Transfery 2011

Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Urban »

Na pewno zespół ma potencjał na FF. Patrząc jak grali w minionym sezonie, zakładając dalszy rózwój Kurka i Zatora, zwracając uwagę, że długa przerwa pozwoli Winiarowi, Szamponowi i Plinie doleczyć się i patrząc na uzupełnienia składu można optymistycznie patrzeć na szansę Skry na awans do FF LM, a tam wszystko może się zdarzyć (choć są więksi faworyci). Poważnie wzmocnione zespoły PLS również wpłyną na plus.
Potencjał z całą pewnością ma. I o ile o formę Wlazłego i Kurka można być chyba spokojnym, to najważniejsze będą znów dwa te same elementy układanki. Po pierwsze Falasca musi utrzymać co najmniej formę z poprzedniego, wreszcie w miarę udanego sezonu. A po drugie Winiarski po wyleczeniu się musi znów być Winiarem z Trentino. Wtedy siła na skrzydłach będzie naprawdę ogromna, no i środek z Kooistrą też jest silniejszy.

Wszyscy tak się nadal boją tego Kazania, a Kazań bez Balla, a z Vermiglio to będzie zupełnie inny zespół, wg mnie słabszy. I jeśli Kazań z Ballem był w zasięgu Skry, to Kazań z Vermiglio tym bardziej.
Trentino. No Trentino jeśli nie silniejsze to będzie porównywalnie mocne. Sądzę, że w tym sezonie te same zespoły będą walczyć o FF a i ich potencjał i siła nie zmienią się. Więc nie skreślałbym od razu szans Skry, jak to niektórzy co roku robią.
Może włączyć się ZAKSA, ale musi wypalić Samica i Rouzier. Moim zdaniem i jeden i drugi znajdzie formę w Naszej lidze.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
szefo00
Posty: 57
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:46
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: szefo00 »

Nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem ale Wanio powiedział że De Cecco w przyszłym sezonie w plus lidze.... :D
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Asta »

szefo00 pisze:Nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem ale Wanio powiedział że De Cecco w przyszłym sezonie w plus lidze.... :D
To się pomylił, wszystkie zespoły mają już rozgrywających.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Transfery 2011

Post autor: mAiZkSe »

Po obejrzeniu dzisiejszego meczu Francji z Kubą zastanawia mnie, czy ZAKSA dobrze zrobiła, kupując pana R. Na niego jest prosta recepta - doprowadzić mecz do 5 setów, a Rouzier będzie dodatkowo oddychał rękawami i Bóg wie czym jeszcze.
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: weary_skier »

mAiZkSe pisze:Po obejrzeniu dzisiejszego meczu Francji z Kubą zastanawia mnie, czy ZAKSA dobrze zrobiła, kupując pana R. Na niego jest prosta recepta - doprowadzić mecz do 5 setów, a Rouzier będzie dodatkowo oddychał rękawami i Bóg wie czym jeszcze.
I sugerujesz to po jednym meczu?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: Roan »

weary_skier pisze:
mAiZkSe pisze:Po obejrzeniu dzisiejszego meczu Francji z Kubą zastanawia mnie, czy ZAKSA dobrze zrobiła, kupując pana R. Na niego jest prosta recepta - doprowadzić mecz do 5 setów, a Rouzier będzie dodatkowo oddychał rękawami i Bóg wie czym jeszcze.
I sugerujesz to po jednym meczu?
Rouzier to wcale nie jest taki pewniak jak niektórym się wydaje, jak zagra naprawdę nie wiadomo, no i aklimatyzacja może być dla niego wyzwaniem. Presja i oczekiwania duże, a słyszałem że radzenie sobie z nią nie jest silną stroną Francuza.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: weary_skier »

Kwestia aklimatyzacji i ogólnego wejścia do nowej ligi to niewiadoma w wypadku każdego nowego zawodnika. Mi chodziło o to, że akurat czepianie się przygotowania fizycznego po jednym meczu to duże nadużycie.

