MKS Cuprum Lubin

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: ldz »

Mike1337 pisze:Dziwią mnie te pozytywne wypowiedzi na temat tego Estończyka, jeszcze jakiś czas temu wszyscy ganili by, że Lubin ściąga szrot, bądź co bądź Estonia to dość egzotyczny kraj na mapie siatkówki
Taht jest Estończykiem --> grał w kadrze Estonii --> kadrę Estonii trenuje Cretu, więc zna jego możliwości --> Cretu chce go w swoim zespole --> Cretu zrobił z Lubinem dobry wynik (nawet mówi się, że ponad stan i chyba słusznie) --> Cretu wie co robi. ;) myślę, że mniej więcej tak wygląda tworzenie się opinii na temat zawodników, o których nie wie się zbyt dużo/nic. Jakby nie patrzył Cretu wynalazł Paszyckiego, pozostałe transfery Lubina też były raczej udane :)

EDIT: facebook mi podrzucił taki link z nim w roli głównej, ze sparingu Estonii z Holandią z ostatnich dni
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... Oq-PyTsEWA
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Camillo Marcotti

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Camillo Marcotti »

MaciejJoker pisze:Czy Romać ma ważny kontrakt w Lubinie ?
Łomacz, Włodarczyk, Taht (EST), Gunia, ???, Romać/Malinowski, Rusek (L)
Na środek jakiś wynalazek z zagranicy i bardzo ciekawy skład !
Romać nie ma ważnego kontraktu w Lubinie.

Nie róbmy sobie jaj, że Taht będzie zawodnikiem do szóstki. Przyszedł za Siezieniewskiego, ciekawe czy Łapszyński zostanie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: PJ_volleyball »

A co ma do tego to, ze Estonia to "dość egzotyczny kraj na mapie siatkówki"?
Szwecja to też kraj, który nie kojarzy się z siatkówka, a Marcus Nilsson dwukrotnie został wybierany MVP Ligi Mistrzów.

Najważniejsze są umiejętności. Jeżeli Cretu cos widzi w tym zawodniku to dlaczego mamy mu nie ufać? Pracował z tym zawodnikiem w reprezentacji Estonii, w poprzednim sezonie ściągnął Borovnjaka i Paszyckiego, którzy pokazali się z dobrej strony (wielkim fanem Borovnjaka nie jestem, ale nie można powiedzieć, ze zawiódł), osiągnął bardzo dobry wynik z Lubinem i dużo nie brakowało do awansu do półfinału.


Zobaczymy co Taht pokaże. Na razie ma czysta kartke, a tu juz jakieś dziwne opinie.
Spokojnie.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Koso »

Czyli przyjęcie w Cuprum na następny sezon wygląda następująco: Włodi, Taht, Kaczmarek, Łapszyński?
Czy jeszcze nie wiadomo czy Łapszyński zostanie?
Jeżeli tak to trochę biednie to wygląda, no ale.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Mateusz1993 »

