Finał Plusligi 2012/13

Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: Hirako »

Boże, Boże, Boże co za żałosny mecz, myślałem że od finalistów można wymagać jakiegoś poziomu ale sie pomyliłem...

Świetnie dziś Rucek, Antoś bez komentarza.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: MAX »

Kosok był do zmiany, nie czuł zupełnie co sie dzieje a ten "blok" pod swoje nogi jak była przechodząca pod koniec to juz zupelnie katastrofa. Kowal chyba ślepy.. tak samo jak Drzyzga "Grzesiek dziś dobrze reaguje" k...wa na co niby dobrze reagował?? Skakał nie w tempo albo machał rekami na wszystkie strony tylko nie tam gdzie piłka.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: jinx »

Zaksa dalej bez formy, Guma, Lipe i Antek tragedia
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: przeemekk90 »

A co by było gdyby finał był rozgrywany jako jeden mecz? ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: MAX »

Tak jak u nas Tichacek, Alek i Kosok
EDIT: w sumie tichacek ma o tyle wytłumaczenie ze nie miał z czego sypać..
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2013, o 17:36 przez MAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: figol »

Gratulacje dla Zaksy za wygraną z obecnym jeszcze Mistrzem Polski, mecz może nie stał na wysokim poziome i był dość jednostronny, ale Kędzierzynianie dość gładko rozprawili się ze swoim przeciwnikiem.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: Mario »

Kosok 0/5 w ataku i 1 blok. A Grzyb stoi w kwadracie!
Nowakowski niewiele lepszy - 2/7 w ataku. Obaj środkowi Reski w ataku łącznie 2/12. Kpina.
Igła 3 oddane pkt w przyjęciu, a łacznie ledwie 37% pozytywnego. I jak z tego coś grać?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: grzegorzg »

Na miejscu kibiców Zaksy bym nie narzekał. Chyba lepiej brzydko wygrać, niz pieknie przegrać. Może i są bez formy, ale mają kilku zawodników, którzy na naszym plusligowym poziomie potrafią zrobić krzywdę zagrywką, szczególnie drużynom czułym na przyjęcie. I jak widać to póki co wystarcza.
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: MAX »

jinx pisze:Zaksa dalej bez formy, Guma, Lipe i Antek tragedia
No faktycznie masakra... wyrazy współczucia.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: tomasol »

Wygrana ZAKSY zasłużona, choć poziom gry nie zachwycił, ale w porównaniu do Resovii, mieli dziś kędzierzynianie przynajmniej momenty dobrej gry. No i pokazali, że są zespołem - miał swój dobry fragment Rouzier (w II secie), miał Ruciak (III set), mieli obaj środkowi - każdy potrafił dołożyć swoją cegiełkę do wyniku.
W Resovii grał tylko Bartman i dobrą zmianę dał Serb, ale dotychczasowi liderzy zupełnie zawiedli: Schoeps słabo, Lotman słabo, grę Achrema lepiej przemilczeć. Inni też nie zachwycili: Tichacek dołożył kilka baboli, środkowi niewidoczni a Ignaczak wręcz niewidzialny (czar jakiś rzucił albo niewidkę założył ;) ).
Mimo wszystko daleki byłbym od spisywania obrońców tytułu na straty - mimo słabiutkiego występu dwa sety przegrane były minimalnie. Dwie, trzy akcje skończyłyby się inaczej i mecz mógłby w dalszym ciągu jeszcze trwać. No i ZAKSA formą dalej nie olśniewa, że pozwolę sobie na eufemizm.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: Kicu »

jinx pisze:Zaksa dalej bez formy, Guma, Lipe i Antek tragedia
Akurat w przypadku Lipe to być może gorszy dzień. Coś jak podczas meczu z JW, gdy Fonteles się napalał na ten mecz przez tydzień, a jak przyszło co do czego, to grał kaszanę. O tego zawodnika jestem spokojny.
Antek gra bardzo w kratkę. Jutro może być zawodnikiem nie do poznania i będzie kończył większość piłek. Choć oczywiście może zagrać nawet gorzej i tutaj będzie problem, bo nie ma zmiennika.
Najgorzej jest z Gumą, który od długiego czasu jest bez formy i szczerze powiedziawszy nie spodziewam się u niego jakiejś poprawy gry.

Na plus zdecydowanie Możdżonek, Wiśnia oraz Ruciak.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: tomasol »

Swoją drogą krótki rzut oka w statystyki a tam Fonteles 10 pkt. przy ataku 7/22 (32% przy 5 błędach i 4 atakach zablokowanych) - czyli, że jest życie po Fontelesie ;) . Okazuje się, że Brazylijczyk może zagrać źle a ZAKSA i tak wygrać.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: dreamer »

Hirako pisze:...co za żałosny mecz, myślałem że od finalistów można wymagać jakiegoś poziomu ale sie pomyliłem...
Chyba jednak nie pomyliłeś się. Jakiś ten poziom był.
Z formą obydwie drużyny są "w klopie". Możliwe nawet, że tak będzie wyglądała cała rywalizacja finałowa i wtedy można będzie powiedzieć coś na temat porównania szkoleniowców, bo wtedy ich intelekt i umiejętności będą jednymi z ostatnich atutów drużyn.