Francuza można się czepiac z innych powodów, ja osobiście też nie uważam go za pewniaka, ale ten argument o przygotowaniu fizycznym...mam nadzieję, że mAiZkSe żartował.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2011

Post autor: Arff »

mAiZkSe pisze:Po obejrzeniu dzisiejszego meczu Francji z Kubą zastanawia mnie, czy ZAKSA dobrze zrobiła, kupując pana R. Na niego jest prosta recepta - doprowadzić mecz do 5 setów, a Rouzier będzie dodatkowo oddychał rękawami i Bóg wie czym jeszcze.
haha... właśnie przeleciałem w głowie wszystkie głupoty, które wyczytałem tutaj na forum ostatnimi czasy i muszę Ci przyznać zasłużony tytuł ostatnich miesięcy... mazel tov... ;) a prosta recepta na to, żeby Rouzier nie "oddychał rękawami i bóg wie czym jeszcze" jest taka, żeby go dobrze do tego meczu przygotować :) Widziałeś kiedyś, żeby Kurek w sezonie zasadniczym oddychał rękawami ??? W meczu z USA tak było... Skra zrobiła zapewne straszny błąd, że go zostawiła na przyszły sezon, bo wystarczy doprowadzić do 3ciego seta, żeby Bartek oddychał rękawami... o nie !!! 3 sety zawsze są w siatkówce... :o co będzie, jak będą 4ry albo 5 ??? :o
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Roan pisze:
weary_skier pisze:
mAiZkSe pisze:Po obejrzeniu dzisiejszego meczu Francji z Kubą zastanawia mnie, czy ZAKSA dobrze zrobiła, kupując pana R. Na niego jest prosta recepta - doprowadzić mecz do 5 setów, a Rouzier będzie dodatkowo oddychał rękawami i Bóg wie czym jeszcze.
I sugerujesz to po jednym meczu?
Rouzier to wcale nie jest taki pewniak jak niektórym się wydaje, jak zagra naprawdę nie wiadomo, no i aklimatyzacja może być dla niego wyzwaniem. Presja i oczekiwania duże, a słyszałem że radzenie sobie z nią nie jest silną stroną Francuza.
A kto jest pewniakiem? Samica po tragicznym sezonie, Grozer po bardzo ciężkiej kontuzji, Falasca z prawie 40 na karku, Kubiak powtarzający świetny sezon? Wszystko wiąże się z ryzykiem i to często niespodziewanym, bo wątpię że ktokolwiek obawiał się przed tym rokiem o formę Cernica.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2011

Post autor: tomasol »

Jakie kłopoty z kondycją nie dotknęły by Rouziera, to w porównaniu z poziomem Jarosza i tak jest to dla ZAKSY czysty zysk ;) . Wczoraj istotnie francuski atakujący oddychał już rękawami, ale to w dużej mierze dzięki niemu Francuzi zdołali wywalczyć jakiekolwiek punkty. To będzie duże wzmocnienie ZAKSY samo w sobie, nie biorąc nawet pod uwagę jak nisko poprzeczkę zawiesili mu atakujący Kędzierzynian w sezonie ubiegłym.
prezes45
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2011, o 12:59
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: prezes45 »

Rob Bontje (NED) oficjalnie w Jastrzębskim Węglu.
http://www.ksjastrzebskiwegiel.pl/index ... &Itemid=43
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, o 13:23 przez prezes45, łącznie zmieniany 1 raz.
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Transfery 2011

Post autor: mirek0490 »

Ciekawe czy Kubiak pewny czy może (?). Holmes i Bontje będą zmiennikami a grać będzie Gawryszewski/Polański:D a na przyjęcie w razie problemów z Kubiakiem przyjdzie jakiś zagraniczny. Wyobraża sobie ktoś taką sytuacje:D
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KK fan »

