Sezon 2014/15, kolejka 24

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Elgarten »

beequeen pisze:
kanimo pisze:
PvK pisze:Dlaczego Lemanskiego nie ma w skladzie meczowym?
Moze go puscili na finaly Mazowsza w juniorze? Metro ma jeszcze jakies szanse, podobnie jak MDK i Wolomin i rozstrzyga sie to w ten weekend.
A może ma studniówkę ;)
Rozstrzygnę ten interesujący spór, stając po stronie kanimo :) . Swoją drogą dziwne, byłem pewny że go Politechnika nie puści.

Z tym Radomiem pewnym ósmego miejsca jeszcze bym poczekał, bo za tydzień Czarni zagrają z Politechniką.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Chal »

W poniedziałek będziemy już wiedzieć dużo więcej. Każdy punkt wywieziony z Olsztyna przez Czarnych bardzo mocno ograniczy szanse Politechniki na play-off. Choć i tak, biorąc pod uwagę formę w ostatnim czasie, zwycięstwo za 3 punkty w Radomiu potraktowałbym w kategoriach małego cudu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Ron Swanson »

Trudno mi uwierzyć, by PW jeszcze się do głównych plaf-offów załapała. Gdyby grali tak dobrze jak na początku i gdyby Radom grała tak słabo jak na początku... To wydawałoby się to więcej niż realne. Ale tak? Dla mnie jednak małe s-f :) A zresztą... Przy obecnej formule rozgrywek, koniec końców, najprawdopodobniej będzie to bez różnicy. Chodź nie! Zmieni punktacje w typerze! ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Chal »

Swoją drogą, ciekawy jest przypadek Troya i Cabrala. Rok temu dwie armaty jednego ze słabszych klubów Ligue A, a jak różnie potoczyła się ich kariera w PlusLidze.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Ron Swanson »

Myślę, że niebagatelna była tu rola trenera. I nie chodzi mi tu nawet o to, że Stelmach jest taki zły (bo uważam, że jest jednym z lepszych polskich trenerów) ale o to, że Anastasi na prawdę potrafi wyciągać z zawodników to co najlepsze.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: marakuja »

Ron Swanson pisze:Myślę, że niebagatelna była tu rola trenera. I nie chodzi mi tu nawet o to, że Stelmach jest taki zły (bo uważam, że jest jednym z lepszych polskich trenerów) ale o to, że Anastasi na prawdę potrafi wyciągać z zawodników to co najlepsze.
Jestem ciekaw czy Anastasi z tych zawodników wyciągnie maksa na play-offy. Granie "gołą szóstką" może się zemścić.
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Ron Swanson »

Zobaczymy :) Niestety nie bardzo miał jakie robić zmiany, a te co mógł to moim zdaniem robił. Przynajmniej w tych meczach, które widziałem. Zresztą, myślę że podstawowy cel już zrealizował. O Treflu jest głośno, mówi się dużo i mówi się dobrze. Sponsorzy powinni być zadowolenia, decydenci również. Został stworzony klimat dla siatkówki w Gdańsku i otwierają się dzięki temu perspektywy na przyszłość.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: marakuja »

Ron Swanson pisze:Zobaczymy :) Niestety nie bardzo miał jakie robić zmiany, a te co mógł to moim zdaniem robił. Przynajmniej w tych meczach, które widziałem. Zresztą, myślę że podstawowy cel już zrealizował. O Treflu jest głośno, mówi się dużo i mówi się dobrze. Sponsorzy powinni być zadowolenia, decydenci również. Został stworzony klimat dla siatkówki w Gdańsku i otwierają się dzięki temu perspektywy na przyszłość.
Nie no, apetyty rosną w miarę jedzenia. Teraz gdy Trefl jest wysoko, przez pewien okres był nawet liderem, więc myślę, że w Gdańsku np: wypadnięcie z czwórki byłoby wielkim rozczarowaniem (zresztą im tego nie życzę, no chyba, że by musiało to kolidować z ZAKSĄ to trudno :) ) Już pisałem to w innym temacie, ale dopiero po tym sezonie widzę dobitne, że trener ma ogromne znaczenie, vide. ZAKSA (mogę być nieobiektywny) która według mnie w normalnej swojej dyspozycji byłaby zapewne lepsza niż Gdańsk... a tak okupuje siódme miejsce w tabeli z nadzieją, że teraz 2x 3:0 wygrane będą a Bydogoszcz 2x 3:0 przegrane :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Ron Swanson »

Pewnie, że rosną :) Ale obiektywnie patrząc, to już osiągnęli swoje. Podejrzewam, że przed sezonem, większość z nas nie zakładała awansu do najlepszej 4-ki i nie sądzę by takie były założenia decydentów klubu. Dlatego, jeśli klubem zarządzają ludzie z głową, nie powinni hipotetycznego braku awansu do półfinału traktować w kategoriach porażki. A klimat medialny wokół siatkówki w Gdańsku zmienił się diametralnie.

