Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 31 mar 2022, o 14:17
Diomedea pisze: 31 mar 2022, o 13:02 Nie ma mlodszych ktosiow na zblizonym do Wardy i stabilnym poziomie. A przynajmniej nie bylo juz w danym momencie.
Jesli znasz to podaj nazwiska wolnych w tamtym momencie, mlodszych i rokujacych srodkowych. Stabilnych i na poziomie finansowym Radomia.
Choćby Zawalskiego później Bielsko wyciągnęło z Częstochowy jako zastępstwo za Cedzyńskiego, którego wyjął Jastrzębski. Młodszy i bardziej rokujący, już pomijając że ogólnie lepszy zawodnik. W pierwszej lidze w Częstochowie czy w Bielsku raczej nie dostaje solidniejszych pieniędzy niż płacą w Częstochowie. Nysa za Stahla wyjęła z Siedlec również później 21-letniego Kramczyńskiego. Więc masz co najmniej dwa realne przypadki. Ponadto myślę, że części lepszym I-ligowym środkowym jakby Radom zaproponował szansę w PlusLidze, to być może by z niej skorzystali, choćby Cichosz-Dzyga, Majchrzak czy Lipiński. Więc ciężko powiedzieć, że nie było młodszych zawodników prezentujących zbliżony poziom. Oczywiście możesz skontrować że Warda bardziej od nich doświadczony, ale jako że ciężko powiedzieć, że zebrał to doświadczenie na jakichś solidnych parkietach albo w wielkiej roli, to ja bym po prostu wolał w to miejsce chociażby któregoś z wyżej wymienionych zawodników. Ale nie ja podejmuję decyzje w Radomiu. Czy w Radomiu podejmują je dobre? Myślę, że miejsce w tabeli ukazuje ;)

Streeter
Dominik Kramczynski, to wychowanek Nysy, który podpisał trzyletni kontrakt ze Stalą w 2020 roku. Został wypożyczony do ZAKSY Strzelce Opolskie i stamtąd przyszedł, a nie z Siedlec. Drobna korekta z mojej strony. ;)
Co do Stahla (osobiście uważam go za duże rozczarowanie), prezes Prygiel w wywiadzie udzielonym w Radio Nysa FM, ostatnio mówił, że klubowi po rozwiązaniu umowy z zawodnikiem, udało się zaoszczędzić dosyć duże pieniądze. Niestety nie wiemy, jaki był to kontrakt i na jaką kwotę. Podobnie rzecz sie miała z Penchevem. Zouheir El Graoui, który zastąpił Niko, jest również tańszym zawodnikiem.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Rzeczywiście, wybacz błąd, pisałem z głowy i jakoś mi się wydawało, że zaczynał ten sezon w Siedlcach. Oczywiście masz rację, przyszedł z Zaksy.

Stahla ja bym jednoznacznie źle nie określił, bo nie był całkiem bezwartościowym ruchem - jak był to sporo i ładnie tłukł zagrywką. Tylko w elementach typowych dla środkowego już wyszło trochę słabiej. Gdyby w Stali było dwóch lepszych środkowych, to nawet można by było uznać jego transfer za dobry - idealny człowiek żeby wejść i zrobić kilka punktów przy jego zagrywce. No ale całościowo jako zawodnik szóstki to już się gorzej bilansował.

A wspomniane przez Ciebie środki pewnie zostawiono na przyszły sezon - tu mądrze moim zdaniem zrobiono właśnie z Kramczyńskim, bo chłopak idealny do treningów, a może trenując i otrzaskując się w PlusLidze nabierze umiejętności i będzie w przyszłości zawodnikiem na poziom PlusLigi i stanowił o sile zespołu z Nysy. Na pewno większa na to szansa niż w przypadku zawodników typu Wardy ;) a w Nysie w sumie lepszy środkowy od Dominika raczej wiele by nie zmienił.
kamil1999 pisze: 31 mar 2022, o 15:32 Kramczyński czy Zawalski raczej nie są lepsi niż Warda;)
Warda dał kilka solidnych zmian i ciężko oczekiwać coś więcej od środkowego, który najwyżej jest 3.
Jakie znaczenie ma czy to będzie zawodnik młodszy czy starszy niż Warda? Przecież nie będą wiązać z nim przyszłości.
Nie są lepsi. Są młodsi i bardziej rokujący. Ja tylko pół roku temu napisałem, że w takiej sytuacji wolałbym zatrudnić młodego środkowego niż Wardę, a od pół roku co chwila ktoś mi próbuje wmawiać że twierdzę, że Warda to dramat zawodnik :D a ja ogólnie nic do Wardy nie mam, jedynie uważam że lepiej w takiej sytuacji zatrudnić młodego środkowego, ale to jedynie jest moja opinia, póki co żyjemy w wolnym kraju, a ja też nikomu nachalnie tej opinii nie narzucam przecież ;)

Streeter
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2022, o 10:46 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4339
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Jesli otrzaskiwaniem nazwac siedzenie na lawce.
Jakos po takim "otrzaskiwaniu" Sliwka czy Bednorz potrzebowali sezonu w Olsztynie, wiec uwazam, ze lepiej zeby pograli w pierwszej lidze.
Mimo mitycznej "jakosci treningu" w Resce i rywalizacji z najlepszymi w Skrze.

