Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: hubert »

Do tej pory przymykałem oko na błędy (bynajmniej nie ortograficzne) w wiadomościach na stronie siatka.org ale to co dzisiaj przeczytałem bo zakrawa na kpinę. Chodzi o news "Strefowe podsumowanie sezonu Mlekpolu AZS-u Olsztyn" http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25775, gdzie czytamy (pogrubienia są moje):
Kilka dni wcześniej zawodnicy Mlekpolu doznali dość upokarzającej przegranej, dzień później zostali bez pierwszego trenera, którego miejsce zajął dotychczasowy drugi szkoleniowiec - Mariusz Sordyl. Mimo szumu, który powstał wokół zespołu, akademicy wzięli odwet na Jadarze, z którym poradzili sobie bez większych problemów, wygrywając 3:1 (15:25, 25:23, 25:20, 25:15). Kolejnym przeciwnikiem, z którym przyszło się zmierzyć olsztynianom był Wkręt-Met Domex Częstochowa. W spotkaniu tym podopieczni trenera Mazura dwoili się i troili, by sprostać przeciwnikom, jednak wygrany set i zacięta walka w czwartej odsłonie spotkania, to za mało na coraz lepiej grającą Częstochowę.
Mazur is back !

W temacie pucharów:
Przeciwnikiem olsztynian w Pucharze CEV okazał się belgijski Pepe Jeans Asse Lennik. Po dość pewnej wygranej w meczu wyjazdowym 3:1 (25:27, 25:16, 25:17, 25:18) Mlekpol przegrał w drugim meczu 2:3.

Mam wrażenie, że było odwrotnie: u siebie 3:1 na wyjeździe 2:3.
Czytamy dalej o pucharze CEV:
Zmiany wprowadzające złotego seta sprawiły, że sprawa awansu olsztynian miała rozegrać się w tie-break'u. Nie pomógł słynny blok, ani świetna gra Szymańskiego czy Andrae. Mlekpol przegrał 6.seta i tym samym zakończył swoją przygodę w Pucharze CEV.
W drugim meczu Grzesia nie było.

Przejdźmy do PLSu:
Pierwsze „prawdziwe" mecze miały miejsce w Bełchatowie oraz Jastrzębiu (dwie przegrane 2:3)
Tak się składa, że z JSW wygrali 3:2 ale to szczegół...
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: dreamer »

Mam do Ciebie pytanie, Hubert...

Czy Tobie zależy na tym, aby serwis Strefy Siatkówki był coraz lepszy, może najlepszy z krajowych mediów internetowych, czy też szukasz taniej sensacji?

Pytanie nie jest ani bezzasadne, ani też nie wynika z wrogości do Ciebie, ani do Twojego pomysłu.
Zastanawiam się jednak, czy po iluś dniach, tygodniach czy nawet po ponad miesiącu, jest sens w tym miejscu wypominać te sprawy. Nie sądzisz, że większą korzyść odniosłoby napisanie do redakcji Strefy Siatkówki maila wtedy, gdy zauważyłeś błąd.

Ja jestem zdania, że jakości serwisu Strefy Siatkówki powinniśmy pilnować wszyscy, bo wszyscy chyba do tej pory nieżle się z nim, w nim i przy tym co on ze sobą niesie, bawimy.

Ot tylko taka uwaga do przemyślenia.
A swoją drogą, dzięki, że od razu podajesz na czym polegał błąd, bo wtedy Ci, co mniej interesują się siatkówką, mogą zweryfikować wyczytane przez siebie w Strefie, błędne fakty

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: hubert »

W wielu portalach pod newsami są adresy email do autorów gdzie takie uwagi się zgłasza co jest bardzo wygodne.
Jeszcze jedno: tego typu błędy są raczej grubego kalibru i niezależnie czy news pisze profesjonalny dziennikarz czy hobbysta-amator należy zweryfikować podawane fakty. Gdybym nie pamiętał ww. zdarzeń wygoglowanie ich zajęłoby około 5 minut...
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: mewa »

Dzięki hubercie za szybkie wyłapanie wszystkich błędów. Głównie dzięki naszym czytelnikom zawsze mogliśmy dość szybko wyłapać wszystkie literówki, błędy językowe, czy też błędy merytoryczne takie jak te, które Ty znalazłeś - jesteśmy za to wszystkim ogromnie wdzięczni - to również Wasz serwis.

Cały czas staramy się pracować nad jakością, choć nie jest to łatwe. Być może już niedługo uczynimy ogromny krok w stronę profesjonalnego serwisu, ale długa droga jeszcze przed nami.