No i Lubin dokonuje kolejnego ciekawego transferu, Łukasz Kaczmarek nowym przyjmującym tego zespołu. Do tego na 3 lata. Co może okazać się kapitalnym ruchem, bo za (stosunkowo- tak podejrzewam- niedużą kwotę) ściągają zawodnika z ogromnym potencjałem i już sporymi umiejętnościami. Tak gdy już przesądzone było, że Kaczmarek idzie do Plusligi (a oferty ponoć 4-5 klubów) to ciekaw byłem jakich. Bo jak kiedyś pisałem jest to gracz, który już powinien sobie poradzić na poziomie Plusligi.
A wgl Cuprum w tym okienku, ciekawe ruchy dokonuje, bo właśnie Lubinian tak w swoich własnych dywagacjach typowałem sobie jako ewentualny krok na przyszły sezon i szansa na dalszy rozwój właśnie dla : Wojtka i Łukasza jak również Artura Szalpuka, tyle, że stawiałem, że tu znajdzie się jeden z nich. A mamy dwóch. Sprawa na pewno ciekawa, liczę, że obaj przewidywani są do gry w podstawowej szóstce i sezon zweryfikuje czy sobie poradzą. Nie wiem jak w Lubinie z budżetem, ale ciekawą strategie przyjęli z jednej strony młodzi z potencjałem, a z drugiej (Włodarczyk, Malinowski) gracze co mają sporo do udowodnienia bo ostatnio byli rezerwowymi więc pewne analogie są. Warto aby do Lubina przyszedł jakiś "nowy Paszycki", a najlepiej dwóch porządnych środkowych, bo do Gunii na środku (gdzie jest miejsce na obcokrajowca) w zespole z papierami na pozytywne zaskoczenie, przekonany nie jestem.
Jeszcze co do linii przyjęcia: Kaczmarek-Rusek-Włodarczyk. Wiadomo, że lepiej by to wyglądało (tak sobie postrzelam) z Zatorskim czy Shojim i wcale bym się nie obawiał, bo mając tak kapitalnego libero możesz sobie postawić graczy co mają odpowiadać tylko za swoją strefę, no ale koniec fantazji. Bo pozwoliłem sobie na to aby podkreślić pewien fakt.
Jak sądzę, ten duet na przyjęciu może wypalić, są sygnały, że tak powinno być, ale jest też pewien znak zapytania. Na pewno potencjał w ataku, zagrywce, bloku będzie bardzo duży. Co z przyjęciem.
Jak pisałem już z początkiem zeszłego sezonu, widać było, że Włodarczyk się poprawił i generalnie z obserwacji w dalszych etapach gdy wchodził z ławki, to pokazywał, że na dystansie sobie radził i przyjmował dość dokładnie- na dobrym %, a jego głównym problemem była ilość błędów, bo one raziły, podczas gdy znaczna część piłek zostawała przyjmowana dokładnie.
Co do Kaczmarka to z ilością błędów od Włodarczyka radził sobie lepiej i bezpośrednie punkty na nim nie zdarzały się zbyt często, czasem zdarzało mu się przeżucić piłkę na drugą stronę, ale generalnie był dość stabilny. Więc jak widać, są podstawy by myśleć, że będzie dobrze lub lepiej, ale pewien znak zapytania zawsze jest. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Czekam na dwóch mocnych środkowych (nie muszą być z pierwszych stron gazet), ale zawsze da się kogoś fajnego wyciągnąć co Lubin już pokazał... i dlatego mocno żałuje ważnego kontraktu w Tours Davida Smitha
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: dakuul »

A dla mnie Cuprum bardzo się osłabiło w porównaniu do zamkniętego niedawno sezonu. Przyjmujący ciekawi, to fakt. Brak im jednak jednego podstawowego elementu - doświadczenia. Kaczmarek ma za sobą dobry sezon w I lidze, ale to młody gracz i nieco niestabilny. Włodarczyk - wiadomo, grał niewiele, Estończyk to zagadka. A patrząc na te trzy nazwiska to on będzie podstawą przyjęcia? Rusek - jak dla mnie - tytanem przyjęcia nie jest. A wierzcie mi, widziałam chyba wszystkie spotkania Lubinian rozegrane na własnym parkiecie. Wolałam i Trommela i Borovnjaka. W odwodzie zostawali jeszcze Łapszyński i Siezieniewski.
Środek na razie to żart, pewnie szykują jakiś spektakularny transfer, ale Paszyckiego zastąpić będzie trudno.
Atak i rozegranie wyglądają najlepiej, jednak Łomacz już powinien zacząć intensywne treningi biegowe...
ASSICSS
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, o 20:58
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: ASSICSS »

:o
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 21:39 przez ASSICSS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Koso »

ASSICSS pisze:a może Superlak na rozegranie wróci. Grał w młodej zaksie i zdobył srebrny medal :]
Nie wiem o co Ci chodzi, ale w Cuprum już jest dwóch rozgrywających, tym bardziej w klubie z którym związany jest kontraktem.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Nike1 »

Łukasz Kaczmarek to świetny zawodnik. Jest młody ale bardzo szybko się uczy. Przez dwa sezony w Victorii zrobił ogromne postępy. Nie wsadzałabym go na miejscu kibiców do kwadratu tylko dlatego że grał w 1 lidze. Miewał w przyjęciu gorsze momenty ale radził sobie nie najgorzej. To że grał na plaży to tylko zaleta. Potrafi atakować z bardzo trudnych i niewygodnych piłek. A i zagrywkę posiada. Na stronie internetowej TvpSport można obejrzeć mecze 1 ligi, gdyby kogoś interesowało jak gra Łukasz.
Kibice Cuprum nie martwcie się tak bo trafia do was naprawdę genialny siatkarz. Wielki talent z którego nie raz będziecie zadowoleni. Oby dał wam tyle radości co nam w Wałbrzychu.
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

No tak, ale on dosyc wyraznie faluje.
I w halowych elementach momentami troche surowy. Swietny przy wszystkich przepychankach itp.
Jestem rozdarta pomiedzy opinia, ze powinien zostac w Walbrzychu by ustabilizowac swoja gre a zadowoleniem, ze bedzie mial okazje do rozwoju i pokazania sie.
Na razie to mam nadzieje, ze do 6ki, czas pokaze. Linia przyjecia Wlodarczyk, Kaczmarek pozostawie do zyczenia.
W Victorii mial obok ciut lepiej przyjmujacego kolege. Takim Wlodi nie bedzie.

