Trenerzy

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Mario »

Sądząc po opiniach klibiców na forum to w Częstochowie trenerzy w ogóle mają chyba najtrudniej. Świetnie ilustruje to przykład Wagnera w przypadku którego wyrazy zachwytu i nienawiści przez cały ubiegły sezon falowały jak sinusoida. Teraz mają nowego trenera i znowu zaczyna się to samo, a to przecież dopiero początek sezonu :)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Antonella Hard Core »

todus pisze:3. Sypacz to nie jest podstawa - to jest mózg drużyny. Podstawą, fundamentem jest trener.
To jest najważniejsza osoba w zespole.

Ciekawa teza ale nie zgodziłbym sie że zawsze tak jest bo np nie uważam J.Nawrockiego za osobą najważniejszą jesli chodzi o Skre.
szefo00
Posty: 57
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:46
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: szefo00 »

Być może Naworcki nie jest główną postacią w skrze ale sądząc po czasach w meczu z trento to naprawdę dawał cenne wskazówki i naprawdę się przyłożył do swojej pracy chyba zbyt wcześnie go wszyscy przekreślili
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, o 13:29 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem posty, które zaczęły odbiegać od tematu.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: szyderca »

d12343 pisze:
todus pisze: W Mazura nie wierzę.
Ale nie wierzysz, że przejmie drużynę, czy nie wierzsz, że gdyby przejął, sprawdziłby się ??? Subtelna różnica ;)
Ja nie wierzę. Pokazał to w Warszafce przejął po Kowalczyku gotowy zespół i co się stało? Można gdybać, ale w ciemno stawiam, że z Kowalczykiem skończyliby wyżej, niż z Irkiem.
abramov
Posty: 239
Rejestracja: 27 cze 2009, o 16:20
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Lorenzo Bernardi człowiek czy maszyna?

Post autor: abramov »

Ja myślicie napewno Lorenzo zdobył dużo jako zawodnik ale jako trener to średnio mu szło ale z drugiej strony on dopiero zaczyna i jeszcze może pokazać na co go stać mam nadzieję ze z JW. Jak myślicie czy Włoch obudzi nasze gwiazdeczki i powalczy o medale PLS piszcie
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: kalosz »

