Transfery 2012/2013

ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: ksjw90 »

dreamer pisze:Pojawiają się dość zdawkowe doniesienia w Ameryce Południowej, że Vinhedo najprawdopodobniej podpisze kontrakt z ekipą Florianopolis z superligi brazylijskiej (http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 51#p207751). Ja na razie ustosunkowuję się do nich dość ostrożnie, ale coś w tym może być (głosy te pojawiają się praktycznie równocześnie z przyjazdem Vinhedo do Brazylii).

dreamer
Szczerze powiedziawszy może okazać się to prawdą. Wszyscy wiedzą, że współpraca między Vinhedo a Bernardim, który zostaje na kolejny sezon w Jastrzębiu, nie układała się najlepiej. Przede wszystkim Bernardi wywierał straszny nacisk na poczynania Brazylijczyka, każąc mu grać to co on chce, a nie to co chciałby zagrać sam zawodnik. Być może nacisk ten był przyczyną niezbyt stabilnej formy przez co ujawniały się często proste techniczne błędy tego zawodnika. Można przypuszczać, że gdyby Vinhedo miał zdecydowanie wolną rękę w rozegraniu piłek, jego gra wyglądałaby trochę inaczej i możliwe, że lepiej. Fakt faktem Vinhedo nie spisał się na miarę oczekiwań w naszej lidze i dlatego nie zdziwię się jeżeli faktycznie wróci grać do ojczyzny.

P.S. Dreamer, Ty znasz dobrze południowoamerykańskie języki czy korzystasz z jakiegoś tłumacza czy translatora?
bodzio
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:39
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: bodzio »

No to myślę, że kibice Jastrzębia odetchnęli z ulgą
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: ksjw90 »

Czy to wiarygodna informacja? Czy zwykła siatkarska plotka?

Poza tym porównajcie sobie źródła i czas napisania tego artykułu. Akurat kilka minut wcześniej przed tą informacją taką samą informację tutaj na forum podał dreamer. W dodatku pod tym linkiem jest wpisane źródło i inf. własna. Czyżby autorzy tego artykułu (jeśli można tak nazwać 4 krótkie linijki tekstu) kolokwialnie mówiąc zerżnęli tą info z tego forum i podpisali jako informacja własna? Bo tak jakoś dziwnie mi to wygląda.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 22:13 przez ksjw90, łącznie zmieniany 1 raz.
Morriss
Posty: 54
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:40
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Kraków

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Morriss »

ksjw90 pisze:
Czy to wiarygodna informacja? Czy zwykła siatkarska plotka?

To, że odchodzi to pewne, ale czy akurat do tego klubu to wątpię.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Szybko działają :D
Potrzebowali tylko 6 minut od napisania mojego niusa w dziale lig zagranicznych i dwóch minut od napisania mojego niusa w tym temacie.
Ich informacja jest nierzetelna, bo podana jest tak, jakby był to pewnik, podczas gdy jest tak jak pisałem - na rynku siatkarskim w Ameryce Południowej pojawiły się takie pogłoski.

dreamer

PS
Dreamer, Ty znasz dobrze południowoamerykańskie języki czy korzystasz z jakiegoś tłumacza czy translatora?
Znam na tyle, żeby wiedzieć jakie bzdury wychodzą po zastosowaniu translatorów, więc z nich nie korzystam. Mówiąc poważnie, nie mam większych problemów z iberoamerykańskimi portalami i mediami dotyczącymi siatkówki...
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 22:43 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: damianho »

dreamer pisze: jast napisał(a):http://www.s-w-o.pl/index.php/raphael-v ... ego-wegla/


Szybko działają :D
Potrzebowali tylko 6 minut od napisania mojego niusa w dziale lig zagranicznych i dwóch minut od napisania mojego niusa w tym temacie.
Ich informacja jest nierzetelna, bo podana jest tak, jakby był to pewnik, podczas gdy jest tak jak psałem - na rynku siatkarskim w Ameryce Południowej pojawiły się takie pogłoski.

