Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

krzysiu pisze:Cudem który zdarza się pewnie raz na rok albo 5 lat ;)
Nie masz pojęcia o piłce ręcznej i pokazałeś to w zaledwie kilku wyrazach. W ciągu ostatnich 5 lat w finałowej 4 LM Kielczanie byli 3 krotnie i zdobyli dwa brązowe medale i jeden złoty. Dlatego napisanie o przypadku świadczy o całkowitym braku wiedzy w temacie.

Jak do tej pory z całej tej gromadki podpisanej w Resovie to dla mnie jedynie młody Francuz jest bardzo ciekawym zawodnikiem z którego może być wielki zawodnik, do reszty nie mam większych nadziei, jak się nie mylę to Rossard ma tylko rok ważną umowę.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

Chodzi mi o odwrócenie tego wyniku który był praktycznie nie do odwrócenia.. naucz się czytać
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

krzysiu pisze:Chodzi mi o odwrócenie tego wyniku który był praktycznie nie do odwrócenia.. naucz się czytać
Bezsensowne myślenie, według tego w sporcie wszystko można nazwać przypadkiem. :]
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

Takie bezsensowne jak twoje życzenia transferowe OT ..
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

StanLee pisze:Duża strata dla naszej ligi, bez względu na to co ostatnio Drzyzga gral.
Bardzo duża. Można mieć do Fabiana dużo ale...
Ale czy mamy lepszego sypacza? Względnie młodego, który może jeszcze za 2-3 lata stanąć na absolutnym topie?
Ja nie widzę innego.
Drzyzga wg. mnie ma ciężki charakter. Do tego dochodzi jego podejście do zawodu. Czy aby na pewno w 100% oddaje się siatkówce ? Wg. mnie - nie! W dzisiejszym sporcie zawodowym musisz być prawdziwym atletą, nie pracujesz nad sobą to sam talent nie wystarczy. Drzyzga chyba tutaj utknął.
dzordz1993 pisze: Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Tak? A kto w polskiej lidze ma takie super rozegranie? super sypaczy? do tego duet?
Jestem sceptyczny odnośnie Kędzierskiego ale jestem pewny jakości Tichacka.
Tichacek przez lata był drugi, ale wcześniej pierwszy, tak na dobrą sprawę on wywalczył pierwsze po latach złoto Resovii.
Można pisać, że gra standardowo, że gra wysoką piłką, że....
No właśnie, że...
No to zobaczymy w przyszłym sezonie.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Ja tam uważam, że gdyby Tichy był pierwszym przez ostatnie dwa sezony to gra Resovii wyglądałaby lepiej.
Okej, przyjęcie było nienajlepsze ale zdrowy rozgrywający większość tych piłek i tak by wystawił normalnie, a nie kaleczył dołem.. Brr, koszmar.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

Skąd wiadomo, że Tichy zostaje?
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

dzordz1993 pisze:
I tak czy siak muszą mu płacić za zerwanie kontraktu więc niech będzie tym dyrektorem.

Może jestem w tak zwanym mylnym błędzie, ale zdaje się że trener sam zrezygnował, a jeśli tak to nie ma mowy o odszkodowaniu za zerwanie.

Jesteśmy na etapie transferowym, więc postrzeganie dyrektora sportowego jest obecnie przez część osób związane właśnie z transferami, ale jak dla mnie najważniejszą cechą dyrektora jest spójna wizja drużyny, celów i kontrolowanie czy zmierzamy we właściwą stronę, czy zbliżamy się czy oddalamy od celu. Przy tak postawionym zadaniu z Kowalem mógłby być dokładnie ten sam problem jak z jego pracą trenerską. Ciężko pracujemy nie bacząc za bardzo na straty, a play off weryfikuje. Tylko że jak już do play off dojdzie się z bagażem błędów, to jest po prostu za późno na reakcję.

Oczywiście słynne "nie trzeba motywować" również nie jest atutem dla takiego stanowiska, trzeba kontrolować i motywować.