dreamer

PS
Widzę, że znowu zaczyna się psioczenie na Fontelesa, więc włączę się i dopowiem moje niezmienne zdanie na ten temat - bez Fontelesa ZAKSA jest drużyną bez wyrazu i nie sądzę, aby bez niego była zdolna zdobyć mistrzostwo w tym sezonie, mimo dzisiejszego zwycięstwa. Dzisiaj przy jego słabszej postawie wygrali, bo mocno pomogła im Resovia.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: sb.slav »

Nie jestem smutny - bo takiego wyniku oczekiwałem, mogłem w ciemno stawiać u buków wygraną Zaksy. Tylko nie-kibice Resovii mogą być zaskoczeni ;) 8-)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: MAX »

tomasol pisze:Swoją drogą krótki rzut oka w statystyki a tam Fonteles 10 pkt. przy ataku 7/22 (32% przy 5 błędach i 4 atakach zablokowanych) - czyli, że jest życie po Fontelesie ;) . Okazuje się, że Brazylijczyk może zagrać źle a ZAKSA i tak wygrać.
Tylko jesli Alek gra słabo bo bez nie go życia w Resovii nie ma...
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: zibibobi »

Początek został zrobiony! Nie ważne w jakim stylu, zwycięstwo jest zwycięstwem. Oby tak było jutro. Przypomnialy sie czasy sprzed 10 i wicej laty. Pelna hala, glosno, kolorowo i zwyciesko. Kibice Resovii zostali przywitani w KK brawami. Stwierdzam,ze internetowa napinka dotyczy kilku-kilkunastu sfrustrowanych osob tego forum.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: rocky »

ZAKSA zagrała słabo, Resovia jeszcze słabiej- to chyba najlepsze podsumowanie dzisiejszego meczu; poziom zdecydowanie za niski jak na finał +L...
W Resovii dobre wrażenie zrobił tylko Bartman i w miarę Kovacevic. ZAKSA miała dużo szczęścia, że Resovia nisko zawiesiła poprzeczkę bo mogli dostać niezłe bęcki.

Zobaczymy co będzie jutro. Resovia zaliczyła wpadkę po kilku całkiem niezłych meczach, a ZAKSA kontynuuje swoją średnią grę.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: kibic_siatki »

Zasłużone zwycięstwo Zaksy. Resovia spotkała się z zespołem w którym nie widać słabych punktów- szczególnie na bloku (Woicki, Masny). Na razie nie mają pomysłu na przełamanie przeciwnika, bo atak po skosie skrzydłowych i z 6 strefy przy Możdżonku na bloku jest bardzo ryzykowny. Zasłużona nagroda dla Ruciaka, który zagrywał, przyjmował i kończył piłki.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: tomasol »

MAX pisze:
tomasol pisze:Swoją drogą krótki rzut oka w statystyki a tam Fonteles 10 pkt. przy ataku 7/22 (32% przy 5 błędach i 4 atakach zablokowanych) - czyli, że jest życie po Fontelesie ;) . Okazuje się, że Brazylijczyk może zagrać źle a ZAKSA i tak wygrać.
Tylko jesli Alek gra słabo bo bez nie go życia w Resovii nie ma...
Ale dzisiejszy mecz paradoksalnie nie jest najlepszym dowodem dla tej teorii. Dzisiaj większość zawodników Resovii zagrała po prostu słabo. Jakby swój poziom utrzymali Lotman z Schoepsem to jestem przekonany, ze oglądalibyśmy znacznie dłuższe widowisko. Choć nie przesądzam dla kogo byłoby ono zwycięskie.
dreamer pisze:
PS
Widzę, że znowu zaczyna się psioczenie na Fontelesa, więc włączę się i dopowiem moje niezmienne zdanie na ten temat - bez Fontelesa ZAKSA jest drużyną bez wyrazu i nie sądzę, aby bez niego była zdolna zdobyć mistrzostwo w tym sezonie, mimo dzisiejszego zwycięstwa. Dzisiaj przy jego słabszej postawie wygrali, bo mocno pomogła im Resovia.
Dziwne masz czasem reakcje. Ale w moim przypadku wyważasz otwarte drzwi - w pełni się zgadzam, że bez Fontelesa drużyna ZAKSY traci znacznie na wartości. I zgadzam, że jeśli Fonteles dalej będzie grał tak jak dzisiaj, to Kędzierzyn tytułu z dużym prawdopodobieństwem nie zdobędzie. Nie zmienia to jednak w mojej ocenie faktu, że dzisiaj koledzy zdołali zastąpić słabiej dysponowanego Brazylijczyka. I w znacznej mierze doprowadziło to do wygranej, bo słabą grę przeciwnika też trzeba umieć wykorzystać, mecze same się nie wygrywają.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: grzegorzg »

dreamer pisze:bez Fontelesa ZAKSA jest drużyną bez wyrazu
A ja mam wrażenie, że Fonteles ostatnio jest aż zanadto wyrazisty...
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: MAX »

tomasol pisze: Dzisiaj większość zawodników Resovii zagrała po prostu słabo. Jakby swój poziom utrzymali Lotman z Schoepsem to jestem przekonany, ze oglądalibyśmy znacznie dłuższe widowisko.
po to jest Zibi żeby Schoeps nie musiał cały czas grać na najwyższym poziomie.. niestety jako ze Kola zmienił Alka to dla Lotmana brakło zmiennika..
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
bono
Posty: 3534
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: bono »

Doping jak za dawnych lat brawo!!!Szkoda że zawodnicy nie dostosowali sie do poziomu publiczności.
Ale dla mnie może być tak jeszcze w dwóch meczach :D - na przełomie całego sezonu ZAKSA zaprezentowała się najlepiej.