Witam,

zacznę od tego, że bardzo żałuję, że w 2008 zarząd Resovii podjął decyzję o zatrudnieniu pseudotrenera travicy.
Po pierwsze - człowiek bez sukcesów, pałęta się po drugiej lidze włoskiej gdzie często zmieniał kluby. Ktoś zapyta: dlaczego człowiek, który traci posadę trenera po kilku miesiącach nagle ma odbudować siatkówkę w Rzeszowie? Ja nie wiem, nie wiem czemu znalazł się w Resovii ktoś, kto zaproponował temu pseudotrenerowi tak odpowiedzialne zadanie. Niestety teraz jest już za późno, pseudotrener uwił sobie w Rzeszowie cieplutkie gniazdko. Najpierw oszukał zarząd zapowiadając erę sukcesów, później oszukał kibiców - mówiąc asekuracyjnie - "moją Resovie zobaczycie za dwa lata". Od początku kreował się na człowieka nieomylnego. Dużo obiecywał i nawet sowity wp*****l od bandy ogórków ze Żłobina nie zmienił nic. Zaczął używać propagandy: "Forma przyjdzie na play-offy!", "Na treningach gramy bardzo dobrze!". Ponadto skrzętnie wykorzystał fakt, że poznał kilka polskich zwrotów. To, że miał problemy z wymową już nie było takie ważne. No przecież! Pseudotrener się nauczył polskiego, bo zależy mu na prowadzeniu drużyny, brawo ljubo! I tak, z czasem, pseudotrener stał się nieusuwalny. Rozpoczął szerzenie swojej trenerskiej ideologii. Pseudotrener do dziś nie wie co to jest ławka rezerwowych, cały czas rozróżnia pozycję ofensywny przyjmujący i defensywny przyjmujący, nie wie też, że najlepiej omijać zagrywką libero. Co więcej, zarząd poszedł za nim. No przecież lepiej wy********ć połowę dobrego składu niż jednego pseudotrenera.
Zgodnie z wiarą w nieomylność pseudo trenera zwolniono Łukę i Hernandeza. "W sporcie nie ma sentymentów". Szkoda, że zarząd ma sentyment do tego pseudotrenera. "Obowiązują nas limity". A później przyszedł Kreek. No i jeszcze przecież "środkiem się meczu nie wygra".
Drugi sezon Travicy to dokładne odbicie pierwszego. I jeszcze te irytujące zmiany słabiutkiego Wiki na Gierka w samej końcówce setów. W końcu pseudotrener odkrył, że Gierek może grać z Alkiem! Brawo Ljubo!
Drugi sezon to kontynuacja męczarni, którą kibice Resovii pamiętają z sezonu nr 1. Znów było "forma przyjdzie na play-offy". I znów wszyscy dali się oszukać. Znowu granie jedną szóstką, szufladkowanie rozgrywającego. I jeszcze jedno. Widzieliście kiedyś, żeby atakujący (Oivanen czy Grozer) w trakcie meczu dostali jakąś uwagę od pseudotrenera? Ja nie widziałem. Za to do Alka co chwila pseudotrener ma jakiś problem.
I jeszcze jedna sprawa: w pierwszym, drugim i trzecim sezonie pobytu pseudotrenera w Polsce Resovia ma ogromne problemy z kontuzjami. Nie wierzę, że to nie jest wina pseudotrenera. Ale mogę się mylić.
Drugi sezon to dobre - dla propagandy Travicy - wyniki. W Lidze Mistrzów zaszliśmy daleko, ale Trento nie dało się ugryźć. No tak, ale z drugiej strony Resovia z nikim szczególnym w LM nie wygrała. W PP piękne zwycięstwo ze Skrą. Ale też "piękna porażka" w finale z Jastrzębiem. Oczywiście już nie będę przypominał, że Ljubo przed sezonem obiecał puchar. No i w lidze męczarnie, czwarte miejsce w fazie zasadniczej. W******l od Skry w półfinale, i ZAKSA oddaje medal. WIELKI SUKCES PSEUDOTRENERA. Pytam: Jakim cudem, po takim słabym sezonie, przedłuża się kontrakt z pseudotrenerem? Pewnie Ljubo coś obiecał.
Jedna jest rzecz, którą Ljubo potrafi. Oprócz propagandy i składania obietnic bez pokrycia. Umie robić dobre transfery, ma kontakty. I podejrzewam, że tym przekonał zarząd by przedłużyć kontrakt. Pseudotrener dopiął swego, kolejne złotówki lądują na koncie, on robi dobre transfery, kibice udobruchani.
Oczywiście podchodząc do sezonu z nowym kontem zapowiada: "Będą trzy finały!". Zaczyna się sezon, dużo kontuzji (tradycja) kilka wpadek (Warszawa, Częstochowa, Bydgoszcz). Pseudotrener postanawia jednak obrać znaną taktykę i mówi: gdzieś tam, kiedyś tam nie miałem kilku zawodników, były kontuzje i to się odbija na wynikach. Na jego szczęscie jest zwycięstwo ze Skrą! Brawo Ljubo! Puchar Polski - kompromitacja. Zmiana obietnicy na: "będzie jeden złoty medal". W Lidze zapewne zdobędzie to srebro a w CEV-ie raczej Sisleya nie przejdzie. Tak czy siak pseudotrener będzie zadowolony bo tyle ile zarobi przez 3 lata w Resovii to nie zarobił przez ostatnie 10.
Jeszcze jedna rzecz. Zagrywka. Pseudotrener nie wie, że to klucz do wygrywania meczów. Po co ryzykować? Dajmy piłkę przeciwnikowi, może sam się wykończy. Akhrem, Oivanen, Grozer, Wika - 4 przykłady. Typowi bombardierzy na serwisie. Teraz Grozer co 6 mecz ładuje kilka asów, Akhrem woli przebić bezpiecznie plasem, Oivanen też miał problemy a Wika to już myśli o emeryturze. No i dalej - Baranowicz. Przychodził jako zawodnik z mocną zagrywką, teraz w końcówce pier***i lekką.
I jeszcze jedna sprawa. Pseudotrener nie potrafi zmotywować zawodników. Nie będę nic dodawał, bo to widzi każdy. Psychologiem jest żadnym.
pseudotrener pisze:Mieliśmy w niej zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, a przy naszym ewentualnym prowadzeniu 2-0 mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. 1.Moi podopieczni w drugiej partii nie trzymali się jednak założeń taktycznych. Szkoda, że przegraliśmy, ale spróbujemy odrobić straty w rewanżu. Skoro Sisley wygrał w naszej hali 3-2, to my również jesteśmy w stanie pokusić się o zwycięstwo we Włoszech i doprowadzić do złotego seta. 2.Oby tylko zawodnicy nie podłamali się psychicznie po tej porażce.
1. Ljubo jest mistrzem stawiania siebie jako człowieka bez winy. Pokazuje palcem na zawodników i mówi: "to oni przegrali, zostawcie mnie w spokoju"
2. A co pseudotrener zrobi, żeby się nie załamali? "Wysoka pika, jedna strana, druga strana"? Coś więcej?

