Sędziowie

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Chal »

Pan Niemczura musi mieć jakiś głęboko skryty silny uraz do AZS-u Olsztyn. Kolejny raz (zresztą ponownie dzień przed świętami, może to źródło jakiejś frustracji, którą w ten sposób wyładowuje?) postanowił zostać głównym aktorem widowiska, niestety w roli czarnego charakteru.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowie

Post autor: weary_skier »

Konkretna decyzja czy całokształt?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: hubert »

weary_skier pisze:Konkretna decyzja czy całokształt?
Kilka piłek niesionych/podwójnych widzianych w AZSie a niezauważalnych u graczy Politechniki. Kartka dla Łuki nie wiadomo za co.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Adrian »

Ostatnio dość rzadko oglądam siatkówkę ze względu na brak czasu, ale akurat dzisiaj odpaliłem Bielsko Biała - Radom i sędzia po 2 błędzie liniowego wezwał go do siebie i powiedział, że już może zdać sprzęt i dla niego zakończył się mecz. Najciekawsze jest to, że sytuacja z asem była mega stykowa, bo nawet komentatorzy Polsatu nie byli pewni po powtórkach czy aut czy boisko. A teraz sobie sprawdziłem jego dane i widzę, że w meczu AZS Olsztyn - Politechnika Warszawska także próbował zabłysnąć i dzięki niemu był tam niezły cyrk.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowie

Post autor: weary_skier »

Nie wiem jaki był pierwszy błąd liniowego, ale biorąc uwagę, że ten ostatni był minimalny i przeciw "swoim" to moim zdaniem decyzja mocno przesadzona. Zresztą jak Ignatowicz taki mądry, to mógł wskazać jak widział a nie sugerować się decyzją liniowego.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: pewniak »

Czyli główny uznał, że mniej błędów sędziowskich w meczu będzie jak usunie liniowego? Po tak minimalnym błędzie? Chyba że ten sędzia był po jakimś głębszym, o czym z TV się nie dowiemy, a co główny mógł wyniuchać :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowie

Post autor: weary_skier »

I to jeszcze w sytuacji, gdy polscy sędziowie liniowi na MŚ pokazali międzynarodowym jak ważna jest ich rola i nie należy jej sprowadzać tylko do machania chorągiewką.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: adi_tiger »

Ignatowicz taki mądry?
Sam ma problem z poprawną analiza chellange. Patrz mecz Skra - JW.

Niezły gwiazdor. Wysyłać liniowych do szatni.
_David_
Posty: 111
Rejestracja: 28 lut 2014, o 18:34
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: _David_ »

Też dla mnie była niezrozumiała decyzja sędziego. Gdyby to był rażący błąd (nie widziałem pierwszego) to rozumiem, ale piłka była na styk. Na Polsatowskich kamerach było boisko. Na challengu aut. Dlatego nie rozumiem wyrzucenia sędziego liniowego
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: pk+ »

Nie chciałbym bronić sędziego, ale może już wcześniej miał w innych meczach zastrzeżenia do tego liniowego, a może widział jak przed meczem sączy piwko ;)

W każdym razie jest to ostra, mocno przesadzona reakcja... w ostatnim meczu Resovii Schops dostał czerwoną kartkę za zawiązywania buta przed swoim serwisem - może nowe wytyczne dla sędziów - zero tolerancji?
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowie

Post autor: weary_skier »

Jakby widział jak liniowy sączy piwko to sam powinien sie wyrzucić za dopuszczenie takiego liniowego.
Jeśli chodzi o Jochena to Niemiec powinien tego buta po prostu zawiązać zamiast pokazywać, ze bedzie wiązał. Imo herbatnik byłby trochę na wyrost a czerwona to było nieporozumienie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Ron Swanson »

Pewnie w złym miejscu to wrzucam. W razie czego liczę, że moderatorzy dadzą to do odpowiedniego wątku. Ale, że łączy się to z pracą sędziów i można sobie porównać to do naszych plusligowych zmagań, to tutaj to umieszczam...