Stąd moja prośba do wszystkich. Zgłaszajcie nam wszelkie błędy, które zauważyliście na stronie Strefy Siatkówki. Ponieważ nie zawsze osoba, która czuwa danego dnia nad serwisem czyta Forum, najskuteczniejszą metodą jest wysłanie maila na adres teksty@siatka.org. W ten sposób przekazaną informacją będziemy mogli błyskawicznie się zająć i coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: dreamer »

hubert pisze:W wielu portalach pod newsami są adresy email do autorów gdzie takie uwagi się zgłasza co jest bardzo wygodne.
Jeszcze jedno: tego typu błędy są raczej grubego kalibru i niezależnie czy news pisze profesjonalny dziennikarz czy hobbysta-amator należy zweryfikować podawane fakty. Gdybym nie pamiętał ww. zdarzeń wygoglowanie ich zajęłoby około 5 minut...
1. Uwaga o adresie mailowym do autora pod tekstem jego artykułu na miejscu i bardzo trafna (pewnie będę walczył o to aby wcielić pomysł w życie).
2. Błędy rzeczywiście rażą, bez względu na ich ciężar gatunkowy, ale...

ale nie mogłem sie powstrzymać od odpisania na drugą część Twojego ostatniego posta.
Większość tych błędów zweryfikowałem w minutę w zasobach archiwalnych Strefy Siatkówki :P

Myślę że google to przesada...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
girlonthebridge
Posty: 103
Rejestracja: 27 lut 2008, o 23:11
Płeć: K

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: girlonthebridge »

dreamer pisze:Mam do Ciebie pytanie, Hubert...

Czy Tobie zależy na tym, aby serwis Strefy Siatkówki był coraz lepszy, może najlepszy z krajowych mediów internetowych, czy też szukasz taniej sensacji?

Pytanie nie jest ani bezzasadne, ani też nie wynika z wrogości do Ciebie, ani do Twojego pomysłu.
Zastanawiam się jednak, czy po iluś dniach, tygodniach czy nawet po ponad miesiącu, jest sens w tym miejscu wypominać te sprawy. Nie sądzisz, że większą korzyść odniosłoby napisanie do redakcji Strefy Siatkówki maila wtedy, gdy zauważyłeś błąd.


dreamer

wszystko ladnie pieknie ale wiesz jak sie konczy pisanie takich maili tudziez odzywanie sie na gg do redaktorów, zostaja blokowani ani dzieki ani przepraszam ani "cmoknij mnie w d***" tylko blok... a bledów było mnóstwo obok wywiadu z Buszkiem ikonka LSK nie wiem kiedy Rafał Buszek płeć zmienil ale mniejsza z tym, błedy w nazwiskach stołecznych graczy, błedy w opisywaniu gotowych statystyk zrobienie z Taczaly trenera Bydgoskiej druzyny.... ale nie napisac nie mozna bo zostaje sie olanym i potraktowanym nie ładnie i tak tu siatka.org dazy do poprawy :) tylko nie wiem czego poprawy w gruncie rzeczy

ciesze sie, ze w koncu powstał taki temat :)
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: 88Mario »

Dokładnie...jak mozna tu komus uwage zwrócić jak pisze do redaktora naczelnego a ten ma do mnie jeszcze pretensje ze do niego pisze i w konsekwencji blokuje (chodzi mi o gg bo tam pisalem ).
Juz pomijając te błedy co wymienila poprzedniczka ale wprowadzanie ludzi w bład piszac zły termin spotkania i mimo moich uwag do tego bład nie zostaje zgłoszony - NIEDOPUSZCZALNE !!

Ludzie o czym my mówimy !!!
girlonthebridge
Posty: 103
Rejestracja: 27 lut 2008, o 23:11
Płeć: K

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: girlonthebridge »

no własnie np. mecz PW z Poznaniem w Poznaniu jest nie 9 (ewentualnie 10).05 tylko 8 (ewentualnie 9).05
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: dann »

hubert pisze:Przejdźmy do PLSu:
Pierwsze „prawdziwe" mecze miały miejsce w Bełchatowie oraz Jastrzębiu (dwie przegrane 2:3)
Tak się składa, że z JSW wygrali 3:2 ale to szczegół...
Jeśli już poprawiamy drogi Hubercie, to dokładnie. W Bełchatowie Skra wygrała 3:0, natomiast w Jastrzębiu w tie-breaku JSW. Jeśli chodzi o ten sezon oczywiście.

