Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Kicu »

A propos "najlepszej drużyny na świecie" - ciekawe czy ZAKSA wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wiadomo w ogóle gdzie one będą? Z jednej strony byłoby fajnie zobaczyć rywalizację z zespołami z Azji czy Ameryki, nawet pomimo faktu, że ten turniej to pic na wodę. Z drugiej, ilość meczów i tak już jest zabójcza. Banda leśnych dziadków z PLS dodatkowo zadbała, żeby jeszcze dobić zawodników kolejnymi meczami.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Wielkie gratulacje dla całego projektu Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle za rewelacyjny sezon i potrójną koronę.

Brawa dla krytykowanego trenera Cretu, który rewelacyjnie przygotował i poprowadził zespół do triumfu na każdym froncie.

Brawo dla Kamila Semeniuka, który rewelacyjnym występem pożegnał się ze swoim domem jakim jest Zaksa, czuć było emocje w pomocowych wywiadach gdy w niepewny sposób żegnał się z kibicami.

W dalszym ciągu jestem przepełniony emocjami mimo, że nie jestem w żaden sposób związany ani z miastem ani z klubem, ale ta drużyna to jest to coś! Im nie można nie kibicować.

Widok wczorajszego Janusza napawa mnie coraz większym niepokojem co to będzie za rok jak powiększymy jeescze lige... Już wszystko zostało powiedziane w tym temacie, ale o tym nie można nie wspomnieć komentując nawet tak rewelacyjny występ.
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Riad69 »

Proste... Trzdba bardziej wartościowego zmiennika dla Janusza aby w meczach że słabszymi ekipami mógł odpoczywać.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Dajcie spokój z tymi KMŚ. Szkoda na to kasy, czasu i przede wszystkim sił.

ZAKSA w tym sezonie:
- Plusliga - runda zasadnicza: 26 meczów,
- Plusliga - play offy: 9,
- Superpuchar: 1,
- Puchar Polski: 5,
- Liga Mistrzów: 9,
RAZEM: 50 rozegranych meczów.

W przyszłym roku dojdą jeszcze 4 dodatkowe kolejki sezonu zasadniczego w +L, więc z KMŚ mogłoby to być nawet około 60 rozegranych spotkań. Kto to uciągnie?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kicu pisze: 23 maja 2022, o 07:57 A propos "najlepszej drużyny na świecie" - ciekawe czy ZAKSA wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wiadomo w ogóle gdzie one będą? Z jednej strony byłoby fajnie zobaczyć rywalizację z zespołami z Azji czy Ameryki, nawet pomimo faktu, że ten turniej to pic na wodę. Z drugiej, ilość meczów i tak już jest zabójcza. Banda leśnych dziadków z PLS dodatkowo zadbała, żeby jeszcze dobić zawodników kolejnymi meczami.
Oczywiście, że nie wiadomo, toż to FIVB :D

Warte odnotowania, że Zaksa obok Biełgorodu, Trentino i Zenitu jest dopiero czwartą drużyną która obroniła tytuł LM.
Kłamca.
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Pan Wacek »

Brawo ogromny sukces. Chyba nawet najwięksi optymiści nie zakładali że będzie to najlepszy sezon w historii klubu. A co do Kamila to wczoraj zagrał kapitalny mecz. Cieszy to tym bardziej że to wychowanek, skromny chłopak z Kędzierzyna który ma papiery na czołowego przyjmującego świata. Super było przez te wszystkie lata oglądać jak się rozwija. Najpierw tylko zadaniowo na zagrywki jako kompletny młokos, później pojedyncze dłuższe występy, wypożyczenie do Zawiercia i wreszcie dwa ostanie sezony to już filar drużyny. W zeszłym roku udało się zastąpić 3 podstawowych zawodników, ale teraz zastąpienie 1 będzie piekielnie trudne, albo wręcz niemożliwe. Z jednej strony szkoda że odchodzi, ale jakoś z drugiej strony czuje człowiek radość że mu się udało, że klub wychował takiego zawodnika. Jako kibice Zaksy nie będziemy mieć z niego bezpośrednio pociechy, może nawet będzie kiedyś grał przeciwko nam, ale niech mu się układa i niech się dalej rozwija z pożytkiem dla reprezentacji.
No one likes us, we don't care!
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Kicu »

