Plus Liga 2015/2016

astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: astronauta »

Statystyki Muzaja potwierdzają to, co widziałem w kilkunastu meczach tego sezonu. Według mnie troszkę jeszcze jest zbyt grzeczny, aż się prosiło wczoraj, żeby odpowiedzieć Conte na jego prymitywne gierki w stosunku do młokosa.

Najsympatyczniejszym momentem meczu JW-Skra dla mnie była chwila w secie nr 3 gdy Masny przy stanie 25:25 (po całosetowej pogoni za Skrą) rozegrał na lewym skrzydle do świeżutkiego Derocco, który został zablokowany przez Wronę. Masny samotnie odszedł na koniec boiska przeklinając pod nosem (bo to rozegranie nie było zbyt mądre), po chwili podbiegł do niego Muzaj ściskając za bary i tuląc Masnego jak dziecko ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Proponuję szybko spojrzeć na ten link:
https://www.betbrain.com/volleyball/pol ... outrights/
32RED już się połapało a reszta śpi (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
gucio66
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2016, o 17:14
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: gucio66 »

z czym się połapali??
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Pytasz serio?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Vivo »

gucio66 pisze:z czym się połapali??
Dobre :D

Prawie siurka można z tego zlepić.
gucio66
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2016, o 17:14
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: gucio66 »

no nie wiem nikt nie potrafi napisać?? czy nie wie co napisać i pisze tak jak pisze?? Poproszę... łopatologicznie....
Ked
Posty: 504
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Ked »

z szansami na 1 miejsce, tak?
Tsiar
Posty: 140
Rejestracja: 12 maja 2012, o 18:44
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Tsiar »

Dzięki Noworoczny. Traktuję to jako ubezpieczenie: jak Zaksa wygra w finale, to ucieszę się z MP; a jak przegra (z Lotosem) to ucieszę się z tysiąca złotych.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Przed kolejką nr 21 (zmiana lidera)

drużyna ___Z ___ S ___ R____L
do lidera __0 ___-12 ___-13__-12
kurs ____2,07 __4,38 __3,77___5,25

Na linkowanej stronie u jednego bóka jest na Z 2,2 a na L 12. Jakby tak założyć, że te dwie drużyny znajdą się jednak w finale i postawić 100 na każdą, to w przypadku wygranej L mamy 1000 na czysto, a wygranej Z można kupić 9 perlenbacherów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Marcy$ »

Noworoczny pisze:Proponuję szybko spojrzeć na ten link:
https://www.betbrain.com/volleyball/pol ... outrights/
32RED już się połapało a reszta śpi (-:
Wszystkie stawki takie same... jak to wczoraj wyglądało?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Jeszcze w nawiązaniu do kształtu regulaminu rozgrywek. Obecny sezon jest niezłym przykładem możliwych mankamentów występujących w systemie ligowym. Wyobraźmy sobie, że on obowiązuje w sezonie 2015/16.
- Otóż od kilku kolejek znamy już praktycznie mistrza a jego mecze w sześciu ostatnich kolejkach są zasadniczo o pietruchę. Wystarczy, że wygrają dwa.
- Srebrny medal (a zasadniczo wielka szansa na jego zdobycie) zostałprzydzielony Lotusowi przez Zaxę. Czy to jest takie bardzo sprawiedliwe?
- Spośród pozostałych do końca rozgrywek 78 spotkań tylko paręnaście będzie miało jakiekolwiek znaczenie dla rozdziału medali i ew. walki o puchary, które w realiach siatkarskich bywają kulą u nogi. Reszta będzie grana za karę.
Wszystkie stawki takie same... jak to wczoraj wyglądało?
Wczoraj tylko jedna firma uaktualniła stawki. Pozostałe płaciły najmniej na Reskę a za Lotusa coś koło 13:1.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: fwasilcz »

Noworoczny pisze:Jeszcze w nawiązaniu do kształtu regulaminu rozgrywek. Obecny sezon jest niezłym przykładem możliwych mankamentów występujących w systemie ligowym. Wyobraźmy sobie, że on obowiązuje w sezonie 2015/16.
- Otóż od kilku kolejek znamy już praktycznie mistrza a jego mecze w sześciu ostatnich kolejkach są zasadniczo o pietruchę. Wystarczy, że wygrają dwa.