Mógłbyś mi podać linka do tego newsa, chciałabym coś sprawdzić.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Ann »

Hubert pisał o meczach z OLSZTYNEM... (nie wszystkie niusy są o Skrze ;) ) w Jastrzębiu Olsztyn wygrał 3:2 a w Olsztynie Jastrzębie wygrało 3:1.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: hubert »

dann pisze:
hubert pisze:Przejdźmy do PLSu:
Pierwsze „prawdziwe" mecze miały miejsce w Bełchatowie oraz Jastrzębiu (dwie przegrane 2:3)
Tak się składa, że z JSW wygrali 3:2 ale to szczegół...
Jeśli już poprawiamy drogi Hubercie, to dokładnie. W Bełchatowie Skra wygrała 3:0, natomiast w Jastrzębiu w tie-breaku JSW. Jeśli chodzi o ten sezon oczywiście.
Patrz post powyżej....
Mógłbyś mi podać linka do tego newsa, chciałabym coś sprawdzić.
Jest w pierwszej wypowiedzi w tym wątku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: dann »

Sorki, zapędziłam się.. moja wina... posta powyżej nie było ;) ten "Bełchatów" mnie trochę zmylił ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Crooge
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 17:43
Płeć: M
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Crooge »

Wywiad z Oivanenem, który dzis został zamieszczony to kopia/ obszerne wycinki identycznego artykuły, który był juz na siatce. org jakis czas temu. jest sen dublowania wywiadów?
To AZS.. To AZS dzisiaj graaaa
Żaden inny, żaden inny
a AZS Warszawa
Polibudo śpiewamy Ci,
będziemy z Toba aż do końca naszych dni
Polibudo my wierzymy,
bo najważniejsza w naszym życiu jesteś Ty..
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Arff »

to właśnie ten wcześniejszy, to były wycinki tego co pojawił się teraz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Kay »

Redaktorzy siatki.org to też ludzie, więc na pewno zdarzają im się błędy. Tym bardziej, że ilość newsów jaka co dzień pojawia się na Strefie Siatkówki jest bardzo duża.
W tym przypadku zwracanie uwagi na błędy na pewno jest przydatne i pożyteczne dla nas wszystkich. Jednak nie wiem po co ta agresja i pretensje, czy zakładanie w ogóle takiego tematu.
Możemy być tylko wdzięczni, że istnieje taki powszechnie dostępny i rzetelny serwis, którym się wszyscy posiłkujemy od dawna.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: lucass90 »

Kay pisze:Redaktorzy siatki.org to też ludzie, więc na pewno zdarzają im się błędy. Tym bardziej, że ilość newsów jaka co dzień pojawia się na Strefie Siatkówki jest bardzo duża.
W tym przypadku zwracanie uwagi na błędy na pewno jest przydatne i pożyteczne dla nas wszystkich. Jednak nie wiem po co ta agresja i pretensje, czy zakładanie w ogóle takiego tematu.
Możemy być tylko wdzięczni, że istnieje taki powszechnie dostępny i rzetelny serwis, którym się wszyscy posiłkujemy od dawna.
Łubudubu - Łubudubu - Niech nam żyje - Prezes naszego Klubu -Nieeeeeech żyyyjeee nammm !!! :D
Przepraszam, taką mam refleksję po przeczytaniu powyższego posta... :P

A co do jakości merytorycznej News'ów... Najczęściej znajduje w nich wszystko co chciałbym wiedzieć, nie mam żadnych zastrzeżeń... Jedyne co mogłoby być bardziej rozbudowane, to przynajmniej parę zdjęć do np. relacji z jakiegoś meczu. No i ogólnie bardziej rozbudowana galeria.
Fajnie gdyby pojawiało się też więcej takich dłuższych wywiadów z "największymi gwiazdami" karuzeli transferowej, prezesami klubów, czy przybywającymi obecnie na zgrupowaniu kadrowiczami... :) Wiem doskonale, że to nie jest łatwe, ale tylko takie moje przemyślenia... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Kay »

He he, właśnie się zastanawiałem czy nie sprostować, że nie mam żadnych powiązań z Rodziną Don Siatka'one ;]
Po prostu takie jest moje zdanie, a wiadomo, że zawsze może być lepiej. ;)
lucass90 pisze: to przynajmniej parę zdjęć do np. relacji z jakiegoś meczu.
O ile się nie mylę to w relacjach już pojawiały się zdjęcia z meczów.
Jeszcze raz podkreślam, żadnych powiązań ! :D
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: hubert »