Na koniec, podjęcie takiego stanowiska byłoby raczej równoznaczne z pożegnaniem kariery trenerskiej, myślę że za wcześnie, powinien się jeszcze sprawdzić w innych warunkach, w innych klubach. Jakby nie oceniać Andrzeja Kowala to moim zdaniem byłaby to strata dla polskiej myśli trenerskiej, zawsze ma szansę odbić się, poprawić i wrócić z tarczą. Tego po ludzku trzeba mu po prostu życzyć.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

@pk+

Dokładnie, również chętnie zobaczyłbym Andrzeja prowadzącego drużynę nie składającą się z 20 takich samych zawodników, tylko takiej, z której trzeba coś wykrzesać.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Też chciałbym, żeby to nie był koniec Kowala-trenera. Wielokrotnie pisałem, krytykując go, że chciałbym żeby zjadł chleb z innych pieców i wrócił do Resovii za kilka lat.
Ale człowiek przyzwyczaja się do dobrego. A po "dorobieniu się" motywacja ekonomiczna nie ma już aż takiego znaczenia. Zatem obawiam się, że mając przed oczami wizję zmiany stylu życia na globtrottera i ciężkiej pracy, stresowej pracy gdzieś w Polsce/świecie, Kowal wybierze posadkę w klubie, którą dostanie z automatu.

Pozostanie nam tylko czekać dnia, w którym któryś kolejny trener zawali i w trakcie sezonu zostanie zwolniony, a na białym koniu nadjedzie ratownik ze słonecznego patrolu - Andrzej "ich nie trzeba motywować" Kowal... z tym samym bagażem doświadczeń trenerskich co w dniu dzisiejszym.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Jeśli Andrzej Kowal miałby "wjechać na białym koniu" i wygrać MP lub LM nie miałbym nic przeciwko :)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ursula127 »

dzordz1993 pisze:Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Jest to tok myślenia rodem rodem z menagera komputerowego.
Tak do siatkówki podchodził Andrzej Kowal.
Wszystkim którzy ida tym torem gratuluję wzorca
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

ursula127 pisze:
dzordz1993 pisze:Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Jest to tok myślenia rodem rodem z menagera komputerowego.
Tak do siatkówki podchodził Andrzej Kowal.
Wszystkim którzy ida tym torem gratuluję wzorca
Uruchomiono menadżera siatkarskiego na PlusLidze to i ekspertów przybyło.
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mariusz1000 »

ursula127 pisze:
dzordz1993 pisze:Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Jest to tok myślenia rodem rodem z menagera komputerowego.
Tak do siatkówki podchodził Andrzej Kowal.
Wszystkim którzy ida tym torem gratuluję wzorca
Na pewno teza dzordza jest dość kontrowersyjna choćby z uwagi, że 1 z tych rozgrywających będąc podstawowym sypaczem zdobył w +Lidze 2 mistrzostwa.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

ursula127 pisze:
dzordz1993 pisze:Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Jest to tok myślenia rodem rodem z menagera komputerowego.
Tak do siatkówki podchodził Andrzej Kowal.
Wszystkim którzy ida tym torem gratuluję wzorca
No właśnie... i tak samo prawdopodobnie podchodziłby do drużyny będąc dyrektorem sportowym.

Trzeba zapomnieć o tym że:
- zatrudniamy profesjonalistów i nie trzeba ich motywować
- zatrudniamy profesjonalistów, doświadczonych zawodników więc nie trzeba z nimi pracować indywidualnie
- kontuzja kluczowego zawodnika jest usprawiedliwieniem dla przegrywania
- sztab nakreśla taktykę dla profesjonalistów potrafiących wszystko

Zawodnicy mają się być zmotywowani, mają się rozwijać, pracować indywidualnie, kontuzja osłabia drużynę ale trzeba jak najlepiej ją załatać, sztab nakreśla taktykę uwzględniając mocne i słabe strony zawodników, a nie uznaje że ma siatkarskich omnibusów!