Zwolnić go i to już. Nie zrobił nic dla siatkówki w Rzeszowie. To najgorszy trener w PlusLidze. Żegnam.

PS. Tomaszewski wie co z nim zrobić.
http://www.youtube.com/watch?v=r6wWx3x49c0
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: nicram »

Piszesz że trener bez sukcesów. To może podaj trenra +Ligi który odniosł wiecej sukcesów od LT :D ( powodzenia )
Prawda jest taka że w sporcie za trenerem przemawiają wynki to teraz looknij na wyniki LT w Resovii : 2 miejsce w PLS, 3miejsce w PLS, awans do najlepszej 6 w LM, finał PP. Patrząc na te wyniki i skład jaki miał LT do dyspozycji to wygląda to nienajgorzej. Póki co w tym sezonie to narazie słaby występ w PP ( poczęści wina słabego początku sezonu), jednak później coraz lepiej i półfinał CEV. Biorąc pod uwagę porażke w Italii, to dla Ljubo ostatnią deską ratunku na pozostanie w Resovii będzie zdobycie MP co będzie piekielnie trudne.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Trenerzy

Post autor: Klugenhammer »

nicram pisze:Piszesz że trener bez sukcesów. To może podaj trenra +Ligi który odniosł wiecej sukcesów od LT :D ( powodzenia )
Wspaniały, Panas, Nawrocki... Wszyscy odnieśli więcej sukcesów od LT.
Mistrzostwa, Puchary Polski, medale międzynarodowe...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Antonella Hard Core »

Nie zwolnili L.Travicy po wpadce ze Żłobinem to trudno aby go nagle teraz zwalniali gdy Resovia pod jego wodzą notuje najlepszy sezon w europejskich pucharach od 1987 roku a i w lidze grają przecież dobrze.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: nicram »

Klugenhammer pisze:
nicram pisze:Piszesz że trener bez sukcesów. To może podaj trenra +Ligi który odniosł wiecej sukcesów od LT :D ( powodzenia )
Wspaniały, Panas, Nawrocki... Wszyscy odnieśli więcej sukcesów od LT.
Mistrzostwa, Puchary Polski, medale międzynarodowe...

Jak o sukcesach to o sukcesach a te reprezentacyjne to chyba największe.

LT W latach 2003-2006 był szkoleniowcem reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Wraz z tą drużyną zdobył brązowy medal ME 2005, czwarte miejsce w ME 2003, drugie miejsce w LŚ 2003 i 2005, brązowe medale LŚ 2004 czy występował na IO w Atenach.