Przed sezonem tez nie wyobrazalismy sobie Sliwki i Szalpuka a dali razem rade. ??? ??? ???
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Mateusz1993 »

Nie pozostaje mi nic innego jak spytać czy obserwowałaś grę Kaczmarka w pierwszej lidze? Czy wgl zmagania w tych rozgrywkach?
Bo tak czytam i nie wiem skąd wzięłaś te teorie. Bo tak wygląda na strzelanie po omacku.
I w halowych elementach momentami troche surowy. Swietny przy wszystkich przepychankach itp.
W których elementach konkretnie? Szukam w głowie tych wszystkich przepychanek i tego itp. co kolwiek to znaczy i sobie nie przypominam jakichś dużych ilości. Z tym lepiej przyjmującym Piórkowskim to też trochę naciągana teza, bo i Szymon też bywał pocelowany, a Łukasz wcale w przyjęciu chowany nie był, czasem Mihułka pomagał by szybciej zbierał się do ataku. Ja się trzymam swojego, że jest już gotowy do gry w Pluslidze, a sezon pokaże czy linia przyjęcia Kaczmarek-Włodarczyk-Rusek ma rację bytu czy też nie. Osobiście myślę, że tak, no, ale trzeba poczekać.
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

Obserwowalam to duzo powiedziane.
Obejrzalam to co dostepne ne serwerze.
Jesli porownasz technike ataku do techniki wybitnego, mlodszego ale" od zawsze" grajacego w hali siatkarza (mowie o tych najlepszych) to jest gorzej, nierowno z trzymaniem kierunkow, raz wychodzi raz nie. W plazowce rzadko sie atakuje na 2-3 bloku :) Za to fajny na przepychankach, czasem sporo widzi, radzi sobie z niedokladnie dogranymi pilkami.
Dobry zasieg i dobra praca nog w odbiorze. Duzy potencjal. Ogolnie mam zdanie zblizone do kolezanki dakuul.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: tclancy22 »

Nike1 pisze:Łukasz Kaczmarek to świetny zawodnik. Jest młody ale bardzo szybko się uczy. Przez dwa sezony w Victorii zrobił ogromne postępy. Nie wsadzałabym go na miejscu kibiców do kwadratu tylko dlatego że grał w 1 lidze. Miewał w przyjęciu gorsze momenty ale radził sobie nie najgorzej. To że grał na plaży to tylko zaleta. Potrafi atakować z bardzo trudnych i niewygodnych piłek. A i zagrywkę posiada. Na stronie internetowej TvpSport można obejrzeć mecze 1 ligi, gdyby kogoś interesowało jak gra Łukasz.
Kibice Cuprum nie martwcie się tak bo trafia do was naprawdę genialny siatkarz. Wielki talent z którego nie raz będziecie zadowoleni. Oby dał wam tyle radości co nam w Wałbrzychu.

uwielbiam takie peany na temat młodych graczy którzy jeszcze nic nie pokazali 8-)

Po pierwsze: nikt nie wsadza chłopaka do kwadratu z tego względu, że grał w I lidze. Fakty są jednak takie, że poziom w Pluslidze jest dużo wyższy.
Po drugie: nie jedna gwiazda I ligi nie odnalazła się (całkowicie, bądź jeszcze) w Pluslidze
Po trzecie: radziłbym nie mówić o którymkolwiek z młodych per "świetny zawodnik" (w kontekscie plusligi) zanim ten nie liznął nawet kawałka parkietu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Po czwarte: nie wykluczone, że będzie to fajny gracz ale mam przekonanie, graniczące z pewnością, że potrzebuje rozegranych przynajmniej dwóch sezonów na wysokim poziomie. Takich jak on jest wielu póki co.
Po piąte: aktualna linia przyjęcia w Lubinie wygląda słabiej niż AZS Częstochowa w tym sezonie, a to już bardzo niebezpieczny prognostyk 8-) No ale trzeba poczekać na sezon, bo może Włodarczyk z pełnym wymiarze będzie cennym graczem, a ten Taht rewelacją niczym Paszycki. Z tym, że to wciąż ryzykowne zestawienie, które na tym poziomie może być kompletną klapą. No ale siatkówka niejedno już widziała.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: krzysiu »