Znamy finalistę. Tak samo znalibyśmy lidera z autostradą do półfinału.
Noworoczny pisze: - Srebrny medal (a zasadniczo wielka szansa na jego zdobycie) zostałprzydzielony Lotusowi przez Zaxę. Czy to jest takie bardzo sprawiedliwe?

1. To stwierdzenie zakłada Twoją spiskową teorię. 2. Kto zabronił Resovii wygrać z ZAKSą i zachować swoje szanse?
Noworoczny pisze: - Spośród pozostałych do końca rozgrywek 78 spotkań tylko paręnaście będzie miało jakiekolwiek znaczenie dla rozdziału medali i ew. walki o puchary, które w realiach siatkarskich bywają kulą u nogi. Reszta będzie grana za karę.

Myślę, że jakby policzyć takie samo ratio dla sezonu z play-off byłoby jeszcze więcej meczów bez znaczenia, bo przecież do 8 trudno się nie załapać. A tutaj każdy potknięcie Resovii/Skry/Lotosu może do końca pogrzebać ich szanse na finał. Nie wspominając już o tym, że w zeszły sezonie 8 Radom miał 34 punkty na koniec 26 kolejki, Skra miała tyle po 14 kolejkach, a Reska po 15, więc prawie pół ligowego sezonu mogli sobie odpuścić i dalej mieć realne szanse na złoto.
Wiadomo, że brakuje trochę emocji play-off, ale nigdy jeszcze nie było tak, żeby porażka zespołu z czołówki z zespołem z drugiej połowy tabeli była czymś więcej, niż ciekawą sensacją.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

fwasilcz pisze:Znamy finalistę. Tak samo znalibyśmy lidera z autostradą do półfinału.
Ale nie majstra.
fwasilcz pisze:1. To stwierdzenie zakłada Twoją spiskową teorię. 2. Kto zabronił Resovii wygrać z ZAKSą i zachować swoje szanse?
Niezależnie od tego, czy tak było, była taka możliwość. W plejofach nie ma takiej opcji.
fwasilcz pisze:Myślę, że jakby policzyć takie samo ratio dla sezonu z play-off byłoby jeszcze więcej meczów bez znaczenia, bo przecież do 8 trudno się nie załapać.
To może policz i porównaj.

A jakby tak zrobić, że w playofach gra się do 2, 3, 3 zwycięstw lecz drużyna będąca wyżej w SZ ma handicap 1 mecz? Wtedy SZ miałby stokroć większe znaczenie, niż rok temu. Może prawie takie, jak dziś. A jednak o medalach nie decydowałyby podkładki, no i emocji na koniec też by nie zabrakło.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:A jakby tak zrobić, że w playofach gra się do 2, 3, 3 zwycięstw lecz drużyna będąca wyżej w SZ ma handicap 1 mecz? Wtedy SZ miałby stokroć większe znaczenie, niż rok temu. Może prawie takie, jak dziś. A jednak o medalach nie decydowałyby podkładki, no i emocji na koniec też by nie zabrakło.
PO mógłby być do 3 zwycięstw z zaliczeniem meczów z fazy zasadniczej. Wtedy nie byłoby podkładek w środku sezonu i nikt by nie marudził, że jeden mecz decyduje o czymś tam (jak to było we Włoszech za czasów V-day).

