I runda play-off, sezon 2013/14

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: grzegorzg »

Brasil pisze:...reszta skuteczności strasznie wysoka jak na fakt, że ani razu Skra nie spotykała się ze środkowymi światowej klasy.
Jestem ciekawy jaka jest Twoja miara skutecznosci w ataku ze środka, skoro piszesz "strasznie wysoka". Co jest dla Ciebie skutecznoscią np średnią ?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Kamil92 »

Brasil pisze:Przecież cały sezon z zatrzymywaniem środkowych ma Skra kłopot. Ciekawe czy w większym stopniu jest to problem z obroną, czy grą na siatce środkowych, zdecydowanie sądzę, że to drugie. 82%, 70%, 73%, 64%, 59%, 78%, 42%, 71%, 80% - skuteczność środkowych Gubernii, Resovii, Jastrzębia i Zaksy w meczach w tym sezonie. To 41% to ten fatalny mecz Kędzierzyna w Bełchatowie i beznadziejny występ Wiśni, reszta skuteczności strasznie wysoka jak na fakt, że ani razu Skra nie spotykała się ze środkowymi światowej klasy.
Chwały im to nie przynosi, do tego jakoś bardzo skutecznie w ataku nie grają. Ciekaw jestem tych pojedynków z Jastrzębskim, bo jak Masny wyczuje słabość na środku to będzie to wykorzystywał do bólu. Pamiętam jak w tamtym roku w Delekcie zagrał chyba 9 razy z rzędu przez środek i nie chcąc skłamać nie powiem, że to było z Resovią w Bydgoszczy, ale tak właśnie mi się wydaje.
Brasil

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

grzegorzg pisze:Jestem ciekawy jaka jest Twoja miara skutecznosci w ataku ze środka, skoro piszesz "strasznie wysoka". Co jest dla Ciebie skutecznoscią np średnią ?
Jakby zsumować wszystkie te mecze, to wyszłoby ~70% pewnie, a np. w tym sezonie klubowym, ze wszystkich czołowych lig na świecie, taką lub wyższą skuteczność ma tylko Simon.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: grzegorzg »

Brasil pisze:Jakby zsumować wszystkie te mecze, to wyszłoby ~70% pewnie, a np. w tym sezonie klubowym, ze wszystkich czołowych lig na świecie, taką lub wyższą skuteczność ma tylko Simon.
Cóz, moja wiedza nt wyników statystycznych jest znikoma. Ani nie mam na to czasu, ani ochoty. Biorac pod uwagę jednak owe 70% procent, to dla mnie taki wynik umownego, przeciętnego srodkowego nie jest wynikiem szokujacym w przypadku skutecznosci krótkiej. Z natury rzeczy jest to atak najtrudniejszy do zablokowania, a blokujący przy poprawnym wykonaniu ataku ma małe szanse na skuteczna akcję.
To jesli chodzi o atak 1/1. Dzisiaj jednak blokowanie "krótkiej", to nie tylko własnie walka środkowych. Moze nalezałoby sprawe poszerzyć własnie o ten akcent, lub odwrotnie, o słaby wynik - jesli taki jest w istocie , nie obwiniać tylko srodkowych, ale także skrzydła lub ewentualnie trenera o brak zaordynowania odpowiednich działań.
Brasil

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

grzegorzg pisze:Biorac pod uwagę jednak owe 70% procent, to dla mnie taki wynik umownego, przeciętnego srodkowego nie jest wynikiem szokujacym w przypadku skutecznosci krótkiej.
Szokujący, jednorazowo pewnie nie, na przestrzeni całego sezonu jednak przeciętni (w ataku) środkowi mają ~50%, świetni w ataku środkowi mają ~ 60% w ataku, znakomici ~65%, a Simony tego świata ponad 70%. Jak cały sezon Wiśniewski z Możdżonkiem i spółką mają robić Skrze ''simonowe'' cyferki, to przy ogarniętym sypaczu decydować to może o medalach. Już zadecydowało o wyniku półfinału PP...