Ja akurat od zawsze byłem zdania, że dobry trener to ponad połowa sukcesu. Trochę jak dobra głowa u zawodnika. Myślę, że to już na przykładzie Bydgoszczy z zeszłego sezonu można było zaobserwować. A co do naszej Zaksy... Też jestem zdania, że mamy skład na medal.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Abdullo »

Chal pisze:Chciałbym zobaczyć, jak Resovia ogrywa Biełogorie albo Zenit, no ale...
Tez chciałbym to zobaczyć, ale w Europie chyba nie ma klubu który w spotkaniach z nimi byłby faworytem. No chyba ze się mylę i np. Skra ma taką pakę iż pogoni ich gdzie pieprz rośnie.

Fajnie, iż miejsca w play off LM Mistrzów zostały już rozdane i to oczywista oczywistość iż Polskie ekipy awansują. Lube to ekipa poziomu Czeskich Budziejovic i Skra ich pogoni na 3-0. Oby. Bo dla mnie play off będą mega trudne. Skra łatwo nie ma i pomimo iż Lube nie błyszczy to w meczu o coś może się postawić. Tam nie grają jakieś niedorajdy które dopiero się uczą. Grupa Skry była bardzo łatwa. Ich pierwsze miejsce to był obowiązek.
Resovia nie ma łatwiej. Niemcy w siatkówkę grać potrafią a i paru znajomych z ligi się zobaczy. Zanim mecze z ruskimi to najpierw trzeba wyeliminować ekipę z krainy sterowców. Dodatkowo Lokomotiv jeszcze nie ma wolnego losu. Chyba swoich meczów nie grał. Tomis Constanta może niespodziankę zrobić. Oni ligi ciężkiej nie mają. Wszystko stawiają na LM.

Co do ligi to mecz w Rzeszowie rozstrzygnie i zwycięzca bierze wszystko. Oby było 5 setow. Bo już jeden z meczów miał być hit-em a został kit-em. Skra przyjedzie z biegu bo w czwartek gra LM. Jak się zregenerują szybko i awansują to się postawią. Jak odpadną z Lube może im psychika siąść i nie dadzą rady się odbudować.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: niepoinformowany »

Jiroux pisze:Środek Resovia Lokomotiv remisowo? Poważnie?!
Czy masz z tym jakiś problem, że tak uważam?

Wolwicz nie przekonywał mnie na MŚ w starciu z Nowakowskim, Lee do klasy z IO 08 bardzo daleko. Zresztą, ile on meczów w tym sezonie rozegrał, nie wiadomo, czy nie wyjdzie Abrosimow.

Jeśli para Wolwicz, Abrosimow tak przewyższa Nowakowskiego, Holmesa to mam nadzieję, że sami siatkarze nie mają takich kompleksów bo nie byłoby sensu na boisko wychodzić.
Chal pisze:
niepoinformowany pisze:środek remisowo
serio?
Nie, na żarty.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: lipton »

PvK pisze:Dlaczego Lemanskiego nie ma w skladzie meczowym?
Grał w juniorach Metra w finałach Mazowsza, na których kolejny popis dali sędziowie:
https://www.youtube.com/watch?v=-bmI1cO7Mpk

Żeby nie było, że OT, Lemański jest na filmiku :-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: compact »

Abdullo pisze: Skra łatwo nie ma i pomimo iż Lube nie błyszczy to w meczu o coś może się postawić. Tam nie grają jakieś niedorajdy które dopiero się uczą. Grupa Skry była bardzo łatwa. Ich pierwsze miejsce to był obowiązek.
Resovia nie ma łatwiej.
No bez jaj, Niemcy moze cudem ugraja dwa sety w dwumeczu.
kanimo

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: kanimo »

Elgarten pisze:
beequeen pisze:
kanimo pisze:
Moze go puscili na finaly Mazowsza w juniorze? Metro ma jeszcze jakies szanse, podobnie jak MDK i Wolomin i rozstrzyga sie to w ten weekend.
A może ma studniówkę ;)
Rozstrzygnę ten interesujący spór, stając po stronie kanimo :) . Swoją drogą dziwne, byłem pewny że go Politechnika nie puści.

