Sezon 2016/2017 - finały

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2016/2017?

Czas głosowania minął 23 kwie 2017, o 19:12

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
52
65%
PGE SKRA Bełchatów
28
35%
 
Liczba głosów: 80

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Noworoczny »

Przed nami już tylko cztery mecze, które zadecydują o kolorze medali.

W małym finale zmierzą się wicemistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów z KS Jastrzębskim Węglem

A w wielkim finale klasyk. Aktualny MIstrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, ZAKSA Kędzierzyn Koźle z brązowym medalistą ubiegłego sezonu PGE Skrą Bełchatów.

Każdy z czwórki ma na koncie mistrzostwo. W sumie mają ich bardzo dużo, ale chyba jednak mniej, niż Fabian Drzyzga wystaw sposobem dolnym w drugim meczu półfinału.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: nicram »

Życzyłbym sobie takich emocji w tym finale jak 4 sety w Rzeszowie. Mistrzem będzie Skra bo ma lepszy terminarz i Kurka który zrobi różnice:)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Noworoczny »

Nic nie słyszałem, że w finale mają rezygnować z systemu challenge.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: ldz »

Cała rywalizacja zaczyna się od stanu 0:0. Każdy ma równe szanse :)
Na lekki plusik dla Skry ławka, skoro ZAKSie wypadł Semeniuk to nie ma już żadnej rotacji na przyjęciu, "gdybym coś". Chyba, że Witczak. Na lekki plusik dla ZAKSy Blain na ławce, bo czy będzie w razie potrzeby umiał skorzystać z zawodników rezerwowych? (przy okazji nie wprowadzając naraz 4 obcokrajowców) Będzie ciekawie :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: nicram »

A niby czemu mieliby zrezygnować z systemu challange.:) ?
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: iron »

nicram pisze:A niby czemu mieliby zrezygnować z systemu challange.:) ?
Teoria, że od wprowadzenia systemu challenge Skra nie zdobyła mistrzostwa a system challenge jest tego głównym powodem.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Petardinho
Posty: 172
Rejestracja: 28 paź 2009, o 08:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Petardinho »

nicram pisze:Życzyłbym sobie takich emocji w tym finale jak 4 sety w Rzeszowie. Mistrzem będzie Skra bo ma lepszy terminarz i Kurka który zrobi różnice:)
Skra ma lepszy terminarz? Będą grać w inny dzień niż ZAKSA?
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: nicram »

A co z sezonem 2014/1014 wtedy zdobyli majstra, a to już była era challengow. Tak Skra ma lepszy terminarz bo gra pierwszy mecz u siebie. Zresztą przekonasz się sam :)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: pk+ »

iron pisze:
nicram pisze:A niby czemu mieliby zrezygnować z systemu challange.:) ?
Teoria, że od wprowadzenia systemu challenge Skra nie zdobyła mistrzostwa a system challenge jest tego głównym powodem.
A ja myślę że główny powód było wczoraj widać.... jak Kurek ruszył w stronę ławki z takim impetem że spodziewałem się urwania głowy Gladyrowi ;) Wlazły też ale znacznie mniej agresywnie. Obaj okazali szacunek trenerowi i nie usadzili go na ławce, ale w oczach było widać że ma się zamknąć i wycofać ;)

Skrze brakowało dojrzałości (jakkolwiek dziwnie by to brzmiało w stosunku do dominatora ligi) no i oczywiście miewała problemy sportowe, błędne decyzje kadrowe - jak we wszystkich zespołach, ale nikt nie był tak rozkapryszony jak Skra. Teraz wydają się dojrzałą drużyną.

ZAKSIe też nie brakuje dojrzałości, pewności siebie (po 2 bardzo dobrych sezonach), ale przychylam się do opinii które już padły - Kurek może zrobić różnicę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: jinx »

Już część forumowiczów wieszczyła odpadnięcie ZAKSY z Jastrzębskim Weglem....;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

nicram pisze:A co z sezonem 2014/1014 wtedy zdobyli majstra, a to już była era challengow. Tak Skra ma lepszy terminarz bo gra pierwszy mecz u siebie. Zresztą przekonasz się sam :)
Nicram - autorem tej teori jest Noworoczny. Tyle na temat jej merotorycznej wartości.