W zeszłym roku wyglądałoby to tak:
- ćwierćfinał: Czarni - Resovia - 0:2 w zasadniczym / 0:2 po dwóch meczach play-off,
- ćwierćfinał: Zaksa - Skra - 1:1 / 0:2,
- ćwierćfinał: Transfer - Trefl - 0:2 / 0:2,
- ćwierćfinał: Lubin - JW - 1:1 / 1:1,
- półfinał: Resovia - JW - 2:0 / 2:0,
- półfinał: Skra - Trefl - 2:0 / 1:1,
- o III miejsce: Skra - JW - 1:1 / 2:0,
- finał: Resovia - Trefl - 1:1 / 2:0.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, o 15:56 przez lipton, łącznie zmieniany 2 razy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze: PO mógłby być do 3 zwycięstw z zaliczeniem meczów z fazy zasadniczej. Wtedy nie byłoby podkładek w środku sezonu i nikt by nie marudził, że jeden mecz decyduje o czymś tam (jak to było we Włoszech za czasów V-day).
O! Też dobre.

Ale jednak też ma mankament w s*tosunku do mojej koncepcji. Wiedząc, że mamy miejsce w playoffs a ew. przegrana z patałachem nie zmieni naszego rozstawienia (całkiem częste) możemy odpuścić mecz. Ale i tak każdy z tych patentów lepszy niż sola foedus.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

No niestety, ale ciężko uniknąć takich meczów w lidze gdzie w play-offach gra 8 zespołów, a 6 po zakończeniu fazy zasadniczej nie gra już o nic. Dlatego najlepiej by było gdyby liczba zespołów w lidze była potęgą dwójki i wszystkie drużyny grały w play-off. Wtedy przy zastosowaniu zaliczenia meczów z fazy zasadniczej można jeszcze bardziej ograniczyć odpuszczanie meczów w trakcie jej trwania.

Można by też dodać podział na 2-zespołowe koszyki i losowanie, czyli np. (przy 16-zespołowej lidze):
- 1-2 może trafić na kogoś z miejsc 15-16,
- 3-4 może trafić na kogoś z miejsc 13-14,
- 5-6 może trafić na kogoś z miejsc 11-12,
- 7-8 może trafić na kogoś z miejsc 9-10.

Wtedy możliwość ustawienia sobie przeciwnika przy ewentualnej wpadce w fazie zasadniczej również zostałaby zlikwidowana, a przynajmniej ograniczona.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Oczywiście ostatnia szóstka powinna grać plejałty.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: fwasilcz »

Noworoczny pisze:
fwasilcz pisze:Znamy finalistę. Tak samo znalibyśmy lidera z autostradą do półfinału.
Ale nie majstra.

Teraz też nie znamy majstra.
Noworoczny pisze:
fwasilcz pisze:1. To stwierdzenie zakłada Twoją spiskową teorię. 2. Kto zabronił Resovii wygrać z ZAKSą i zachować swoje szanse?
Niezależnie od tego, czy tak było, była taka możliwość. W plejofach nie ma takiej opcji.

Przecież w starym systemie regularnie były teorie, że zespoły sobie wybierają z kim wolą grać na którym etapie.
fwasilcz pisze:Myślę, że jakby policzyć takie samo ratio dla sezonu z play-off byłoby jeszcze więcej meczów bez znaczenia, bo przecież do 8 trudno się nie załapać.
To może policz i porównaj.
[/quote]

8 zespół miał 34 punkty po zasadniczej, poniżej zestawienie ile meczów rozegrały zespoły po przekroczeniu tej granicy:
Skra - 14 (więcej niż pół rundy zasadniczej!!)
Reska - 12
Lotos - 11
Transfer - 9
JW - 8
Cuprum - 8
Zaksa - 4
Radom - 1
W sumie 67 meczów (oczywiście jakieś się na pewno nakładają, ale to by już było dużo roboty, żeby sprawdzić). Do tego dochodzą mecze dołu tabeli, które były o nic.
Zespoły oczywiście nie wiedziały, ile punktów trzeba zebrać, żeby awansować do 8, ale to, że Skra mogłaby zagrać całą rundę rewanżową drużyną z Młodej Ligi chyba daje do myślenia. W obecnym systemie to niemożliwe.