Jak dojdzie Kubiak i Bartman to pierwsza szóstka imponująca, ale rezerwy w kolejnym sezonie JW może mieć bardzo słabiutkie. No bo ile potrzeba forsy żeby po transferach Łaski, Sintiniego, Bontje, Holmesa znaleźć jeszcze dobrych zmienników? Chyba że Grodecki odnalazł nowe źródełko finansowe. Co do Bontje to bardzo dobry zawodnik i godne wzmocnienie.
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transfery 2011

Post autor: maksik »

Grodecki zrobił najlepszy ruch transferowy ściągając do siebie..Bernardiego. Wiadomo jakim guru jest dla zawodników ten człowiek. Od razu łatwiej się ze wszystkimi rozmawia.
Co do Bontje - super transfer.. będzie niezła paka łojj...

Szczerze powiedziawszy dawno nie pamiętam takiej karuzeli transferowej jak w tym roku.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
JasioCha
Posty: 168
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 16:53
Płeć: M
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery 2011

Post autor: JasioCha »

prezes45 pisze:Rob Bontje (NED) oficjalnie w Jastrzębskim Węglu.
http://www.ksjastrzebskiwegiel.pl/index ... &Itemid=43
Transfer spodziewany od paru dni, ale bardzo cieszy, że udało się to sfinalizować! Kapitalne wzmocnienie!
KK fan pisze:Jak dojdzie Kubiak i Bartman to pierwsza szóstka imponująca, ale rezerwy w kolejnym sezonie JW może mieć bardzo słabiutkie. No bo ile potrzeba forsy żeby po transferach Łaski, Sintiniego, Bontje, Holmesa znaleźć jeszcze dobrych zmienników? Chyba że Grodecki odnalazł nowe źródełko finansowe. Co do Bontje to bardzo dobry zawodnik i godne wzmocnienie.
W przypadku JW nie przywiązywałbym jakiejś ogromnej wagi do dublerów, bo oni w tym sezonie nie grają w pucharach (z tego samego powodu nie demonizowałbym problemu zgrania), więc teoretycznie nie muszą mieć tak szerokiej kadry jak Skra, ZAKSA czy Resovia. Oczywiście przydałby się ktoś solidny na trzecim przyjęciu i na ataku, ale we Włoszech też wiele klubów buduje mocny skład wyjściowy, a na ławce gracze z dużo niższej półki patrz np. Cuneo.
rue
Posty: 32
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:48
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2011

Post autor: rue »

maksik pisze: Szczerze powiedziawszy dawno nie pamiętam takiej karuzeli transferowej jak w tym roku.
A ja w ogóle nie pamietam takiej karuzeli ;). Patrze po składach wszystkich zespołów i wszędzie można zanalezc znane nazwisko. Czołówka atakujących, czołówka rozgrywających, liga stała się silna jak nigdy, z roku na roku stały progres.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Gwiazda do JW i to na 2 lata. Pamięta ktoś taką sytuację? :D
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Asta »

http://www.plusliga.pl/news/id/4241
Rob Bontje związał się z JW na dwa lata. Jest czwartym nowym graczem, którego w trwającym okienku transferowym zakontraktował Jastrzębski Węgiel. Wcześniej umowy z klubem podpisali Michał Łasko, Giacomo Sintini i Russell Holmes. Prowadzone są również rozmowy ze Zbigniewem Bartmanem oraz zagranicznym przyjmującym (najprawdopodobniej w grę wchodzą Niemcy Kaliberda lub Schwarz). Denis Kaliberda jest wprawdzie związany kontraktem z Generali Haching, ale ma w nim klauzulę zezwalającą na odejście. Z naszych, nieoficjalnych ustaleń wynika, że możliwy jest także transfer Michała Kubiaka.
Czyli któryś z zagranicznych gwiazd bedzie siedział na ławie.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Transfery 2011

Post autor: Aliassy »

KadrO pisze:Gwiazda do JW i to na 2 lata. Pamięta ktoś taką sytuację? :D
niezłe zdziwko. chodzi oczywiście o długość kontraktu, czyżby Grodecki nauczył się jak się powinno podpisywac kontrakty? :>
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
cris
Posty: 79
Rejestracja: 19 mar 2010, o 17:49
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: cris »