Riad69 pisze: 23 maja 2022, o 08:07 Proste... Trzdba bardziej wartościowego zmiennika dla Janusza aby w meczach że słabszymi ekipami mógł odpoczywać.
Co jak co, ale Kozłowski w tym sezonie mógł śmiało wchodzić w niejednym meczu. O bardziej wartościowego zmiennika może być trudno. Czasy gdy na rezerwie był Falaschi czy Pająk raczej nie wrócą.
ciorny17 pisze: 23 maja 2022, o 08:10Oczywiście, że nie wiadomo, toż to FIVB :D
:] Fakt, idiotyczne pytanie
Klugenhammer pisze: 23 maja 2022, o 08:09W przyszłym roku dojdą jeszcze 4 dodatkowe kolejki sezonu zasadniczego w +L, więc z KMŚ mogłoby to być nawet około 60 rozegranych spotkań. Kto to uciągnie?
Dlatego logika podpowiada, że szkoda się katować. Nie zmienia to faktu, że samą rywalizację chętnie bym zobaczył. Tylko może w nieco innych okolicznościach i pod warunkiem, że nie trzeba by było dymać na drugi koniec świata.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PIECHuuRR »

Orduna pisze: 22 maja 2022, o 23:04
PIECHuuRR pisze: 22 maja 2022, o 22:49 K.Banach najbardziej utytułowanym libero polskiej siatkówki 😂😂😂
Staszewski i Kluth też wymiatają :)
Oni akurat wchodzili sporadycznie ale byli :) . Za grbicia Staszewski często grał , dobre miał wejścia . Nawet jako libero 🤣
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PabloFX »

ZAKSA 2020-2022 najlepsza polska klubowa drużyna w historii. Dziękuję : )
chlanko
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 14:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: chlanko »

Jako kibic SKRY z zazdrością patrzę na ZAKSE. Zespół stworzony z głową bez gwiazd ale dobrze dobrany. Pięknie patrzy się na ich grę.

A u nas niestety będzie tylko gorzej. Nie będzie dobrze jak chce się ściągnąć gwiazdy kiedy już nie świecą i zaczynać budowę składu od zawodnika który miałby problem znaleźć miejsce w pierwszej lidze.

Gratulacje ogromne za cały sezon, ale przede wszystkim dla zarządu klubu który wiele lat budował to co oglądamy teraz. Wprost odwrotnie proporcjonalnie do Bełchatowa.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Marcy$ »

Marcin Janusz - czy wiadomo co mu dolega i czy to kwestia przemęczenia czy kontuzji?
Pozdrawiam
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Marcy$ pisze: 23 maja 2022, o 10:26 Marcin Janusz - czy wiadomo co mu dolega i czy to kwestia przemęczenia czy kontuzji?
Pozdrawiam
Z wypowiedzi pomeczowych wynika, że raczej przemęczenie, ale ciągnie się od dłuższego czasu.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

PIECHuuRR pisze: 23 maja 2022, o 08:35
Orduna pisze: 22 maja 2022, o 23:04
PIECHuuRR pisze: 22 maja 2022, o 22:49 K.Banach najbardziej utytułowanym libero polskiej siatkówki 😂😂😂
Staszewski i Kluth też wymiatają :)
Oni akurat wchodzili sporadycznie ale byli :) . Za grbicia Staszewski często grał , dobre miał wejścia . Nawet jako libero 🤣
Gdyby był dobry to Staszewski by nie musiał grac na libero, poprostu statysta i tyle.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

PIECHuuRR pisze: 22 maja 2022, o 22:49 K.Banach najbardziej utytułowanym libero polskiej siatkówki 😂😂😂
O widzę nie tylko mi to do głowy przyszło :D swoją drogą to dość zabawne, że taki Banach ma drugi złoty medal LM, a taki Zagumny nigdy nie wygrał polskiej ligi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: leeon »

chlanko pisze: 23 maja 2022, o 09:57 Jako kibic SKRY z zazdrością patrzę na ZAKSE. Zespół stworzony z głową bez gwiazd ale dobrze dobrany. Pięknie patrzy się na ich grę.