Jak potrzebujesz zawodnika na juz, do wejscia za tydzien, to bierzesz gotowego i stabilnego. Jak masz wiekszy komfort-mozesz brac mlodego. W wyadku Stali-mlody byl ich, wiec to latwiejsze. No i para, ktora Stal dysponuje bardzo slaba nie jest.

Obecnie ( wiem-wtedy jeszcze nie) jeszcze w Stali mlodzi srodkowi moga miczyc na dodatkowa pomoc super technicznego bylego srodkowego, wiec perspektywa jest ciekawsza.
Widac to w wyborach Piliny na nastepny sezon. Pilina tez jest dosyc slowny ( co widac po kadrze mlodziezowej) , i pewnie jasno nakreslil role i perspektywy.

Bednaruk troche bajeruje i roznie bywalo. Takie sprawy z szatni powoli ida w zawodniczy swiatek.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Z tymi zawodnikami i dorastaniem na ławce czy podczas gry to też jest w sumie różnie. Weź takiego Ziobrowskiego. Gość dostał naprawdę sporo szans gry, był młodzieżowym MŚ i nic a nic ta gra go nie rozwinęła. Z drugiej strony masz zerdzewiałego w Olsztynie Kapicę, który przyszedł do tego samego Lubina co wcześniej Ziobrowski i można powiedzieć, że szansę wykorzystał. Taki Waliński większość kariery jest zawodnikiem pierwszego składu, ale ogrom gry nie pozwolił mu wejść na poziom chociażby reprezentacyjny. Czy z ciągniętego całe życie za uszy Kacpra Piechockiego nie stał się chociaż drugi libero reprezentacji. A znowu Szymurę rozmraża się co jakiś czas na parę meczów i zazwyczaj wygląda dobrze. Więc ciężko jednoznacznie określić, czy dla Kramczyńskiego lepsze będzie trenowanie z Plińskim w PlusLidze czy granie o utrzymanie w I lidze. Zaryzykowałbym tezę, myślę że na podstawie powyższych przykładów wydającą się za słuszną, że jeżeli ktoś ma talent i umiejętności to prędzej czy później się wybije (no chyba że pogodzi się z ławką i do niej przyspawa, jak np. Kovar we Włoszech), a jeżeli ktoś "pewnego poziomu nie przeskoczy", to go nie przeskoczy ile tych szans by nie dostał.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4339
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Pierwsza sprawa jeszcze odnosnie Tojego poprzedniego posta. Bielsko moze i wyciagnelo Zawalskiego, ale byl to starszy z braci, Mateusz Zawalski.
On juz chyba do "mlodych perspektywicznych" nie jest liczony, choc i nie jest bardzo stary. Jest stabilnym graczem, byl w czolowce blokujacych I ligi od jakichs 2-3 lat.
Jesli mowisz o mlody, bylym graczu Cuprum, Bartoszu, to nikt go nie wyciagal, dalej gra w Gwardii, jest szostkowm zawodnikiem. Poszedl do Gwardii by grac, wiec nie pojdzie do Bednaruka siedziec.
2 nazwiska, 2 pudla.

Wiadomo, ze rozwinie sie ten, co ma potencjal. Zeby stwierdzic, kto go ma, trzeba uwaznie poobserwowac mlodziez. Akurat Ziobrowskiemu wielkiej kariery nie wrozono, i zawsze byl chimeryczny. Cos dolozyl, wiadomo, bez niego sukcesu by nie bylo. Podobnie jak z Maslowskim.
Kacper stracil na grze w Skrze IMHO. To nie byl az tak slaby libero jako mlodziezowiec. Robienie za malpeczke i udawadnianie kolegom, ze nie jest tylko synem tatusia (to akurat info z szatni), a potem brak konkurencji nie zadzialaly dobrze.
Walinski-Antiga dostrzegal w nim duzy potencjal w okresie gdy Walinski byl jeszcze mlodym rezerwowym, a Stephan byl graczem Delekty. Potencjal na ligowego solidniaka, ktorym on jest.
Akurat Kapica mial bardzo fajne wejscia, do momentu kontuzji Hadravy. Jedni dzwigaja taka sytuacje (Firlej), inni nie, potem przyszla kontuzja i nastepny sezon, gdzie szans dostawal malo. Ale jakby Remek dostawal wiecej regularnych wejsc, pewnie bylby dalej. Zreszta on jako mlodziezowiec bardzo starannie wybieral kierunki ataku i podpalal sie nawet mniej niz teraz.
Troche podobnie bylo z Muzajem. Rozkrecil sie w JW jak dostal dobra szanse.

Najlepszym przykladem jest Halaba, ktory musial wyjechac na 2 sezony, bo w wyobrazni trenerow plusligowych zrosl sie z lawka. Tam jeszcze byla oczywiecie kwestia decyzji odpuszczenia studiow, ktora utrudniala mu zaangazowanie w trening.
I niepotrzebnie IMHO odchodzil z Trefla dopiero po roku dobrej gry.

