Superliga mężczyzn 2021/2022

ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ostry99 »

ciorny17 pisze: 8 sty 2022, o 14:25 Ogólnie jak na 42% pozytywnego zespół robi 40% efektywności ataku, to wiedz, że masz ogień na skrzydłach.
... i calkiem solidnego sypacza ;) Christenston jak dla mnie to teraz najlepszy rozgrywajacy na swiecie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ostry99 pisze: 9 sty 2022, o 00:03
ciorny17 pisze: 8 sty 2022, o 14:25 Ogólnie jak na 42% pozytywnego zespół robi 40% efektywności ataku, to wiedz, że masz ogień na skrzydłach.
... i calkiem solidnego sypacza ;) Christenston jak dla mnie to teraz najlepszy rozgrywajacy na swiecie.
Ja już nawet nie podnoszę tematu bo to święta oczywistość ;)
Wspominałem o tym, że dostał idealny set skrzydłowych pod siebie, a dodatkowo środkowi też nie okazali się przeszkodą, bo o ich współpracę można było mieć obawy
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Pierwszy raz w tym sezonie dojdzie do nierozegrania meczu w Superlidze ze względu na koronawirusa.
Nie odbędzie się mecz Dynamo-LO vs Loko. Mecz odbędzie się 14. kwietnia.

Pary na tą kolejkę:
piątek:
ASK vs Fakieł
sobota:
Jensej vs Kuzbass
Surgut vs Zenit jr
Zenit vs Samotlor
Orenburg vs Dynamo
Ufa vs Biełgorod.

Mam pytanie do osób szerzej śledzących ligę rosyjską, gdy w Dynamo grał jeszcze Kurek. Ostatnio na socialach Kazania pojawił się materiał gdzie Bednorz mówi po rosyjsku. W komentarzach po wczorajszym meczu, głównie o tym dyskusja i pojawiają się właśnie głosy, że fajnie, że się uczy a nie jak Kurek. Także coś tam grubiej było?
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kazań bez problemów z Samotlorem. Do 19, 20 i 20.
W szóstce z Poroshinem kosztem Micaha. Wołkow i Michajłow po 21 ataków i odpowiednio skończyli 12 i 7. Dima dołożył 4 bloki i asa, a Maxim 3 bloki i 3 asy. Bednorz 9 punktów. 1 as, ale 4 błędy na zagrywce,1 blok zaliczył, a w ataku 7/11 (raz zablokowany i raz aut). W przyjęciu ładowali w niego jak w cymbał, ale na 27 przyjęć 64% pozytywnego i 41% perfekcyjnego. Bez błędu.

Samotlor popełnił aż 29 błędów. Sapażkow, dramat. 6/13 ale 4 błędy.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Nuriel »

ciorny17 pisze: 15 sty 2022, o 18:00 Kazań bez problemów z Samotlorem. Do 19, 20 i 20.
W szóstce z Poroshinem kosztem Micaha. Wołkow i Michajłow po 21 ataków i odpowiednio skończyli 12 i 7. Dima dołożył 4 bloki i asa, a Maxim 3 bloki i 3 asy. Bednorz 9 punktów. 1 as, ale 4 błędy na zagrywce,1 blok zaliczył, a w ataku 7/11 (raz zablokowany i raz aut). W przyjęciu ładowali w niego jak w cymbał, ale na 27 przyjęć 64% pozytywnego i 41% perfekcyjnego. Bez błędu.

Samotlor popełnił aż 29 błędów. Sapażkow, dramat. 6/13 ale 4 błędy.
Patrząc na same cyferki to naprawdę dobry mecz Bednorza.
Oby wreszcie się ustabilizował na dobrym poziomie. Fajnie by też było, gdyby w dalszej części sezonu mógł trochę więcej poatakować, ale mając na skrzydłach takich kolegów łatwo o to nie będzie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Nuriel pisze: 16 sty 2022, o 14:24
Patrząc na same cyferki to naprawdę dobry mecz Bednorza.
Oby wreszcie się ustabilizował na dobrym poziomie. Fajnie by też było, gdyby w dalszej części sezonu mógł trochę więcej poatakować, ale mając na skrzydłach takich kolegów łatwo o to nie będzie.
Wołkow to obok Leona i piorunującego wejścia Mozica najlepszy przyjmujący globalnie w tym sezonie. Mówię tu ofc o aspektach ofensywnych. Szerokość repertuaru zagrań w ataku Dimy jest imponująca. Jakoś nie widzę możliwości większych wolumenów w ataku Bartka. Co prawda Maxim notuje mikro dołek, bo jego gra od Pucharu Rosji nazwijmy to jest średnia.