A u nas niestety będzie tylko gorzej. Nie będzie dobrze jak chce się ściągnąć gwiazdy kiedy już nie świecą i zaczynać budowę składu od zawodnika który miałby problem znaleźć miejsce w pierwszej lidze.

Gratulacje ogromne za cały sezon, ale przede wszystkim dla zarządu klubu który wiele lat budował to co oglądamy teraz. Wprost odwrotnie proporcjonalnie do Bełchatowa.
Tak to prawda. Kondzio okradł mnie z radości kibicowania temu zespołowi. Bezemocjonalnie patrzę na "transfery" i "sukcesy" klubu. Tego też zazdroszczę kibicom Zaksy.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

Klugenhammer pisze: 23 maja 2022, o 08:09 Dajcie spokój z tymi KMŚ. Szkoda na to kasy, czasu i przede wszystkim sił.

ZAKSA w tym sezonie:
- Plusliga - runda zasadnicza: 26 meczów,
- Plusliga - play offy: 9,
- Superpuchar: 1,
- Puchar Polski: 5,
- Liga Mistrzów: 9,
RAZEM: 50 rozegranych meczów.

W przyszłym roku dojdą jeszcze 4 dodatkowe kolejki sezonu zasadniczego w +L, więc z KMŚ mogłoby to być nawet około 60 rozegranych spotkań. Kto to uciągnie?
Myślę, że w końcu należy zacząć traktować siatkówkę jak koszykówkę czy piłkę nożną, gdzie rezerwowi są integralną i często używaną częścią drużyny, a nie sparingpartnerami od klaskania.

A dla Zaksy OGROMNY podziw i gratulacje, coś wspaniałego
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Simao »

leeon pisze: 23 maja 2022, o 11:16
chlanko pisze: 23 maja 2022, o 09:57 Jako kibic SKRY z zazdrością patrzę na ZAKSE. Zespół stworzony z głową bez gwiazd ale dobrze dobrany. Pięknie patrzy się na ich grę.

A u nas niestety będzie tylko gorzej. Nie będzie dobrze jak chce się ściągnąć gwiazdy kiedy już nie świecą i zaczynać budowę składu od zawodnika który miałby problem znaleźć miejsce w pierwszej lidze.

Gratulacje ogromne za cały sezon, ale przede wszystkim dla zarządu klubu który wiele lat budował to co oglądamy teraz. Wprost odwrotnie proporcjonalnie do Bełchatowa.
Tak to prawda. Kondzio okradł mnie z radości kibicowania temu zespołowi. Bezemocjonalnie patrzę na "transfery" i "sukcesy" klubu. Tego też zazdroszczę kibicom Zaksy.
Z perspektywy kibica Resovii mam podobne odczucia. ZAKSA jest kapitalnie zarządzana, do tego panuje w tym klubie świetna atmosfera, bez udawania. Oni naprawdę tworzą taką siatkarską rodzinę, ten klub to perełka i obecnie duma polskiej siatkówki. Świetnie zarządzany, normalnie klasa. Zawodnicy, którzy tworzą kapitalną atmosferę. Kami Semeniuk jest wyjątkowy i wyróżnia się dodatkowo na tle całej, tej kapitalnej drużyny, najwyższy siatkarski level :)
Marcin Janusz, ten gracz jest również niesamowity i mamy obecnie świetnego rozgrywającego. Właśnie na takiego czekałem w perspektywie kadry. Najważniejsze, aby dopisywało mu zdrowie. Od obecnego Drzyzgi jest o klasę lepszy. Od Łomacza też jest lepszy również pod względem bloku, zagrywki, ma lepsze warunki fizyczne. Najważniejsze, aby dopisywało mu zdrowie, tego szczerze mu życzę. W jego przypadku przydałoby się przynajmniej koło miesiąca przerwy na regenerację. W Lidze Narodów mogą dostać szansę inni gracze, jest też solidny, doświadczony Łomacz, który jest po bardzo dobrym sezonie. Myślę, że te cztery dodatkowe mecze w PlusLidze nie byłby dodatkowym obciążeniem. Inne kluby nie narzekają tak bardzo, a taki JW grał podobną liczbę meczy. Tylko jest jeden problem, zawodnicy mają uzasadnione pretensje, są za bardzo obciążeni. Problem polega na braku zmienników, nawet z najsłabszymi drużynami trener nie robił zmian, pełna eksploatacja pierwszego składu. Jedynie Rejno, trochę Kluth, od święta wszedł Żaliński, reszta to statyści, mają szczęście, że są w tej drużynie i mogą się pochwalić takimi sukcesami. Dlatego siatkarze ZAKSY najbardziej odczuwają trudy sezonu, takie są fakty. Ofiarątego został Norbert Huber, poważna kontuzja pod koniec sezonu. Bardzo szkoda chłopaka. Liczyłem na Niego w kontekście reprezentacji, świetny gracz. Mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do zdrowia i szybko wejdzie na ten poziom, który prezentował do momentu kontuzji. Nigdy nie będzie idealnie, zarząd i trener wykonują bardzo dobrze swoje zadania, wyciskają max z tego co mają. Pewnie gdyby ZAKSA dysponowała lepszym budżetem, to miałaby zmienników jak JW, zawodnicy pierwszego składu mogliby czasami odpocząć.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: fwasilcz »

