa pierwsze sety meczu Belgii z Ukrainą i to wyglądało jak mecz drugoligowej drużyny z drużyną z Plusligi. Deroo w defensywie naprawde słabo. Wiele piłek spokojnie do obrony podbijał w trybuny. Parę asów na nim zrobili Ukraińcy. Co do Urnauta: Są jeszcze jacyś klasowi przyjmujący do wyjęcia?
Sklepy z klasowymi przyjmującymi to można teraz znaleźć na praktycznie każdym rogu. :)

Ale poważniej, to podstawowa para irańskich przyjmujących z ostatnich MŚ juniorów w 1999- Amir Hossein Esfandiar i Morteza Sharifi jest zdaje się ciągle jeszcze wolna. Ten pierwszy - lewoskrzydłowy o wręcz niewiarygodnych warunkach, bo mierzący aż 209 cm gra w turnieju VNL w Rimini, co prawda nie jako zawodnik szóstkowy, ale od czasu do czasu, kiedy Alekno daje mu szanse sygnalizuje swoje nieprawdopodobne możliwości przede wszystkim ofensywne. To jest dopiero 22-latek, więc na pewno nie jest ciągle siatkarzem kompletnym - wiele pracy przed nim, szczególnie w przyjęciu i w defensywie, ale też z pewnością przy tych nieprawdopodobnych warunkach fizycznych na tej pozycji jest to autentyczny, rzadko spotykany brylant do oszlifowania. Nagroda MVP dla Esfandiara wspomnianych MŚ U21 dwa lata temu nie wzięła się przez przypadek. Esfandiar już przez ostatni sezon grał w belgijskim Maaseik, więc nie tylko europejskiej klubowej siatkówki, ale nawet gry w europejskich pucharach trochę już liznął.

Sharifi to zupełnie inny typ przyjmującego - mierzący niewiele powyżej 190 cm, ale też szczególnie w ataku w rozgrywkach VNL w 2018 i 2019 robiący na nas spore wrażenie. Było sporo takich spotkań, kiedy ten wtedy jeszcze nastolatek, nie tak znowu wysoki, ale niezwykle dynamicznie atakujący i na siatce często diablo skuteczny dosłownie ciągnął w tym okresie grę Irańczyków w ofensywie i mówimy tu także o I reprezentacji irańskich seniorów, a nie tylko juniorów - choć w obu tych zespołach Sharifi był bardzo mocno eksploatowany w tym okresie jednocześnie. Jednak po tym jak skończył mu się kontrakt z Veroną, gdzie ściągnął go Nikola Grbic, Irańczyk popadł w jakiś marazm i przestał się rozwijać. Ostatni sezon spędził w Urmii, czyli tym samym irańskim klubie co nowy przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn Meisam Salehi i wszystkie relacje zgodnie twierdzą, że przez większość sezonu znajdował się w cieniu tego o rok starszego partnera z przyjęcia. Co znalazło potwierdzenie w tym, że właśnie Salehi znalazł uznanie u Alekny i jest w tym momencie nawet w Rimini liderem zespołu irańskiego, a dla Sharifi w tym roku w reprezentacji grającej w VNL zabrakło miejsca. Ale to też na pewno ciągle duży potencjał i siatkarz który ma szansę wrócić do naprawdę bardzo wysokiego poziomu, jaki prezentował choćby podczas wspomnianej fazy grupowej VNL w 2018 roku, gdzie Irańczycy z 19-letnim wtedy Sharifi grającym na przyjęciu w "6" pokonali nas w Chicago bez straty seta http://www.fivb.org/vis2009/getdocument ... =256110029
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Myślę, że JW za Urnauta będzie szukać bardziej doświadczonego przyjmującego. Może powrót Kaliberdy? Chyba nie ma jeszcze klubu.
qtp
Posty: 2273
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: qtp »

Ja myślę nie będzie potrzeby nikogo szukać.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Również bym chciał i mam taką nadzieję że okaże się to tylko szumem medialnym.

