Resovia Rzeszów

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Szampon093 pisze:Po raz kolejny, jedna wielka bzdura..
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html
O jakiej przewadze w końcówce IV seta mówi Andrzej? :)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: maciek77 »

Szampon093 pisze:Po raz kolejny, jedna wielka bzdura..
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html
Cały czas to samo...
Nie doczekamy się chyba słów w stylu: "Zawaliłem, źle przygotowałem drużynę, ten sezon był słaby w naszym wykonaniu....odchodzę( :] )".
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2813
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

pewniak pisze:
Simao pisze:Najgorszy sezon od lat, takie są fakty.
A ubiegły rok jakoś się różnił? Jeden set Skry (a nie nasz) robi różnicę. Dla mnie to jest kopia.

Tak po prawdzie, to wychodzi na to, że wyniki z wcześniejszych lat (bo jednak gra wyglądała ciut lepiej) to również zasługa Gogola i Zahorskiego.
Tak, masz rację. Jednak marketingowo i dla takiego kibica, typowego "Janusza" wygladalo to dużo lepiej. Absurdalnie poziom był jeszcze gorszy, jednak Skra była wtedy równie słaba. Natomiast Kowal jak zawsze miał szczęście. Sam rywalizacja finałowa, to była już kompromitacja. Nie byliśmy w stanie ugrać nawet seta. Jednak wizualnie jak się spojrzy w przeszłośc. Był finał, 2 miejsce i kolejny sukces trenera i zarządu :] W jakich okolicznościach i stylu, nikt po za najwierniejszymi kibicami nie będzie pamiętał. Może wtedy jeszcze Kowala ratował ten finał, gdzie się wślizgnął. Jednak już nic nie wygrał. W tym sezonie szybkie odpadnięcie z PP, LM. Jak również pierwszy raz, chyba od 5 lat o ile się nie mylę nie zagramy w finale. Zostaje tylko walka o brąz. Ja osobiście to nie jestem pewny, czy uda nam się go zdobyć. Ciekawe co teraz broni Kowala, jak również Górskiego. Proszę o jakieś rzeczowe i merytoryczne argumenty za. Przecież jeszcze do niedawna mieli tu kilku zwolenników, adwokatów. Tak szczerze, naprawdę ciekawi mnie, jaka będzie przyjęta taktyka obronna. Myślę, że to jakieś absurdalne rzeczy będą, lub odwoływanie się do tego co było w przeszłości. Jednak żyje się teraźniejszością i patrzy w przyszłość.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: aezakmi »

Simao pisze:Tak szczerze, naprawdę ciekawi mnie, jaka będzie przyjęta taktyka obronna.
Bardzo prosta. Nie przejmować się, kłamać dalej.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Wess »

Przyczyna jest prosta. Bardzo duża rotacja. Może Kowala broni to, że zgadza się na wszystko co wymyśli "góra". Jest bezproblemowym trenerem, który godzi się na transfery i szerokość kadry. Z drugiej strony jemu to nie przeszkadza, bo nie on płaci kontrakty. Nie ma drugiego klubu w europie z taką 12stką jak w Rzeszowie. Wolałbym zainwestować pieniądze w mocną ósemkę, ale co ja tam wiem, nie mój ogródek.
Kiepski
Posty: 791
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kiepski »

Kowala nie da się słuchać i czytać. Kliknąłem z ciekawości na artykuł, przeczytałem parę zdań i dałem sobie spokój. Facet w ogóle oderwany od rzeczywistości i nie potrafiący uderzyć się w pierś i przyznać że zawalił. Moim zdaniem w tej chwili jeśli chodzi o plusligowe zespoły to tylko w Częstochowie jest większa paranoja.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

Może w Andrzejka wyimaginowanym świecie w końcówce 4. seta nie było wyniku 16-20?

