Obuwie

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie

Post autor: Guilder »

Moim zdaniem do gry rekreacyjnej ogólnie nie warto brać butów za kostkę, choćby ze względu na to, co pisał Arff, te buty wyręczają mięśnie w okolicach kostki, co może grozić poważniejszą kontuzją, gdy kiedyś będziesz grał w butach normalnych.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Grygli
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2009, o 21:42
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Grygli »

Witam, chciałem zakupić Asics sensei II te czerwone ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego rozmiaru, pisałem do pewnego sklepu internetowego gdzie zamawiałem wcześniejsze buciki i odpisali mi że te buty wyszły już z produkcji i że nie dostanę ich już nigdzie... Czy ktoś może wie coś na ten temat, czy to prawda co napisał mi ten człowiek... ?
puchar
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2009, o 15:35
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: puchar »

No, napisał Ci prawdę. Asics produkuje już tylko te nowe Sensei a stare to zostały sklepom i mogą być tylko niektóre numery.
A ja mam pytanie, czy ktoś może gra/grał/używał lub zna opinie kolegi na temat butów MIZUNO Spike ? Głownie chodzi mi o model Spike 12 ale jestem również ciekawy jak sprawowały się poprzednie modele.
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: bws34 »

Witam.Mógłby mi ktoś poradzić co lepiej kupić? Mam dylemat między butami Asics Task MT 09/10 a Asics Gel Beyond 08/09 czy też może starsze modele butów które możecie polecić?Zależy mi na cenie do 300 zł i na dobrej stabilizacji kostki i wygodzie gry.Dzięki i pozdrawiam
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KadrO »

bws34 pisze:Witam.Mógłby mi ktoś poradzić co lepiej kupić? Mam dylemat między butami Asics Task MT 09/10 a Asics Gel Beyond 08/09 czy też może starsze modele butów które możecie polecić?Zależy mi na cenie do 300 zł i na dobrej stabilizacji kostki i wygodzie gry.Dzięki i pozdrawiam
Sam nie grałem w żadnych z nich (może z 1/2 treningi), ale koledzy akurat mają w nich duże doświadczenie, i z tego co wiem, najnowszy model Tasków jest bardzo wygodny i jednocześnie wytrzymały. Co do starszych Beyond 08/09, to wiele osób z mojego towarzystwa także w nich trenowało. Opinie o tych butach są dobre, osobiście jednak wybrałbym 1 opcję.
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: bws34 »

Tzn ja grałem w 1 wersji Tasków i mam je do teraz ale są już bardzo przetrenowane ;P Dobrze mi się w nich grało powiem szczerze.
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wianek07 »

Mam takie pytanie, rzeczą wiadomą jest, że buty śmierdzą po dłuższym graniu :D Problem polega na tym jak zniwelować ten zapach? Kupiłem Asics Beyond 08 09 i grałem w nich kilka meczy, kilka razy na trening ubrałem i zaczęły lekko śmierdzieć. Jestem przekonany, że to wina skarpetek Nike Dri-Fit, które jak się zostawi w torbie po meczu i rano chcesz wrzucić do brudów, to można zwrócić śniadanie. Kupiłem już kilka par innych skarpetek, przeznaczonych do siatkówki i tylko do siatkówki.

Problem pozostał jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów (nie jest on aż tak intensywny). Stosowanie domowych środków? Macie jakieś? Kupienie dezodorantu do stóp i do butów?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Po pierwsze - myć nogi :D .
Po drugie - ja swoich Asicsów nie czyściłem fiu fiu fiu z kilka ładnych miesięcy i nie waliło ;) .
Po trzecie - spróbuj wrzucić w pralkę(nie przyjmuję reklamacji, gdy się rozwalą :) ).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Kay »

To, że skarpety walą po całej nocy "kiszenia się" w torbie to akurat normalne. Poświęć się trochę i wypakuj rzeczy od razu po powrocie z treningu. Też jest to dla mnie bardzo uciążliwe, ale jakże skuteczne... :P
AZS Częstochowa
lubelski
Posty: 105
Rejestracja: 29 paź 2009, o 08:58
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: lubelski »

Hej mam takie pytanko.
Lepsze Sensei 3 za kostke czy przed?
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wianek07 »

To już zależy od Ciebie, czy wolisz buty za kostkę czy nie.
Buty za kostkę mają swoje plusy i minusy. Jednym z większych minusów - mięśnie odpowiadające za stabilizację kostki w tych butach nie są tak obciążone przez co jak kupisz po jakimś czasie buty nie za kostkę możesz mieć problemy. Tak samo jest jak grasz w stabilizatorach... Ja osobiście w siatkówkę wolę grać w butach za kostkę, jakoś lepiej się czuję.
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Nowy »

wianek07 pisze:Mam takie pytanie, rzeczą wiadomą jest, że buty śmierdzą po dłuższym graniu :D Problem polega na tym jak zniwelować ten zapach? Kupiłem Asics Beyond 08 09 i grałem w nich kilka meczy, kilka razy na trening ubrałem i zaczęły lekko śmierdzieć. Jestem przekonany, że to wina skarpetek Nike Dri-Fit, które jak się zostawi w torbie po meczu i rano chcesz wrzucić do brudów, to można zwrócić śniadanie. Kupiłem już kilka par innych skarpetek, przeznaczonych do siatkówki i tylko do siatkówki.