"świetujemy 13 tego w sobotę na rynku MP" - tylko ciekawe w którym mieście :D

Odnoście Sovi - głośny bębęn macie...
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: VernonRoche »

Masakra ten mecz :<

Kibice ZAKSy: "jesteśmy lepsi". Dzisiaj byliście lepsi. Jutro też jest dzień i mam wiarę, że
chłopaki zagrają tak jak potrafią czyli Shops, Ignaczak, Achrem i mecz nie będzie taki jednostronny.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: kuki91 »

Schoeps nie jest problemem, bo wszedł wam dzisiaj Zbyszek i grał bardzo dobrze, problemem jest cała reszta ;) . Jeszcze Lotmana bym wyróżnił, za ofiarność i Tichacka, bo jego błędów było mało, kilka słabych wystaw wynikało z padliny w przyjęciu.

Pewnym jest, ze do jutra Resovia ma o wiele więcej do poprawienia niż Zaksa
Awatar użytkownika
Maniek K-K
Posty: 275
Rejestracja: 15 gru 2010, o 12:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn=Koźle

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: Maniek K-K »

Zaksa zaskoczyla mnie pozytywnie tym, ze na bloku szukali pilki, pojedynczy blok i blokowany skos. Rzadko to u nich widze. Dlatego Resoviacy nie radzili sobie w ataku bo ich schematy zostaly odczytane i musieli wymyslec cos innego a to im za dobrze nie wychodzi :D


Ale generalnie Zaksa mnie nie przekonala, ze jest zdecydowanie lepsza. Szarpana gra. Rouzier przypomnial sobie o swoich umiejetnoscia tylko w 2 secie. Guma zalamal mnie w koncowce pierwszego, gdzie przy takiej przewadze uparl sie by seta skonczyl Lipe. Gdyby przegrali pierwszego seta to wynik bylby odwrotny.

Rzeszow robi punkty na zagrywce pajpem :p. Zagrywki mocne najczesciej w aut. Niemiec zaskakujaco slabo, myslalem ze nam wiecej krwi napsuje. Ruciak ratuje 3 seta.

Chcialbym widziec rowno grajaca Zakse. Wtedy Rzeszow zostalby wgnieciony w ziemie. No ale coz. Nie mozna miec wszyskiego. :)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: tomasol »

MAX pisze:
tomasol pisze: Dzisiaj większość zawodników Resovii zagrała po prostu słabo. Jakby swój poziom utrzymali Lotman z Schoepsem to jestem przekonany, ze oglądalibyśmy znacznie dłuższe widowisko.
po to jest Zibi żeby Schoeps nie musiał cały czas grać na najwyższym poziomie.. niestety jako ze Kola zmienił Alka to dla Lotmana brakło zmiennika..
No bo dla Lotmana zmiennika nie ma i tu może być pies pogrzebany, zwłaszcza jeśli Lotman słabiej gra w przyjęciu. Gra jest wtedy uproszczona, atakują niemal wyłącznie skrzydła, gdzie czeka już blok. O ile Bartman jeszcze sobie jakoś poradził, to Kovacevic czy choćby Lotman radzą sobie w takich sytuacjach nie najlepiej, zwłaszcza jeżeli taka sytuacja trwa przez dłuższy czas.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: kuki91 »

Maniek K-K pisze:Rzeszow robi punkty na zagrywce pajpem :p.
Jako grammar nazi muszę zareagować ;) . Flotem, a nie pajpem :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: grzegorzg »

kuki91 pisze:... i Tichacka, bo jego błędów było mało
Ale to co zrobił w 1 secie, kiedy nie zauważył, że na środku został Fonteles i wrzucił Schopsa na Możdżona, to wstyd i dowód, że przegląd pola to ma słaby.
A kolejny wstyd, to postawa Akhrema. Właściwie zagrał jak junior waląc wielokrotnie bez sensu, na pałę, w blok.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: kuki91 »

Większy wstyd za tę akcję wg mnie powinien mieć Schoeps, miał pojedynczy blok i zamknął oczy, a z taką skutecznością środkowych to i Fonteles by ich zablokował :p
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Finał Plusligi 2012/13

Post autor: mitam »

rocky pisze: ZAKSA miała dużo szczęścia, że Resovia nisko zawiesiła poprzeczkę bo mogli dostać niezłe bęcki.
a może to Sovia miała szczęście że nie dostała jeszcze większego lania ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”