A mecz się skończył po bloku Penczewa.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Szampon093 pisze:Po raz kolejny, jedna wielka bzdura..
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html
Aż zacytuję:
Pytanie: Rewanżowe spotkanie z PGE Skrą potwierdziło, że w tym sezonie w meczach o dużą stawkę (...) zespół chyba nie wytrzymuje ciśnienia...?
Kowal pisze:Na pewno taką głębszą analizę musimy zrobić i będzie ona po sezonie. Natomiast takie mecze, gdzie graliśmy o stawkę też wygrywaliśmy np. z ZAKS-ą o drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Nie możemy powiedzieć, że to był mecz o nic.
i dalej...
Kowal pisze:To nie jest tak, że ktoś sobie nie radzi z presją. To są zawodnicy doświadczeni i presja nie jest dla nich dużym problemem - choć np. jak obserwowaliśmy taki mecz w Łodzi no to daje nam on dużo do zastanowienia.
WTF!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

Przecież ten wywiad gdybym był prezesem takiego klubu to bym od razu wręczył wypowiedzenie Kowalowi.. masakra co ten człowiek wygaduje
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Andrzej Kowal pisze:Nie możemy powiedzieć, że to był mecz o nic.
Nie no, o złoto olimpijskie przecież był.

A komedii ciąg dalszy. Resovia jest chyba największym przykładem marnotrawsta w ostatnich latach w polskiej siatkówce. Przykładowo trzymanie Tichacka przez tyle lat przyniosło niewiele, zarówno zawodnikowi jak i klubowi. Trudno mi sobie przypomnieć jakieś jego wejście, które odwróciłoby losy ważnego meczu. Nawet nieważnego. Kisząc się w kwadracie
zdziadział do reszty.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

No i potem czasami słychać głosy w Rzeszowie albo się mylę,że czemu tak na nas najeżdżają w sprawie budżetu - bo każdy by chciał mieć taki budżet i może wiele osób w Polsce chciałoby ,żebyście lepiej rozdysponowali te pieniądze i osiągnęli większe zyski w sensie sukcesów w Europie
gaabson21
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 15:36
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: gaabson21 »

Mały oficjalnie powiedział że odchodzi z resovii.Maślak na pierwszego?
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

No raczej , tylko kto na drugiego ;)
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

krzysiu pisze:No raczej , tylko kto na drugiego ;)
Igła! Byłoby pewnie dość tanio, a i sportowo jako drugi, dałby radę. A żeby jeszcze obniżyć koszty, to mógłby być grającym, drugim trenerem... przy Włochu ;)
Aaaa... co ja piszę. Przy Kowalu, to Igła jako pierwszy trener jawi się jako zbawienie... Gorzej by pewnie nie było, a przynajmniej byłby co poczytać / posłuchać w wywiadach :)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

No i Wojtaszek pożegnał się z sezonem i Resovią w akcji z bajeranckimi fotelami zamiast klasycznej ławki rezerwowych... Ktoś by mógł powiedzieć że to idealne podsumowanie działania klubu - nie wiem, wiem że kolana szkoda.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Mr. Chow
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2015, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mr. Chow »

Coroczna kastracja drużyny już się rozpoczęła ;)
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

Przynajmniej te fotele mogli zrobić miękkie ;) Czarny humor, a Damianowi oczywiście życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Zmusiłem się przeczytać ten wywiad z Kowalem:
"Pierwszy mecz w Łodzi, nie miał kompletnie żadnego znaczenia" ... :o
Facet odpłynął! To on potrzebuje współpracy z psychologiem sportowym! Jakimś Kamilem Wódką, albo... wódką - czasem pomaga ;)
Mr. Chow pisze:Coroczna kastracja drużyny już się rozpoczęła ;)
Tylko kastrują, nie z tego co trzeba. Najbardziej chory organ pozostawiony ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

Toc kastracja nie jest eliminowaniem organów chorych. :D Jak już to może eradykacja lub cos w tym stylu. ;)

W sumie zatem to dobre okreslenie...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

VernonRoche pisze:Przykładowo trzymanie Tichacka przez tyle lat przyniosło niewiele, zarówno zawodnikowi jak i klubowi. Trudno mi sobie przypomnieć jakieś jego wejście, które odwróciłoby losy ważnego meczu. Nawet nieważnego. Kisząc się w kwadracie
zdziadział do reszty.
Nie wiem, może mecz o Mistrzostwo z Zaksą kiedy MVP został Konarski.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

VernonRoche pisze:Przykładowo trzymanie Tichacka przez tyle lat przyniosło niewiele, zarówno zawodnikowi jak i klubowi. Trudno mi sobie przypomnieć jakieś jego wejście, które odwróciłoby losy ważnego meczu. Nawet nieważnego. Kisząc się w kwadracie
zdziadział do reszty.
Już nie przesadzajmy w drugą stronę. Jakby drugim był np. Kędzierski, to by było że się marnuje
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