Dynamo i Zenit jr patrząc na ostatnie mecze są na fali wznoszącej, więc ich pojedynek 1.02 zapowiada się ok.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Poletajew znowu wypada. Tym razem kontuzja mięśniowa. Nie wiadomo jednak kiedy wróci. Nie ma zdrowa chłopak do grania w siatkówkę.
Kłamca.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Kilgor92 »

To jest aż niesamowite, jak wszystko w Petersburgu idzie jak po grudzie. Jak już coś zaczyna tam się zazębiać, to zaraz im ktoś odpada i najczęściej jest to Poletajew. Ciekaw jestem z czego to wynika. Ze złego prowadzenia się? Ze złych pod względem jakościowych treningów? Tak czy inaczej również ciekawi mnie, czy Zenit Jr. będzie chciał znaleźć jakieś zastępstwo za Poletajewa, bowiem z Podrebinkinem na ataku wiele nie ugrają, zaś ponowne przesunięcie Kliuki na pozycję atakującego również wiele nie da mając na uwadze to, że Woronkow na dłuższym dystansie po prostu się nie sprawdza.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kilgor92 pisze: 18 sty 2022, o 00:59 Ciekaw jestem z czego to wynika. Ze złego prowadzenia się? Ze złych pod względem jakościowych treningów?
Niby Wiktor prowadzi się bardzo profesjonalnie i tu nikt nie ma zarzutów. Jedyne co, to fakt, że pojawiają się głosy, że najczęściej chłopak za szybko chce, stąd wraca z niedoleczonymi urazami.
Tak czy inaczej również ciekawi mnie, czy Zenit Jr. będzie chciał znaleźć jakieś zastępstwo za Poletajewa, bowiem z Podrebinkinem na ataku wiele nie ugrają, zaś ponowne przesunięcie Kliuki na pozycję atakującego również wiele nie da mając na uwadze to, że Woronkow na dłuższym dystansie po prostu się nie sprawdza.
Będzie Leon, może będzie Nimir to wiesz, może być Podrebinkin albo inny drugoszeregowy gracz z rosyjskim paszportem ;)
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Pierwsza runda Superligi za nami, więc redaktorzy sport-business postarali się o podsumowanie.
https://sport.business-gazeta.ru/news/271266

Bednorz z najwyższą skutecznością wśród przyjmujących (54%) dla zawodników ze 100 atakami w górę.
Dodatkowo Kazań ma najlepszą skuteczność zespołowo (54%), efektywność, zdobywa najwięcej punktów na set (18,65), również wskaźnik +/- mają najlepszy bo aż 443, a drugie Dynamo 388.

Plotki transferowe.
Perrin do Polski, nie wiadomo gdzie, Babkiewicz do Lokomotiwu, Luburić out.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 18 sty 2022, o 13:56 Pierwsza runda Superligi za nami, więc redaktorzy sport-business postarali się o podsumowanie.
https://sport.business-gazeta.ru/news/271266

Bednorz z najwyższą skutecznością wśród przyjmujących (54%) dla zawodników ze 100 atakami w górę.
Dodatkowo Kazań ma najlepszą skuteczność zespołowo (54%), efektywność, zdobywa najwięcej punktów na set (18,65), również wskaźnik +/- mają najlepszy bo aż 443, a drugie Dynamo 388.

