Resovia Rzeszów

barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: barti522 »

http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzesz ... sovii.html

Wobec odejścia Achrema Asseco Resovia będzie potrzebowała też jeszcze jednego przyjmującego, ponieważ Amerykanin Thomas Jaeschke wróci do Rzeszowa dopiero na przełomie roku. Wcześniej będzie kończył studia, które przerwał, by grać w Asseco Resovii już w poprzednim sezonie.

Tak więc czekamy może akurat będzie jakieś miłe zaskoczenie ;)
Kiepski
Posty: 791
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kiepski »

MAX pisze:Resovia bez Alka i Igły to juz nie bedzie to samo
W każdym klubie muszą kiedyś odejść zawodnicy z którymi identyfikują się kibice i trzeba to zaakceptować. W Skrze powinni też to zrobić z Winiarskiem.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

Ty tak na serio z porównaniem Winiara do Alka?
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

Zawodnik lat 33 po ciężkiej kontuzji podpisuje kontrakt z Halkbankiem Ankara za bajeczne pieniądze. Resovia z czym miała konkurować? Nie ten poziom finansowy. Ale szacun dla managera, bo załatwić już nie młodemu i po przejściach zawodnikowi taki kontrakt to trzeba mieć łeb na karku. Sentymenty, sentymentami ale pogra jeszcze ze 3 lata i będzie kończył karierę, dlatego teraz już myśli tylko o tym, co będzie robił po niej.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mariusz1000 »

barti522 pisze: Tak więc czekamy może akurat będzie jakieś miłe zaskoczenie ;)
Miłym zaskoczeniem byłby ktoś kto przy Rossardzie, Perrinie i Ivoviciu z góry byłby spisany na ławkę.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Ciekawe. Może jednak ktoś pomyślał o tym że przydałoby się dobre przyjęcie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

leeon pisze:Ciekawe. Może jednak ktoś pomyślał o tym że przydałoby się dobre przyjęcie.
Jest czterech zawodników z conajmniej dobrym.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

weary_skier pisze: Jest czterech zawodników z conajmniej dobrym.
Przeczytałem:
Jeszcze czterech zawodników z conajmniej dobrym. Taki sarkazm.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Noworoczny pisze: Jeszcze czterech zawodników z conajmniej dobrym. Taki sarkazm.
W sumie czemu nie?
Już można wewnętrzne gierki pokazowe robić.
Środkowi na przyjmujących ;)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

Jest 2 libero. Jeden za dodatkowego przyjmującego może robić.

Zresztą Jochen też miał epizody na tej pozycji.
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

W Radiu słyszałem dzisiaj o odejściu Achrema, wspomniane było także że odchodzi Paszycki oraz że niepewna jest przyszłość Perłowskiego i... Drzyzgi. Czyżby rzeczywiście było coś na rzeczy z Fabianem, czy po prostu odgrzali starą wiadomość?
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Do gierek treningowych to chyba zawodnik z mlodej PL na te kilka miesiecy wystarczy.
Ja rozumiem, ze poziom Gierek wewnetrznych ma byc w Resovii najwyzszy na swiecie i trzeba 2+ 1/2 rownych szostek od powrotu Amerykanina.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mariusz1000 »

Kto mówił o Drzyzdze? Jakoś to przegapiłem.
W radu było też:
- O wyborze pomiędzy Stokrem a Schmittem zadecydowały dodatkowe badania medyczne, które obaj musieli sobie zrobić
- W tamtym roku wybieraliśmy przyjmującego z dwójki Lyneel, Perrin
- W lidze mistrzów miały być duże eliminacje, ale zgłosiło się niewiele więcej zespołów niż ma ostatecznie grać
- Igła z Alkiem będą mieć wspólne pożegnanie zorganizowane przez klub
- Igła dostał od klubu propozycję na dyrektora sportowego
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja to akurat słyszałem w Wawie w wiadomościach lokalnych na Rzeszów. A Ty pewnie mówisz o Radiu Rzeszów ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Mowa o dzisiejszej dwugodzinnej audycji w Radio Centrum z Bartkiem Górski
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

madlark pisze:Mowa o dzisiejszej dwugodzinnej audycji w Radio Centrum z Bartkiem Górski
Był Leon B?:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

jinx pisze:
madlark pisze:Mowa o dzisiejszej dwugodzinnej audycji w Radio Centrum z Bartkiem Górski
Był Leon B?:D
nie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: adamow »