W jakimś, pewnie sporym stopniu, to na pewno kwestia taktyki, ja jednak, jak sobie przypomnę mecz z Gubernią, dochodzę do wniosku, że w największym stopniu wina leży po stronie środkowych.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: grzegorzg »

Brasil pisze:... ja jednak, jak sobie przypomnę mecz z Gubernią, dochodzę do wniosku, że w największym stopniu wina leży po stronie środkowych.
Nie wiem, mało ogladam ostatnio, nie bedę polemizował. Natomiast zawsze bedę sie upierał, że "krótka" jest formą akcji z ogromna przewaga atakujacego, i nad poprawnie wykonaną przechodzi się do porzadku dziennego, stosujac ewentualnie agresywną zagrywkę lub pomoc skrzydeł. Czy nie po to aby wyeliminowac pierwsze tempo zaczęto stosowac zagrywkę z wyskoku ?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: KadrO »

grzegorzg pisze:
Brasil pisze:... ja jednak, jak sobie przypomnę mecz z Gubernią, dochodzę do wniosku, że w największym stopniu wina leży po stronie środkowych.
Nie wiem, mało ogladam ostatnio, nie bedę polemizował. Natomiast zawsze bedę sie upierał, że "krótka" jest formą akcji z ogromna przewaga atakujacego, i nad poprawnie wykonaną przechodzi się do porzadku dziennego, stosujac ewentualnie agresywną zagrywkę lub pomoc skrzydeł. Czy nie po to aby wyeliminowac pierwsze tempo zaczęto stosowac zagrywkę z wyskoku ?
Tego nikt nie neguje. Chodzi o fakt, że Skra wypada blado na tle innych zespołów w tym zakresie (dobrze myślę?). Nikt nie ma zamiaru podważać przydatności środkowych i ich skuteczności.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Mania »

Kilka słów o meczu w Warszawie. MVP dla Uriarte lekko dyskusyjne, prędzej dałabym MW, bo zagrał niemal bezbłędnie. Conte też nieźle, zwłaszcza w ataku.
Moim zdaniem jednak MotM był Marcin Nowak z dużym udziałem Juraja Zatko, 12/13 w ataku to znakomity wynik, niecodziennie się zdarza, że jeden środkowy nabija w ataku więcej punktów niż obaj przeciwnicy. Ataki niemal ze skrzydła, miodzio. Guti dołożył też bardzo dobrą zagrywkę, najwięcej powtórzeń, mocno targał przyjęciem Skry. ;) Bez żartów, chichów, MN do kadry! :]
Słabe spotkanie rozegrał Antiga - nie wiem, może już jest myślami przy powołaniach.
Politechnika zagrała bardzo dobre spotkanie i w sumie tie-break im się należał. Zadecydowało większe doświadczenie zespołu Skry. Imponująca pogoń w 1 secie, już się wydawało, że jest po secie, a tu kilka błędów Skry i doszło do ciekawej końcówki. Generalnie, rzuciło mi się w oczy (przyznam, nie specjalnie oglądam mecze skry z własnego wyboru), że Skrze zdarza się popełniać kuriozalne błędy, nawet seriami. W meczach z Węglem może to stanowić istotny problem.

Warto odnotować też zasługi Wojciecha Włodarczyka. Wszedł w połowie 3 seta za Conte i kolejne 3 jego akcje wyglądały następująco: wpuszczona zagrywka (piłka spadła mu przed nosem :D ), atak w aut i czapa. Iście anielska cierpliwość Falaski, który trzymał WW do końca seta. Zdobytej 3 pkt przewagi Polibuda już nie wypuściła. ;-)
Może co niektórzy "eksperci" pohamują się z wciskaniem WW do ścisłej 14, to akurat mnie to pieruńsko wnerwia, a ten mecz był ślicznym kamyczkiem do ogródka. Ciekawe co na to Antiga. 8-)

dziękuję, dobranoc :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: sowa »