Czasu jedni potrzebuja wiecej, inni mniej. Niemniej raczej czasu gry.
Czas na przejscie z juniora do realizacji potencjalu i pewnej stabilnosci to z reguly ok 4-5 lat. Kwolu i Kochanowski byli szybsi, ale to rzadkosc.

Napisalam Ci tez, ze trenowanie Kramczynskiego z Pilinskim, to zupelnie co innego niz z Bednarukiem.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 1 kwie 2022, o 14:24 Pierwsza sprawa jeszcze odnosnie Tojego poprzedniego posta. Bielsko moze i wyciagnelo Zawalskiego, ale byl to starszy z braci, Mateusz Zawalski.
Tak, rozróżniam braci Zawalskich :) Mateusz może do młodych się nie zalicza, ale na pewno bardziej perspektywiczny od Sebastiana. I w mojej ocenie ogólnie lepszy, dlatego wymieniłem go jako lepszy ruch.

Że Kapica miał wejścia i możliwości to wiem, właśnie o to mi chodzi, że w Olsztynie więcej przesiedział niż przegrał, a w Lubinie wszedł i gra. A Ziobrowskiemu taki sezon nic nie dał, bo jak mówisz miał mniejszy potencjał. Dlatego ciężko po Kramczyńskim na ławce w Nysie stwierdzić czy to dobry ruch dla niego czy nie (aż tak jego dotychczasowej kariery nie śledziłem, żeby "wywróżyć" to po mitycznym potencjale).

Generalnie trochę nie wiem co chcesz mi teraz udowodnić, bo z większością co napisałaś się zgadzam :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4339
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Ze gosc, co odszedl (jak B Zawalski) z pozycji lawkowego PL do szostkowego, raczej nie wroci.
Chyba, ze jest na wypozyczeniu jak Kramczynski, wtedy ma mniej do powiedzenia.
I ze gra jest niezbedna dla rozwoju, wiec mlodzi tez zwracaja uwage, gdzie przechodza i w jakiej roli.

Wyciaganie mlodych obiecujacych to inwestycja dlugoplanowa, moze tez byc roczna na wypozyczenie, jak grajek troche ograny. Ale jak chcesz goscia wpuscic po tygodniu to taki Warda jest OK. Zreszta on na zywo wyglada ciut lepiej niz w telewizorze. Super transfer to to nie byl, ale Jankowski czy Abramowicz raczej nie pokazaliby sie lepiej, a straciliby czas gry.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: lukecik »

Wczoraj powinniśmy kończyć fazę zasadniczą, ale że nasza liga nie przestaje nas zaskakiwać, to przed nami jeszcze dwa zaległe mecze. W mojej opinii nie zmienią one jednak niczego w kwestii indywidualnych ocen, więc przedstawiam wam moje rankingi. Pobawiłem się w oscary i dokonałem mniej lub bardziej kontrowersyjnych wyborów w kilku kategoriach.

MVP sezonu
1. Defalco
2. Kovacevic
3. T. Fornal

Długo miałem dylemat między Amerykaninem, a Serbem. W pewnym momencie nawet byłem przekonany co do Urosa ze względu na jego zaskakująco dobrą grę na rozegraniu, ale na przestrzeni całego sezonu, biorąc całokształt gry, raczej Defalco nie pozostawił złudzeń. Mimo że Olsztyn nie jest tak od niego uzależniony jak Warta od Urosa, to i tak był liderem przez wielkie L. Nie znam jego statystyk z wcześniejszych sezonów rozgrywanych w Europie, ale strzelam, że gość rozgrywa póki co sezon życia. Ciekawe, gdzie ma sufit. Większy dylemat miałem przy nr 3: Kaczmarek czy Fornal. Ostatecznie postawię na Fornala, ale chyba równie dobrze mógłbym rzucić monetą.


Objawienie/pozytywne zaskoczenie sezonu
1. Rusin
2. Kapica
3. El Graoui
4. Wachnik
5. Urbanowicz

Tutaj wyróżnienia dla zawodników, po których mało kto się spodziewał, że będą mocnym ogniwem swoich zespołów i że będą wyglądać tak dobrze. Urbanowicz trochę z braku laku, bo z tego grona zagrał najmniej, ale miał swoje 5 minut i można mieć nadzieje co do dalszego rozwoju tego chłopaka.

Rozczarowanie sezonu
1. Grobelny
2. Kwasowski
3. Stahl
4. Łukasik
5. Deroo

Zacznę od końca. Daję Deroo na 5. miejscu, choć pewnie dla wielu to murowany nr 1 w tej kategorii. Powód jest prosty, Grobelny i Kwasu grali w naszej lidze w tamtym sezonie i wyglądali o niebo lepiej, niż teraz i oczekiwania co do ich gry były o wiele większe. Deroo przychodził z Rosji i miał jeszcze jakieś problemy zdrowotne. Więcej się po nim spodziewano, ale znowu aż tak wielkiej padaki nie grał, jak wyżej wymienieni. Niektórzy widzieli w nim gwiazdę ligi, do statusu której mu daleko, ale coś tam do zespołu jednak wnosi. Stahl straszył zagrywką i to tyle, a przecież każdy miał znacznie większe oczekiwania co do niego. Łukasik... Początek sezonu miał bardzo obiecujący, ale im dalej w las, tym gorzej. Podejrzewam, że niektórzy rozgrywający czy środkowi wykręciliby lepsze liczby w przyjęciu zagrywki. W dalszje kolejności można by też w tej kategorii wyróżnić Kochanowskiego, Kampę i Gruszczyńskiego, którzy zanotowali duży zjazd.