Michał wczoraj bardzo fajnie zagrał z Lotosem.Jak wytrzyma napięcie to może być jako 1 rozgrywający mimo , że Fabian ma więcej doświadczenia.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

pewniak pisze: Już nie przesadzajmy w drugą stronę. Jakby drugim był np. Kędzierski, to by było że się marnuje
To niech będzie ktoś doświadczony i nie "młody zdolny". Jak np był Dobrowolski.
Didek pisze: Nie wiem, może mecz o Mistrzostwo z Zaksą kiedy MVP został Konarski.
A prawda. Konarski zresztą również zagrał świetnie.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Uchodzę tutaj za głównego krytyka naszego trenera, ale gdzie by się nie poruszyć wszystko sprowadza się do przypuszczenia, że lepszy trener mógł w kolejnych sezonach z tego samego materiału ludzkiego ugrać najnormalniej w świecie więcej. Zatem pisanie o poszczególnych złych nazwiskach wśród zawodników jest bez sensu wobec niedotykania osoby trenera.
Ten gość co mówi, że ich nie trzeba motywować, ugrał sporo dzięki zawodnikom, których faktycznie nie musiał motywować, bo ich motywacją był lepszy kontrakt w lidze Rosyjskiej (Grozer, Ivovic). Gdy dostał młodego zdolnego (Śliwka - mniej, Jaeschke - bardziej) to to spier...ł i obaj wolą uciekać gdzie pieprz rośnie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ldz »

Przeczytałam ten wywiad --> :] "pierwszy mecz w Łodzi nie miał żadnego znaczenia" - jasne, już abstrahując od ewentualnego wpływu mentalnego na Resovię, z którym faktycznie wyglądało, że nieźle sobie poradzili, to chyba ufundował Skrze możliwość awansu po 2 setach w kolejnym meczu :] No i przy okazji dał Skrze sporego kopa "psychicznego" :) ale yaha, bez znaczenia. W końcu "raz na górze, raz na dole" :]
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Murilo0 »

To stwierdzenie, że mecz w Łodzi nie miał najmniejszego znaczenia jest tak kosmicznie głupie, że aż nieprawdopodobne...
All work and no play makes Jack a dull boy...
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kibic_siatki »

W sumie to trener miał rację: przegraną za 3 pkt u przeciwnika, daje możliwość odrobienia tego we własnej hali. Jest tylko jedno ale: jeden set wyrównany i w 2 następnych deklasacja, raczej nie daje wielkich nadziei w rewanżu... :)
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Just# »

estril1992 pisze:Michał wczoraj bardzo fajnie zagrał z Lotosem.Jak wytrzyma napięcie to może być jako 1 rozgrywający mimo , że Fabian ma więcej doświadczenia.
Wszyscy piszą o Kowalu, ale to co momentami wyprawiał Fabian w tym sezonie i np. w 4 secie rewanżu w półfinale ze Skrą to był po prostu dramat.
Kilka osób pisało, że z Rossardem zabrakło zgrania, ale przecież na początku sezonu to wyglądało naprawdę dobrze. Zresztą nie ma sensu wyciągać tego argumentu skoro Perrin i Ivovic muszą się na lewym gimnastykować, żeby coś zrobić w ataku.

Oczywiście, że siatkówka to przede wszystkim schematy i ppwtarzalność, ale z drugiej strony jak się widzi takiego Bruno, który wchodzi do drużyny w trakcie sezonu i gra znakomicie to nie ma o czym mówić.
Drzyzga to nie Bruno, ale słabym zawodnikiem też nie jest.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Bruno to jakieś top5 rozgrywających w historii już teraz, może nie przesadzajmy. :D

A o Drzyzdze też wszyscy piszą, tylko, no wiesz, Uriarte nie gra lepszego sezonu niż Drzyzga w kwestii rozegrania (no bo serwuje, broni i blokuje dużo lepiej), a Skra w dwumeczu zagrała 6 bardzo dobrych setów, Resovia zagrała jeden, to nie wzięło się znikąd. Drzyzga zagrał źle czwartego seta, ale Uriarte też robił wielbłądy nawet w tym meczu.

Resovia w tym sezonie gra dosyć prostą siatkówkę, i to akurat nie jest wina Fabiana, ale to też powoduje, że rola Fabiana w słabym sezonie Resovii jest ograniczona.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Dajcie Drzyzge do drużyny z dobrym przyjęciem. Będzie inna gra.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Dobre przyjęcie sprawi, że Drzyzga będzie grał dokładnie za każdym razem?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”