Gdzie w takim razie miejsce znajdzie Millar?
miszehu
Posty: 76
Rejestracja: 14 gru 2010, o 19:38
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: miszehu »

cris pisze:Gdzie w takim razie miejsce znajdzie Millar?
Mało kto wierzył w tą Częstochowę, ale teraz został właśnie AZS i Fart. Oczywiście jeśli Kałboj zostanie u nas.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: blaise »

nie no nie ma takiej opcji, żeby którykolwiek z pary Holmes-Bontje zgodzili się przyjść na ławkę i nie stać na takiego rezerwowego JW, to druga sprawa.
.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

blaise pisze:nie no nie ma takiej opcji, żeby którykolwiek z pary Holmes-Bontje zgodzili się przyjść na ławkę i nie stać na takiego rezerwowego JW, to druga sprawa.
Oczywiście że Schwarz lub Kaliberda. Tyle że słyszałem, że Denis nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Transfery 2011

Post autor: tclancy22 »

Millar w Częstochowie? Bankowo nie. Nie ma takiej gotowki to raz, dwa - Sobala i Wiśniewski będa podstawowymi.

Zostaje Fart o ile gadka, ze Millar zostaje w PlusLidze jest prawda
daniel
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:17
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: daniel »

Według mnie jeśli powiedziało się A to trzeba powiedzieć B więc jeśli Jastrzębie naściągało tylu dobrych zawodników,a kolejnych przynajmniej dwóch ma w planach to tym samym stanie się kandydatem do gry o medale !!!Jednak co innego stać się kandydatem do gry o medal Plusligi,a co innego zdobyć ten medal ,a myślę,że to może się nie udać jeśli do drużyny oprócz Bartmana i Kubiaka na przyjęcie nie dołączy przynajmniej jeden dobry siatkarz zagraniczny np.Schwarz. :D Jeśli się tak nie stanie to nawet przy tak dobrych transferach jakie do tej pory przeprowadziło Jastrzębie ich ławka rezerwowych będzie wyglądała blado przy rezerwowych skry,zaksy czy resovii. !!! :D
Awatar użytkownika
mickey10
Posty: 292
Rejestracja: 6 cze 2011, o 21:22
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: mickey10 »

tclancy22 pisze:Millar w Częstochowie? Bankowo nie. Nie ma takiej gotowki to raz, dwa - Sobala i Wiśniewski będa podstawowymi.

Zostaje Fart o ile gadka, ze Millar zostaje w PlusLidze jest prawda
dokladnie. zresztą już jest powiedziane że podstawowa szóstka już jest. Według plotek w Czewie miał grać też Gruszka i Ignaczak :) i co z tego wyszło ? ... żeby tylko jakiegoś dobrego zmiennika (choćby jednego) ściągnęli na przyjęcie i jednego za Janeczka. Reszta juniorzy na zbieranie doświadczenia.
Michał.
spiridonov
Posty: 85
Rejestracja: 6 cze 2011, o 17:57
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: spiridonov »

blaise pisze:nie no nie ma takiej opcji, żeby którykolwiek z pary Holmes-Bontje zgodzili się przyjść na ławkę i nie stać na takiego rezerwowego JW, to druga sprawa.

A skąd ta pewność, iż JW nie stać na takowy manewr ???
Wiesz jakim budżetem dysponują ???
Skończ te bezsensowne dywagacje, bo znowu się ośmieszysz, tak samo jak w przypadku Pujol'a w Farcie Kielce.
Awatar użytkownika
mickey10
Posty: 292
Rejestracja: 6 cze 2011, o 21:22
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: mickey10 »

spiridonov pisze:
blaise pisze:nie no nie ma takiej opcji, żeby którykolwiek z pary Holmes-Bontje zgodzili się przyjść na ławkę i nie stać na takiego rezerwowego JW, to druga sprawa.