Nie ma, i raczej nie będzie miała Resovia kasy na światowy TOP, ale nawet jakby nakupiła wszystkich Leonów i Ngapeth'ów świata to z podejściem z ostatnich sezonów i tak skończylibyśmy z boysbandem AK - sformułowanie który tak bardzo obraziło prezesa, a niestety było bardzo bliskie prawdy.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

mariusz1000 pisze:
ursula127 pisze:
dzordz1993 pisze:Tichacek, Kędzierski to para na środek tabeli, nie medale. Nie oszukujmy się. :|
Jest to tok myślenia rodem rodem z menagera komputerowego.
Tak do siatkówki podchodził Andrzej Kowal.
Wszystkim którzy ida tym torem gratuluję wzorca
Na pewno teza dzordza jest dość kontrowersyjna choćby z uwagi, że 1 z tych rozgrywających będąc podstawowym sypaczem zdobył w +Lidze 2 mistrzostwa.
Kiedy to bylo? Ostatnie sezony przesiedział na ławce a gdy już miał okazję od czasu do czasu pojawić się na boisku grał nawet gorzej od Drzyzgi. Rzeczywiście genialnie. Kędzierski? W Radomiu bardzo przeciętny zawodnik ale za to w Rzeszowie będzie drugim Toniuttim! Chyba choroba zwana zarządem Resovii zaczyna przechodzić na kibiców bo zaczynacie się oszukiwać.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ursula127 »

dzordz1993 pisze: Kiedy to bylo? Ostatnie sezony przesiedział na ławce a gdy już miał okazję od czasu do czasu pojawić się na boisku grał nawet gorzej od Drzyzgi. Rzeczywiście genialnie. Kędzierski? W Radomiu bardzo przeciętny zawodnik ale za to w Rzeszowie będzie drugim Toniuttim! Chyba choroba zwana zarządem Resovii zaczyna przechodzić na kibiców bo zaczynacie się oszukiwać.
Nie zaczynamy się oszukiwac,po prostu każdy normalny czlowiek ma dość ekspertów wiedzących przed sezonem jak każdy zawodnik będzie grał i co który klub osiągnie. :x
Pomysl ,po co oni wogóle graja?
Nie prościiej przed sezonem spytać takiego dzordza,będzie wszystko wiadomo,ile kasy można wtedy zaoszczędzic
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

ursula127 pisze:
Nie zaczynamy się oszukiwac,po prostu każdy normalny czlowiek ma dość ekspertów wiedzących przed sezonem jak każdy zawodnik będzie grał i co który klub osiągnie. :x
Taki jest sens for internetowych - dyskusja i nierozsądnym byłoby sądzić, że każdy kto ma dość dyskusji o dyscyplinie specjalnie si,ę tutaj udziela.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Może akurat nowy trener będzie dla Lukasa nowym bodźcem i rozegra sezon życia,trzeba myśleć pozytywnie tylko ten Jarosz :D
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Na forum Resovii pisali, że Kędzior szykowany na pierwszego, więc spokojnie, może Tichy znów kwadrat ;) Albo będzie spora rotacja jak w Berlinie..
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Problem z oceną Tichacka jest taki, że nie wiemy jakby grał, gdyby był regularnym starterem. Pożyjom uwidim.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Problem z oceną Tichacka jest taki, że nie wiemy jakby grał, gdyby był regularnym starterem. Pożyjom uwidim.
Z tego co kojarzę to Tichacek trochę w tej Resovii jako ''regularny starter'' pograł...
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Ja liczę ze nowy trener będzie sprawiedliwy i będzie grał ten który jest w danym momencie po prostu lepszy . W parze Drzyzga Tichaczek to z założenia Fabian był tym pierwszym nawet wtedy kiedy grał totalną kaszane.
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Jak Tichy wchodził za Fabiana też grał kaszanę, no ale może brakuje mu regularnej gry.