Bardzo ale to bardzo mi się te finansowe rozwiązania siłowe nie podobają. Jest z roku na rok gorzej.

Im dłużej siedzę w „tym” tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że za takie zrywanie umów powinny być jakieś sankcje w postaci np. karencji półrocznej dla zawodnika/trenera „siłowo” zmieniającego barwy klubowe.

Wiem, wiem, pieniądze i wolny rynek etc.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

eeeeee tam. Skuszą Woronkowa, bo 3 sezon z rzędu klaskania w Kazaniu pewnie mu się słabo widzi, więc w JW pozostanie Słoweniec.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Resofan »

michal1983 pisze: Bardzo ale to bardzo mi się te finansowe rozwiązania siłowe nie podobają. Jest z roku na rok gorzej.

Im dłużej siedzę w „tym” tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że za takie zrywanie umów powinny być jakieś sankcje w postaci np. karencji półrocznej dla zawodnika/trenera „siłowo” zmieniającego barwy klubowe.

Wiem, wiem, pieniądze i wolny rynek etc.
O czym Ty piszesz? Jakie sankcje i karencje? Do siatkówki weszło po prostu to, co od wielu lat jest w np. piłce nożnej - zawodnik chce odejść do innego klubu, tamten klub wypłaca obecnemu klubowi kwotę "odstępnego" zawartą w kontrakcie, zawodnik przechodzi do innego klubu. Zasady jasne, klarowne i czyste. Za co tu karać dalibóg nie wiem?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini pisze, że Gorszy Ale Lepszy Zenit chce i Woronkowa, i Urnauta.
michal1983 pisze:Im dłużej siedzę w „tym” tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że za takie zrywanie umów powinny być jakieś sankcje w postaci np. karencji półrocznej dla zawodnika/trenera „siłowo” zmieniającego barwy klubowe.
A dla klubu zrywającego ''siłowo'' kontrakt z zawodnikiem lub trenerem? Albo zalegającego z pensjami? Też pół roku bez występów? ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:eeeeee tam. Skuszą Woronkowa, bo 3 sezon z rzędu klaskania w Kazaniu pewnie mu się słabo widzi, więc w JW pozostanie Słoweniec.
Według Pasiniego już skusili, ale to nie oznacza że Sankt Petersburg zrezygnował z zastąpienia Oreola Camejo, któremu mimo prób przez kilka lat w FIVB nie udało się wyrobić rosyjskiej licencji (twarde "nie" Kubańczyków), więc mimo rosyjskiego obywatelstwa i paszportu do końca grał w tym klubie jako cudzoziemiec, innym zagranicznym siatkarzem. Co poniekąd oznacza też, że Woronkow może tylko zamienić stanie w kwadracie jednego Zenitu na kwadrat innego Zenitu.
miro1905 pisze:Myślę, że JW za Urnauta będzie szukać bardziej doświadczonego przyjmującego. Może powrót Kaliberdy? Chyba nie ma jeszcze klubu.
Z tego co pamiętam to rozstanie Kaliberdy z JW w sezonie 2014/2015 było jednak dość burzliwe i emocjonalne - jak przynajmniej utrzymywał w udzielanych wywiadach Ukrainiec grający w barwach Niemiec w trakcie kontuzji klub w pewnym momencie nie tylko przestał mu płacić, ale nawet zmusił go, żeby się wyprowadził z zajmowanego mieszkania. Więc nie tylko dlatego, że w pierwszym meczu sezonu, w jednej z pierwszych akcji odniósł grając w barwach JW naprawdę ciężką i długotrwałą kontuzję, która zaprowadziła go ostatecznie na stół operacyjny i po której na dobrą sprawę nigdy nie wrócił już do poprzedniej sprawności i formy, ale choćby także tych nieciekawych sytuacji pozaboiskowych sprzed paru lat, teraz nie sądzę żeby powrót do Jastrzębia kapitana reprezentacji Niemiec był jakoś prawdopodobny.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2021, o 12:42 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze:A dla klubu zrywającego ''siłowo'' kontrakt z zawodnikiem lub trenerem? Albo zalegającego z pensjami? Też pół roku bez występów? ;)
Obydwie te patologie nie powinny mieć miejsca.
Nie jestem tylko pewny, czy w sytuacji kiedy jakiś klub zalega z pensjami za kilka miesięcy nie powinno być tak, że część odpowiedzialności (także finansowej) powinny ponosić podmioty, które takiemu klubowi mimo wszystko wydają licencję na grę w danej klasie rozgrywkowej ;).
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Nie ma czegoś takiego jak kwoty odstępnego. Są zrywane umowy „za porozumieniem stron” bo z niewolnika niema pracownika. Wypłacany jest kontrakt i ewentualnie jakiś psi grosz.
W piłce nożnej jest coś takiego jak okienko transferowe. Z resztą nie chce strzępić języka i robić zbędnie g*burzy.