Z tym Radomiem pewnym ósmego miejsca jeszcze bym poczekał, bo za tydzień Czarni zagrają z Politechniką.
Co do dziwnosci-mozliwe miedzy innymi przyczyny (nie wykluczajace sie):- Metro gra jako PW w MPL wiec moze maja jakas umowe
- Kuba Bednaruk odnosi sie z szacunkiem do pracy wykonywanej przez jego kolegow z siatkowki mlodziezowej. O ile dobrze pamietam Artur Szalpuk tez wspomagal MDK grajac w PW.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: pk+ »

marakuja pisze: Jestem ciekaw czy Anastasi z tych zawodników wyciągnie maksa na play-offy. Granie "gołą szóstką" może się zemścić.
Play off już za pasem, jeśli dotrwał z drużyną w dobrej dyspozycji do tej pory, to myślę że ją utrzyma lub podniesie, tym bardziej że zaczyna się część gry bardziej "turniejowa" a w tym AA ma doświadczenie.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Ejpok »

Witam,
Chal napisał(a):

niepoinformowany napisał(a):środek remisowo

serio?

Nie, na żarty.
Dokładnie! Od razu widać że to Rzeszowianie mają miażdżącą przewagę na tej pozycji! No i jeszcze Rzeszów ma lepszego trenera, więc w razie pojedynku z Loko powinni wyjść zwycięsko, o ile oczywiście Rosjanie przejdą Tomis.
Play off już za pasem, jeśli dotrwał z drużyną w dobrej dyspozycji do tej pory, to myślę że ją utrzyma lub podniesie, tym bardziej że zaczyna się część gry bardziej "turniejowa" a w tym AA ma doświadczenie.
Również mi się wydaje że Gdańsk powalczy ostro w PO, a te wszystkie teksty że nie wytrzymają presji albo fizycznie są nie na miejscu.
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: PustynnaBurza »

Dobry meczyk w Olsztynie polecam
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: madlark »

PustynnaBurza pisze:Dobry meczyk w Olsztynie polecam
Na razie nic specjalnego
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: nicram »

Jak tak patrzę na ten Olsztyn to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :o
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: akukuk »

Ale nijaki jest Ogurcak. Nic nie daje temu zespołowi, a do tego nawet nie widać po nim żadnej determinacji i chęci do gry. Jak dla mnie to największy niewypał transferowy tegorocznej ligi. W ogóle kto by pomyślał przed rozpoczęciem sezonu, że z tego zestawienia olsztyńskich przyjmujących najlepszym będzie Bednorz...
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: ciorny17 »

Gra Dobrowolskiego dzisiaj szczególnie w dwóch pierwszych setach wołała o pomstę do nieba. Ilość niedokładności niezależnie czy na środek, lewy czy prawy nie przystoi tak doświadczonemu zawodnikowi. Pograł środkiem w 3. secie i tyle. O Ogurcaku nawet nie będę wspominał i przychylam się do opinii akukuk, że zdecydowanie niewypał transferowy roku.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Noworoczny »

Znamy już miejsce nr 8. Zajmie je na koniec sezonu Radom.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Chal »

nicram pisze:Jak tak patrzę na ten Olsztyn to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :o
Ja się śmieję już od dłuższego czasu.
akukuk pisze:Ale nijaki jest Ogurcak. Nic nie daje temu zespołowi, a do tego nawet nie widać po nim żadnej determinacji i chęci do gry. Jak dla mnie to największy niewypał transferowy tegorocznej ligi.
+1. To miał być najpewniejszy punkt drużyny. I nie były to przecież oczekiwania bezpodstawne.

Jak dla mnie to Dobrowolski grał dobrze, nieźle gubił blok, ciężko mieć do niego pretensje o to, że skrzydłowi zabijali się o pojedyncze bloki. Adamajtis przez pół meczu grał bardzo dobrze, podobnie do meczu w Warszawie, a potem wrócił do swojego tradycyjnego bicia na pałę przed siebie. Dramatyczna gra blokiem Olsztyna, Czarni obijali ręce jak chcieli, do tego kilka błędów technicznych (dotknięcia siatki czy przejście linii środkowej) i to w dużej mierze ustawiło mecz, bo co z tego, że AZS grał naprawdę dobrze w pierwszej akcji, skoro tracił dystans na samym początku, a później miał bardzo mało kontrataków, więc nie było jak nadrabiać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Znamy już miejsce nr 8. Zajmie je na koniec sezonu Radom.
czy sezon kończy się na rundzie zasadniczej? ;)
nie odbieraj im szans na wyższe miejse
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/15, kolejka 24

Post autor: Noworoczny »

Zasadniczego )-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”