Może za Łapę przyjdzie jakiś ciekawy zagraniczniak ;)
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Koso »

krzysiu pisze:Może za Łapę przyjdzie jakiś ciekawy zagraniczniak ;)
Również na to liczę + jakiś w miarę ogarnięty środkowy.
Cuprum niby taki potężny sponsor i z kasą w klubie podobno nieźle a przecież ta trójka przyjmujących "tania jak barszcz" o atakujących nie wspominając, także musi chyba ktoś jeszcze przyjść. Innej opcji nie widzę.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 11:16 przez Koso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: lipton »

Pytanko przy okazji dyskusji o Kaczmarku. Pamięta ktoś siatkarzy, którzy przyszli z I ligi, mniej więcej w jego wieku i w pierwszym, debiutanckim sezonie w ekstraklasie zaprezentowali się co najmniej solidnie? Romać mi przychodzi do głowy, dużo wcześniej Wlazły (ale on grał tylko pół roku w I lidze), jakieś inne nazwiska?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: tclancy22 »

Jeśli ktoś (dobry) ma zasilić jeszcze przyjęcie, to zmieni to postać rzeczy.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Nike1 »

Nie chcę się z nikim kłócić. Kaczmarka miałam przyjemność oglądać dwa sezony. Wiem jakie postępy zrobił i jaki ma charakter, który też jest ważny u siatkarza. Teraz możemy toczyć długie dyskusje a wszystko i tak zweryfikuje boisko.
kanimo

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: kanimo »

Zajdel mial dobry sezon, mozna okreslic, ze solidny ale to zawodnik starszy, ustabilizowany.
Adamajtis chyba cos pokazywal ale solidnie to tego okreslic sie nie da.

Ja tam uwazam, ze potencjal Kaczmarka jest bardzo duzy ale nie gwarantuje to "solidnej" gry na poziomie srodka PL. Choc i nie wyklucza.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: dakuul »

Kolega Lipton na rację - tylko Wlazły bezboleśnie (pomijając problemy wydolnościowe) przeszedł w ciągu ostatnich lat z I ligi do ekstraklasy. I spektakularnie:).
Życzę WSZYSTKIM zawodnikom, aby i im się udało. Nie jest to wykluczone, gdyż poziom I ligi w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat bardzo się podniósł (a śledzę te rozgrywki od wielu sezonów, również "na żywo"). Kaczmarek prezentował się na parkiecie nieźle, ale formacja przyjęcia Victorii nie wyróżniała się jakoś specjalnie. I mocno się obawiam, iż Cuprum w takim składzie personalnym będzie przeżywało ciężkie chwile w wielu ligowych potyczkach.

Osobiście czekam na ruch działaczy z Lubina, bo miejsca dla obcokrajowców są wolne. Moim zdaniem szukają przyjmującego z prawdziwego zdarzenia, niekoniecznie z głośnym nazwiskiem oraz przynajmniej jednego środkowego.Może dwóch?
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: serBalonSwann »

4 przyjmjących juz jest: Taht, Lapczyński,, Kaczmarczyk, Włodarczyk. Także tylko jeden srodkowy został do sciągniecia :(
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: dakuul »

Myślałam, że Łapszyński zostanie wypożyczony. Jak nie, to się zdziwię. Chłopina grał niewiele, i to raczej tylko przy kontuzji Borovniaka. Kolejny sezon przestany w kwadracie nie wpłynie w żaden sposób na jego rozwój.
Przy takich pieniądzach Lubin bez znanych nazwisk? I jedyny zagraniczny zawodnik to Estończyk? Aż nie chce się wierzyć, przy deklaracjach o wzmocnieniach oraz dobrym sezonie zespołu, z pewnością na miarę oczekiwań sponsorów.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: serBalonSwann »

mioże uwazają że Włodarczyk i Malinowski to wzmocnienia? xd
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: lipton »