Plotki transferowe.
Perrin do Polski, nie wiadomo gdzie, Babkiewicz do Lokomotiwu, Luburić out.
Dla naszej reprezentacji to wciąż mniej niż Kubiak, który szarżuje w Japonii na 45 % w ataku jako druga opcja. Właśnie, może ktoś jego staty przytoczyć tu albo w odpowiednim wątku?
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Arw165 »

ciorny17 pisze: 18 sty 2022, o 13:56 Bednorz z najwyższą skutecznością wśród przyjmujących (54%) dla zawodników ze 100 atakami w górę.

Gdzie sprawdzasz statystyki? Chciałabym się dowiedzieć, ale średnio piłek na mecz dostaje Bartek.

Edit:
Tharaster pisze: 20 sty 2022, o 23:17
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, o 23:38 przez Arw165, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Arw165 »

No i tvstart zablokowało możliwość oglądania transmisji spoza Rosji. :<
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Arw165 pisze: 23 sty 2022, o 14:14 No i tvstart zablokowało możliwość oglądania transmisji spoza Rosji. :<
Zainstaluj operę z wbudowanym VPNem i ustaw Europę. Działa
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Odliczając przerwy, to Kazań w godzinę pogonił Jensej.
Bednorz zszedł przy 18:10 w drugim secie z grymasem bólu, łapiąc się za otejpowanego kciuka.
Do tego momentu 38% pozytywnego, 0 perfekcyjnego, na 8 przyjęć, 3/4 w ataku, bez bloku, bez asa, ale z dwoma błędami na zagrywce.
Aha, no i bez Majki w składzie dzisiaj. Fajne wejścia także Łabińskiego, który wygląda jak młodszy brat Bierieżki.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Mam pytanie do oglądających, jak wygląda Urnaut w Petersburgu? Oglądając Jastrzębie i Clevenota mam wrażenie, że raczej stratni jastrzębianie na tej wymianie nie są, ale jestem ciekaw jak Słoweniec radzi sobie w rosyjskiej lidze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Początek sezonu jak cały Zenit miał fatalny, ale wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Grając w parze z Woronkowem nie szło mu za dobrze, ale Kljuka i Tine bardzo dobrze się uzupełniają.
Kłamca.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: rafak »

Nie śledzę Superligi na bieżąco, ale powyżej pomieszane są statystyki z Superligi i Wyższej Ligi A. Nie widziałem tego wcześniej. To jest od tego sezonu, czy jakiś chwilowy bug w bazie danych?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

rafak pisze: 24 sty 2022, o 01:19
Nie śledzę Superligi na bieżąco, ale powyżej pomieszane są statystyki z Superligi i Wyższej Ligi A. Nie widziałem tego wcześniej. To jest od tego sezonu, czy jakiś chwilowy bug w bazie danych?
Na stronie jest i Superliga i Wyższa liga A. Tak samo później w statystykach szczegółowych, można wybrać poszczególne ligi, z Pucharem Rosji albo i nie.

Nigdy nie zrozumiem tej rosyjskiej dumy. W zasadzie nasza podobna, ale cóż. Wielu zawodników ponoć mocno obawia się o swoją przyszłość i sensowność gry w Rosji. Wczoraj pisałem o Urnaucie i Żukowskim jako tych, którzy chcą opuścić Rosję. Do tego grona dołącza coraz więcej zawodników. Więc federacja VFV, jak to Rosjanie mają w zwyczaju, rozważa, nad nakładaniem kar finansowych dla zawodników, którzy opuszczą Rosją, mimo posiadania ważnego kontraktu. A też jest to części tych bardziej topowych. Robi się ciekawie.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 orientujesz się jak wygląda sprawa z kontraktem Bednorza? Dochodzą słuchy, że umowa leży na stole ale trochę niższa niż poprzednia. Z kolei Passini pisze o mocnym zainteresowaniu ze strony Perugii. Tam wszystko zależy od Andersona (podobno ma kontrakt na rok i możliwe, że pożegna się z zespołem). Jeśli tak to wygląda, to nie zazdroszczę sytuacji Bartkowi. Z jednej strony Kazań (mocna paka z potencjałem na mistrzostwo i fajne granie w Lidze Mistrzów), z drugiej Perugia (przyjęcie w parze z Leonem i konkretna możliwość zaistnienia na dłużej w reprezentacji).
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: Biciut »