Trzeba wziąć pod uwagę, że wiele osób (jak nie wszystkie) pisze tutaj newsy społecznie i tak samo utrzymywany jest chyba serwis cały więc nie wszystko da się zrobić na tip top. I tak strona wygląda o niebo lepiej od "firmówki" http://www.pls.pl.
Moim zdaniem powiiny być zrobione zmiany które nie wymagają aż tak dużego nakładu pracy:
1) email do autorów newsa
2) nie wiem czemu newsy na stronie głównej nie są chronologicznie. Na chwilę obceną nr 1 jest "LSK: Złoty medal dla Muszynianki-Fakro Muszyna" z dzisiaj godz. 15:56:03 a na pozycji czwartej jest "LSK: Złoty medal dla Muszynianki-Fakro Muszyna" z dzisiaj 16:17:38
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
fajnygosc30
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2008, o 11:12
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: fajnygosc30 »

jestem czytelnikiem serwisu siatka.org od baaardzo dawna, zawsze mi sie podobaly teksty pisane na serwisie, jednak po przeczytaniu dzisiejszego newsa, a dokladniej podsumowania obcokjrajowcow jeden fragment doprowadza mnie conajmniej do myslenia o jego autorze.
Marco Liefke:
Podobnie jak Premysl Obdrzałek atakujący Marco Liefke miał być podporą ekipy Jadaryu Radom. Swoje doświadczenie zbierał na parkietach Niemiec, Belgii i Włoch, a także podczas występów w reprezentacji Niemiec, w której grał do 2004 W latach 1993-2004 kadrze narodowej rozegrał 225 meczów. Jest czwarty pod względem ilości rozegranych spotkań w drużynie niemieckiej. Liefke okazał się dobrym nabytkiem działaczy z Radomia. Praktycznie przez cały sezon utrzymywał równą formę, choć pod względem zdobywania punktów podczas całego sezonu minimalnie wyprzedzili go Sebastian Pęcherz i Marcin Kocik.
Po przeczytaniu tego fragmentu, ściślej pogrubionego tekstu zastanawiam się czy piszący ten tekst naprawde wie cokolwiek o siatkowce. Bylem na wiekszosci meczow Jadaru w tym sezonie i rzeczywiscie Marco Liefke mial rowna forme :] rowno podpieral trybuny ;)

prosze o jakas odpowiedz na ten temat, najlepiej autora
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: kevinpsb »

Jakub Novotny, którego natychmiast sprowadzono do Kędzierzyna-Koźla. Początek sezonu w Polskiej Lidze Siatkówki nie był zbyt udany dla atakującego reprezentacji Polski
Czech...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Bianka
Posty: 57
Rejestracja: 21 sie 2007, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Piotrków/Łódź
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Bianka »

Marco Liefke:
Podobnie jak Premysl Obdrzałek atakujący Marco Liefke miał być podporą ekipy Jadaryu Radom. Swoje doświadczenie zbierał na parkietach Niemiec, Belgii i Włoch, a także podczas występów w reprezentacji Niemiec, w której grał do 2004 W latach 1993-2004 kadrze narodowej rozegrał 225 meczów. Jest czwarty pod względem ilości rozegranych spotkań w drużynie niemieckiej. Liefke okazał się dobrym nabytkiem działaczy z Radomia. Praktycznie przez cały sezon utrzymywał równą formę, choć pod względem zdobywania punktów podczas całego sezonu minimalnie wyprzedzili go Sebastian Pęcherz i Marcin Kocik.


Po przeczytaniu tego fragmentu, ściślej pogrubionego tekstu zastanawiam się czy piszący ten tekst naprawde wie cokolwiek o siatkowce. Bylem na wiekszosci meczow Jadaru w tym sezonie i rzeczywiscie Marco Liefke mial rowna forme :] rowno podpieral trybuny ;)
Ok, w takim razie już się tłumaczę. Proszę na mnie psów nie wieszać, choć rozumiem, że nie to miało być Twoim zamierzeniem :) Zawodnika Marco Liefke widziałam w tym sezonie zaledwie raz podczas meczu w Bełchatowie, gdzie zagrał całkiem nieźle. Niestety czasami przychodzi nam pisać teksty opierając się na relacjach z meczów, które raczej nie oceniały Niemca jako złego zawodnika w swojej drużynie. Rozumiem, że było inaczej i posypuję głowę popiołem.

