To kibiców kręci najbardziej - transfery na sezon 2008/09

Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Urban »

elloco pisze:do skry powinien przejsc Guma i Igla lub gacek
Raczej nie widzę Zagumnego w Skrze! Nie teraz..

hmm.. czy ktoś wie jak stoi Heikinen z kontraktem?
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
beetle
Posty: 219
Rejestracja: 11 mar 2008, o 12:12
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: beetle »

Guma do Skry nie przyjdzie, bo ma kontrakt na dwa lata z opcja klubu zagranicznego...jedyna możliwość to zgoda władz AZSu...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Robert »

Co do transferów w sosnowcu, wiele ma się wyjasnic 22 kwietnia 2008. Wtedy to będzie zebranie na hali i ma być powiedziane co i jak. Jeżeli sponsor będzie, a mam nadzieję, ze tak się stanie Płomyki powinny walczyć o miejsce w srodku tabeli 5-6 plac uznam za sukces. Prezes Kaczmarczyk stwierdził, że o ewentualnych wzmocnieniach mozna będzie mówić po 22 kwietnia, tak, ze czekamy na rozwój sytuacji w Sosnowcu.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Arff »

Andrzej Grzyb uchylił rąbka tajemnicy i karuzela transferowa się rozkręca!!! Resovia rozmawia z Kadziewiczem, Bartmanem i jakimiś dwoma obcokrajowcami... co może oznaczać że Serbowie i Kubańczyk będą sobie musieli szukać innego klubu (oczywiście o Kvasie nie wspominam bo to chyba jasne ), na stronie Ignaczaka zostały zdementowane informację jakoby Krzysiek miał podpisać już kontrakt z Sovią, dopiero się chłopak zastanawia... zobaczymy... ale jeśli są takie plany myslę że to tylko kwestia czasu...

Proponuję administratorom strefy siatkówki już teraz uruchomić zeszłoroczny projekt "karuzela transferowa" na przyszły sezon bo dzieje się...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
elloco
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 15:40
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: elloco »

kadziewicz i bartman do resovi i to znaczy
ze :
kvasnicka wyjazd
gunia perlowski chyba tez

zostaja serbowie i hernandez

a ponoc gierek do resovi ma przejsc



---------
do czestochowy mlodszy falasca idzie


w olsztynie pownnni srodkowych wyrzucic ;/
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Arff »

proponuję czytać posty... wyraźnie napisałem że Resovia rozmawia z dwoma obcokrajowcami więc kontynuując twój tok rozumowania i styl posta:

serbowie i hernandez wyjazd

do czestochowy mlodszy falasca idzie
Częstochowy nie stać na młodszego Falasce...
w olsztynie pownnni srodkowych wyrzucic ;/
Grzyb zostaje w Olsztynie bo urodziło mu się dziecko i w tej sytuacji nie śpieszy mu się zmieniać miejsca zakwaterowania... Możdżonek pewnie odejdzie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: kevinpsb »

Falasca bardzo by wzmocnił Skrę bo nie oszukujmy się Dobrowolski to nie jest maestro a do tego jeszcze Gacek za Lewisa.
No i Gunia wraca z wypożyczenia.
Wiadomo jednak, że Skra po trzecim miejscu w Lidze Mistrzów chce jeszcze wzmocnić skład. Mówi się, że oprócz Falaski mają do niej trafić Dawid Murek i libero Wkręt-metu AZS Częstochowa Piotr Gacek. Na liście życzeń są też Bartosz Kurek z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i inny częstochowianin Marcin Wika.

Antiga, Murek, Gruszka, Bąkiewicz, Lewis, Wika, Kurek, Stelmach- nie za dużo przyjmujących.

Resovia chce ściągnąć Kadziewicza Możdżonka Bartmanna, Woickiego i Wikę oraz chce przedłużyc kontrakt Igłą-też niezłe aspiracje

My tu o Resovii i Skrze a co z Czewą, Zaksą, Jastrzębiem i Olsztynem.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
elloco
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 15:40
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: elloco »

stelmach ze skry odchodzi

a mowie wam ze hernandez zostaje a jak nie to do JSW pojdzie albo olsztyna.
czestochowa na bank chce kupic mlodego falasce.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: kevinpsb »

elloco pisze: czestochowa na bank chce kupic mlodego falasce.
Skąd to wiesz?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: lucass90 »