Play-offy są fajne, ale sytuacja, w której pół sezonu zasadniczego praktycznie nie ma znaczenia jest patologiczna. Ja uważam, że obecny system jest lepszy niż klasyczne p-o, ale najlepsze byłyby jakieś rozwiązania pośrednie, tak jak to proponujecie. I tu raczej bym się skłaniał do dawania bonusów za względną pozycję w tabeli, bo inaczej mogłoby dojść do kuriozalnych sytuacji (np. w tym roku Lotos by zaczynał ze znacznym handicapem nad Zaksą)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

fwasilcz pisze:Np. w tym roku Lotos by zaczynał ze znacznym handicapem nad Zaksą.
A jesteś przekonany, że mecz wyglądałby tak samo w sytuacji gdyby obowiązywały reguły, że w play-off zaliczamy wyniki z fazy zasadniczej? Bo mi się wydaje, że po porażce w pierwszej rundzie Zaksa rzuciłaby na szalę wszystko co ma, wiedząc że grozi jej 0:2 na starcie ewentualnej rywalizacji play-off z Lotosem. Przy kilkunastopunktowej przewadze Kędzierzyn może sobie pozwolić na odpuszczanie meczów, a to właśnie chcielibyśmy wyeliminować.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Rozumiem, że ludzie którzy wymyślają nowe systemy są kibicami, albo Resovii, albo Skry, którzy czują się pokrzywdzeni, przez to że Lotos jednak ograł Zakse i to 2 razy, a im się to nie udało, więc pewnikiem jest, że odpuścili mecz. Prawda jest taka, że nie ma idealnego systemu i nigdy nie będzie, to co dla jednego jest bardziej sprawiedliwe, dla drugiego jest krzywdzące. Skra i Resovia może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

Źle rozumiesz.

Poczytaj sobie inne wątki, tam wielokrotnie już dyskutowaliśmy różne systemy rozgrywek (włącznie z systemem pewniaka 8-) ) i nie miało to żadnego związku z sympatiami klubowymi, bo podobna dyskusja toczyła się również w temacie rozgrywek reprezentacyjnych.

Prawda jest też taka, że przystępując do danych rozgrywek reguły gry są znane na starcie. Jeżeli Lotos/Skra/Resovia opędzlują Zaksę w finale, to kędzierzynianie nie będą mieli prawa do narzekania, bo żeby wygrać ligę w tym roku trzeba spełnić 2 warunki:
- załapać się do pierwszej dwójki w fazie zasadniczej,
- wygrać trzy mecze w finale.

To co będzie się działo po drodze nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: fwasilcz »

lipton pisze: A jesteś przekonany, że mecz wyglądałby tak samo w sytuacji gdyby obowiązywały reguły, że w play-off zaliczamy wyniki z fazy zasadniczej? Bo mi się wydaje, że po porażce w pierwszej rundzie Zaksa rzuciłaby na szalę wszystko co ma, wiedząc że grozi jej 0:2 na starcie ewentualnej rywalizacji play-off z Lotosem. Przy kilkunastopunktowej przewadze Kędzierzyn może sobie pozwolić na odpuszczanie meczów, a to właśnie chcielibyśmy wyeliminować.
Może i byłoby inaczej, ale jest też opcja, że 2 zespół w tabeli ogrywa pierwszy 2 razy po zaciętych tie-breakach i ma ogromną przewagę już na wejściu do finału. Zgadzam się absolutnie z tym, że powinny być zwiększone konsekwencje rundy zasadniczej dla zdobycia medalu, ale chyba rozwiązywanie tego w sposób, że o 2/3 meczów o złoto rozegrają się w sezonie zasadniczym i w dodatku nie wiadomo które to jest dla mnie zbyt daleko posunięte. I chyba chcemy, żeby nagrodzone w play-off było spełnienie celu rundy zasadniczej, czyli wygranie jej, a nie wygranie 2 meczów z konkretną drużyną.
Poza tym pomyśl co by się wtedy drużyny robiły pod koniec roku, żeby zapewnić sobie korzystną drabinkę.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