Oczywiście zgadzam się, że meczów powinno być mniej, szczególnie to poszerzanie ligi jest nikomu nie potrzebne. Natomiast nie łudzę się, że cokolwiek się zmieni w tej kwestii, chyba że zawodnicy się postawią a problem dotyczy wąskiej grupy reprezentacyjnej, dla pozostałych więcej zespołów = więcej etatów i lepsza pozycja negocjacyjna.
Dlatego trenerzy powinni zacząć myśleć o rozsądnym zarządzaniu zespołem i strategicznych wyborów kto może sobie kiedy odpocząć, nawet kosztem przegranych. Można narzekać na terminarz, ale fakty są jakie są, i jak zawodnik dostaje skurczów w 3 secie meczu (na szczęście nie było 4.), to to idzie na konto trenera i jego wyborów z sezonu, niestety.
Może nawet zostawić kogoś w domu przy okazji wyjazdu np. do Suwałk itp, po to, żeby mieć świeższego zawodnika wtedy, kiedy to się liczy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 23 maja 2022, o 12:42 Marcin Janusz, ten gracz jest również niesamowity i mamy obecnie świetnego rozgrywającego. Właśnie na takiego czekałem w perspektywie kadry. Najważniejsze, aby dopisywało mu zdrowie.
O to właśnie chciałbym zapytać, kogoś kto bardziej ogarnia tematy zmęczenia/przemęczenia w sporcie, jak to jest z tym Januszem? Większość początkowej kariery spędził w kwadracie, dopiero w Gdańsku pograł nieco więcej. Na kadrze nigdy w jakiejś znaczącej roli do tej pory nie był. Tak naprawdę można powiedzieć, że gra pierwszy sezon na takich pełnych obciążeniach w sensie pierwszy sypacz czołowej drużyny w PL, LM i innych rozgrywkach, który pojedzie na kadrę i tam raczej też będzie pierwszym. Porównując to do graczy typu Juantoreny czy Andersona którzy przez wiele lat z rzędu grają w rozgrywkach klubowych na wszystkich frontach i potem na kadrze, nie bardzo rozumiem czym Janusz miałby być przemęczony. Chyba że jest to takie po prostu zmęczenie bieżącym sezonem, że wystarczy dwa tygodnie odpoczynku i przejdzie, albo jakaś inna wydolność organizmu. Semeniuk po takim samym sezonie powiedział w jednym z wywiadów że odpocznie z dwa dni i może jechać na kadrę, bo on więcej odpoczynku nie potrzebuje.

Oczywiście to broń Boże nie jest jakiś zarzut w stronę Marcina, liczę że to nie są jakieś poważne problemy i najbliższe sezony będzie nas cieszył swoją grą zarówno w kadrze jak i w klubie. Po prostu próbuję zrozumieć sytuację i mi się to wszystko nie klei do kupy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: rzr »

Może chodzi tu o skokowy wzrost obciążeń z sezonu na sezon.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lukecik »

Rok temu dominowały głosy, że Zaksa tracąc Zatora, Kochana i Tottiego dużo straci na sile i być może walka o medal to będzie max, na co ten zespół będzie stać. Papa Jarosz stwierdził nawet, że Kędzierzyn będzie bił się o ósemkę. :D Tymczasem rzeczywistość jest taka, że przebili wyniki sprzed roku, kompletując potrójną koronę. Czy teraz po upływie tego czasu możemy pisać, że Zaksa się osłabiła?