Dalej uważasz że wymienieni przez ciebie trenerzy odnieśli wiecej sukcesów od LT ?
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Trenerzy

Post autor: azsiak88 »

Antonella Hard Core pisze:Nie zwolnili L.Travicy po wpadce ze Żłobinem to trudno aby go nagle teraz zwalniali gdy Resovia pod jego wodzą notuje najlepszy sezon w europejskich pucharach od 1987 roku a i w lidze grają przecież dobrze.
Panasa zwolnili jakoś z AZSu po osiągnięciach w LM ze słabym składem, więc zwolnić można zawsze.
Mnie także nie podoba się Travica z tego względu że jednych zawodników faworyzuje a drugich nie. A teraz Buszka i Mikę dodatkowo marnuje na ławce choć Cernić kapitalnych pojedynków nie rozgrywa a na pewno nie gra tak dobrze aby np: Buszek nie mógł częściej wejść od początku w danym meczu.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Trenerzy

Post autor: Klugenhammer »

nicram pisze:
Klugenhammer pisze:
nicram pisze:Piszesz że trener bez sukcesów. To może podaj trenra +Ligi który odniosł wiecej sukcesów od LT :D ( powodzenia )
Wspaniały, Panas, Nawrocki... Wszyscy odnieśli więcej sukcesów od LT.
Mistrzostwa, Puchary Polski, medale międzynarodowe...
Jak o sukcesach to o sukcesach a te reprezentacyjne to chyba największe.

LT W latach 2003-2006 był szkoleniowcem reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Wraz z tą drużyną zdobył brązowy medal ME 2005, czwarte miejsce w ME 2003, drugie miejsce w LŚ 2003 i 2005, brązowe medale LŚ 2004 czy występował na IO w Atenach.

Dalej uważasz że wymienieni przez ciebie trenerzy odnieśli wiecej sukcesów od LT ?
Kalosz pisząc o Travicy, że to trener bez sukcesów miał na myśli rozgrywki klubowe, a Ty wyjeżdżasz z sukcesami reprezentacyjnymi. Co Travica osiągnął w siatkówce klubowej, a zwłaszcza w czasie trzech lat pracy w Pluslidze?
Co osiągnął mając w Rzeszowie do dyspozycji wysoki budżet, wysokiej klasy zawodników i bezgraniczne poparcie szefów?
Co najwyżej same "sukcesy pocieszenia" czyli drugie i trzecie miejsca w lidze i pucharze.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: kalosz »

nicram pisze:LT W latach 2003-2006 był szkoleniowcem reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Wraz z tą drużyną zdobył brązowy medal ME 2005, czwarte miejsce w ME 2003, drugie miejsce w LŚ 2003 i 2005, brązowe medale LŚ 2004 czy występował na IO w Atenach.
Doskonale to rozumiem. Ale czy te medale (żadnego zwycięstwa!) to nie jest dla tak potężnej reprezentacji jaką wtedy była Serbia i Czarnogóra tylko cel minimum? Z reprezentacją - podobnie jak z Resovią - ten pseudotrener zdobywał medale, nic nie wygrał.

Potrafi jednak pięknie przegrywać.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Antonella Hard Core »

azsiak88 pisze:Antonella Hard Core napisał(a):
Nie zwolnili L.Travicy po wpadce ze Żłobinem to trudno aby go nagle teraz zwalniali gdy Resovia pod jego wodzą notuje najlepszy sezon w europejskich pucharach od 1987 roku a i w lidze grają przecież dobrze.
Panasa zwolnili jakoś z AZSu po osiągnięciach w LM ze słabym składem, więc zwolnić można zawsze.
Owszem trenera można zawsze zwolnić tylko nie zawsze sie robi to z głową o czym świadczą ostatnie przykłady właśnie R.Panasa czy D.Dacewicza. A co do rozstania R.Panasa z Częstochową to wydaje sie że o jego zwolnieniu zdecydowała postawa zespołu w lidze ( 6.miejsce w sezonie zasadniczym, potem gładka porażka w cwierćfinale z Resovią i po cięzkich bojach wywalczona 5.lokata po wygranych nad Politechniką i Olsztynem) która nie była już tak wyśmienita jak sezon wcześniej ( wygranie PP, wicemistrzostwo kraju i ćwierćfinał Pucharu CEV). Nie pomógł nawet ćwierćfinał Ligi Mistrzów wywalczony pomimo słabszego składu.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: Resofan »