U nas chyba takiej sytuacji nie było... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=buIfuVH ... l=84503534

Nie wiem jak się sprawa skończyła. Ale dla mnie jedyne dobre rozwiązanie to przynajmniej paroletnia dyskwalifikacja działacza/trenera (nie wiem kim był ten człowiek, na sportowych faktach piszą, że działaczem). Tyle że, czy można zdyskwalifikować działacza klubu?
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: agr1 »

U nas za to taka sytuacja : https://www.youtube.com/watch?v=X54ncCQ_VoI&sns=em
Nie mam na mysli pilki za antenka, a 4 odbicia o czym wie kazdy na boisku, na trybunach i przed Tv, ale sedziowie o tym nie wiedza i mamy punkt dla Bydgoszczy. Na nic wyjasnienia, tlumaczenia i protesty.
Zeby sie nie zblaznic juz mogli sobie wziac videoweryfikacje sedziowska, ale nie oni sa madrzejsi.
Kompromitacja.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1531
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Sędziowie

Post autor: nikt wazny »

Ciekawy film :)

Toż to u nas na amatorskiej lidze, a nawet na trzepaku umiemy liczyć do 3 odbić...
kompromitacja. Lubin nie wziął weryfikacji?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Edyta

Re: Sędziowie

Post autor: Edyta »

Ale z jakiego powodu piłka była dla Bydgoszczy? Nie mogę się dopatrzeć, co niby zrobili lubinianie nie tak.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1531
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Sędziowie

Post autor: nikt wazny »

Edyta pisze:Ale z jakiego powodu piłka była dla Bydgoszczy? Nie mogę się dopatrzeć, co niby zrobili lubinianie nie tak.
nie kontynuowali akcji, która zdaniem sędziów była poprawna po stronie Chemika.
Sędzia gwizdnął dopiero kiedy piłka spadła w boisko Lubinian.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Edyta

Re: Sędziowie

Post autor: Edyta »

No ale musieli chyba usłyszeć najpierw gwizdek? Nie ma tu dźwięku, więc nie wiem. Ale jaki zespół przerywa akcję bez gwizdka, to nie tenis :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sędziowie

Post autor: Noworoczny »

Po odbiciu Pasthitskyy'ego (-; piłka została po stronie Miedziaków. Swoją drogą to masz tu ładne exemplum tego, co pisałem o przyjęciu. Odbiór na 3 metry od prawej linii i szybka akcja z prawym skrzydłem. Co prawda środek idzie na głowę - jakby był przesunięty, to środek wrogów miałby dalej ale i tak blok ruchomy, bez zasięgu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Sędziowie

Post autor: Edyta »

Nie, Pashytskyy (dobrze napisałam? :P) odbił piłkę już na koniec, po gwizdku sędziego. Nawet się nie starał zrobić tego dobrze, bo już stanął, podobnie jak cały Cuprum. Wiem, że były 4 odbicia w Bydzi, ale nie wiem, z jakiego powodu sędzia przerwał akcję, skoro punkt dla Bydzi?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lipton »

Po tym jak bydgoszczanie odbili trzeci raz lubinianie odwrócili się, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pomyślałby, że sędziowie wywiną taki numer. Sędzia przerwał akcję w momencie gdy piłka dotknęła boiska lubinian.

Najgorsze jest to, że sędziowie pomimo świadomości jaki błąd popełnili nie cofnęli swojej decyzji. Bo jeżeli obaj nie mieli świadomości błędu, to jak rzekł mój bliski kumpel Pompa: za taki błąd IV liga przez 2 lata!
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sędziowie

Post autor: Noworoczny »

Pycha kroczy przed upadkiem. Widać często po minach naszych plusligowych sędziów, że mają się za gwiazdy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: agr1 »

nikt wazny pisze: Lubin nie wziął weryfikacji?
Najpierw tlumaczyli sedziom sytuacje pukajac sie po glowach jak mozna podjac taka decyzje, potem jak chcieli wziac weryfikacje bylo juz za pozno (5sec jest na to).
Bledne kolo.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Pycha kroczy przed upadkiem. Widać często po minach naszych plusligowych sędziów, że mają się za gwiazdy.
Nie tylko sędziowie najwyższego stopnia. Mi kiedyś ręce opadły jak w serwisie internetowym ŁZPS-u przeczytałem narzekania sędziego niższego szczebla, że musi gwizdać ligę wojewódzką seniorek, której poziom (według niego oczywiście) był zatrważająco niski.