dreamer
tak samo pomyślałem że zasugerowali się Twoimi info jak czytałem ten news heh ;) i nie wydaje mi się aby on trafił do Cimedu
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Zaczyna się pojawiać trochę więcej informacji o Vinhedo. Wydaje się, że na razie sam zawodnik jeszcze konkretnych decyzji nie podejmuje i jest na etapie sondowania różnych możliwości. Wiele jednak wskazuje, że najchętniej pozostałby na kolejny sezon w Europie. Czy w Jastrzębiu???
(http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 95#p207795)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kanap »

Usuńcie z karuzeli transferowej Gromadowskiego przy Asseco Resovi trochę to irytujące tym bardziej, że od 11 maja na nowiny24 jest podana informacja:
Do ekipy znad Wisłoka ma dołączyć jeszcze (na dwa lata) Bartosz Janeczek, atakujący z AZS-u Tytana Częstochowa, ale na razie ma ważny kontrakt pod Jasną Górą.
źródło
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dodonek »

kanap pisze:Usuńcie z karuzeli transferowej Gromadowskiego przy Asseco Resovi trochę to irytujące tym bardziej, że od 11 maja na nowiny24 jest podana informacja:
Do ekipy znad Wisłoka ma dołączyć jeszcze (na dwa lata) Bartosz Janeczek, atakujący z AZS-u Tytana Częstochowa, ale na razie ma ważny kontrakt pod Jasną Górą.
źródło
Zasady wpisywania do karuzeli tych co byli w kręgu zainteresowań były tłumaczone nie raz. Chyba niestety nie miałeś okazji jeszcze doświadczyć wytłuamaczenia tych reguł na własnej skórze więc napiszę - chyba że się coś pozmieniało - Gromadowski nie będzie skreślony bo był w kręgu zainteresowań Resovii. Jak spojrzysz w tabelki karuzeli transferowych z poprzednich lat to zobaczysz, że zawsze zawodnicy którymi się interesowały dane kluby zostają w tej tabelce mimo że ktoś inny przyszedł na ich miejsce. Chodzi też właśnie o możliwość cofnięcia się do sezonów wcześniejszych i sprawdzenia i przypomnienia sobie kto był (oficjalnie w mediach) na celowniku danego klubu.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
henio
Posty: 202
Rejestracja: 23 paź 2009, o 07:51

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: henio »

Zasada pozostawiania w "kręgu zainteresowań" zawodników, którzy w danym momencie już się tam nie znajdują jest przydatna i zostało to już kiedyś ustalone. Możnaby natomiast w trakcie trwania karuzeli transferowej, zanim przejdzie ona do archiwum, wprowadzić zasadę wypisywania "aktualnych celów" w jakiś wyróżniający sposów, np: bold'em. Karuzela stałaby się czytelniejsza.
"W Polsce trzeba mieć alibi w postaci Mistrzostwa Świata lub złota olimpijskiego, żeby uznano, że ma się rację. " - Hubert Wagner
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

dodonek pisze: Zasady wpisywania do karuzeli tych co byli w kręgu zainteresowań były tłumaczone nie raz. Chyba niestety nie miałeś okazji jeszcze doświadczyć wytłuamaczenia tych reguł na własnej skórze więc napiszę - chyba że się coś pozmieniało - Gromadowski nie będzie skreślony bo był w kręgu zainteresowań Resovii. Jak spojrzysz w tabelki karuzeli transferowych z poprzednich lat to zobaczysz, że zawsze zawodnicy którymi się interesowały dane kluby zostają w tej tabelce mimo że ktoś inny przyszedł na ich miejsce. Chodzi też właśnie o możliwość cofnięcia się do sezonów wcześniejszych i sprawdzenia i przypomnienia sobie kto był (oficjalnie w mediach) na celowniku danego klubu.
Te zasady były zmieniane i nie we wszystkich poprzednich latach wszystkich zachowywano.
Co do zainteresowania Gromadowskim masz jakiś link?
Jak popatrzysz na "w kręgu zainteresowań" Skry widzisz Grbica? :o
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 13:17 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
marcingg
Posty: 20
Rejestracja: 7 maja 2012, o 12:45
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: marcingg »