Mania pisze: Moim zdaniem jednak MotM był Marcin Nowak z dużym udziałem Juraja Zatko, 12/13 w ataku to znakomity wynik, niecodziennie się zdarza, że jeden środkowy nabija w ataku więcej punktów niż obaj przeciwnicy. Ataki niemal ze skrzydła, miodzio. Guti dołożył też bardzo dobrą zagrywkę, najwięcej powtórzeń, mocno targał przyjęciem Skry. ;) Bez żartów, chichów, MN do kadry! :]
Zdecydowanie popieram tę opinię w całości ! :) Moich znajomych, którzy nie mają dużej styczności z siatką tak jak Ciebie najbardziej fascynowały te krótkie ze skrzydła genialne, ale mi najbardziej podobał się punkt na kontrze zdobyty przez Marcina po ataku z drugiej linii - cudeńko ;). To była wg mnie taka wisienka na torcie w jego dzisiejszym występie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: grzegorzg »

KadrO pisze:
grzegorzg pisze:
Brasil pisze:... ja jednak, jak sobie przypomnę mecz z Gubernią, dochodzę do wniosku, że w największym stopniu wina leży po stronie środkowych.
Nie wiem, mało ogladam ostatnio, nie bedę polemizował. Natomiast zawsze bedę sie upierał, że "krótka" jest formą akcji z ogromna przewaga atakujacego, i nad poprawnie wykonaną przechodzi się do porzadku dziennego, stosujac ewentualnie agresywną zagrywkę lub pomoc skrzydeł. Czy nie po to aby wyeliminowac pierwsze tempo zaczęto stosowac zagrywkę z wyskoku ?
Tego nikt nie neguje. Chodzi o fakt, że Skra wypada blado na tle innych zespołów w tym zakresie (dobrze myślę?). Nikt nie ma zamiaru podważać przydatności środkowych i ich skuteczności.
Coś Ci chyba umknęło. Przeczytaj całość...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Z terminami półfinałów Zaksy z Reską będą czekać na Ptoki, czy wcześniej ustalą?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: niepoinformowany »

Noworoczny pisze:Z terminami półfinałów Zaksy z Reską będą czekać na Ptoki, czy wcześniej ustalą?
Mają grać w weekend 5-6.04, pewnie jak ustalą z ZAKSĄ dokładne godziny to od razu na stronie będzie info
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Klugenhammer »

Teraz dwa tygodnie przerwy w lidze, a za miesiąc będzie płacz, że reprezentacja ma za mało czasu na zgrupowanie, a reprezentanci na odpoczynek po sezonie ligowym.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Tak, przecież już w ten weekend mogliby grać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Skrzypek »

Zaraz, przecież istnieje taka możliwość, że Jastrzębski Węgiel będzie musiał rozegrać jeszcze 3 mecze pierwszej fazy. Co prawda to mało prawdopodobne, ale jednak.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Zakładając, że JW rozegra jeszcze 3 mecze z Czarnymi, czy rozpoczęcie w ten weekend 1/2 mogłoby wydłużyć rozgrywki?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Skrzypek »

Noworoczny pisze:Zakładając, że JW rozegra jeszcze 3 mecze z Czarnymi, czy rozpoczęcie w ten weekend 1/2 mogłoby wydłużyć rozgrywki?
Odrobinę nie rozumiem tej dyskusji. Nie wydłużyłoby rozgrywek. Pewnie skróciłoby je, ale jak można rozpocząć półfinały bez 1 uczestnika?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: compact »

Półfinały w Bełchatowie 6 i 7 kwietnia.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Skrzypek pisze:
Noworoczny pisze:Zakładając, że JW rozegra jeszcze 3 mecze z Czarnymi, czy rozpoczęcie w ten weekend 1/2 mogłoby wydłużyć rozgrywki?
Odrobinę nie rozumiem tej dyskusji. Nie wydłużyłoby rozgrywek. Pewnie skróciłoby je, ale jak można rozpocząć półfinały bez 1 uczestnika?
Potraktujmy ten czas jako "do dyspozycji Stefana". Może pojeździć, pogadać i generalnie, wczuć się ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Skrzypek pisze:jak można rozpocząć półfinały bez 1 uczestnika?
Nie "bez 1 uczestnika" a bez jeden pary, nie "półfinały" a półfinał. Gwizdkiem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Skra_7 »

