Turniej o awans do I ligi

beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

turniej w Goślinie
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

Komórka PZPS odpowiedzialna za zdrowy rozsądek "zdechła" na dobre.
Kolejny precedens made in PZPS (następny po głośnej powtórce meczu między Skawą a Siarką):

- najpierw produkują komunikat o losowaniu gospodarza turnieju finałowego mistrzów II lig
http://pzps.pl/news.php?id=4953&backpat ... roup%3D103

- później - ni z tego, ni z owego, wbrew zasadom powyższego komunikatu - robią konkurs ofert organizatora turnieju, na co najmniej kumoterskich zasadach (kumoterskich, bo nie opisanych w żadnym regulaminie, czy komunikacie)
http://ks.murowana-goslina.net/turniej- ... inie/1393/

- na koniec - wbrew samym sobie (również inaczej niż w komunikacie) - nie przeprowadzają losowania kolejności meczów podczas tego turnieju.

Padliną układu śmierdzi tu na więcej niż kilometr Panie Redaktorze 'mewa'.
A tak dla przypomnienia: nie doczekałem się przeprosin.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

Padliną układu śmierdzi tu na więcej niż kilometr Panie Redaktorze 'mewa'.
A co ja mam z tym wspólnego?
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

mewa pisze:Kontrowersje zawsze wzbudzają pieniądze :)
kontrowersje i pieniądze, kumoterstwo wśród działaczy PZPS, nierówne szanse na starcie ...
Tak do tej pory "dawali tylko" w piłce kopanej (no, może nie tylko).

PZPS poczyna sobie coraz śmielej w olewaniu reguł, które sam wymyśla,
nie wspominając o regułach zdroworozsądkowych.
Jeszcze chwila i pogodzimy się nie tylko z dyletanctwem sędziów i działaczy,
wrażenia na nas też nie zrobią wydrukowane czy ustawiane mecze.

Przymykanie oczu, patrzenie przez palce, obchodzenie bokiem,
czy rzetelne, bezstronne dziennikarstwo?

W notce portalu siatka.org odczytuję jedynie peany nt. sprawiedliwości PZPS:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... j-goslinie
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

No cóż, każdy ma swoje zdanie. Ja napisałem swoje, ty możesz na swojej stronie napisać swoje. Dla mnie to sprawiedliwszy system, niż ten sprzed dwóch lat, gdzie można było w parze trafić na najsilniejszą drużynę z wszystkich czterech. A czy losowali gospodarza, czy też losowali z tych, co nadesłali oferty, czy też wreszcie wybierali oferty (choć nie bardzo wiem, co mogła taka oferta zawierać) - to dla mnie akurat sprawa drugorzędna.
Dobrze jednak, że jest ktoś, kto patrzy PZPS na ręce i w razie czego będzie mógł zawiadomić o ew. przekrętach komisję rewizyjną czy też inne organy,
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

mewa pisze:A czy losowali gospodarza, czy też losowali z tych, co nadesłali oferty, czy też wreszcie wybierali oferty (choć nie bardzo wiem, co mogła taka oferta zawierać) - to dla mnie akurat sprawa drugorzędna.
co może zawierać oferta? proszę bardzo
>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<
jestem szalenie ciekawy co zaoferowała Murowana Goślina, bo z tego co widziałem na zdjęciach to hala nie ma nawet trybun
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

idąc za ciosem przedmówców dlaczego wyniki miały być ogłoszone koło 13.30 jak zapowiedziała pani M. z WR a zostały podane koło 17 ?? Czyżby trzeba było sprawdzić billingi z gorącej linii łączącej ulicę Grażyny w Warszawie z Murowaną Gośliną ?? Panie redaktorze "mewa" ośmiesza się Pan trochę broniąc racji przedstawionej w artykule siatka.org bo chyba za bardzo Pan "komuś" ufa ..... Szkoda że to druga liga i całej sprawie zostanie ukręcony łeb, media się nie interesują a wypadałoby się zastanowić że coś za dużo niejasności... A związek staje się mało wiarygodny zmieniając swoje decyzję w trakcie sezonu.... Polski Związek Piłki S.

A czy losowali gospodarza, czy też losowali z tych, co nadesłali oferty, czy też wreszcie wybierali oferty (choć nie bardzo wiem, co mogła taka oferta zawierać) - to dla mnie akurat sprawa drugorzędna.