Tak pytałem o tych zawodników, którzy przeszli z I ligi do ekstraklasy, bo często można usłyszeć stwierdzenia typu "powinien spokojnie ograć się w pierwszej lidze, a dopiero potem spróbować swych sił w ekstraklasie". Jak się tak dłużej zastanowić, to zawodników, którzy obrali taką ścieżkę rozwoju i udało im się zawojować ekstraklasę jest niewielu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
yeti98
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2010, o 14:44
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: yeti98 »

Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Koso »

Może to fajnie Cretu wszystko poukłada.
Jednak tak na same nazwiska patrząc to na papierze średnio to wygląda.
Kibice z Lubina z pewnością spodziewali się "lepszych" transferów.
Gracz jednak z pewnością bardzo ciekawy.
Camillo Marcotti

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Camillo Marcotti »

Zawsze mówiłem, że jest do idealny zawodnik do tych klubów z niższej stawki. Jak Cretu ma takie dobre układy w Estonii niech ściągnie na środek Kreeka i będzie dobrze :)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Mateusz1993 »

Nie zawiedli mnie Lubinanie ostatnimi transferami środkowych.
Weary ja to podejrzewam, że prędzej czy później (im prędzej tym lepiej) docelowym duetem przyjmujących będą Kaczmarek i Włodarczyk.
A wgl ciekawą sprawą jest, że (chyba) każdy z przyjmujących, którzy do Cuprum przyszli jako jeden z czynników stawiali osobę trenera :D
Wracając do meritum, typowany przeze mnie zestaw, to zdecydowanie największy arsenał i potencjał w ofensywie, Łukasz grać będzie 3 sezon na hali i co roku robi postęp, najpierw wyróżniał się w II lidze, by rok później być najlepszym na swojej pozycji w I lidze, teraz myślę, że i w Pluslidze powinien sobie poradzić. Wiadomo razem z Wojtkiem na przyjęciu, ktoś może pomyśleć, że będzie łatwo ich rozstrzelać, tyle, że Włodi przyjęcie poprawił (generalnie się rozwinął przez te 2 lata, w walorach technicznych) i jeśli chodzi o przyjęcie to jedynie z błędami własnymi ma problem, bo powinien ich robić mniej, bo co pokazywały nagrania video i później statystyki, % potrafił mieć niezłe (jedne z lepszych w zespole), liczę, że i to ogarnie (meczu z Austrią nie biorę pod uwagę, bo o czym sam wspominał jest w mocno wakacyjnej formie). Z kolei Kaczmarek to też olbrzymi potencjał w ofensywie, świetne warunki fizyczne, które dobrze wykorzystuje, bardzo dobra kontrola piłki (i tylko nie wiem, czemu Kowal nie daje mu jakiejkolwiek szansy), a co do przyjęcia to troszkę odwrotnie do Wojtka, mniej błędów bezpośrednich, częściej zdarzało mu się przerzucić piłkę na drugą stronę czy przyjęcie negatywne, ale generalnie myślę, że powinni sobie poradzić, zwłaszcza, że powinni to zrekompensować w każdym innym elemencie: (ataku, zagrywce, bloku czy nawet obronie (Łukasz). A do tego dobór środkowych pokazuje (Możdżonek- przede wszystkim świetny na bloku, w ataku może ciut mniejsze zagrożenie, ale też będą z niego bardzo zadowoleni) i Bohme też z dobrym blokiem, zagrywką i atakiem, a do tego Łomacz, który lubi/potrafi pograć krótką nawet i na 3 metrze. Myślę, że ponownie Lubin będzie groźny, dla faworytów, a jak skończy to za wcześnie jeszcze przewidywać.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: dakuul »

Środek Lubina, po transferze Niemca, wręcz znakomity. I nie chodzi mi wyłącznie o warunki fizyczne, ale o technikę i mentalność obu zawodników.
Co do przyjęcia - po obejrzeniu na żywo spotkań kadry B z Austriakami - nadal jestem sceptyczna. Choć przyznaję, że po cichu liczę na obu zagranicznych przyjmujących. Do tej pory trener miał nosa, więc może i teraz...
Wacina
Posty: 71
Rejestracja: 26 maja 2015, o 15:30
Płeć: M

Re: MKS Cuprum Lubin

Post autor: Wacina »

Nie rozumiem i chyba nie zrozumiem dlaczego Włodarczyk jest tak niedoceniany. Przez 2 lata na ławce Skry zrobił spory postęp, gra na tej pozycji zaledwie 3 czy 4 lata, więc można liczyć, że się jeszcze rozwinie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”