To skandal, że dopuszczono do sytuacji w której ikona klubu odchodzi. Alek powinien grać w Rzeszowie do końca kariery. Nie wierzę w to, że tak bardzo zależało mu na wyjeździe do Turcji i nie wolał zostać w Polsce. Podejrzewam, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Być może kwota jaką Asseco zaproponowało była niegodna jednego z najlepszych siatkarzy świata. Jedynym wytłumaczeniem tak irracjonalnego działania Sovii jest dogadany wysoki kontrakt z Leonem ale nawet jeśli przyjdzie Leon to nie wierzę, że Asseco nie dosypałoby jeszcze kasy na zatrzymanie Alka. Po prostu zabrakło dobrej woli ze strony Sovii. To hańba, którą Podkarpacie okryje się na lata. Mam nadzieję, że poleci kilka głów z samej góry.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

#adamow. Wykrakałeś. Poleciały głowy Ignaczaka, Achrema i Perłowskiego czyli ludzi, którzy byli symbolem tego klubu.
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

No to wychodzi mi, że w przyszłym sezonie najbardziej Resoviacki będzie Tichacek, który pewnie też za rok wyleci...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Camillo Marcotti pisze:No to wychodzi mi, że w przyszłym sezonie najbardziej Resoviacki będzie Tichacek, który pewnie też za rok wyleci...
nie zapominaj o Kowalu ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mariusz1000 »

Camillo Marcotti pisze:No to wychodzi mi, że w przyszłym sezonie najbardziej Resoviacki będzie Tichacek
No i Nowakowski ;)
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ajsmen90 »

adamow pisze:To hańba, którą Podkarpacie okryje się na lata.
Niektórzy to tylko narzekają i narzekają, bo Igła i Achrem odchodzą, być może też Perła. Przecież Achremowi i Ignaczakowi skończyły się kontrakty więc po prostu odeszli. To mieliby dostać nowe kontrakty za zasługi? Każdy klub ma jakieś legendy i zawsze kiedyś odchodzą, a potem jest ból kibiców i jest to zrozumiałe, ale po co pisać, że to koniec Resovii? Każdy kiedyś odejdzie, a klub pozostanie. A tu nikt nikogo nie wyrzucał, negocjacje były, ale zawodnikom kończą się umowy. Nie wiem czy to będzie trafne porównanie, ale to tak jakby pracownik w firmie miał umowę na dajmy na to 5 lat, pracował dobrze i bardzo dobrze i miał swój wymierny wkład w rozwój firmy, a potem skończyła mu się umowa i co miałby mieć pretensje do pracodawcy o to, że mu nie dał nowej? No właśnie. Jakoś nie wydaje mi się, żeby Achrem czy Ignaczak mieliby się skarżyć. Igła już nawet powiedział, że przecież nie ma żadnego żalu. Rozumiem kibiców, którym szkoda, żegnać się ikonami, ale czy jesteście kibicami Resovii Rzeszów czy Achrema i Ignaczaka? Wiadomo jedno nie wyklucza drugiego. Ja sam podchodzę do tego tak. Cieszę się, że mogłem oglądać tych zawodników w hali na Podpromiu i zawsze ich będę miło wspominał, ale coś się kończy po prostu, każdy kiedyś odejdzie. I jeszcze na koniec dodam, że przed sezonem 14/15 ZAKSA zrezygnowała z usług Zagumnego i Ruciaka i jak się okazało na tym wyszli dobrze. Teraz odchodzi Gładyr też po wielu latach gry i to jeszcze po bardzo dobrym sezonie. W ogóle to myślę, że kiedyś jak siatkarze czy ktoś odchodził z klubu po wielu latach to nie było takich lamentów, ale to tylko takie moje gdybanie. Moim zdaniem nie ma co lamentować i tylko miło wspominać tych świetnych siatkarzy. Dziękuję za uwagę.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

Pisanie o Achremie i Ignaczaku w kontekscie, ze "skonczyly im sie kontrakty i klub postanowil ich nie przedluzac" nie przystoi nikomu. Tym bardziej, ze obaj sportowo wcale nie byli piatym kolem u wozu, ale wiodacymi postaciami w druzynie w ubieglym sezonie.
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ajsmen90 »

Dobra zgoda. Na pewno sportowo w tym słabym sezonie Resovii nie byli wcale tacy najgorsi. No, ale jak można też pisać, że Resovia nie szanuje kogokolwiek. Przypomnę choćby sytuację, że gdy Achrem był podczas kontuzji to Resovia wcale nie odwróciła się od niego. Tak jak obserwuję różne wypowiedzi na forach to przeważnie występuję trzy podejścia do tego typu spraw.