SPRAWA DRUGORZĘDNA ?? A nie wydaje się Panu redaktorowi że to jest dosyć ważne, gdyż wybór oferty bez podania warunków istotności i zasad rozpatrzenia troszkę śmierdzi (nie mówiąc już o niedopuszczeniu stron do zapoznania sie z uzasadnieniem i niemożliwości bycia na "losowaniu" kolejności) a system jest troszkę sprzyjający, nazwijmy to grzecznie, grupie trzymającej władzę ?? Sam fakt że zmienia się coś w trakcie sezonu nadaje się do prokuratury. dlatego panie redaktorze niech żyje obiektywizm.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

mewa pisze:Dobrze jednak, że jest ktoś, kto patrzy PZPS na ręce i w razie czego będzie mógł zawiadomić o ew. przekrętach komisję rewizyjną czy też inne organy,
Gratulacje za wiarę w uczciwość działaczy - o przepraszam - kolesi z "komisji rewizyjnej i innych organów" PZPS
(lub inaczej - niewiarę w kumoterstwo).
Znowu Pan Redaktor obraz zaciemnia (grzecznie nie użyłem słowa "układ", które wywołuje nadmierną nerwowość u niektórych publicystów).

I kto by pomyślał, że zatęsknię za bratem wielkiego brata.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: kufel »

O w morde a ja myślałem, że ten artykuł o turnieju w Murowanej to żart prima aprilisowy. Artykuł na siatka.org napisany 1.04 o 8:46. Skoro jak pisze PZPS dokonał losowania dzień wcześniej powinno to być na ich stronie. Do teraz czyli 2.04 godz: 7:42 cisza. Dodatkowo brak przypisania drużyn do 1-4 co jest ważne dla kolejności rozgrywania spotkań.
Oferta Skawy jest w 100 a nawet więcej procentach profesjonalna, tylko szkoda panowie Waszej pracy bo jak mówi komunikat:
"..Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze losowania po złożeniu przez zainteresowanych deklaracji wyrażającej chęć organizacji Turnieju. ..." Jak zwykle zostawili sobie furtkę. Teraz mogą powiedzieć, że nie brali pod uwagę całosci ofert tylko same zgłoszenia.
Wyglada więc na to, że wystarczyło wysłać jedna kartkę A4 z informacją, że klub taki to a taki chce zorganizować rzeczony turniej.
Żeby wszystko miało ręce i nogi powinno się zaprosić zainteresowane kluby i zrobić losowanie przy otwartej kurtynie.
No i ten brak losowania numerów od 1 do 4. Przypisano numer grupy do numerka w harmonogramie 1 to mistrz gr I, 2 to mistrz gr II itd. Śmierdzi nie powiem czym na kilometr.
P.S. Sprawa dotycząca kolejnego turnieju juz tego o miejsca w 1 lidze też jest ciekawa. W pierwotnym terminarzu miał owy turniej odbyc się w dniach 16-18.04 a teraz został przełożony o dwa tygodnie. Ciekaw też jestem jak PZPS postąpi. Zadziała zgodnie tym co piszą, (zasady są takie same jak w turnieju mistrzyń 2 lig) czy zaś odstawią kichę.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

"..Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze losowania po złożeniu przez zainteresowanych deklaracji wyrażającej chęć organizacji Turnieju. ..." Jak zwykle zostawili sobie furtkę. Teraz mogą powiedzieć, że nie brali pod uwagę całosci ofert tylko same zgłoszenia.
sęk w tym, że PZPS w ostatniej chwili się rozmyślił i postanowił zrobić konkurs ofert a nie losowanie (wbrew komunikatowi który wciąż wisi na stronie związku). wszystkie kluby wypełniały ten sam formularz zgłoszenia przysłany z Warszawy.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: kufel »