kalosz

Jeśli chcesz używać mocnych słów w rodzaju "pseudotrener", i zarzucać Travicy brak warsztatu i sukcesów, wskazanym jest trochę poczytać. Nie poczytałeś i nie wiesz o Mistrzostwie Grecji z Olimpiakosem Pireus oraz o awansie do Serie A1 z Volley Tonno Callipo. Jak widzisz nie zawsze były te II i III miejsca. Zresztą medale w rozgrywkach międzynarodowych i prowadzenie jednej z najbardziej znaczących reprezentacji siatkarskich mają swoją wagę. Serbowie leszcza by nie zatrudnili, a już na pewno nie na 3 lata.

I żeby było jasne - uważam, że czas Travicy w Resovii chyba się skończył. Wkurza mnie jednak potępianie w czambuł wszystkiego co zrobił i używanie inwektyw w stosunku do faceta który w światowej siatkówce jest prawdopodobnie bardziej rozpoznawalny niż jakikolwiek polski trener.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: KadrO »

Resofan pisze:kalosz

Jeśli chcesz używać mocnych słów w rodzaju "pseudotrener", i zarzucać Travicy brak warsztatu i sukcesów, wskazanym jest trochę poczytać. Nie poczytałeś i nie wiesz o Mistrzostwie Grecji z Olimpiakosem Pireus oraz o awansie do Serie A1 z Volley Tonno Callipo. Jak widzisz nie zawsze były te II i III miejsca. Zresztą medale w rozgrywkach międzynarodowych i prowadzenie jednej z najbardziej znaczących reprezentacji siatkarskich mają swoją wagę. Serbowie leszcza by nie zatrudnili, a już na pewno nie na 3 lata.

I żeby było jasne - uważam, że czas Travicy w Resovii chyba się skończył. Wkurza mnie jednak potępianie w czambuł wszystkiego co zrobił i używanie inwektyw w stosunku do faceta który w światowej siatkówce jest prawdopodobnie bardziej rozpoznawalny niż jakikolwiek polski trener.
A do tego ma wtyki u znanych zagranicznych zawodników. Gdyby nie on to cienko by było z transferami.
Do tego nie rozumiem po czym wzięła się ta fala krytyki. Rzeszów się zgrał, wyraźnie jest na 2 lokacie w lidze, jeśli wszyscy zawodnicy dojdą do w miarę równej formy mają nawet szanse na pokonanie Skry. To że przegrali z drużyną która na papierze jeśli nie jest porównywalna to na pewno lepsza niż Resovia.

Zresztą czy w poprzednich latach było źle ? 2 miejsce w PP, 3 miejsce w lidze, ćwierćfinały LM, a wcześniej srebro. Myślę, że na więcej nie było i tak ich stać.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: kalosz »

OK.

Ustalmy "jedna sprawa" - określenie "pseudotrener" odnoszę do Travicy po przyjściu do Resovii. Wcześniej nie będę oceniał, gdyż nie mam wiedzy. Jakieś mistrzostwo Grecji zdobyte z Olimpiakosem tylko potwierdza moją tezę, o której niżej.
Resofan pisze:facet który w światowej siatkówce jest prawdopodobnie bardziej rozpoznawalny niż jakikolwiek polski trener.
Nie ma co porównywać osiągnięć trenera Travicy z innymi trenerami PlusLigi bo, po prostu, w naszej lidze cierpimy na brak naprawdę dobrych trenerów.

Nie mam też jakiś wielkich pretensji do pseudotrenera za wyniki (na koniec sezonu), które osiąga. Są niezłe. Ale styl, te wielomiesięczne męczarnie. Porażki w katastrofalnym stylu z Delectą czy Częstochową, beton, beton, beton i to wszystko o czym pisałem w poprzednim poście to mnie irytuje.