Ale w takim razie, jeśli bywasz często na meczach Jadaru Radom, to może w takim razie chciałbyś zostać naszym korespondentem z Radomia? Do tej pory bowiem nikt z tego pięknego miasta nie był zainteresowany pisaniem częstych relacji z meczów Jadaru. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: plecotus »

Literówka - http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25935
Sebastian Świderski przebywa na zgrupowaniu kadry w Spale od pierwszego dnia. Jego klub, Lube Manca Macerata,
"Manca" to bardziej Sparkling w tym sezonie był :D

Faktycznie, mail do autora notatki miałby sens.
8
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: mazia »

Autorem tekstu jest Małgorzata Gotowiec, Strefa tylko wstawiła tekst autorstwa tej pani. Takie błedy często pojawiają się w cytowanych przez nas tekstach, ale czasem naprawdę trudno "wyłowić" te "perełki" z całego materiału. Dlatego ciesze się, że pomagacie nam w tym, bo choć to niewielkie błędy, ale jednak utrudniają czytanie tekstu. Ponowię prośbę mewy - zgłaszajcie wszystkie te błędy na adres teksty@siatka.org. Wielokrotnie redaktor dyżurujący ma tyle pracy, że nie znajduje czasu na sprawdzanie forum, a wiadomości przekazana mailem trafia od razu do osoby, która może się tym zająć.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: 88Mario »

Po to jest równiez podany numer gg w zakładce "kontakt" aby takie błedy tez tam zgłaszac. Z własnego doświadczenia wiem, że z zadowoleniem moje uwagi nie są przyjmowane. Na poczatku pisalem grzecznie ale jeśli Pan redaktor jeszczem ma do mnie pretensje, że do niego pisze w danej sprawie to przepraszam bardzo...ile można byc wiecznie grzecznym ??
A niektóre błedy są tak rażące i wręcz ośmieszające, że aż naprawde brak słów...
- w wywiadzie z Rafałem Buszkiem znaczek LSK.
- zrobienie z trenera Jerzego Taczały szkoleniowca Delecty Bydgoszcz.
- zrobienie z Jakuba Novotnego reprezentanta Polski
- wprowadzanie ludzi w bład podając złe terminy spotkań.
itd itd

litości !
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: mazia »

Tylko ten kto nie robi nic, nie popełnia błędów. I nam się one przytrafiają, za co przepraszamy.
Na stronie masz podane kontakty tylko do kilku osób, które na głowie mają o wiele więcej niż tylko dodawanie tekstów. Dlatego też często nie mają nawet czasu na poprawienie ich. Jeśli widzisz błąd, zgłoś go pod adresem teksty@siatka.org. Wiadomość dotrze do odpowiednich osób, tych które akurat tym się zajmują.
Co do terminów spotkań - podajemy oficjalne terminy, które zostały ustalone wcześniej. Zdarza się jednak, że na kilka dni przed spotkaniem zostają one zmienione. Jak tylko się o tym dowiadujemy, zmieniamy daty. Jeśli wiesz o tym wcześniej niż my, będziemy Ci bardzo wdzięczni za informację.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: PAWKENS »

A może gg jest dla tych redaktorów do rozmowy z kolegami i nie życzą sobie by tam były nadsyłane te błędy ??? , ale na ten E-mail ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: mazia »

Na stronie masz podane nr gg do redaktora naczelnego, dwóch zastępców (d/s spraw organizacyjnych i marketingowych) oraz pomysłodawcy serwisu. Jak widać te osoby mają jasno określony zakres obowiązków. A jest ich wiele. Poprawą tekstów mogą się zająć osoby wypisane poniżej, w dziale - redaktorzy. Jedyny kontakt z tymi osobami to właśnie mail na adres teksty@siatka.org. Jeśli znasz numer gg do którejkolwiek z tych osób i zgłosisz tą drogą błąd, też nie będzie problemu. Ale czy nie prościej wysłać maila?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: pk+ »

mazia pisze: Ale czy nie prościej wysłać maila?
Najprościej dodac link "zgłoś błąd" czy coś w tym stylu :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: Arff »

Taki link byłby bezużyteczny ponieważ większość nie ma skonfigurowanego Outlooka, albo innego podobnego programu... a taki link tylko może wysyłać maile w takich programach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Newsy na siatka.org - jakość merytoryczna

Post autor: pk+ »

Arff pisze:Taki link byłby bezużyteczny ponieważ większość nie ma skonfigurowanego Outlooka, albo innego podobnego programu... a taki link tylko może wysyłać maile w takich programach...

eee nie tak :) Nie ma problemu z wysłaniem listu z formularza na stronie... a czy on idzie na teksty@siatka.org czy na ziuta@onet.pl to już nie nasza sprawa.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”