Transmisje

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transmisje

Post autor: tomasol »

No to jednak piąty set. Butko chyba bał się zaryzykować w końcówce w odróżnieniu od Balla.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Im bardziej nerwowy moment tym Rosjanie mocniej zagrywają :D odwrotnie niż u nas.

Kluczowym momentem było wejście Stanleya na serwis i jego dwie obrony 8-)
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

tomasol pisze:No to jednak piąty set. Butko chyba bał się zaryzykować w końcówce w odróżnieniu od Balla.
Butko przestał grać środkiem. Od 3 seta na palcach jednej ręki by policzył..
W końcówce Stanley suię dobrze ustawił 2 razy. Ale to co wyjął Werbow to palce lizać.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transmisje

Post autor: tomasol »

A się Werbow wpienił :) . Ale nie powinny wpadać takie piłki.

E: Chyba już po sprawie 11:6 dla Dynama.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transmisje

Post autor: kevinpsb »

Po prostu Ball...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transmisje

Post autor: tomasol »

No i wsio jak rzekł komentator. Poszło, można powiedzieć, klasycznie, od 0:2 do 3:2 i Kazań z Pucharem Rosji.
MVP - brodate trio Ball, Tietiuchin i Stanley ;) .
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Szkoda, że nie puszczą nagród indywidualnych. Generalnie niezły mecz, na pewno wyższy poziom niż w Polsce i nie ma się co oszukiwać.

Dla mnie Ball MVP. Może na początku miał problemy, ale w polu serwisowym je odrobił, a na rozegraniu w końcu mu zaczęło iść. Chociaż Czeremisin też czyścił takie piłki czasami, które u nas przebijane są dołem.
...
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: xyz91 »

Zenit-Kazań wygrywa ten puchar jak najbardziej zasłużenie. Wg mnie MVP powinien zostać Siergiej Juriewicz Tietiuchin.

Tak swoją drogą, to ósmy Puchar Rosji dla Siergieja w jego karierze.
xyz91
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

Szkoda...
Odnośnie MVP dla Balla. Zdecydowanie dla Tietiuchina. To, że Ball w końcówce zagrał na zagrywce super to nie znaczy, że grał jakoś rewelacyjnie w ogóle w tym turnieju.Tietiuchin zarówno w półfinale jak i dzisiaj ciągnąl cały czas grę na równym poziomie. Dziś wszedł Czeremisin za Stanleya i trochę Ball Tietiuchina odciązył bo zmiennikowi szło. Wczoraj zresztą Stanley też licho zagrał. Butko trochę słabiej dziś od 3 seta ale i tak kłóciłbym się kto lepiej grał w całym turnieju - on czy Ball. Zresztą nieważne. Poziom świetny i rzeczywiście widać kolosalną róznicę z +L. Ale jakoś na arenie LM i reprezentacji...już nie.. Ot taki to dziwny sport. ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Transmisje

Post autor: ostry99 »

Swoją drogą Lloy Ball jest nadludziem. Trzydziestosiedmioletni chłop grał dziś 10 seta w ciągu 2 dni a to właśnie dzięki jego zagrywkom Zenit wygrał tie-breaka. Wszedł na serwis gdy było 7:6 Zenitu i zszedł przy stanie 14:6...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

ostry99 pisze:Swoją drogą Lloy Ball jest nadludziem. Trzydziestosiedmioletni chłop grał dziś 10 seta w ciągu 2 dni a to właśnie dzięki jego zagrywkom Zenit wygrał tie-breaka. Wszedł na serwis gdy było 7:6 Zenitu i zszedł przy stanie 14:6...
Fakt. Poza tym pograł sporo w bloku i naciekał się zdrowo do wystawy. Może za dużo słodzę ale w takim razie Siergiej jest mutantem/cyborgiem/jedzie na koksie (*odpowiednie se wziąć w kółko) bo tyle co on się nalatał, naskakał i naatakował przez te 2 dni to obdzieliłby resztę Zenita po trochu. A niewiele młodszy od Balla.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Nikt nie przebije Stanleya, który miał wejść i zdobyć asa, tymczasem w jednej akcji wyciąga fenomenalnie dwie piłki, oraz jedną w następnej (tylko tej już kumple nie wykorzystali) 8-) Nieźle musiał się parkiet zatrząść jak taki kloc upadł :D Btw. widzieliście, że podbił on sposobem górnym piłkę z około metra nad ziemią :P ?
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