Jeśli chodzi o naszych zawodników to niech Skra nie robi sobie zbyt dużych nadziei... Mało zawodników już nam wykradła w przeszłości ?? :-] Woicki zostaje na 99% (chyba że odejdzie za granicę), Wika gra tam gdzie "Mały" więc... Gacek powiedział że pierwszeństwo w rozmowach kontraktowych ma Czewa, więc myślę że Gato również będzie kontynuował grę u Biało-Zielonych. Najbardziej prawdopodobne jest, że do AZSu w przyszłym sezonie dołączy jakiś fajny przyjmujący, reszta zostanie bez zmian. Podobno Billings też coraz bardziej przekonuje się do pozostania w Częstochowie (po dzisiejszym meczu, myślę że już nie ma wątpliwości ;) ).

Tak na marginesie, to nieoficjalnie dowiedziałem się że drużyną do której przed tym sezonem miał przejść Billings był Trefl Gdańsk . No cóż, chyba teraz nie żałuje... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: szyderca »

elloco pisze:stelmach ze skry odchodzi
A czy przypadkiem nie kończy kariery?
A co z Gruszkiem i Bakiem?
Awatar użytkownika
beetle
Posty: 219
Rejestracja: 11 mar 2008, o 12:12
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: beetle »

Ja proponuje zachować spokój i poczekać do końca sezonu, to już naprawdę tylko 2 tygodnie...wydaje mi sie, że będzie trochę niespodzianek i nie przesadzajmy z przyjmującymi w Skrze :) po co im 6 :) Panie i Panowie- po rozdaniu złotych medali rozpocznijmy na nowo dywagacje :) chyba, że ktoś podpisze kontrakt wcześniej....
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: szyderca »

Z tych sześciu przyjmujących kontrakty kończą się Gruszcze, Stelmachowi bodajże Lewisowi. Wiewiórki donioszą, że Bąkiewicz ostatnio sporo podróżował na północ.
banan

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: banan »

elloco pisze:kadziewicz i bartman do resovi i to znaczy
zostaja serbowie i hernandez
Hernandez nie, Serbowie tak. Perła też na pewno zostaje w Rzeszowie.
Karbarz: "Ignaczak na pewno zostanie w Rzeszowie" - http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34966,5096581.html
Awatar użytkownika
Crooge
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 17:43
Płeć: M
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Crooge »

Ignaczak jeszcze nie podpisał żadnego kontraktu! wystarczy wejśc na jego oficjalna strone item jest jego oswiadczenie, w którym wyraźnie podkreśla, że ma troche propozycji i jeszcze sie zastanawia
To AZS.. To AZS dzisiaj graaaa
Żaden inny, żaden inny
a AZS Warszawa
Polibudo śpiewamy Ci,
będziemy z Toba aż do końca naszych dni
Polibudo my wierzymy,
bo najważniejsza w naszym życiu jesteś Ty..
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Arff »

Andrzej Grzyb pisze:Jeden z zawodników przed piątkowym meczem ze Skrą, który zadecydował o tym, iż Olsztyn będzie walczył tylko o brązowy medal, powiedział mi przez telefon: jak przejdziemy Bełchatów, to szukaj mi nowych, bardzo mocnych kolegów, a jak wygra Skra, to po pomóż mi znaleźć nową robotę.
jak myślicie ?? kogo mógł mieć na myśli Andrzej Grzyb mówiąc o tej sytuacji ??
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Antos »

Trzeba zaczac od tego czy Grzyb mowil prawde czy znowu mial urojenia. On ma kase od transferu, jak zawodnicy nie zmieniaja klubow to on na tym traci.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
elloco
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 15:40
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: elloco »

mowie wam ze renandez i serbowie zostana w resovi a jak nieto w plsie :D

liga znowu idzie w gore :D
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Urban »

Moim zdaniem Częstochowa utrzyma ekipę z tego sezonu..