ptrlnd pisze: 27 sty 2022, o 21:12 ciorny17 orientujesz się jak wygląda sprawa z kontraktem Bednorza? Dochodzą słuchy, że umowa leży na stole ale trochę niższa niż poprzednia. Z kolei Passini pisze o mocnym zainteresowaniu ze strony Perugii. Tam wszystko zależy od Andersona (podobno ma kontrakt na rok i możliwe, że pożegna się z zespołem). Jeśli tak to wygląda, to nie zazdroszczę sytuacji Bartkowi. Z jednej strony Kazań (mocna paka z potencjałem na mistrzostwo i fajne granie w Lidze Mistrzów), z drugiej Perugia (przyjęcie w parze z Leonem i konkretna możliwość zaistnienia na dłużej w reprezentacji).
Czego mu nie zazdrościsz? Kontraktu na stole za nie mniej niż 500 tys euro za 10 miesięcy czy kontraktu za dajmy na to 450 tys euro za 10 miesięcy? (kwoty podane z niczego).
Bartek wypracował swoją postawą zainteresowanie największych klubów Europy. Brawo!!!
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

Biciut pisze: 27 sty 2022, o 21:46
ptrlnd pisze: 27 sty 2022, o 21:12 ciorny17 orientujesz się jak wygląda sprawa z kontraktem Bednorza? Dochodzą słuchy, że umowa leży na stole ale trochę niższa niż poprzednia. Z kolei Passini pisze o mocnym zainteresowaniu ze strony Perugii. Tam wszystko zależy od Andersona (podobno ma kontrakt na rok i możliwe, że pożegna się z zespołem). Jeśli tak to wygląda, to nie zazdroszczę sytuacji Bartkowi. Z jednej strony Kazań (mocna paka z potencjałem na mistrzostwo i fajne granie w Lidze Mistrzów), z drugiej Perugia (przyjęcie w parze z Leonem i konkretna możliwość zaistnienia na dłużej w reprezentacji).
Czego mu nie zazdrościsz? Kontraktu na stole za nie mniej niż 500 tys euro za 10 miesięcy czy kontraktu za dajmy na to 450 tys euro za 10 miesięcy? (kwoty podane z niczego).
Bartek wypracował swoją postawą zainteresowanie największych klubów Europy. Brawo!!!
Samej decyzji mu nie zazdroszczę. Nie chodzi nawet o kasę. Bartek myśli na pewno o reprezentacji, a nie ma chyba nic lepszego na teraz niż zgrywanie na przyjęciu z szóstkowym reprezentacyjnym przyjmującym pod Grbiciem. Nie ma w tym tajemnicy, że z Leonem żyją bardzo dobrze i jeśli sam Leon miałby kogoś polecać to poleciłby właśnie Bartka. Dochodzą także względy bezpieczeństwa. Sytuacja robi się napięta i tak jak pisali co niektórzy część zawodników ucieka z Rosji.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ptrlnd pisze: 27 sty 2022, o 21:12 ciorny17 orientujesz się jak wygląda sprawa z kontraktem Bednorza?
Nie mam już insiderskiego źródła informacji na temat tego co się dzieje w Kazaniu w porównaniu z zeszłym rokiem, także wiem tyle co napisze Pasini albo dowiem się z komentarzy u Ruskich.

Kontrakt leży, niższy niż obecny to na pewno. Ale umówmy się, we Włoszech nikt nie zapłaci tyle nawet niż ten niższy kontrakt od Kazania. Mozna mówić nawet o kwotach rzędu 350-400k za sezon, to ciągle więcej niż ktokolwiek ma w PlusLidze, a w Italii ma niewielu. Druga sprawa to fakt, że strumień kasy z Gazpromu jest przekierowany na Petersburg. W Tatarstanie nikt już gwiazdorskich kontraktów nie dostanie. Pewnie gdyby nie sytuacja polityczna to już dawno by ten kontrakt był podpisany.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Fatalny Poroshin kładzie Kazaniowi seta i ci przegrywają go od bardzo dawna. Bendorz jakieś 2/8 w ataku ale nie ma z czego w zasadzie kończyć, jak pozostali skrzydłowi.