A to zmienia postać rzeczy. W takim razie też jak chyba wszyscy chciałbym widzieć ofertę zwycięzcy. No i ciekawe kiedy się skończy samowolka pseudodziałaczy.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

beemaster pisze:Panie redaktorze "mewa" ośmiesza się Pan trochę broniąc racji przedstawionej w artykule siatka.org bo chyba za bardzo Pan "komuś" ufa
Przeczytaj proszę raz jeszcze, jakiej racji bronię. Bronię tezy, ze lepszy jest turniej barażowy niż dwie pary, z których zwycięzcy awansują. Uważasz inaczej?
beemaster pisze:Sam fakt że zmienia się coś w trakcie sezonu nadaje się do prokuratury. dlatego panie redaktorze niech żyje obiektywizm.
Na co czekać - zgłoś.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

beemaster napisał(a):Panie redaktorze "mewa" ośmiesza się Pan trochę broniąc racji przedstawionej w artykule siatka.org bo chyba za bardzo Pan "komuś" ufa



Przeczytaj proszę raz jeszcze, jakiej racji bronię. Bronię tezy, ze lepszy jest turniej barażowy niż dwie pary, z których zwycięzcy awansują. Uważasz inaczej?
zwracam honor... nie doczytałem

a co do prokuratury to jako kibic siatkówki łudzę się że turniej odbędzie się zgodnie z regułami fair play, wszystko to zbieg okoliczności a o wszystkim nie zadecyduje ostatni mecz szóstki z murowaną, panie redaktorze proszę zrozumieć że to nie zarzut do Pana, bo winny jest kto inny, ale zarzut do Pana jak dziennikarza, który jestem pewien widzi że coś jest nie tak ale milczy...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mewa »

Również mam nadzieję, że turniej wyłoni po prostu dwie najlepsze druzyny. Być może najlepszym pomysłem byłoby rozgrywać turniej na neutralnym terenie (tylko wtedy dla kogo - tak będa przynajmniej kibice).

Sposób wyłaniania gospodarza może budzić kontrowersje, szczególnie ze strony klubów, które wybrane nie zostały. Jednak to wciąż Wydział Rozgrywek wybiera i on jako taki może zmienić reguły ustanowione przez siebie. Oczywiście nie jest to stan porzadany, ale prokuraturze podejrzewam nic do tego.

Co do losowania kolejności spotkan - nie wiem, czy takie się odbyło - w serwisie jest wstawiony układ, jakby numery były przyporzadkowane grupom. Czekam na jakiś oficjalny komunikat z PZPS.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: beemaster »

NIESTETY KOMUNIKAT NIE BĘDZIE ZAWIERAŁ NIC CIEKAWEGO.. NAPISZĄ O KOLEJNOŚCI SPOTKAŃ I WYŁONIENIU GOSPODARZA.
Sposób wyłaniania gospodarza może budzić kontrowersje, szczególnie ze strony klubów, które wybrane nie zostały. Jednak to wciąż Wydział Rozgrywek wybiera i on jako taki może zmienić reguły ustanowione przez siebie.
Zmienić reguły ustanowione przez siebie ?? I to tuż przed końcem sezonu ?? Pan redaktor na prawdę nie widzi w tym nic dziwnego ? Rozumiem że artykułu nie będzie... Czyli znów wygrał obiektywizm subiektywny...
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: >Petr< »

mewa pisze:Sposób wyłaniania gospodarza może budzić kontrowersje, szczególnie ze strony klubów, które wybrane nie zostały.
sprawa nie sprowadza się do sposobu wyłonienia gospodarza lecz podjętej decyzji: bez jakiegokolwiek uzasadnienia, bez ujawnienia ofert.
czy najzwyklejsze opublikowanie ofert, albo chociaż podanie że wygrała ta oferta bo zawierała to to i to, nie wyczyściłoby atmosfery i rozwiało wszelkie wątpliwości? tymczasem KONKURS ! wygrywa hala bez trybun...
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: beemaster »

Kufel to wie, precedens to wie, petr to wie, bogdan z bankowego to wie, ja to wiem... a redaktor mewa nie....
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mewa »

beemaster pisze:Rozumiem że artykułu nie będzie... Czyli znów wygrał obiektywizm subiektywny...
Nie będzie, a przynajmniej ja nie napiszę - może wam się uda. O wiele bardziej lubię pisać o siatkówce, niż przekrętach. Widać nie mam w sobie nic z dziennikarza śledczego.