Coś ktoś wie o planach politechniki? I innych zespołów?
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dodonek »

madlark pisze:
dodonek pisze: Zasady wpisywania do karuzeli tych co byli w kręgu zainteresowań były tłumaczone nie raz. Chyba niestety nie miałeś okazji jeszcze doświadczyć wytłuamaczenia tych reguł na własnej skórze więc napiszę - chyba że się coś pozmieniało - Gromadowski nie będzie skreślony bo był w kręgu zainteresowań Resovii. Jak spojrzysz w tabelki karuzeli transferowych z poprzednich lat to zobaczysz, że zawsze zawodnicy którymi się interesowały dane kluby zostają w tej tabelce mimo że ktoś inny przyszedł na ich miejsce. Chodzi też właśnie o możliwość cofnięcia się do sezonów wcześniejszych i sprawdzenia i przypomnienia sobie kto był (oficjalnie w mediach) na celowniku danego klubu.
Te zasady były zmieniane i nie we wszystkich poprzednich latach wszystkich zachowywano.
Co do zainteresowania Gromadowskim masz jakiś link?
Jak popatrzysz na "w kręgu zainteresowań" Skry widzisz Grbica? :o
Bez napinki.. Skoro się zmieniało i znów się zmieniło to zwracam honor. Czemu nie ma Grbicia też nie wiem. O Gromadowskim chyba coś czytałem - o Grbiciu chyba też coś było. To uderzajcie do moderatorów w takim razie - swoja drogą w tamtym roku ja też coś napisałem takiego w temacie o problemach i mnie moderator (któryś) w ten sam sposób sprostował więc ja tylko powtarzam słowa jaśnie tu panujących :)
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Aliassy »

marcingg pisze:Coś ktoś wie o planach politechniki? I innych zespołów?
jedna jedyna, niepowtarzalna Dżolanta Dolecka oraz Bańcerowski.. a jak nie oni.. to sam Bóg wie :D
nic na dzień dzisiejszy nie wiemy
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: leeon »

zero newsów, ten temat staje sie martwy ;) kluby milczą jak zaklęte
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

leeon pisze:zero newsów, ten temat staje sie martwy ;) kluby milczą jak zaklęte
Dokladnie, czyżby niegocjacje były tak ciężkie...??
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: jinx »

BadTrue pisze:
leeon pisze:zero newsów, ten temat staje sie martwy ;) kluby milczą jak zaklęte
Dokladnie, czyżby niegocjacje były tak ciężkie...??
W większości naszych klubów cisza. Pewnie ostra walka o zawodników
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

Też mi się tak wydaję, pytanie tylko czy Skra Zaksa I JW staraja się o tych samych zawodników, czy może konkurentami sa kluby zagraniczne...a moze i te i te..
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: jinx »

BadTrue pisze:Też mi się tak wydaję, pytanie tylko czy Skra Zaksa I JW staraja się o tych samych zawodników, czy może konkurentami sa kluby zagraniczne...a moze i te i te..
Bardzo możliwe. Delikatne sprawy;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Streeter
Posty: 7461
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

Zazwyczaj jest tak, że ruchy transferowe zaczynają się końcem maja/początkiem czerwca (gdyż zazwyczaj kontrakty zawodników obowiązują do 31 maja), a że teraz mamy krótszy sezon, bo Igrzyska, no to taka pustka. Prawdopodobne, że Skra, Jastrzębie, czy jakikolwiek inny klub mają już skład dopracowany, a na ogłoszenie czekają właśnie na koniec kontraktu danego zawodnika w swoim klubie.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: leeon »

może manadżerowie mówią zawodnikom - ok masz tu dobry kontrakt, ale poczekaj może przyjdzie coś z Rosji...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

I właśnie takie cos odpowiada potencjalnym kandydatom, bo mogą windować kontrakty...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

Streeter pisze:Zazwyczaj jest tak, że ruchy transferowe zaczynają się końcem maja/początkiem czerwca (gdyż zazwyczaj kontrakty zawodników obowiązują do 31 maja), a że teraz mamy krótszy sezon, bo Igrzyska, no to taka pustka. Prawdopodobne, że Skra, Jastrzębie, czy jakikolwiek inny klub mają już skład dopracowany, a na ogłoszenie czekają właśnie na koniec kontraktu danego zawodnika w swoim klubie.
no tak o tym też nie pomyślałem..
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: leeon »