Kiszone ogóry
Czyli komu przydałaby się zmiana otoczenia, bo w swoim obecnym klubie wyraźnie się zasiedział albo zwyczajnie przerasta swój klub i wypadałoby pójść poziom wyżej.
1. Kwolek
2. Ben Tara
3. Bołądź
4. Lipiński
5. Takvam

Bez uzasadnienia, chyba nie jest w tym wypadku potrzebne i każdy się zgodzi.

Kasztaniaki
Czyli najslabsi z najslabszych, Plusliga to za wysokie progi.
1. Trynidad
2. Łukasik
3. Penczew
4. Wlazły
5. Santana

Ciężko znaleźć w naszej lidze graczy, którzy pasują do niej jak pięść do oka, ale jeśli już na kogoś miałbym wskazać, to na tę piątkę. Trynidad to powinien zostać częścią tego mema "jak oni się tu znaleźli". Reszta towarzystwa tak mocno spuściła z tonu, że wg mnie Plusliga to w tej chwili dla nich zbyt wysoki poziom.

Trener sezonu
1. Słaby
2. Cretu
3. Kovac

Nr 1 poza wszelką dyskusją. Drużyna, która przez wielu skazywana była na ostatnie miejsce w tabelu, awansowała do fazy play-off. Kwestią otwartą jest jeszcze to, które miejsce ostatecznie zajmą. Czy będzie to 7. czy 8. miejsce, przekonamy się najpóźniej za tydzień. Do Cretu można mieć "ale" w kwestii zarządzania kadrą. Nabawiłem się w ostatnich latach (zwłaszcza po kadrze) urazy co do trenerskich betonów, którzy boją się ruszyć swój zespół w trakcie meczu i piłują jedną szóstkę obojętnie, co by się działo. Trzeba jednak przyznać, że póki co wyniki go bronią. Zaksa miała niedawno mały dołek, zaliczyła dwie zawstydzające wpadki z Radomiem (wtf) i z Cuprum, ale jednak prawdopodobnie wygra fazę zasadniczą, a pamiętamy, jak duże zmiany personalne dotknęły ten zespół przed sezonem. Na trzecim miejscu daję Kovaca. Trochę z braku laku, bo żaden z pozostałych trenerów nie zrobił niczego szczególnego ponad stan, ale najbliżej tego była właśnie Skra. Zdecydowanie wyprzedziła resztę stawki i ustąpiła miejsca jedynie naszym dwóm potentatom. Często gra falowała, niektórzy zawodnicy wyglądali kiepsko lub przeciętnie, ale zajęli 3. miejsce i to z niemałą przewagą nad czwartą Wartą. Nawet ten Kooy okazał się wartościowym graczem, mimo jego dramatycznego przyjęcia. Atan też na początku nie zachwycał, ale chyba można powiedzieć, że się rozegrał. Dochodzą sygnały, że Kovac zostaje w Bełku na przyszły sezon i dobrze.

Trenerski bajerant
1. Anastasi
2. Bednaruk
3. Giuliani

Uzasadnienie chyba też zbędne. Ci trenerzy dali w tym sezonie wyjątkowo czterech liter.

Top transfery wewnątrz ligi:
1. Huber
2. Janusz
3. Firlej
4. Watten
5. Butryn

Huber osiągnął taką formę, że jest chyba obecnie naszym najlepszym środkowym. Janusz pięknie się wkomponował w Zaksę i taki przeskok jaki wykonał zupełnie go nie zepsuł. Firlej również zrobił krok do przodu i w Olsztynie momentami rozgrywa wręcz kapitalnie. Watten spokojnie mógłby grać w topowym klubie, a wyciągnął go Lublin, więc wg mnie w tym zestawieniu musi się znaleźć. Wyciągnięcie Butryna przez Olsztyn też zasługuje na uznanie.

Top transfery spoza ligi
1. Defalco
2. Kovacevic
3. Ma'a

Defalco top. Uros top. Ma'a wyciągnięty przez Katowice to majstersztyk. Na wyróżnienie w tej kategorii zasługują Clevenot, Shoji , Muzaj, Atanasijevic czy Włodarczyk, kolejność przypadkowa.

Złota Mikasa
za najlepszy indywidualny wystep
1.Defalco vs Lublin 18/23, 4 asy, 3 bloki
2.Huber vs Olsztyn 12/15 4 asy, 4 bloki
3.Sasak vs Bełchatów 16/18, 3 asy, 1 blok

Dziurawy Molten
za najgroszy wystep
1. Grobelny vs Zaksa 0/12 0%, -33%
2. Niemiec vs Lublin 0/6 0%, -83%
3. Grobelny vs Resovia 5/22 23%, -5%

Dwa pierwsze miejsca niepodważalne, może ktoś przypomni sobie jeszcze gorszy występ niż pozycja nr 3.