I sprawa najważniejsza: kiedyś czytałem jakiś artykuł, odnosił się do trenerów piłkarskich, ale właściwie dotyczył chyba wszystkich trenerów sportowych. Tam pisali tak: sam zlepek nazwisk, indywidualności to około 70% możliwości drużyny. Dobry trener potrafi wyciągnąć z zespołu 80, 90 czy 100 procent. Wg takiej klasyfikacji Ljubo jest słabym trenerem. Zdarzają się dobre, bardzo dobre mecze ale w przeciągu całego sezonu czy długiej jego części pseudotrener nie wyciągnął zbyt wiele. Zakładam, że z Olimpiakosem było podobnie. Po prostu nie spieprzył sprawy. Teraz kupił kilku lepszych grajków, dlatego Resovia prezentuje się nieco lepiej niż w poprzednich sezonach. Gada fajne rzeczy, zarząd mu wierzy, dlatego nadal jest trenerem.
KadrO pisze:A do tego ma wtyki u znanych zagranicznych zawodników. Gdyby nie on to cienko by było z transferami.
To dlaczego on jest trenerem a nie np. dyrektorem sportowym?
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pk+ »

Co do pseudotrenera... to pseudofachowiec wydaje opinię o kimś komu do pięnt nie dorasta, sorry ale taka jest prawda. Mam do Travicy swoje żale, nikt nie jest idealny - ale bez przesady.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: >Petr< »

kalosz pisze:Nie mam też jakiś wielkich pretensji do pseudotrenera za wyniki (na koniec sezonu), które osiąga. Są niezłe. Ale styl, te wielomiesięczne męczarnie. Porażki w katastrofalnym stylu z Delectą czy Częstochową, beton, beton, beton i to wszystko o czym pisałem w poprzednim poście to mnie irytuje.
liczy się końcowy efekt. nie bez powodu w tym kraju funkcjonuje powiedzenie "sukces rodzi się w bólach". niech się męczą i przegrywają z Delectą, byle osiągnęli końcowy sukces. trudno oczekiwać, by resovia stała się drugą skrą. nie zapominaj też, że w Polsce kto inny ma monopol na złoto.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: kalosz »

pk+ pisze:Co do pseudotrenera... to pseudofachowiec wydaje opinię o kimś komu do pięnt nie dorasta, sorry ale taka jest prawda. Mam do Travicy swoje żale, nikt nie jest idealny - ale bez przesady.
Z Twojego postu wynika tylko tyle, że nikt nie powinien się tutaj wypowiadać. Tak w ogóle: po co jest forum?
>Petr< pisze:liczy się końcowy efekt. nie bez powodu w tym kraju funkcjonuje powiedzenie "sukces rodzi się w bólach". niech się męczą i przegrywają z Delectą, byle osiągnęli końcowy sukces. trudno oczekiwać, by resovia stała się drugą skrą. nie zapominaj też, że w Polsce kto inny ma monopol na złoto.
Zgodziłbym się z Tobą. Ale Resovia sukcesów nie odnosi.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pk+ »

kalosz pisze:
pk+ pisze:Co do pseudotrenera... to pseudofachowiec wydaje opinię o kimś komu do pięnt nie dorasta, sorry ale taka jest prawda. Mam do Travicy swoje żale, nikt nie jest idealny - ale bez przesady.
Z Twojego postu wynika tylko tyle, że nikt nie powinien się tutaj wypowiadać. Tak w ogóle: po co jest forum?
Wypowiadać i owszem, ale może nie tak kategoryczne sądy. Tym bardziej że nikt z nas nie ma pełnej wiedzy o drużynie.

Ja np. bajki że Buszek czy Mika odmienili by obraz wczorajszego meczu po prostu nie wierzę, złe zmiany z Perłą na zagrywkę - OK, były złe ale ile razy wchodził i zagrywał dobrze, a wczoraj "S" miał problemy z flotem. Do Travicy inaczej niż większość krytyków którzy po nim jadą za wszystko cokolwiek zrobi, mam tradycyjnie zastrzeżenie o słabe przygotowanie mentalne, jak idzie to jest OK, jak coś się stanie to nagle przestój bo zespół nie jest w stanie mentalnie przeskoczyć problemu.