Szkoda że tak mało zawodników decyduje się na to żeby zostać sędziami. Z byłych zawodników/zawodniczek, których znam, a którzy liznęli podczas gry chociaż drugoligowego poziomu, większość cieszy się dobrą reputacją sędziowską wśród grających.

Większość sędziów to niestety ludzie, którzy albo o siatkówce nie mają bladego pojęcia i pierwszy raz zetknęli się z nią gdy zapisali się na kurs, albo tacy którzy nawet jeśli trochę odbijali, to boisko oglądali głównie z trybun.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Chal »

Pomijając już fakt, że akcja powinna zakończyć się już po obronie ataku Romacia przez Cukpovicia, bo nie wiem, jak niesamowitej rotacji musiałaby nabrać piłka, żeby wyjść całkowicie poza antenkami, ale za taki błąd to należy się z automatu degradacja, a najlepiej dożywotnie odebranie uprawnień. Sędzia też człowiek i ma prawo się pomylić, ale są pewne granice.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lipton »

Czy ja wiem... akurat rotacja po obronie była dość duża. Poza tym z tego co czytałem w którejś księdze przypadków dla sędziów wydanej przez FIVB wynikało, że piłka nie musi przejść w całości poza antenkami, wystarczy że znajduje się częściowo poza przestrzenią przejścia.

Najbardziej znanym przypadkiem wykorzystania tego przepisu, który pamiętam była akcja Kubiaka z Pucharu Świata, kiedy to poszedł jak "dzik w żołędzie". Wówczas Serbowie twierdzili, że piłka po odbiciu od polskiego bloku wyszła w aut między antenkami i Kubiak nie mógł jej już cofnąć zza stolika. Argumentacja któregoś z sędziów była taka, że piłka nie przeszła między antenkami całym swoim obwodem (chociaż w sumie teraz jak oglądam powtórkę to mam pewne wątpliwości czy rzeczywiście tak było), więc była "częściowo poza przestrzenią przejścia".

I udało mi się znaleźć link do wspomnianego wyżej dokumentu, przypadek 3.8 na stronie 10.
http://szps.kielce.pl/?wpdmact=process&did=Mi5ob3RsaW5r
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: marakuja »

agr1 pisze:U nas za to taka sytuacja : https://www.youtube.com/watch?v=X54ncCQ_VoI&sns=em
Nie mam na mysli pilki za antenka, a 4 odbicia o czym wie kazdy na boisku, na trybunach i przed Tv, ale sedziowie o tym nie wiedza i mamy punkt dla Bydgoszczy. Na nic wyjasnienia, tlumaczenia i protesty.
Zeby sie nie zblaznic juz mogli sobie wziac videoweryfikacje sedziowska, ale nie oni sa madrzejsi.
Kompromitacja.
Hahah, zaś Burkiewicz ;) Mecz Resovia - ZAKSA i teraz Transfer - Cuprum. Zawieszonko by się przydało :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lipton »

II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Chal »

lipton pisze:Poza tym z tego co czytałem w którejś księdze przypadków dla sędziów wydanej przez FIVB wynikało, że piłka nie musi przejść w całości poza antenkami, wystarczy że znajduje się częściowo poza przestrzenią przejścia.
To w takim razie w tym wypadku zwracam honor, częściowo być może nie zmieściła się w tym polu.

Natomiast dalej podtrzymuję, że za nieumiejętność liczenia do czterech degradacja to i tak łagodny wymiar kary.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowie

Post autor: weary_skier »

Po pierwsze, to nie księga przypadków decyduje a przepisy gry.
Po drugie, to Burkiewicz zachował sie zgodnie z przepisami.
No i jak zwykle najbardziej sędziów krytykują ci, którzy o przepisach nie maja pojęcia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: marakuja »

weary_skier pisze:Po pierwsze, to nie księga przypadków decyduje a przepisy gry.
Po drugie, to Burkiewicz zachował sie zgodnie z przepisami.
No i jak zwykle najbardziej sędziów krytykują ci, którzy o przepisach nie maja pojęcia.
To dla ciebie cztery odbicia są zgodne z przepisami gry w siatkówkę ?? Powodzenia :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”