No i nie może zabraknąć kategorii, o której była już mowa.
Nagroda im. Piotra Nowakowskiego
1. Miłosz Zniszczoł
Za popisowe dogrywanie freeballi już w pierwszej kolejce przeciwko Suwałkom.

Drużyna sezonu
Kaczmarek (Ben Tara) Uros (Fornal), Defalco (Semeniuk), Huber (Takvam), Bieniek (Kłos), Janusz (Firlej), Popiwczak (Watten)


FANFARY. 8-) Chris Rock nie został zaproszony, więc zamykam dzisiejszą galę i zachęcam do dyskusji tudzież krytyki, byle merytorycznej. :P
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: MWi »

To jako pomyslodawca Sanderów sezonu, do statuetki nominuję... Jakuba Bednaruka za dwukrotne postawienie na Ademara Santanę sezon po sezonie. Rok temu się nie sprawdził, ale za to w tym roku w Radomiu rownież, co mogło się ostatecznie skończyć prawie jak w Będzinie.

Dałbym Katicia, ale sprawa z Daszkiewicza ma chyba drugie dno.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Orduna »

Dobra, przyjmuję wyzwanie :)
MVP sezonu:
1. Kovacevic
2. Defalco
3. Huber
Dlaczego Huber? Bo grał najrówniej, Fornal czy Semeniuk mieli swoje wzloty i upadki.
Pozytywne zaskoczenie:
1.Muzaj
2.Ma’a
3.Rouseaux
4. Rusin
5. Ferens
Rozczarowania sezonu :
1.Petkovic
2. Filipiak
3.Grobelny
4.Kwasowski
5. Halaba
Kiszone ogóry: głupio brać tych zawodników którzy akurat zmieniają barwy klubowe, więc postaram się dać tych co zostają.
1. Ben Tara
2. Butryn
3. Szymura
4. Boyer
5. Mariański
Kasztany:
1.Kędzierski
2.Blankenau
3.Berger
4.Faryna
5.Ruciak
Trener sezonu:
1. Słaby
2.Kovac
3.Mendez
Bajerant:
1.Anastasi
2.Daszkiewicz
3.Cretu
TOP transfery w sosie własnym:
1. Huber
2.Janusz
3. Butryn
4. Rouseaux
5. Toniutti
TOP transfery zagraniczne:
1. Kovacevic
2. Defalco
3. Shoji
4. Clevenot
5. Ma’a
Drużyna sezonu:
Muzaj(Bołądź), Uros(Semeniuk), Defalco(Fornal), Huber(Bieniek), Takvam(Kłos) Janusz(Toniutti), Popiwczak(Mariański)
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Siekier »

Hej Wam, podsumowaliśmy z Oskarem Kaczmarczykiem cały sezon zasadniczy z naciskiem na II rundę.

Poruszyliśmy chyba większość tematów, które grzały nas przez sezon:

!!! blamaż z terminarzem
!!! Nysa czeka6 tygodni na baraż
!!! Szóstka sezonu
!!! O każdym zespole parę słów - co zaskoczyło in plus
!!! Forma Mariusza Wlazłego
!!! Prognoza na play offy, które znamy
!!! Stworzenie przepisu dla dwóch drużyn (transfery Szalpuka, Smarzek)
!!! Czy siatkówka już nam spowszedniała?

https://youtu.be/RXd6VQoGubw
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
szaman44
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2019, o 15:24
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: szaman44 »

Siekier pisze: 5 kwie 2022, o 08:21 !!! blamaż z terminarzem
!!! Nysa czeka6 tygodni na baraż
Apropo tych dwóch tematów, to czy Kamil Skladowski nie byłby odpowiednim adresatem tych pytań? Czy próbowałeś może kontaktować się z nim bezpośrednio czy rola „Dyrektora Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA” sprowadza się do jakiś tam komunikatów na Twitterze (które jeśli były to mi umknęły) lub na stronie plusligi i promowaniu książki napisanej z AA (to wydaje mi się śmieszne, może tylko mi)?

Żebym był dobrze zrozumiany, to nie jest dokuczanie Ci w jakiś sposób ze zadałeś te pytanie Oskarowi a powinieneś komuś innemu, mówię o tym żeby to nie zostało sprowadzone zaraz do dyskusji - chcesz zapytać o to Kamila to załóż se kanał na YouTube i pytaj. Bo to śmieszne i na pewno nie jest to moja intencja.