Z Bełchatowa odejdą Lewis i Stelmach (koniec kariery), zrezygnowałbym z Damiao. Nie wiem jak Gruszka ale ten raczej zostanie. Patrząc dalej to jeśli zdołaliby sprowadzić Murka, Wikę i Kurka to Bąku może zostać przerzucony na libero, a Kurek może być zminnikiem Wlazłego (tak swoją drogą to ten atak to dla Bartka to chyba lepsze rozwiązanie). Na rozegraniu faktycznie starszy Hiszpan byłby wzmocnieniem, ale na ile? sezon? dwa? Najchętniej na rozegraniu widziałbym Pawła Woickiego ale podejrzewam że on zostanie pod Jasną Górą. Nie wiem czy transfer rozgrywającego jest konieczny, bo Maciek Dobrowolski może i nie prezentuje takiej gry jak w.w. ale na pewno nie jest słabym zawodnikiem i nie jest dziurą w zespole. Jeszcze raz powtórzę że działacze powinni rozejrzeć się za libero! No chyba że Bąku by wypalił bo to jest raczej jego przyszłość w kadrze... Cały czas mi po głowie chodzi Kadziewicz. Zastanawiam się czy nie zostanie sprowadzony w miejsce najbardziej niedocenianego polskiego środkowego- Radka Wnuka.

hmm... A.Grzyb chyba "trochę" blefował! Wątpię, żeby przed tak ważnym meczem zadzwonił do niego jakiś zawodnik. Ale jeśli już to raczej stawiałbym na Zagumnego.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Arff »

taaa... już to widzę jak wszyscy ścieżkami kierują się w stronę Skry... szczególnie Wika, Murek i Kadziewicz... Skra w tym roku ściągnie sobie klasowego libero i na tym pozostanie... odejdą pewnie Stelmach, Damiao i Lewis... i jak Skra nie wygra mistrzostwa pewnie też Pliński będzie znowu za wszelką cenę chciał wyjechać, w tamtym roku już mówił że nienawidzi być ciągle drugi... na pewno nie będzie masowego skupowania zawodników z ligi bo nie każdy nazywa się Bąkiewicz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
elloco
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 15:40
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: elloco »

ja bym zostawil damiao a wywalil maciejewicza. no ale za duzo zagranicznych bedzie graczy znowu.
fakt. lewi i stelmach out..
ponoc igla nie podpisal kontraktu z resovia tak napisal na stronie swojej. wiec byc moze ze do skry wroci.
olsztyn niech lepiej sie wezmie za zakup noweg otrenera srodkowych i przyjmujacych bo tam to jest kalecznie. w jastzrebiu tez by sie przydal nowy sypacz i srodkowy i jeden dobry skrzydlowy.. np swiderski ;D
ja sie zastanawiam co resovia odstawi.. byc moze kolejna bomba sie szykuje:D
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Urban »

Arff pisze:taaa... już to widzę jak wszyscy ścieżkami kierują się w stronę Skry...
Nie napisałem ze wszyscy przyjda.. ale skoro sa spekulacje to rozwazam rozne warianty ze slowem JEŚLI ;)
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: szyderca »

eltomasso pisze: ciekaw jestem jak lojalni beda nasi zawodnicy
A co ma lojalność do tego, gdzie chłopcy będą grali w przyszłym sezonie. Liga Mistrzów kusi, ale jeśli np Real da im powiedzmy 25% więcej to dlaczego mają nie przejść do innego klubu. A nawet, gdyby wbrew opinii kibiców zdecydowaliby się na inną ofertę, to chyba nie będzie to oznaczało, że dostaną u nas na hali plastikową butelką, jak Żelowy Grzesio czy Winiu.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Arff »

nie ulega wątpliwości że Częstochowa będzie musiała wyłożyć sporo większą kasę na kontrakty jeśli chcą zatrzymać swoich zawodników... bo jeśli wygrywa się Puchar Polski i dochodzi do finału MP, trzeba dać zawodnikom podwyżkę... czyli jakiś dodatkowy sponsor bardzo się przyda... ale w obliczy ostatnich sukcesów połączonej z zaradnością działaczy w pozyskiwaniu sponsorów pewnie nie będzie z tym problemu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: dann »