Co do meczu o finał. Brak Kevina to ogromne osłabienie Zaksy, ale nie stawialbym ich na straconej pozycji. JW trzeba było wybić marzenia o wygranej z głowy i Zaksa brutalnie to zrealizowała. Będzie się działo.
WROMEK
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: WROMEK »

jinx pisze:Już część forumowiczów wieszczyła odpadnięcie ZAKSY z Jastrzębskim Weglem....;)
Nie ma sensu prowadzic dyskusji, Zaksa i tak jest najmniej lubiana druzyna, tak na forum, jak I przez komentatorow. Jak wygrywa Zaksa, to i tak mieli szczescie, grail slabo, przeciwnik gral slabo - zawsze jest inny powod niz ich dobra gra...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Szampon093 »

W obecnej formie Bartka i braku Kevina jednoznacznego faworyta nie ma.. Ze względu na równą grę - Zaksa, ale wszystko sie moze zdarzyc.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Wracjac do wczorajszego meczu, musze przyznac szczerze, ze w trzecim secie, przy grze na styk i tych 2 fatalnych wyborach Uriarte i jednym babolu, byłem bliski utraty wiary w koncowy sukces. Myslałem, ze jesli znowu będzie na przewagi w koncówce i Urtiarte znowu zacznie "myslec" zamiast rzemieslniczo zgrywac atuty, to będzie po nas. Cóż, okazało się, ze nie ma graczy idealnych. Choc Drzyzga grał doskonale trzy i pół seta, to zwycięzył Uriarte przewaga fizyczną.

Ja nie ogladałem Kurka we Włoszech, nie mam za bardzo na to czasu, dlatego ostatni raz Kurka na przyjęciu widziałem właściwie w meczach reprezentacyjnych sezonu 2014. Dlatego dla mnie to jak dobrze gra w przyjeciu, jest az nieprawdopodobne. Oczywiście z przyłozeniem własciwej miary. ;) Własciwie dzisiaj należałoby nawet zweryfikowac obronę Antigi za brak reakcji w IO na grę Polaków. Obecnie wydaje się to jednak grzechem zaniechania.

Rzeczywiście, Bartosz Kurek udowodnił, iz jest tej miary graczem, ze - tak jak powiedział - swobodnie czuje się na obu pozycjach, i jest to swoboada najwyższej światowej klasy.
Szampon093 pisze:W obecnej formie Bartka i braku Kevina jednoznacznego faworyta nie ma.. Ze względu na równą grę - Zaksa, ale wszystko sie moze zdarzyc.
W obecnej formie, wydaje mi się, że - minimalnym, ale jednak - faworytem jest Skra. Na pweno zwycięstwo w Rzeszowie bardzo mocno podbuduje ja mentalnie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: niepoinformowany »

Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Garp »

niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
A dlaczegóż Skra, z zwłaszcza czemu niby tak gładko...?
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Komunista »

Garp pisze:
niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
A dlaczegóż Skra, z zwłaszcza czemu niby tak gładko...?
Bo pokonała Resovie a to zobowiązuje.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Pawel909 »

niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Paskudne uczucie drugi rok z rzędu oglądać plecy "Koźlarzy" czy tam "Koźlaków" co? ;)

A połączone siły Kowala i Jarosza w przyszłym sezonie raczej nie zwiastują przełamania :D
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Lucarelli »

niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Wow, a przecież już Jastrzębski miał gładko pokonać ZAKSę, no i oczywiście wielka potęga rzeszowska miała gładko przejechać się po Skrze, tak to już bywa z tymi przepowiedniami kanapowych ekspertów
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: niepoinformowany »

Garp pisze:
niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
A dlaczegóż Skra, z zwłaszcza czemu niby tak gładko...?
Tak sądzę, patrząc na poziom gry zespołów w 1/2
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Robert77 »

niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Bez względu na wynik to Zaksa ma już co najmniej srebro, natomiast Resovia będzie musiała stoczyć heroiczny bój z JW mającym 5 razy mniejszy budżet i pół pierwszej szóstki, załataną juniorami. I co ciekawe to w roli faworyta tej walki ponad siły stawiam jednak DRUŻYNĘ JW. :]
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Szampon093 »