Może mi coś umknęło, ale trochę chyba zabrakło kogos z władz ligi albo ich przedstawiciela do mediów (może być sam Dyrektor) kto by wyszedł i opowiedział dlaczego zdarzyła się ta farsa z kalendarzem(„przez COVID co ty nie wiesz ze był COVID halo pobudka” to nie jest odpowiedz na te, być może złe zadane pytanie), jakie maja plany na przyszłość żeby tego uniknąć i jak ma wyglądać kalendarz ligowy na przyszły sezon. Jeśli na dzisiaj nie znają odpowiedzi na ostatnie pytanie to są tam wszyscy do wyrzucenia, nie można w kółko podejmować te same działania licząc na różne rezultaty.
Na dzisiaj sobie wyobrażam ze istnieje kilka potencjalnych rozwiązań problemy gry Lwowa w pluslidze i marzy mi się to usłyszeć od władz ligi, jakie maja na to plany.
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Siekier »

szaman44 pisze: 5 kwie 2022, o 11:55
Siekier pisze: 5 kwie 2022, o 08:21 !!! blamaż z terminarzem
!!! Nysa czeka6 tygodni na baraż
Apropo tych dwóch tematów, to czy Kamil Skladowski nie byłby odpowiednim adresatem tych pytań? Czy próbowałeś może kontaktować się z nim bezpośrednio czy rola „Dyrektora Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA” sprowadza się do jakiś tam komunikatów na Twitterze (które jeśli były to mi umknęły) lub na stronie plusligi i promowaniu książki napisanej z AA (to wydaje mi się śmieszne, może tylko mi)?

Żebym był dobrze zrozumiany, to nie jest dokuczanie Ci w jakiś sposób ze zadałeś te pytanie Oskarowi a powinieneś komuś innemu, mówię o tym żeby to nie zostało sprowadzone zaraz do dyskusji - chcesz zapytać o to Kamila to załóż se kanał na YouTube i pytaj. Bo to śmieszne i na pewno nie jest to moja intencja.
Pan Kamil Składowski przestał odpowiadać na moje pytania na Twitterze w pewnym momencie, kiedy podałem mu możliwości rozegrania zaległych spotkań.

Nie traktuję tego jako zaczepki, ale tez jak wspomniałem w przypadku wątku o Fabianie - nie każdy chce odpowiadać na każde pytanie, więc pojawiają się odpowiedzi od ludzi, którzy takich pytań się nie boją. Jestem po słowie z jednym z prezesów, który też chciaby coś powiedzieć na temat organizacji.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Przygotowałem taką poglądową tabelę uwzględniającą jedynie drugą fazę zasadniczą. Jako poprawkę dodam, że zrobiłem to na zasadzie pkt po 26 - pkt po 13, więc może się zdarzyć, że jakaś ekipa zagrała mecz drugiej rundy awansem w terminach pierwszej, bądź zaległy pierwszej w terminie drugiej rundy, no i wciąż brakuje oczywiście meczów JW i Zaksy z Gdańskiem. Ale myślę, że i taka tabela, mimo niedociągnięć, trochę nam pokaże jak wyglądała ta druga część roku, bo jednak nieco się różni od końcowej tabeli.

1. Bełchatów - 33 pkt (27 pkt w I rundzie, 5 miejsce po I rundzie)
2. Jastrzębie - 31 pkt (32, 2)
3. Kędzierzyn - 27 pkt (37, 1)
4. Rzeszów - 26 pkt (19, 7)
5. Katowice - 24 pkt (12, 10)
6. Zawiercie - 20 pkt (27, 4)
7. Gdańsk - 20 pkt (13, 9)
8. Olsztyn - 17 pkt (24, 6)
9. Nysa - 14 pkt (6, 14)
10. Lubin - 14 pkt (12, 11)
11. Suwałki - 13 pkt (11, 12)
12. Lublin - 10 pkt (14, 8)
13. Radom - 10 pkt (11, 13)
14. Warszawa - 8 pkt (28, 3)

Takie najciekawsze wnioski z tego moim zdaniem:
- Ciągle człowiek widzi narzekanie na grę Skry, tymczasem zagrali najlepiej drugą rundę (ewentualnie przegrają ją jednym punktem, jeśli Jastrzębie nie oleje meczu w Gdańsku - ale i tak wynik ponad stan)
- "Samograj" z Kędzierzyna zdobył raptem punkt (lub 4 - jeśli nie oleją meczu z Gdańskiem) od tragedii z Rzeszowa
- Katowice i Gdańsk zagrały zdecydowanie lepszą drugą rundę, czego nie można powiedzieć o Olsztynie i Zawierciu
- Nysa z "zespołów dołu" zdecydowanie najlepiej, na równi z Lubinem, zbliżone rundy Suwałk i słabsze Radomia i Lublina
- Warszawa plasująca się pod drużynami dołu to dopiero hit. Nie jestem sobie w stanie przypomnieć drużyny, która w I rundzie miała 3 miejsce, a w II 14. To naprawdę sztuka, już abstrahując od napotkanych po drodze problemów. Ale myślę, że jakby wyjąć 3 dowolnych zawodników z szóstki dowolnej ekipy z obecnego TOP3, to nie spadliby aż o 11 miejsc.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 19:24 Przygotowałem taką poglądową tabelę uwzględniającą jedynie drugą fazę zasadniczą. Jako poprawkę dodam, że zrobiłem to na zasadzie pkt po 26 - pkt po 13, więc może się zdarzyć, że jakaś ekipa zagrała mecz drugiej rundy awansem w terminach pierwszej, bądź zaległy pierwszej w terminie drugiej rundy, no i wciąż brakuje oczywiście meczów JW i Zaksy z Gdańskiem. Ale myślę, że i taka tabela, mimo niedociągnięć, trochę nam pokaże jak wyglądała ta druga część roku, bo jednak nieco się różni od końcowej tabeli.