Problem pozostał jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów (nie jest on aż tak intensywny). Stosowanie domowych środków? Macie jakieś? Kupienie dezodorantu do stóp i do butów?
całkowicie zniwelować będzie ciężko. ja swoje buty prałem normalnie w pralce i na kilka treningów miałem spokój. no i były ładne :)
co do skarpetek, czy to są zwykłe z rynku,. czy nike dri fit, czy pozłacane, czy z jakiegoś innego g... to i tak będą śmierdzieć i tak :) natury nie oszukasz :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Zamierzam pograć w klubie(oby mi godziny pasowały :) ) i czy ktoś może polecić mi dobre buty do ok. 250 zł. Tylko jeszcze nie wiem czy za kostkę czy standardowe. Zastanawiam się nad Mizuno Wave Oasis, Blocker 6, Asicsami Gel Beyond i Gel Taskami. Oczekuję na profesjonalne i rzetelne opinie :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wianek07 »

Asics gel beyond do 250 zl? tak samo Mizuno Blocker 6? Jak będziesz miał link to pokaż bym zobaczył.
Grygli
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2009, o 21:42
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Grygli »

Witam... Po świętach chciałem kupić sobie jakieś buciki... Zastanawiam się nad Beyond'ami z poprzedniego sezonu lub tego... Ale myślę też nad jakimiś mizuno, wave spike 12, lightining 5, wave blocker mid lub Blocker 6.... Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie dotyczące wyżej wymienionych modeli i mógłby mi coś doradzić...
mariuszowy
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 16:09
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: mariuszowy »

Ja bym kupil sensei 2, tylko teraz moze byc problem z numerem bo duzo osob wykupilo je z powodu niskiej ceny
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wianek07 »

Ja ostatnio zakupiłem Asics Beyond 08 09 i jestem bardzo zadowolony, jedyny mankament to brudzi się ta siateczka, ale myślę żeby wsadzić buta do miski z woda i proszkiem i szorować szczotką jakąś. Robił może ktoś z Was?
Ja słyszałem znowu, że Senseie 2 to słaby model, ale nie mogę się wypowiedzieć osobiście,ponieważ nigdy w nich nie grałem
Adi7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2009, o 22:49
Płeć: M

Buty do gry

Post autor: Adi7 »

Witam.

Mam zamiar zakupić sobie buty do siatkówki, lecz nie jestem zdecydowany na jakiś konkretny model. Uzbierałem trochę pieniędzy. Ok 400 zł, ale jednak chciałbym na nie przeznaczyć coś ok 350 zł. Nie chcę butów za kostkę, ale także zbyt płytkich. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Najmilej widziane buty firmy Asics, ale inne też mogą być
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Buty do gry

Post autor: przemek16 »

model ASICS GEL SENSEI 3 MT może być fajny trochę ponad 400 zł, ale fajna grywalność. Teraz większąść w +lidze gra w tych. patrz Czewa, Delecta, Wieluń...
Adi7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2009, o 22:49
Płeć: M

Re: Buty do gry

Post autor: Adi7 »

Noo ponad 400zł, więc to niestety troszke dużo, fakt dobra grywalność to coś ale może jednak jakiś model zastępczy?
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Buty do gry

Post autor: przemek16 »

to proponuje model:
buty Asics Beyond MT /09
kosztują ok 370 zł
Większąść z Panathinaikosu w nich gra...
Adi7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2009, o 22:49
Płeć: M

Re: Buty do gry

Post autor: Adi7 »

Dziękuje, Szczególowo przejrzę te buty...
Adi7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2009, o 22:49
Płeć: M

Re: Buty do gry

Post autor: Adi7 »

Zastanawiałem się też nad Sensei 2 ale nie wiem, co o nich myśleć, bo czytając to opinie są różne....
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Buty do gry

Post autor: Nagor »

Ja myślę, że za 200 zł kupisz spokojnie jakieś wystarczające do gry buty. Po co wykładać 400zł na buty, które można dość szybko zużyć lub wyrosnąć nie wiem w jakim wieku jesteś.
...
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Buty do gry

Post autor: Nowy »

To jeszcze zależy do czego Ci te buty potrzebne... Do gry w jakiś konkretnych rozgrywkach, czy do ligi amatorskiej, czy do pochwalenia się przed kumplami...
prusu
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2010, o 00:00
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: prusu »

Ja ostatnio zakupiłem buty Asics Gel Task Mt 2009/10 i jestem z nich ogromnie zadowolony, idealna stabilizacja kostki co u mnie było najważniejsze (stan po mocnym skręceniu), świetna amortyzacja i przyczepność, a do tego niska cena. Gorąco polecam te buty. Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: Mate »

Te buty zwą się Jordan XX3.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
puchatek
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, o 15:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: puchatek »

Dziekuje
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Buty do gry

Post autor: kevinpsb »

W jakich butach gra Krzysiek Ignaczak?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”