Skra w ubiegłym roku oglosiła Cupko w połowie maja.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

Heh....to ja już wolę poczekać xD...
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Kolcz_ps »

Aktualnie wszyscy czekają, aż Ruski się nachapią i wtedy będzie można walczyć o resztę. Zapewne nie jeden mówi że ma ofertę z Rosji aby podbić kasę na kontrakcie. Druga sprawa to kontrakty które są ważne do końca maja i przed zakończeniem kontraktu nie można informować o nowych (np. we Włoszech tak jest)

Innym problemem jest dostępna pula zawodników która jest bardzo mizerna. Skra, Zaksa i JW będą mieć spory problem bo dobrych przyjmujących nie ma za wielu na rynku, a trzeba patrzeć że są jeszcze Włosi i Turcy. Zapewne na początku czerwca będzie najwięcej informacji.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

Kolcz_ps pisze:...Druga sprawa to kontrakty które są ważne do końca maja i przed zakończeniem kontraktu nie można informować o nowych (np. we Włoszech tak jest)...
Nie sądzę, aby był jakikolwiek tego typu przepis (zakaz).
W końcu kiedy nastąpiło ogłoszenie kontraktu Grozera?
Od kiedy wiemy o transferach do Rosji (Vissotto, Marlon)? itd itp.
Od kiedy są informacje o zmianach klubów Superligi przez Rosjan?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7461
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:
Kolcz_ps pisze:...Druga sprawa to kontrakty które są ważne do końca maja i przed zakończeniem kontraktu nie można informować o nowych (np. we Włoszech tak jest)...
Nie sądzę, aby był jakikolwiek tego typu przepis (zakaz).
W końcu kiedy nastąpiło ogłoszenie kontraktu Grozera?
Od kiedy wiemy o transferach do Rosji (Vissotto, Marlon)? itd itp.
Od kiedy są informacje o zmianach klubów Superligi przez Rosjan?

dreamer
Prawdę mówiąc nie wiem od czego to zależy, ale przypomnij sobie sytuację niedawnego transferu Patrycji Polak do Wrocławia. Dolnośląski klub ogłosił, że pozyskał bydgoską siatkarkę, kilka dni później ta wydała oświadczenie, że ma ważny do 31 maja 2012 kontrakt z Pałacem Bydgoszcz i do tej pory jest tamtejszą zawodniczką i nie będzie informować o przyszłym klubie. A na początku czerwca zapewne ogłosi, że przechodzi do Impelu.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
Kolcz_ps pisze:...Druga sprawa to kontrakty które są ważne do końca maja i przed zakończeniem kontraktu nie można informować o nowych (np. we Włoszech tak jest)...
Nie sądzę, aby był jakikolwiek tego typu przepis (zakaz).
W końcu kiedy nastąpiło ogłoszenie kontraktu Grozera?
Pytany o tę sprawę Górski powiedział, że do tej pory nie umieszczali takiej klauzuli w kontrakcie, ale trzeba będzie sie nad tym zastanowić. Tak więc być może niektórzy maja taki zapis, a inni nie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Kolcz_ps »

dreamer pisze:
Kolcz_ps pisze:...Druga sprawa to kontrakty które są ważne do końca maja i przed zakończeniem kontraktu nie można informować o nowych (np. we Włoszech tak jest)...
Nie sądzę, aby był jakikolwiek tego typu przepis (zakaz).
W końcu kiedy nastąpiło ogłoszenie kontraktu Grozera?
Od kiedy wiemy o transferach do Rosji (Vissotto, Marlon)? itd itp.
Od kiedy są informacje o zmianach klubów Superligi przez Rosjan?

dreamer
Jeden kontrakt ma taki zapis, inny nie. Wszystko zależy jak został napisany. Np taka klauzurę miał Travica zanim przyszedł do Resovii (kontrakt podpisany był wcześniej, ale dopiero po 1 czerwca można było to ogłosić)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”