@Wysoki

To zupełnie inna para kaloszy. Kluby nie płacące powinny mieć odebraną licencję.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Resofan »

michal1983 pisze:Nie ma czegoś takiego jak kwoty odstępnego. Są zrywane umowy „za porozumieniem stron” bo z niewolnika niema pracownika. Wypłacany jest kontrakt i ewentualnie jakiś psi grosz.
W piłce nożnej jest coś takiego jak okienko transferowe. Z resztą nie chce strzępić języka i robić zbędnie g*burzy.

@Wysoki

To zupełnie inna para kaloszy. Kluby nie płacące powinny mieć odebraną licencję.
Sorry, ale napiszę mocno - jak nie masz o czymś pojęcia, to nie mędrkuj.
Kwoty odstępnego są bardzo powszechne i zawarte prawie w każdym profesjonalnym kontrakcie. W "Hejt Parku" z A. Śliwką pytał o to Smokowski. Śliwka mówił, że takie zapisy są nagminne i zapytany wprost odpowiedział, że on również ma w swoim kontrakcie taki zapis, ale oczywiści kwoty podać nie chciał.
Co do okienek transferowych, to w siatkówce jest przecież prawie identycznie - spróbuj zakontraktować zawodnika do drużyny np. w marcu.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Lub w październiku. ;)

Jeśli nie mam pojęcia to proszę wyjaśnij mi. Widocznie mam problem z rozumieniem tekstu. Tylko rzeczowo, bez bicia piany w stylu „wszyscy to wiedzą” i nie na podstawie pogaduszek w programie na YouTube.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2021, o 13:25 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: alimak »

ciorny17 pisze:Mniej delikatnie mówiąc był leniwy i mało pracowity, a czarę goryczy przelało przedłużające się wracanie po kontuzji. Inne źródła natomiast mówią, że mimo iż Moskwa to metropolia, to partnerce życiowej Belga, życie tam nie odpowiadało.
A co? Zbyt długo wracał z rehabilitacji we Wrocławiu? ;)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

miro1905 pisze: Co do Urnauta: Są jeszcze jacyś klasowi przyjmujący do wyjęcia?
Tego pokroju nie ma.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jinx »

alimak pisze:
ciorny17 pisze:Mniej delikatnie mówiąc był leniwy i mało pracowity, a czarę goryczy przelało przedłużające się wracanie po kontuzji. Inne źródła natomiast mówią, że mimo iż Moskwa to metropolia, to partnerce życiowej Belga, życie tam nie odpowiadało.
A co? Zbyt długo wracał z rehabilitacji we Wrocławiu? ;)
No nieeee:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: alimak »

Ty się śmiejesz, a ja serio piszę. Kiedy złapał kontuzję, pojechał się leczyć do Wrocławia.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jinx »

alimak pisze:Ty się śmiejesz, a ja serio piszę. Kiedy złapał kontuzję, pojechał się leczyć do Wrocławia.
Ty sobie żarty robisz a ja Ci piszę, że najlepsza opieka jest w Polsce. Nie wiem, czy we Wrocku, ale miasto ma swoje dodatkowe atrakcje:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”