z ciekawości zajrzałem do komunikatu podanego przez precedensa. Czytam w nim, że:
Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze losowania po złożeniu przez zainteresowanych deklaracji wyrażającej chęć organizacji Turnieju.
Czy nie tak to się odbyło (powiedzcie, bo mnie przy tym nie było i po prostu nie wiem) - kluby złożyły deklarację organizacji turnieju (z tego co wiem to Murowana Goślina i Kraków, być może pozostałe dwa tez - nie wiem) a sierotka marysia wylosowała jedną z nich.

być może całe zamieszanie wzięło się z wpisu ze strony klubu z wielkopolski, gdzie ktoś napisał:
Polski Związek Piłki Siatkowej, po rozpatrzeniu ofert wszystkich klubów zadecydował, że turniej finałowy II ligi odbędzie się w Murowanej Goślinie
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: >Petr< »

mewa pisze:z ciekawości zajrzałem do komunikatu podanego przez precedensa. Czytam w nim, że:
Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze losowania po złożeniu przez zainteresowanych deklaracji wyrażającej chęć organizacji Turnieju.
Czy nie tak to się odbyło (powiedzcie, bo mnie przy tym nie było i po prostu nie wiem) - kluby złożyły deklarację organizacji turnieju (z tego co wiem to Murowana Goślina i Kraków, być może pozostałe dwa tez - nie wiem) a sierotka marysia wylosowała jedną z nich.
nie było żadnego losowania
mewa pisze:być może całe zamieszanie wzięło się z wpisu ze strony klubu z wielkopolski, gdzie ktoś napisał:
Polski Związek Piłki Siatkowej, po rozpatrzeniu ofert wszystkich klubów zadecydował, że turniej finałowy II ligi odbędzie się w Murowanej Goślinie
klub z wielkopolski to chyba jako pierwszy wiedział, że nie będzie żadnego losowania.
http://ks.murowana-goslina.net/andrzej- ... kces/1046/
data dodania artykułu: 1 luty
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mewa »

Napiszcie protest załączając ten komunikat w którym jest mowa o losowaniu.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: beemaster »

Czy nie tak to się odbyło (powiedzcie, bo mnie przy tym nie było i po prostu nie wiem) - kluby złożyły deklarację organizacji turnieju (z tego co wiem to Murowana Goślina i Kraków, być może pozostałe dwa tez - nie wiem) a sierotka marysia wylosowała jedną z nich.
Panie redaktorze,
jest różnica między losowaniem a konkursem ofert... Miało być losowanie, a w poniedziałek po rozegraniu ostatnich meczy finałowych w grupach, związek poinformował kluby o tym, aby przysyłali swoje oferty na organizację turnieju... szkoda bo to chyba dobry materiał na sensację, nie wiem jakie tam macie priorytety i czym się kierujecie dobierając artykuł na stronę, ale kurde przecież to śmierdzi na kilometr !!

Reasumując:
a) zmiana sposobu wyłonienia gospodarza turnieju w trakcie trwania sezonu
b) Goślina wie wszystko pierwsza a pozostałe kluby ufają głupio oficjalnej stronie PZPSU ( naiwniacy !!!!! )
c) Oferta milionowego miasta Krakowa organizacji turnieju za darmo zostaje przebita przez kilkutysięczną Goślinę
d) Wyniki z godziny 13.30 przeniesione na 16.30
e) brak losowania kolejności rozgrywania meczy
f) hala Gośliny nie nadaje się na organizację finału młodziczek bo nie spełnia takich wymogów, ale turniej dla seniorek o wejście do pierwszej ligi można w niej rozgrywać

Jeżeli o czymś zapomniałem to przepraszam...

Niech żyje subiektywny obiektywizm redaktora mewy... a może nie powinniśmy obrażać redaktorów ??
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2010, o 18:44 przez beemaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mewa »

beemaster pisze:Niech żyje subiektywny obiektywizm redaktora mewy... a może nie powinniśmy obrażać redaktorów ??
Alez nie obrażasz mnie. Jeśli jest tak, jak napisałes, to rzeczywiście - śmierdzi na kilometr. Pozostałe klubu (tak jak napisałem) powinny natychmiast wystosowac protest.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: beemaster »

Alez nie obrażasz mnie. Jeśli jest tak, jak napisałes, to rzeczywiście - śmierdzi na kilometr. Pozostałe klubu (tak jak napisałem) powinny natychmiast wystosowac protest.
Myślę że nikt z Krakowa protestu nie złoży... Ludzie tam mają ambicję i chcą się z tym zmierzyć bez tego... Rozumie Pan, taki moralny obowiązek, żeby zrobić coś wbrew logice na przekór całemu światu, wychylić się przed szereg i takie tam pierdoły (jeżeli Pan nie zrozumiał to aluzja do Pana redaktorze )
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mewa »

Nie musisz mi tak panredaktorowac w każdym poście :) Szczerze życzę w takim razie druzynie z Krakowa awansu do I ligi. Na przekór wszystkim, w zgodzie ze swoimi ambicjami. Chętnie zobaczę ten zespół w przyszłym sezonie.