Totti - Janusz

Tutaj była największa niewiadoma, jak Marcin zniesie ten gigantyczny przeskok sportowy. Wiadomo było, że to bardzo dobry sypacz z jeszcze dużym marginesem rozwoju, ale znakiem zapytania było, czy udźwignie to psychicznie. Toniutti dla mnie gdzieś od początku 2021 roku Francuz znacząco obniżył loty, rzadziej zachwyca, w jego grze jest więcej niedokładności i okazuje się, że Zaksa "pozbyła się" go w najlepszym możliwym momencie. JW wykradło kurę znoszącą złote jaja, gdy ta już się wypaliła i z jej jajek można zrobić co najwyżej omlet bądź jajecznicę.

Zatorski - Shoji

Mało jest libero na świecie, którzy mogliby zastąpić Zatora bez wyraźnego lub całkowitego spadku jakości. Jeśli trzeba byłoby wziąć zastępcę 1 do 1, to obok nierealnych Grebennikova i Popiwczaka, najczęściej wymieniany był Shoji i jego właśnie udało się zakontraktować. Początek sezonu Amerykanin miał taki sobie, ale od jakiegoś czasu nikt nie ma prawa narzekać na jego grę. Wyszlo super i Zaksa nie straciła na odejściu Pawła.

Kochanowski - Huber

Kuba rok temu wszedł na taki poziom, że chyba wszyscy wskazywali na to, że właśnie na tej pozycji będzie widać osłabienie Zaksy. Ja w Huberze widzałem potencjał na potwora gdy zacząłem oglądać go w Radomiu, ale że tak szybko wbije się do światowej czołówki i to po pobycie w Bełchatowie, który delikatnie wyhamował jego rozwój, to się nie spodziewałem. Wg mnie zamiana Kochana na Hubera okazała się wręcz wzmocnieniem.

Grbic - Cretu

Rumun ma tutaj opinię solidnego fachowca, aczkolwiek udało mu się do siebie zrazić niektórych kibiców swoim betonowym podejściem i katowaniem jednej szóstki. Pod koniec sezonu ten beton jednak trochę skruszał i Kluth czy Żaliński też dołożyli cegiełkę do tych wyników. Mnie akurat ta cegiełka od Wojtka szczegolnie mierzi. :P Można kwestionować takie czy inne podejście Cretu, ale wyniki go bronią jak nikogo innego przed nim na tym stanowisku. Czasami miałem wrażenie, że nie ma zbyt dobrej opinii w szatni, bo niektórzy zawodnicy dość chłodno reagowali na jego wywody na czasach, wydawało mi się, że taki Śliwka wręcz go ignoruje. Fajnie jednak, że otrzymał po sezonie dużo ciepłych słów ze strony zawodników i okazało się, że moje wrażenie było mylne.


Jednym zdaniem można ten wywód podsumować tak: czas pokazał, że Zaksa tak naprawdę się nie osłabiła, a wręcz wzmocniła, więc jej sukcesy nie powinny być żadnym zaskoczeniem. :] Teraz jestem niezwykle ciekaw, kim zdecydują się zastąpić Semeniuka.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orduna »

Podobno pewnym leworęcznym przyjmującym z Włoch ;)
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Delont »

Widzę 2 kandydatów - jeden to byłby dobry, solidny gracz, sensowne i mądre zastępstwo, a drugi to jak na nasze warunki kosmiczny transfer :)
Pożyjemy...
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Nie no, w tego leworęcznego z Trentino to ja jako wielki optymista też nie uwierzę jak nie przeczytam oficjalnego potwierdzenia :]

Ale ten leworęczny rezerwowy z Perugii byłby ok 😀
widokowka
Posty: 21
Rejestracja: 2 paź 2020, o 22:24
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: widokowka »