Druga sprawa to trener ma przez większą część sezonu inne priorytety niż kibice, oni chcą by zespół super grał i wygrywał przez cały sezony, jemu bardziej zależy na ciężkim trenowaniu, a gra ma być na koniec sezonu... niestety wtedy może wyskoczyć jedna, druga kontuzja i jest problem.

Trzecia sprawa Resovia szczególnie w tym roku potrzebowała dużo treningu... system gry jest skrajnie dla Resovii niekorzystny, wszyscy grają w tym systemie ale Resovia, także ZAKSA to kluby z największymi zmianami w składach, przy czym w ZAKSIE zawodnicy znają się choćby z kadry, w Resovii niestety nie. Oczywiście jak napisałem wszyscy grają w tym systemie i każdy klub ma problemy z brakiem treningów, ale różne kluby ten problem dotyka w różnym stopniu, w mojej ocenie Resovia jest wśród tych klubów które terminarz bije najbardziej. Finał PP, w zasadzie pewne 2 miejsce w lidze przed play-off, czwórka CEV (a może lepiej) - to nie są złe wyniki, a za wyniki rozlicza się trenerów.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: KadrO »

kalosz pisze: Zgodziłbym się z Tobą. Ale Resovia sukcesów nie odnosi.
To co napisałeś wyraźnie pokazuje że masz jakieś inne spojrzenie na Travicę. Muszę Cię rozczarować, lecz za jego kadencji Rzeszów osiągnął wszystko co mógł. Na więcej po prostu nie miał, ew. nie ma zespołu.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: kalosz »

@pk+
Zgadzam się z Twoim postem i nie chce mi się długo rozpisywać bo trzeba mecz Lecha zobaczyć. Jedynie ostatnie zdanie mi nie pasuje. Obecne wyniki, a właściwie skonfrontowanie obecnych wyników z przedsezonowymi obietnicami Ljubo po prostu się nie zgadzają.

Wiesz KadrO nie do końca się zgadzam. Patrząc na skład i niektóre okoliczności w zeszłym sezonie powinno być srebro i Puchar Polski a dwa sezony temu powinni dojść przynajmniej do FF Challenge Cup. Tym bardziej, że Kowal dotarł tam w kilka miesięcy po objęciu drużyny.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: KadrO »

kalosz pisze:@pk+
Zgadzam się z Twoim postem i nie chce mi się długo rozpisywać bo trzeba mecz Lecha zobaczyć. Jedynie ostatnie zdanie mi nie pasuje. Obecne wyniki, a właściwie skonfrontowanie obecnych wyników z przedsezonowymi obietnicami Ljubo po prostu się nie zgadzają.

Wiesz KadrO nie do końca się zgadzam. Patrząc na skład i niektóre okoliczności w zeszłym sezonie powinno być srebro i Puchar Polski a dwa sezony temu powinni dojść przynajmniej do FF Challenge Cup. Tym bardziej, że Kowal dotarł tam w kilka miesięcy po objęciu drużyny.
Rozczarowali w CC ale to był jeden jedyny pojedynek. A Puchar Polski ? Akurat JW było wtedy nie do złapania z taką grą. To samo tyczy się srebra. Rzeszów nie grał słabo, po prostu tak Jastrzębie zaskoczyło, że w tym sezonie było lepsze.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pk+ »

Puchar Polski 2010 był o włos... ja ciągle twierdzę że było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszych ligowych zespołów w zeszłym sezonie, a i w tym sezonie lepszego meczu nie widziałem... i trzeba przyznać że Jastrzebie o ten włos było lepsze.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: KadrO »

pk+ pisze:Puchar Polski 2010 był o włos... ja ciągle twierdzę że było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszych ligowych zespołów w zeszłym sezonie, a i w tym sezonie lepszego meczu nie widziałem... i trzeba przyznać że Jastrzebie o ten włos było lepsze.
Pełna zgoda. Teraz już nie ma takich meczów (choć wczorajszy mecz był bardzo ciekawy to jednak chodzi mi o ligę). Niestety wystarczy porównać sobie tegoroczny finał z zeszłorocznym.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: >Petr< »