A skąd ta pewność, iż JW nie stać na takowy manewr ???
Wiesz jakim budżetem dysponują ???
Skończ te bezsensowne dywagacje, bo znowu się ośmieszysz, tak samo jak w przypadku Pujol'a w Farcie Kielce.
dokładnie. Jastrzębie jest tym typem klubu w którym pieniądze są :)
Michał.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: blaise »

spiridonov pisze:
blaise pisze:nie no nie ma takiej opcji, żeby którykolwiek z pary Holmes-Bontje zgodzili się przyjść na ławkę i nie stać na takiego rezerwowego JW, to druga sprawa.

A skąd ta pewność, iż JW nie stać na takowy manewr ???
Wiesz jakim budżetem dysponują ???
Skończ te bezsensowne dywagacje, bo znowu się ośmieszysz, tak samo jak w przypadku Pujol'a w Farcie Kielce.
to ty się ośmieszasz, jeżeli myślisz, że przybył najlepszy blokujący ligi brazylijskiej, żeby posiedzieć na ławce w Polsce..

A jak się ośmieszyłem z Pujolem? Że napisałem, że we Francuza w Kielcach nie wierzę? Miałem do tego prawo i podstawy, ale zostałem zaskoczony. Miło zaskoczony.
.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

JasioCha pisze:
prezes45 pisze:Rob Bontje (NED) oficjalnie w Jastrzębskim Węglu.
http://www.ksjastrzebskiwegiel.pl/index ... &Itemid=43
Transfer spodziewany od paru dni, ale bardzo cieszy, że udało się to sfinalizować! Kapitalne wzmocnienie!
KK fan pisze:Jak dojdzie Kubiak i Bartman to pierwsza szóstka imponująca, ale rezerwy w kolejnym sezonie JW może mieć bardzo słabiutkie. No bo ile potrzeba forsy żeby po transferach Łaski, Sintiniego, Bontje, Holmesa znaleźć jeszcze dobrych zmienników? Chyba że Grodecki odnalazł nowe źródełko finansowe. Co do Bontje to bardzo dobry zawodnik i godne wzmocnienie.
W przypadku JW nie przywiązywałbym jakiejś ogromnej wagi do dublerów, bo oni w tym sezonie nie grają w pucharach (z tego samego powodu nie demonizowałbym problemu zgrania), więc teoretycznie nie muszą mieć tak szerokiej kadry jak Skra, ZAKSA czy Resovia. Oczywiście przydałby się ktoś solidny na trzecim przyjęciu i na ataku, ale we Włoszech też wiele klubów buduje mocny skład wyjściowy, a na ławce gracze z dużo niższej półki patrz np. Cuneo.
kontuzja, słabsza forma zawodnika/zawodników zawsze może się zdarzyć, brak zmienników może położyć cały sezon JW. Bontje to świetny zawodnik, co jak co, ale Bernardi potrafi namówić znanych siatkarzy do gry w Polsce. Pytanie tylko czy to wszystko jest solidnie przemyślane? Przy pozostawieniu Łomacza, oraz ściągnięciu zamiast Holmesa takiego Wiśniewskiego miałby jeszcze ogromne pole wyboru w zakresie przyjmujących do pierwszego składu i rezerwowych. JW w przeciwieństwie do SKRY, ZAKSY, SOVII nie będzie grać z pucharach, gdzie limity nie obowiązują dlatego bardziej niż w tych zespołach w JW powinno się zwracać uwagę na to, gdzie ściąga się siatkarzy zagranicznych. Przy ściągnięciu zagranicznego przyjmującego i ew kontuzji Polaka na tej pozycji trzeba będzie bez względu na formę posadzić na ławkę kogoś z dwójki Bontje, Holmes, a nie oszukujmy się nie przychodzą Oni na ławkę i niesnaski w teamie gotowe. Drugie rozwiązanie stawiamy na Pająka, ale to może być równie ryzykowne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”