1. Bełchatów - 33 pkt (27 pkt w I rundzie, 5 miejsce po I rundzie)
2. Jastrzębie - 31 pkt (32, 2)
3. Kędzierzyn - 27 pkt (37, 1)
4. Rzeszów - 26 pkt (19, 7)
5. Katowice - 24 pkt (12, 10)
6. Zawiercie - 20 pkt (27, 4)
7. Gdańsk - 20 pkt (13, 9)
8. Olsztyn - 17 pkt (24, 6)
9. Nysa - 14 pkt (6, 14)
10. Lubin - 14 pkt (12, 11)
11. Suwałki - 13 pkt (11, 12)
12. Lublin - 10 pkt (14, 8)
13. Radom - 10 pkt (11, 13)
14. Warszawa - 8 pkt (28, 3)

Takie najciekawsze wnioski z tego moim zdaniem:
- Ciągle człowiek widzi narzekanie na grę Skry, tymczasem zagrali najlepiej drugą rundę (ewentualnie przegrają ją jednym punktem, jeśli Jastrzębie nie oleje meczu w Gdańsku - ale i tak wynik ponad stan)
- "Samograj" z Kędzierzyna zdobył raptem punkt (lub 4 - jeśli nie oleją meczu z Gdańskiem) od tragedii z Rzeszowa
- Katowice i Gdańsk zagrały zdecydowanie lepszą drugą rundę, czego nie można powiedzieć o Olsztynie i Zawierciu
- Nysa z "zespołów dołu" zdecydowanie najlepiej, na równi z Lubinem, zbliżone rundy Suwałk i słabsze Radomia i Lublina
- Warszawa plasująca się pod drużynami dołu to dopiero hit. Nie jestem sobie w stanie przypomnieć drużyny, która w I rundzie miała 3 miejsce, a w II 14. To naprawdę sztuka, już abstrahując od napotkanych po drodze problemów. Ale myślę, że jakby wyjąć 3 dowolnych zawodników z szóstki dowolnej ekipy z obecnego TOP3, to nie spadliby aż o 11 miejsc.

Streeter
Pamiętaj, że „samograj” grał na wszystkich frontach w tym czasie. I to mieli dużo grania w krótkim czasie.
Semper fidelis
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Podobnie jak Jastrzębie i do pewnego momentu Skra ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 20:44 Podobnie jak Jastrzębie i do pewnego momentu Skra ;)

Streeter
Słowo klucz - „do pewnego momentu” ;)
Kolejna sprawa „samograj” miał solidny trip po Europie. Skra miała spokój. A mimo to Skra gra już (żeby to źle nie zabrzmiało) tylko o mistrza Polski. Tymczasem „samograj” ma już Puchar Polski, jest na dobrej drodze do obrony tytułu LM i zdobycia mistrza kraju. Dlatego śmieszne jest porównywanie do Resovii, która jeszcze mniej grała od Skry.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 630
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Patrol035 pisze: 7 kwie 2022, o 22:13
Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 20:44 Podobnie jak Jastrzębie i do pewnego momentu Skra ;)

Streeter
Słowo klucz - „do pewnego momentu” ;)
Kolejna sprawa „samograj” miał solidny trip po Europie. Skra miała spokój. A mimo to Skra gra już (żeby to źle nie zabrzmiało) tylko o mistrza Polski. Tymczasem „samograj” ma już Puchar Polski, jest na dobrej drodze do obrony tytułu LM i zdobycia mistrza kraju. Dlatego śmieszne jest porównywanie do Resovii, która jeszcze mniej grała od Skry.
chłop porównuje osiągniecia naszej ligi w rundzie zasadniczej, i napisał jakie są tego wyniki. Wyluzujcie. Matematyka tak mówi. Ile kto gra, każdy widzi nie trzeba sobie tego komentowac, mało, to gra Nysa albo Lubin. Chyba taki tego urok że jesli jest się najlepszym lub jednym z najlepszyh zespołów ligi to ilosc meczy w sezonie jest zwiększona. No tak czy nie? wiec nie rozumiem tych usprawiedliwień ilością meczy
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Heimlock »

lukecik pisze: 4 kwie 2022, o 15:50 Rozczarowanie sezonu
1. Grobelny
2. Kwasowski
3. Stahl
4. Łukasik
5. Deroo

Dodałbym jeszcze Szerszenia, mimo porażki jaką jest Deroo to go nie wygryzł ze składu. A w Suwałkach zagrał kapitalny sezon.