kalosz pisze:Zgodziłbym się z Tobą. Ale Resovia sukcesów nie odnosi.
moim zdaniem przesadzasz. srebrny medal PLS to jest sukces. w kategorii sukcesu można też traktować miejsce 5-7 w LM (bo to jest dokładnie tyle ile w sportowy sposób osiągnęła do tej pory skra) oraz wyeliminowanie skry z pucharu polski i minimalna porażka w finale. można się czepiać, że to ciągle nie wygrana, ale jeśli żądasz trofeum to obawiam się, że problem nie leży w osobie trenera.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: depciak »

Travica moze i ma dobry warsztat i metody treningowe, ale sposob prowadzenia druzyny podczas meczu to ma chyba najgorszy w PLS. zawsze uparcie sie trzyma swojej zelaznej 6, nawet jak wiadomo, ze set juz stracony nie wpusci rezerwowych aby dac podstawowym graczom odpoczac. ciagle wierzy, ze zawodnik sie przelamie (vide Akhrem w PP ze Skra, czy Wika caly poprzedni sezon). do tego dochodza sympatie i antypatie Ljubo, nie wiem czym sobie Grzybek zawinil, ze siedzi caly czas na trybunach ale moze by mu bylo warto dac szanse na gre. Kosok gral przeciwko Sislejowi jak amator ale o zmianie nie moglo byc mowy. do tego poronine schematy trenera cernic -> mika, buszek -> akhrem. no i zmiana na blok baranowicz -> buszek, cernic -> mika, o i czasem perlowski na zagrywke. jozefacki jak ma dzien to potrafi kopnac na zagrywce moze by warto czasem i tego wariantu sprobowac. do tego calkowity brak roszad w skladzie odkad Matej wyzdrowial gramy praktycznie caly czas jedna 6.

a i na koniec to tzw "szczyt formy wg Ljubo", ktorego notabene nigdy nie ma. kazdy zawodnik miewa lepsze lub gorsze momenty w swojej grze ale ja odkad travica pracuje w rzeszowie nie widzialem Resovii w "formie". tu nie sa problemem zawodnicy, ze slabi czy tam przecietni ( patrz Gawryszewski, odszedl i odzyl w JW). Mam nadzieje, ze zarzad zrozumie w koncu, ze potrzebna jest zmiana trenera i zamaist wydawac kokosy na gwiazdeczki to niech zatrudnia trenejro z prawdziwego zdarzenia
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: pk+ »

Co do tego trzymania to się nie do końca zgodzę... są mecze w których robi zmiany szybko, ale nawet jak się zawodnik sprawdzi wraca w nowym secie do podstawowego składu. Zmiany też nie zawsze przynoszą efekt, często stosowana przez trenerów taktyka wycofania podstawowych graczy w przegranym secie by następnego zagrali lepiej, raz się sprawdza, raz nie, choćby ostatni pojedynek resovia-ZAKSA jest tego najlepszym przykładem, Stelmach wycofał kogo mógł, a maecz przegrał.

Trener który po jednym dwóch błędach zdejmuje zawodnika może powodowac dodatkowy stres, gra się nie tylko pod presją wyniku ale także wylotu z boiska, zawodnik wchodzący z ławki też wchodzi na boisko zestresowany... Generalnie zgodze się że Travica często zbyt długo trzyma, czy zbyt ubogo dysponuje rezerwowymi, ale w końcu po to się kupuje killerów żeby grali a nie odpoczywali w kwadracie ;)

Myślę że co do zmian nie ma złotego środka, trzba intuicji... a tej faktycznie Ljubo brakuje...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: madlark »

Resovia ma chyba najlepiej przygotowanego drugiego trenera. Współpraca z AA powinna procentować.
Kowal mógłby zastąpić LT w przyszłym sezonie. Oczywiście pod warunkiem, że LT nie pokona Skry ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”