Dziękuję Zakso za ten niesamowity sezon i zamknięcie ust wielu 'znawcom' - w tym mi. Sama przed sezonem uważałam, że trzeba będzie przyzwyczaić się do porażek i jakikolwiek medal będzie sukcesem, a wy rozwaliliście system tak, że najwięksi optymiści przed sezonem by w to nie uwierzyli.
Życzę każdemu kibicowi, aby przeżył kiedyś takie emocje i sukcesy swojej drużyny, bo nie da się tego opisać słowami. Wielka duma.
Kamil - zdobywaj świat i kolejne doświadczenia, zasłużyłeś w siatkówce na największe możliwe sukcesy. Chłopak z Pogorzelca, który prowadzi swój klub do dwóch Pucharów w Lidze Mistrzów - rok po roku - coś niesamowitego.
Ciekawe, czy Włoscy kibice Perugii po tym finale nadal uważają, że Semeniuk to osłabienie w stosunku do Andersona. On go już dawno przerósł, a może być jeszcze lepszy.
Janusz wpasował się w tę drużynę idealnie. Tak, jak w poprzednim okienku transferowym był temat Christensona i wielkie żale, że nie udało się go ściągnąć, a w zamian zakontraktowano niedoświadczonego (w porównaniu do Yankesa) Marcina, tak teraz wątpię, aby ktokolwiek tego ruchu żałował. Zaksa zrobiła najlepszy z możliwych transferów. Czapki z głów.
Wielki szacun również dla Hubera. To, co on wniósł swoją postawą i jaką wprowadził atmosferę w szatni, to kolejny złoty strzał.
Pan kapitan Śliwka niesamowicie dojrzał.
Jesteście najlepszą drużyną świata, a na pewno najpiękniej grającą.
Teraz każdemu z was przydałby się przynajmniej miesiąc wolnego. Szkoda, że realia są takie, a nie inne.
Do zobaczenia w przyszłym sezonie.

Mistrz, mistrz Kędzierzyn!
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jeep »

Semena da się zastąpić. Ja bym stawiał na Szymurę, ale zostaje w Jastrzębiu. Byle nie Paszycki, to byłaby. Różnie o tym mówią, ale mam nadzieję, ze decyzje jeszcze nie zapadły. Przede wszystkim trener, niech on decyduje. Wszyscy jechali na Cretu, a on pokazał, że wie co robi. Ale Sammelvuo musi się wyłożyć na ZAKSie. To przeciwległy biegun tego co grają w Rosji i co Fin umie. Dziwię się, że Lipiński idzie do Olsztyna, powinien do ZAKSy, wtedy wszyscy by się dziwili po roku, jaki to super przyjmujący. Natomiast nie da się zastąpić Hubera, niestety, a przyszły sezon ma z głowy.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Pewnie Sammelvuo też ma wpływ na zainteresowanie Paszy kim. Nie zapominajmy, że oboje w zeszłym sezonie pracowali w Zenicie jr.
PoteznyMaxim
Posty: 112
Rejestracja: 18 sty 2019, o 18:24
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PoteznyMaxim »

jeep pisze: 24 maja 2022, o 14:33 Dziwię się, że Lipiński idzie do Olsztyna, powinien do ZAKSy, wtedy wszyscy by się dziwili po roku, jaki to super przyjmujący. Natomiast nie da się zastąpić Hubera, niestety, a przyszły sezon ma z głowy.
Lipińskiemu był oferowany kontrakt przez ZAKSE i ponoć byli bardzo blisko porozumienia ale na czym się finalnie skończyło niestety nie wiem.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jeep »

Zdaje się, że jeszcze nie było decyzji o transferze Semena i Lipiński miałby być rezerwowym, w Indykpolu będzie liderem. Jeżeli Cretu wiedział, że odejdzie, to olewał transfery. Natomiast Paszycki to byłaby zamiana siekierki na kijek, tak chciałem napisać.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Wchodzę sobie wywiad na Przeglądzie Sportowym z trenerem przeczytać, a tam: "Niektórym wydaje się, że jeśli są tam wysoko, na samym szczycie, to ktoś pochodzący z Rumunii tego topu nie może dosięgnąć" - no niech ktoś mi jeszcze powie, że gość nie ma jakichś kompleksów :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”