Mi się wydaje, że w Skrze większych zmian nie powinno być. Tak samo jak w Częstochowie.
W Bełchatowie powinni rozejrzeć się za naprawdę klasowym libero. Według mnie, najlepszym rozwiązaniem byłby powrót Ignaczaka, którego brak był widoczny w trakcie sezonu, ale nie zdziwiłoby mnie to jakby teraz Krzysiek "wypiął się" na Skrę, w końcu oni coś podobnego zrobili mu na koniec zeszłego sezonu. Niby Krzysiek Stelmach ma kończyć karierę - juz jednego przyjmującego byłoby mniej. Lewisowi i Milczarkowi kończą się kontrakty. Wydaje mi się, że Milczar powinien iść do drużyny, gdzie będzie miał pewne miejsce w szóstce przez cały sezon i możliwość stałego rozwoju, a Lewis powinien zostać i normalnie grać na przyjęciu (wchodząc raczej z ławki), o wiele mocniejszy jest bowiem w ataku niż Robert. Reszta czyli Gruszka, jak już ktoś napisał niedoceniony Wnuk, Maciejewicz i nawet Alex powinna zostać. Rozgrywający - niby w trakcie sezonu Dobrowolski miał rózne mecze, raz lepszy raz gorszy. Jednak w tych ważnych spotkaniach Maciej raczej nie zawodzi a Neroj go świetnie moim zdaniem uzupełnia. Tyle że Bartkowi kończy się kontrakt i nie wiadomo co klub będzie chciał zrobić tym bardziej że chodzą pogłoski o tym Falace... osobicie uważam, że nie pasowałby do Skry.

W Częstochowie to ja już w ogóle bym nic nie zmieniała. Jeśli prawdą jest, że Billings ma odejść to znaleźliby kogoś mocnego na jego miejsce, dali chłopakom podwyżki za to co osiągnęli w tym roku i szykowali się do przyszłego sezonu bez żadnych konkretnych zmian. Bo ekipę mają naprawdę świetną.

Jastrzębie potrzebuje dobrego rozgrywającego i na ich miejscu trzymałabym Murka, bo to ich chyba największy skarb w tym momencie.

W Kędzierzynie podobno odchodzi Żygadło... chodzą ploty o Masnym, że ma przyjść do Kędzierzyna. Chyba jak na tę drużynę byłoby to dobre rozwiązanie, bo Łukasza to oni raczej nie utrzymają.

Ale jak dla mnie nie ma co gdybać tylko czekać do końca sezonu i pewne informacje.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Knutsen »

W Częstochowie nie będzie większych zmian to, że zawodnik jeden, bądź drugi mówi gdzieś, że ma bardzo korzystne oferty nie znaczy, że ma chęć tam grać. Celem graczy jest teraz uświadomić obecnych pracodawców, że mogą ich stracić. Po prostu każdy zawodnik chce mieć jak najlepsze karty przetargowe przed rozmowami z obecnymi prezesami i nie ma nic w tym dziwnego każdy chce zarabiać jak najwięcej. Myślę, że odejdą tylko wtedy gdy klub miałby nie wydolić finansowo. To akurat miejsc mieć nie będzie ;) Druga opcja inny zawodnik zasili klub z Częstochowy, ale raczej zagraniczny niż krajowy.

PS. Szykuje się jednak jedna zmiana na pozycji przyjmującego...ale ona akurat mnie nie martwi :D
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: eltomasso »

mam nadzieje ze masz racje Knutsen. Pocieszajace jest tez to ze Gierek i Wika mowia wyraznie ze wszystko w rekach szefostwa i sponsorow AZS.

Tak czy siak najwazniejszy jest Woicki bo bez rozgrywajacego druzyne buduje sie od nowa.

Co do Wiki jesli odejdzie to bedzie troche szkoda... ciesze sie ze Winiar jest obecnie w top formie, ze gra w najlepszej lidze swiata jednak jeszcze lepiej jakby gral u nas... z Wika moze byc to samo.

... z drugiej strony jednak rozumie ze kasa tez sie liczy...
... nie mozna jednak tez przesadzac z ta kasa... jakby Antiga myslal o kasie to by go w Belchatowie nie bylo...
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Knutsen »

Będzie dobrze! Musi być ;)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: lucass90 »

Knutsen pisze: PS. Szykuje się jednak jedna zmiana na pozycji przyjmującego...ale ona akurat mnie nie martwi :D

Masz jakieś nowe, sensacyjne informacje, czy masz na myśli Murka lub Falasce(ale czy on czasem nie jest atakującym) ??? :)

Pozdro
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: To co kibicow kreci najbardziej - czyli transfery, transfery

Post autor: Knutsen »

Murka to ja bym jednak powoli zaczął przymierzać do koszulki bełchatowskich kominów ;) nie pytajcie skąd wiem tak mnie w kościach łamie...

To tyle o transferach z mojej strony przed rozegraniem meczów finałowych.

Pozdrawiam.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”