W serwisie już jest taka kolejność meczów, jaka będzie na turnieju w Murowanej Goślinie.
SENIOR
Posty: 114
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:46
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: SENIOR »

W sporcie wszystko jest możliwe, także i w siatkówce. Murowana Goślina rundę zasadniczą przeszła w biegu jak burza, jednak w play-off już tak łatwo nie było. Teraz rywalki będą zdecydowanie bardziej wymagające, gdyż wiedzą co to jest siatkówka i po co tam jadą.
Ciekawi mnie jaka będzie reakcja całej "machiny", czyli władz samorządowych, sponsorów, menedżera, gdy gospodynie okażą się bardzo gościnne i np. staną na najniższym podium.
Budowanie piramidy od wierzchołka możę okazać się bardzo trudne a na pewno ryzykowne . Poznański AZS AWF zaczynał swoją wspinaczkę (którą obserwowałem) od dołu piramidy i ... też jakoś do końca nie wyszło.
pawel714
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 09:24
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: pawel714 »

Według mnie, teoretycznie, Murowana Goślina jest głównym faworytem tego turnieju (chociaż jak było widać w play-off,dziewczyny z Wielkopolski ciężko znoszą tą presję awansu ).Najsłabszą ekipę upatrywałbym w klubie ze Śląska,Typuję taką kolejność: Murowana,Biłgoraj,Kraków,Gliwice. Co Wy na to?
marge
Posty: 61
Rejestracja: 31 sty 2008, o 19:20
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: marge »

Wszystko rozstrzygnie się na parkiecie, jednak w oparciu o play-off widzę inną kolejność.
1.Biłgoraj
2.Kraków
3.Murowana Goślina
4.Gliwice
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mazia »

marge pisze:Wszystko rozstrzygnie się na parkiecie, jednak w oparciu o play-off widzę inną kolejność.
1.Biłgoraj
2.Kraków
3.Murowana Goślina
4.Gliwice
Pomimo play-off wydaje mi się, że Murowana nadal jest faworytem. Z prostej przyczyny - mają najbardziej doświadczony zespół + własna hala. Drugie miejsce rozstrzygnie się, według mnie, między Krakowem a Biłgorajem. Nie stawiałabym jednak Szóstki w roli takiego pewniaka - miały zdecydowanie najsłabsłabszą grupę - były tam zdecydowanym faworytkami i dlatego przed sezonem przeniosły się do niej z grupy 4 (bo jak widać gdyby zostały w niej, to bez watpienia możnaby wtedy powiedzieć, że grupa 4. to grupa śmierci:P). Gliwice chyba będą najsłabsze, no ale skoro wygrały swoją grupę, to słabe też nie mogą być.
Według mnie awans rozstrzygnie się w sobotę w pierwszym meczu.
Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że trzon Murowanej stanowią siatkarki Piasta, UEK - Wisły. Swojego czasu, gdy grały w I lidze, obydwie te drużyny miały jedną cechę wspólną - sezon szedł całkiem dobrze, ale kiedy przychodziła walka o prawdziwa stawkę, nogi robiły się z waty a piłka lata po trybunach. Według mnie te dwie drużyny są faworytami turnieju, ale nie zdziwię się, jeśli którąś z nich zje trema i bezpośredniego awansu nei wywalczy.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
pawel714
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 09:24
Płeć: M

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: pawel714 »

Przypomnę ze Szóstka i Skawa spotkały się na turnieju przed sezonem! Bez większych problemów wygrała ekipa z Biłgoraja 3;1
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Turniej o awans do I ligi

Post autor: mazia »

Dobrze, że dodałeś słowo "przed sezonem". Dzięki Bogu mamy już prawie "po sezonie".
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”