Robert77 pisze:
niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Bez względu na wynik to Zaksa ma już co najmniej srebro, natomiast Resovia będzie musiała stoczyć heroiczny bój z JW mającym 5 razy mniejszy budżet i pół pierwszej szóstki, załataną juniorami. I co ciekawe to w roli faworyta tej walki ponad siły stawiam jednak DRUŻYNĘ JW. :]
JW w dołku aktualnie, ale może uda się odbudować na najważniejsze mecze sezonu.. Chciałbym brąz dla Jastrzębie bo po prostu się im nalezy.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: estril1992 »

Pawel909 pisze:
niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
Paskudne uczucie drugi rok z rzędu oglądać plecy "Koźlarzy" czy tam "Koźlaków" co? ;)

A połączone siły Kowala i Jarosza w przyszłym sezonie raczej nie zwiastują przełamania :D
A skąd wiesz ? Przewidujesz przyszłość ?
WROMEK
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: WROMEK »

niepoinformowany pisze:
Garp pisze:
niepoinformowany pisze:Gładko Skra, innej opcji nie ma ;)
A dlaczegóż Skra, z zwłaszcza czemu niby tak gładko...?
Tak sądzę, patrząc na poziom gry zespołów w 1/2
To ciekawe spostrzezenie, nie zauwazylem zeby Zaksa wczoraj grala gorzej od Skry; powiedzialbym raczej, ze byla druzyna stabilniejsza, ktora nie tracila punktow seriami
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: betkrzys »

Zaksa jest faworytem, choć widzę szansę i to spore na mistrzostwo Skry.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: aezakmi »

betkrzys pisze:Zaksa jest faworytem, choć widzę szansę i to spore na mistrzostwo Skry.
Ja uważam, że Skra jest faworytem. Tillie już nie pomoże, jak na Pucharze Polski, do tego jest Kurek zamiast Szalpuka i patent Skry na Zaksę.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: rocky »

Trudno wskazać faworyta. Siłą ZAKSY bez wątpienia jest stabilność i francuski mózg drużyny, ale to już nie jest ta jakość co rok temu. Stawiam na Bełchatów, chociaż dużo zależy czy pozostali skrzydłowi wspomoga Kurka.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Noworoczny »

leeon pisze:
nicram pisze:A co z sezonem 2014/1014 wtedy zdobyli majstra, a to już była era challengow. Tak Skra ma lepszy terminarz bo gra pierwszy mecz u siebie. Zresztą przekonasz się sam :)
Nicram - autorem tej teori jest Noworoczny. Tyle na temat jej merotorycznej wartości.

Co do meczu o finał. Brak Kevina to ogromne osłabienie Zaksy, ale nie stawialbym ich na straconej pozycji. JW trzeba było wybić marzenia o wygranej z głowy i Zaksa brutalnie to zrealizowała. Będzie się działo.
Nie teori i również nie teorii. Po prostu liczby mówią same za siebie. Nie mówiłem również nigdy, że Skra z challenge'em nie zdobyłaby żadnego tytułu. Zapewne ze 3-4 by i tak zdobyła. Mieli wtedy zdecydowanie najwyższy budżet. Należało się im.

Ale w tegorocznych finałach zdecydowanym faworytem będzie Zaxa.

Podobnie uważają bóki, dla których KK jest faworytem już nawet pierwszego meczu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze: Nie teori i również nie teorii. Po prostu liczby mówią same za siebie. Nie mówiłem również nigdy, że Skra z challenge'em nie zdobyłaby żadnego tytułu. Zapewne ze 3-4 by i tak zdobyła. Mieli wtedy zdecydowanie najwyższy budżet. Należało się im.
to ciekawe, jakoś liczba Twoich postów jak sam zaznaczasz w swojej stopce "nie mówi sama za siebie", że masz "coś ciekawego do powiedzenia".
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Noworoczny »

To prawda. I co? Ja tylko prostuję nieprawdziwą informację. A to, że Skra z challengem sobie nie radzi nie jest niczym szczególnie ciekawym. Tak po prostu jest i już.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”