Były w ogóle jakieś indywidualne wyróżnienia? Czy w Pucharze nie ma... Nigdzie nawet pół słowa nie mogę znaleźć chociażby o MVP..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

maksik pisze:Były w ogóle jakieś indywidualne wyróżnienia? Czy w Pucharze nie ma... Nigdzie nawet pół słowa nie mogę znaleźć chociażby o MVP..
Były, bo znalazłem wywiad z Pantalejmonienko:
Spodziewałeś się, że zostaniesz uznany za najlepiej atakującego zawodnika turnieju?
W głębi duszy – tak. Chciałem dostać tę nagrodę. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy wyczytano moje nazwisko.
Czy ktoś zna resztę nagrodzonych?
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Mate »

MVP: Sergei Tetyukhin (Zenit Kazan)
Miglior servizio: Nikolay Pavlov (Lokomotiv Novosibirsk)
Miglior alzatore: Lloy Ball (Zenit Kazan)
Milgior muro: David Lee (Lokomotiv Novosibirsk)
Miglior attacco: Maxim Panteleymonenko (Zenit Kazan)
Miglior Libero: Valery Komarov (Lokomotiv Novosibirsk)


Po włosku, ale wiadomo, o co chodzi.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Transmisje

Post autor: ostry99 »

Tak.

MVP: Siergiej TIetiuchin (Zenit Kazań)
Najlepszy serwujący: Nikolaj Pawłow (Lokomotiv Nowosybirsk)
Najlepszy rozgrywający: Lloy Ball (Zenit Kazań)
Najlepszy blokujący: David Lee (Lokomotiv Nowosybirsk)
Najlepiej atakujący: Maksim Pantalejmonienko (Zenit Kazań)
Najlepszy libero: Walery Komarow (Lokomotiv Nowosybirsk)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transmisje

Post autor: Elgarten »

To w końcu Pantalejmonienko najlepszym punktującym czy atakującym ???
EDIT: ostry 99 zmienił swojego posta bo przed chwilą miał w ogóle inne informacje niż Mate.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Właśnie chciałem zapytać czy atakujący u nich oznacza największy % czy najwięcej punktów? Pantalejmonienko zdobył średnio ponad 20 pkt na mecz.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transmisje

Post autor: Guilder »

ostry99 pisze:(...)
MVP: Siergiej TIetiuchin (Zenit Kazań)(...)
I wszystko jasne. Trzydziestoczteroletni zawodnik, po dwóch tak ciężkich kontuzjach, że wróżyli mu koniec kariery, a wciąż świetny. Rosjanie długo będą czekali na kolejnego takiego zawodnika.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

O Tietiuchinie nie będę już pisał bo za mało cukru jest na świecie żebym mógł mu wystarczająco nasłodzić. Sprawa kolejna to nagroda dla libero. Jak wiecie bardzo dokładnie obserwuję tę pozycję i podczas F8 tego pucharu moim zdaniem wielką klasę pokazał Werbow. Grał kapitalnie w polu. Oczywiście też wielkie uznanie dla Komarowa bo baboli w jego grze też było ciężko uchwycić ale ogólne wrażenie i tak lepsze wywarł na mnie Werbow. Chyba, że przeważyły jakies procenty w przyjęciu bo rzeczywiście Komarow przyjmował super a Ball czasem się musiał nalatać.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Tetjukin jest jednym z moich ulubionych siatkarzy. To człowiek, który nie tylko grą udowadnia, że jest sportowcem z prawdziwego zdarzenia. Poza boiskiem również daje wzór dla młodych. Przejawia się to w różnych wywiadach itd. Jest to absolutna światowa czołówka. Rosja długo nie znajdzie jego następcy. Z resztą takich zawodników ze świecą szukać w innych krajach. Po cichu liczę na Biereżkę, że przejmie choć kawałek roli Siergieja na siebie.
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

Orientujecie się czy na kanale RTR PLANETA są rozgrywki SuperLigi? Bo kiedyś wyczytałem że ten kanał kończy swój żywot a teraz zakupiłem "N-kę" i znalazłem ten kanał..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
osnazfsb

Re: Transmisje

Post autor: osnazfsb »

A masz RTL Planete czy RTL Planete SPORT? Bo to tak jak Polsat i Polsat Sport. A kanał chyba dalej bedzie istaniał nic nie słyszałem o jego zamknieciu