Ale kiedyś...jak wchodził na zagrywkę w Bełchatowie przy stanie (strzelam z pamięci) 8-7 to schodził przy (?)15-8.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Ja po prostu chce,żeby na rozegraniu każdy miał czystą kartę . Nie chce na siłę kreowanie Kędzierskiego na tego pierwszego bo "młody" i jest przyszłością Resovii,był taki jeden kiedyś młody na rozegraniu nazywał się Baranowicz i wiemy jak to się skończyło
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Guilder »

A z Tichackiem nie było podobnie do np. Juraja Zatko, że bardzo polegał na tym, co mu wskazuje trener? Dlatego przy Moculescu grał tak dobrze, że Grozer lobbował za nim w Resovii, a w samym Rzeszowie już takiego szału nie było?
Plus oczywiście te kilka lat grzania ławy przy Drzyzdze, to też na pewno mu nie pomogło.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Duży hype Tichacka w Polsce zaczął się chyba od tego, że do Bełchatowa przyjechały kiedyś Fryderyki i kompletnie zlały Skrę. Potem jeszcze MŚ, gdzie Czesi byli w życiowej formie i prawie nie ograli Brazylię, a sam Tichacek grał bardzo dobrze.

Co do sytuacji na rozegraniu Resovii, to ja to pamiętam tak: Tichacek przychodzi, oczekiwania były bardzo duże, ale o ile Resovia grała dobrze, o tyle Czech trochę rozczarowywał. Ale okej, mówiło się, że pierwszy sezon, potem będzie lepiej, pomimo tego, że przecież Resovia miała kapitalny sezon. Drugi sezon był chyba jeszcze trochę słabszy u Tichacka, dalej nie robił szału Czech, niby mistrzostwo - ale gra rozczarowała. No to Resovia sprowadziła z Politechniki Drzyzgę, a Kowal otwarcie mówił w wywiadach, że chce przyspieszyć grę, grać bardziej kombinacyjnie. I początkowo częściej chyba stawiał na Fabiana, ale skończyło się tak, że ostatecznie w playoffach więcej grał Tichacek. W sezonie 14/15, Drzyzga, jako aktualny MŚ, gdy grał swoje, to do momentu finałów z Gdańskiem gdzie trochę tej pary Resovii już brakowało, nikt nawet nie myślał o Czechu, a każdy zauważał bardzo duży skok jakościowy na rozegraniu Resovii. Dwa ostatnie sezony to średnia gra Drzyzgi i brak wartościowych występów na rozegraniu.

No więc, taki oklepany w rzeszowskim środowisku, 35-letni Tichacek po trzech sezonach w głębokim kwadracie chyba jednak Resovii nie zbawi.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

StanLee pisze:No więc, taki oklepany w rzeszowskim środowisku, 35-letni Tichacek po trzech sezonach w głębokim kwadracie chyba jednak Resovii nie zbawi.
Nie musiałeś aż tyle pisać, to zdanie idealnie podsumowuje Tichacka i to czego można się spodziewać po tym zawodniku. Zwykła zapchajdziura. Cała nadzieja w Kędzierskim, ale po tym co pokazywał w Radomiu jestem nastawiony negatywnie do gracza. Nie potrafię zrozumieć jednego, odeszło kilku zawodników, Ivović co miał jeden z wyższych jeśli nie najwyższych kontraktów w drużynie i żeby nie było stać klubu na jakiegoś topowego grajka na rozegraniu? Słabe to.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

dzordz1993 pisze:Nie potrafię zrozumieć jednego, odeszło kilku zawodników, Ivović co miał jeden z wyższych jeśli nie najwyższych kontraktów w drużynie i żeby nie było stać klubu na jakiegoś topowego grajka na rozegraniu? Słabe to.
Nie wychwyciłeś przecieku z konferencji prasowej z Serniottim? W przyszłym roku zagra u nas Leon. Więc w tym roku oszczędzają kasę na jego kontrakt :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
GMac
Posty: 93
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:25
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: GMac »

Mam dwie wiadomości, dobrą i złą, którą chcecie najpierw?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”