Christenson dalej nie wrócił po przeziębieniu jakiego nabawił się w Holandii podczas meczu pucharu CEV
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

Poroshin tragiczny, większość wystaw niedokładna. Ogólnie cały Kazań też bez ognia jak na razie. Na pół gwizdka to z całkiem solidnym Dynamem będzie ciężko o wygraną.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

1:1. Jak dobrze liczę Bednorz w tym secie 4/7 w ataku i as. Blok zamykający seta pewnie pójdzie na konto Wolwicza. Słabo Kazań wygląda, ale to trochę wina Romana bo mocno rozregulował skrzydłowych szczególnie.

3 i 4 seta nie widziałem. Przepchnął to Kazań.
Słaby mecz Bednorza. 1 as, 2 błędy, zaledwie 11 zagrywek, 27% i 23% w przyjęciu na 22 próby, bez błędu. W ataku uskrobał ostatecznie 12/26 przy 3 błędach i jednym zablokowanym ataku. Sam dorzucił 1 blok.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Dokończyłem mecz.
Kilka wniosków.
1. Chyba lekko przehajpowałem Poroshina przed sezonem. Patrząc na chłodno, strasznie wolne i słabe technicznie odbicie. Ma dziwną tendencję do spuszczania piłki w odbiciu bardzo nisko, przez co dość charakterystycznie wygina się przed odbiciem do tyłu. Nie łapie piłki na prostych rękach jak Pankow, który czasami mam wrażenie, że aż za wysoko rozpoczyna dotknięcie piłki, przez co kompletnie nie chodził pajp (Bednorz 0/3, Wołkow 1/3) a i gra ze środkiem, blisko siebie nie istniała.
2. Bednorz bez przyjęcia na place, ładowali w niego srodze, krwawił niemiłosiernie, ale nie dał się ściągnąć i bez błędu w tym elemencie. Nawet Wołkow wchodził przed Bartka w przyjęciu i brał na palce zagrywki tego wysokiego środkowego, którego mama strzyże.
3. Trochę odniesienie do wniosku pierwszego, ale piłka w okolicach 3-4 metra, i wszystko szło lewym. Na palcach jednej ręki można policzyć ataki przyjmujących Zenitu na pojedynczym bloku. Większość to walka na podwójnym, równym, w tempie ustawionym bloku.
4. Szkoda, że Birjukowa zdrowie pokonało, bo to taki rosyjski Lucarelli mógł być.
5. Często się mówi, że jakaś drużyna jest łatwa do pokonania, jak się ją odrzuci zagrywką. Kazań można odrzucić, a oni i tak swoje w ataku zrobią. O ile na początku sezonu gra blok-obrona i sama obrona nie istniały, tak teraz widać rękę Werbowa i w zasadzie każdy z zawodników coś od siebie daje w obronie. Nawet Sasza Wołkow.
6. Dima Wołkow to top3 w chwili obecnej na świecie - no doubt.
7. Kazań po 48 z rzedu wygranych setach w 16 meczach, przegrał jakąś partię od 20. listopada.