Finały pucharu Rosji były nader interesujace i stały na wysokim poziomie. Bardzo podoba mi sie styl gry Lokomotiwu Nowosybirsk który w sumie powinien był zdobyc puchar bo pokazał chyba najładniejsza siatkowke w ciagu 2 dni niestety nie dał rady w tiebreaku meczu finałowego a przede wszystkim szkoda 4 seta tego spotkania. Wszystkie zespoły dosc ładnie grały w obronie co sie w lidze nie za czesto zdarza. Nie bede komentował samych meczów bo mi sie szczerze mowiac nie chce, ale co mnie razi to to ze widziałem juz chyba z 5 wersji nazwiska Siergieja Tietiuchina najbardziej mnie rozwalił Tietjiukin. Kogoś kto zna oba jezyki takie rzeczy naprawde rażą. Dobrze byłoby w ziwazku z tym ustalic na forum jednolita pisownie rosysjkich nazwisk ja byłbym za ich transliteracja na polski bo tłumaczenie ze słowianskiego na słowianski poprzez jezyk germanski najlepszym pomysłem chyba nie jest. Jak juz ktos musi to proponuje pisac tak jak jest w Vm bo my tam przyjelismy oficjalna transliteracje FIVB która jednak ostatnio tłumaczy na turniejach w kratke raz tak raz tak na co uwage zwrócił nam Denis Guilder my jednak pisowni w grze nie zmienimy bo szkoda na to czasu dwa gracze juz sie przyzwyczaili do takiej pisowni. Tyle chyba waznego jednak offtopa na temat pisowni nazwisk.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Nagor »

Z tą pisownią jest tak, że się zmienia co rok. Ja piszę fonetycznie, bo na prawdę nie mam zielonego pojęcia jak to jest w Rosyjskim. Dlatego muszę się pogodzić z tym jak czytają Mazur czy Drzyzga. Z resztą widziałem jakiś mecz, gdzie Kadziewicz miał na koszulce Kadzievich. Podobnie Kuleszow - raz Kuleshov (coś takiego) a raz jakieś Kouleschow.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transmisje

Post autor: Guilder »

Ja piszę tak, jak zawodnicy mają na koszulkach w oficjalnych meczach np. Ligi Światowej (Tetyukhin, Volkov, Kuleshov), chyba, że nie wiem jak, wtedy kombinuję. :P Takie wersje nazwisk widnieją też na stronach FIVB i CEV. Niemniej jednak mnie nie przeszkadza żadna pisownia tak długo, jak długo daję radę odczytać, o kogo chodzi. :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

osnazfsb pisze:A masz RTL Planete czy RTL Planete SPORT? Bo to tak jak Polsat i Polsat Sport. A kanał chyba dalej bedzie istaniał nic nie słyszałem o jego zamknieciu
;) Nie RTL ino RTR ale mniejsza o większość. Znalazłem pośród kanałów RTR PLANETA.. PLANETA SPORT nie zauważyłem choć nie przeszukałem wszystkich kanałów jeszcze. Jednak dobrze mi dzwoniło tylko nie w tym kościele co trzeba chyba.
http://satkurier.pl/news/46362/koniec-p ... sport.html - tu wzmianka o zakończeniu nadawania kanału RTR PLANETA SPORT.
Tudzież stąd moje zapytanie czy teraz cokolwiek przerzucili na ten główny i czasem jakies spotkania SuperLigi można obejrzeć. No i drugie pytanie czy rzeczywiście kanał Planeta Sport już nie jest emitowany?

Jeśli chodzi o pisanie po polskiemu ... Wiadomo, że trzeba zachować jakieś minimalne zasady pisowni, i choć też lekko się uśmiechnąłem po zobaczeniu wersji Nagora (choć skoro piszesz fonetycznie to na pewno nie jest to Tietjiukin ;) ) to jednak zgodzę się z Dennisem, że dopóki wiadomo o kogo chodzi mnie też to nie przeszkadza. Bardziej razi mnie ortografia i pisanie źle tych nazwisk z angielska lub co gorsza błędnie pisanych Polaków. Jak juz się mamy tak temu przyglądać to przecież można pisać równie dobrze Riczard Lamborn czy Loj Bol..a samego Tietiuchina to wymawia się przez "ch" czy "h" ;) ?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transmisje

Post autor: Mate »

Spotkania są tylko na RTR Planeta Sport :x . Gdybym tak miał Polsat Sport, Rai Sport i Planetę Sport to, aż szkoda kończyć :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

Mate pisze:Spotkania są tylko na RTR Planeta Sport :x . Gdybym tak miał Polsat Sport, Rai Sport i Planetę Sport to, aż szkoda kończyć :) .
Ale jest nadawany ten kanał? Planeta Sport?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
osnazfsb

Re: Transmisje

Post autor: osnazfsb »

RTR leci tu nawet masz program telewizyjny na dzisiaj http://tv.sportbox.ru/tk-sport/
Siatkówka leci jutro mecz Lokomo Biełgorod Dynamo Jantar Kaliningrad

Swoja droga nie wiem czemu myslałem o rtr a napisałem rtl jak niemiecka telewizja
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transmisje

Post autor: maksik »

Program tez widziałem. Tyle potrafię w necie znaleźć ale dzięki. Moje pytanie czy ten kanał gdzies jest nadawany w POLSCE? Na jakiejś platformie czy kablu czy własnej satce.. ?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”