Kiszone ogóry
Czyli komu przydałaby się zmiana otoczenia, bo w swoim obecnym klubie wyraźnie się zasiedział albo zwyczajnie przerasta swój klub i wypadałoby pójść poziom wyżej.
1. Kwolek
2. Ben Tara
3. Bołądź
4. Lipiński
5. Takvam

Akurat Lipiński mógłby zostać w Gdańsku. Jak Bołądź się tam wybiera to mają mega wzmocnienie. Jeszcze drugie przyjęcie dobrać i skład prima sort. Chyba, że stawianie na Mikę ze szklanym zdrowiem.

Kasztaniaki
Czyli najslabsi z najslabszych, Plusliga to za wysokie progi.
1. Trynidad
2. Łukasik
3. Penczew
4. Wlazły
5. Santana

Jak dla mnie też Andringa jest zbyt mało ofensywny i jest dziurą w fajnym składzie Olsztyna. Dla Mariusza już czas zawiesić buty na kołek.

Top transfery spoza ligi
1. Defalco
2. Kovacevic
3. Ma'a

Muzaja też bym wyróżnił za godne zastąpienie Butryna.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

bez_nazwy pisze: 7 kwie 2022, o 22:54 chłop porównuje osiągniecia naszej ligi w rundzie zasadniczej, i napisał jakie są tego wyniki. Wyluzujcie. Matematyka tak mówi. Ile kto gra, każdy widzi nie trzeba sobie tego komentowac, mało, to gra Nysa albo Lubin. Chyba taki tego urok że jesli jest się najlepszym lub jednym z najlepszyh zespołów ligi to ilosc meczy w sezonie jest zwiększona. No tak czy nie? wiec nie rozumiem tych usprawiedliwień ilością meczy
Dokładnie, zrobiłem tabelę drugiej rundy i krótkie podsumowanie które nie ma ani grama interpretacji czy nieprawdy :D

Ale ok, można zrobić drugą, alternatywną, dla przewrażliwionych:

1. Kędzierzyn - 127 pkt (+100 za ciężkie wyjazdy do Rosji, nękania wstrętnych kibiców i twierdzenia że 27 to tylko o jeden więcej niż 26)
2-14. Kogo to obchodzi
;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 630
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: bez_nazwy »

Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 23:11
bez_nazwy pisze: 7 kwie 2022, o 22:54 chłop porównuje osiągniecia naszej ligi w rundzie zasadniczej, i napisał jakie są tego wyniki. Wyluzujcie. Matematyka tak mówi. Ile kto gra, każdy widzi nie trzeba sobie tego komentowac, mało, to gra Nysa albo Lubin. Chyba taki tego urok że jesli jest się najlepszym lub jednym z najlepszyh zespołów ligi to ilosc meczy w sezonie jest zwiększona. No tak czy nie? wiec nie rozumiem tych usprawiedliwień ilością meczy
Dokładnie, zrobiłem tabelę drugiej rundy i krótkie podsumowanie które nie ma ani grama interpretacji czy nieprawdy :D

Ale ok, można zrobić drugą, alternatywną, dla przewrażliwionych:

1. Kędzierzyn - 127 pkt (+100 za ciężkie wyjazdy do Rosji, nękania wstrętnych kibiców i twierdzenia że 27 to tylko o jeden więcej niż 26)
2-14. Kogo to obchodzi
;)

Streeter
Do przewrażliwionych dodałbym jeszcze ze Skrą osiągnęła ten wynik z najgorszym libero :D
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: qtp »

bez_nazwy pisze: 8 kwie 2022, o 08:07
Do przewrażliwionych dodałbym jeszcze ze Skrą osiągnęła ten wynik z najgorszym libero :D[/quote]

Z fatalnym Kooyem bez kondycji, Irańczykiem bez formy, ledwo odrywającym się od ziemi Atanem, no generalnie miała być kompromitacja, a będzie finał...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Koledzy. Skoro Skra zdobyła tyle właśnie punktów a Jastrzębie, Zaksa czy Zawiercie mniej, to po prostu tak jest. Liczby nie kłamią.

Nie bardzo rozumiem bzdurną dyskusję.
Powinnismy być zadowoleni że jest rywalizacja i mogą być emocjonujące playoffy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Patrol035 »

No to najlepsza drużyna drugiej części rundy zasadniczej dała dziś czadu.
Semper fidelis
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Patrol035 pisze: 12 kwie 2022, o 18:49 No to najlepsza drużyna drugiej części rundy zasadniczej dała dziś czadu.
* druga najlepsza, choć niewielką różnicą ;)

Pozwoliłem sobie wrzucić tabelę rundy rewanżowej, wiem że podobne zestawienie wrzucał już Streeter, moja wersja niewiele się różni, ale jednak uwzględnia także zaległe mecze, no i jest w formie podobnej to tabeli ze strony Plusligi. Obok liczby porządkowej zmiana pozycji względem tabeli po pierwszej części rundy zasadniczej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, o 21:25 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie rundy zasadniczej PlusLigi 2021/2022

Post autor: Streeter »

Patrol035 pisze: 12 kwie 2022, o 18:49 No to najlepsza drużyna drugiej części rundy zasadniczej dała dziś czadu.
A czy to coś zmienia w kontekście ilości punktów zdobytych w drugiej fazie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”