A finał bez jednego uczestnika też gwizdkiem rozpocząć ?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Skra_7 pisze:A finał bez jednego uczestnika też gwizdkiem rozpocząć ?
Alleosssohozzzi

Załóżmy hipotetycznie, ze JW faktycznie te 5 meczów z CR rozegra. Załóżmy, ze RR ZKK zaczną teraz 1/2 a JW tydzień później. To co się stanie takiego? A przecież może być tak, że ZKK z RR będą w 1/2 grali 5 spotkań a JW pyknie Skrę do zera. To wtedy równo skończą 1/2 i będą mogli zacząć szybciej finał. I więcej czasu będzie dla kadry. I być może Polska zagra dzięki temu w ME'15.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Skra_7 »

Noworoczny pisze: Załóżmy hipotetycznie, ze JW faktycznie te 5 meczów z CR rozegra. Załóżmy, ze RR ZKK zaczną teraz 1/2 a JW tydzień później. To co się stanie takiego? A przecież może być tak, że ZKK z RR będą w 1/2 grali 5 spotkań a JW pyknie Skrę do zera. To wtedy równo skończą 1/2 i będą mogli zacząć szybciej finał. I więcej czasu będzie dla kadry. I być może Polska zagra dzięki temu w ME'15.
A co się stanie jak Zaksa pyknie Resovie do 3 a Jastrzębie pyknie Skrę 3:2
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Zaksa zaczeka, ale rozgrywek to nie opóźni. Po prostu jest to rozwiązanie, na którym nie można stracić a można zarobić.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Skra_7 »

Półfinały trzeba rozpocząć w tym samym czasie, aby każdy miał takie same szanse. Są to najważniejsze mecze w sezonie i nie można zmieniać reguł tylko dlatego że JW grał w F4. Działacze powinni myśleć a takich sprawach szybciej jeżeli jest za mało czasu na przygotowania dla reprezentacji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Noworoczny »

Skra_7 pisze:Półfinały trzeba rozpocząć w tym samym czasie, aby każdy miał takie same szanse. Są to najważniejsze mecze w sezonie i nie można zmieniać reguł tylko dlatego że JW grał w F4. Działacze powinni myśleć a takich sprawach szybciej jeżeli jest za mało czasu na przygotowania dla reprezentacji.
Na czym te "równe szanse" będą polegać?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: PabloFX »

Na stronie Zaksy jest rozpiska terminów meczów półfinałowych w tej parze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Klugenhammer »

Skra_7 pisze:Półfinały trzeba rozpocząć w tym samym czasie, aby każdy miał takie same szanse.
A czy czekanie z półfinałami na JW zachowuje równe szanse? Przecież można byłoby powiedzieć że w obecnej sytuacji to JW jest uprzywilejowany bo zachowuje tygodniowy rytm meczowy, a wszyscy pozostali półfinaliści zostali z tego rytmu wybici tą dwutygodniową luką. Czy zatem na starcie półfinałów Jastrzębie nie będzie więc w lepszej sytuacji?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: KChudz »

Przecież ta przerwa to nie przez Jastrzębie, ale przez Skrę, która miała teraz grać finał pucharu CEV 8-)
Pech chciał, że odpadli w półfinale ;)
PabloFX pisze:Na stronie Zaksy jest rozpiska terminów meczów półfinałowych w tej parze
można prosić o link.
Awatar użytkownika
Petardinho
Posty: 172
Rejestracja: 28 paź 2009, o 08:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: I runda play-off, sezon 2013/14

Post autor: Petardinho »

ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”