fwasilcz pisze:(...) chyba rozwiązywanie tego w sposób, że o 2/3 meczów o złoto rozegrają się w sezonie zasadniczym i w dodatku nie wiadomo które to jest dla mnie zbyt daleko posunięte.
Dlaczego? Skoro dany zespół wygrał 2 razy w fazie zasadniczej, to powinien zwyciężyć również w play-off. No chyba, że zespół przegrany traktował fazę zasadniczą nie do końca poważnie, ale właśnie to chcemy wyeliminować.
I chyba chcemy, żeby nagrodzone w play-off było spełnienie celu rundy zasadniczej, czyli wygranie jej, a nie wygranie 2 meczów z konkretną drużyną.
Zakładamy, że celem jest wyeliminowanie meczów o pietruszkę. Jeżeli każdy przegrany mecz może mieć późniejsze konsekwencje w play-off to cel w jakimś stopniu zostanie spełniony, bo nie będzie odpuszczania.
Poza tym pomyśl co by się wtedy drużyny robiły pod koniec roku, żeby zapewnić sobie korzystną drabinkę.
Chyba że wprowadzimy losowanie z dwuzespołowych koszyczków, tak jak napisałem wcześniej.

Ja nie twierdzę, że ten pomysł jest idealny, na pewno natomiast jest ciekawy i być może wart rozważenia?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Żaden system nie uchroni przed kombinowaniem, wiec lepiej zostawić już te klasyczne play-offy. Skoro taki system obowiązuje w większości krajów, to jest najlepszy.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: SerCos »

lipton pisze:Ja nie twierdzę, że ten pomysł jest idealny, na pewno natomiast jest ciekawy i być może wart rozważenia?
Oczywiście, że wart. Poza wymienionymi plusami zwolniłyby się terminy, bo skoro mamy handicap to odpada nam termin.

Być może warte rozważenia byłyby dwa handicapy:
- jeden za dwumecz w fazie zasadniczej dla jednej z drużyn
- drugi dla zespołu, który zajął wyższe miejsce w tabeli

W takim wypadku na przykład zespół z pierwszego miejsca nigdy nie grałby w którejkolwiek rundzie play off z bilansem 0-2. Zwolniłyby się dwa terminy, a żeby ewentualnie finał nie składałby się z jednego spotkania można go wydłużyć do czterech zwycięstw.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Można też nie przenosić bilansu z SZ do PO a uznać, że kto wypadł lepiej w SZ dostanie jeden mecz handicapu. W przypadku, gdy drużyny wygrają ze sobą po razie, stosować rozwiązanie z pucharów. Czyli 3-0/3-1 do 0-3/1-3 brak handicapu, a inny bilans handicap jednego meczu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: SerCos »

Wszystko jest do dyskusji. Tutaj chodzi głównie o zwiększenie prestiżu rundy zasadniczej i zmniejszenia liczby meczów w play off. Oczywiście rozwiązania musiałyby być przyjęte przed sezonem wraz z zespołami, które w tych rozgrywkach uczestniczą przy ewentualnym chociaż częściowym uchyleniu drzwi do awansów i spadków liga z pewnością byłaby ciekawsza.

Bo jaką frajdę mają kibica Będzina, Bielska, Częstochowy czy Kielc grają w tym momencie o liczbę zwycięstw. Ja nie odczuwam żadnych emocji z tym związanych. Pytanie czy podłożą się, aby mieli 5 zwycięstw czy nie. To znacznie ogranicza rywalizację sportową i widowiskowość, z pewnością większe emocje i nawet dla telewizji lepiej gdyby zespoły z dołu tabeli walczyli o coś.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

No plejałty powinny być oczywiście o spadek. Jeśli nie będzie spadków nie ma absolutnie żadnego sensu, żeby grały.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Można też nie przenosić bilansu z SZ do PO a uznać, że kto wypadł lepiej w SZ dostanie jeden mecz handicapu.
Ale kto wypadł lepiej w bezpośrednim starciu, czy kto był wyżej w tabeli na koniec zasadniczej?
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, o 17:16 przez lipton, łącznie zmieniany 1 raz.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”