Podejście 1) Wielu twierdzi, że kluby nie powinny "tworzyć" kultów Ignaczaka, Achrema, Winiarskiego, Wlazłego itp. i pozbyć się sentymentów

Podejście 2) Ze spokojem najlepiej popatrzeć na to wszystko i poczekać co będzie. Z ZAKSY też odeszli Ruciak czy Guma też odeszli z ZAKSY po wielu latach i ZAKSA zdobyła mistrzostwo.

Podejście 3) Są tacy co chcieliby zawodników trzymać w klubie bez względu na wszystko i to jak najdłużej.


Ja raczej wybrałbym z tych co opisałem podejście nr 2. Wiem, że to może zbyt poprawne "politycznie", ale z drugiej strony podejścia 1 i 3 są skrajne. Jednak chyba najbliżej mi do 2 co widać, w poprzednim komentarzu.

iti pisze:Pisanie o Achremie i Ignaczaku w kontekscie, ze "skonczyly im sie kontrakty i klub postanowil ich nie przedluzac" nie przystoi nikomu. Tym bardziej, ze obaj sportowo wcale nie byli piatym kolem u wozu, ale wiodacymi postaciami w druzynie w ubieglym sezonie.
Nie rozumiem dlaczego nie przystoi. Nikt tu nie jest obrażany. Jest wyrażona opinia poparta argumentami. Rozumiem argumenty innych stron, ale ja mam takie zdanie i basta.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Przypadek Igły i Alka są skrajnie różne
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ajsmen90 »

madlark pisze:Przypadek Igły i Alka są skrajnie różne
Piszesz w tym sensie, że ich odejścia są inne? No poniekąd tak, ale łączy ich jakiś tam wspólny mianownik. Po prostu kibice patrzą na to przez pryzmat, że legendy odchodzą.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

ajsmen90 pisze:
madlark pisze:Przypadek Igły i Alka są skrajnie różne
Piszesz w tym sensie, że ich odejścia są inne? No poniekąd tak, ale łączy ich jakiś tam wspólny mianownik. Po prostu kibice patrzą na to przez pryzmat, że legendy odchodzą.
Igła nie dostał oferty, a Alek tak. Kibice powinni myśleć kategorią, co jest dla klubu najlepsze.
Zatrzymajmy Perłę, tylko nie miejmy pretensji, że nie będzie MP
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ajsmen90 »

madlark pisze:
ajsmen90 pisze:
madlark pisze:Przypadek Igły i Alka są skrajnie różne
Piszesz w tym sensie, że ich odejścia są inne? No poniekąd tak, ale łączy ich jakiś tam wspólny mianownik. Po prostu kibice patrzą na to przez pryzmat, że legendy odchodzą.
Igła nie dostał oferty, a Alek tak. Kibice powinni myśleć kategorią, co jest dla klubu najlepsze.
Zatrzymajmy Perłę, tylko nie miejmy pretensji, że nie będzie MP
No tak, ale Igła coś tam czarował, że jeszcze nie wie, że rozmowy trwają. Coś tak sam przebąkiwał. A co do kibiców to powiem tak. Kibice klubu będą się skupiać na celach klubów, ale kibice siatkarzy (m.in. też reprezentacyjni bez sympatii klubowych) będą za siatkarzami. Każdej opinii można wysłuchać i fajnie, że są różne, ale po prostu nie rozumiem tekstów w stylu, że to hańba, a jakby powiedzieli to jeszcze w sejmie "hańba i skandal". A jak ktoś ma lepszy pomysł na prowadzenie klubu to też może własny klub siatkarski także założyć. :)
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

Z Igla Resovia popelnila ten blad, ze wzieli Wojtaszka, a brak kontraktu dla Ignaczaka to poklosie tamtej decyzji, bo logiczne jest, ze przyszloscia jest Maslowski. Ignaczak mogl pograc jeszcze rok/dwa lata i akurat przez ten czas dotrzec moglby sie Maslowski do gry o medale. A tak to Resovia za - nie wiem - rok/dwa wypusci Wojtaszka w najlepszym wieku dla niego po to zeby zrobic miejsce dla mlodego. Ja tu nie widze konsekwencji.

Co do Achrema to powoli dochodze do wniosku, ze mial bajeczna oferte na stole i chcial z niej skorzystac, bo to pewnie ostatnia szansa na pokazny zarobek. Pytanie jak bardzo roznila sie ta propozycja od tej z Rzeszowa ;) A tego pewnie sie nie dowiemy nigdy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”