W środę w Pucharze CEV z Kuzbassem, który jest na fali wznoszącej.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 pisze: 31 sty 2022, o 12:30 Dokończyłem mecz.
Kilka wniosków.
1. Chyba lekko przehajpowałem Poroshina przed sezonem. Patrząc na chłodno, strasznie wolne i słabe technicznie odbicie. Ma dziwną tendencję do spuszczania piłki w odbiciu bardzo nisko, przez co dość charakterystycznie wygina się przed odbiciem do tyłu. Nie łapie piłki na prostych rękach jak Pankow, który czasami mam wrażenie, że aż za wysoko rozpoczyna dotknięcie piłki, przez co kompletnie nie chodził pajp (Bednorz 0/3, Wołkow 1/3) a i gra ze środkiem, blisko siebie nie istniała.
2. Bednorz bez przyjęcia na place, ładowali w niego srodze, krwawił niemiłosiernie, ale nie dał się ściągnąć i bez błędu w tym elemencie. Nawet Wołkow wchodził przed Bartka w przyjęciu i brał na palce zagrywki tego wysokiego środkowego, którego mama strzyże.
3. Trochę odniesienie do wniosku pierwszego, ale piłka w okolicach 3-4 metra, i wszystko szło lewym. Na palcach jednej ręki można policzyć ataki przyjmujących Zenitu na pojedynczym bloku. Większość to walka na podwójnym, równym, w tempie ustawionym bloku.
4. Szkoda, że Birjukowa zdrowie pokonało, bo to taki rosyjski Lucarelli mógł być.
5. Często się mówi, że jakaś drużyna jest łatwa do pokonania, jak się ją odrzuci zagrywką. Kazań można odrzucić, a oni i tak swoje w ataku zrobią. O ile na początku sezonu gra blok-obrona i sama obrona nie istniały, tak teraz widać rękę Werbowa i w zasadzie każdy z zawodników coś od siebie daje w obronie. Nawet Sasza Wołkow.
6. Dima Wołkow to top3 w chwili obecnej na świecie - no doubt.
7. Kazań po 48 z rzedu wygranych setach w 16 meczach, przegrał jakąś partię od 20. listopada.

W środę w Pucharze CEV z Kuzbassem, który jest na fali wznoszącej.
Poroshin to niezły gracz, ale nie w rozegraniu :] Zagrywkę, blok ma na poziomie ale na sypie jest czytelny strasznie.

Bartek słaby mecz. Irytowały te jego ataki pod górę na blok prosto podbijane. W przyjęciu mogło być lepiej. Dołem przyjmuje w tym sezonie wiecej niż przyzwoicie, ale na palce jeszcze się nie nauczył :D

Kazań w tym sezonie jest kotem w ataku. Oni w sumie zawsze mieli dobre staty w tym elemencie, ale teraz chyba weszli na jeszcze wyższy poziom. Jak jeszcze pograją blok-obrona to są w stanie przełamać każdego.

Dima Wołkow to obok Leona najlepszy ofensywny przyjmujący teraz. W przyjęciu wielką dziurą nie jest a i w obronie ostatnio coś tam dokłada. Jak dla mnie trochę za gorąca głowa jeszcze, ale widać że dobre akcje go pozytywnie nakręcają i gra w meczu na styku to jego klimat.

Zwycięska seria trwa i chciałbym zobaczyć Kazań w pełnym składzie przyciśnięty na zagrywce. Pewnie dopiero w play-offach.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

ptrlnd pisze: 31 sty 2022, o 13:31 Bartek słaby mecz. Irytowały te jego ataki pod górę na blok prosto podbijane. W przyjęciu mogło być lepiej. Dołem przyjmuje w tym sezonie wiecej niż przyzwoicie, ale na palce jeszcze się nie nauczył :D
Bartek ma taką naleciałość, że nie ściąga w piłkach sytuacyjnych. Dodatkowo bije przeważnie tak, jak idzie, czyli między prawoskrzydłowym a środkowym. Wystarczy, że lekko zagnie, to jest swobodnie broniony, ale jak nie zagnie to albo mała obcierka albo trybuny. Trochę dziwne, że tak mało atakuje z sytuacyjnych po prostej, co w Modenie było jego znakiem rozpoznawalnym. A jak już coś pomyśli w ataku, czy to ciasny skos (coś ala Semeniuk) czy techniczne rozwiązania, to jest stosunkowo skuteczny, jak na swoją jednowymiarowość, którą wielu mu ciągle przypisuje.
Zwycięska seria trwa i chciałbym zobaczyć Kazań w pełnym składzie przyciśnięty na zagrywce. Pewnie dopiero w play-offach.
Tylko kto ma ich przycisnąć? Poza Dynamem nikt. Ani Loko, ani Zenit jr nie dysponują takim setem zawodników na zagrywce, którzy mogą zrobić jakąś większą krzywdę na dłuższą metę. Tak samo, dopóki piłka jest przyjęta ale nie w trybuny, to Kazań ma ciągle przewagę sytuacyjną. Chyba, że ktoś trafi na fatalny ich dzień to wówczas może coś z tym zrobić.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”